Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Franciszek Smuda byłym trenerem Wisły Kraków - dyskusje, opinie, komentarze! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9039)

Dariook 07.07.2013 20:50

Cytat:

Motyw zmęczenia przewijał się zresztą często w wypowiedziach po sobotnim sparingu z Katowicami. W piątek Franz zafundował wiślakom mocny interwałowy trening, po którym kilku graczy wymiotowało.
To chyba dobrze...

:lol:

Mario Nh 07.07.2013 22:47

Dobrze. Panie Smuda wez pan sie za te swiete krowy.
Chcialbym zobaczyc Gargule jak rzyga ze zmeczenia, odniechcialo by mu sie rzuc gumy w trakcie wysilku.

Ajax 08.07.2013 10:54

Na spokojne utrzymanie wystarczy "phesing" i bieganie na więcej w tym sezonie nie liczę:)

Grupa mistrzowska to szczyt marzeń.

Co do słów Sobola ręce opadają po całości.

Globus_OHM 08.07.2013 11:00

hehe Widzę że wszystkim Wiślakom poprawiła humor informacja dotycząca rzygających piłkarzy :)
ktoś stwierdził że to dobrze bo my rzygamy od dwóch sezonów patrząc na ich grę

Ajax 08.07.2013 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Globus_OHM (Post 1321462)
hehe Widzę że wszystkim Wiślakom poprawiła humor informacja dotycząca rzygających piłkarzy :)
ktoś stwierdził że to dobrze bo my rzygamy od dwóch sezonów patrząc na ich grę

:D piękne :D

arti 08.07.2013 12:03

Zobaczymy po wynikach

wolfy 08.07.2013 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1321415)
Dobrze. Panie Smuda wez pan sie za te swiete krowy.

Jak dzieci - łykają wszystko.
Ja rozumiem, że jak Garguła się raz czy drugi wyrzyga, to nagle nauczy się strzelać i dośrodkowywać?
Bo przy takiej konkurencji w składzie jaką ma, to ja nie wierzę że nagle zacznie zostawiać zdrowie na boisku.

huberix 08.07.2013 16:34

Nie, ale zyganie to znak ze sie nie opierdzielaja a wiemy ze nasi juz w tamtym sezonie po 5 kolejkach nic nie grali.
Bardzo Dobrze. Niech zygaja dzien i noc. + Dla Smudy , DUZY !!!!

orm 08.07.2013 16:45

Czyżby od nowego sezonu za rzyganie przyznawali punkty w Ekstraklasie? Jeśli nie, to nie ma się z czego cieszyć...
Ostatnie przygotowania Smudy w Wiśle zakończyły się żałośnie przez przeciążenie piłkarzy tuż przed rozpoczęciem sezonu.

Ajax 08.07.2013 16:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1321489)
Jak dzieci - łykają wszystko.
Ja rozumiem, że jak Garguła się raz czy drugi wyrzyga, to nagle nauczy się strzelać i dośrodkowywać?
Bo przy takiej konkurencji w składzie jaką ma, to ja nie wierzę że nagle zacznie zostawiać zdrowie na boisku.


Nic to nie gwarantuję ale jest to jakieś lekka namiastka zadośćuczynienia za te wszystkie wymioty kiedy się na nich patrzyło :)

wiertar 08.07.2013 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1321500)
Nic to nie gwarantuję ale jest to jakieś lekka namiastka zadośćuczynienia za te wszystkie wymioty kiedy się na nich patrzyło :)

ja jak popije mocno to tez zdarza mi się rzygać, czy to znaczy że jestem juz gotowy do grania w Wiśle?:mysli:

wolfy 08.07.2013 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1321508)
ja jak popije mocno to tez zdarza mi się rzygać, czy to znaczy że jestem juz gotowy do grania w Wiśle?:mysli:

Nadajesz się na testy :-) Jak każdy:rotfl:

Do reszty - jakbyście się wieczorem nawalili, a potem kazali wam biegać, to też zostawilibyście toksyczny ślad na murawie. Czy to optymistyczny prognostyk przed rundą? Nie wydaje mi się...

wiertar 08.07.2013 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1321509)
Nadajesz się na testy :-) Jak każdy:rotfl:

no widzisz, a moja mam mowila że alkohol szczescia nie daje;)

Sialalalala 08.07.2013 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1321270)
Inny kwiatek...
" Trafiłem bowiem do zespołu w którym panuje dyscyplina i szacunek do pracy. Tego brakowało mi w ostatnim czasie."

czyli Nawałka nie musi obawiać sie buntu piłkarzy

spoko

Elefant 08.07.2013 20:24

Rozumiem płytką satysfakcję wynikła z zarzygania murawy, jednakże skuteczność przygotowań proponowałbym ocenić nie po ilości pawi na murawie a po tym, jak będą jesienią wytrzymywać trzy mecze w tygodniu.

Co do wklejonego tu wywiadu Sobolewskiego to jak to mówią szacuneczek za to, że nie klepnął standardowej w takich sytuacjach formułki o klubie w którym marzył grać od małego, wspaniałych kibicach dla których chce się grać i takie tam. Bo by trochę śmiesznie było. Został tylko równie popularny wątek profesjonalizmu.

huberix 08.07.2013 20:25

Nie nasmiewajcie sie tak. Jak widac, Franiu kazal przebiec troszke wiecej wiec zaczeli zygac.
Nie, za to punktow nam nie dadza ale to dobry prognostyk iz nie opierdzielaja sie tam na treningach.
Testy.. Bylo minelo. Patrzmy przed siebie bo ciekawy sezon (ogolnie) sie zapowiada

arti 08.07.2013 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez huberix (Post 1321546)
Nie nasmiewajcie sie tak. Jak widac, Franiu kazal przebiec troszke wiecej wiec zaczeli zygac.
Nie, za to punktow nam nie dadza ale to dobry prognostyk iz nie opierdzielaja sie tam na treningach.
Testy.. Bylo minelo. Patrzmy przed siebie bo ciekawy sezon (ogolnie) sie zapowiada

emocjonujacy...
tzw. trener w wiekszosci tzw. pilkarze do tego tzw. dzialacze..jaki bedzie skutek tego wszystkiego?:)

!!IRIVER!! 08.07.2013 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1321548)
emocjonujacy...
tzw. trener w wiekszosci tzw. pilkarze do tego tzw. dzialacze..jaki bedzie skutek tego wszystkiego?:)

Tzw. wyniki :)

Wojtas 08.07.2013 22:46

Oni pewnie dostali normalna treningową dawke,ale ze byli najgorszym zespolem pod wzgledem kondycjii w lidze,no to efekty same ich pogrązają.

marian paździoch 08.07.2013 22:46

Jak nie bd prawdziwego napastnika w składzie to nie zapowiada się ciekawie. No chyba, że bd grać tak jak Hiszpania na ostatnim Euro :P

arti 08.07.2013 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1321552)
Tzw. wyniki :)

Właśnie tego się obawiam..:)

huberix 09.07.2013 09:42

preciez mamy tzw. napastnika BOGUSIA. :D

Arked 09.07.2013 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1321565)
Oni pewnie dostali normalna treningową dawke,ale ze byli najgorszym zespolem pod wzgledem kondycjii w lidze,no to efekty same ich pogrązają.

?! Nie odstawaliśmy kondycyjnie od innych zespołów.

---

Co z tego, że nasi rzygają po treningach. Nawet świetną kondycją nie wygrywa się meczów bo piłka to nie są biegi lekkoatletyczne czy inne maratony. To jest jakieś minimum, które ma każdy. I nie stanowiło to naszego problemu w zeszłym sezonie. Po prostu bardzo słabo graliśmy w piłkę.

Pomijam już fakt, że wątpię w dobre przygotowanie kondycyjne naszej drużyny do sezonu bo Smuda potrafi ten element nieźle s.......ić i pokazał to już nieraz (Wisła, Legia, Reprezentacja). To, że piłkarze rzygają po treningach nie znaczy że później będą biegać jak konie. Kiedy robi się ciężkie treningi na czuja to równie dobrze można niektórych zawodników zajechać i osiągnąć efekt przeciwny od zamierzonego.

Drozd 09.07.2013 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez huberix (Post 1321592)
preciez mamy tzw. napastnika BOGUSIA. :D

Pewnie że mamy, problem taki, że jest za dobry piłkarsko i w ostatnim okresie tzw. bezładnej kopaniny tylko sporadycznie jego potencjał był należycie wykorzystywany.

Dariook 09.07.2013 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1321634)
Pewnie że mamy, problem taki, że jest za dobry piłkarsko i w ostatnim okresie tzw. bezładnej kopaniny tylko sporadycznie jego potencjał był należycie wykorzystywany.

Chyba będę wymiotował

;)

Drozd 09.07.2013 16:04

Byle nie na siebie...

Choć Boguski faktycznie napastnikiem nie jest. Rozgrywającym jest, a powinien być bramkostrzelnym rozgrywającym takim jakim był za Skorży. Niestety oldboj zarabia kasę chyba nie tylko dla siebie i musi mieć plac.

gooro33 09.07.2013 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1321694)
Byle nie na siebie...

Choć Boguski faktycznie napastnikiem nie jest. Rozgrywającym jest, a powinien być bramkostrzelnym rozgrywającym takim jakim był za Skorży. Niestety oldboj zarabia kasę chyba nie tylko dla siebie i musi mieć plac.

Taki z niego napastnik jak rozgrywajacy... od 3 sezonów notuje najwiecej strat w zespole... mam nadzieje ze Smuda go ogarnie bo potencjal ma jakos Lenczyk z niego zrobil gracza ktory ocieral sie o Reprezentacje

VanBasten 10.07.2013 00:06

No w naszej Wisełce bida z nędzą ale w sumie nie ma się co załamywac bo gorzej już chyba być nie może .A co do zatrudnienia Smudy to powiem tak : ja tam się cieszę . Nie widze w Polsce trenera który dałby jakieś większe gwarancje na dobry wynik niż Smuda . Pamietam tez czasy jego wcześniejszych pobytów w Wiśle i wiem że naszą najlepszą drużynę która z Kasperczakiem robiła furorę zbudował właśnie Smuda . Te wszystki smutne gadki jak to Smuda żle przygotowywuje druzyny to moim zdanie zwykłe prasowe pieprzenie . Widzew za Smudy awansował do LM i gromił w lidze . Wisła tez nei miała konkurencji i miażdżyła rywali .Wynik 3-0 to był najmniejszy wymiar kary . MOim zdaniem Smuda to dobry fachowiec .MOżna dyskutowac czy na podbój europy ale na nasza ligę trudno znaleźć lepszego . W reprezentacji jest inna specyfika pracy ale i tak coś tam graliśmy i nei było tak źle jak nam to potem wmówiła prasa i TV . Teraz mamy nowego selekcjonera i moim zdaniem Smudzie to on może ręcznik nosić . Nie dajmy się zwariowac !! Smuda to dobry trener i co najważniejsze ma zaufanie właściciela co nie jest bez znaczenia . Ma rękę do piłkarzy co w naszej obecnej sytuacji tez jest ważne bo jak widac musimy się oprzeć na młodych .
Zreszta z każdym trenerem jest tak samo .Najpierw wszyscy sie zachwycaja a potem wieszają psy . Teraz wszyscy płacza za Petrescu a pamietam jak wszyscy na niego narzekali :)

Matti88 10.07.2013 20:24

Boguski to powinien byc taki podpięty napastnik albo skrzydłowy, ale na pewno nie napastnik.
I oby Smuda u nas w druzynie jakąś rotację robił bo ostatnio i w Reprezentacji i Lechu to zapominał, że w ogole można zmiany robic;D

czarinio 10.07.2013 21:13

Żeby robić zmiany trzeba najpierw mieć zmienników, a co pokazują ostatnie sparingi mamy przyzwoitą jedynastkę i zmienników na poziomie 2-3 ligi. Ja bym chciał by Smuda zmiany robił jak najrzadziej, choć przy tak długim sezonie i kontuzjogenności niektórych zawodników zmiany będą niestety nieuniknione.

domin_czyzyny 10.07.2013 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czarinio (Post 1321945)
Żeby robić zmiany trzeba najpierw mieć zmienników, a co pokazują ostatnie sparingi mamy przyzwoitą jedynastkę i zmienników na poziomie 2-3 ligi. Ja bym chciał by Smuda zmiany robił jak najrzadziej, choć przy tak długim sezonie i kontuzjogenności niektórych zawodników zmiany będą niestety nieuniknione.

a sezon zajebiście długi. Będą kartki, kontuzje, zwykłe zmęczenie i jesteśmy w czarnej dupie, tzn. zleją nas wtedy wszyscy razem z Pogonią, Ruchem, Widzewem i Podbeskidziem.

Spokolokoełrokoko 10.07.2013 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1321946)
a sezon zajebiście długi. Będą kartki, kontuzje, zwykłe zmęczenie i jesteśmy w czarnej dupie, tzn. zleją nas wtedy wszyscy razem z Pogonią, Ruchem, Widzewem i Podbeskidziem.

Nie dramatyzuj. Z Widzewem i Ruchem jest szansa na jakiś remisik... Gorzej, że mecz z Ruchem jest dopiero w 10 kolejce pod koniec września a z Widzewem w 14 kolejce pod koniec października więc kontuzje, zmęczenie albo kartki będą bankowo.

mitmichael 11.07.2013 13:34

Franciszek Smuda: muszą jeszcze dużo chleba zjeść

wis.la/oz9s6

Konrad. 12.07.2013 01:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1322025)
Franciszek Smuda: muszą jeszcze dużo chleba zjeść

wis.la/oz9s6

Dramat.
Cytat:

Co do innych testowanych piłkarzy Franciszek Smuda ma mieszane uczucia. - Wielu z tych chłopaków musi jeszcze dużo chleba zjeść, by zostać zawodnikiem Ekstraklasy - przyznał szkoleniowiec Białej Gwiazdy.
Tutaj wypadałoby od razu powiedzieć kto ich do klubu zaprosił na testy i jakie zostaną wyciągnięte konsekwencje. Bo te "testy" kosztują wbrew pozorom, a podobno groszem nie śmierdzimy.
Cytat:

Jeśli chodzi o Brazylijczyka Alessandro Celina, który w środowym sparingu z Limanovią strzelił jedynego gola, sprawa wciąż nie jest przesądzona. - Ja podnoszę sobie wyżej poprzeczkę - mówił Smuda. - To nie jest napastnik, który by strzelał nam bramki co mecz.
Niechmi to ktoś wytłumaczy.

Czy mamy innego napastnika? Nawet jeśli smuda wierzy w Boguskiego (poważnie wierzy ktoś że "Rambo jest w stanie strzelać bramkę co mecz? ....a, ja się boję czy Wisła będzie strzelać gola co kolejkę...), to choćby na ławkę przydał by się zmiennik.

Czyli co, będziemy grać z jednym "napastnikiem" cały sezon? Czy parę dni przed ligą rozpoczniemy testy kogoś nowego?

Dlaczego rónwnolegle nie sprawdzamy napastników z 2, 3 ligi polskiej?
Cytat:

Dopiero w sobotę po sprawdzianie z Ruchem Chorzów podejmiemy co do niego decyzję.

Czyli jeden mecz ma zaważyć o wszystkim? Oglądamy go dwa tygodnie, ale jak jeden mecz mu nie wyjdzie to mu podziękujemy? O co chodzi?


silver03 12.07.2013 01:39

http://ofsajd.onet.pl/newsy/smuda-w-...aja-rady/2sfzm

Konrad. 12.07.2013 01:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1322097)

O tym nowym treningu z bieganiem z liną, to piszą co roku chyba... Od 10 lat tak trenują polscy piłkarze, a co roku "dziwota"...

Co do Smudy, to efekt będzie taki sam jak zawsze: na początku będą nawet grać, pressingiem pewnie wygraja parę meczy. A potem zwyczajnie padną. Tym bardziej, że nie ma już zawodników którzy nadrobią braki kondycyjne techniką, czy głową...

Dariook 12.07.2013 03:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Spokolokoełrokoko (Post 1321958)
Nie dramatyzuj. Z Widzewem i Ruchem jest szansa na jakiś remisik... Gorzej, że mecz z Ruchem jest dopiero w 10 kolejce pod koniec września a z Widzewem w 14 kolejce pod koniec października więc kontuzje, zmęczenie albo kartki będą bankowo.

:shock:

A koledzy nie zapomnieli, w jakich rozgrywkach nam przyjdzie zagrać? To przypominam że w T-mobile Ekstraklasie...a lament i trwoga co najmniej jak by w Bundeslidze o życie przyszło walczyć.

Każdy kibic by chciał głośnych nazwisk i transferów...jednak po co? Puchary nam raczej nie grożą, nie ma planu minimum dlatego kupowanie jednego czy dwóch wartościowych grajków mija się po prostu z celem. Drużyny nie odmienią a przy nikłych wpływach i braku kasy z Uefa bybyli by obecnie niepotrzebnym balastem finansowym.

To tragiczne jednak obecna kadra w zupełności na ligowe podwórko wystarczy. Pominę fakt, że z naszej ligi nawet mimo zapału i chęci ciężko spaść to w sportowej rywalizacji chętnych na 2 ostatnie miejsca jest co najmierniej 8 kandydatów.

W większości klubów jest większa bieda i profanacja profesjonalizmu niz W Wiśle . O nas jest głośno wiadomo, kolekcjoner mistrzowskich tytułów i nie płaci? Uczestnik pucharów ma długi? to zawsze ciekawy niusik który działa jak magnes... na temat problemow reszty klubów się juz nie pisze, na huj kopać zdychającego a zresztą kogo to tak naprawdę interesuje.

Ta liga zeszła na psy i profesjonalna jest tylko z definicji. Może i się nie wzmacniamy, testujemy jednak to co sie dzieje z w takim Widzewie, Ruchu, Pogoni itd lepiej przemilczeć. Najgorsze jest jednak to że polskie kluby nieudolność zarabiania na futbolu a co za tym idzie brak kasy na własne funkcjonowanie wyrównują kosztem poziomu sportowego. Będzie tylko gorzej...za kilka lat nastąpi rozkład, bedziemy jedna z najsłabszych lig w europie omijana szerokim łukiem przez kogoś kto umie kopnąć piłkę.
ZA dwa, trzy lata piłkarze typu Sorin nie beda szokować, gdyż za kontrakty jakie zosatną oferowane lepszych nie trafisz. W kadrach zespołów beda ogrywać się juz trampkarze...

Koniec Ligi nastąpi wraz z wycofaniem się canal+ . Ten towar staje sie coraz mniej atrakcyjny dla widza, kluby niestety same sobie taka postawa zakładają pętle na szyję. Ostatnio ciężko się to ogląda.Zero nazwisk, zero techniki, zero emocji. Tylko WALKA WALKA WALKA....jak na gali UFC w Orange sport.

8samuraj 12.07.2013 07:09

Małecki: Trener Smuda "dokucza" mi, by mnie zmotywować
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...owac,id,t.html

hunter 12.07.2013 07:47

Pamięta ktoś jak wyglądała Wisła w Salonikach dzięki treningom Petrescu?

W 120. minucie dogrywki kopacze Iraklisu leżeli z wycieńczenia a nasi mogliby zagrać pewnie jeszcze jeden mecz. To że zapieprzają mocno przed sezonem to nic nadzwyczajnego, teraz budują bazę na najbliższe miesiące. Grunt, żeby trener spuścił z tonu już w trakcie sezonu, kiedy potrzebna będzie świeżość.

Arked 12.07.2013 13:05

Ciężkie treningi są niezbędne. Ale powinny być zindywidualizowane i przeprowadzane z głową. Czy tak jest u Smudy? Wątpię. Bardzo obawiam się plagi kontuzji przeciążeniowych w połowie rundy. Co to oznacza przy tak lichej kadrze nie muszę pisać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl