![]() |
W czym Legia jest obecnie naszym konkurentem konkretnie?
PS. Carlosa moglismy sprzedac za normalne pieniadze już teraz, gdyby tylko on sam chcial. |
Trzy razy w roku z nią gramy czyli jak nie patrzeć o 9 punktów z nią konkurujemy ? czy nie ?
PS. Jak Legia nie będzie taka napompowana to taki Carlitos, Maka, Cierzniak nie będą tam walić drzwiami o oknami ... |
Chyba w lidze jest naszym konkurentem tak jak i 14 innych drużyn. Konkurujemy w tej samej lidze i każdy walczy o mistrza. Nawet sąsiadka która jest na przedostatnim miejscu idąc za słowami Probierza walczy o mistrza, bądź walczyła.
7egia z taką formą na 99% nie awansuje do pucharów więc wszystkie bonusy za Carlitosa sobie darujcie. Jechaliście zarząd że ustalali budżet w oparciu o dochody których jeszcze nie ma, a teraz to Wy opieracie budżet i funkcjonowanie klubu na bonusach za awans 7egii do pucharów? |
I te 9 pkt jest warte 600 tysiecy mniej w naszym budzecie? Powaznie?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dla mnie z każdym trzeba walczyć o 3 pkt, czy to Legia czy inny zespół. I tak, może 'globalnie' i tak będziemy słabsi od Legii na koniec sezonu, ale ujebanie im jakichkolwiek pkt może mieć swoje dodatnie konsekwencje finansowe. |
A ile jest warte Twoim zdaniem 9 punktów ? O ile dobrze pamiętam z raportu EY to Wisłe zdobycie jednego punktu kosztuje kolo 500k (55pkt przy 25M budżetu). I każdy punkt ma taka sama wagę, ten zdobyty z Legia nawet jeżeli nie uważasz jej za konkurenta ma taka sama wagę jak każdy inny.
|
Ja .......ę, przeciez ten argument o 9 pkt jest w 100% demagogiczny. Zakladajac nawet, że Legia będzie faktycznie dzięki temu silniejsza i zrobi na nas więcej punktów niz bez niego, to czy on tylko przeciwko nam będzie grał? Czy też przeciwko naszym rzeczywistym konkurentom czyli miejscom powiedzmy 6-16? Czyli dla naszego miejsca w tabeli obecność czy nie Carlitosa w Legii jest w 100 procentach neutralna.
|
Ale przecież nie o tym jest rozmowa. Jak już się chcesz w.......ić to przynajmniej przeczytaj.
|
Przybyszewski, przedstaw mi prosze finanse Legii Warszawa, skad Mioduski bierze pieniadze, i jak mocno ewentualny brak awansu odbije sie na ich sytuacji.
|
No tak, bo jak Carlitos nie grał w Legii to zdobywaliśmy z nimi po 9 punktów w sezonie :) Osobiście pamiętam jeden sezon kiedy ograliśmy ich dwukrotnie, ale to było w czasach zanim wielu użytkowników tego forum przyszło na świat. Odejście Carlitosa nie zmieniło tego, że i tak w meczach z Legią będziemy zbierać bęcki.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiem, dlatego pytam, nie badz smieszny i wrzucaj excela. |
Cytat:
|
Zgodze sie, ale nie wiem ile brakuje do tych ich problemów finansowych. Sprzedadza np. Niezgode czy Szymanskiego i pewnie zarobia wiecej niz za ta cala LE.
|
Jakie ma znaczenie czy kibicujecie Legii czy nie? W interesie Wisły jest ich awans, ale są żałośnie słabi i ludzie się na poważnie zastanawiają czy nie będzie niespodzianki z Luksemburgiem.
Tak, przydałyby nam się pieniądze za awans, ale co z tego skoro w Superpucharze robi ich Arka Gdynia, która sama w sobie jest tragicznie słaba. Tą rundę pewnie przejdą ale Cluj ich zwyczajnie zaora. |
Jak by ktos chcial placic konkretnie za Niezgode czy Szymanskiego to juz by byli sprzedani. Dziura w budzecie bedzie albo zasypana z kasy Miodulskiego albo poprzez wypzedaz. Przeciez przerabialismy identyczny scenariusz.
|
Tak samo jak Carlitos, za ktorego byly lepsze oferty niz ta ostateczna?;) Nie ma sensu dalej sie przekomarzac. Ty sadzisz, ze bardziej Wisle sie oplaci gdy Legia odpadnie, ja uważam, ze bardziej sie Wisle oplaci jak awansuja (podobnie jak Pani Prezes:D). Nie musimy przecież za wszelka cene "udowadniac" kto ma racje, a kto nie. Przedstawilismy swoje racje. Wsjo. Ja koncze. Zycie wszystko zweryfikuje tak czy siak;)
|
Dokładnie, nie przekonamy się chyba a już wiele dodać do tematu nie można.
Tym bardziej ze wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują ze nie przejdą bo Cluj wydaje się solidne. No ale zobaczymy jak to będzie. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Zresztą kasę jaka w tej chwili otrzymuje się z tytulu awansu do LE jeszcze 6-7 lat temu otrzymywalo sie po awansie do LM. |
Wojtek Lobodzinski w TurboKozaku
https://www.youtube.com/watch?v=aWvsdtTV31U |
Cytat:
|
Tym bardziej, ze play-offy w eliminacjach LM to teraz bagatela 5,5 mln euro doliczając jeszcze awans do LE w razie porażki, to byłoby ponad 8mln euro.
Nie wiem czy budżety podawane w PS są rzeczywiste ale Legia wg nich budżet określony na 170 mln zł, stąd domysły że mogli coś wliczyć z gry w pucharach..... |
Cytat:
|
Czyli Wisła nie sprawdza się w roli skauta dla legii hehhe
|
Cytat:
Tego, czy ktoś w L założył czy też nie, to się nie dowiemy. Rozważania ile będzie musiał właściciel dopłacić przez brak awansu były w różnych miejscach w sieci. |
Jest takie stare powiedzenie: kradzione nie tuczy
;-) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Rafał Wolski przedłużył o dwa lata kontrakt z Lechią.
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Raf...uzony,a,121703 |
Dariusz Mioduski postanowił przejąć udziały Leśnodorskiego oraz Wendzla oferując 20mln dla obu Panów, łącznie 40mln zł,
Dariusz Mioduski przekazał im 8 mln złotych, a resztę miał dopłacić do końca 2017 roku. W okolicach maja 2017 a więc nieco ponad rok temu spłacił obu Panów przed terminem i ogłosił w mediach, że kasa klubowa jest pusta. Legia co prawda awansowała do Ligi Mistrzów, ale trzeba było spłacić 40 mln złotych Leśnodorskiemu oraz Wendzlowi, a także przyznał, że Legia miała zadłużenie zewnętrzne na ponad 30 mln złotych (m.in. do ITI). Za czasów rządzenia Leśnodorskiego Legia często żyła na kredyt, lecz dług był pod kontrolą. Jak wspomniałem w maju 2017 Mioduski zrobił nowe otwarcie. Resztę kasy z Ligi Mistrzów poświęcił na spłatę byłych współwłaścicieli. W ten sposób miał pusta kasę w maju 2017 r., ale jednocześnie jeden z największych o ile nie największy obecnie klub w Polsce bez zadłużenia. Mioduski mógł zrobić dwie rzeczy A) Sprzedać klub z zyskiem, gdyby pojawił się dobry zagraniczny inwestor, bądź B) Wyciągać z klubu jak np. Kulesza z Jagiellonii albo tak jak to planowął Meresiński. Budżet klubu będzie 30mln, ja wyciągnę sobie ćwierć miliona miesięcznie tj. 3 mln w skali roku, a za 27 mln spokojnie klub sobie poradzi. Jak Legia była czysta pojawił się wówczas szereg problemów. Mioduskiemu (ewentualnie ludziom za nim stojącym) nie tak łatwo sprzedaż Legię z powodu jej ceny. Mioduski odkupił udziały za 40 mln, żeby odsprzedać cały klub z zyskiem. Przyjmując szacunkową wartość 100mln złotych, żaden Polak się nie skusi, a sprzedaż podmiotowi zagranicznemu wymaga trochę czasu. Rok temu w wakacje wydarzyła się jednak katastrofa. Klub z budżetem, który zakladał grę w fazie grupowej LE odpadł z niżej notowanym rywalem. Szok, niedowierzanie i dziura w budżecie. Wedle różnych szacunków Mioduski za sezon 2017/2018 dopłacił z własnej kieszeni od 15 do 30 milionów. Przy czym z własnej kieszeni należy wziąć w nawias, bo pochodzenie pieniędzy nie jest znane, najprawdopodobniej pożyczka. Legia jest obecnie mniej atrakcyjna niż przed rokiem do sprzedaży, ponieważ ma zadłużenie formalnie względem właściciela. W praktyce Mioduski pożyczył. W tym sezonie Mioduski chciał te pieniądze odzyskać, o ile nie w calości to w znacznej części. Budżet jest zaplanowany na 170 mln, ale w praktyce plan raczej zakłada wydatki na poziomie + - 150 mln złotych, z zastrzeżeniem że spółka zapewne odda ok. 20 mln właścicielowi pożyczonych środków i w ten sposób budżet zostanie zrealizowany na poziomie 170mln zł. Klub z racji braku środków i rozbuchanych kosztów nie szalał ba rynku transferowym. Zakontraktował za grosze Carlitosa + Wieteskę oraz wziął za darmo Kante płacąc mu tylko za podpis plus prowizja dla menedżera. Resztę kadry uzupełniono młodymi, ale perspektywicznymi zawodnikami, którzy nie są w stanie stanowić o sile zespołu. Miało to zapewnić spokojne wejście do LE. Legii tym czasem pali się w dupie bo odpadła ze Spartakiem Trnava. Ma obecnie przed sobą zespół Dudelange oraz Cluj. O ile Legia powinna poradzić sobie z tym pierwszym w 9 przypadkach na 10 o tyle z Cluj szansę wynoszą 50% bądź mniej. Legia w razie porażki osiągnie w tym sezonie wpływy na poziomie 115 do 125 mln. Przy powyższym założeniu, że Legia ma budżet 170 mln, ale docelowo miała wydać 150 mln zł + ok. 20 mln na spłatę zadłużenia w tym sezonie, powstaje i tak niebagatelna wyrwa, z którą Mioduski sobie nie poradzi i nawet nie próbuje tylko już jest tajemnicą poliszynela, że będzie musiał do końca roku znaleźć inwestora na część akcji. Dariusz Mioduski może próbować przesunąć spłatę zadłużenia o rok.Jednak pomiędzy 150 mln jakie klub planuje wydac na swoje funkcjonowanie, a wpływami 115-125 jest wyrwa na 25 do 35 mln zł, których nijak nie ma jak załatać a chętnych na pożyczki brak. Plan na pozbycie się Pazdana zakłada pozyskanie m.in. 5 mln zł. Wypchnięcie Jędrzejczyka z klubu to oszczędność od 2,5 do 3,2 mln zł. W Legii nie ma obecnie dobrych piłkarzy, których można by sprzedać za sensowne pieniądze. Niezgoda ma kontuzje i stracił część okresu przygotowawczego. Szymański gra w kratkę. Reszta to piłkarze w sile wieku bądź na równi pochyłej w dół. Hamalainen ma 32 lata, wspomniany Pazdan 31, Jędrzejczyk 31 lat, Malarz 38, Astiz 35, Hlousek 30, Vesović 27, Cafu 25, Kucharczyk 27, Kante 28, Szymański 19, Wieteska 21, Carlitos 28, Niezgoda 23, Remy 27, Radović 34 W tej sytuacji Legia jest w potrzasku, nie ma kogo sprzedać, młody Szymański nie gra regularnie, a nikt sie o niego nie zabija, Niezgoda ma kontuzję i 23 lata, Wieteska ma 21. Reszta to piłkarze za których nikt nie da 1mln euro+ może jakby Carlitos miał jakąś dobrą rundę to ktos z Hiszpanii dałby 1,5 mln. Jednym slowem dupa. Istnieje poważna szansa, że Legia wpadnie w taką zapaść jaką my mieliśmy po Maaskancie. |
Czyli Jagiellonia mistrzem w tym roku :>
|
Raczej amica
|
Cytat:
Brzmią oczywiście optymistycznie. |
Cytat:
|
Sponsorzy. Zobacz ile ich tam jest.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl