Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Joan Carrillo były trener Wisły Kraków. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9898)

mazo 11.05.2018 11:27

Ale to temat o naszym trenerze. Tak poza tym to gdzie teraz ci goście od Kiko wróć? :p

ashkeczup 11.05.2018 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1501003)
I tak, i nie. Trzeba po pierwsze sprawdzić, czy te 120-150 tys. euro nie będzie problemem dla płynności finansowej, po drugie wziąć poprawkę na ryzyko wpływu kominów płacowych na drużynę, po trzecie wreszcie, oszacować ryzyko niedojścia sprzedaży w takiej cenie do skutku (np. w wyniku kontuzji, spadku formy czy prozaicznego niesprawdzenia się w polskiej ekstraklapie). Zawsze więc pozostanie problem oceny czy z całokształtu okoliczności wynika, że stać nas na taką zabawę.

Rozumiem, że to 150 tysi ojro to rocznie, więc lekko ponad 50k zł miesięcznie-grosze. Myślę, że Llonch będzie tyle spokojnie zarabiał na nowym kontrakcie.


mazo
Mam nadzieję, że WioreXXX sumiennie obliczy średnią zdobytych punktów przez Joana i Kiko w grupie mistrzowskiej ;)

Hives4 11.05.2018 11:44

Szymański z Legii dostaje 68 tysięcy złotych miesięcznie, a wy myślicie, że Carlitos zostanie u nas za 50 tysięcy :D

MaLk 11.05.2018 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1501013)
Rozumiem, że to 150 tysi ojro to rocznie, więc lekko ponad 50k zł miesięcznie-grosze.

Dlatego nie ujmuję tego w kontekście kosztu, tylko płynności, z którą mamy największe problemy.

ashkeczup 11.05.2018 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hives4 (Post 1501017)
Szymański z Legii dostaje 68 tysięcy złotych miesięcznie, a wy myślicie, że Carlitos zostanie u nas za 50 tysięcy :D

Nie Niezgoda przypadkiem?

Hives4 11.05.2018 12:41

Cytat:

„SE” ujawnia szczegóły kontraktu Sebastiana Szymańskiego. Młody legionista jest związany z potężną angielską agencją Stellar Group, która reprezentuje kilkudziesięciu znanych piłkarzy, w tym Garetha Bale’a, Wojciecha Szczęsnego i Grzegorza Krychowiaka. W październiku 2017 r. Szymański przedłużył umowę z Legią aż o 5 lat, agenci wynegocjowali mu bardzo dobre warunki – teraz zarabia około 200 tys. euro za sezon, czyli około 68 tys. zł miesięcznie.

Nie wiem ile Niezgoda, ale pewnie jeszcze więcej. Przy obecnym budżecie nie ma szans na zatrzymanie Carlitosa. Carillo musi lepić z tego co zostanie.

funkykoval 11.05.2018 13:24

Szymański ma 18 lat i w gruncie rzeczy pewnie jeżeli nadal będzie grał na dobrym poziomie, to pójdzie za dobrą kasę ponad 5 mln euro....Stąd te 200 tys euro to stosunkowo niedużo Weselej byłoby, gdyby po 3 latach zgłosił się po niego klub zagraniczny i Szymański odszedł na zasadach Prawa Bosmana za równowartość reszty kontraktu czyli 400 tys euro.......

Myśmy to przerabiali z Kokoszką 10 lat temu......

Arkadiusz.Czerepach 11.05.2018 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mazo (Post 1501010)
Ale to temat o naszym trenerze. Tak poza tym to gdzie teraz ci goście od Kiko wróć? :p

w pewnym sensie wrócił, w sensie filozofii gry , są więc i wyniki :P

Vinci 15.05.2018 09:15

Cytat:

Wisła Kraków nie uniknęła słów krytyki po zwolnieniu Kiko Ramireza. Hiszpan w Krakowie wypadł pewnie lepiej niż początkowo można się było spodziewać, ale – przynajmniej w opinii władz Białej Gwiazdy – i tak był na Wisłę za słaby. Na ławce trenerskiej zluzował go Joan Carrillo, szkoleniowiec z głośniejszym nazwiskiem (o co trudno nie było) i dużo lepszym CV, który miał pociągnąć klub w górę tabeli. I trzeba przyznać, że Wisła na tej roszadzie faktycznie zyskała.
http://weszlo.com/2018/05/15/wisla-z...ianie-trenera/

Hives4 15.05.2018 09:41

W tym artykule trochę z dvpy tekst, że Carillo jest specjalistą od gry w ofensywie, a nie defensywie. Jak przychodził do Wisły to jasno powiedział, że priorytetem będzie dla niego ogarnięcie defensywy, by Wisła traciła jak najmniej bramek. I udało się, średnia poniżej 1 bramki na mecz - drugi wynik w lidze. I to przy ciągłej wymuszonej rotacji w obronie. Wreszcie mamy trenera na stanowisku trenera. Jeśli w następnym sezonie gra w defensywie nadal będzie tak wyglądała i dostanie odpowiednich kopaczy do gry z przodu to będzie wreszcie szansa na dawno wyczekiwane podium. A już w tym sezonie do meczu z Lechem była na to matematyczna szansa :)

mitmichael 15.05.2018 11:32

Ale jednego jeszcze druzna nie pokazuje a poprzednie prowadzone przez Carillo tak graly - wysoki pressing, nie ma tego jeszcze. Moze popracuje przed nastepnym sezonem nad tym aspektem. Mam nadzieje, ze sie tego doczekam

Hives4 15.05.2018 11:40

Co do pressingu to na początku drużyna próbowała tak grać, ale w trakcie meczu przestawała, bo kopacze nie dawali rady. Poprzednie drużyny Carillo tak grały, bo miał do tego wykonawców. Mamy póki co za słabych piłkarzy do tak intensywnej gry. Zbyt wolny Wasyl, Carlitos i Imaz nie dają nic w obronie, Mitrovic ociężały, Halilovic i Wojtkowski odbijają się od przeciwników ;) Może po letnim obozie i dostawie nowych zawodników uda się podkręcić ten pressing, ale spodziewam się raczej, że pozostaniemy przy szczelnej obronie i szybkich kontratakach.

Ciekawa uwaga co do meczu z Lechem:
Cytat:

Jeszcze słówko na temat Carillo. Po pierwsze szacun, że wpuścił Pawła. Po drugie szacun za to co zrobił pod koniec meczu. Mianowicie w samej końcówce przesunął Wasyla i Arsenicia do przodu, a tył zabezpieczył niskimi zawodnikami. Było wiadomo, że nie będzie już czasu na mozolne konstruowanie akcji. Ta bramka Brożka to nie do końca przypadek. Właśnie zbicie głową przez Arsenicia / Bartkowskiego (ciężko stwierdzić) otworzyło drogę do bramki.

ashkeczup 15.05.2018 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1501420)
Ale jednego jeszcze druzna nie pokazuje a poprzednie prowadzone przez Carillo tak graly - wysoki pressing, nie ma tego jeszcze. Moze popracuje przed nastepnym sezonem nad tym aspektem. Mam nadzieje, ze sie tego doczekam

Po co? 10znk

mitmichael 15.05.2018 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1501423)
Po co? 10znk

Po to zeby rywal mogl popelnic blad, wiele razy sie zdarzalo, ze przez wysoki pressing bramkarz mial problemy z wybijaniem pilki a obrona z jej przejeciem i w taki sposob tracilo sie duzo goli. Tak samo jak rywal idzie z pilka i ma duzo swobody bo nikt go nie atakuje tylko czeka nie wiadomo na co. Wiele spotkan niepotrzebnie przegrywalismy bo za duzo swobody rywal dostawal. Poza tym dzieki pressingowi moglibysmy miec wiecej strzelonych bramek i to nie tylko dzieki Carlitosowi

PSYCHOLTSW 15.05.2018 12:51

zauważcie też jedną rzecz, mianowicie Wisełka pod okiem Carrillo biega aż miło. praktycznie zawsze mamy dużą przewagę w tym aspekcie, to musi się wiązać z dobrym przygotowaniem fizycznym, bo nie oddychamy rękawami pod koniec meczu a wręcz potrafimy dalej grac na pełnej parze :)

Dariook 15.05.2018 13:00

Przyjdzie Polak to ich zabierze do lasu :D

DeadOrAlive 21.05.2018 07:40

Koniec sezonu!

Chciałem się wstrzymać z oceną Carrillo do zakończenia sezonu i mi się to udało.

Ogromnie żałuję, że zmiana trenera nadeszła tak późno. Pomimo zdobytych punktów i 6 miejsca na koniec sezonu, organizacyjnie nasza drużyna jest na o wiele wyższym poziomie, w porównaniu do organizacji gry za trenera Ramireza. Fajnie próbujemy grać wysoko pressingiem, trzymamy formacje dosyć blisko siebie - widać ewidentny progres.

Chciałbym się przyczepić tylko do tego, że jednak trener Carrillo wziął ślub z kilkoma nazwiskami, z którymi kompletnie się nie rozstaje. Upór w wystawianiu Mitrovicia, Imaza w każdym meczu świadczy właśnie o tym przywiązaniu do nazwisk. W nadchodzącym sezonie, życzyłbym sobie więcej Wojtkowskiego, więcej reakcji na wydarzenia boiskowe we wcześniejszym wymiarze czasowym...

Liczy się wiara... w nadchodzącym sezonie bezsprzecznie walczymy o miejsce w pucharach :)

Forza Wisła,

Forza Joan!

JrQ- 21.05.2018 12:28

Z tym ślubem się nie zgodzę, bo naprawdę ciężko znależć kogoś, kto mógłby wejść i coś zagrać.
Nikt ze zmienników nie naciska w taki sposób, by grać kosztem w/w dwójki. Co więcej, moim zdaniem taka stabilizacja dobrze wpływa na zespół. Fajnie, że w przyszłym sezonie będziemy mieć bardzo podobną wyjściową jedenastkę.

Karherop 22.05.2018 20:13

ciekawy wywiad na gol24.pl


http://www.gol24.pl/ekstraklasa/a/tr...cy-z,13198638/

Dariook 22.05.2018 21:43

Odcieli mu prawa reke :(

Marcinnno 22.05.2018 21:47

Nie chce sie czepiać, ale on kompletnie nie odpowiada na.pytania.... pyta się czy mocno walczył o Nikole, a ten mówi że musi mu podziękować.

silver03 22.05.2018 22:05

Cytat:

Przy okazji: czasem trudno mi zrozumieć, jak to jest możliwe, że krytykuje się własnych zawodników, zawodników naszego klubu. Zrozumiałbym, gdyby taki zawodnik zachowywał się nie w porządku wobec kibiców. Ale jeśli tak nie jest, a on pracuje najlepiej, jak potrafi, to dajmy mu jednak trochę wsparcia. Jeśli na koniec sezonu stwierdzimy: nie jest przydatny, no to z niego rezygnujemy. Ale tu widzę tendencję do wychwalania jednych pod niebiosa, a innych – odwrotnie. A w drużynie wszyscy jesteśmy potrzebni.
Trener chyba czyta nasze forum.

Karherop 22.05.2018 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1502229)
Trener chyba czyta nasze forum.

Może po prostu takie tendencje sa na całym świecie?

Nie zgodzę się, że Carrillo nie odpowiada na pytania. To bardziej chodzi o fakt ze nie wszystko może i chce przekazać mediom.

To się może nie podobac kibicom, ale świadczy o profesjonalizmie trenera.

czaro 22.05.2018 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1502229)
Trener chyba czyta nasze forum.

Raczej słyszy gwizdy na trybunach podczas meczu i komunikuje się mu, że będzie jeszcze gorzej, jeśli przedłużą jego faworyta. Do tego wiceprezes słuchać kibiców lubi i sam jest w takiej samej mierze kibicem, jak i wiceprezesem, więc też pewnie tego gagatka zawetował.

pepe72 22.05.2018 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1502229)
Trener chyba czyta nasze forum.

Może słyszał okrzyki z "C".

sandomingo 29.05.2018 20:45

http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...ego_25700.html

Ciekawe ile w tym prawdy ale naprawdę trudne decyzje przed Junco i zarządem.

EDIT:
Swoją drogą - przy całym szacunku dla Sobola - ten układ z nim i KK jako "obowiązkowymi" członkami sztabu jest niewygodny dla każdego trenera i tutaj Carillo rozumiem. RS nie ma łatwego charakteru a KK to w dużej mierze taka "maskotka".
Jak dla mnie to RS powinien stanowczo spróbować samodzielnej pracy a miejsce KK jest w Akademii, jakaś symboliczna praca i wzór dla młodzieży

Hives4 29.05.2018 21:36

A ja się wcale Carillo nie dziwię. Chłop ma dobre CV, dał się namówić wizji Carillo, czyli projekt hiszpańsko-chorwacko-polski i walka o puchary. Dodatkowo już teraz w pół roku niemal to mu się udało. Nowy sezon to miała być stabilizacja i krok do przodu - kolejny sukces w jego CV. A co dostał? Zabiorą mu bramkarza, króla strzelców i wszystkich środkowych pomocników. Chciał Mitrovicia, ale Junco go odpalił, bo byli Basha i Llonch. Teraz nie ma żadnego z nich, więc dodatkowo czuje się oszukany z tym Mitroviciem. I na dodatek w klubie na poczucie, że Sobol jest ważniejszy od niego. Ma świadomość, że Sobol jest szykowany na trenera, ale przecież skład sztabu to jego prywatna kwestia. Idealnie by było, gdyby Sobol poszedł do innego klubu zdobyć niezbędne doświadczenie, by później do nas wrócić. Ale teraz po tym ultimatum klub nie usunie Sobola, więc jest impas. Carillo ewidentnie się wkurzył i nie chce już u nas pracować. Czuje się oszukany sytuacją z masowym exodusem piłkarzy, Mitro i zbyt dużą rolą Sobola. Zdziwię się jeśli nie zakończy się to rozwiązaniem kontraktu za porozumieniem stron :( W sumie to można już powoli spekulować czy teraz za sterami stanie Sobol czy Junco wyciągnie z kapelusza opcję zapasową, czyli kogoś w stylu Ramireza 2.0 :/

viktor56 29.05.2018 21:43

Najgorsze jest to, że tego typu informacje kategorycznie nie powinny wychodzić z szatni. Publikowanie ich też nic nie wnosi, tylko podważa autorytet wszystkich ludzi związanych z Wisłą, prowokuje konflikty, jest nikomu do niczego niepotrzebne. Niedobrze, że tak się stało. Natomiast byłbym też ostrożny, jeśli chodzi o wierzenie na słowo w tego typu plotki. Wiadomo, że są i tacy, którzy próbują klubowi zaszkodzić, poza tym tego typu informacje łatwo wykorzystać do jakichś rozgrywek personalnych. W końcu, co najbardziej wątpliwe, stwierdzenie, że Carillo "szuka pretekstu" żeby odejść z Wisły, dziennikarz usłyszał chyba od żony trenera, bo z całą pewnością nie ma nikogo innego, kto mógłby wypowiedzieć takie słowa opierając się na jakichkolwiek faktach, a nie tylko na swoich własnych domysłach. Fatalną, okropnie nieporfesjonalną praktyką jest nieooddzielanie informacji od opinii, a ten artykuł w tym przoduje. Obok siebie umieszczono tam takie dowody wyobraźni dziennikarza jak: "Hiszpanowi przeszkadza w sztabie tak duża osobowość." (interpretacja, domysł, opinia, co to w ogóle jest?) i jakieś, być może prawdziwe, przecieki z szatni, opisy sytuacji które rzekomo miały miejsce. Okropny artykuł, szukanie sensacji i sranie we własne gniazdo.

Hives4 29.05.2018 21:52

Swoją drogą... Jeśli to prawda to zarząd zachował się beznadziejnie. Z całym szacunkiem dla Sobola, ale w normalnych warunkach zarząd powinien stać po stronie trenera, a ten mieć wolną rękę co do sztabu. Więc niech się zdecydują - albo Sobol na trenera i koniec tego cyrku z przyuczaniem się albo niech zrobi wreszcie ten krok do przodu i pójdzie potrenować coś w 1 lidze, by zdobyć doświadczenie... Gdy trener ma na siłę narzucanego asystenta, z którym się nie dogaduje to jest to chora sytuacja.

Stelio 29.05.2018 21:55

Degrengolada trwa w najlepsze. Jeszcze tego nam brakuje, żeby Carillo odchodził. Bo jeśli tak sie stanie to z trenerem z łapanki będziemy zdecydowanie walczyć o spadek w przyszłym sezonie. W Ekstraklasie już brakuje klubów zarządzanych byle jak, nie ma Ruchu, dawnego Widzewa, ŁKS czy Polonii. Nie będzie też tak oczywistych biedaków jak Sandecja. Więc jeśli zajdą wszystkie czynniki:


1. Odejście Carillo
2. Ogórkowe i budżetowe "wzmocnienia"
3. Brak inwestora
4. Opóźnienia w wypłatach


To jesteśmy na następny sezon wręcz murowanym kandydatem do spadku. A zanim mnie ktoś wyśmieje, niech lepiej powie który klub w jego opinii jest większym kolosem na glinianych nogach od nas... Żeby się rozwijać trzeba iść do przodu, mieć jakiś cel, a my? Wychodzi na to, że z roku na rok próbujemy po prostu przetrwać.

ReMix 29.05.2018 21:55

Kiedy w tej naszej Wisle bedzie w miare normalnie?

TIR_DO_SŁUBIC 29.05.2018 21:57

Już raczej nigdy...

Hives4 29.05.2018 22:07

Kurde, autorem artykułu jest Knura, który by nie pierdnął bez zgody zarządu, więc to wygląda na robienie gruntu pod rozstanie z trenerem... Kibice będą mniej rozczarowani, gdy pożegnają się z trenerem, który chciał odpalić Sobola. Brawo zarząd, sprytnie...

Stelio 29.05.2018 22:07

Obiektywnie patrząc na sprawę to naprawdę bardzo możliwe, że nigdy.


Po 1.


Leży u nas praca u podstaw czyli szkolenie wraz z całą infrastrukturą. Leży również scouting, brak wyraźnego pomysłu na długofalową wizję drużyny.


Po 2.


Reszta ligi (tzn drużyn do których warto się porównywać) odjechała nam już o lata świetlne. Nawet taka Jagiellonia z zapyziałego Białegostoku, nie mówiąc już o Lechu czy Legii. Mają więcej pieniędzy, lepsze szkolenie, lepszą infrastrukturę, marketing, prasę, JAKIEKOLWIEK sukcesy. My mamy CBŚ i flagi gieksy, listy do jedynego wymęczonego potencjalnego inwestora, eksodus najlepszych piłkarzy.


Bez całkowitej reorganizacji tzn. wejścia kogoś nowego, z naprawdę OGROMNYM hajsem (co raczej nigdy nie nastąpi), cierpliwości i masy inwestycji (sklep, muzeum, strona internetowa, bazy szkoleniowe, trenerzy dla młodzieży etc.) możemy sobie wziąć po patyczku i przygotować się na babranie w g...wnie do usranej śmierci...

silver03 29.05.2018 22:16

Może Małecki kłapał dziobem do Knury?

TIR_DO_SŁUBIC 29.05.2018 22:17

Małecki sprzedał miejscówkę z flagami. Pewne info.

czaro 29.05.2018 22:59

Zmiana trenera co pół roku to nie jest dobry pomysł, ale w obliczu wymiany połowy składu nie ma to większego znaczenia. Było życie przed Carrillo, będzie i po. Szkoda tylko Brożka, bo też mógł tu skończyć karierę.

Inna sprawa, że odkąd w klubie rządzi trio Sarapata-Dukat-Junco (nikomu nic nie ujmując!), to zaiskrzyło już z każdym trenerem i nie przez wyniki sportowe zmienialiśmy szkoleniowców.

For_FuN_ 30.05.2018 00:39

Jezu, dziennikarz tego nie napisał(dość oryginalny język, absurdalne tezy, niechęć do naszego szkoleniowca w praktycznie każdym zdaniu)... Widać wyraźnie, że to artykuł na zamówienie, który ma na celu w niekorzystnym świetle postawić Carillo(i przekazać kibicom jaki to on "niedobry"). Przygotowanie pod zwolnienie(czarny PR).

Delgado 30.05.2018 02:01

Teraz to już nawet Sobol be, bo wierzycie w tego swojego bożka Carillo... żal

Karherop 30.05.2018 06:48

Carrillo "podobno" mial już w Hajduku konflikt z powodu odejścia największej gwiazdy zespołu. Teraz mamy wypisz wymaluj tamta sytuację, więc wydaje mi się że coś jest na rzeczy.

Eh, u nas nigdy nie może być spokojnie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl