Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

crazykaro 30.07.2010 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver1906ts (Post 948473)
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg ''Stare już próbki dla zabarwienia elewacji nowych trybun. 3 kolor od lewej miał zostać wykorzystany. Niestety z powodu braku środków fasada nowej trybuny wschodniej zostanie taka jaka jest.'' I wszystko jasne...

Co znaczy zostanie takie jakie jest. Miał być beton architektoniczny a ponieważ nie ma to miało byc pomalowane. A skoro ma nie być malowane to Polimex kradnie kase za to co miało być a nie jest.

Czemu mnie to nie dziwi?

wonski_eNHa 30.07.2010 13:40

Fajnie, że chcą nas 'połechtać' farbą na zewnętrznej elewacji i podświetleniem, ale jednak jest do czego się przyczepić.
1. Beton jest tak krzywy i dziurawy w niektórych miejscach, ze będzie konieczne łatanie, żeby było równo.
2. Stadion jest bardziej kwadratowy od kostki rubika, ale oświetlanie robią w okrągłej dziurze. W Krakowie jest pełno iluminacji, których światła są kwadratowe. Jeżeli nie wyrównają zewnętrznej elewacji to podświetlenie zamiast 'wypięknić' stadion będzie uwidoczniało każdą, dziurę, czy niedoróbkę.

Pomimo to wielki plus za to że rozum do głowy wraca (raczej strach przed linczem w mediach itd.) ludziom odpowiedzialnym za budowę naszego stadionu.

Nawet jeśli stadion na R22 nie jest dziełem sztuki to sprawia wrażenie nieprawdopodobnie solidnej i monumentalnej budowli. Mi osobiście na tym etapie budowy podoba się bardzo i nie mogę się doczekać pierwszego meczu przy wszystkich trybunach i 33 tys. kibiców. Będzie miazga!

ps. jeżeli faktycznie są to stare próbki i stadion zostanie goły to jeb*c punkt 1. i to co nad nim.

PiotrG 30.07.2010 13:42

Z wykończenia musiał zrezygnować inwestor, a nie Polimex. Tylko dlaczego projektant do tego dopuścił...

Co nie zmienia faktu, że zupełnie spierniczono beton, zwłaszcza na elewacji!
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
+ wcześniejsze linki.

Będąc na wizycie na budowie SN widziałem masę betonu konstrukcyjnego, do zasypki i powiem jedno - on był lepszej jakości, niż ten "elewacyjny" na Reymonta 22.

crazykaro 30.07.2010 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 948488)
Z wykończenia musiał zrezygnować inwestor, a nie Polimex. Tylko dlaczego projektant do tego dopuścił...

Co nie zmienia faktu, że zupełnie spierniczono beton, zwłaszcza na elewacji!
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
+ wcześniejsze linki.

Będąc na wizycie na budowie SN widziałem masę betonu konstrukcyjnego, do zasypki i powiem jedno - on był lepszej jakości, niż ten "elewacyjny" na Reymonta 22.

Nie pisałem o rezygnacji z wykończenia tylko o rezygnacji z betonu architektonicznego który miał być zastąpiony betonem konstrukcyjnym + malowanie i to przybył projektant

PiotrG 30.07.2010 13:51

Aha.
Gdyby zrobiono elewację z betonu architektonicznego, to dzisiaj nie byłoby śpiewek o braku wykończenia, ale wiadomo, beton konstrukcyjny jest tańszy i prostszy do wykonania...
Zawalił projektant, który nie powinien dopuścić do zmiany, zawalił inwestor, który nie powinien zrezygnować najpierw z betonu architektonicznego, a później z wykończenia elewacji, zawalił wykonawca, bo tak spieprzyć beton nie jest łatwo.

kozuba92 30.07.2010 14:31

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...udowie//38912/
Profesjonalizm pełną gębą. Już widze jak np. Sobol strzeli na siłę i trafi w tą kamerkę, to kamerka wyląduje na głowie któregoś kibica na młynie. Nie wiem kto to wymyślił, ale to przechodzi ludzkie pojęcie.

joshi 30.07.2010 14:46

skończcie temat kamer. Wiadomo kto to wymyślił więc po **** do tego wracać.

Arapaho 30.07.2010 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 948484)
Co znaczy zostanie takie jakie jest. Miał być beton architektoniczny a ponieważ nie ma to miało byc pomalowane. A skoro ma nie być malowane to Polimex kradnie kase za to co miało być a nie jest.

Czemu mnie to nie dziwi?


Jest tak że brakło kasy na stadion i Inwestor postanowił rezygnować z wszystkiego co tylko nie jest niezbednę m.in.z malowania elewacji (troche mnie to zdjecie zmyliło - zapomniałem że ma juz chyba z rok).Jeśli klub dobrze ponegocjuje to bedzie mógł sam wykończyć stadion, zamontować telebim i zrobić kilka innych rzeczy. I tak bedzie placil ok.5 mln zl rocznie więc zamiast tego moga się spokojnie dogadać w sprawie wykończenia .Jestem zdecydowanym zwolennikiem w obecnej sytuacji takiego rozwiązania gdyż wtedy klub zrobi wiele rzeczy z głową, kupi porządny sprzęt, wykończy gustownie elewacje itd- zamiast płacić czynsz przez jakiś czas. Majchrowski spokojnie na to pójdzie bo chcą mieć tego strupa już z głowy.
Ponadto byłoby dobrze jakby zmodyfikowali konstrukcje pod telebimy i przycięli je juz teraz- póki jest sprzęt na budowie- jakieś 1-1,5m od dołu.Wtedy znacznie się poprawi widoczność dla ludzi siedzących za telebimami oraz dla kamer oczywiście - a telebim kupuje sie i tak na wymiar więc no problem

pawelwislak 30.07.2010 15:04

Myślę tak samo odebrać budowę od miasta i ugadać się że jak nie mogą już dokończyć jak się należy to w ramach opłat za stadion dokończyć te ostatnie nie dociągnięcia co to za różnica dla nas czy płacić miastu czy dopieścić stadion gotówko żadna a że tak powiem estetycznie musimy i tak coś z tym zrobić!!

Arapaho 30.07.2010 15:06

Ktos mówil że murawa jest juz dobra na R22 http://www.stadionwisly.info/fotorel...owy/2010-07-30


http://www.stadionwisly.info/fotorel...wy/2010-07-30#

qchar90 30.07.2010 15:08

widzę że znów narzekanie, a nie potrafiło się zebrać 10 osob zeby zebrac podpisy ;|

PiotrG 30.07.2010 15:18

Wisła w obecnej sytuacji finansowej nie dokończy budowy, nie ma się co oszukiwać, zwłaszcza, że z zapleczem trybuny północnej, to to będą grube pieniądze.

Miasto to nawet tnie koszta bez pojęcia... Można było zrezygnować z budowy jęzora przed trybuną zachodnią, zastąpić mury ogradzające loże VIP barierkami, zrezygnować z masztów, a oświetlenie podwiesić pod dachem ( obecne pomosty techniczne trybun E/W są do tego w pełni wystarczające). Zamiast glazury w hallach kibiców można było zastosować posadzki żywiczne.
Oszczędności na tym byłyby większe, niż na rezygnacji z wykończenia elewacji...

filip74 30.07.2010 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 948577)

Najwyżej wymienią na nową , a co mamy być gorsi od Lecha . W Poznaniu po koncercie Stinga mają wymieniać 3 raz w tym roku .

PiotrG 30.07.2010 16:52

Well, do czasu, kiedy Wisła wróci na stadion, murawa powinna być gotowa. Na razie tylko ciągle tam coś kopią.

filip74 30.07.2010 18:00

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38914/
Patrząc na tą fotkę kopią chyba bo wypełniają rurki od podgrzewania murawy glikolem.
Mam tylko nadzieje że nie będzie nieprzewidzianych niespodzianek i nie będą musieli z powodu pękniętej rurki kopać na środku boiska.
Co do naszej murawy to chyba nie jest tak źle co by nasze gwiazdki trochę na niej nie pograły.

bravelukas 30.07.2010 18:16

ehhh super....mecz z Arką niestety na Hutniku, nie wiem czemu miałem złudzenia....

WISŁA 1906 NH 30.07.2010 18:25

Nie odbiegając od tematu... Ciekawe czy elewacje pomalują całą na niebiesko czy jakoś inaczej.

tofik 30.07.2010 18:31

W ogóle nie pomalują.

WILU TS 30.07.2010 18:31

Elewacji nie pomalują w ogólę,spójrz na poprzednią stronę...

mitmichael 30.07.2010 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 948808)
ehhh super....mecz z Arką niestety na Hutniku, nie wiem czemu miałem złudzenia....

Mowił o tym Basałaj. Dopiero w 4 kolejce mecz bedzie na Reymonta.

VanBasten 30.07.2010 20:02

O jakich wrzutkach do ludzi piszesz ? Bo nie kumam .Nikogo nie obrażałem i z nikim się nie kłóciłem .ALe mam prawo do własnego zdania na temat wiecznie i na wszystko narzekających . Jeśli to jest powód do bana to mnie nie straszcie tylko banujcie i po problemie .
Więcej o stadionie ? Mnie się podoba ale ta wersja nie jest niestety zgoda z linią tego forum :) Ok , mogę spróbować być politycznie poprawny . Czy jeżeli podobnie jak kilka osób zapytam po raz 10 czy będzie siatka do łapania piłek albo stwierdzę że do dupy ten monitoring bo jak Sobol przywali z wolnego to kamerka sie posypie to będzie OK czy nie ? :)
Dodam też że jestem na 100 % pewien że w połowie rundy glikol sie wyleje i w trakcie meczu będą musieli rozkopać boisko na samym srodku :) Majchrowski na bank zaplanował nam takie niespodzianki

szymonw7 30.07.2010 20:29

a czy będzie coś robione przy trybunie D?????

Mario Nh 30.07.2010 21:06

Czyli jak, na rzekomą IV rundę mieliśmy grać na Reymonta a w lidze dopiero od czwartej kolejki? Absurd.
Niech mi ktoś prześlę tą wypowiedź Basałaja na priv.
Staram się regularnie śledzić temat, nie poświęcając mu przy tym mnóstwo czasu...

skeba 30.07.2010 21:09

Nieprofesjonalnie prowadzony klub to i stadion musi być prowadzony tak samo, ja się temu nie dziwię.
Grajmy dalej na stadionach Hutnika, Zaglebia Sosnowiec to takie wyniki beda. Nie ma co sie oszukiwac. Na Reymonta potrafimy grac z kazdym.

crazykaro 30.07.2010 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 948960)
Czyli jak, na rzekomą IV rundę mieliśmy grać na Reymonta a w lidze dopiero od czwartej kolejki? Absurd.
Niech mi ktoś prześlę tą wypowiedź Basałaja na priv.
Staram się regularnie śledzić temat, nie poświęcając mu przy tym mnóstwo czasu...

Widać że śledzisz tylko ten temat. 1. kolejka jest 8 lipca, a termin zgłoszenia to 9 lipca i może coś by się udało ugrać w UEFA jeśli rzeczywiście byłoby już wszystko zamontowane albo w samej końcówce montażu. Tak czy siak prace 8 lipca muszą być prowadzone na stadionie więc meczu rozegrać nie można. A 4. kolejka to dopiero 2. mecz w ekstraklasie na Reymonta bo 2. i 3. kolejka będą na wyjeździe. Jak sam widzisz wszystko ma ręce i nogi

runner 30.07.2010 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 948795)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38914/
Patrząc na tą fotkę kopią chyba bo wypełniają rurki od podgrzewania murawy glikolem.
Mam tylko nadzieje że nie będzie nieprzewidzianych niespodzianek i nie będą musieli z powodu pękniętej rurki kopać na środku boiska.
Co do naszej murawy to chyba nie jest tak źle co by nasze gwiazdki trochę na niej nie pograły.

czy aby na pewno to jakaś awaria ??, gdyby taka miała być technologia to czy nie zrobiono by kanału, w którym były by odpowiednie wpusty na zaworach ??
zresztą mało mnie już chyba tam może zadziwić

Czytałem ostatnio artykuł o Arenie Gdańsk, mają tam mieć w konstrukcji murawy dodatkowo oprócz ogrzewania, drenażu również system nawadniania rozłożony na całej płycie

Królik-10 30.07.2010 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szymonw7 (Post 948919)
a czy będzie coś robione przy trybunie D?????

Mądry tyś jest??:-/

To pytanie jest właśnie takie że aż musiałem odpalić szluga!!!

Drogi szymonw7 a jak czytasz książkę,artykuł,gazetę...to zaczynasz od ostatniego zdania i kończysz??

Trybuna jednak w tym roku i w następnym nie będzie wykończona,więcej na ten temat się dowiesz kilkanaście no moze kilka stron wcześniej:mozg::guma balonowa:Pozdro

szymonw7 30.07.2010 21:52

dzięki za info

Królik-10 30.07.2010 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szymonw7 (Post 949016)
dzięki za info

:shock:
PROSZĘ!!!

filip74 30.07.2010 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 948970)
czy aby na pewno to jakaś awaria ??, gdyby taka miała być technologia to czy nie zrobiono by kanału, w którym były by odpowiednie wpusty na zaworach ??
zresztą mało mnie już chyba tam może zadziwić

Czytałem ostatnio artykuł o Arenie Gdańsk, mają tam mieć w konstrukcji murawy dodatkowo oprócz ogrzewania, drenażu również system nawadniania rozłożony na całej płycie

No awarii to na razie chyba tam nie ma . Chodziło mi o to że glikol do rurek wtłaczany jest pod ciśnieniem , i żeby się nie okazało że gdzieś na środku boiska jest jakiś wyciek z uszkodzonych rurek przez sprzęty które rozwoziły i równały kolejne warstwy pod murawę .
Nie mogę sobie przypomnieć ale gdzieś były takie problemy , nie wiem czy nie na Legii jak przesuwali murawę , zdarzyło im się parę wycieków .

greko1 30.07.2010 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 948460)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38898/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38903/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38897/

tutaj sama farba już nie starczy. Nie rozumiem, jak projektant mógł dopuścić do tego, aby to w taki sposób zostało wykonane. Żadnego nadzoru ze strony biura Obtułowicza nie ma? Tutaj już sama farba nie wystarczy, trzeba łatać te dziury. Cała elewacja wschodniej wymaga wykończeniówki i to nie półśrodkami.
Mam nadzieję, że jak będą malować trybuny D/E to nie zrobią tego niebieską farbą, a bardzo jasnym odcieniem szarości.

Chyba nikt z budowniczychi projekatantów nie przejmuje sie kruszejącym betonem fasady stadionu, wygląda to jak budynek z lat 80-tych.

DarekW 30.07.2010 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 948579)
widzę że znów narzekanie, a nie potrafiło się zebrać 10 osob zeby zebrac podpisy ;|

Smutne stwierdzenie prawdy!

A tak wprost do was krzykaczy "RECE OPADAJA" jak czytam wasze kolejne krzyki.

mikereg 30.07.2010 23:45

Wie ktoś może czy robią te klatki na D bo podobno mamy grac przy 3 trybunach od 4 kolejki, i jakieś info macie odnosnie telebimu kiedy jaki?????? pozdro dla wszystkich



Tylko Wisła

Jean_Paulista 31.07.2010 00:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 948460)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38898/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38903/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38897/

tutaj sama farba już nie starczy. Nie rozumiem, jak projektant mógł dopuścić do tego, aby to w taki sposób zostało wykonane. Żadnego nadzoru ze strony biura Obtułowicza nie ma? Tutaj już sama farba nie wystarczy, trzeba łatać te dziury. Cała elewacja wschodniej wymaga wykończeniówki i to nie półśrodkami.
Mam nadzieję, że jak będą malować trybuny D/E to nie zrobią tego niebieską farbą, a bardzo jasnym odcieniem szarości.

pracowałeś kiedyś na budowie? zwłaszcza przy laniu betonu? taki wygląd słupów po zalaniu betonem to normalka, nie zawsze da się zwibrować tak, żeby było gładziutkie jak nie powiem co. ogólnie to nie wygląda aż tak źle, nie takie "raki" się widziało i zaklejało. surowy beton ma to do siebie, że albo zakryjesz czymś, czyt. tynkiem lub jakimiś panelami, albo wygląda jak na zdjęciach powyżej. no chyba żeby to "wycyklinować".

Smyrgu 31.07.2010 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jean_Paulista (Post 949106)
pracowałeś kiedyś na budowie? zwłaszcza przy laniu betonu? taki wygląd słupów po zalaniu betonem to normalka, nie zawsze da się zwibrować tak, żeby było gładziutkie jak nie powiem co. ogólnie to nie wygląda aż tak źle, nie takie "raki" się widziało i zaklejało. surowy beton ma to do siebie, że albo zakryjesz czymś, czyt. tynkiem lub jakimiś panelami, albo wygląda jak na zdjęciach powyżej. no chyba żeby to "wycyklinować".

chyba ze jest to tzw. "beton architektoniczny" piekny i gladki ,a to kosztuje...to z czym mamy tutaj do czynienia to zwykly zelbet

krzywy87 31.07.2010 09:22

Cytat:

Wie ktoś może czy robią te klatki na D bo podobno mamy grac przy 3 trybunach od 4 kolejki, i jakieś info macie odnosnie telebimu kiedy jaki pozdro dla wszystkich
czlowieku po co ci telebim jak i tak nic na nim nie bedzie widac:)
a przy trzech trybunkach no no dobrze by było:)

Jagul 31.07.2010 09:26

Ja osobiście w 3 trybuny od 4 kolejki nie wierzę. Z tego co wiem to na D żadne prace się nie rozpoczęły. Dobrze będzie jak w ogóle zasiądziemy na R22 w tej 4 kolejce.

PiotrG 31.07.2010 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jean_Paulista (Post 949106)
pracowałeś kiedyś na budowie? zwłaszcza przy laniu betonu? taki wygląd słupów po zalaniu betonem to normalka, nie zawsze da się zwibrować tak, żeby było gładziutkie jak nie powiem co. ogólnie to nie wygląda aż tak źle, nie takie "raki" się widziało i zaklejało. surowy beton ma to do siebie, że albo zakryjesz czymś, czyt. tynkiem lub jakimiś panelami, albo wygląda jak na zdjęciach powyżej. no chyba żeby to "wycyklinować".

Problem polega też na tym, że oprócz narożników, reszta słupów to prefabrykaty.
A co do budów - tak jak mówię, na SN widziałem masę betonu konstrukcyjnego, przeznaczonego do zasypki, a był on lepiej wykonany niż ten tutaj. Na budowie obiektów drogowych również beton konstrukcyjny wygląda lepiej. Nie jest w 100% gładki, ale i tak lepszy niż to, co jest na R22...Rezygnacja z betonu architektonicznego była najgorszą możliwą opcją, bo wykończeniówka tej elewacji w przyszłości będzie utrapieniem.

Arapaho 31.07.2010 09:53

Potwierdzają się informacje o tymczasowym rozwiązaniu na D, będziemy wchodzić na trybunę po specjalnych drabinach !.Ponoć wstępnie zgodził się na to PZPN (Zdzichu ma kontakty), trwają rozmowy z UEFA - Boniek rozmawia z Platinim ale łatwo nie jest.Rozwiązuje się też kwestia elewacji - realizowany będzie pomysł pewnej pani- elewacja obsadzana będzie specjalnie barwionym na niebiesko- ...mchem. Po obradach specjalnego zespołu ekspertów stwierdzono że można na tym rozwiązaniu poczynić znaczne oszczędność gdyż nie trzeba inwestować w mech od północnej strony gdyż za rok samoistnie się on pojawi

Mario Nh 31.07.2010 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 948966)
Widać że śledzisz tylko ten temat. 1. kolejka jest 8 lipca, a termin zgłoszenia to 9 lipca i może coś by się udało ugrać w UEFA jeśli rzeczywiście byłoby już wszystko zamontowane albo w samej końcówce montażu. Tak czy siak prace 8 lipca muszą być prowadzone na stadionie więc meczu rozegrać nie można. A 4. kolejka to dopiero 2. mecz w ekstraklasie na Reymonta bo 2. i 3. kolejka będą na wyjeździe. Jak sam widzisz wszystko ma ręce i nogi

No tak. Od początku ubzdurałem sobie, że dopiero 4 kolejkę graną z kolei " u siebie" zagramy na Reymonta. To wszystko przez ten pesymizm.
3 trybuny? ....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl