Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Adasss 03.04.2019 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1537085)
...

Dodatkowo jeśli dzisiaj Lech nie zdobędzie dzisiaj żadnego punktu, to Piast zagwarantuje sobie matematycznie miejsce w 8, choć i już teraz s-f jest że z niej wypadną.

Zgadza się. Porażka Lecha to gwarancja dla Piasta. Tyle, że Piast też dzisiaj gra i dokładnie to samo da im remis z Płockiem.
Natomiast co do tego s-f (czyli możliwości braku awansu Piasta do TOP 8), to szanse na to wynoszą w tym momencie 4/1594323 czyli ok. 0,00025%. W praktyce - niemożliwe.

Cytat:

Natomiast ważne jest to z perspektywy naszego kolejnego meczu.
Eeee, wątpię. Oni grają o TOP 3. Każdy mecz jest dla nich ważny.

BlurgH 03.04.2019 11:02

Dostańmy się najpierw do ósemki. O pucharach można by było myśleć w momencie, kiedy do końca rundy mamy komplet, czyli 9 punktów i gra nam nie siądzie z powodu braku jednego ogniwa (w tym momencie drużyna chodzi nieomalże jak szwajcarski zegarek, ale jeden ważny trybik i wszystko idzie w piz..u). Jak nam się powtórzą hity z obecnej rundy (czyli np sąsiadka i legła na naszym stadionie), to budżet klubu znacznie lepiej na tym wyjdzie, niż na jakichś mistycznych pucharach, do których nie mamy kadry, ani pieniędzy na egzotyczne wyjazdy. Zobaczycie, że w sierpniu wszystko wróci do naszej smutnej rzeczywistości, a kluby grające w pucharach jak zwykle będą miały zadyszkę.

Griszka30KR 03.04.2019 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1537118)
Zgadza się. Porażka Lecha to gwarancja dla Piasta. Tyle, że Piast też dzisiaj gra i dokładnie to samo da im remis z Płockiem.
Natomiast co do tego s-f (czyli możliwości braku awansu Piasta do TOP 8), to szanse na to wynoszą w tym momencie 4/1594323 czyli ok. 0,00025%. W praktyce - niemożliwe.



Eeee, wątpię. Oni grają o TOP 3. Każdy mecz jest dla nich ważny.

Chciałbym,żeby Piast wygrał(będą mieć mniejsze parcie w meczu z nami),a na Lechu padł remis.

Wehrmacht 03.04.2019 17:39

Co wy z tym remisem Amici? albo liczymy na Pogon, zeby Amica z Korona naturalnie zaczely wypadac z 8, bo maja najmniej punktow, albo patrzymy z drugiej strony, ze chcemy byc jak najwyzej w tabeli i liczymy na zwyciestwo Amici, co daje nam szanse wyprzedzenia Pogoni. Remis jest najgorszym wynikiem, bo zamiast 43 ptk Amici, ktora ma gorszy bilans meczow z nami, 43 ptk ma Pogon, ktora ma lepszy bilans z nami. A i Amica zyskuje punkt.

Wszystko byle nie remis. Ja widzac degrengolade we Wronkach i piłkarzyków, ktorzy sa na wylocie licze, ze wygraja i mogliby nawet tą Pogon z 8 wywalic.

Aha, zapomniałbym - wystarczy tez spojrzec jaki terminarz ma Amica.... to ewentualne zwyciestwo dzis i tak go*wno im da.

pepe72 03.04.2019 22:00

Brakło kilku minut (i kontuzjowana obrona).
Zła wiadomość jest taka, że jeśli przegramy kolejne dwa mecze to nie będzie top8.

Jeśli zdobędziemy 1 punkt to top8 będzie:
1. w przypadku gdy Korona zdobędzie co najwyżej punkt i Jaga przegra dwa mecze
2. w przypadku remisu z Zagłębiem może być mała tabela Wisła-Zagłębie-(Jaga-Pogoń-Korona). Kolejność: Jaga-Wisła-Zagłębie. Resztę muszę policzyć.


Jeśli zdobędziemy 2 punkty:
1. Zagłębie zremisuje z Koroną, Korona nie wygra z Piastem
2. Zagłębie zremisuje z Koroną, Jagiellonia zdobędzie max 2 punkty
3. Pogoń przegra 2 mecze, Zagłębie zremisuje z Koroną
4. Pogoń przegra dwa mecze, Jagiellonia zdobędzie max 1 punkt
5. Pogoń przegra dwa mecze, Korona zdobędzie max 3 punkty - może być wtedy mała tabela z Jagą lub/i Zagłębiem

cdn.

Karherop 04.04.2019 06:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1537227)
Brakło kilku minut (i kontuzjowana obrona).
Zła wiadomość jest taka, że jeśli przegramy kolejne dwa mecze to nie będzie top8.
cdn.

Jeśli przegrany 2 mecze to nie zasłużymy na top 8. 3 porażki z rzędu w tej fazie sezonu byłyby dramatem.
Wejdą lepsze zespoły od nas.

Wierzę , że przy ogromnej mobilizacji wygrany z Piastem, a z Zagłębiem być może nawet porażka nie przekreśli awansu.

Gunner1906 04.04.2019 08:24

Przedstawiam wariant na najbliższą kolejkę który da nam awans do top 8 (niezależnie od wyników 30.kolejki).

Korona - Zagłębie - x2
Jagiellonia - Sosnowiec - x2
Wisła - Piast - 1
Lechia - Lech - 1

Przy takich wynikach, na pewno za nami po 30 kolejce będzie Korona, oraz ktoś z dwójki Lech/Jagiellonia.

Jest to dosyć mało realny scenariusz, więc pewnie o awans będziemy się bić do końca w Lubinie. Natomiast wygrana z Piastem ustawi nas w bardzo dobrej sytuacji i nawet przy porażce z kretami będzie się musiało sporo wyników na naszą niekorzyść ułożyć abyśmy do tej 8 nie weszli.

kbr 04.04.2019 11:13

Korona gra z Zagłębiem siebie max remis, potem wyjazd do Piasta - jak dla mnie porażka. Czyli max 1 punkt, więc nas nie wyprzedzą.

Wisła nawet jeśli wygra u siebie w Piastem to i tak po porażce w Lubinie Zagłębie najprawdopodobniej nas wyprzedzi (niezależnie od wyniku w Kielcach).

Dlatego kluczowe będzie co zrobi Jagiellonia. Jedna z tych trzech drużyn może nas przeskoczyć, dwie nie. Jak dla mnie nasz awans bardziej będzie zależał od wyników innych spotkań, niż od nas samych. Nie potrafimy grać pod presją, a taki będzie ostatni mecz z Zagłębiem.

Karherop 04.04.2019 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1537304)
Korona gra z Zagłębiem siebie max remis, potem wyjazd do Piasta - jak dla mnie porażka. Czyli max 1 punkt, więc nas nie wyprzedzą.

Wisła nawet jeśli wygra u siebie w Piastem to i tak po porażce w Lubinie Zagłębie najprawdopodobniej nas wyprzedzi (niezależnie od wyniku w Kielcach).

Przy wygranej Korony z Zagłębiem i naszej z Piastem:

Żeby nas Zagłębie wyprzedziło musi wygrać więcej niż 1 bramką, ew 1-0, 2-1.

Porażka 3-2 będzie premiowała nas do awansu (dużo lepszy bilans bramkowy)
Porażka 4-3 i wyżej lepszy stosunek bezpośrednich spotkań

Gunner1906 04.04.2019 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1537304)
Korona gra z Zagłębiem siebie max remis, potem wyjazd do Piasta - jak dla mnie porażka. Czyli max 1 punkt, więc nas nie wyprzedzą.

Wisła nawet jeśli wygra u siebie w Piastem to i tak po porażce w Lubinie Zagłębie najprawdopodobniej nas wyprzedzi (niezależnie od wyniku w Kielcach).

Dlatego kluczowe będzie co zrobi Jagiellonia. Jedna z tych trzech drużyn może nas przeskoczyć, dwie nie. Jak dla mnie nasz awans bardziej będzie zależał od wyników innych spotkań, niż od nas samych. Nie potrafimy grać pod presją, a taki będzie ostatni mecz z Zagłębiem.

Dosyć odważnie stawiasz tezę, że Korona bądź co bądź ze słabym Zagłębiem (widziałem ich ostatnie dwa mecze, niczym się nie wyróżniają - w szczególności z Płockiem to był dramat), i może z dobrze grającym Piastem, ale jednak to tylko dalej Piast, zdobędzie tylko 1 punkt. Mnie nie zdziwi jak nie zdobędą żadnego punktu jak i to, że zdobędą 6.

Nie chciałbym żeby nasi chłopcy musieli wygrać w Lubinie więc koniecznie 3 punkty z Piastem.

kbr 04.04.2019 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1537316)
Dosyć odważnie stawiasz tezę, że Korona bądź co bądź ze słabym Zagłębiem (widziałem ich ostatnie dwa mecze, niczym się nie wyróżniają - w szczególności z Płockiem to był dramat), i może z dobrze grającym Piastem, ale jednak to tylko dalej Piast, zdobędzie tylko 1 punkt. Mnie nie zdziwi jak nie zdobędą żadnego punktu jak i to, że zdobędą 6.

Oczywiście, to nasza ekstraklasa i nic nie może nas zdziwić. To tylko mój typ ;)

piotrex007 04.04.2019 16:48

Świetna jak zawsze analiza sytuacji w Ekstraklasie autorstwa Mogiel:

http://www.90minut.pl/news/294/news2...8-kolejce.html

Przede wszystkim emocje związane z awansem do górnej połówki będą w najgorszym wypadku do ostatniej kolejki jeśli chodzi o Wisłę, ale opcji jest tyle na obecną chwilę, że patrząc jeszcze na rozkład par 30. Kolejki i TOP 10 grający mecze między sobą w całości, to Multiliga będzie pełna emocji z pewnością :)

Karherop 05.04.2019 08:47

Może wkleję najważniejsze punkty z tej analizy Mogielnickiego, gdyż dzisiaj z naszej perspektywy najważniejsze spotkanie:
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Z kolei w sobotę:
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Niedziela:
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia


WISŁA zapewni sobie awans do grupy mistrzowskiej w najbliższej kolejce, jeśli:

- wygra, Lech i Korona przegrają, a Jagiellonia nie wygra
LUB
- wygra, Lech przegra, Jagiellonia i Korona zremisują, a Pogoń wygra lub przegra
LUB
- wygra, Korona przegra, Lech zremisuje, Jagiellonia nie wygra, a Pogoń wygra lub przegra

Grantar 05.04.2019 17:25

Pogubiwszy się ... jaki wynik jest dla nas najlepszy w meczu Korony z Zagłębiem ?

willow 05.04.2019 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1537484)
Pogubiwszy się ... jaki wynik jest dla nas najlepszy w meczu Korony z Zagłębiem ?

porażka lub remis Korony?

pepe72 05.04.2019 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1537484)
Pogubiwszy się ... jaki wynik jest dla nas najlepszy w meczu Korony z Zagłębiem ?

Porażka Korony daje nam więcej opcji przy założeniu zwycięstwa z Piastem.
Za to zwycięstwo Korony jest dla nas najgorsze.

frg 05.04.2019 19:04

no to mecz korona-zagłębie (0:2) po naszej mysli :)

Wojtas 05.04.2019 19:15

Dla fachowcow

czy jest mozliwe zeby juz jutro zaklepac awans?(po wygranej z Piastem naturalnie)?

Wehrmacht 05.04.2019 19:16

Jaga nie wygrywa, Amica przegrywa, my wygrywamy i jestesmy w 8 juz jutro.

Wojtas 05.04.2019 19:23

Czyli

Jaga-Sosnowiec x
Lechia-Amica 1

i my wygrywamy i swieto,..hmmmm czyli jest to w sumie realne.

mr_kwolf 05.04.2019 19:40

Jaga - Sosnowiec x2
Lechia - Lech 1
Wisła - Piast 1

lub
Jaga - Sosnowiec X
Lechia - Lech 1X
Wisła - Piast 1
Pogoń - Arka 1

Konrad. 05.04.2019 21:46

Wg Mogielnickiego awansujemy w tej kolejce jeśli wygramy i:

Jaga nie wygra, Lech wygra z Lechia.

Jaga nie wygra, Lech zremisuje, Pogoń nie zremisuje.

luke1906 05.04.2019 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1537524)
Wg Mogielnickiego awansujemy w tej kolejce jeśli wygramy i:

Jaga nie wygra, Lech wygra z Lechia.

Jaga nie wygra, Lech zremisuje, Pogoń nie zremisuje.

To chyba się akurat nie zgadza. Sprzyja nam porażka lub remis Amiki.

Karherop 06.04.2019 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1537496)
Dla fachowcow

czy jest mozliwe zeby juz jutro zaklepac awans?(po wygranej z Piastem naturalnie)?

3 posty wyżej nad Twoim to napisałem...

POIUYT 06.04.2019 15:03

Jeśli dzisiaj Lech nie wygra w Gdańsku, to w ostatniej kolejce nam i Zagłębiu do awansu wystarczy remis. Oczywiście, jeśli zdobędziemy 3 punkty z Piastem. Jeśli dzisiaj nie wygramy, to trzeba będzie wygrać w Lubinie. Jest jeszcze opcja awansu po dwóch remisach, ale wtedy Pogoń musiałaby przegrać u siebie z Arką i w Warszawie.

Blixa 06.04.2019 15:21

Jaga prowadzi 2-0, nie jest ciekawie.

brylant17 06.04.2019 18:57

Noto chyba po ptakach....

pepe72 06.04.2019 19:10

Dobry i punkt, bo teraz zwycięstwo w Lubinie daje awans niezależnie od innych wyników.

Problem w tym, że już raz tak było, że potrzebowaliśmy zwycięstwa z Zagłębiem i był remis w Krakowie ;(

Wasiu 06.04.2019 19:13

Wszystko zależy od nas samych. Wygrywamy w Lubinie i jestęśmy w 8-ce. Faworytem może nie będziemy ale wygrana na Zagłębiu to nie jest coś co trzeba rozpatrywać w kategorii cudu.
A nawet jak się nie uda to nie ma tragedii. Utrzymanie mamy pewne, 18 punktów przewagi nad miejscem spadkowym, a będzie okazja sprawdzić paru zawodników. Najważniejsze to odsunąć od składu tego parodystę z bramki.

Boracik86 06.04.2019 19:17

Teraz Lechia musi wygrać. Wtedy Zagłębie ma awans w kieszeni i motywacja u nich będzie mniejsza z nami.

pepe72 06.04.2019 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 1537594)
Wszystko zależy od nas samych. Wygrywamy w Lubinie i jestęśmy w 8-ce. Faworytem może nie będziemy ale wygrana na Zagłębiu to nie jest coś co trzeba rozpatrywać w kategorii cudu.
A nawet jak się nie uda to nie ma tragedii. Utrzymanie mamy pewne, 18 punktów przewagi nad miejscem spadkowym, a będzie okazja sprawdzić paru zawodników. Najważniejsze to odsunąć od składu tego parodystę z bramki.

Zagłębie z Koroną grało padakę więc nic nie jest wykluczone.
Pytanie co z Wasylem i Kubą. A co do Lisa to niestety nie ma kim go zastąpić.

gadzinka76 06.04.2019 19:28

Lisowi należy się wsparcie. Dzisiaj dał plamę ale wierze ze z Zagłebiem da radę. Tak czy siak w Lubinie musimy wygrać.

Gunner1906 06.04.2019 20:29

Wygrana da nam awans niezależnie od niczego. Remis da nam awans pod warunkiem że:

Lech przegra z Lechia i Jaga

Lub

Pogoń przegra z Arka i Legia.

Przegrana - nic nam nie pomoże

pepe72 06.04.2019 21:00

Ten mecz z Arką jest problematyczny, bo Pogoń jest od niej (na papierze) silniejsza.

W ostatniej kolejce Pogoń gra w Warszawie, a Korona w Gliwicach.
Lech gra z Jagą ale niestety remis w Poznaniu wystarczy Jagiellonii do top8

Szneka 06.04.2019 21:12

Sosnowiec -5 AGKŚ -5 Miedź -3 Płock -2 w sumie 15 straconych punktów z dnem tabeli. Tu musimy szukać powodów dla których walka o 8 jeszcze trwa. U siebie trzy mecze były spokojnie do wygrania, tak samo w Sosnowcu.

KOMINEK 06.04.2019 21:40

I Lech przegrał. Tak, że jest znowu trochę do przodu. Przy przegranej Lecha z Jagą zwycięstwie Piasta nam wystarczy tylko remis z Zagłębiem.

NHitman 06.04.2019 21:49

Cytat:

Przy przegranej Lecha z Jagą zwycięstwie Piasta nam wystarczy tylko remis z Zagłębiem.

Nie kalkulować, tylko wejść w ten mecz tak jakby od tego zależało mistrzostwo. Z reguły takie kalkulacje - "jeśli drużyna X przegra, to my aż tak bardzo starać się nie musimy" - odbijają się nam czkawką.

Blixa 06.04.2019 22:09

Tylko po zwyciestwo bez kalkulacji. Trzeba sie spiac i wyszerpac te 3 punkty za kazda cene.

pepe72 06.04.2019 22:15

W każdym razie dwie rzeczy już wiemy.
Wygrywamy w Lubinie jesteśmy w top8, przegrywamy w Lubinie zostajemy w dolnej połówce.

I jeszcze jedno. Statystycznie już się utrzymaliśmy.

Blixa 06.04.2019 22:26

Mogiel daje nam 43%.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl