Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

La Furia Dell' Est 25.05.2010 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 904347)
La Furia Dell' Est, skoro jesteś insiderem, to wiesz może kiedy zacznie się montaż kołowrotów trybuny wschodniej oraz monitoringu tejże trybuny? Trwa już przebudowa ulicy Reymana w deptak?

Piotr- ja pracuję dla firmy która produkuje i montuje krzesełka na naszym stadionie. Niestety o innych aspektach nie mogę się wypowiadać wiarygodnie.:p

bravelukas 25.05.2010 16:12

La Furia Dell' Est no ale moze masz jakies nieoficjalne informacje dotyczce budowy, pisz wszystko co wiesz...jestesmy wrecz glodni informacji

La Furia Dell' Est 25.05.2010 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 904360)
La Furia Dell' Est no ale moze masz jakies nieoficjalne informacje dotyczce budowy, pisz wszystko co wiesz...jestesmy wrecz glodni informacji

Jeżeli tylko będę miał POTWIERDZONĄ wiedzę na jakiś temat który NAS Wiślaków zainteresuje-oczywiście napiszę.Ale tylko w 100% sprawdzone wiadomości:-D.Na dzisiaj moge napisać tylko tyle-niech nikt się nie martwi o krzesełka-serio, w swojej klasie sa naprawdę ok.Ale jak widzę jak są montowane te nieszczęsne barierki, to sądzę że test "wyrywania" obleją jedynie one............:-P

ps. celowo od początku unikam nazwy firmy, bo to nie miejsce na reklamę, ale znając się na tym właśnie sektorze mogę z czystym sumieniem napisać, że za te pieniądze które płaci Polimex, mamy naprawdę bardzo dobrą jakość:-D

Fuks 25.05.2010 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 904325)
Nie lubię krytykować pytających, ale człowieku JEDEN post wyżej masz napisane gdzie szukać odpowiedzi. A może Ci przepisać trzeba?

nie lubie krytykowac odpowiadających, ale człowieku, sam poczytaj moze te posty do ktorych odwołujesz, bo tam nie ma ANI SŁOWA na temat tego o co pyta wojti11795. A może przepisać Ci trzeba?

W postach kolegi La Furia Dell' Est nie było słowa na temat żadnych kontenerów, ani nie ma słowa o tym co mają przywozic we wtorek na stadion. Zapewne jest to jakas izolacja czy cos takiego, takie mają przynajmniej podejrzenia na skyscraper, ale tutaj, w tym temacie, niczego o tym nie było, wiec zanim zaczniesz krytykowac i odsyłac do innych postow to sam je przeczytaj.

Pablo84 25.05.2010 19:31

A napisz La furia, czy ten model krzeselek ze stadionu Legii jest o wiele droższy?

WALDI TSW 25.05.2010 19:38

Są już prowadzone jakieś prace na sektorze D ??

bravelukas 26.05.2010 09:52

za zachodnia rozstawia sie powoli dzwig do przenoszenia miedzy innymi ciezkich elemetow dachu

Gucio25 26.05.2010 10:13

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._dzwig//37266/
ta dziura to jakaś paranoja. podobnie jak te wszystkie u góry narożników.

licoo 26.05.2010 11:24

Co w końcu z tym sektorem gości? Jest szansa że go jednak przeniosą tam gdzie był do tej pory? I dlaczego liczba miejsca dla gości jest tak duża 2 tys.? Dojdą do tego sektory buforowe to nasz stadion zmniejszy się o 3 tys.:/ Mam nadzieję że jednak ktoś tam myśli o tym w klubie.

Gucio25 26.05.2010 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 904655)
Co w końcu z tym sektorem gości? Jest szansa że go jednak przeniosą tam gdzie był do tej pory? I dlaczego liczba miejsca dla gości jest tak duża 2 tys.? Dojdą do tego sektory buforowe to nasz stadion zmniejszy się o 3 tys.:/ Mam nadzieję że jednak ktoś tam myśli o tym w klubie.

sektor gości będzie w narożniku między trybuną C i E wg starych oznaczeń. i to się nie zmieni.
32tys.-3tys.=29tys. gdybyśmy tyle miejsc zapełniali chociaż w 4,5 meczach sezonu to będzie dobrze, więc nie narzekaj. pomyśl sobie, gdybyś chciał jechać na wyjazd do Poznania i byłoby tam w sektorze gości 2000 miejsc, a Ty byś się zgłosił jako 2001, to co, też byś mówił po co taki duży sektor gości robią?
dzięki temu nas czekają tylko lepsze mecze kibicowsko.

Arapaho 26.05.2010 13:16

Wracając do meritum tematu zna ktoś powód dlaczego część dla prasy na tr.zachodniej jest wylewana a nie układana z prefabrykatów (PiotrG może ty?) ,na zdjęciach nie widze jakiś wielkich różnic w układzie stopnic, a trwa to juz 2 tygodnie.

PiotrG 26.05.2010 13:45

Cytat:

Wracając do meritum tematu zna ktoś powód dlaczego część dla prasy na tr.zachodniej jest wylewana a nie układana z prefabrykatów (PiotrG może ty?) ,na zdjęciach nie widze jakiś wielkich różnic w układzie stopnic, a trwa to juz 2 tygodnie.
Trzeba się pytać projektanta, podobnie jak w kwestii narożników, które również można byłoby wykonać z prefabrykatów.

crazykaro 26.05.2010 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 904655)
Co w końcu z tym sektorem gości? Jest szansa że go jednak przeniosą tam gdzie był do tej pory? I dlaczego liczba miejsca dla gości jest tak duża 2 tys.? Dojdą do tego sektory buforowe to nasz stadion zmniejszy się o 3 tys.:/ Mam nadzieję że jednak ktoś tam myśli o tym w klubie.

Kibice przyjezdni mają mieć do dyspozycji przynajmniej 5% wsztstkich miejsc czyli ok 1650. Gdyby ten sektor powstał na E to trzeba by udostępnić przynajmniej przynajmniej 2 sektory tej trybuny czyli 2100 miejsc. W narożniku jest to natomiast 1900.
Inną kwestią są sektory buforowe, które nie wiadomo czy będą a jesli tak to jak będą rozwiązane

Bronowianin 26.05.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 904655)
Co w końcu z tym sektorem gości? Jest szansa że go jednak przeniosą tam gdzie był do tej pory? I dlaczego liczba miejsca dla gości jest tak duża 2 tys.? Dojdą do tego sektory buforowe to nasz stadion zmniejszy się o 3 tys.:/

Nie rozumiem tej dyskusji o miejscu sektora gości. Od początku przewidywano go w narożniku południowo-wschodnim i było wiadomo że tam się znajdzie. Poza tym popatrzcie na nowo budowane stadiony - na większości z nich sektor gości jest w narożniku, a nie np. na środku trybuny za bramką.

Co do liczby miejsc przeznaczonych dla przyjezdnych to również pytanie, które zadałeś jest co najmniej dziwne... Ma być 5% miejsc według przepisów, więc trudno żeby dać na sektor gości np. 500 miejsc na obiekcie o pojemności blisko 35 tys.

Arapaho 26.05.2010 15:38

Lokując gości w dotychczasowym miejscu zajmują oni 1,5 sektora + 0,5 sektora na bufor.
W narożniku beda minimum 2 x 0,5 sektora buforowego.W najgorszym razie 2 x 1 sektor tj.od ok.1 tys do 2 tyś miejsc siedziących
Przy meczach ze średniakami polskiej ligi nie ma to znaczenia, ale na derby,Legie czy Puchary - będzie więc od ok.500 do 1,5 miejsc mniej w tym wariancie (w zależności od tego jak zadecyduje policja i klub)

Karherop 26.05.2010 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 904785)
Lokując gości w dotychczasowym miejscu zajmują oni 1,5 sektora + 0,5 sektora na bufor.
W narożniku beda minimum 2 x 0,5 sektora buforowego.W najgorszym razie 2 x 1 sektor tj.od ok.1 tys do 2 tyś miejsc siedziących
Przy meczach ze średniakami polskiej ligi nie ma to znaczenia, ale na derby,Legie czy Puchary - będzie więc od ok.500 do 1,5 miejsc mniej w tym wariancie (w zależności od tego jak zadecyduje policja i klub)

Można się pocieszyć że przynajmniej na 3 meczach przy Reymona w lidze nie będziie buforu , z Lechią , Śląskiem i Jagiellonią . Na pozostałe 12 tylko w meczach z Lechem , Cracovią i Legią powinien być komplet i bufor będzie stanowił większy problem .

QBAS 26.05.2010 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 904788)
Można się pocieszyć że przynajmniej na 3 meczach przy Reymona w lidze nie będziie buforu , z Lechią , Śląskiem i Jagiellonią . Na pozostałe 12 tylko w meczach z Lechem , Cracovią i Legią powinien być komplet i bufor będzie stanowił większy problem .

Nie można tymi kategoriami patrzyć, budując obiekt na dziesiątki lat

Charlie 26.05.2010 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 904788)
Można się pocieszyć że przynajmniej na 3 meczach przy Reymona w lidze nie będziie buforu , z Lechią , Śląskiem i Jagiellonią . Na pozostałe 12 tylko w meczach z Lechem , Cracovią i Legią powinien być komplet i bufor będzie stanowił większy problem .

Na Legie chyba nie, bo oni nie jeżdżą do Krakowa ;)

Arapaho 26.05.2010 18:13

I cieszy że na budowie zapieprzają na 10 zmian.
O 18 zeszli wszyscy :( a jeszcze w marcu przy dolnym narożniku siedzieli do 22-iej

Karherop 26.05.2010 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 904849)
Nie można tymi kategoriami patrzyć, budując obiekt na dziesiątki lat

nie zdziwi mnie , jesli za 10 lat , będzie potrzeba modernizacji obiektu ( o ile jest ona możliwa , a imo jest )

Plus tego , że przyjezdni będa w narożniku jest też taki że gdyby na stadion miało przyjechać dajmy na to tylko 100 kibiców jakiegos mniejszego kluby ( ala Groclin ) oddało by mu się do dyspozji tylko dolna , bądz górna kondygnacje . Na E , tak czy siak musiałby to byc cały duży sektor .


Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłby całkowity brak buforu i pełne wykotrzystanie pojemności stadionu , ale przy 'polskiej kulturze kibicowania ' nie jest to możliwe .

zbymak 26.05.2010 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 904868)
I cieszy że na budowie zapieprzają na 10 zmian.
O 18 zeszli wszyscy :( a jeszcze w marcu przy dolnym narożniku siedzieli do 22-iej

Pomijając fakt ,ze idzie budowa jak krew z nosa to najpierw pomyśl trochę zanim coś napiszesz .Jest godzina 20:55 i pracują co widać na kamerce a o 18 zeszli wszyscy bo maja przerwe .Pracuja od 6 do 22 i przerwy maja o 10, 14 , 18 godzinie

QBAS 26.05.2010 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 904895)
nie zdziwi mnie , jesli za 10 lat , będzie potrzeba modernizacji obiektu ( o ile jest ona możliwa , a imo jest )

Plus tego , że przyjezdni będa w narożniku jest też taki że gdyby na stadion miało przyjechać dajmy na to tylko 100 kibiców jakiegos mniejszego kluby ( ala Groclin ) oddało by mu się do dyspozji tylko dolna , bądz górna kondygnacje . Na E , tak czy siak musiałby to byc cały duży sektor .


Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłby całkowity brak buforu i pełne wykotrzystanie pojemności stadionu , ale przy 'polskiej kulturze kibicowania ' nie jest to możliwe .

Nie mam czasu szukać, ale kojarzę wypowiedź jakiegoś budowlańca z naszej budowy, który mówił że jeśli chodzi rozbudowę stadionu (czyt. rozbudowę trybun za bramkami) to najprostszym rozwiązaniem u nas jest... rozbiórka D i E i budowa od nowa trybun dwupiętrowych. Ale obyśmy takie problemy mieli tylko ;)

Sinoos 27.05.2010 00:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 904993)
Nie mam czasu szukać, ale kojarzę wypowiedź jakiegoś budowlańca z naszej budowy, który mówił że jeśli chodzi rozbudowę stadionu (czyt. rozbudowę trybun za bramkami) to najprostszym rozwiązaniem u nas jest... rozbiórka D i E i budowa od nowa trybun dwupiętrowych. Ale obyśmy takie problemy mieli tylko ;)

Biorąc pod uwagę to, jak "długo" mieliśmy nowe A i B, to nie zdziwię się, jeżeli do tego dojdzie. Ale prawdę mówiąc, z tej budowy zrobił się już istny tasiemiec, więc wolałbym, aby nie burzyli już tego zbyt szybko. Nie mam ochoty znowu oglądać przez kilka lat na koszmarnej jakości webkamerkach, w dodatku beznadziejnie ustawionych, jak trzech robotników w ciągu godziny przykręca cztery śrubki.

Swoją drogą, jak się tak pomyśli, że 6 lat temu zaczynali ... niby dużo czasu, ale jakby to było wczoraj :). W perspektywie tych lat, te półtora miesiąca do pierwszego meczu i 5 miesięcy do końca trybun ( bez zaplecza) wydają się tak niewiele. A w rzeczywistości ciągnie się niemiłosiernie.

QBAS 27.05.2010 01:08

Gdy czasem patrzę na tempo obecnych (trwających ostatnie 5,6 lat?) robót to dla poprawy nastroju przypominam sobie jak "stadion" wyglądał choćby 10 lat temu. Jak cieszyliśmy się z jupiterów na meczu z Polonią, jak przyjechała Barcelona i nie mogli powstrzymać śmiechu gdy zobaczyli nasze estadio itd

Tak więc głowa do góry! :)

grogoriogreg 27.05.2010 08:29

Żeby rozbudować stadion, na conajmniej 70% meczów w sezonie musiałby być komplet, a powiedzmy sobie szczerze, poza hitami, meczami przyjaźni i jakimiś meczami decydującymi o miejscu w tabeli ciężko będzie przyciągnąć komplet widzów.
Żeby na każdy mecz chodziło 25.000, to byłoby świetnie

Kuba 27.05.2010 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 904993)
Nie mam czasu szukać, ale kojarzę wypowiedź jakiegoś budowlańca z naszej budowy, który mówił że jeśli chodzi rozbudowę stadionu (czyt. rozbudowę trybun za bramkami) to najprostszym rozwiązaniem u nas jest... rozbiórka D i E i budowa od nowa trybun dwupiętrowych. Ale obyśmy takie problemy mieli tylko ;)


Jest jeszcze inne rozwiązanie, które wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.
Tj zburzenie okraglaka i zabudowanie naroznika (ok 2 tys miejsc na plusie) plus wzmocnienie sektora D i przerobienie go na sektora stojacy (przynajmniej na lige jak sie przepisy zmienia). Zmieniłby wtedy pojemnosć do ok 10 tysięcy*.

Do tego dobudowanie dodatkowych rzędów na wszystkich sektorach, przy jeszcze większym obniżeniu murawy (max 1-1,5 tys)

Zatem nie zmieniając bryły obecnych trybun zyskalibyśmy 2 tys + 5 tys + 1 tys. Co dawałoby 40 tys pojemności na meczach ligowych.
Jednak do tego nam jeszcze brakuje.



* Opinie tą opieram na korespondencji z jednym z pracowników Borussi. Po przerobieniu jednej z trybun na stojąca pojemność zwiększyła się z 12 tys na 24 tys (za bramką)

Bartii 27.05.2010 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 905090)
Jest jeszcze inne rozwiązanie, które wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.
Tj zburzenie okraglaka i zabudowanie naroznika (ok 2 tys miejsc na plusie) plus wzmocnienie sektora D i przerobienie go na sektora stojacy (przynajmniej na lige jak sie przepisy zmienia). Zmieniłby wtedy pojemnosć do ok 10 tysięcy*.

Do tego dobudowanie dodatkowych rzędów na wszystkich sektorach, przy jeszcze większym obniżeniu murawy (max 1-1,5 tys)

Zatem nie zmieniając bryły obecnych trybun zyskalibyśmy 2 tys + 5 tys + 1 tys. Co dawałoby 40 tys pojemności na meczach ligowych.
Jednak do tego nam jeszcze brakuje.



* Opinie tą opieram na korespondencji z jednym z pracowników Borussi. Po przerobieniu jednej z trybun na stojąca pojemność zwiększyła się z 12 tys na 24 tys (za bramką)

To nie takie proste, i gdzie byłby pawilon medialny?

Fuks 27.05.2010 11:42

sale konferencyjne bedą w trybunach, wiec to akurat najmniejszy problem.

PiotrG 27.05.2010 12:14

Cytat:

Test krzesełek

Data publikacji: 27-05-2010 12:45

W narożniku pomiędzy trybuną C a E stoją już pierwsze krzesełka. Na razie to oczywiście tylko testowe siedziska, więc niech nie dziwią nikogo ich kolory.


Fot. Maks Michalczak
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...9571552627.jpg

Krzesełka zostały zamontowane, żeby sprawdzić, czy dziury wiercone pod śruby, które będą je mocowały, wiercone są w odpowiednich miejscach. Wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Siedziska będą montowane w wraz z barierką , która stanowić będzie zabezpieczenie dla kibiców siedzących rząd wyżej. Układanie właściwych krzesełek rozpocznie się dopiero za klika dni. Na razie przed robotnikami nie lada wyzwanie – wywiercenie około 40 tysięcy dziur, w które będą potem wkręcane śruby mocujące krzesełka.


W okolicy tego samego narożnika, w którym stanęły próbne siedziska, trwają też prace porządkowe. Wycinane są drzewa, usuwane są wszelkie elementy budowlane. Już niedługo bowiem rozpocznie się budowa parkingu i wejść do tego narożnika. Zajmować go będą kibice drużyn przyjezdnych.

Tymczasem przy trybunie zachodniej zamontowany został już dźwig, który wywieziony został z murawy. Najprawdopodobniej to on, razem z drugim podobnym dźwigiem, podnosić będzie elementy dachu, które montowane będą tym razem od strony elewacji trybuny.

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...est_krzeselek/

Wygląda na to, że barierka będzie mocowana oddzielnie, a nie wychodziła jako poręcz z siedzisk.

Arturo Qr2nów 27.05.2010 12:18

W kwestii tej barierki, to czy ona będzie przed lub za - zależnie od punktu siedzenia - każdym rzędem siedzisk?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl