Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Adrio 18.08.2018 15:29

Kiedy Carlitos grał u nas to przewyższał ligę, a teraz jest gównem, nic nie potrafi i nagle to liga przewyższa jego i w żadnej poważnej by się nie wybił. Dajcie spokój. Cała Legia gra ciulowo więc sam Carlitos nie pociągnie drużyny. Nagle z najlepszego gracza od lat w ekstraklasie robicie nie wiadomo co...

wolfy 18.08.2018 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adrio (Post 1512549)
Kiedy Carlitos grał u nas to przewyższał ligę, a teraz jest gównem, nic nie potrafi i nagle to liga przewyższa jego i w żadnej poważnej by się nie wybił. Dajcie spokój. Cała Legia gra ciulowo więc sam Carlitos nie pociągnie drużyny. Nagle z najlepszego gracza od lat w ekstraklasie robicie nie wiadomo co...

Krótka piłka mistrzu - miał gdzieś dobry sezon w całej karierze poza ekstraklasą? Nie miał.
Grał w poważnych zespołach? Nie grał.

Najlepszym piłkarzem ligii to był Vadis, a wcześniej to chyba Marcelo.

arti 18.08.2018 16:05

Wiadomo, że wszystkich boli, że dogadał się z l, zgarnął max kasy dla siebie, a Wisła dostała czapkę gruszek.
Tu oczywiście pytanie do zarządu jak to się mogło wydarzyć.
Sportowo oby każdy przychodzący dał nam tyle co Carlitos.
A jak mu się wiedzie teraz na poziomie oczekiwań wyższym niż top 8 to już problem l&c.

Dariook 18.08.2018 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1512551)
Krótka piłka mistrzu - miał gdzieś dobry sezon w całej karierze poza ekstraklasą? Nie miał.
Grał w poważnych zespołach? Nie grał.

Najlepszym piłkarzem ligii to był Vadis, a wcześniej to chyba Marcelo.

Jeszcze Ljuboia byl dobry ale on mial 53 lata.

crux.a 18.08.2018 17:25

Nie można tak lekko mówić, że Carlitos jest piłkarsko bezwartościowy, bo np. dla nas był wart bodaj 24 bramki i 7 asyst w sezonie. Da się wskazać kilku słabszych napadziorów w naszej lidze, poważnie.

Zarazem wolfy ma sporo racji - Lopez został już kilka razy negatywnie zweryfikowany w ligach mniej humorystycznych od naszej, przecież Polska to nie jest jego pierwszy wyjazd.

Dlatego doskonale rozumiem jego żałosne parcie na Legię. To była jego jedyna (oprócz może jeszcze Lecha) szansa na znaczny awans finansowy przy jednoczesnym zachowaniu statusu gwiazdy i dobrego samopoczucia. W poważnej lidze on już nigdy nie pogra i sądzę, że od dawna ma tego świadomość. W polskim Bayernie ciągle może mu się udać.

A że Ligę Mistrzów ma w tv? Jaka szkoda:)

wolfy 18.08.2018 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1512556)
Nie można tak lekko mówić, że Carlitos jest piłkarsko bezwartościowy, bo np. dla nas był wart bodaj 24 bramki i 7 asyst w sezonie. Da się wskazać kilku słabszych napadziorów w naszej lidze, poważnie.

Zarazem wolfy ma sporo racji - Lopez został już kilka razy negatywnie zweryfikowany w ligach mniej humorystycznych od naszej, przecież Polska to nie jest jego pierwszy wyjazd.

Dlatego doskonale rozumiem jego żałosne parcie na Legię. To była jego jedyna (oprócz może jeszcze Lecha) szansa na znaczny awans finansowy przy jednoczesnym zachowaniu statusu gwiazdy i dobrego samopoczucia. W poważnej lidze on już nigdy nie pogra i sądzę, że od dawna ma tego świadomość. W polskim Bayernie ciągle może mu się udać.

A że Ligę Mistrzów ma w tv? Jaka szkoda:)

Ja też myślałem podobnie, że Legia to jego szansa na sportowy awans na miarę jego możliwości. A potem zobaczyłem w jakim stanie się tam pojawił i stwierdziłem, że koleś jest zwyczajnie niepoważny.

brylant17 18.08.2018 18:57

Stępiński strzela gola Juve lecz przegrywa 2-3 może w końcu coś ugra Stępień ? strzeli te 10 goli ?

Adrio 19.08.2018 04:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy
Krótka piłka mistrzu - miał gdzieś dobry sezon w całej karierze poza ekstraklasą? Nie miał.
Grał w poważnych zespołach? Nie grał.

Najlepszym piłkarzem ligii to był Vadis, a wcześniej to chyba Marcelo.


Czyli wyznacznikiem tego czy piłkarz był gwiazdą ligi jest to, że grał potem w dobrych zespołach? Idąc tym tokiem rozumowania Lewandowski był najlepszym z najlepszych bo trafił do Borussi a teraz gra w Bayernie już któryś sezon. Czy Paulinio który gra w reprezentacji Brazylii a kiedyś tam grał w ŁKSie?


Jest dopiero początek sezonu, jeżeli Sa Pinto okaże się tak dobrym trenerem jak o nim mówią dziennikarze to jeszcze w tym sezonie Lopez wystrzeli z formą.



A chcesz czy nie to był najlepszym graczem Wisły od kilku jak nie kilkunastu lat i w tamtym sezonie pozamiatał ligę, jeżeli by miał lepiej ułożone w głowie to by zapewne powtórzył to i w tym sezonie.

Dariook 19.08.2018 07:51

Tak.
Sa Pinto jest tak samo dobrym trenerem jak pewnie Carlitos pilkarzem. Dlatego oboje zmieniaja zespoly jak rekawiczki. (Teraz powinni siasc na dupie, oboje maja w Wwie zostac 3 lata :D)

Carlitos najlepszym graczem Wisly od kilkunastu lat?...lol

serek.c2 19.08.2018 07:56

Najlepszym w historii, bez dwóch zdań!

:D

wolfy 19.08.2018 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1512571)
Najlepszym w historii, bez dwóch zdań!

:D

Najlepszym graczem w historii Ekstraklasy, byłby najlepszy też w Primera Division ale się frajerzy na nim nie poznali.

Tak że tak:>

filemon 19.08.2018 08:58

Teza o kilkunastu latach nie wytrzymuje porównania z tym, że Melikson grał tu 7 lat temu i jeśli nie był lepszy, to na pewno nie gorszy. Siedem nijak nie jest „kilkanaście”. A przeciwników miał Maor cięższych.
I zapewne niektórzy w ogóle skróciliby ten okres do pierwszego pobytu Stilicia czy też Wolskiego.

wolfy 19.08.2018 09:10

Po prostu był pierwszym od jakiegoś czasu technicznym zawodnikiem i niektórzy przez to dostali małpiego rozumu. Jak przy "maestro" Stiliciu.

Arkadiusz.Czerepach 19.08.2018 09:47

to jest groteskowe

R33 19.08.2018 11:14

Powstaje film dokumentalny o Leszku Lipce, Marku Motyce i Andrzeju Iwanie:
https://vimeo.com/285579586/b7659a9bd0

PhantomRanger 19.08.2018 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1512502)
Jeśli klub z Ekstraklasy marzy o grze w Lidze Mistrzów (i chce mieć na to chociaż cień szansy), to kopaczy na takich kontraktach musi mieć - tam nie da się awansować noname'ami z kontraktami liczonymi w dziesiątkach tysięcy euro. Potrzebujesz takich Vadisów w formie, Carlitosów w formie, graczy, którzy potrafią przyjąć piłkę i zrobić coś nieszablonowego, niekiedy jednym zagraniem wygrać dwumecz.
Oczywiście nie mówię tutaj o potrzebie zatrudnienia trenera z prawdziwego zdarzenia, bo to chyba oczywiste.

Właśnie takie myślenie wpędziło nas w szambo z którego to tej pory nie możemy się wygrzebać. Taki piłkarzy jak Vadis, którzy są w formie na naszą ligę nawet by nie spojrzeli. Chyba, że płaciłbyś im 3 mln euro rocznie. Pieniądze nie grają. Jakoś 15 lat temu, kiedy w polskiej lidze nie płaciło się kokosów, a kontrakt w wysokości 300 tys euro lub więcej był zarezerwowany dla najlepszych, a nie połowy zespołu.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adrio (Post 1512569)
Czyli wyznacznikiem tego czy piłkarz był gwiazdą ligi jest to, że grał potem w dobrych zespołach? Idąc tym tokiem rozumowania Lewandowski był najlepszym z najlepszych bo trafił do Borussi a teraz gra w Bayernie już któryś sezon. Czy Paulinio który gra w reprezentacji Brazylii a kiedyś tam grał w ŁKSie?


Jest dopiero początek sezonu, jeżeli Sa Pinto okaże się tak dobrym trenerem jak o nim mówią dziennikarze to jeszcze w tym sezonie Lopez wystrzeli z formą.



A chcesz czy nie to był najlepszym graczem Wisły od kilku jak nie kilkunastu lat i w tamtym sezonie pozamiatał ligę, jeżeli by miał lepiej ułożone w głowie to by zapewne powtórzył to i w tym sezonie.

Gość na poważnie trenuje 6 lat. W tym czasie zaliczył 8 klubów - 7 to jego 9. W polskiej lidze może się sprawdzić, wszak to jest liga półzawodowa.

arti 19.08.2018 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1512578)
Właśnie takie myślenie wpędziło nas w szambo z którego to tej pory nie możemy się wygrzebać. Taki piłkarzy jak Vadis, którzy są w formie na naszą ligę nawet by nie spojrzeli. Chyba, że płaciłbyś im 3 mln euro rocznie. Pieniądze nie grają. Jakoś 15 lat temu, kiedy w polskiej lidze nie płaciło się kokosów, a kontrakt w wysokości 300 tys euro lub więcej był zarezerwowany dla najlepszych, a nie połowy zespołu.




Gość na poważnie trenuje 6 lat. W tym czasie zaliczył 8 klubów - 7 to jego 9. W polskiej lidze może się sprawdzić, wszak to jest liga półzawodowa.

Oczywiście, że to głównie pieniądze grają... tylko trzeba je mądrze wydawać, a nie wyrzucać w błoto.
15 lat nie było to jeszcze na taką skalę jak dziś, ale moim zdaniem tamte czasy nie mają żadnego odniesienia do dziś.

Adrio 19.08.2018 14:24

Niech będzie od kilku, z kilkunastoma trochę popłynąłem. Mam swoje zdanie i się go będę trzymał. Nie będę już zaśmiecał tematu bo do konsensusu nie dojdziemy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger

Gość na poważnie trenuje 6 lat. W tym czasie zaliczył 8 klubów - 7 to jego 9. W polskiej lidze może się sprawdzić, wszak to jest liga półzawodowa.


Nie znam gościa, nie interesowała mnie jego kariera trenerska napisałem tylko to co wyczytałem z artykułów prasowych.

Patryko 19.08.2018 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1512578)
Taki piłkarzy jak Vadis, którzy są w formie na naszą ligę nawet by nie spojrzeli.

No i ten Vadis, nawet jeśli nie był w 100% swojej optymalnej dyspozycji, rozniósł ta ligę i czasem w pojedynkę wygrywał Legii mecze. Zrobił różnicę i został za to wynagrodzony odpowiednio do swojego poziomu sportowego. Do LM nie wejdziesz graczami pokroju Kucharczyka, u których przyjęcie kierunkowe wykonywane jest z obiciem piłki na 5 metrów.
Zgadzam się, że zarobki w polskiej lidze są kompletnie nieadekwatne do poziomu sportowego prezentowanego przez naszych kopaczy, niemniej jednak żeby zwabić tutaj kogoś, kto pociągnie drużynę do góry, trzeba mu niestety słono zapłacić (oczywiście jeśli klub jest nastawiony na awans tu i teraz).

Pieniądze to nie wszystko (czego niestety przykładem jest też Wisła), ale zdecydowanie łatwiej jest awansować do LM mając piłkarzy dysponujących odpowiednimi umiejętnościami, niż piłkarzy z brakami sięgającymi piłkarskiego abecadła?

Adasss 19.08.2018 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1512578)
...Pieniądze nie grają. Jakoś 15 lat temu, kiedy w polskiej lidze nie płaciło się kokosów, a kontrakt w wysokości 300 tys euro lub więcej był zarezerwowany dla najlepszych, a nie połowy zespołu. ...

Ciekawe, że napisałeś akurat "15 lat". Zwłaszcza jak się to porówna z datą naszego wejścia do Unii.

czaro 19.08.2018 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1512588)
Ciekawe, że napisałeś akurat "15 lat". Zwłaszcza jak się to porówna z datą naszego wejścia do Unii.

Ale że co? Upadkowi polskiej piłki winna jest Unia Europejska?

brylant17 19.08.2018 19:57

Kazek weź ty sobie kup maść na ból dupy i przestań już pie..olić widać,że przesiąkł warszawskim gównem

Adasss 19.08.2018 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1512590)
Ale że co? Upadkowi polskiej piłki winna jest Unia Europejska?

Odniosłem się tylko do wpisu człowieka, który napisał o tym, że coś się dało 15 lat temu.
A czy Unia jest "winna"? Myślę, że raczej obnażyła słabość naszej piłki. Tylko dopóki dało się zatrzymywać w kraju wielu najlepszych, to nie było jej tak bardzo widać.

As 20.08.2018 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1512590)
Ale że co? Upadkowi polskiej piłki winna jest Unia Europejska?

Nie tyle jest winna co czlonkostwo w UE maksymalnie zmienilo zasady wewnetrznego rynku transferowego w PL.
Gdybysmy kilkanascie lat temu byli w UE to Zurawski z Lecha poszedlby do jakiejs Genoi a nie do nas. O Szymkowiaku, Baszczynskim czy Glowackim tez moglibysmy conajwyzej pomarzyc bo oni juz jako nastolatkowie pokazali sie w lidze z dobrej strony. Obecnie tacy mlodzi gracze momentalnie wyjezdzaja a zostaja jedynie ci, ktorzy sa za slabi lub, ktorzy pozniej pokazuja jakosc. Jednak nawet ci wystrzeliwuja pozniej tez momentalnie sa wykupywani np. Reca.

Wtedy zawodnicy tez chcieli wyjezdzac ale ze wzgledu na limity graczy spoza UE - gosc z Polski musialby byc naprawde kozakiem, zeby klub nie tyle chcial wydac pieniadze co poswiecic miejsce dla gracza spoza unii.

czaro 20.08.2018 09:55

Czy ja wiem czy tak momentalnie. Ściągaliśmy do Wisły tak, jak Legia i Lech ściągały do siebie wyróżniających się piłkarzy jeszcze przez lata po wejściu do UE. Ale tak, w długiej perspektywie się to wyrównało. No i nie wiem, czy to zbrojenie się polskich czołowych ekip tak naprawdę coś polskiej piłce dało. Widzew w LM i Wisła w UEFA za Kasperczaka to jest wszystko z większych osiągnięć potęg na krajowym podwórku uzbrojonych w wyróżniających się graczy ligi. Pojedynczych przebłysków typu Groclin czy Legia za Skorży ze Spartakiem albo faz pucharowych zmienionego UEFA nie liczę. Tak ja na to patrzę, ale mówimy o sprawach dość ogólnych, więc można tu bronić różnych punktów widzenia.

As 20.08.2018 10:06

jakby nie patrzec to ci, ktorzy pokazuja talent w mlodym wieku odrazu wyjezdzaja. Zeby poprzec moja opinie faktami to tylko kilka przykladow z ostatnich lat, gdzie mlody zagral dobry sezon-poltora (lub byli brani prosto z juniorow) i go nie bylo.
Milik, Stepinski, Wolski, Bielik, Jaroszynski, Kownacki, Zielinski, Bochniewicz - zachodnie gdyby kluby musialy spelniac wzgledem tych zawodnikow wymogi graczy spoza UE to oni napewno by tak wczesnie nie wyjechali - mieliby pewnie 3-4 sezony conajmniej w Ekstraklasie.

Spojrz zreszta na casus Baszczynskiego (zapraszanego na Testy!!! przez WHU) - wielokrotny mistrz Polski, gosc pokazal sie w Europie i w reprezentacji Polski a i tak West Ham - sredniaczek z Agnlii nie chcial ryzykowac oddania mu miejsca dla gracza spoza UE bez testow.
Jak to sie ma do tego, ze teraz taki Bednarek po jednej dobrej rundzie w Lechu idzie prosto do Premiership.

wiesniak842 20.08.2018 11:04

Przeciez juz bylismy wtedy w UE... on nie pojechal na te testy, bo Wisla nie chciala go nigdzie puścić bez oferty na stole. Takie testy to nic nadzwyczajnego. Dla przykładu, chocby Chorazka, swego czasu byl na testach w MU i bodajze w Tottenhamie.

As 20.08.2018 11:53

No masz racje, kurcze wydawalo mi sie ze to bylo jednak wczesniej.

Nic nadzwyczajnego w przypadku juniora ale dla reprezentanta Polski to jednak troche ponizajace. zreszta o ile dobrze pamietam to Petrescu powiedzial Baszczynskiemu ze ten sie nie szanuje.

wiesniak842 20.08.2018 12:01

Zgadza sie, tym bardziej, ze to bylo zaraz po Mistrzostwach Swiata. Faktycznie, byly jakies "przepychanki" miedzy nim a Petrescu, zwiazane z ta sprawa, ale szczegolow nie pamietam.

Ma_niek 20.08.2018 12:09

Pamiętam wtedy na testy nie zgodził się petrescu. Żeby reprezentant kraju jeździł na testy.

As 20.08.2018 12:09

Z tego co pamietam to bylo tak, ze Baszczu dostal propozycje testow w WHU i strasznie sie tym zajaral. Poszedl do Petrescu o pozwolenie wyjechania na testy (byli wtedy na obozie albo juz zaczela sie liga - dokladnie nie pamietam).

Petrescu mu wtedy w dosc mocnych slowach powiedzial cos w tym stylu. "Jestes reprezentantem Polski, jesli naprawde by Cie chcieli to nie byloby zadnych testow. Cos jeszcze o tym zeby sie nie szmacil czy ze musi sie szanowac". Generalnie dosc mocno mu pojechal.

Aalcman 20.08.2018 12:11

W tamtych latach były zupełnie inne trendy transferowe. Mocne ligi (włoska, niemiecka, angielska czy hiszpańska) wyciągały za frytki gości z Belgii, Holandii czy Portugalii. Zawsze w cenie byli Chorwaci, Serbowie albo Czesi (dzięki dobremu wyszkoleniu technicznemu). Od kiedy ceny piłkarzy poszły w górę, zaczęło się poszukiwanie alternatyw. Dodatkowo, ostatnimi czasy, poza Juventusem, liga włoska jest raczej uboga, więc dla nich też, warto było rozejrzeć się za nowym rynkiem, skąd można sprowadzać młodych zawodników.

Arkadiusz.Czerepach 20.08.2018 19:42

no i pokłosiem tego też zdolni Polacy przestali być dostępni cenowo dla klubów całkiem przecież niebiednych, po wejściu do UE Wisła dalej się zbroiła, ale nie było to już takie wykupowanie kazdego dobrego Polaka z ligi jak za wczesnego Cupiała, raczej byli to już stranieri, a kolejni dyr. sportowi narzekali do mediów, że inne PL kluby krzycza Wiśle za wysokie stawki

nawet kupując głośne polskie nazwiska było to już kilka lat po ich szczycie możliwości (Garguła, Matusiak, Łobodziński)

Coolpick 21.08.2018 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aalcman (Post 1512703)
W tamtych latach były zupełnie inne trendy transferowe. Mocne ligi (włoska, niemiecka, angielska czy hiszpańska) wyciągały za frytki gości z Belgii, Holandii czy Portugalii. Zawsze w cenie byli Chorwaci, Serbowie albo Czesi (dzięki dobremu wyszkoleniu technicznemu). Od kiedy ceny piłkarzy poszły w górę, zaczęło się poszukiwanie alternatyw. Dodatkowo, ostatnimi czasy, poza Juventusem, liga włoska jest raczej uboga, więc dla nich też, warto było rozejrzeć się za nowym rynkiem, skąd można sprowadzać młodych zawodników.

Że co? Serie A sumarycznie wydało w tym okienku transferowym ponad miliard euro, co stawia ich na drugim miejscu (za Premier League) pod względem wydanych pieniędzy na transfery. Dodatkowo, wydali więcej niż niemiecka Bundesliga i francuska Ligue 1 razem wzięte.

Aalcman 21.08.2018 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 1512795)
Że co? Serie A sumarycznie wydało w tym okienku transferowym ponad miliard euro, co stawia ich na drugim miejscu (za Premier League) pod względem wydanych pieniędzy na transfery. Dodatkowo, wydali więcej niż niemiecka Bundesliga i francuska Ligue 1 razem wzięte.

Wg. AS, to jest 875 milionów, z czego prawie 120 zjada Ronaldo. Do tego Costa i Cancelo za łącznie 80. Łącznie Juve wydał ok. 217 mln. Roma dorzuciła 130 mln. To jest 40% wszystkich pieniędzy na transfery w Serie A. Poza tymi dwoma klubami i Napoli, nikt nie przekroczył 50 baniek. Nie ma się co bardzo podniecać, bo dla reszty klubów pułapem jest 15 milionów za jednego zawodnika, a goście z ekstraklapy poszli za maks 4 miliony.

Coolpick 21.08.2018 15:51

Podeślij źródło z AS, podejrzewam jednak że transfermarkt ma aktualniejsze dane:

https://www.transfermarkt.pl/transfe...saison_id=2018

Wg tego Juve wydało w tym okienku 257 mln, a Roma 137 mln, co daje niecałe 35% wszystkich wydatków. Szczerze mówiąc nie wiem czego te procenty mają dowieść, oznacza to że pomijając dwa najrozrzutniejsze kluby ligi wydały:
743 mln Serie A (bez Juve i Romy)
340 mln Bundesliga (bez RB Lipsk i BVB)
192 mln Ligue 1 (bez Monaco i PSG)

Dalej nie wiem jak można w zderzeniu z takimi liczbami bronić tezy że:

Cytat:

ostatnimi czasy, poza Juventusem, liga włoska jest raczej uboga
Przepraszam za off topa.

pepe72 26.08.2018 21:47

Dobra wiadomość Legia gra padakę. Zła, Carlitos wraca do formy:
https://twitter.com/OwskiMateusz/sta...34421332086784

Cholera, że też musimy z nimi grać dopiero za dwa miesiące.

rozarian 28.08.2018 08:09

Czy słuchał ktoś audycji z Andrzejem Iwanem na weszlo.fm (około pólnocy 2 dni temu) ?
Późno, bo dosłownie na ostatni kwadrans włączyłem i nie wiem czy to było w ogóle o Wiśle, czy tylko taki fragment. Jakiś kibic Wisły zadzwonił i opowiedział ciekawą historyjkę o Cupiale, a Iwan, który dobrze się zna z byłym właścicielem Wisły, skomentował to, że szlag go trafia, że do odejścia B.C. z Wisły mocno przyczynili się ludzie, którzy teraz rządzą Wisłą. Pewnie nie miał na myśli obecnego zarządu :shock:

Arkadiusz.Czerepach 28.08.2018 08:46

przecież nie Gouda personalnie tylko ci co za nim i MS stoją , ale to chyba oczywiste, skąd zdziwienie ?
poza tym imho to "dobra zmiana" ;)

BlurgH 28.08.2018 11:23

Do usunięcia...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl