Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

Eternit 05.06.2011 20:04

Ok:] dzięki za wszystkie rady, pozdro.

Lukasyno 05.06.2011 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1106632)
Jeszcze jedno, kaptury ćwiczyć razem z plecami czy z barkami?

Kaptur to możesz robić 2 razy na tydzień, taka partia że raz w tyg to nie ruszy..

Klate jak robisz na sztandze płasko to po co później hantle płasko? Albo jedno albo drugie.. 3 ćwiczenia na klate wystarczą.

Pawlolek 05.06.2011 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasyno (Post 1106696)
Kaptur to możesz robić 2 razy na tydzień, taka partia że raz w tyg to nie ruszy..

Klate jak robisz na sztandze płasko to po co później hantle płasko? Albo jedno albo drugie.. 3 ćwiczenia na klate wystarczą.

Myślę, że ktoś z 5-miesięcznym stażem nie powinien ich ćwiczyć dwa razy w tygodniu. Dokładnie ćwiczy kaptury na jednym treningu, a na innym również angażuje je do pracy, moim zdaniem wystarczy.

Lukasyno 05.06.2011 22:01

Mój błąd, nie doczytałem stażu.
A wracając do rozpiski, to brakuje tam jeszcze przedramienia.

Eternit 06.06.2011 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasyno (Post 1106716)
Mój błąd, nie doczytałem stażu.
A wracając do rozpiski, to brakuje tam jeszcze przedramienia.

Przedramię standardowo sztanga 3x podchwyt, 3x nachwyt. Czytałem gdzieś, że ze względu na szybką regenerację tych mięśni można je ćwiczyć nawet 3x w tygodniu. Chciałbym się upewnić, że tak jest, bo do tej pory ćwiczyłem je tylko raz w tygodniu.

ZoneNh 06.06.2011 10:16

Nie ma się co katować, wystarczy raz w tygodniu.

Haidar 06.06.2011 19:20

1. Jak działają aminokwasy? Czy są one dobrym rozwiązaniem i pomagają podczas treningu siłowo-masowego?
2. Ile powinny trwać przerwy między seriami podczas treningu jak w pytaniu pierwszym?

Staż 8 miesięcy :)

Kaszalot 06.06.2011 19:55

do dwoch minut
dobre, regeneracja poprawia, ale dieta to podstawa

a przedramion wogle nie ma sensu robic

Lukasyno 06.06.2011 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaszalot (Post 1107141)
a przedramion wogle nie ma sensu robic

:rotfl: Ty tak na poważnie?

Worcester 06.06.2011 20:59

Jeśli ktoś ćwiczy w Raczadam to bardzo proszę o kontakt na pw. Mam kilka pytań.

gianbuffon 06.06.2011 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Haidar (Post 1107125)
1. Jak działają aminokwasy? Czy są one dobrym rozwiązaniem i pomagają podczas treningu siłowo-masowego?

Jakie aminokwasy? Proste, czy BCAA?
Jak masz dobrą dietę, to aminokwasów prostych nie ma sensu brać.
BCAA jest dobre na redukcję. Dzięki temu nie spalisz mięśni i będziesz miał lepszą regenerację. Na masie nie ma sensu, chyba, że po treningu sobie biegasz i nie masz na co kasy wydawać, to możesz sobie kupić.

Kaszalot, zgadzam się z Tobą :) Ćwiczenia na przedramiona nie są konieczne.

Kaszalot 06.06.2011 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasyno (Post 1107155)
:rotfl: Ty tak na poważnie?

a czemu nie na powaznie?
akurat te miesnie pracuja przy 90% innych cwiczen, wiec moim zdaniem zuplenie nie ma ich sensu robic i tracic czas. no chyba ze sie wyczynowo podchodzi do kulturystyki

mic 07.06.2011 13:04

Panowie, co polecicie zeby sobie lyknac ? O ile w ogole jest sens cos brac ?

Waze 93kg przy wzroscie 186cm. Od dobrych paru lat nic nie robilem. Jestem slaby jak piz.da, chce wyrobic wiecej sily. Na silownie chodz 2-3 razy w tygodniu na ok 45-60min. Codziennie biegam/truchtam, ale kondycji narazie tez brak. W domu macham sobie sztanga (10-15kg, 10x 10 powtorzen), albo hantlami (5kg, 10x10)

Chce troche zrzucic kg (ale nie koniecznie), ale napewno chce zwiekszyc sile.

Dieta jako taka, staram sie jesc normalnie, bez tlustego, bez slodyczy, ostatni posilek 18-19.

Wstyd sie przyznac, dopiero zaczynam, licze na wyrozumialosc :)

Lukasyno 07.06.2011 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaszalot (Post 1107205)
a czemu nie na powaznie?
akurat te miesnie pracuja przy 90% innych cwiczen, wiec moim zdaniem zuplenie nie ma ich sensu robic i tracic czas. no chyba ze sie wyczynowo podchodzi do kulturystyki

Równie dobrze można by powiedzieć że podczas robienia pleców pracuje biceps więc nie ma sensu go robić.. ale.. jak sam napisałeś, zależy jak kto podchodzi do tematu siłowni, jeśli ktoś ją traktuje jako środek do zrobienia sportowej 70kg sylwetki to może sobie odpuszczać trening przedramion..
Ktoś kto celuje troche wyżej to myśle że głupotą jest nie robić przedramienia...

Lysy 07.06.2011 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaszalot (Post 1107205)
a czemu nie na powaznie?
akurat te miesnie pracuja przy 90% innych cwiczen, wiec moim zdaniem zuplenie nie ma ich sensu robic i tracic czas. no chyba ze sie wyczynowo podchodzi do kulturystyki

Przedramię można dobrze wykonać w 15-20 minut pod koniec siłowni (zwijanie sznurka z ciężarem, sztanga podchwytem, sztanga nachwytem). Korzyści z tego ćwiczenia są bardzo widoczne podczas innych ćwiczeń, gdzie istotna jest siła przedramion. Poza tym bez ćwiczenia przedramion, ręce wyglądają bardzo nieproporcjonalnie. Śmiać mi się niekiedy chcę jak widzę takich asów co nie robili nigdy przedramienia, z bicepsem 45+ a przedramionami jak patyki :rotfl:

Kaszalot 07.06.2011 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasyno (Post 1107333)
Równie dobrze można by powiedzieć że podczas robienia pleców pracuje biceps więc nie ma sensu go robić.. ale.. jak sam napisałeś, zależy jak kto podchodzi do tematu siłowni, jeśli ktoś ją traktuje jako środek do zrobienia sportowej 70kg sylwetki to może sobie odpuszczać trening przedramion..
Ktoś kto celuje troche wyżej to myśle że głupotą jest nie robić przedramienia...

troche nietrafione porownanie , bo biceps to akurat tylko zginacz ramienia.
miesnie ktore wchodza w sklad przedramion maja bardziej zroznicowane fukcje i jest ich wiecej.
co ciekawe, w rozpiskach zawodowcow rzadko sie je spotyka

gianbuffon 07.06.2011 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez baton (Post 1107323)
Panowie, co polecicie zeby sobie lyknac ? O ile w ogole jest sens cos brac ?

Waze 93kg przy wzroscie 186cm. Od dobrych paru lat nic nie robilem. Jestem slaby jak piz.da, chce wyrobic wiecej sily. Na silownie chodz 2-3 razy w tygodniu na ok 45-60min. Codziennie biegam/truchtam, ale kondycji narazie tez brak. W domu macham sobie sztanga (10-15kg, 10x 10 powtorzen), albo hantlami (5kg, 10x10)

Chce troche zrzucic kg (ale nie koniecznie), ale napewno chce zwiekszyc sile.

Dieta jako taka, staram sie jesc normalnie, bez tlustego, bez slodyczy, ostatni posilek 18-19.

Wstyd sie przyznac, dopiero zaczynam, licze na wyrozumialosc :)

Aviomarin sobie łyknij.
Wejdź sobie na jakieś forum o tematyce kulturystycznej i poczytaj w podwieszonych tematach o podstawach treningu i diety.
Zdecyduj się, czy chcesz robić siłę, czy redukcję. Machanie sztangą codziennie nic nie da. Poszukaj jakiegoś planu. Ponadto mięśnie rosną podczas regeneracji. Czyli masz robić min. 1 dzień wolny. Siłownia 3x w tygodniu w całości wystarczy. Po treningu biegaj min. 30 min. W dni nietreningowe najlepiej min. 1h. Ale na początek wystarczy 3x w tygodniu od razu po treningu.
Piszesz, że dieta jako taka, więc nie spodziewaj się dobrych efektów. Nie jesz słodyczy i tłustego ok. A czy jesz 5-6 posiłków dziennie? Czy w każdym posiłku dostarczasz organizmowi pełnowartościowe białko i węglowodany ( WW nie je się tylko w ostatnim posiłku). Czy spożywasz zdrowe tłuszcze? Czy odstęp między posiłkami wynosi 2-3h? Ostatni posiłek 18-19, czyli chodzisz spać o 21, tak?

pietras1234 08.06.2011 19:52

Cytat:

miesnie ktore wchodza w sklad przedramion maja bardziej zroznicowane fukcje i jest ich wiecej.
co ciekawe, w rozpiskach zawodowcow rzadko sie je spotyka
Sam przyznałeś w tym momencie rację kol. Lukasyno. W większości ćwiczeń przedramion używasz tylko do zapewnienia stateczność stawu nadgarstka, przy której to funkcji pracuje 20% mięśni przedramienia, reszta to mięśnie zapewniające ruch, ćwiczyć je można tylko przy zginaniu nadgarstków podchwytem lub nachwytem.
A zginanie przedramienia w innych ćwiczeniach to raczej błąd wynikający ze złej techniki wykonywania ćwiczenia.
Apropo bicepsa, rozbawiają mnie panowie ściągający drążek wyciągu górnego i twierdzący, że to ćwiczenie na biceps i klatę jednocześnie! :D

fialo 08.06.2011 20:16

Panowie sprawa jest tego typu. W rozpisce na klatę mam wyciskanie z głową w dół, na ławce ukośnej. I problem jest tego typu, że przy takim ćwiczeniu robi mi się trochę słabo, nie najlepiej się czuje, kręci mi się w głowie. Czy wycisk dołem jest konieczny? Nie mam żadnych problemów z sercem, wiem to ponieważ niedawno robiłem kompleksowe badania, jednak ta sytuacja mnie niepokoi.

Pawlolek 08.06.2011 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1107878)
Panowie sprawa jest tego typu. W rozpisce na klatę mam wyciskanie z głową w dół, na ławce ukośnej. I problem jest tego typu, że przy takim ćwiczeniu robi mi się trochę słabo, nie najlepiej się czuje, kręci mi się w głowie. Czy wycisk dołem jest konieczny? Nie mam żadnych problemów z sercem, wiem to ponieważ niedawno robiłem kompleksowe badania, jednak ta sytuacja mnie niepokoi.

Zastąp pompkami na poręczach w wersji na klatkę.

TSW Fanatyk 20.06.2011 13:22

Mam pytanie, Jak wykonujecie podciąganie? Chodzi o to czy prostujecie ręce w łokciach całkowicie czy zostawiacie cały czas ugięte aby mięśnie były cały czas napięte?

Aktualnie robię trening na siłę 5x5 i na podciąganie dowieszam do pasa 10 kg.

maciekTSW 20.06.2011 14:33

Kiedyś rozmawiałem z pewnym trenerem i mówił ze absolutnie trzeba prostować ręce, chyba że już nie masz siły to 2-3 ostatnie powtórzenia na koniec można oszukać.

gianbuffon 20.06.2011 14:56

Prostuj ręce. Jak powracasz do pozycji wyjściowej, to maksymalnie rozciągasz mięśnie.

Eternit 21.06.2011 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez godzilla (Post 1114209)
witam, jest w krakowie gdzies cos takiego? http://www.outdoorfitness.pl/

Widziałem coś podobnego w Parku Jordana, od strony al. 3 maja, ale chyba nie aż tak fajne, jak te z Twojego linku.

martinius028 21.06.2011 13:34

Mógłby mi ktoś podrzucić jakiś ciekawy program treningowy na spalanie i ogólny rozwój byłbym bardzo wdzięczny :D

Kyno 27.06.2011 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 1114230)
Mógłby mi ktoś podrzucić jakiś ciekawy program treningowy na spalanie i ogólny rozwój byłbym bardzo wdzięczny :D

A szukałeś coś samemu ?

www.aktywni.pl , www.bieganie.pl

martinius028 27.06.2011 21:57

Szukałem ale nie umiem połączyć aerobów i treningu siłowego w odpowiednich proporcjach.
Wolę się skonsultować z kimś kto że tak powiem w tym siedzi żebym sam sobie dozując intensywność nie przesadził bądź nie przyjął za małej.

Karamazow 01.07.2011 11:28

Jakie ćwiczenia wykonywać i z jaką częstotliwością, żeby powiększyć mięśnie brzucha? Nie zależy mi na kaloryferze tylko na zwiększeniu masy mięśniowej brzucha.

gianbuffon 01.07.2011 12:35

Kolego, miska przede wszystkim :)

maciekTSW 02.07.2011 01:26

Up^

http://www.menshealth.pl/fitness/Tre...ucha-3546.html

pietras1234 02.07.2011 07:24

Ściema, ABS II daje rade.

gianbuffon 02.07.2011 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekTSW (Post 1119970)

Ja z tego zrozumiałem, że Karamazow chce zwiększyć masę mięśniową :) Więc nic innego jak dobra micha.
A jeśli chodzi o ćwiczenia, to również polecam ABS II.

ManiekTS 03.07.2011 14:54

Extreme Fitness, jest tam selekcja Kick Boxing i MMA, cena przystepna i mila atmosfera.

piotrek1325 20.07.2011 20:04

Gdzie w centrum Krakowa, okolice Rynku, Galerii lub Bronowic Małych jest jakaś siłownia gdzie będzie jakiś trener który w razie czego doradzi ? I jakie ceny.

jakkfk 01.08.2011 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek1325 (Post 1130254)
Gdzie w centrum Krakowa, okolice Rynku, Galerii lub Bronowic Małych jest jakaś siłownia gdzie będzie jakiś trener który w razie czego doradzi ? I jakie ceny.

Obawiam się, że w tych rejonach będzie drogo...


Poratuje ktoś zestawem/programem jak podeśle czym dysponuje...?

power1928 01.08.2011 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jakkfk (Post 1138109)
Obawiam się, że w tych rejonach będzie drogo...


Poratuje ktoś zestawem/programem jak podeśle czym dysponuje...?

Polecam zajrzeć na sfd.pl Tam jest wielu ogarniętych ludzi, którzy za darmo pomogą i powiedzą co i jak.

RLY 01.08.2011 11:35

@ piotrek1325 Masz Energym na Wrocławskiej http://www.energym.com.pl/

Lukasyno 09.08.2011 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FearTS (Post 1143084)
No więc chce zacząć przygodę z siłownią no i mógłby mi ktoś napisać jakie ćwiczenia wykonywać ( ogólnie plan) i na czym polegają

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ tutaj masz stronke gdzie są pokazane ćwiczenia, ogólne zasady. Jak to przestudiujesz to będziesz miał mniej więcej zarys jeśli chodzi o trening na siłowni.
Napisz jaki jest Twój cel ćwiczeń, jakim sprzętem dysponujesz i ile razy w tygodniu masz czas na trening. Wtedy się coś rozkmini.

Ewenement 12.08.2011 08:58

witam,
sa w okolicach miasteczka agh/rynku sa jakies sztuki walki? bjj, mma ?
sambo jest tylko na NH ?

LeszekABG 12.08.2011 10:28

Okolice AGH to Reymonta 22, nowa hala Wisły, Xtreme Fitness.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl