Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

brylant17 14.08.2018 14:48

Jak na razie to same wzmocnienia rywala ;)

bob85 14.08.2018 16:28

Na razie to wszyscy nasi eks piłkarze robią niesamowitą karierę w legii i walczą w europejskich pucharach :lol:

paralaksa 14.08.2018 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1512353)
Jak na razie to same wzmocnienia rywala ;)

Ten rywal juz niedlugo moze podzielic los Wisly...

Krazy nad nimi widmo bankructwa i tylko faza grupowa Ligii Europy moze uratowac sytuacje ;)

Pulpet 14.08.2018 19:54

Czyli po wielu latach Stolarski dopiął swego. Pamiętacie aferę z nim w roli głównej? i tak wyszedł trochę z twarzą bo ostatecznie zwinął się do innej drużyny na L.

Żuraw91 14.08.2018 20:10

Cierzniak(Dolha) - Stolarski Kokoszka Velez Kaczorowski - Guerrier Mączyński Surma(Handzlik) Zając - Carlitos Svitlica


Ahh, chciałbym zobaczyć taki skład na boisku, legendy <3 Trybuny szalałyby z radości

arti 14.08.2018 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez paralaksa (Post 1512358)
Ten rywal juz niedlugo moze podzielic los Wisly...

Krazy nad nimi widmo bankructwa i tylko faza grupowa Ligii Europy moze uratowac sytuacje ;)

i co z tego dobrego dla nas?

Sylwus1988 14.08.2018 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1512365)
i co z tego dobrego dla nas?

Jak rapował wiele lat temu Sokół "Zabrac innym, zamiast starac się miec więcej"
kompleksy chociaż nie wiem skąd one się biorą ..

kacpaw91 14.08.2018 22:36

Doczekaliśmy czasów, w których w kadrze Legii wśród zawodników, którzy zagrali choć jeden mecz w Ekstraklasie, jest więcej wychowanków Wisły (Stolarski, Mączyński) niż Legii (Żyro). A niby takie dobre szkolenie mają... Jak to odbierają tradycjonaliści?

Wniosek - dawać szanse młodym w pierwszym zespole i ich indoktrynować, że albo Wisła albo zagranica.

PS Mam nadzieję, że Legia nie będzie próbowała ściągnąć Chrapka, chociaż to wychowanek według definicji UEFA a nie tej tradycyjnej.

pepe72 15.08.2018 00:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1512365)
i co z tego dobrego dla nas?

Z jednej strony nie dostaniemy premii za Carlitosa.
Z drugiej Legia będzie się musiała wyprzedawać, więc mała szansa na MP.

DeadOrAlive 15.08.2018 10:43

Stolarski wybierał się swego czasu do Starej Damy, a skończył w starej k.... Dla mnie coś nie do wyobrażenia. Czy fakt, że grał w Lechii, a nie Wiśle usprawiedliwia go do zapomnienia słów, które wypowiedział ? Zreszta, nie on pierwszy...

TIR_DO_SŁUBIC 15.08.2018 10:55

Wisła okazuje się nie być dla piłkarzy zbyt dużą wartością. Jednak gdyby taki przypadek miał miejsce tylko jeden raz, byłby ekscesem, wtedy można by zawodnika ganić. To jest jednak pewna reguła, ja nie doszukiwałbym się problemu w samych zawodnikach a we Wiśle. To nie są czasy romantyzmu.

Mączyński, Stolarski. Im Wisła nie dała praktycznie nic, dlaczego ich krytykować? Kogoś pominąłem?

Żuraw91 15.08.2018 11:43

Przestańcie żyć przeszłością.


To jest teraźniejszość:

https://zapodaj.net/images/8433f392a1e42.jpg


Fakty są takie, że Legia może sobie przebierać w naszym składzie jak w sklepie. Lech, Jaga czy Lechia prawdopodobnie też. Jesteśmy średniakiem tej ligi, a dla średniaków wychowankowie się nie zabijają. Wychowankowie poświęcają się jedynie dla klubów, które gwarantują im kasę lub/i sukcesy. Póki nie będziemy mieli jednego lub drugiego to nie będziemy mieć wiernych wychowanków.


Przestańcie żyć przeszłością.


Młody piłkarz, który przyjdzie do naszego klubu w wieku (dla przykładu) 15 lat, miał jakieś 8 lat, gdy Wisła ostatni raz wygrała ligę. Tak wygląda rzeczywistość.


Cytat:

Wisła okazuje się nie być dla piłkarzy zbyt dużą wartością.

Dokładnie tak jest. Nie ma sensu wierzyć, że doczekamy się jakiegoś lojalnego wychowanka. Zgłosi się Legia - pójdzie do Legii, zgłosi się Lech to do Lecha. Zgłosi się ktokolwiek kto sypnie dużą kasą - odejdzie. To nie złote czasy, gdy młodzi Brożkowie mieli u nas jak pączki w maśle. Cieszmy się, że nie odchodzą do Cracovii i na chwilę obecną to powinno być nasze jedyne oczekiwanie co do zawodników wychowanych przez Wisłę. Jedyne realne.

Patryko 15.08.2018 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1512396)
Cieszmy się, że nie odchodzą do Cracovii i na chwilę obecną to powinno być nasze jedyne oczekiwanie co do zawodników wychowanych przez Wisłę. Jedyne realne.

Chłopak, który jest z Krakowa to może nie pójdzie... ale ktoś, kto przyjechał z drugiego końca Polski i Filipiak da mu np. 3x wyższy kontrakt?

Mnie to już raczej nic nie zaskoczy, póki jesteśmy "biedni", to zespoły z topu będą sobie robić z nas klub satelicki do wychowywania zawodników do gry za pół darmo.

Kowalski 15.08.2018 14:02

Ale co, mamy go jeszcze poklepać po plecach? Ocena powinna być jednoznaczna. Jednoznacznie negatywna.

pepe72 16.08.2018 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1512396)
...
Fakty są takie, że Legia może sobie przebierać w naszym składzie jak w sklepie. ...

Jak wtopi w Luksemburgu lub z Cluj (jeśli przejdzie Luxów) to będzie miała większe problemy finansowe niż my. Carlitos był super opcją na wyprzedaży. Ale na razie wszyscy wiedzą, że L mocno jest pod kreską.
Więc "przebieranie" to już przeszłość.

Charlie 16.08.2018 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1512362)
Cierzniak(Dolha) - Stolarski Kokoszka Velez Kaczorowski - Guerrier Mączyński Surma(Handzlik) Zając - Carlitos Svitlica


Ahh, chciałbym zobaczyć taki skład na boisku, legendy <3 Trybuny szalałyby z radości

Nie wiem co tu robią Guerrier i Svitlica.

Pierwszy nie był tytanem intelektu, ale trochę miłych chwil dał, a do jego pieprzenia, że kocha Legię nie przywiązywałbym większej uwagi. O Svitlicy z kolei mało kto pamięta, zagrał tu niecałe dwa mecze.

kacpaw91 16.08.2018 21:51

Czy Carlitos już zakochał się w klubie z Luksemburga? :rotfl:

Arkadiusz.Czerepach 16.08.2018 22:15

Gol Tomasza Cywki w barwach Lecha , na osłodę porażki z Genk

Elendil 16.08.2018 23:55

Carlitos... i na co Ci to było? (no dobra, wiem - dla kasy)

W Krakowie byłby nadal jak król, w Warszawie teraz raczej wielu przyjaciół mieć nie będzie.

wolfy 17.08.2018 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1512477)
Carlitos... i na co Ci to było? (no dobra, wiem - dla kasy)

W Krakowie byłby nadal jak król, w Warszawie teraz raczej wielu przyjaciół mieć nie będzie.

Dobrze że go opyliliśmy, szkoda że za tak mało ale nie ma gwarancji, że kiedykolwiek powtórzy taki sezon. Styl "negocjacji" z Wisłą pokazuje, że sam myślał podobnie.
Legia musiała zdrowo przepłacić.
Może zagra jeszcze parę dobrych meczy, może wygra im nawet mistrzostwo (jak zrzuci brzuszek) ale kiedy czytałem tu histeryczne płacze jaką to gwiazdę straciliśmy i ile Legia na nim zarobi, miliony euro - ani chybi...
Taka refleksja, że nie tylko nesta nie uczy się nigdy.
99.999% piłkarzy tej ligii jest gówno warta. To jest fakt udowodniony empirycznie.

Nie płakałem po Carlitosie, tak jak nie płakałem po Meliksonie. Ostatnim dobrym piłkarzem Wisły był Marcelo. Wcześniej Diaz.

To tak zanim zaczniecie wylewać żółć po Bashy czy Imazie.

P.S. A Ondraszek może być królem strzelców. Nie dlatego bo jest dobry, ale ma motywacje a liga jest półamatorska. Jak mógł Demjan, to każdy może. Przy nim Kobra to właściwie technik...
P.S. 2 Serio zasugerowałbym szukanie piłkarzy w czwartej Bundeslidze. Tak jak mistrz Luksemburga. Ich ofensywni zawodnicy to mieli takie zagrania momentami... Śmiali się z trzecioligowych hiszpanów, po Guntherach z niemieckich pastwisk będą już tylko płakać.
P.S. 3 Myślę że jak piłkarze Legii będą dostawali po ryju na jakimś parkingu, to Carlitos będzie naturalnym kandydatem.

lukaszsz86 17.08.2018 05:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1512478)
P.S. 3 Myślę że jak piłkarze Legii będą dostawali po ryju na jakimś parkingu, to Carlitos będzie naturalnym kandydatem.

ale jestem pewien że pierwszy w kolejce będzie mąkacwks

Ma_niek 17.08.2018 06:13

Ondrasek królem strzelców to napewno nie będzie chyba że do grudnia napyka z 20 bramek.

pepe72 17.08.2018 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1512478)
...
P.S. A Ondraszek może być królem strzelców. Nie dlatego bo jest dobry, ale ma motywacje a liga jest półamatorska. Jak mógł Demjan, to każdy może. Przy nim Kobra to właściwie technik...
...

Raczej niewielkie szanse i nie dlatego, że będzie tylko do końca roku.

KOMINEK 17.08.2018 07:50

Gdyby nadal był u nas Carlitos to pewnie byśmy ostatni mecz wygrali. Carlitos na nasze warunki to świetny piłkarz. Tak że nie ma co zaklinać rzeczywistości. W stosunku do klubu zachował się jak ostatni ....................... ale piłkarzem na warunki LE jest świetnym.

sandomingo 17.08.2018 11:04

Legia nie przepłaciła za Carlitosa.

Nie mam pewnych informacji co do jego zarobków w stolycy, ale mówi się o ok. 40 tys euro + koszt wynajmu apartamentu ok. 5 tys euro czyli ok 45 tys euro miesięcznie.

Zgadzam się z Kominkiem, że ten Carlitos z Wisły to na poziom ekstraklapy piłkarz wybitny, więc sumując kwotę transferu i jego zarobki to Legia nie przepłaciła.

tas de fleia 17.08.2018 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1512491)

Zgadzam się z Kominkiem, że ten Carlitos z Wisły to na poziom ekstraklapy piłkarz wybitny, więc sumując kwotę transferu i jego zarobki to Legia nie przepłaciła.

Zgadza się, tyle że w sytuacji jakiej byli do niedawna. Teraz może się okazać, że takie zarobki mocno ich zabolą. Choć oczywiście tak naprawdę trudno tu mówić o przepłaceniu - to co nam zapłacili to była prawdziwa promocja.

Lonia 17.08.2018 13:33

Cały problem "warszawskiego carlitosa" to fakt,że on praktycznie nie przepracował okresu przygotowawczego a cały ten czas poświęcił na tupanie nóżkami w kierunku Legii.No i taki zapuszczony Lopez jest tyle wart ile każdy widzi.Ale to już nie nasz problem :-)

Patryko 17.08.2018 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tas de fleia (Post 1512493)
Zgadza się, tyle że w sytuacji jakiej byli do niedawna. Teraz może się okazać, że takie zarobki mocno ich zabolą. Choć oczywiście tak naprawdę trudno tu mówić o przepłaceniu - to co nam zapłacili to była prawdziwa promocja.

Jeśli klub z Ekstraklasy marzy o grze w Lidze Mistrzów (i chce mieć na to chociaż cień szansy), to kopaczy na takich kontraktach musi mieć - tam nie da się awansować noname'ami z kontraktami liczonymi w dziesiątkach tysięcy euro. Potrzebujesz takich Vadisów w formie, Carlitosów w formie, graczy, którzy potrafią przyjąć piłkę i zrobić coś nieszablonowego, niekiedy jednym zagraniem wygrać dwumecz.
Oczywiście nie mówię tutaj o potrzebie zatrudnienia trenera z prawdziwego zdarzenia, bo to chyba oczywiste.

wolfy 17.08.2018 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1512502)
Jeśli klub z Ekstraklasy marzy o grze w Lidze Mistrzów (i chce mieć na to chociaż cień szansy), to kopaczy na takich kontraktach musi mieć - tam nie da się awansować noname'ami z kontraktami liczonymi w dziesiątkach tysięcy euro. Potrzebujesz takich Vadisów w formie, Carlitosów w formie, graczy, którzy potrafią przyjąć piłkę i zrobić coś nieszablonowego, niekiedy jednym zagraniem wygrać dwumecz.
Oczywiście nie mówię tutaj o potrzebie zatrudnienia trenera z prawdziwego zdarzenia, bo to chyba oczywiste.

Jaki Carlitos i Liga Mistrzów? Przepłacanie frajerów to choroba polskiej piłki, a ten ćwok obok zawodowego piłkarza nie stał. Jak trzeba mieć nasrane w głowie, żeby tak się zapuścić przed pucharami? W nowym klubie?

Dalej stawiajcie tej sierocie ołtarzyki bo miała sezon konia i kiwała inne sieroty. Dla mnie jest on żałosnym parapiłkarzem z zerową ambicją. Zamiast trenować, nawet indywidualnie skoro miał już alergię na Kraków spasł się jak świnia bo dostał wysoki kontrakt i kasę za podpis.

Nie miałem bólu dupy o tą hiszpańską przybłędę, ale po tym co pokazał w nowym klubie przestałem go traktować jako profesjonalnego piłkarza. Nawet jeżeli wygra Legii tą gównianą ligę (w co wątpię) dla mnie nie jest sportowcem, jest zwykłym hochsztaplerem.

Nie dogadamy się w tym względzie.

kacpaw91 17.08.2018 20:47

Jak nie stał obok zawodowego piłkarza skoro grał z Głowackim czy Wasilewskim? Profesjonalizmu im nie odmówisz : - )

czaro 17.08.2018 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1512523)
ten ćwok obok zawodowego piłkarza nie stał

Szczerze mówiąc, trzymałem kciuki za to, że go zdążymy sprzedać, zanim zaliczy nieuchronny zjazd. Szkoda tylko, że nie wyrwaliśmy za niego więcej.

pietruch 18.08.2018 00:50

Tak, teraz każdy jest mądry po fakcie i dopasowuje swoje teorie do panujących realiów.
Bez jaj, chłopak odchodząc od nas miał 24 gole i 7 asyst. Królował w klasyfikacji strzelców (24) jak i w kanadyjskiej (24+7).

Ostatni taki zawodnik w Wiśle to albo Brożek albo Zieńczuk jak miał sezon konia.


Carlitos miał 2 kluczowe wady:
- nie chciał iść za granicę za konkretne dla Wisły pieniądze pozwalające uregulować zaległości względem stadionu praktycznie w 100%
- nie ma psychiki do grania o najwyższe cele.
Być może teraz mu nie idzie, ale moze to być kwestią atmosfery w szatni lub prowadzenia w zespole. Nie jest powiedziane, że w 7 w ogóle odpali, ale pobytem w Wiśle udowodnił swoją wartość i pokazał, że papiery na granie posiada.
Ujmowanie w tym kontekście jest krótkowzroczne, niezależnie od tego jaki wynik wykręci w swojej karierze poza Wisłą.

wolfy 18.08.2018 08:09

"Ma papiery na granie" o gościu który ma 27 lat i dostał kopa w de w każdej lidze w której grał? Coś takiego tylko u nas.

Koleś został negatywnie zweryfikowany już tyle razy, że nikt nie powinien mieć wątpliwości, a tym że spasł się i nie trenował przed przyjściem do swojego ukochanego ( :lol: ) klubu pokazuje kim naprawdę jest. Pozorantem. Żeby zawodowy sportowiec się tak zapuścił w dwa miesiące? Znam gości którzy po wakacjach w tropikach wracają w idealnej formie bo jak masz zdrowe nawyki to organizm domaga się wysiłku.

Boleję nad tym że takie zera, takie piłkarskie spady jak on czy Stilić są u nas hołubione i mają gromadkę wyznawców. To samo pokazuje jak nisko upadliśmy, że praktycznie taplamy się w mule jako liga.

A bajeczki o tym jak to Carlitos pójdzie za granicę za grubą kasę to były od początku mrzonki.

To zabawne ale nie miałem pretensji o ten cyrk przy przejściu (żałowałem tylko że klub nie może go dla przykładu totalnie zgnoić, ale teraz widać jak bardzo Carlitos ceni sobie bycie w formie i treningi), ale po tym co pokazał w Legii zrozumiałem co to za zgniłe jajo Legii podrzuciliśmy.

Patryko 18.08.2018 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1512523)
Jaki Carlitos i Liga Mistrzów? Przepłacanie frajerów to choroba polskiej piłki, a ten ćwok obok zawodowego piłkarza nie stał. Jak trzeba mieć nasrane w głowie, żeby tak się zapuścić przed pucharami? W nowym klubie?

Dalej stawiajcie tej sierocie ołtarzyki bo miała sezon konia i kiwała inne sieroty. Dla mnie jest on żałosnym parapiłkarzem z zerową ambicją. Zamiast trenować, nawet indywidualnie skoro miał już alergię na Kraków spasł się jak świnia bo dostał wysoki kontrakt i kasę za podpis.

Nie miałem bólu dupy o tą hiszpańską przybłędę, ale po tym co pokazał w nowym klubie przestałem go traktować jako profesjonalnego piłkarza. Nawet jeżeli wygra Legii tą gównianą ligę (w co wątpię) dla mnie nie jest sportowcem, jest zwykłym hochsztaplerem.

Nie dogadamy się w tym względzie.

Napisałem wyraźnie Carlitos, Vadis w formie. To są goście, którzy technicznie przerastają tą ligę i niestety tylko tak wysokie kontrakty są ich w stanie zatrzymać w Polsce. Myślisz, że jakby Carlitos nie dostał 40-50k euro na miesiąc w Legii, to by się w niej mimo to zakochał i wymuszał transfer właśnie tam? Dostałby 2k euro więcej w lidze azerskiej to tyle by go Legia widziała. A Legia?? Dostali najlepszego grajka zeszłego sezonu za bezcen, to mogli trochę mu dosypać do kontraktu i tym go do Warszawy zwabili. Jak go weźmie w obroty Sa Pinto, to jeszcze niestety będą z niego mieli pociechę.

Karherop 18.08.2018 11:24

Legia będzie miała oczwiście jeszcze pociechę z Carlitosa, ale tak jak wolfy uważam, że w tym sezonie ligi nie wygrają. Lech i Jaga wyglądają zbyt stabilnie i może w końcu tego nie spartaczą.

Poza tym zostały 2 tygodnie okienka transferowego i sądzę, że Legia na gwałt musi kogoś sprzedać. Jak już Stanowski zasiał ferment o ogromnych długach Legii (najpierw mówił o 100 tys zł, teraz o ponad 50 mln) to w niedługim czasie, tak na wiosnę, mogą skończyć jak my po erze Holenderskiej.
Będzie się to wiązało niewątpliwie ze spadkiem poziomu sportowego oraz wyprzedażą najlepszych piłkarzy.

czaro 18.08.2018 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 1512529)
Tak, teraz każdy jest mądry po fakcie

No właśnie nie. Byłem za tym, żeby go sprzedać jak najdrożej zanim się okaże, że to jednak żaden golleador. Zresztą to nie ma znaczenia, czy Carlitos jest dobry czy nie - u nas każdy jest na sprzedaż.

wolfy 18.08.2018 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1512533)
Napisałem wyraźnie Carlitos, Vadis w formie.

Nie porównujmy gówna z czekoladą, że aż zacytuję Hajto. Vadis grał i gra w ligach i zespołach które dla Carlosa Lopeza to abstrakcja, z formą czy nie. Jedyny ich punkt styczny to Legia. Tylko że dla Lopeza to jest maks a dla Vadisa to było zawodowe gówno, dno na które się stoczył, czerwona lampka że trzeba wziąć dupę w troki.
Vadis z Legii s.......ił przy pierwszej okazji, ani przez chwilę nie udawał że traktuje tę ligę poważnie. Carlitosa na razie Legia przerasta. Nie Legia wchodząca do Ligi Mistrzów, ale Legia odpadająca z mistrzem Luksemburga.

Carlitos w FORMIE to piłkarzyk na wiejski festyn w Gliwicach albo Legnicy, zakładając że całą drużynę ułożysz pod niego.
Szkoda że tak mało za niego dostaliśmy, ale może się okazać że nawet tyle nie był wart.

Vinci 18.08.2018 14:29

Trochę o bardzo dawnych naszych piłkarzach i kibicach:

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...mpaign=artykul

kacpaw91 18.08.2018 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1512536)
Nie mam pojęcia co to za kasa z market pool (kolejne 8,5 mln zł). ...a to była kasa, którą zakładał budżet.

Głównie prawa telewizyjne, na koniec sezonu płatne bodajże, ale też inne czynniki:
http://transfery.info/61374,zagadkow...ie-w-pucharach

arti 18.08.2018 15:23

… i quiz-zabawa - http://www.gazetakrakowska.pl/quiz/2...rakow,q,t.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl