![]() |
Cytat:
|
hmmm może Citko też się czuje oszukany? :D
"Śmiech przez łzy" przez te 2 ostatnie tygodnie. Miejmy nadzieję, że sprawdzi się teza o masowym spisku warszawskich dziennikarzy pod przewodnictwem Bońka...;) |
Cytat:
|
Cytat:
Bedziemy miec kadre jak za Lazarka. |
Miejmy tylko nadzieję, że Boniek nic na temat matur nie napisze na twitterze.
|
Cytat:
|
Cytat:
O ku... :lol: to są JAJA Panowie! Wstyd jak ch.., komu to Cupiał sprzedał... Podrobić świadectwo maturalne? Tego jeszcze nie grali... Nie mam słów... |
Najbardziej przerażające w oświadczeniu Marka Citki jest, to że oni nie są żadnymi słupami.
Znam kilku dwudziestoparolatków, którzy dorobili się w tym wieku kilkudziesięciu milionów złotych, ale mieli oni konkretny pomysł, który zrealizowali, a następnie za słoną kasę sprzedali.... Tylko chłopaki ciężko pracowali, studiowali na PWr i raczej nie bawili się w lans w mediach społecznościowych... Jakub M. bez kolejnych artykułów Knury (ciekawe w tym wszystkim jest to, że nie znalazłem odniesienia czy próbował potwierdzić swoje rewelacje u najbardziej zainteresowanego) nie wzbudzał mojego zaufania, brałem go raczej za przedstawiciela Nabywcy akcji, który nie chciał się na ten moment ujawniać (ale i ta teoria raczej była pobożnym życzeniem - w takich sytuacjach pełnomocnikami są raczej adwokaci/prawnicy). Biorąc pod uwagę kolejne "rewelacje Knury" to jak zaznaczył WISŁAZWE - czarny PR klubu przekroczył wszelkie granice, a stwierdzenie MC o 2 umowach sponsorskich można zacząć uznawać za pobożne życzenie. Odnośnie Bogusława Cupiała - nie sądzę, żeby prześwietleni zostali Nabywcy pod każdym kątem, ale również nie sądzę, aby BC nie miał możliwości dokonania zwrotu akcji albo że nie zarezerwował sobie możliwości odkupu akcji. Jeżeli pomimo rewelacji Knury klub podpisze wspomniane umowy sponsorskie to będe bardzo zdziwiony.... |
Trąbili, że ukończył Instytut Prawa i Administracji - tylko nie wiadomo na jakiej uczelni..... Pewnie informacja zaczerpnięta z fejsbuka albo z naszej - klasy...............
Natomiast w 2013 roku złożył papiery na administrację jednej z częstochowskich uczelni, czyli przy założeniu, że idzie mu jak po maśle w studiach to jest w okolicach obrony pracy licencjackiej. Temat pracy - "Jak przejąć klub w polskiej ekstraklasie nie dysponując wielkimi pieniędzmi" - praca prawie zaliczona....:haha: |
Najbardziej szkoda tu klubu, Wisły Kraków, która traci wizerunkowo i zostaje wystawiona na pośmiewisko całej Polski przez jednego gościa.
Co Pan najlepszego zrobił Panie Cupiał? |
Zaczynam się zastanawiać, co stoi za tym całym cyrkiem, bo to co się dzieje jest tak kuriozalne i niewyobrażalne, że aż trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę.
Jakby klub kupił za grosze wujek Mietek, właściciel zakładu wulkanizacyjnego, to byłoby to po prostu słabe, ale ok – życie. A tak to jajcowanie do kwadratu. |
To niezły kombinator nam sie trafił. Ciekawe co jeszcze wyjdzie
|
Od małego na całego...gowno by mnie to interesowało. Ale jak teraz z nami będzie ktokolwiek chciał wspołpracować na odcinku marketingu i reklamy...
Czy ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia ? |
jak Wisła bedzie grała i miałą wyniki, to kazdy z nim bedzie chciał współpracować.
pamietajcie ze zyjemy w kraju w ktorym swiadek koronny Masa jest celebrytrą |
Cytat:
|
a tutaj jest podsumowanie
http://weszlo.com/2016/08/08/jak-co-...zalosci-wisly/ i to nie jest wina weszlo tylko przykro mi to pisac pana Boguslawa Cupiala...rozumiem ze musial sprzedac ale .... pisalem ze negocjacje wychodzi na to trwaly 5 dni i pewnie tylko JM kupil bo byl jedynym ktory nie zadal audytu przed zakupem... tak mi wyglada ta tajemica |
Cytat:
I tym bardziej cały czas się zastanawiam jak do tej transakcji doszło. Że był w stanie dojść do Cupiała, a później przeprowadzić cały deal z sukcesem... Nawet nie mam na myśli czy TF go sprawdziła czy nie, ale przecież musisz wykazać jakąś podstawową transparentność w takiej transakcji, bo to też może obryzgać błotem byłego właściciela. To nie jest na boga kupno samochodu tylko SA - tony papierów, umów, zaangażowanych prawników.. Podejrzewam, że nie wiemy wielu rzeczy o tym wszystkim. |
Zastanawiające jest tylko że SKWK siedzi cicho i nic nie interweniuje. A przecież powinno im trochę na tym zależeć.
Wydali tylko oświadczenie podobne jak nowy właściciel, jakby jedna osoba to pisała ;) |
Cytat:
W tym momencie myślę sobie że Meresiński jest słupem, tylko że kogoś kto ma bardziej "żłożoną" historię. Według mnie konferencji w czwartek nie będzie, a jak będzie to niczego się nie dowiemy a Meresińskiego na niej nie będzie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Też teraz znowu przychylam się do teorii o słupie...
Tylko kto by sobie wybrał za słupa taką osobę? A może świadomie wiedział, że skupi na sobie całość mediów? Bo rany boskie, jestem w stanie zgodzić się, że TF machnęła ręką, Cupiał był zdesperowany, wszystko.. Ale jak prokurator mówi o grzywnie dostosowanej do sytuacji finansowej 1000zł to jakkolwiek Cupiał mega chciał już to sprzedaż to JM musiał pokazać jakąkolwiek wiarygodność finansową Jakąkolwiek, minimalną. Bo to już nie chodzi czy miał w dupie Wisłe czy nie, ale o to czy zobaczysz swoją kasę za sprzedany klub. A na poukrywaną kasę na załóżmy Kajmanach nikt mu wiarygodnych gwarancji bankowych nie wystawi. Coś tu ....a jebnie myślę pytanie w którą stronę. edit. @Pero, no o tym właśnie pisze.. że coś tu mega nie gra coraz bardziej. |
Z tego co pamiętam to zawsze było mówione że Citko jest po zawodówce.
Hmmm czyżby byli kolegami z ławki? :D |
Poza tym wszystkim o czym teraz mówimy dla mnie interesujący jest jeszcze jeden aspekt sprawy - taka jakby to powiedzieć beztroska nowego właściciela. Bo mamy dwa fakty.
1. Bogusław Cupiał po wielu latach sprzedaje Wisłę. Niezależnie od aktualnej sytuacji, trudności itp. to jest jednak news na pierwszą stronę. Było dużo przymiarek, potencjalnych kandydatów, wielokrotnie ponoć zmiana zdania w tej kwestii. Niektórzy wierzyli, że nigdy się to nie stanie. A tu stało się - zainteresowanie mediów gwarantowane. 2. Klub zakupił człowiek 30 -letni, właściwie nieznany i nowy w polskiej piłce. Niewiele o nim wiadomo, próżno go szukać na listach najbogatszych Polaków. Niewiele też o sobie ujawnia- zainteresowanie mediów gwarantowane. I w tym miejscu nie wiem, czy ktoś nie umiał dodać dwa do dwóch, że zacznie się wyszukiwanie takich faktów z przeszłości - przecież niedalekiej i szukanie informacji o takiej osobie. I co - liczono, że to nie wyjdzie- w dobie internetu i dostępu do informacji publicznej?? I nikt nie pomyślał jak to później odbije się również na wizerunku Klubu?? Nie do wiary... |
tyle lal tradycji i jak na polska pilke czysta Wisla zostaje obrzucona blotem takiego kolesia, i treaz cale te sprzedajne amicy i inni beda .......ic, oczywiscie ze JM moze byc w Wisle tylko 5 minut i nie zdazy narobic chlewu ( to tylko nadzieja ) ale przezciez wychodzi ze JM wizerunkowo jest duzo gorszy od Osucha a JW nawet nie wspominajac
jestem bardzo ciekawy czwartku.... ...wychodzi faktycznie na to ze BC za Wisle dostal ....200/300 tys funtow i to tyle ....gdyby bylo inaczej ..... |
Dla mnie nie zrozumiałe jest, że poważniejszym kupcom BC dawał zaporowe ceny a tu 2 kolesi znikąd kupuje Wisłe za drobne. Dodatkowo transakcja przeprowadzona w całkowitej tajemnicy, do końca brak przecieków o nowych właścicielach.
|
Dla wszystkich "Dajmy mu szansę" - Fakty:
1. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie potencjalnego wyłudzania podatku VAT, 2. Podejrzenie prania brudnych pieniędzy, 3. Udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, 4. Skazany prawomocnie za podrobienie świadectwa ukończenia jednego z liceów w Tychach 5. Skazany prawomocnie za podrobienie świadectwa maturalnego, 6. Złożenie fałszywych dokumentów na uczelnię o kierunku Prawo i Administracja, 7. Jawne kłamstwa o braku wyroku (z 27.04.2016) w oświadczeniu skierowanym do opinii publicznej i do kibiców Wisły (z 05.08.2016) Wnioski? 1. Człowiek nie ma żadnych skrupułów aby fałszować dokumentację, 2. Pytanie jakie papiery przedstawił Cupiałowi. Firmy sponsorskie to mogą być podstawione słupy, które wypiorą trochę pieniędzy. 3. Składa fałszywe dokumenty, 4. Wyrok na karku, 5. Nie prowadzi żadnej poważnej firmy, 6. Brak pieniędzy (jak mawia Citko nie mamy 100mln, więc jak wykupili Wisłę?) 7. Brak jakiegokolwiek doświadczenia, 8. Brak kompetencji, 9. Nie jest kibicem Wisły, nigdy nie był 10. Szemrana reputacja, 11. Szarganie reputacji Wisły Kraków, (czy to mają być te działania marketingowo-promocyjne na rzecz Klubu) 12. Kłamstwo w oświadczeniu pokazuje w jakim poważaniu ma kibiców, i ile warte będą jego słowa. Ludzie co wami kieruje, spodziewacie się że pociągnie Wisłę na szczyt?? Procentowo widmo upadku jest bliższe niż LM w Krakowie. |
Proszę bardzo PZPN już zaczyna się nami interesować.
|
Cytat:
|
Jeszcze jest jedna opcja;
To nie onii sie zgłosili do Cupiała, tylko Cupial do nich. Klubu sie musiał pozbyć, kupców jak nie było tak nie ma, wiec tych dwóch pajaców za drobna gratyfikacja zgodziło sie "kupić klub". Gwarancje pewnie były - i tak nikt nie wie na jaka kwotę, lista potencjalnych sponsorów przepisana z gazety z działu: dam prace, do tego pare przecieków do gazet i w internet wypuszczone. Moze wiec byc tak, ze nas dobrodziej Boguś spuścił w kiblu. |
No to byłby najgorszy scenariusz ale niestety całkiem realny
|
Cytat:
|
Ludzie uszczypnijcie mnie bo jak kurde chyba snie :pala:
|
Jeśli ktokolwiek miałby za tym stać, w jakim celu wystawiałby na publiczny widok kogoś, kto mu kompromituje cały biznes?
|
Cytat:
Ale na słupa kogoś kto owszem przykuwa uwagę wszystkich, ale w taki sposób, że kompromituje nie tylko siebie, ale co za tym idzie jako właściciel (?) także nasz klub? Natomiast masz prawdę z tym, że coś tu śmierdzi i to bardzo mocno. Po pierwsze, jeśli Meresiński ma odrobinę mózgu to musiał wiedzieć, że media się na niego rzucą, biorąc pod uwagę całą otoczkę tego jak się to przejęcie odbyło i że nie stał się właścicielem LZS Chrząstawa tylko Wisły Kraków. Dwa. Jakie gwarancje bankowe mógł przedstawić człowiek nad którym wisi takie postępowanie? To wszystko wygląda kuriozalnie... |
Cytat:
Nikt nie zadawał pytań , wszelkie ( nieściagalne długi wobec TF umorzone - co pozwala Cupiałowi chodzic w glorii wielkiego dobroczyńcy , który na koniec podarował Wiśle 60 , 80 czy 120 mln długu ) A za wszystkie trupy w szafie odpowiada nowy zarząd i nowy właściciel. Niestety jeżeli Wisła pozostanie własnością Meresińskiego czeka ją identyczny koniec jak Polonię Irka Króla |
Jak teraz wyglada oswiadczenie TF:
Bieżące działania i podejmowane decyzje są częścią uzgodnień zawartych z bankami finansującymi działalność Grupy Kapitałowej. Dzisiaj - po wypełnieniu ściśle określonych warunków - Wisła Kraków SA zyskała nowego inwestora strategicznego. Dzięki porozumieniom z nowymi sponsorami oraz profesjonalnej kadrze menadżerskiej, nowy Właściciel Pan Jakub Meresiński oraz Pan Marek Citko odpowiedzialny za działalność sportową Klubu gwarantują rozwój najstarszego polskiego klubu piłkarskiego. Dziś Wisła Kraków SA, między innymi dzięki zaangażowaniu oraz dokapitalizowaniu przez Tele-Fonika Kable S.A., znajduje się na prostej drodze prowadzącej do ponownej walki o najwyższe cele sportowe w kraju, jak i w rozgrywkach europejskich. Podkreślić należy, iż prawie 20-letnie partnerstwo „Białej Gwiazdy” z Grupą Tele-Fonika doprowadziło do zbudowania klubu o solidnych podstawach organizacyjnych i finansowych. W ciągu ostatniego roku zostały zrestrukturyzowane koszty prowadzenia klubu, a sytuacja finansowa klubu została ustabilizowana. Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej. Znając zamierzenia i możliwości sponsorsko-sportowe nowego Inwestora jesteśmy przekonani, że wykorzysta on wszystkie swoje możliwości i atuty Klubu do jego dalszej rozbudowy i rozwoju. Pewna przyszłość Wisły Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadzone były rozmowy z firmami i inwestorami zainteresowanymi aktywnym zaangażowaniem się w budowanie przyszłości „Białej Gwiazdy”. Proces sprzedaży trwał długo ze względu na wybór inwestora, który zapewni Klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję Klubu. Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania. Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi. Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich. Grupa Kapitałowa Tele-Fonika |
Ludzie wyluzujcie trochę, koralik tez ma wyrok trzy lata zakazu wykonywania zawodu i jakos o tym tak nie trabia media i nie dochodzą za co.
|
Może nie było żadnych gwarancji. Cupiał podpisał umowe warunkową, bo wpłynieciu pieniedzy zostali nowymi właścicielami, jakby nie zapłacili to by transakcja została anulowana
|
Cytat:
A kasa za akcje pewnie pochodzić będzie ze sprzedaży Guzmicsa. Jeszcze zostanie na frytki..... Owszem wtedy pisaliby, że SKWK, Misiek etc. ale przynajmniej sytuacja byłaby dla nas i dla klubu jasna.... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl