Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

crazykaro 31.07.2010 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 949572)
No tak. Od początku ubzdurałem sobie, że dopiero 4 kolejkę graną z kolei " u siebie" zagramy na Reymonta. To wszystko przez ten pesymizm.
3 trybuny? ....

W porywach 2 trybuny i to jak dobrze pójdzie. Pojemność 17 tys. na początek wystarczy. Ciekawe tylko czy będą nowe KK wydawać ze zdjęciem, bo takie słuchy do mnie dotarły.

kot 01.08.2010 04:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cfaniak (Post 949217)

hahahhaha Miazdzysz :D

Zlekceważono sobie stadion Wisły począwszy od projektu, aż po budowę i to co dziwi najbardziej, że lekceważy się go nadal a tym samym, traktuje się Wisłę Kraków inaczej niż Cracovię. Należy przyjąć, że filozofia pasiastej sfory z "Anty-Wisły" , obowiązuje także prezydenta oraz jego urzędników ( czego dowiódł noworoczny trening pasiaków ). No bo obiecywanie rozpoczęcia na nowym stadionie gry w pucharach oraz nowego sezonu ligowego i jednoczesne kpiny z tych zobowiązań w postaci braku realnych działań na rzecz ukończenia stadionu, przy jednoczesnym i niespodziewanym postawieniu klubu wobec niewiadomego terminu ukończenia tego stadionu, są zjawiskiem, określanym w świecie ludzi dorosłych, jako nieodpowiedzialność za czyny i słowa, czyli powód do natychmiastowego usunięcia od zarządzania czymkolwiek i kimkolwiek, przez tak niekompetentnych ludzi, jak prezydent Krakowa i jego urzędnicy. Przypomnę, że mówimy tutaj o inwestycji miejskiej w wys. 0,5 mld zł oraz mistrzowskim klubie piłkarskim, którego inwestycje przekraczają 100 mil zł. W normalnym kraju europejskim, urzędników tego rodzaju, po zbadaniu na elektroencyfalografie i prawdopodobnym braku jego reakcji, kieruje się pod opiekę specjalistów, gdyż prawo zabrania karać ludzi chorych na określony rodzaj chorób. :rotfl:

Pero 01.08.2010 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 949627)
W porywach 2 trybuny i to jak dobrze pójdzie. Pojemność 17 tys. na początek wystarczy. Ciekawe tylko czy będą nowe KK wydawać ze zdjęciem, bo takie słuchy do mnie dotarły.

Z tego co wiem to sami w WŚ tego nie wiedzą. Kolega chciał w zeszłym tygodniu wyrobić to powiedzieli mu, że będą obowiązywały nowe i starych już nie robią. Ale jak spytał o jakieś szczegóły to nic się nie dowiedział. Liga rusza na dniach a u nas kabaretu c.d.

loomp 01.08.2010 11:56

Ciekawym rozwiązaniem mogłoby być wydawanie przez Wisłę swojej krakowskiej karty miejskiej z możliwością zakupu nań biletu/karnetu. Osobiście wolałbym mieć w portfelu kartę ze zdjęciem naszego stadionu niż obecną z sukiennicami. Na pewno nie jest to niemożliwe do zrealizowania, skoro funkcjonuje taka legitymacja studencka. Pytanie tylko kto mógłby się tym zainteresować. Sam projekt byłby świetną formą marketingu promującą Wisłę i nowy stadion MIEJSKI.

VVVV No tak, zamiast kontynuować wątek rzeczową dyskusją, lepiej wcisnąć kolejny durny post. Masz rację, nie piszmy nic, siądźmy i płaczmy. Tobie idzie świetnie.

WILU TS 01.08.2010 11:58

Jeszcze pare lat i będziesz mial zieloną kartę bez sukiennic.Srać na karte,w takim tempie to do końca sezonu stadion nie będzie otwarty...

Markus 01.08.2010 16:41

Mnie najbardziej martwi obecnie sytuacja z trybuną północną - powiedzmy sobie jasno, jeśli nie uda się wymusić na mieście w żaden sposób by zaczęli coś robić przed wyborami, to bardzo prawdopodobne, że zostanie wyłączona na lata. :-/

runner 01.08.2010 20:56

bo naszemu miastu chodzi o równość !! dlatego tak wolno idzie zachodnia i nie idzie wogole północna
a mianowicie o to, by frekwencja za miejskie pieniądze była i na Cracovii i na Wiśle podobna czyli 15 tyś.

a tak na serio, to pani Niedziałkowska powinna poddać się do dymisji, a czy ona przeprosiła za swoje puste obietnice ? coś ostatnio cicho siedzi...

Saint* 01.08.2010 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 950236)

a tak na serio, to pani Niedziałkowska powinna poddać się do dymisji, a czy ona przeprosiła za swoje puste obietnice ? coś ostatnio cicho siedzi...

pewnie na urlopie...

willow 01.08.2010 22:05

Ja tylko dodam, że dzisiaj (niedziela) przejeżdżałem obok obu stadionów i o ile na Kałuży praca wrzała, o tyle na Reymonta nie widziałem nikogo...

picasso 01.08.2010 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 950298)
Ja tylko dodam, że dzisiaj (niedziela) przejeżdżałem obok obu stadionów i o ile na Kałuży praca wrzała, o tyle na Reymonta nie widziałem nikogo...

bo tam niedziela to dzień powszedni,wolne mają w sobotę.

Arapaho 01.08.2010 22:23

to wcale nie śmieszne

crazykaro 01.08.2010 22:26

ale prawdziwe :D

Cannavaro 01.08.2010 22:27

picasso mistrz :D

Na Reymonta zawsze mają czas jak widać...

medyk 02.08.2010 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michelangelo10 (Post 950286)
a pani Janik? wczesniej spieprzyla projekt Krakowa jako dyrektorka biura euro2012, a teraz jako doradca prezydenta psuje nasz stadion. precz z tymi babolami!

wiedzialy komu sie nadstawic,,

WiernyWiśle 02.08.2010 00:38

Jak to już ktoś nie raz stwierdził największą wadą naszego stadionu jest... OKRĄGLAK... oglądając najnowsze zdjęcia na stadionwisły.info od razu to widać niestety... Pomimo braku pomysłu jakim wykazał się projektant to stadion tworzył by w środku niezłą "bryłę" (mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi) gdyby zamiast okrąglaka był narożnik jak 3 pozostałe...


Wie ktoś może ile kosztuje budowa samego jednego narożnika tak czysto teoretycznie?

kristos 02.08.2010 06:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiernyWiśle (Post 950378)
Jak to już ktoś nie raz stwierdził największą wadą naszego stadionu jest... OKRĄGLAK... oglądając najnowsze zdjęcia na stadionwisły.info od razu to widać niestety... Pomimo braku pomysłu jakim wykazał się projektant to stadion tworzył by w środku niezłą "bryłę" (mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi) gdyby zamiast okrąglaka był narożnik jak 3 pozostałe...


Wie ktoś może ile kosztuje budowa samego jednego narożnika tak czysto teoretycznie?

Ja wiem ile kosztował "okrąglak"-
o ile mnie pamięć nie myli 12 mln zł
Ale ,cóż można zburzyć ,co to jakieś głupie 12 mln ?

Grantar 02.08.2010 07:05

Czy tylko u mnie czas na
http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...ow/kamera.html
stanął na godz 15 30 lipca ?

WiślakMyślenice 02.08.2010 07:44

Nie tylko u Ciebie...

peterwislak 02.08.2010 08:07

chyba zamontowali 3 masz oświetleniowy na trybunie zachodniej:D

M89 02.08.2010 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 950096)
Mnie najbardziej martwi obecnie sytuacja z trybuną północną - powiedzmy sobie jasno, jeśli nie uda się wymusić na mieście w żaden sposób by zaczęli coś robić przed wyborami, to bardzo prawdopodobne, że zostanie wyłączona na lata. :-/

Popieram, bo kompletnie nie rozumiem braku ruchu wokół tego tematu. Takie wykończenie zajmie co najmniej 2-3 miesiące, a z tego co widzę to jeszcze nikt się za to nie zabrał. Wiem, że tonący brzytwy się chwyta, ale czy nie były by możliwe jakieś tymczasowe rozwiązania - np. wejście na trybunę od strony murawy tak jak to było do tej pory?

To najważniejsza trybuna na naszym stadionie...

sandbender 02.08.2010 11:18

A jaki jest w ogóle powód, że środka D nie ma bo już nie pamiętam? Ogłoszony był przetarg tylko na "zewnątrz"?

Gucio25 02.08.2010 11:22

tak, na wybudowanie trybuny mogącej przyjąć widzów (czyli żeby były krzesełka i dach w zasadzie).
właśnie się miałem pytać czy jest tam cokolwiek robione, ale wygląda na to, że dalej nie.
nie rozumiem jak przez tak długi czas się można za to nie wziąć. trzeba jak najszybciej zacząć to robić. tylko co my możemy..

Pero 02.08.2010 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 950532)
A jaki jest w ogóle powód, że środka D nie ma bo już nie pamiętam? Ogłoszony był przetarg tylko na "zewnątrz"?

Chyba w któreś interpelacji powinniśmy zadać to pytanie prezydentowi. Jaki był powód że wszystkie trybuny ogłaszane były z zapleczem a ta nie. Może wyjaśnił by to w jakiś racjonalny sposób bo jak dla mnie to zasługuje tylko na nagrodę Darwina...

goly78 02.08.2010 11:59

Może p.Niedziałkowska będzie cos wiedziała na ten temat :) Ale znając nasze "szczęcie" p.Niedziałkowksa będąc na urlopie powiększyła grono topielców ...i jestesmy w dupie :D

PiotrG 02.08.2010 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 950559)
Chyba w któreś interpelacji powinniśmy zadać to pytanie prezydentowi. Jaki był powód że wszystkie trybuny ogłaszane były z zapleczem a ta nie. Może wyjaśnił by to w jakiś racjonalny sposób bo jak dla mnie to zasługuje tylko na nagrodę Darwina...

Takie pytanie poszło w którejś z 2 ostatnich interpelacji. Jak na razie na pierwszą ciągle nie ma odpowiedzi (a termin minął 21 lipca), na drugą też nie ma (termin jeszcze nie minął).

Arapaho 02.08.2010 12:58

O ile pamietam była odpowiedz w ktorejś z interpelacji lub w ktorejś z wypowiedzi prasowych Niedziałkowskiej że Miasto zleciło to Polimexowi Co jest o tyle dziwne ze przecież kasy nie ma na to a ponoć potrzeba 5 mln zł.

rafal777 02.08.2010 13:21

Moja dośc karkołomna teoria na temat wykończenia trybuny D. Inwestor nie potrafił i dalej nie potrafi wyliczyc ile brakuje ostatecznie na wykończenie stadionu. Cały czas licza na to, że pieniądze, które przegłosowali ostatnio radni wystarczą na dokończenie budowy. Ale żeby się tego dowiedzieć trzeba najpierw ukończyć trybunę główną...Ta obecnie jest jeszcze daleko od otwarci dlatego nie potrafia jeszcze oszacowac czy pieniędzy jest wystarczająco dużo czy tez nie. A jeśli teraz zaczęliby robić D i okaże sie, że pieniędzy braknie na dokończenie głownej i D to dopiero będą jaja. Wyszli z założenia, że lepiej jedną skończyć niż przerwać prace na obu z powodu braku kasy...

Tylko takie coś przychodzi mi do głowy...

QBAS 02.08.2010 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 950627)
Moja dośc karkołomna teoria na temat wykończenia trybuny D. Inwestor nie potrafił i dalej nie potrafi wyliczyc ile brakuje ostatecznie na wykończenie stadionu. Cały czas licza na to, że pieniądze, które przegłosowali ostatnio radni wystarczą na dokończenie budowy. Ale żeby się tego dowiedzieć trzeba najpierw ukończyć trybunę główną...Ta obecnie jest jeszcze daleko od otwarci dlatego nie potrafia jeszcze oszacowac czy pieniędzy jest wystarczająco dużo czy tez nie. A jeśli teraz zaczęliby robić D i okaże sie, że pieniędzy braknie na dokończenie głownej i D to dopiero będą jaja. Wyszli z założenia, że lepiej jedną skończyć niż przerwać prace na obu z powodu braku kasy...

Tylko takie coś przychodzi mi do głowy...

Zbyt dużo logiki w Twojej teorii. Przy tej budowie to niespotykane...

iiYama 02.08.2010 14:38

Odnośnie finansowania budowy.

Czy podczas wyboru miast organizatorów rząd-premier nie obiecali że miasta które odpadły czyli Kraków i Chorzów będą miały pełne wsparcie rządu, że rozpoczęte projekty będą kontynuowane a trwające budowy mają zabezpieczone środki z budżetu centralnego?

Arapaho 02.08.2010 14:59

Premier obiecał ? Coś ty chłopie obudził się.A czego w kampanii nie obiecał,hehe.Toć Irlandia miała być, cud miód orzeszki.A mamy prawdopodobną powyżkę VAT-u i kasację becikowego :)Gdzie tu miejsce na stadion w jakimś Krakowie

PiotrG 02.08.2010 14:59

Stadion Wisły dostał przyznaną dotację na budowę, w wysokości bodajże 100mln PLN (tyle co i inne projekty na E2012).

jutro 02.08.2010 15:03

Narzekamy na nasz stadion, a inne wcale nie są lepsze, dla przykładu coś z Warszawy:

http://www.sportfan.pl/artykul/19256...wlana-fuszerke

PiotrG 02.08.2010 15:09

W tym przypadku najnormalniej w świecie trzeba przerobić rynny, które nie wyłapały całej wody spływającej z dachu. Dla pocieszenia przypomnę, że u nas woda też płynęła po trybunie wschodniej, co później poprawiono. Wydźwięk artykułu taki, jakby stadion miał się jutro zawalić.

MatMario 02.08.2010 15:51

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7449804183.jpg

Czy tutaj gdzieś będą te schody ruchome?

WILU TS 02.08.2010 15:52

Nie zdziwiłbym się gdyby zastosowali wersję oszczędnościową ;)

VanBasten 02.08.2010 16:11

Heh ludzie Alianz Arena też ciekła zaraz po oddaniu .Takie rzeczy się zdarzają . Normalna sprawa na budowie takich duzych obiektów . Cieknący dach to mały pikuś .Jak ktos pisał wyżej : poprawią rynny czy załatają dziurę i po sprawie . Zreszta stadion Legii podobnie jak nasz jeszcze nie jest oddany więc spoko . To są pierdółki . Taki bubelek jak cieknący dach to nic w porównaniu z naszymi bubelkami :)O to jestem spokojny . U nich poprawią dach a u nas 20 innych rzeczy .NIe wyobrażam sobie innego rozwiązania . Problemem nie są taki drobiazgi .Problemem jest to że na Legii już sprzedają karnety a u nas nawet nikt w przybliżeniu nie jest w stanie określić terminu takiej operacji . Nawet ja już tracę cierpliwość :) Jakby mi ktoś powiedział że oddadzą stadion za 6 miesięcy i dotrzymał tego terminu to jestem w stanie to zaakceptować . Ale jak ktoś mi co tydzień podaję nowy termin i z góry wiadomo że nie będzie dotrzymany to też już mnie krew zaczyna zalewać . Ja mogę nawet poczekać do rundy wiosennej ale pod warunkiem że wtedy oddazą cały stadion ! Szczerze mówiąc nawet bym tak wolał .

Tenzen 02.08.2010 16:22

To są schody w stronę boiska, ruchome będą po przeciwnej stronie trybuny od głównego wejścia na lożę vipów.

PiotrG 02.08.2010 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 950711)
Czy tutaj gdzieś będą te schody ruchome?

Nie. Schody ruchome są zaprojektowane przy froncie trybuny, zaraz po wejściu do jęzora.
Tutaj je widać:
http://a.imageshack.us/img713/8401/a14przekrjd.th.gif
http://a.imageshack.us/img130/1694/a5rzutparteru.th.jpg
http://a.imageshack.us/img37/3035/a6rzut1pitra.th.jpg
(na rzutach oznaczenie SR1)

Oczywiście wykonawca nie ma ich dostarczenia w zakresie prac, tak wynika z dokumentów przetargowych (a raczej odpowiedzi na pytania zadane do przetargu). Chyba, że ujęli to w tych 75mln, ale tego nie wiem.

MatMario 02.08.2010 16:38

Dzięki za informacje. Ja osobiście uważam że jeżeli teraz odpadniemy lub nie będzie możliwości grać kolejnej rundy na R22 nie ma po co wracać, do momentu aż nie skończą wszystkiego na 100% zamontują wszystkie bajery itp.

Tenzen 02.08.2010 16:49

@MatMario - No to byśmy w tym roku nie wrócili R22 ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl