![]() |
Cytat:
Natomiast co do tego s-f (czyli możliwości braku awansu Piasta do TOP 8), to szanse na to wynoszą w tym momencie 4/1594323 czyli ok. 0,00025%. W praktyce - niemożliwe. Cytat:
|
Dostańmy się najpierw do ósemki. O pucharach można by było myśleć w momencie, kiedy do końca rundy mamy komplet, czyli 9 punktów i gra nam nie siądzie z powodu braku jednego ogniwa (w tym momencie drużyna chodzi nieomalże jak szwajcarski zegarek, ale jeden ważny trybik i wszystko idzie w piz..u). Jak nam się powtórzą hity z obecnej rundy (czyli np sąsiadka i legła na naszym stadionie), to budżet klubu znacznie lepiej na tym wyjdzie, niż na jakichś mistycznych pucharach, do których nie mamy kadry, ani pieniędzy na egzotyczne wyjazdy. Zobaczycie, że w sierpniu wszystko wróci do naszej smutnej rzeczywistości, a kluby grające w pucharach jak zwykle będą miały zadyszkę.
|
Cytat:
|
Co wy z tym remisem Amici? albo liczymy na Pogon, zeby Amica z Korona naturalnie zaczely wypadac z 8, bo maja najmniej punktow, albo patrzymy z drugiej strony, ze chcemy byc jak najwyzej w tabeli i liczymy na zwyciestwo Amici, co daje nam szanse wyprzedzenia Pogoni. Remis jest najgorszym wynikiem, bo zamiast 43 ptk Amici, ktora ma gorszy bilans meczow z nami, 43 ptk ma Pogon, ktora ma lepszy bilans z nami. A i Amica zyskuje punkt.
Wszystko byle nie remis. Ja widzac degrengolade we Wronkach i piłkarzyków, ktorzy sa na wylocie licze, ze wygraja i mogliby nawet tą Pogon z 8 wywalic. Aha, zapomniałbym - wystarczy tez spojrzec jaki terminarz ma Amica.... to ewentualne zwyciestwo dzis i tak go*wno im da. |
Brakło kilku minut (i kontuzjowana obrona).
Zła wiadomość jest taka, że jeśli przegramy kolejne dwa mecze to nie będzie top8. Jeśli zdobędziemy 1 punkt to top8 będzie: 1. w przypadku gdy Korona zdobędzie co najwyżej punkt i Jaga przegra dwa mecze 2. w przypadku remisu z Zagłębiem może być mała tabela Wisła-Zagłębie-(Jaga-Pogoń-Korona). Kolejność: Jaga-Wisła-Zagłębie. Resztę muszę policzyć. Jeśli zdobędziemy 2 punkty: 1. Zagłębie zremisuje z Koroną, Korona nie wygra z Piastem 2. Zagłębie zremisuje z Koroną, Jagiellonia zdobędzie max 2 punkty 3. Pogoń przegra 2 mecze, Zagłębie zremisuje z Koroną 4. Pogoń przegra dwa mecze, Jagiellonia zdobędzie max 1 punkt 5. Pogoń przegra dwa mecze, Korona zdobędzie max 3 punkty - może być wtedy mała tabela z Jagą lub/i Zagłębiem cdn. |
Cytat:
Wejdą lepsze zespoły od nas. Wierzę , że przy ogromnej mobilizacji wygrany z Piastem, a z Zagłębiem być może nawet porażka nie przekreśli awansu. |
Przedstawiam wariant na najbliższą kolejkę który da nam awans do top 8 (niezależnie od wyników 30.kolejki).
Korona - Zagłębie - x2 Jagiellonia - Sosnowiec - x2 Wisła - Piast - 1 Lechia - Lech - 1 Przy takich wynikach, na pewno za nami po 30 kolejce będzie Korona, oraz ktoś z dwójki Lech/Jagiellonia. Jest to dosyć mało realny scenariusz, więc pewnie o awans będziemy się bić do końca w Lubinie. Natomiast wygrana z Piastem ustawi nas w bardzo dobrej sytuacji i nawet przy porażce z kretami będzie się musiało sporo wyników na naszą niekorzyść ułożyć abyśmy do tej 8 nie weszli. |
Korona gra z Zagłębiem siebie max remis, potem wyjazd do Piasta - jak dla mnie porażka. Czyli max 1 punkt, więc nas nie wyprzedzą.
Wisła nawet jeśli wygra u siebie w Piastem to i tak po porażce w Lubinie Zagłębie najprawdopodobniej nas wyprzedzi (niezależnie od wyniku w Kielcach). Dlatego kluczowe będzie co zrobi Jagiellonia. Jedna z tych trzech drużyn może nas przeskoczyć, dwie nie. Jak dla mnie nasz awans bardziej będzie zależał od wyników innych spotkań, niż od nas samych. Nie potrafimy grać pod presją, a taki będzie ostatni mecz z Zagłębiem. |
Cytat:
Żeby nas Zagłębie wyprzedziło musi wygrać więcej niż 1 bramką, ew 1-0, 2-1. Porażka 3-2 będzie premiowała nas do awansu (dużo lepszy bilans bramkowy) Porażka 4-3 i wyżej lepszy stosunek bezpośrednich spotkań |
Cytat:
Nie chciałbym żeby nasi chłopcy musieli wygrać w Lubinie więc koniecznie 3 punkty z Piastem. |
Cytat:
|
Świetna jak zawsze analiza sytuacji w Ekstraklasie autorstwa Mogiel:
http://www.90minut.pl/news/294/news2...8-kolejce.html Przede wszystkim emocje związane z awansem do górnej połówki będą w najgorszym wypadku do ostatniej kolejki jeśli chodzi o Wisłę, ale opcji jest tyle na obecną chwilę, że patrząc jeszcze na rozkład par 30. Kolejki i TOP 10 grający mecze między sobą w całości, to Multiliga będzie pełna emocji z pewnością :) |
Może wkleję najważniejsze punkty z tej analizy Mogielnickiego, gdyż dzisiaj z naszej perspektywy najważniejsze spotkanie:
Korona Kielce - Zagłębie Lubin Z kolei w sobotę: Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec Lechia Gdańsk - Lech Poznań Niedziela: Pogoń Szczecin - Arka Gdynia WISŁA zapewni sobie awans do grupy mistrzowskiej w najbliższej kolejce, jeśli: - wygra, Lech i Korona przegrają, a Jagiellonia nie wygra LUB - wygra, Lech przegra, Jagiellonia i Korona zremisują, a Pogoń wygra lub przegra LUB - wygra, Korona przegra, Lech zremisuje, Jagiellonia nie wygra, a Pogoń wygra lub przegra |
Pogubiwszy się ... jaki wynik jest dla nas najlepszy w meczu Korony z Zagłębiem ?
|
Cytat:
|
Cytat:
Za to zwycięstwo Korony jest dla nas najgorsze. |
no to mecz korona-zagłębie (0:2) po naszej mysli :)
|
Dla fachowcow
czy jest mozliwe zeby juz jutro zaklepac awans?(po wygranej z Piastem naturalnie)? |
Jaga nie wygrywa, Amica przegrywa, my wygrywamy i jestesmy w 8 juz jutro.
|
Czyli
Jaga-Sosnowiec x Lechia-Amica 1 i my wygrywamy i swieto,..hmmmm czyli jest to w sumie realne. |
Jaga - Sosnowiec x2
Lechia - Lech 1 Wisła - Piast 1 lub Jaga - Sosnowiec X Lechia - Lech 1X Wisła - Piast 1 Pogoń - Arka 1 |
Wg Mogielnickiego awansujemy w tej kolejce jeśli wygramy i:
Jaga nie wygra, Lech wygra z Lechia. Jaga nie wygra, Lech zremisuje, Pogoń nie zremisuje. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeśli dzisiaj Lech nie wygra w Gdańsku, to w ostatniej kolejce nam i Zagłębiu do awansu wystarczy remis. Oczywiście, jeśli zdobędziemy 3 punkty z Piastem. Jeśli dzisiaj nie wygramy, to trzeba będzie wygrać w Lubinie. Jest jeszcze opcja awansu po dwóch remisach, ale wtedy Pogoń musiałaby przegrać u siebie z Arką i w Warszawie.
|
Jaga prowadzi 2-0, nie jest ciekawie.
|
Noto chyba po ptakach....
|
Dobry i punkt, bo teraz zwycięstwo w Lubinie daje awans niezależnie od innych wyników.
Problem w tym, że już raz tak było, że potrzebowaliśmy zwycięstwa z Zagłębiem i był remis w Krakowie ;( |
Wszystko zależy od nas samych. Wygrywamy w Lubinie i jestęśmy w 8-ce. Faworytem może nie będziemy ale wygrana na Zagłębiu to nie jest coś co trzeba rozpatrywać w kategorii cudu.
A nawet jak się nie uda to nie ma tragedii. Utrzymanie mamy pewne, 18 punktów przewagi nad miejscem spadkowym, a będzie okazja sprawdzić paru zawodników. Najważniejsze to odsunąć od składu tego parodystę z bramki. |
Teraz Lechia musi wygrać. Wtedy Zagłębie ma awans w kieszeni i motywacja u nich będzie mniejsza z nami.
|
Cytat:
Pytanie co z Wasylem i Kubą. A co do Lisa to niestety nie ma kim go zastąpić. |
Lisowi należy się wsparcie. Dzisiaj dał plamę ale wierze ze z Zagłebiem da radę. Tak czy siak w Lubinie musimy wygrać.
|
Wygrana da nam awans niezależnie od niczego. Remis da nam awans pod warunkiem że:
Lech przegra z Lechia i Jaga Lub Pogoń przegra z Arka i Legia. Przegrana - nic nam nie pomoże |
Ten mecz z Arką jest problematyczny, bo Pogoń jest od niej (na papierze) silniejsza.
W ostatniej kolejce Pogoń gra w Warszawie, a Korona w Gliwicach. Lech gra z Jagą ale niestety remis w Poznaniu wystarczy Jagiellonii do top8 |
Sosnowiec -5 AGKŚ -5 Miedź -3 Płock -2 w sumie 15 straconych punktów z dnem tabeli. Tu musimy szukać powodów dla których walka o 8 jeszcze trwa. U siebie trzy mecze były spokojnie do wygrania, tak samo w Sosnowcu.
|
I Lech przegrał. Tak, że jest znowu trochę do przodu. Przy przegranej Lecha z Jagą zwycięstwie Piasta nam wystarczy tylko remis z Zagłębiem.
|
Cytat:
Nie kalkulować, tylko wejść w ten mecz tak jakby od tego zależało mistrzostwo. Z reguły takie kalkulacje - "jeśli drużyna X przegra, to my aż tak bardzo starać się nie musimy" - odbijają się nam czkawką. |
Tylko po zwyciestwo bez kalkulacji. Trzeba sie spiac i wyszerpac te 3 punkty za kazda cene.
|
W każdym razie dwie rzeczy już wiemy.
Wygrywamy w Lubinie jesteśmy w top8, przegrywamy w Lubinie zostajemy w dolnej połówce. I jeszcze jedno. Statystycznie już się utrzymaliśmy. |
Mogiel daje nam 43%.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl