![]() |
A to sa jego słowa:
Cytat:
|
Jaki problem posmarować komu trzeba i mieć opinie... ilu jest ludzi poniżej 50 roku życia żerujących na ZUSie, udających niemożność podjęcia jakiejkolwiek pracy? Tu zadziałano w odwrotną stronę :)
|
oczywiscie ze tak.
Chociaz sam najpierw złapaem sie na tym ze to moze Marko chce nas wydymac po tym jak my wydymaliśmy jego... ale skoro wypowiedział sie Maks to chyba temat jasny. Cytat:
|
Jeśli Wisła ma dokumentację lekarską, która uniemożliwiała dalszą grę Jovanovicia, to Marko nie ma czego szukać w sądzie, zwłaszcza, że badania zrobił już po rozwiązaniu kontraktu.
|
Nie ma sprawy niech go klub wezmie na badania i zobaczy ile w tym prawdy.
|
Dobre podsumowanie:
Cytat:
|
nie dostał zgody od polskiego lekarza i LEKARZY i to jeszcze na początku stycznia na badaniach a teraz nagle w Szwajcarii ozdrowiał :) PRZEZ MIESIĄC heh
co się dziwić, jak 100 tyś zł co miesiąc wpadało a teraz nic, wolał posmarować tam gdzie trzeba i walczyć o swoje w sądzie zrobić badania jeszcze raz i po sprawie, nawet najmniejszy szczegół zachwiania w wynikach będzie na niekorzyść Marko |
czy jesT jeszcze kTos kTo jeszcze nie pozywa Wisły do sadu?? ;/
|
Cytat:
|
Kluczowe pytanie teraz to dowiedzieć się z jakiej konkretnie kliniki Marko ma pozwolenie na grę. Jeśli to faktycznie placówka o międzynarodowej reputacji. To niestety klub będzie miał problem. W Polskim sądzie pewnie się wybroni ale w międzynarodowym już nie.
Co do Polskiej służby zdrowia. Śp. teść mojego brata miał w Polsce wypadek samochodowy. Trafił do szpitala gdzie stwierdzili że nic mu nie jest i puścili tego samego dnia. Po roku facet zmarł w Austrii gdzie stwierdzili, że po tym wypadku musiał mieć lekki atak serca. Brak reakcji po roku spowodował zgon. Może Jovanovic latał po lekarzach a Ci go nie badali dokładnie. Tylko stwierdzali, Sarkoidoza? to nie pewno nie może grać. Jak Marko wygra w sądzie. Wisła powinna pozwać tych lekarzy właśnie. Raz, że nie mogliśmy korzystać z wartościowego piłkarza to dwa teraz klub poniesie dodatkowe koszty. Najważniejsze to dowiedzieć się skąd dokładnie Marko ma papiery na granie. |
Cytat:
|
Tak czy tak żeby grac w Polsce musi mieć zgode polskich lekarzy...
|
Coś tu Jova kręci najpierw jeździł za granicę i robił badania i powiedzieli,że nie może grać koleś jedzie do Szwajcarii i nagle może grać coś mi tu śmierdzi....
|
Jeden lekarz będzie uważał ,że zawodnik nie powinien grać bo jest wysoce prawdopodobne iż organizm może nie wytrzymać obciążeń , inny stwierdzi że nie ma przeszkód w kontynuacji kariery zawodniczej.
Jak wiemy w życiu nie ma nic pewnego. To zarząd naszego klubu powinien podjąć decyzje ,czy należy zaryzykować i zatrudnic taką osobę ,czy też nie.. Facet najwyrażniej chce się odkuć finansowo a Wisła ma mu to zapewnić. Ale mamy szczęście do kopaczy - co jeden to lepszy... |
Wszystko rozbija się o to, czy to w ogóle jest prawda. Ja jestem sceptyczny do tego typu rewelacji, bo jeśli w Polsce dziennikarze wymyślają pewne rzeczy(nawet całe wywiady), to co dopiero w Serbii? Ktoś z Polski mógłby z Marko porozmawiać i wtedy byłaby pewność. Czy jest taki temat, czy może grać, gdzie dokładnie robił badania, itd.
A jeśli się to potwierdzi, to sprawa nawet dla prokuratury. Wykształcenie medyczne lekarzy w jednym i drugim kraju jest takie same, więc... W dodatku jeżeli badania zostały przeprowadzone przez znaną w Europie klinikę, to Jovanovic będzie miał wszystkie argumenty w ręku. Wiadomo, że u nas, to można kupić zwolnienie lekarskie za 50zł, więc ze złą diagnozą też nie problem. Nie wiem, jak to wygląda w FIFIE i UEFIE, ale pewnie kierują takiego delikwenta do swoich lekarzy, którzy zapoznają się z dokumentacją i potem wydają werdykt. A jeszcze większe jaja będą, jak zaraz podpisze z kimś kontrakt i wróci na boisko :). |
Wg mnie w tej sprawie Wisła jest czynna.
Lekarze nie podpisywali zezwolenia Serbowi na grę, więc Wisła zgodnie z umową mogła rozwiązać kontrakt. Tym bardziej, że zarówno Gaszka jak i Bednarz podkreślali, że było to grono lekarskie, a nie pojedynczy. |
Cytat:
Natomiast wystawienie papierka z zakazem uprawiania sportu nie wiąże się z żadnym ryzykiem bo zawsze można się później wytłumaczyć poprawą stanu zdrowia. Pamiętając co się w naszym klubie wyprawiało jeszcze "wczoraj" nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć. Pomijam w tym przypadku aspekt wiarygodności informacji na zasadzie przedruku. Jak jest z tym pozwem faktycznie , dowiemy się pewnie wkrótce. |
nie tylko jeden lekarz w Polsce nie wydal zgody,co lepsze nawet lekarze z Serbii mu na gre nie pozwolili
druga sprawa to kwestia rozwiazania kontraktu przez Wisle - jesli w momencie trwania kontraktu lekarz nie wydaje zgody na profesjonalne uprawnianie sportu,klub ma prawo zerwac umowe z winy zawodnika w kazdej chwili i co ciekawe Wisla mogla zerwac umowe z Jovanoviciem zaraz po pierwszej odmowie na jego uprawianie sportu,ale tego nie zrobila bo wyciagnela reke i oferowala pomoc,gdy "uratowanie zawodnika do gry" sie nie powiodlo to zerwala umowe i miala racje bo na kij Ci grajka ktory nie gra i grac nie bedzie jednakze jesli Jovanovic faktycznie jest zdrowy jak ryba i dostal zgode na gre ale stalo sie to juz po rozwiazaniu kontraktu to klub jest bez winy gdyz w czasie trwania kontraktu z Wisla zawodnik ten nie byl zdolny do gry |
Cytat:
|
Ja jestem ciekaw gdzie są teraz te mądrasie którzy płakali tutaj że trzeba koniecznie Jovanovicovi znaleść "etat" w Wisle jako skaut lub coś podobnego :D
jeśli to prawda to kawał chuja z niego |
Patrzcie co odkopałem
Cytat:
|
Tak przecież Jova był badany nie tylko w Polsce i nikt mu nie dał zgody. Prawda jest taka, że różnych miejscach różne rzeczy można załatwić. Jeśli wtedy papiery z Szwajcarii były OK to dlaczego wtedy nie szedł do sądu.
|
bo mial kontrakt i jeszcze myślał że bedzie grać?
|
Jeśli Jovanovic jest taki zdrowy to by po tym powrocie ze Szwajcarii prawie rok temu grał w piłkę, a nie wegetował. Coś musi być na rzeczy z jego zdrowiem skoro od kwietnia polscy lekarze nie wydali zgody na grę w Wiśle,mającej problemy kadrowe.
|
Cytat:
|
Jeszcze się samoubiczujcie niektórzy :-)
Nie będzie żadnego problemu dla Wisły. Marko zalegał na liście płac, komtrakt miał ostatni z ery Holendrów a w jego miejsce ściągnieto lepszego Guzmicsa. Tak więc był on Wiśle zbędny. Prawnie skoro wykonano badania (i to nieraz), które uniemożliwiały mu kontynuowanie gry w Wiśle, to kontrakt został rozwiązany skutecznie, a obecna diagnoza cudotwórców ze Szwajcarii niczego nie zmienia. |
Sprawa jest absurdalna. Ktoś chyba tego Jovanovicia w tej Szwajcarii robi nieźle w konia. Nie wierzcie w takie rzeczy! To co ?!?! Wisła mając trudną sytuację kadrową specjalnie by latami sabotowała karierę sensownego zawodnika tylko po to ,żeby nie mieć z niego pożytku i potem rozwiązać jednostronnie kontrakt? Totalny idiotyzm. Poza tym, ludzie!!! Jeżeli facet ma diagnozę poważnej choroby ,która eliminuje go z czynnego zawodowego uprawiania dyscypliny sportowej (czytaj odbiera mu źródło utrzymania) to przecież tylko skończony łoś by się oparł na werdykcie jednego grona lekarzy. Takie badania przecież należałoby kilka razy powtórzyć w funkcji czasu najlepiej przez różne podmioty. Mnie to zakrawa na albo jakiś wałek ze strony zawodnika albo cud. Tutaj jestem obłożnie chory ,a za chwilę jadę do kliniki w Szwajcarii i super mogę uprawiać sport na pełnym obciążeniu? Wiadomo ,że błędy lekarskie mają miejsce ,ale to nie jest jakieś wielki odsetek nawet w Polsce. Tym bardziej w przypadku rzadkich schorzeń.
|
Jest też oczywiście szansa, że Jovanovic żadnego wywiadu nie udzielił, albo powiedział w nim co innego. ;)
Tak czy siak, podobnie jak kilku przedmówców, uważam, że Wiśle nic nie grozi z prawnego punktu widzenia. Zgodnie z orzeczeniem polskiego lekarza nie był zdolny do pracy. To że rok się u nas przebujał, to tylko dobra wola Wisły. Za którą widać jak podziekował... jeśli to ze sprawą w sądzie jest prawdą. |
Wisła będzie zagrożona jedynie w przypadku, gdyby na jej prośbę lekarze fałszowali wyniki, aby na tej podstawie mogła rozwiązać jednostronnie umowę z pracownikiem.
Jeśli klub jest czysty nie powinien się obawiać. |
No bez jaj, wyłożyliśmy za niego swego czasu 0,5 mln € - nie wierzę w jakieś fałszowanie wyników.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl