Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

szym_ek 09.08.2018 09:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1511973)
Ja się tylko zastanawiam skąd L ma wpływy na poziomie 120 baniek w przypadku odpadnięcia z pucharów.

Marketing
Mnóstwo sprzedanych pamiątek
zyski ze stadionu (kibice zwykli, loże itp)

Legia jest najbardziej medialnym klubem w Polsce - stąd takie zyski

mr_kwolf 09.08.2018 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1511973)
Ja się tylko zastanawiam skąd L ma wpływy na poziomie 120 baniek w przypadku odpadnięcia z pucharów.

Rok temu mieli 138 mln, również bez pucharów. Oni samych koszulek sprzedają za parę milionów złotych.

Arked 09.08.2018 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1511973)
Ja się tylko zastanawiam skąd L ma wpływy na poziomie 120 baniek w przypadku odpadnięcia z pucharów.

Sponsorzy, bilety (większa średnia, stosunkowo drogie bilety), większe wpływy z TV, sprzedaż koszulek i akcesoriów. Pamiętajmy, że Legia działa w realiach ekonomicznych Warszawy, które są trochę inne niż w reszcie Polski.

Przybyszewski 09.08.2018 10:18

Nie no ja to wszystko rozumiem ale nadal mi się to jakoś nie składa. Wiemy ze L dostaje mniej więcej 2x tyle co Wisła z Eklapy. Z dnia meczowego biorąc pod uwagę większa frekwencje i droższe bilety niech maja 3x tyle co Wisła. Sponsor na koszulki niech tez daje 2x tyle co na Wisłę. Jeżeli chodzi o szeroko pojęty merchandising to L ma z tego tytułu przychody na poziomie 10M rocznie. Skąd wiec maja mieć przychody 5x większe niż Wisła ?

W 2010 przychody L to było 30M rocznie i od tego czasu zwiększało się to dynamicznie do kolo 130M w sezonie 15/16 czyli zaraz przed LM. To byl sezon z pucharami i transferami z klubu wiec moim zdaniem miedzy bajki można wsadzić przychody ponad 100M bez pucharów i transferów.

wiertar 09.08.2018 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1511976)
Rok temu mieli 138 mln, również bez pucharów. Oni samych koszulek sprzedają za parę milionów złotych.

Sprzedają owszem. Ale przypomnę że z koszulki Legia dostają 20-25 procent. Czyli jak sprzedadzą 10tys meczowek sezonie to daje kwotę 500tys złotych zarobku.

Przybyszewski 09.08.2018 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1511984)
Sprzedają owszem. Ale przypomnę że z koszulki Legia dostają 20-25 procent. Czyli jak sprzedadzą 10tys meczowek sezonie to daje kwotę 500tys złotych zarobku.

Ale rozmawiamy o przychodach a nie o zysku.

Oni sprzedają teraz około 20 tysięcy meczówek i pewnie drugie tyle innych ciuchów i pierdół. Z czego maja jakieś 10M przychodu.

Karherop 09.08.2018 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1511984)
Sprzedają owszem. Ale przypomnę że z koszulki Legia dostają 20-25 procent. Czyli jak sprzedadzą 10tys meczowek sezonie to daje kwotę 500tys złotych zarobku.

A jak zarzuciles temat? Ile my dostajemy?

wiertar 09.08.2018 11:41

Na pewno nie więcej. Gdzieś był artykuł że topowe kluby dostają 30-40 procent.

wiertar 09.08.2018 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1511988)
A jak zarzuciles temat? Ile my dostajemy?

Cytat:

I niewiele w tym wszystkim pomaga nawet zmiana w umowie pomiędzy Juve oraz Adidasem. Rok temu obie strony dogadały deal, według którego klub będzie zgarniał 100% zysku ze sprzedaży swoich produktów. Uwaga jednak! Dotyczy to bowiem tylko klubowych kanałów, czyli ich autoryzowanych sklepów internetowych oraz stacjonarnych. Zakup koszulki Ronaldo w jakimkolwiek innym miejscu z sieci firmy Adidas łączy się natomiast z klasycznym rozliczeniem. W takim formacie do klubowych kas trafia – zależnie od przypadku – od 10 do 35% kwoty danego produktu.
tak to wygląda w juventusie

!!IRIVER!! 09.08.2018 12:24

Zacznijcie rozróżniać pojęcie przychodów od zysków. Będzie Wam łatwiej w życiu.

RadekKRK 09.08.2018 13:10

Legia za 2017 rok, kiedy to nie awansowała do fazy grupowej miała 138mln przychodów, a w tym przychody z transferów na poziomie ok 33 mln złotych.



Teraz jest 2018 rok. Przy zakładanych poziomach wpływów poza-transferowych na podobnym poziomie o czym poniżej, daje to ok. 105 mln złotych plus w 2018 roku w styczniu sprzedano za 1mln euro Sadiku + za 1 mln euro Moulina. Daje to ok. ekstra 9 mln zł.



Jeżeli Legia nie sprzeda już nikogo jej przychody ukształtują się mniej więcej na poziomie 115 mln zł.






Z uwagę finanse Legii śledzą też jej kibice prowadząc skrupulatne wyliczeni. Pozwolę sobie poniżej zacytować:
W Legii stało się coś, co musiało nastąpić prędzej czy później – piłka w doliczonym czasie meczu w Astanie odbiła się od słupka w niewłaściwą stronę, przez co w budżecie brakuje milionów. Ile? Spróbujmy policzyć.

Przychody z działalności podstawowej wyniosły w poprzednim sezonie 233 miliony. Odejmijmy od tego:


- 96 milionów utraconych przychodów z praw telewizyjnych w Lidze Mistrzów;
- około 11 milionów utraconych przychodów z praw telewizyjnych w Lidze Europy (mimo braku fazy grupowej Legia jakieś pieniądze dostanie);
- 12 milionów ze sprzedaży biletów (brak meczów w europejskich pucharach, prawdopodobny spadek frekwencji w lidze);
- 8 milionów innych przychodów (zakładam spadek przychodów z wynajmu lóż, reklamy i sponsoringu, sprzedaży towarów; optymistycznie zakładam mistrzostwo Polski i utrzymanie przychodów z nc+ na poziomie 16 mln zł).


W efekcie schodzimy na poziom 106 milionów, podczas gdy koszty działalności podstawowej wyniosły w poprzednim sezonie 186 milionów. Oczywiście trzeba je ciąć:


- 3 miliony wynagrodzeń stałych na drugą część sezonu w związku z prawdopodobną zimową wysprzedażą (kandydaci to Nagy, Moulin, Szymański i jak zwykle Pazdan);
- 11,5 miliona premii (nie ma premii za europejskie puchary, zostaje premia za mistrzostwo Polski);
- 5 milionów w związku z brakiem odprawy dla Hasiego (zwolniony właśnie Magiera miał kontrakt do końca sezonu);
- 3 miliony – niższe koszty obsługi pierwszej drużyny w związku z brakiem wyjazdów na mecze pucharowe oraz zapowiadanym niższym standardem wyjazdów krajowych;
- 5 milionów – inne oszczędności w związku z brakiem pucharów oraz restrukturyzacyjne.
Przy takich założeniach spółka zeszłaby z kosztami na poziom 159 milionów, co zestawiając z przychodami daje stratę ze sprzedaży 53 miliony. Wykres poniżej najlepiej obrazuje tę smutną rzeczywistość.


http://www.legia.net/images/news/img6/wykres_zuk_8.jpg
Jeżeli 53 miliony straty skorygujemy o 16 milionów amortyzacji oraz uwzględnimy środki, które klub „odziedziczyłâ€ po przygodzie z Ligą Mistrzów (8 milionów?), to otrzymamy wartość gotówki, której może zabraknąć do pokrycia wydatków w sezonie bieżącym. Te około 30 milionów trzeba znaleźć w spółce (sprzedając piłkarzy w zimowym okienku) i/lub na zewnątrz (zwiększając zadłużenie lub sięgając do kieszeni właściciela). To jest przybliżone oszacowanie dokonane na podstawie następujących dodatkowych założeń:

- środki ze sprzedaży Vadisa (około 8 milionów) zostały w całości wykorzystane do sfinansowania letnich zakupów (informacja właściciela podana w rozmowie z red. Iwańczykiem 17 września);
- nie kupujemy piłkarzy w oknie zimowym;
- inwestycje w środki trwałe (boiska przy stadionie, a przede wszystkim ośrodek w Książenicach) realizujemy w ramach odrębnych projektów zapewniając im odrębne finansowanie (ogłoszone w poniedziałek 11 milionów dotacji rządowej to 20 procent nakładów; reszta to prawdopodobnie w dużym procencie dług).


Widzimy, że na lukę finansową wpływa szereg czynników, dlatego żeby nie męczyć się z założeniami poprosiłem klub o podanie właściwej liczby. Odpowiedź póki co nie padła i nie mam o to pretensji, bo każda spółka chroni swoje tajemnice. Wiemy tylko, że w rozmowie na antenie TokFM Mioduski wspomniał o „kilkudziesięciu milionach” niedoboru, który pokryje między innymi z własnych środków. Będzie musiał, bo tej w drużynie nie ma piłkarzy, których można sprzedać za 30 milionów.






Legia miała w zeszłym sezonie koszty na poziomie 159 do 160 mln zł. W sezonie 2018/2019 ma budżet 170 mln złotych, jednak ja go skorygowałem, że zejdą z kosztami do 150 mln zł., a wygenerowane 20mln posłuży do do spłaty zadłużenia wygenerowanego w poprzednim sezonie. W tej sytuacji nie sprzedając już nikogo osiągną przychody na poziomie ok 115 mln, a więc będzie dziura na 35 milionów.



Napomknę jeszcze tylko o dwóch rzeczach.



1. Sytuacja Legii jest na tyle trudna, że Mioduski zesłał do rezerw Pasquato, a ponadto Jędrzejczyka nie zesłano do rezerw obawiając się rozwiązania kontraktu z winy klubu, tylko otrzymał on zakaz gry w oficjalnych meczach. Jak dla mnie to po pierwsze oznaka, że jest nieciekawie z finansach. Po drugie to skandal, gdyby Wisła była w takiej sytuacji PZPN dawno by pomógł takim piłkarzom.



2. Wpływy poza-transferowe na poziomie 105 mln zł. W sezonie 2016/2017 jeżeli się nie mylę tyle wynosiły. W sezonie 2017/2018 np. frekwencja spadła o ok. 17%. W ślad za frekwencją spadły ogólne zyski z dnia meczowego (mniej kibiców-mniej sprzedanej kiełbasy i piwa). Spadły też jak można mniemać zyski z koszulek, ponieważ mniej kibiców na stadionie to tez mniejsza potrzeba zakupu gadżetów typu szalik i koszulki.



Nie ma jeszcze raportu z którego mozna by odtworzyć sezon 2017/2018, ale skoro w 2016/2017 było ok 105 mln i sezon później frekwencja spada o 17% to można zakładać, że wpływy spadły.

Legia nie wchodząc do LE popadnie w długi na poziomie min 60 mln złotych w najlepszej sytuacji, co jest wątpliwe, do poziomu przeszło 80mln zł, co jest bardziej prawdopodobne. Dlatego w sezonie 2018/2019 nie wyobrażam sobie aby zdobyli mistrza, a to dlatego, że będą musieli zredukować kadrę i zrobić wyprzedaż, a nie ma kogo sprzedawać.

As 09.08.2018 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1511995)
Zacznijcie rozróżniać pojęcie przychodów od zysków. Będzie Wam łatwiej w życiu.

To moze ja wyjasnie na przykladzie :-D

- Pojechales za miasto do gospodarza i kupiles od niego 100 jablek po 1zl za sztuke.
- zaplaciles za benzyne do Zuka 25zl
- Pozniej na Placu Imbramowskim wynajales miejscowke na stragan za 25zl
- Sprzedales wszystkie jablka po 2zl za sztuke.

A wiec:

Koszty: 100 (Jablka) + 25 (Benzyna) + 25 (Plac) = 150zl
PRZYCHODY: 200zl (Sprzedane Jablka)

ZYSK: Przychody - Koszty = 50zl

Tak wiec te 130 czy 170 milionow przychodu Legii nic nie znaczy bo trzebaby wiedziec jakie maja koszty a te z tego co czytalem wyzej moga byc wyzsze niz przychody. Moze byc wiec tak, ze ktos bedzie musial dokolzyc do interesu.

As 09.08.2018 13:29

@RadekKRK bardzo ciekawy post.

i dlatego ja osobiscie uwazam, ze to pomysl Lecha na budowanie klubu jest wlasciwy i to oni w dluzszej perspektywie beda rzadzili liga i osiagali wiecej sukcesow. Oni teraz mocno inwestuja w filary na ktorych ma stac klub dzieki temu (nawet obcenie) nie beda musieli panikowac jesli nie wygraja mistrzostwa czy nie awansuja do LE. Bedzie nieco biedniej ale klub sie nie zachwieje i nie bedzie paniki i szukania na gwalt pozyczek czy wypychania z klubu co ciekawszych zawodnikow.

W Warszawie przycupialowali i wyglada na to, ze niczego sie na naszych bledach nie nauczyli.

!!IRIVER!! 09.08.2018 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RadekKRK (Post 1512000)
...

Grubo to wygląda. Dziś chyba każdy powinien czuć się Luksemburczykiem. :D
Mnie tylko dziwi, jak można było tak przehulać tę kasę z LM i aż tak wynieść pod niebiosa budżet nie mając w sumie żadnej gwarancji, że plan się powiedzie. Loczek pewnie dzisiaj będzie posrany jak nigdy, jeśli coś nie pójdzie zgodnie z oczekiwaniami. A kibice ich tam zeżrą. :>

funkykoval 09.08.2018 15:46

Wysoki budżet Legii to nie tylko efekt pucharów - bo wówczas gdy Legia grała w miarę regularnie w rozgrywkach LE, nie było tam większych pieniędzy, natomiast Legia na przestrzeni kilku lat wypromowała i szybko sprzedała zawodników:

sezon 2011/2012 - Rybus, Borysiuk, Komorowski - prawie 6 mln euro przychodu
sezon 2012/13 - Wolski 2,7 mln euro
sezon 2013/14 - Furman, Jędrzejczyk, Gol, Wawrzyniak - ponad 5,2 mln euro
sezon 2014/15 - Bielik, Radović, Łukasik - ponad 5 mln euro
sezon 2015/16 - Sa, Zyrok, Dossa Junior, Kuciak 2,7 mln euro - ale jednocześnie wydatki na poziomie 2,8 mln euro (Pazdan, Hlousek, Prijović, Borysiuk)
sezon 2016/17 - Rekord - 14 mln euro ze sprzedaży (Nikolić, Duda, Bereszyński, Prijović, Borysiuk, Lewczuk) ale wydatki na poziomie 4 mln euro (Nagy, Moulin, Jędza)
sezon 2017/2018 prawi 5 mln euro ze sprzedąy (dzidzia, Moulin, Sadiku) ale wydane też blisko 3 mln euro.
Krótko mówiąc Legia od 7 sezonów zasilana była każdego sezonu z transferów kwotą minimum 3 mln euro (ok. 12 mln zł) a w rekordowym czasie było to 14 mln euro (czyli prawie 60 mln zł za sezon) biorąc pod uwagę, że sezon tamten to również kwoty uzyskane z awansu do LM, oznacza że to na budżet Legł z czasów gry w LM składały się 60 mln zł z tytułu transferów + blisko 120 mln zł z tytułu gry w LM i LE.
Tym samym przyjmując, ze te 2 kwoty należy rozdzielić na 2 sezony, to brak gry w LM lub LE w zeszłym sezonie Legia częściowo zapchała kwotami uzyskanymi z sezonu LM, to drugi sezon bez gry przynajmniej w LE może spowodować naprawdę spore załamanie

arti 09.08.2018 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1511968)
Jakie jest źródło tych informacji? :)
Brzmią oczywiście optymistycznie.

optymistyczne?
jak l będzie miała dziurę to już nie będziemy musieli zbierać na stadion?
to że w temacie byli zawodnicy na naszym forum kierujemy tyle uwagi w stronę l i tak bardzo liczymy na ich porażkę jest smutne i żałosne. nawet jak się tak stanie to nam od tego nie przybędzie ani 5 groszy jakby ktoś się łudził.

wiesniak842 09.08.2018 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1512019)
Wysoki budżet Legii to nie tylko efekt pucharów - bo wówczas gdy Legia grała w miarę regularnie w rozgrywkach LE, nie było tam większych pieniędzy, natomiast Legia na przestrzeni kilku lat wypromowała i szybko sprzedała zawodników:

sezon 2011/2012 - Rybus, Borysiuk, Komorowski - prawie 6 mln euro przychodu
sezon 2012/13 - Wolski 2,7 mln euro
sezon 2013/14 - Furman, Jędrzejczyk, Gol, Wawrzyniak - ponad 5,2 mln euro
sezon 2014/15 - Bielik, Radović, Łukasik - ponad 5 mln euro
sezon 2015/16 - Sa, Zyrok, Dossa Junior, Kuciak 2,7 mln euro - ale jednocześnie wydatki na poziomie 2,8 mln euro (Pazdan, Hlousek, Prijović, Borysiuk)
sezon 2016/17 - Rekord - 14 mln euro ze sprzedaży (Nikolić, Duda, Bereszyński, Prijović, Borysiuk, Lewczuk) ale wydatki na poziomie 4 mln euro (Nagy, Moulin, Jędza)
sezon 2017/2018 prawi 5 mln euro ze sprzedąy (dzidzia, Moulin, Sadiku) ale wydane też blisko 3 mln euro.
Krótko mówiąc Legia od 7 sezonów zasilana była każdego sezonu z transferów kwotą minimum 3 mln euro (ok. 12 mln zł) a w rekordowym czasie było to 14 mln euro (czyli prawie 60 mln zł za sezon) biorąc pod uwagę, że sezon tamten to również kwoty uzyskane z awansu do LM, oznacza że to na budżet Legł z czasów gry w LM składały się 60 mln zł z tytułu transferów + blisko 120 mln zł z tytułu gry w LM i LE.
Tym samym przyjmując, ze te 2 kwoty należy rozdzielić na 2 sezony, to brak gry w LM lub LE w zeszłym sezonie Legia częściowo zapchała kwotami uzyskanymi z sezonu LM, to drugi sezon bez gry przynajmniej w LE może spowodować naprawdę spore załamanie

Znowu kogos pogonia za pare baniek i tyle bedzie z tego zalamania.

RadekKRK 09.08.2018 19:20

Być może rzeczywiście dyskusja zbyt daleko odbiegła o tematu, tym niemniej sytuacja jest ciekawa, bo może się okazać w perspektywie 3 lat, że sytuacja się odwróci i to my będziemy mieli zdrową sytuację, a Legia tonęła w długach. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będzie przetarg na nowe prawa TV i jak dostajemy prawie 10 mln rocznie, to teraz może być to kwota (przy zachowaniu poziomu 6-10 miejsce w lidze) od 13 do 15 mln.

Adrio 09.08.2018 19:24

Jak się tak stanie to ja złotówkę dorzucę od siebie ;)

PhantomRanger 09.08.2018 19:27

Paweł Brożek wrócił do treningów z Wisłą i jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, ponownie zostanie naszym zawodnikiem. Gdyby do tego doszło, wielce prawdopodobnym będzie, że podobnego pożegnania jak z Lechem mieć już nie będzie. Wiem, że mamy problem w napadzie, ale chyba nie tędy droga.

arti 09.08.2018 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RadekKRK (Post 1512040)
Być może rzeczywiście dyskusja zbyt daleko odbiegła o tematu, tym niemniej sytuacja jest ciekawa, bo może się okazać w perspektywie 3 lat, że sytuacja się odwróci i to my będziemy mieli zdrową sytuację, a Legia tonęła w długach. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będzie przetarg na nowe prawa TV i jak dostajemy prawie 10 mln rocznie, to teraz może być to kwota (przy zachowaniu poziomu 6-10 miejsce w lidze) od 13 do 15 mln.

Bardzo przepraszam wszystkich za moje malkontenctwo, ale póki co ja nie widzę większych pieniędzy z praw tylko kilka artykułów sponsorowanych przez ekstraklasę kto to nie walczy o prawa i ileż to nie chce zapłacić. Takie teksty to już były nie raz... np. ileż to kasy miało się pojawić po ME 2012?!
Niby dlaczego ta czy inna tv chciałaby płacić więcej (i to o wiele) jak poziom ligi jest taki nędzny jak był i nikt więcej nie będzie tego oglądał poza grupą masochistów, która ogląda od zawsze.

Arkadiusz.Czerepach 09.08.2018 21:10

Gol Carlitosa dający wyrównanie i przedłużający nadzieje Warszawian na przejście Dudelange :)

pepe72 09.08.2018 21:36

"Legia odjedzie lidze za kasę z LM" :rotfl:

Arkadiusz.Czerepach 09.08.2018 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WP.PL (Post 1512054)
68'
Nędzna symulka Carlitosa na 20. metrze. Król własnego boiska udowadnia swoją wartość w Europie.



komentatorzy WP sie nie pier.olą w tańcu :D

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...1991-dudelange


ps dudelange znowu prowadzi ;)

pepe72 09.08.2018 21:49

Co prawda premia za Carlitosa poszła się już raczej kochać ale gramy z Legią dopiero koło 20 października więc się mogą do tego czasu ogarnąć.

kacpaw91 09.08.2018 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1512039)
Znowu kogos pogonia za pare baniek i tyle bedzie z tego zalamania.

Może będąc pod ścianą zobaczą jak to jest oddać najlepszego piłkarza (np. Niezgodę) za frytki, bo karma wraca...

Gandi 10.08.2018 00:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1512044)
Bardzo przepraszam wszystkich za moje malkontenctwo, ale póki co ja nie widzę większych pieniędzy z praw tylko kilka artykułów sponsorowanych przez ekstraklasę kto to nie walczy o prawa i ileż to nie chce zapłacić. Takie teksty to już były nie raz... np. ileż to kasy miało się pojawić po ME 2012?!
Niby dlaczego ta czy inna tv chciałaby płacić więcej (i to o wiele) jak poziom ligi jest taki nędzny jak był i nikt więcej nie będzie tego oglądał poza grupą masochistów, która ogląda od zawsze.

1.PKO BP sponsorem ekstraklasy
2. TVP Sport wchodzi do multipleksu
3. ....Chleba i igrzysk :)

Lonia 10.08.2018 06:03

Nasz niedawny ulubieniec

http://www.90minut.pl/news/288/news2...-Kesle-FK.html

bob85 10.08.2018 11:14

http://www.90minut.pl/news/288/news2...FC-Lugano.html

Jak sie tam Brlek nie odbuduje to juz potem tylko powrot do ekstraklasy :D

!!IRIVER!! 10.08.2018 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bob85 (Post 1512110)
http://www.90minut.pl/news/288/news2...FC-Lugano.html

Jak sie tam Brlek nie odbuduje to juz potem tylko powrot do ekstraklasy :D

Środek Brlek-Covilo, nono :D:rotfl:

LucjuszWielki 10.08.2018 14:40

Carlitosek oczywiście najlepszy.... Bramka, idealne podanie do Kucharczyka gdzie powinien paść gol, super bite stałe fragmenty... jedna sytuacja zmarnowana.. kwestia czasu jak wypali. Niech tirówka wygra w rewanżu, awansuje do tej LE, zbierze tam oklep, ktoś połamie Hiszpana, kasa wpadnie dla nas i będzie ok.

Żuraw91 10.08.2018 14:50

Nie wypali po poLegłe gwiazdki go nie lubią za to, że jest przybłędą z hiszpańskich zadupi i mimo to gra lepiej od nich. Radovic i Fatalczyk mają taki bół 4liter, że tam nigdy się nie dogadają

CrazyBoy96 10.08.2018 15:27

Stolarski ma iść do Legii. Wymiana za Michalaka. Wiślacka legia :D

DeadOrAlive 10.08.2018 15:37

Coś gdzieś poszło nie tak. Za dużo Wiślaków w ostatnich czasach się s....ia.

As 10.08.2018 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1512121)
Carlitosek oczywiście najlepszy.... Bramka, idealne podanie do Kucharczyka gdzie powinien paść gol, super bite stałe fragmenty... jedna sytuacja zmarnowana.. kwestia czasu jak wypali. Niech tirówka wygra w rewanżu, awansuje do tej LE, zbierze tam oklep, ktoś połamie Hiszpana, kasa wpadnie dla nas i będzie ok.

A gdzie tam awansuje. Nawet jak przejda Luxemburg to przeciez juz czeka Cluj a tam to bedzie walka golej dupy z batem.

Żuraw91 11.08.2018 13:31

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/co...6JnYi,w400.jpg

TSWojtas 11.08.2018 13:46

Popovic jest spoko :)

wolfy 11.08.2018 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żuraw91 (Post 1512123)
Nie wypali po poLegłe gwiazdki go nie lubią za to, że jest przybłędą z hiszpańskich zadupi i mimo to gra lepiej od nich. Radovic i Fatalczyk mają taki bół 4liter, że tam nigdy się nie dogadają

Oni są fatalnie przygotowani motorycznie. Carlitos też, bo myślał o wszystkim tylko nie przygotowaniach. Tego nie da się nadrobić w tydzień, a Vuković to nawet nie jest trener.
Na przejście Dumbledora mają małe szanse, przejście Cluj to już fantastyka.

pepe72 13.08.2018 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1512125)
Coś gdzieś poszło nie tak. Za dużo Wiślaków w ostatnich czasach się s....ia.

Nawet bardzo nie tak - poczytaj o naszych finansach.

A jak już w temacie Carlitosa piszemy o "L", to weszło zastanawia się czy L splajtuje.
http://weszlo.com/2018/08/13/legia-moze-zbankrutowac/

Proud 14.08.2018 14:19

Właśnie Stolarski przechodzi do Legii.
Kolejny...szkoda.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl