Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

pawulon-82 28.12.2009 17:15

dostępne są takie rozgałęzniki na 2 wejścia-nie bój nic:)
kabel telefoniczny kupisz np.w Castoramie,za grosze.
ja tak mam.kabel ma 4m i wszystko działa.
a netia pewnie jak TPSA wyśle Ci taki może dwumetrowy kabelek.

wegiel 28.12.2009 17:34

a taki kabel jak długi może być ? Bo ja tak z hmm...15 metrów bym potrzebował ?

Modem do neta 1 mb/s takiego zwykłego w netii kosztuje 3 dyszki, a wi fi pewnie ze 150(?)

mnie kabel nie przeszkadza.

pchelcok 28.12.2009 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wegiel (Post 835124)
jestem noga jeśli chodzi o internet i sprawy komputerowe ale jest taka sprawa (...)/>

Zapraszam do TP :D a tak na serio wystarczy że kupisz sobie router lub modem z wejściem Enternetowym i kabel o długości jaka tam Cię interesuje.


Ja mam pytanie co się dzieje z rapidsharem, mam dostęp do internetu w TP, UPC i Orange Free. Gdy ściągam przez Neostradę nie ma problemu z ściągnięciem pliku jednak jak chce już przez Orange lub UPC wyświetla się komunikat : http://i45.tinypic.com/1zw0q2s.jpg
Tak wiem że niby kilku użytkowników już ściąga ten plik tylko że jak włączam inne linki jest to samo :/ da się to jakoś obejść? Zaznaczam że w Orange mam dynamiczne IP i zmiana nie pomaga.

Kamil 28.12.2009 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wegiel (Post 835131)
a taki kabel jak długi może być ? Bo ja tak z hmm...15 metrów bym potrzebował ?

Modem do neta 1 mb/s takiego zwykłego w netii kosztuje 3 dyszki, a wi fi pewnie ze 150(?)

mnie kabel nie przeszkadza.

na allegro masz kabel za 20 dyszki 100 metrow, do tego gniazdko telefoniczne gdzies 5zl?
i po problemie

wegiel 28.12.2009 17:45

nie dziękuje, neostrada cały czas rozłącza.

router`a czyli internetu bezprzewodowego nie chce, bo to za dużo kosztuje.

a ten modem z wejściem enternetowym, to właśnie ten Sagem co do proponuje netia.

tak mi się wydaje ;-)


pchelcok - http://prx.centrump2p.com/ - spróbuj wejść przez któraś z tych stron - zmieniasz automatycznie IP i możesz chapać odrazu parę plików, bez czekania 20minutowego bo każdym ściąganiu.


TP, UPC, Pomarańcza - nie za dobrze Ci ;-) ?

pchelcok 28.12.2009 17:50

ee tam mało mi jeszcze zastanawiam się jeszcze nad Asterem i Netią :D nie no żart, TPsa w pracy a reszta tak sama jakoś przyszła ;)

a co do Twojego neta jak Ci rozłącza Neostradę to uważaj na Netię bo jak bierzesz na łączach TPsy to może być taki sam problem bo to idzie na dostępie BitStream no chyba że LLU

wegiel 28.12.2009 17:57

nie, LLU jeszcze nie ma i chyba długo nie będzie.

Ja nie mam tepsy, ale tak nasłuchałem się po prostu znajomych jak mają problemy jak ich rozłącza co chwile, potem od nowa trzeba wszelki IP, nazwy użytkowników, passwordy wpisywac i strasznie dużo roboty z nimi jest.

Mam wybór albo netia BSA/WLR czyli net + phon no albo tepsa sam internet.

w netii w pakiecie z telefonem net tańszy o dychę, telefon o piątaka. No i jakoś wole chyba pracodawce Kota, niż monopolistów z TP.

<wislak88> 28.12.2009 18:00

Możesz zakupić ruter wraz z internetem za 99zł. Nie będzie kabli i jakbyś kiedyś kupił laptopa to będzie jak znalazł.

pchelcok 28.12.2009 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wegiel (Post 835139)
nie, LLU jeszcze nie ma i chyba długo nie będzie.

Ja nie mam tepsy,(...)

Rozumiem, rozumiem :) z pakietem jest taniej fakt aczkolwiek... no gdybyś kiedyś coś chciał albo ktoś do na priva :D bana za reklamę chyba nie dostanę :P

A znajomych w Netii też mam więc jak coś to wiesz wystarczy numer :)

wegiel 28.12.2009 18:10

hehehe, przypomina mi się akcja z kumplem żydem i rozmowa o stadionach :D

spoko spoko Pchelcok , też mam kumpli w Orange hehehehehe

DominoForza 28.12.2009 18:32

mam pytanie korzysta ktos z programu ipla ? tam niby wszytsko za darmo ? czy jest jakis haczyk ?

kubawislak 28.12.2009 18:35

http://www.koneser.vt.pl/tabele.html
Jak to jest z tymi rozmiarami weźmy np rozmiar garniuturu 44 że w klacie ma być 84. Czegobo nie sądzę, aby to miało być m4 cm, to samo w pasie, nie wyobrażam sobie gościa o wzroście 170 i w pasie 66 cm;/
no a z koszula?? rozmiar 38 klatka 56.
56 czego?? Nie wydaje mi się że nalezy to mnożyć przez dwa bo wyszło by 122 cm, dla mnie to jest nie dorobione;/
Może ktoś by mi to wytłumaczył??

Szyman423 28.12.2009 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 835149)
mam pytanie korzysta ktos z programu ipla ? tam niby wszytsko za darmo ? czy jest jakis haczyk ?

Ipla fajny program całkowiecie bezpłatny tylko tam są filmy z Polsatu chyba wszystkie ;/:-P
Ale nie jestem pewien ;d

węgorz2 28.12.2009 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hamas_kr (Post 834883)
za nacjonalista.pl:

Powiem tylko że to jest stara fota z czasów gdy takie widoki na polskich stadionach były na porządku dziennym a wtedy na Legii rządzili ludzie z grupy White Legion SS,jest też jeszcze nieco świeższa fotka

http://i49.tinypic.com/66cl6d.jpg

Z wyjazdu do Poznania,rok 2005 Puchar Polski tylko tym razem długo się ta swasta nienawisiała

zastanowcie sie o kim rozmawiacie ,kategorycznie nie powinno byc tutaj miejsca na faszystowskie zdjecia bandy s****y.......
pozatym WEGIEL wyglada mi na kogos kto wystawia tu takie flagi i zadaje pytania nie dla każdego śmieszne ,najmniej dla osób które przezyły OSWIECIM!

Mistel 28.12.2009 22:12

Gdzie można w Krakowie niedrogo wypozyczyć rękawice i ponapie****** w worek?

węgorz2 28.12.2009 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 835259)
Gdzie można w Krakowie niedrogo wypozyczyć rękawice i ponapie****** w worek?

podbijam ,może wie ktoś ewentualnie o jakiejś silowni gdzie są worki treningowe

impreza 28.12.2009 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibicka (Post 835261)
Ja jak zwykle mam problem komputerowy:((
Kurcze mam neta za pośrednictwem routera.I jest napisane:siła sygnału znakomita a jednak co pewien czas pojawia mi się napis:brak dostępu do internetu i net pada na pare sekund:(Bardzo utrudnia mi to życie wrrr.Może ktoś temu jakoś zaradzić?:((((

Wejdz w ustawienia routera - wpisz w pasku adresu przegladarki 192.168.0.1 i enter. Pojawi się monit o nazwe uzytkownika i hasło, jesli zmieniałas hasło przy instalacji powinnas sama je znac, jesli jednak zostawiłas ustawienia standardowe to tu http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html masz liste standardowych ustawien username i password. Znajdz swoj model routera i sie "zaloguj".
Po zalogowaniu wejdz w zakładke głownych ustawien (Main / Home) roznie sie to moze nazywac, potem wybierz opcje Wireless i powinien być pasek wyboru Kanału (Channel / Change channel), zmien na jakis inny kanał (obojetnie jaki) i zapisz ustawienia ( Save / Apply) i zobacz czy po zmianie tez tak przerywa.
Jesli nie pomoze bedziemy dalej kombinowac( jesli po zmianie np z kanału 1 na 2 dalej bedzie przerywac to sprobuj zmienic np na kanał 3 i az do skutku).

sefarsefar 28.12.2009 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 835266)
podbijam ,może wie ktoś ewentualnie o jakiejś silowni gdzie są worki treningowe

Na Wiśle przy siłowni jest salka z workami. Jeżeli nikt tam nie prowadzi zajeć to spokojnie mozesz sie pobawic workami :)
http://xfitnessclub.pl/

Kamil 28.12.2009 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez impreza (Post 835273)
Wejdz w ustawienia routera - wpisz w pasku adresu przegladarki 192.168.0.1 i enter. Pojawi się monit o nazwe uzytkownika i hasło, jesli zmieniałas hasło przy instalacji powinnas sama je znac, jesli jednak zostawiłas ustawienia standardowe to tu http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html masz liste standardowych ustawien username i password. Znajdz swoj model routera i sie "zaloguj".
Po zalogowaniu wejdz w zakładke głownych ustawien (Main / Home) roznie sie to moze nazywac, potem wybierz opcje Wireless i powinien być pasek wyboru Kanału (Channel / Change channel), zmien na jakis inny kanał (obojetnie jaki) i zapisz ustawienia ( Save / Apply) i zobacz czy po zmianie tez tak przerywa.
Jesli nie pomoze bedziemy dalej kombinowac( jesli po zmianie np z kanału 1 na 2 dalej bedzie przerywac to sprobuj zmienic np na kanał 3 i az do skutku).

hm, a o liveboxa i polaczenie usb dalbys rade cos poradzic?
od czasu do czasu trace polaczenie, i musze zresetowac kompa, w tym czasie usb jest tak jakby nie obecne, jak odlacze modem i podlacze byle co to go nie wykrywa, musze zresetowac kompa zeby normalnie zaczelo dzialac

MatMario 28.12.2009 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 835281)
hm, a o liveboxa i polaczenie usb dalbys rade cos poradzic?
od czasu do czasu trace polaczenie, i musze zresetowac kompa, w tym czasie usb jest tak jakby nie obecne, jak odlacze modem i podlacze byle co to go nie wykrywa, musze zresetowac kompa zeby normalnie zaczelo dzialac

To jest raczej problem z samym usb i nie ma znaczenie że jest tam akurat livebox. Albo jakiś program robi złe rzeczy albo jakieś spięcie. A rada taka podłącz sobie po karcie sieciowej liveboxa zamiast przez usb

Kamil_mchw 28.12.2009 23:46

mam problem z kompem, a mianowicie chce włączyć nutę na youtubie... zaczyna ładować zaczyna grać i w pewnym momencie niby cała nuta załadowała się do końca w mgnieniu oka ale nuta się zacina i nie leci dalej... co zrobić...??

wegiel 28.12.2009 23:48

grrr.....


czym otworzyć to gó*no ?


->


http://img684.imageshack.us/img684/1650/wtfp.jpg

WislakWiDoK 28.12.2009 23:50

Wegiel, deamon tools da rade.

jaszczur90 28.12.2009 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wegiel (Post 835321)
grrr.....


czym otworzyć to gó*no ?


->


http://img684.imageshack.us/img684/1650/wtfp.jpg

tu masz http://www.searchengines.pl/index.ph...ST&f=81&t=2030

To jest plik iso..

regis 28.12.2009 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil
hm, a o liveboxa i polaczenie usb dalbys rade cos poradzic?
od czasu do czasu trace polaczenie, i musze zresetowac kompa, w tym czasie usb jest tak jakby nie obecne, jak odlacze modem i podlacze byle co to go nie wykrywa, musze zresetowac kompa zeby normalnie zaczelo dzialac

Nie wiem, jak jest teraz, ale jakiś czas temu liveboxy miały spore problemy przy połączeniu przez USB i chyba tego nie rozwiązali, bo obecnie nawet już nie dają sterowników do tego ;)
Najlepiej sobie kupić po prostu jakąś kartę sieciową (koszt kilkunastu/kilkudziesięciu złotych) i po problemie.

wegiel - Daemon Tools?

WislakWiDoK 28.12.2009 23:55

i mam jedno zaproszenie na torrent gigs, jak ktoś chce to niech wyśle screena z ratio z innej porządnej strony torrentowej.

priv.

TSWalos 29.12.2009 00:12

Czy jak mam cyfrę + to muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny ?

impreza 29.12.2009 00:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 835320)
mam problem z kompem, a mianowicie chce włączyć nutę na youtubie... zaczyna ładować zaczyna grać i w pewnym momencie niby cała nuta załadowała się do końca w mgnieniu oka ale nuta się zacina i nie leci dalej... co zrobić...??

Sprawdz czy nie masz przypadkiem ustawionych limitów pamieci podrecznej w przegladarce. Z jakiej przegladarki korzystasz?

1q2 29.12.2009 00:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWalos (Post 835331)
Czy jak mam cyfrę + to muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny ?

Najpewniej powinieneś bo abonament liczony jest od tego czy masz tv/radio a nie czy to cyfra,polszit itp.
Tyle że jak wiesz w praktyce to tylko Twoja dobra wola czy im zabulisz czy nie.

kubawislak 29.12.2009 00:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wegiel (Post 835321)
grrr.....


czym otworzyć to gó*no ?


->


http://img684.imageshack.us/img684/1650/wtfp.jpg

Tu moim zdaniem jest to lepiej opisane i daemon jest moim zdaniem najlepszym i najprostszym w obsłudze
http://forum.cdrinfo.pl/f45/jak-zamo...apedzie-62831/

Kordel 29.12.2009 11:43

Witam.Co to jest ' kod blokady telefonu'? Chce sformatować karte pamieci w tel a wyskakuje mi to?

Rob_Zombie 29.12.2009 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel (Post 835391)
Witam.Co to jest ' kod blokady telefonu'? Chce sformatować karte pamieci w tel a wyskakuje mi to?

Kod blokady telefonu to kod blokady telefonu, jaśniej się chyba nie da. Ustawiasz sobie to to w ustawieniach telefonu. Jeśli nie ustawiałeś nic, a się pluje to znaczy że masz domyślny kod, w Sony Ericssonach domyślny kod to '0000' (cztery zera), w innych markach nie wiem, ale zapewne bez problemu znajdziesz w necie.

Rudi5555 29.12.2009 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 835149)
mam pytanie korzysta ktos z programu ipla ? tam niby wszytsko za darmo ? czy jest jakis haczyk ?

Ja od 1,5 roku używam Ipli i wszystko jest ok. Musisz zrobić sobie darmowe konto. Radze nie pobierać ze strony ipli tyko z http://www.dobreprogramy.pl/Ipla,Pro...ows,13125.html .
Jak pobierałem ze stronki głównej ciągle były problemy.Instalujesz i potem przy uruchamianiu programu robisz darmowe konto. Istnieje coś takiego jak konto VIP (które jest oczywiście płatne) ale to jest pic na wodę. To daje tylko lepszą jakość obrazu a zwykła jakość i tak jest niezła. Polecam.

wislacki 29.12.2009 12:55

Witam, rezerwował ktoś bilety do Cinema-city przez internet?
Na podstawie czego wydadzą mi bilet w kasie? Co się z nim stanie jeśli zamówię bilet, a nie go nie odbiorę? Ponoszę jakieś dodatkowe koszty?

edyta:
dzięki!

krzysiek92 29.12.2009 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 835413)
Witam, rezerwował ktoś bilety do Cinema-city przez internet?
Na podstawie czego wydadzą mi bilet w kasie? Co się z nim stanie jeśli zamówię bilet, a nie go nie odbiorę? Ponoszę jakieś dodatkowe koszty?


wystarczy jakiś dokument, żeby było imię i nazwisko... za odwołanie rezerwacji nic nie płacisz ale dobrze będzie jak zadzwonisz trochę wcześniej (30 minut przed seansem) ,że odwołujesz wtedy ktoś inny może dostać twój bilet...
wczoraj właśnie tak dostałem bilety na Avatara :P

R33 29.12.2009 13:54

W Ipla nie chodzą mi niektóre programy, nie chcą się załadować, inne się ładują - jaka jest tego przyczyna?

Używam Mozilli Firefoxa 3.5.6 i jak przeglądam strony to niektóre obrazki w szczególności z tinypic i i imageshack sie nie ładują, tzn. ładują się, ale nie do końca i są ucięte. Jak to rozwiązać.

Co do łączenia się i rozłączania przez Liveboxa polecam wejść na stronę http://192.168.1.1/ i tam można dokonać ponownego łączenia i rozłączenia.

Kris54 29.12.2009 14:08

Ja mam pytanie tego typu - jak to jest z wysyłką pieniędzy przez poczte? Wczoraj wysłałem kase na konto internetowe przez pocztę, kiedy ona dojdzie? to działa normalnie tak jak przez wysyłkę z konta internetowego?

Zola 29.12.2009 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris54 (Post 835450)
Ja mam pytanie tego typu - jak to jest z wysyłką pieniędzy przez poczte? Wczoraj wysłałem kase na konto internetowe przez pocztę, kiedy ona dojdzie? to działa normalnie tak jak przez wysyłkę z konta internetowego?


Pieniadze przez poczte ida dłuzej niz przez normalny przelew z konta na konto, moze byc nawet do 7 dni...

WzT 29.12.2009 14:16

Czy jest to możliwe że do zakupionej w Irlandii Toshiby z wgranym Windowsem 7 nie można było nigdzie nawet na stronie producenta zdobyć sterowników do tego sprzętu? Bo już mi ręce opadają. Są ale do wersji 32 bitowej a ta jest 64 bitowa a takowych już nie ma.
Spotkał się ktoś kiedyś z czymś podobnym?

kosaTS 29.12.2009 14:18

http://img39.imageshack.us/img39/8751/steam1s.jpg

Wiecie może jaki piłkarz gra w takich?? Jest to nowy model??


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl