![]() |
w lipcu tak mecze wyglądają w wykonaniu Polskich zespołów,tak jest od zawsze jak pamiętam.Wakacyjna forma.Poza Melexem ciężko kogoś wyróżnic, widac że chłopakom brakuje świeżości.
W obecnej dyspozycji to w następnej rundzie może byc bardzo ciężko z kimkolwiek.Najbardziej obawiałbym sie Pilzna,Genku i Malmo. |
Cytat:
:lol: :lol: :lol: @ bramka Wisły http://www.youtube.com/watch?v=BO8iKVXWih4 A z tym Chavezem to z deka ktoś przesadził. Co prawda wybicie piłki ma z deka zjebane ale czyścił aż miło. Wiadomo że nawet najlepszy stoper nie uniknie się błędów. I co do Ilieva, bez jaj. Jak na jego pierwszy mecz to zagrał bardzo poprawnie. I to podanie piętą. Widać że gośc się zna na rzeczy. W ogóle śmiesznie to wygląda. Jeden ocenia Lameya na 7, drugi na 1. Jeszcze inny ocenia Pareiko na 2 , drugi na 8. Burza mózgów :D |
Wisła straciła dużo w grze ofensywnej zamieniając Cikosa,ktory bardzo dobrze właczal sie do ataków,na Lameya ,który wlacza sie do akcji ofensywnych w co 10tej akcji . Co do ogolnej oceny,to gramy niedokladnie,bez pomyslu ,nie ma jakis schematow tak zeby zawiazywac akcje, jedna wielka improwizacja.Kosowski miał racje ,że Wisła to miała druzyne na puchary 10 lat temu
|
Cytat:
|
Sory, drobna pomylka. Na Maccabi trafic nie mozemy bo sa rozstawieni w III rundzie.
|
A moim zdaniem Lamey lepszy od Cikosa i w obronie i w ataku (lepsze wrzutki i brak glupich strat)
edit- czyli 4 bardzo mocne i 6-7 średniaków raczej z większymi szansami dla nas |
Ja w sumie nie rozumiem tych zachwytów na Genkovem.. nie raz widziałem jak sie przewraca, próbuje coś tam symulować... jest zwykle wolniejszy od obrońców (jak dzisiaj przy dobitce...) Pamiętajmy ze Lech awansował w dużej mierze dzięki temu ze miał rasowego napadziora który caly mecz ostro zapie***alał i jeszcze wbił Juve 3 gole.
|
Cytat:
|
Cytat:
Lech wymęczył awans z Dnipro, nie przypominam sobie jakiegoś zajebistego meczy Rudnievsa wtedy... |
Ja powiem tyle , ten mecz ,a mecz z Szawle rok temu , to to samo dno i beznadzieja co dziś. Z taką grą nie ma nawet co myśleć o LM.
Wilk Sobolewski na dzien dzisiejszy tylko Polska liga. Chavez - no comment. Lamey co go najbardziej krytykowałem zagrał dobrze. Małecki się kiwa sam ze sobą. Iliev umie grać ino z Meliksonem bo reszta to dno. Pajlic - no comment. Jeliens - ja .......e.... Nie chcę mi się reszty wymieniać , Melikson , Iliev , Lamey , Pareiko na plus. W....ia mnie Sobolewski i Wilk , ....a mać , ja tez umiem podac do najblizszego , 15 metrów wolnego pola w środku , a ten ....a gra do Chaveza no sorry ale wtf ?! Sobol z Wilkiem są bezproduktywni , Chavez , Jaliens , Pajlic , z tymi zawodnikami na Europe nie ma się co pchać jak będa tak grać. II rundę przejdziemy (Chyba) w III jak tak będą grać , będzie hard w....... i kompromitacja. |
Iliev i Lamey na tle Skonto prezentowali się całkiem nieźle. Chavez nie potrafił wyprowadzić piłki. Gra była przaśna co zresztą każdy widział i wypada mieć nadzieje, że będzie zdecydowanie lepiej w następnych.
|
Cytat:
Parę rzeczy na szybko: 1.Zagraliśmy z drużyną w trakcie sezonu dużo lepszą od Szawli i zwycięstwo cieszy. 2.Maaskant sensownie i spokojnie prowadzi drużynę bo nie jest histeryczną babą jak niektórzy komentujący. 3. Małecki zaczyna z niskiego pułapu, ale "dno" to są ci którzy nie widzą że to dzięki niemu jesteśmy mistrzami Polski 4. Bez Meliksona też grać możemy bo jest nowy fajny dogrywający nazywa się Ivica Iliew. 5.Takiej gry w 3 rundzie nie będzie bo Wisła jest w trakcie okresu przygotowawczego i rozwijać tego nie mam zamiaru bo niektórzy są odporni na merytoryczna dyskusję. 6. Jesteśmy dobrze przygotowani tyle że rywal jest trakcie sezonu, powtarzać tego już nie zamierzam z powodu jak wyżej. Jeśli ktoś po jednym meczu tuż po okresie przygotowawczym ( a być może w jego trakcie bo to może być kwestia sporna) ocenia przygotowanie kondycyjne drużyny na cały sezon to gratuluję poczucia humoru, inaczej musiałbym wspomnieć coś o głupocie. 7. Formę piłkarzy to ocenimy za jakiś czas, zaś do kosza to jest tekst na kanwie którego pozwalam sobie na polemikę. 8. Prowadzimy 1-0 na wyjeździe i wygrywamy w istocie jest powód do narzekania, nie ma co. 9. Końcówka meczu wynik 1-0 czyli okay, ale dla interlokutora za głupotę i brak kultury …czerwona kartka. No cóż jestem zniesmaczony że gdy Wisła wygrywa na wyjeździe z drużyną w trakcie sezonu (sama będąc w okresie przygotowawczym) pojawiają się tak nędzne analizy meczu jak tekst do którego się odniosłem. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ A co do pełniejszej oceny to jest to temat do analizy dla trenera który w kolejnym meczu powinien wyciągnąć wnioski z różnych niedociągnięć. 1) Na plus Iliew, a na minus Małecki. 2) Czyli może Kirm za Małego, a Mały wchodzi z ławki. Ustawienie z Iliewem i z Kirmem optymalne. Mały przydatny ale z ławki wnoszący dużą ambicję i chęć gry, tyle że z ławki rezerwowej 3) Jaljens musi być lepiej skoncentrowany przez cały mecz. 4) Gdy rywal w 3 rundzie zagra bardziej otwartą piłkę i nasza gra będzie wyglądał inaczej czyli z ocenami należy się wstrzymać do ważniejszych spotkań. 5) 1-0 Wisła wygrywa i żaden malkontent nie popsuje mi radości z wygranej. Styl zaś i mankamenty ( liczne , fakt oczywisty !) są do eliminowania w dalszy okresie długiego sezonu który dopiero przed nami. |
Cytat:
2. Przygotowanie fizyczne - 2 - podobno mamy dwie jedenastki jeśli tak piszesz to musisz w to wierzyć. Co było by głupie bo mamy jeden przyzwoity zesół który nie musi się martwic małymi wymuszonymi korektami zapewnianymi solidnymi zmiennikami - ergo nikt nie przygotuje się go jak w lidze angielskiej gdzie kadra ma 30 w gore osob i mozna dzielić i planować szczyty formy tylko szykuje się go pod pewien okres i nie jest to II runda kwalifikacji. 3. Gra zespołowa - 1 - patrz Malecki 4. Zaangażowanie - 1 - wypadkowa: obecnych możliwości x ryzyko kontuzji na tym etapie ( wiem że brzmi nieładnie ale z tego powodu niekoniecznie nieprawdziwie ) x wynik, ktory dla ciebie i dla mnie jest nie ok a dla piłkarzy to mimo wszystko zaliczka przed rewanżem na R22 Co do belkotu o Skorży i Maskancie to chcąc wyłowić coś sensownego to rozumiem, że chodzi Ci o przygotowywanie drużyny na określony moment rywalizacji + kwestie transferowe. W pierwszym wypadku Maskant o tym nie mówił (choć to zrobił, co widać po chłopakach którzy grali w porównaniu z zeszłą rundą. No i wygrał!!! W zasadzie tym, że ma posłuch w drużynie i mobilizacja, której się czepiasz była wysoka ( wysiłek włożony w porównaniu z ciężkimi nogami ) Jeśli chodzi o transfery to tutauj wychodzi charakter roberta nie pragnącego być Bogiem tylko współpracującego z swoim DS. Co do ocen piłkarzy chociaż z zasady są śmieszne ( nie Twoje ale ogolnie wystawiany po jednym obejrzeniu meczu ) to zera przy Chavezie i Genkowie w porownaniu z 3 Małeckiego to Panie........... jakaś normalnie..... wada wzroku. |
Ja .......e, po prostu sorry ale jak ktos pisze, ze nie znajduje NIKOGO dobrego w dzisiejszym meczu poza Melexem no to sorry, ale jest albo slepy albo glupi. Jak Wam sie mogl NIE PODOBAC Iliev? Jakim cudem? Naprawde nie widzieliscie jego dryblingow, zastawki, BRAKU GLUPICH STRAT (z czym NOTORYCZNIE problemy ma KIRM), tego bakcyla do kombinacyjnej gry i to wlasnie jemu procz Maora chcialo sie grac w dzisiejszym meczu.
Co do Lameya - to nie rozumiem tego hurraoptymizmu, gosc poza udzialem przy PRZYPADKOWEJ bramce co tu duzo mowic, podawal CALY CZAS DO TYLU, a o tym, że nie podlaczal sie do akcji i nie chcialo mu sie po podaniu ruszyc dupy 3m do przodu to nie wspomne. |
Wspaniały mecz biało - czerwonych...
Widać, że to mecz przyjaźni...Świetna taktyka Maskaanta..Pewnie specjalnie nakazał podawać naszym do przeciwników, bo tylko oni byli w stanie zdobyć dziś gola...Takstyka sprawdziła się w 100%. DObry pomysł z koszulkami!...Teraz każdy nas kopacz ma zaznaczony rozrzut w metrach na koszulce...Dlatego od razu wiadomo że Małecki z numerem 19, przestrzeli 19 metrów!...Liczyłem na 2ą bramkę czerwonych, tylko do innej bramki - było blisko, ale się nie udało!. Jakby to powiedzieć...Nic nowego - jak ktoś muruje bramkę (choćby mistrzowie paraolimpiady w chińskim footballu) to nasza wspaniała drużyna nie wie jak go ugryźć. Powinniśmy ich rozjechać grając na czworakach rezerwowym skłądem..Sorry panowie, nie ma szans na LM.... |
I znów płacz na forum. A czy ten mez ....a różni się od ligi? W lidze gramy tak zawsze. Czy z Lechem (gdzie wymęczyliśmy 1:0 i kazdy mówił, że liczy się tylko wynik) czy z Górnikiem gdzie dstajemy 0:2 czy z Polonią gdzie niby była feta. My tak gramy w piłkę, czyli sabo. Jalies, co zawsze potwarzałem i powtarzał będę jest mega cieniasem. Środkowy obrońca który kolejny raz nie umie obliczyć jak piłka pójdzie w kozioł...ratujcie mnie.
Małęcki dziś strasznie słabo, ale to tyczy się wszystkich. W lidze rywale są jeszcze słabsi, więc ja tu nie twierdzę, że zaraz spadniemy, ale wynik 0:1 w rewanżu jest dla mnie jak najbardziej prawdopodobny. Szkoda, że my nie gramy w piłkę tylko kaleczymy ten sport. |
Cytat:
Na dzisiaj dramat. Co bedzie za 2 tygodnie z kolejnym rywalem czas pokaze...oby szczescie nas nie opuszczalo.. |
Cytat:
Nie chciałem wyjść na mega-pesymistę. Pajlić był jednak lepszy od diabelskiego duetu Chavez-Jaliens, Mały w drugiej połowie jednak miał klika lepszych zagrań i ewidentnie mu zależało, zaś Wilk w 1 połowie grał nieźle. Co nie zmienia faktu, że wszyscy w. wymienieni też zagrali słabe zawody. W odróżnieniu od tych, którzy zagrali tragicznie. Po dzisiejszym meczu nie wiem, czy nie lepiej wylosować silnego rywala w kolejnej fazie i odpaść "z honorem". Jeśli nie będzie wyraźnego progresu w rewanżu, szykuje się kolejna kompromitacja. Podobnie graliśmy z Szawlami, a wiadomo jak się to skończyło. |
Nasi piłkarze chyba w tym meczu nie mieli tzw ciężkich nóg, jedynie Małecki może.
Martwi mnie to że nie umieliśmy stworzyć szybkich akcji, Sobol, Wilk, krótkie podania do tyłu, Jaliens z Lameyem i Chavezem bez sensu klepanie z tyłu, zero zaskoczenia, przyśpieszenia akcji. Mam nadzieje że popracują nad tym i w kolejnym meczu będzie efekt. |
Jak myślałem, że ten Lamey to będzie nasz drugi "ulubieniec" Branco, tak po tym meczu (tylko po tym!) wnioskuję, iż się pomyliłem. Pokazał, że umie pograć piłką. Szkoda tylko, że nie ma takiego "motorka w du*ie" jak Cikos. ;)
|
No to zrobiliśmy pierwszy, mały kroczek do upragnionej Ligi Mistrzów.
Po dzisiejszym meczu budująca okazała się postawa duetu Maor - Ivica, kiedy grali blisko siebie. Rozczarowala mnie natomiast zupełnie gra Czarka. Więcej będzie można powiedziec po rewanżu na R22. |
Cytat:
Wzrost formy nie 'zrobi nam różnicy' nawet na tyle by za tydzień 'pojechać' luzem Skonto. IMHO. |
rok temu w lipcu Lech dopiero po rzutach karnych wyeliminował Inter Baku,przegrał ze Spartą a potem wygrywał z Juventusem,Manchesterem City i Salzburgiem.Wierze że jak My odzyskamy świeżośc,szybkośc to też osiągniemy wspaniałe wyniki
|
Mnie najbardziej rozczarował Małecki. Do skrajnego egocentryzmu karmionego patologicznym narcyzmem dorzucił otyłość. Już Krzoska jest szczuplejszy. W ogóle ruszał się jak mucha w smole. O tragizmie sytuacji może świadczyć fakt ,że nawet nie miał siły machać zwyczajowo "łapami". Szczypta nadziei jaka pozostaje w sercach kibiców jest chyba motywowana tylko i wyłącznie epizodycznie występującymi w tym spotkaniu indywidualnymi popisami takich zawodników jak Iliev czy Melikson. Obrona jako formacja ma długą drogę przed sobą ,którą musi przebyć szybko. Biton/Genkov - zero, przeszli obok meczu. Irytująco Wilk i Sobolewski. Lamey może i mało dynamiczny w ofensywie ale pewny/dokładny w tyłach. Tęczowy Dragan dzisiaj zbyt wiele głupich strat. Ogólnie amatorów ze Skonto powinniśmy przewieź tak 0-4 i się tylko ciut spocić. A mieliśmy męczarnie i degrengoladę. Wielu z nas oglądało mecz z Rapidem Bukareszt. Oczywiście to tylko i aż sparing ale on również nam coś powiedział. A takie drużyny jak rumuńska czekają w III rundzie. Wyobraźcie sobie teraz taki meczyk z Belgradem/Pilznem/Salzburgiem/Kijowem/Hajfą. Rzeź masakra.
|
Cytat:
Cytat:
Czy Maaskant przywiozl ze soba jakis stuff z Holandii, ktory sobie spalili z Paharsem przed meczem ? :D |
Cytat:
|
Dla kolegi, który wieścił że Melikson połamał nogi...
http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=25440 |
Tak się zastanawiam... czy jeżeli powtórzy się sytuacja z Beitarem (1-2, 5-1) to czy przynajmniej kilku malkontentów i płaczków zamilknie? Bez kitu nie da się tego forum czytać... wygraliśmy? wygraliśmy, mecz meczowi nierówny, forma będzie rosnąć, Maaskant wyciągnie wnioski (Małecki...) i może coś ugramy
|
Cytat:
Ktoś przed meczem napisał ze nawet jak wygramy to będzie żałoba - trafił w 100%, gdzie to niestety nie jest tylko inwazja pokemonów Problem jest ale 'odniese' się do niego za czas jakiś, przynajmniej za godzinę czy dwie, jak wrzawa opadnie;) Ale w 3 rundzie jesteśmy - to bezapelacyjnie dobra wiadomość;) |
Cytat:
Ja niestety miałem tą wątpliwa przyjemność, więc doskonale rozumiem, co Pahars miał na myśli. Dzisiejszy mecz w porównaniu do tego naprawdę był wspaniały ;) Cytat:
|
Kiedy jest losowanie kolejnej rundy?
|
Cytat:
|
Cytat:
jak nie wylosujemy Genku to powinno być dobrze |
Ten mecz to była katorga. Skład i taktyka ustawiona pod wynik czyli jakiekolwiek zwycięstwo - cel minimum osiągnięty, styl koszmarny. Po drużynie widać też było brak "czucia" piłki, szczególnie u Małego. Największy minus dla drużyny za stałe fragmenty gry - w defensywie i ofensywie.
|
Ciężko miec jakiekolwiek sytuacje gdy stałe fragmenty gry wykonuje Małecki . Chcialbym usłyszeć od niego po tym meczu jak ocenia swoją grę która dzisiaj była... poniżej krytyki .
|
Moim zdaniem Melikson powineien wykonywac stałe fragmenty.
|
Iliev wykonywał dla Partizana rożne i wolne. Jeśli w dobrej technicznie drużynie mógł to robić to tym bardziej u nas powinien być pierwszym do stałych fragmentów. A nie Małecki, który już nie raz udowodnił, że nie powinien do nich podcodzic. Co gorsze on też jest pierwszy do karnych. Szanuję jego charakter i zaangażowanie oczywiście :)
|
Cytat:
Brakowało środka pola? A nie brakowało czasem jeszcze obrony, która potrafiłaby bronić i napastników, którzy potrafiliby przyjąć piłkę, celnie podać, a może nawet oddać strzał na bramkę? Czy my na pewno piszemy o tym samym meczu? O tym spotkaniu, w którym nie potrafiliśmy stworzyć ani jednej (ani, k***a, jednej) stuprocentowej sytuacji grając przeciwko drużynie, w skład której wchodzą zawodnicy z amatorskimi kontraktami? Ataki Skonto rzeczywiście były chaotyczne, ale wystarczyły by Łotysze mieli jedyną czystą sytuację meczu (po asyście Jaliensa). "Zagraliśmy spokojnie, nie dalismy pograć przeciwnikowi, wygraliśmy"? Chyba raczej: zagraliśmy piach, przeciwnik nie potrafił zagrać lepiej i sam się pokonał. Jeśli trafimy na wyraźnie silniejszego rywala, to przy grze na dzisiejszym poziomie na pewno będzie ciekawiej. Patrząc na postawę naszej obrony trudno wątpić, że padłoby znacznie więcej goli. |
Cytat:
|
Wynik znakomity, gra bardzo słaba - gramy praktycznie bez środka pola. Wilk i Sobolewski nie potrafią konstruować akcji nie rozumiem pomysłu wystawiania ich obu w takim meczu. Pareiko skutecznie, Chavez w odbiorze grał świetnie ale jego wyprowadzanie piłki pod pressingiem pozostawię bez komentarza. Palijić słabo jak zwykle, czekam na Juniora. Jaliens kilka fatalnych pomyłek - brak koncentracji? Lamey w obronie całkiem pozytywnie w ofensywie kiepsko (brak szybkości) i lepiej już nie będzie. Melikson klasa. Małecki stracił szybkość i to martwi, Iliev dobry transfer. Genkov po tym meczu musi być ławka.
Zobaczymy kogo wylosujemy w 3 rundzie, wtedy się będzie można wypowiedzieć na temat dalszych szans. Najważniejsze jest zwycięstwo i punkty do rankingu. Zgranie mam nadzieję przyjdzie, oby w porę. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl