Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

martin_6 08.08.2010 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spidey (Post 955921)
A Wisła z kim gra na otwarcie swojego stadionu? Jest to jakoś ustalone, czy też zwykły mecz ligowy będzie?

Na razie to nie wiadomo, kiedy będzie gotowy, a Ty byś chciał wiedzieć, co będzie na jego otwarcie :lol:

Proud 08.08.2010 16:23

Skończmy może wkońcu te rozkminy który stadion lepszy...bo wszystkie mają zarówno wady i zalety. Przede wszystkim należy się cieszyć że nowe obiekty są wreszcie na europejskim poziomie. Oby piłkarzyki dorównały do tego poziomu.

Mi stadion Legii się bardzo podoba. Dach jest tego typu, aby pasował do "lekkości" całej konstrukcji. Dlatego trzeba pogratulować Warszawiakom, że jako pierwsi otwierają (część, bo część, ale jest) stadion w najwyższych standardach. Korona i Zagłębie mają jednak stadiony troszkę prostsze, choć jak na miasta Kielce i Lubin na pewno wystarczające, a o to przecież chodzi.

Oby nasz był równie efektowny, choć zachowany w innym stylu architektonicznym.

Korona - 15 tys
Zagłębie - 15 tys
Legia - 31 tys
Amica - 46 tys
Wisła - 33 tys
Cracovia - 15 tys
Arka - 15 tys
Lechia - 44 tys
Śląsk - 42 tys
Jagiellonia - 22 tys

Dodatkowo :

Gliwice - plany na 10 tys
Górnik i Widzew planują stadiony na ok. 30 tys

Jest jeszcze Bełchatów z całkiem przyzwoitym stadionem.

Oj, niedługo może na frekwencja skoczyć na nowych, pięknych stadionach. Oby bazy treningowe przez co i poziom gry poszły za infrastrukturą stadionową.


edit: dzięki emj10, zapomniałem o Amice.

emj10 08.08.2010 16:35

Jeszcze dodaj:
Amica - 46 tys.
Ruch - 55 tys. (jeśli będą mogli grać na Narodowym)

Buziek_LG 08.08.2010 16:36

Ruch na 100% nie będzie chciał grać na Śląskim

Gwiaździsty 08.08.2010 16:41

Pytanie tylko o ile skoczy ta frekwencja ? Wielu może się zdziwić, że po pierwszych wizytach oglądaczy stadionu, wróci ona do dawnego poziomu. Trzeba pamiętać, że mieszkamy w kraju niskich zarobków, a niebawem będzie jeszcze gorzej gdy wejdą nowe pomysły podwyżki podatków rządzącej bandy.

Gwiaździsty 08.08.2010 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 955927)
Jeszcze dodaj:
Amica - 46 tys.
Ruch - 55 tys. (jeśli będą mogli grać na Narodowym)


To jaka w końcu ma być pojemność tego stadionu w POZnaniu ?
Była mowa o szerokich krzesełkach, które miały zmniejszyć znacznie pojemność.

emj10 08.08.2010 16:58

Rzeczywiście z tą pojemnością w Poznaniu wciąż coś kombinują.

Na chwilę obecną twierdzą, że 44 tys.
http://stadiony.net/aktualnosci/2010...eksze_telebimy

Gwiaździsty 09.08.2010 19:25

A tu taka ciekawostka:
Cytat:

WROCŁAW. Wojewoda odrzucił roszczenia spadkobierców byłych właścicieli terenu, na którym ma powstać wrocławski stadion oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia. Niejasny jest statut działek na płycie boiska, o zwrot których stara się Danuta Krzywda.

W kwietniu ubiegłego roku czwórka spadkobierców byłych właścicieli złożyła do prezydenta Wrocławia wniosek o zwrot nieruchomości, które dawniej należały do ich rodzin. Działki zostały w 1975 roku wykupione przez skarb państwa i na części z nich miała powstać przędzalnia czesankowa. Tak się jednak nie stało. A zgodnie z prawem, jeśli przez siedem lat od momentu wywłaszczenia projektowana na tym terenie inwestycja nie zostanie rozpoczęta, a po 10 latach zakończona, to wywłaszczeni mają prawo do żądania zwrotu nieruchomości.

W kwietniu starosta wrocławski, który badał tę sprawę, uznał jednak, że działki, na których powstaje piłkarski stadion oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia, nie należą się byłym spadkobiercom. Jednym z argumentów przemawiających za taką decyzją był fakt, że choć grunty zostały wykupione przez skarb państwa, to planowana inwestycja miała powstać na innym terenie. Spadkobiercy byłych właścicieli odwołali się od tej decyzji do wojewody. Ten dwa tygodnie temu podtrzymał decyzję starosty. Byłym właścicielom przysługuje jeszcze złożenie pozwu do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Mają na to miesiąc od momentu dostarczenia decyzji.

Natomiast nadal nie jest jasny status działek, o które od siedmiu lat walczy Danuta Krzywda wraz z rodziną. Chodzi o sześć działek o powierzchni 5600 m kw. położonych dokładnie w miejscu planowanego boiska. Wniosek Krzywdy nie został jeszcze rozpatrzony. Starosta wołowski, arbiter w tej sprawie, wciąż nie podjął żadnej decyzji.

OstryLG 09.08.2010 23:37

Gdańsk - 9.08.2010

http://i36.tinypic.com/vwwokj.jpg
http://i33.tinypic.com/28cnk8y.jpg
http://i34.tinypic.com/2s7b2ok.jpg


Więcej fotek na http://www.newseuro2012.pl/fotorelac...adionu,14.html

Pablo84 11.08.2010 15:54

http://www.lazienkowska3.com/index.php/menu

Zwróćcie uwagę na ceny. Mam nadzieję, ze u nas takich nie zrobią :shock:

Gwiaździsty 11.08.2010 18:18

Tam kibic to będzie teraz tzw. elementem dojnym. Niektórzy strasznie zachwycali się legijnym menu. Ciekawe jak często przy tych cenach leczyliby głód ?

medyk 11.08.2010 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 958236)
http://www.lazienkowska3.com/index.php/menu

Zwróćcie uwagę na ceny. Mam nadzieję, ze u nas takich nie zrobią :shock:

no to teraz sie beda lansowac niektorzy.. obiadek a przy stoliku obok pączuś albo maciej 'fotka' rybus.. to tak jak nasi chodza na kazimierz w miejsca gdzie piwo po 20zł..

0 22 11.08.2010 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 958291)
Tam kibic to będzie teraz tzw. elementem dojnym. Niektórzy strasznie zachwycali się legijnym menu. Ciekawe jak często przy tych cenach leczyliby głód ?

Zachywcali się cateringiem stadionowym w barach, bo wybór rzeczywiscie jak na polskie warunki jest duży (pięć rodzajów tematycznych barów: włoski, polski, amerykanski, grill, coffe), by nie powiedzieć mocniej. Natomiast tutaj mamy menu ze sports baru, czyli czegos w stylu restaruacji na terenie stadionu, gdzie mozna sobie obejrzec mecz w TV. Cos w stylu pubu Champions w centrum.

Ceny są kosmiczne (jak w Champions), ale to jest restauracja, a nie catering meczowy, który wcześniej nawet TU był chwalony, bo autentycznie jest za co.

P.S. Dosrywanko trwa, mnie to bawi :)

Pablo84 11.08.2010 19:29

Ja nie w ten sposób.Po prostu jestem zszokowany Waszymi cenami.Z czystej ciekawości zapytam, piwo tam chociaż macie ;-).
Jeśli chodzi o wnętrze, to bardzo zazdroszczę.Mam nadziję, że nam też coś takiego zrobią, byle by bez takich cen hehe

PhantomRanger 11.08.2010 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 955824)
no wlasnie, jak to w koncu jest.. na Legii 1300, na Cracovii.......100 czy 110 (stadion Cracovii prawie o polowe mniejszy) przykladowo na Wisle ma byc prawie 2 tys jak sie nie myle.. a w Poznaniu z tego co ktos tu pisal 2 tys lub ciut wiecej (pojemnosc w Poznaniu wieksza o 12 tys).. to jest ten 5% czy jak kto chce? bo wychodzi na to ze to drugie.. wychodziloby na to ze tylko Wisla udostepnia tak duzy sektor gosci (jesli porownac go do innych)


Lech: 46 500 – >5% 2325 miejsc
Legia: 31 000 – >5% 1550 miejsc
Wisła: 33 594 – >5% 1680 miejsc
Cracovia: 15 500 – >5% 775 miejsc
Korona: 15 500 - > 5% 775 miejsc


Jeśli my faktycznie udostępnimy 2000 miejsc to będziemy frajerami

Svartis 11.08.2010 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 958325)
Zachywcali się cateringiem stadionowym w barach, bo wybór rzeczywiscie jak na polskie warunki jest duży (pięć rodzajów tematycznych barów: włoski, polski, amerykanski, grill, coffe), by nie powiedzieć mocniej. Natomiast tutaj mamy menu ze sports baru, czyli czegos w stylu restaruacji na terenie stadionu, gdzie mozna sobie obejrzec mecz w TV. Cos w stylu pubu Champions w centrum.

Ceny są kosmiczne (jak w Champions), ale to jest restauracja, a nie catering meczowy, który wcześniej nawet TU był chwalony, bo autentycznie jest za co.

P.S. Dosrywanko trwa, mnie to bawi :)

Jestem zszokowany jak w przeciagu dwóch tygodni wszystko sie odmieniło po wielkiej zgodzie z ITI. Stadion był fe ceny były fe wszystko było fe a teraz nagle wielkie lizanie dupy sobie nawzajem :lol:

0 22 11.08.2010 20:02

Ale Tobie ocb? To była moja aluzja do użytkownika Gwaździsty na temat jego wpisów w temacie 'kibicowanie na polskich stadionach'. Nie ma nic wspólnego z ITI, które oczywiscie spierdalaj. Ale jestem na tyle powaznym czlowiekiem, ze nie bede sie zapluwał wbrew zdrowemu rozsadkowi, ze wszystko co oni to gówno, gówno, gowno !111111111!11111111!!!. Catering im wyszedl i tyla.

A stadion jest MIEJSKI.

63.5 Kg 11.08.2010 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 958339)
Lech: 46 500 – >5% 2325 miejsc
Legia: 31 000 – >5% 1550 miejsc
Wisła: 33 594 – >5% 1680 miejsc
Cracovia: 15 500 – >5% 775 miejsc
Korona: 15 500 - > 5% 775 miejsc


Jeśli my faktycznie udostępnimy 2000 miejsc to będziemy frajerami

Dlaczego??

Niech przyjezzda jak najwiecej przynajmniej bedzie sie cos dzialo...

Buziek_LG 11.08.2010 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 958339)
Lech: 46 500 – >5% 2325 miejsc
Legia: 31 000 – >5% 1550 miejsc
Wisła: 33 594 – >5% 1680 miejsc
Cracovia: 15 500 – >5% 775 miejsc
Korona: 15 500 - > 5% 775 miejsc


Jeśli my faktycznie udostępnimy 2000 miejsc to będziemy frajerami

Pewnie, lepiej niech miejsca stoją puste niżby mieli goście na nich usiąść...

orzeu 12.08.2010 19:58

W ogole sie tym nie interesowalem, teraz zerknalem w koncu bo ktos w innym temacie dal linka do malopolska.tv i powiem krotko:
http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...powoli-koncza/

Slabiutenki ten stadion dla czosnkojadow.

tarantulaw2 12.08.2010 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 959234)
W ogole sie tym nie interesowalem, teraz zerknalem w koncu bo ktos w innym temacie dal linka do malopolska.tv i powiem krotko:
http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...powoli-koncza/

Slabiutenki ten stadion dla czosnkojadow.

El Passo :lol::lol: Chyba Estadio Da Gruz :rotfl:

A tak wracając to faktycznie słabiutko.

Martinho 12.08.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 958339)
Lech: 46 500 – >5% 2325 miejsc
Legia: 31 000 – >5% 1550 miejsc
Wisła: 33 594 – >5% 1680 miejsc
Cracovia: 15 500 – >5% 775 miejsc
Korona: 15 500 - > 5% 775 miejsc


Jeśli my faktycznie udostępnimy 2000 miejsc to będziemy frajerami

A nie coś ponad 1100??

tarantulaw2 12.08.2010 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 959244)
A nie coś ponad 1100??

Dobrze napisał. Musiałby stadion mieć 22 200, żeby było 1100.

malolat90x 12.08.2010 20:23

nie każdy klub daje tylko 5 % dla gości ... akurat Cracovia ma dawać coś koło 1000 ...

szorstki 12.08.2010 20:48

Na KSC akurat projektanci znają możliwości kibiców w paski i zrobili im sektor gości na 1100 miejsc. Przynajmniej im ktoś frekwencje podniesie ;) Oczywiście narod wybrany mocno niezadowolony, a już pewnie w okolicach derbów będą się domagali obcięcia wejściówek do minimalnego poziomu najlepiej - szlaban. Poza tym te ich 15 tysięcy to mocno dyskusyjne. Projekt wstępny zakładał 15tys. miejsc wszystkich - łącznie z VIPami, skyboxami, dziennikarzami itp. Była potem jakaś wizytacja UEFA, która stwierdziła że na stadion III klasy (bo to po prostu stadion III klasy a nie żadne El Paso :P) musi być 15 tys. netto - czyli dla kibiców. I dogęścili ich jak w baraku ;>

ToTylkoJa 12.08.2010 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 959234)
Slabiutenki ten stadion dla czosnkojadow.

Mi od samego początu projekt i kolejne etapy budowy mówiły, że jest to słaby stadion. Wcale mi się nie podoba i nie wiem, co ludzie którzy go zachwalali w nim widzieli czy widzą.

Gwiaździsty 12.08.2010 21:19

Kluby mają obowiązek dania biletów przyjezdnym w ilości nie mnieszejj niż 5% pojemności stadionu, a jak dadzą więcej to ich sprawa.


Cytat:

Mi od samego początu projekt i kolejne etapy budowy mówiły, że jest to słaby stadion. Wcale mi się nie podoba i nie wiem, co ludzie którzy go zachwalali w nim widzieli czy widzą.
Ci co go zachwalali to powtarzali jak papugi tylko to co w gazecie przeczytali. A tam pismaki pisali sponsorowane artykuły wchodzące w 4 litery Majchrowskiemu jakie to piękne dzieło powstaje pod jego światłym przewodem a drugi towarzysz Filipiak też jest zainteresowany wrzawą wokół siebie i stadionu aby sciągnąć na niego rozproszoną i nieliczną diasporę. Dlatego powtarzają wokoło jakie to cudo powstaje wbrew temu co widać. A widać, że to mały, niski stadionik z 4 trybunami, z których jest każda inna. Wiadomo, że w porównaniu ze starym kurnikiem jest to skok cywilizacyjny ale w stosunku do innych budowanych obiektów ciasna pakamera.

gigant 12.08.2010 21:27

Wymyslą zakaz handlu w niedzielę i tyle parchy pograją w niedzielę w swoim supermarkecie. Kurnik moze wizualnie niebrzydki, ale postawiony na trawie, malutki i generalnie jakby tymczasowy. Krzesełka lepsze sa w tramwajach, ale podobno maja wzmacniane sciany, bo jak powszechnie wiadomo żyd lubi dynią walić o scianę (płaczu) i sporo stolików do pisania donosów, a w tym ci z Kałuży sa najlepsi w Polsce, jesli nie na świecie.

fortart 13.08.2010 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 959304)
Była potem jakaś wizytacja UEFA, która stwierdziła że na stadion III klasy (bo to po prostu stadion III klasy a nie żadne El Paso :P) musi być 15 tys. netto - czyli dla kibiców.

Czyżby?
http://www.wikipasy.pl/Stadion_Cracovii_a_wymogi_UEFA

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 955860)
Z tymże 30 001 miejsc musi mieć jeśli chcą go nazywać stadionem klasy Elite.

Nie ma już klasy Elite.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategor...on%C3%B3w_UEFA
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/...5_DOWNLOAD.pdf

Q13SON 17.08.2010 14:54

http://legionisci.com/photos11j/11cracovia1H_f1.jpg
stadion Legii to taka większa Dialog Arena? W sensie, nie ma zaplecza?

spidey 17.08.2010 15:05

Przestrzeń pod górnym poziomem trybun jest niewykorzystana, poniżej tej promendy gdzie stoją kibice, są pomieszczenia klubowe, restauracja, sklep, parkingi
Wygląda to samo miejsce z poziomu ulicy mniej więcej tak: http://www.legionisci.com/zdjecia/10..._stadion_d.jpg
Budowana trybuna według tego przekroju będzie w całości wykorzystana (to ta na pierwszym planie).
http://bi.gazeta.pl/im/6/5875/m5875176.jpg

buczo1985 17.08.2010 16:41

Stadion Pasów wewnątrz faktycznie nie powala. Kolor krzesełek i ich ciasne mocowanie jakoś mnie przygnębiają.

Robert_wislak 17.08.2010 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 958345)


A stadion jest MIEJSKI.

Jesteś w stanie mi powiedzieć jak to jest z tymi punktami gastronomicznymi i innymi stanowiskami komercyjnymi w dni nie-meczowe? I kto jest ich właścicielem, wyposaża je i komu płaci ew. czynsz?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez fortart (Post 959785)
Nie ma już klasy Elite.

A posiadasz wiedze jakie są nowe kryteria dla stadionu o najwyższym standardzie? Bo mi ten link od .pdf nie wchodzi.

Gwiaździsty 17.08.2010 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 963269)
Stadion Pasów wewnątrz faktycznie nie powala. Kolor krzesełek i ich ciasne mocowanie jakoś mnie przygnębiają.

Na zewnątrz też nie powala. Wyglada jak supermarket a nie stadion.

Buziek_LG 18.08.2010 19:19

http://www.bieg2012.pl/klik/KlikFile...5_sierpien.jpg Gdańsk 5-08-2010 z lotu ptaka

Buziek_LG 18.08.2010 19:46

i jeszcze coś od nas:
http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...c65337e7_o.jpg hala Gdańsk/Sopot
http://a.imageshack.us/img408/5203/c...1008181747.jpg i to samo podczas meczu Polska-Brazylia

Gwiaździsty 18.08.2010 19:48

Piękny stadion powstaje w Gdańsku. Wysokie, strome trybuny, kapitalna widoczność będzie z nich. To chyba będzie najlepszy stadion w lidze (jeśli zaplecze trybun będzie takie jak wnętrze).

Belzebub 18.08.2010 23:01

Porównując dzisiejszy stan budowy stadionów w Gdańsku i Wrocławiu, wydaje mi sie że cieżko bedzie ukonczyc wrocławianom stadion, tak aby na rok przed euro rozegrac oficjalny mecz..Wystarczy porownac zdjecie z Gdańska wyzej wklejone, z tym ponizej:
http://www.e2012.eu/_img/800/3042.JPG

Został im niecaly rok( w tym byc może cięzka zima) a tam stadion ledwo wykiełkował z ziemi..

MatMario 19.08.2010 00:48

Obejrzałem sobie stadion koszernych i jestem w szoku, jakie to jest szkaradne w środku! Dramat goni dramat.

Kolor czerwony to to jest w przybliżeniu takim dość sporym, no chyba że barwy to buraczkowo białe? Że drużyna buraczkowa to i kolor taki?

http://www.wikipasy.pl/images/f/f9/2...ebudowa_39.jpg

No i jeżeli ktoś narzeka na pleksi u nas to co można powiedzieć o czymś takim

http://www.wikipasy.pl/images/d/d7/2...ebudowa_33.jpg

Środek sektora, jedne z droższych biletów, u niech pewnie z 19,99 zł ale zawsze to miejsca premium. To kto chce siedzieć na środku?

http://www.wikipasy.pl/images/c/c9/2...ebudowa_40.jpg

A może na piętrze i na środku? Miejsca najwyżej, najbardziej na środku tanoi sprzedam!!!

http://www.wikipasy.pl/images/4/4b/2...ebudowa_66.jpg

No i na koniec ukryli wentylacje :D

http://www.wikipasy.pl/images/8/8d/2...ebudowa_54.jpg

Z zewnątrz jeszcze spoko, materiały, wykonanie. Wewnątrz jakiś dramat, małe to to, niezgrabne, po łebkach. A kto tą siatkę ogrodzeniową na środek sektora wpakował? Oddzielają swoich kibiców od siebie żeby się nie pobili :P Hahaha :)

U nas w środku jest ok. Przynajmniej w miarę, a tam po tych dwóch latach propagandy że to turbo hiper super el stadio, jestem mocccno zdziwiony.

Gwiaździsty 19.08.2010 06:39

Bo większość kibiców nie wiadomo czemu ekscytuje się wygladem elewacji zapominając, że tak naprawdę najważniejsze dla kibiców jest to co wewnątrz stadionu, a więc widoczność z trybun i ich wyglad, wyposażenie wewnętrzne, wygoda, czyli to z czego tak naprawdę korzystają a nie zewnętrzna powłoka czyli opakowanie. To też ważne ale na szarym końcu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl