![]() |
Ok:] dzięki za wszystkie rady, pozdro.
|
Cytat:
Klate jak robisz na sztandze płasko to po co później hantle płasko? Albo jedno albo drugie.. 3 ćwiczenia na klate wystarczą. |
Cytat:
|
Mój błąd, nie doczytałem stażu.
A wracając do rozpiski, to brakuje tam jeszcze przedramienia. |
Cytat:
|
Nie ma się co katować, wystarczy raz w tygodniu.
|
1. Jak działają aminokwasy? Czy są one dobrym rozwiązaniem i pomagają podczas treningu siłowo-masowego?
2. Ile powinny trwać przerwy między seriami podczas treningu jak w pytaniu pierwszym? Staż 8 miesięcy :) |
do dwoch minut
dobre, regeneracja poprawia, ale dieta to podstawa a przedramion wogle nie ma sensu robic |
Cytat:
|
Jeśli ktoś ćwiczy w Raczadam to bardzo proszę o kontakt na pw. Mam kilka pytań.
|
Cytat:
Jak masz dobrą dietę, to aminokwasów prostych nie ma sensu brać. BCAA jest dobre na redukcję. Dzięki temu nie spalisz mięśni i będziesz miał lepszą regenerację. Na masie nie ma sensu, chyba, że po treningu sobie biegasz i nie masz na co kasy wydawać, to możesz sobie kupić. Kaszalot, zgadzam się z Tobą :) Ćwiczenia na przedramiona nie są konieczne. |
Cytat:
akurat te miesnie pracuja przy 90% innych cwiczen, wiec moim zdaniem zuplenie nie ma ich sensu robic i tracic czas. no chyba ze sie wyczynowo podchodzi do kulturystyki |
Panowie, co polecicie zeby sobie lyknac ? O ile w ogole jest sens cos brac ?
Waze 93kg przy wzroscie 186cm. Od dobrych paru lat nic nie robilem. Jestem slaby jak piz.da, chce wyrobic wiecej sily. Na silownie chodz 2-3 razy w tygodniu na ok 45-60min. Codziennie biegam/truchtam, ale kondycji narazie tez brak. W domu macham sobie sztanga (10-15kg, 10x 10 powtorzen), albo hantlami (5kg, 10x10) Chce troche zrzucic kg (ale nie koniecznie), ale napewno chce zwiekszyc sile. Dieta jako taka, staram sie jesc normalnie, bez tlustego, bez slodyczy, ostatni posilek 18-19. Wstyd sie przyznac, dopiero zaczynam, licze na wyrozumialosc :) |
Cytat:
Ktoś kto celuje troche wyżej to myśle że głupotą jest nie robić przedramienia... |
Cytat:
|
Cytat:
miesnie ktore wchodza w sklad przedramion maja bardziej zroznicowane fukcje i jest ich wiecej. co ciekawe, w rozpiskach zawodowcow rzadko sie je spotyka |
Cytat:
Wejdź sobie na jakieś forum o tematyce kulturystycznej i poczytaj w podwieszonych tematach o podstawach treningu i diety. Zdecyduj się, czy chcesz robić siłę, czy redukcję. Machanie sztangą codziennie nic nie da. Poszukaj jakiegoś planu. Ponadto mięśnie rosną podczas regeneracji. Czyli masz robić min. 1 dzień wolny. Siłownia 3x w tygodniu w całości wystarczy. Po treningu biegaj min. 30 min. W dni nietreningowe najlepiej min. 1h. Ale na początek wystarczy 3x w tygodniu od razu po treningu. Piszesz, że dieta jako taka, więc nie spodziewaj się dobrych efektów. Nie jesz słodyczy i tłustego ok. A czy jesz 5-6 posiłków dziennie? Czy w każdym posiłku dostarczasz organizmowi pełnowartościowe białko i węglowodany ( WW nie je się tylko w ostatnim posiłku). Czy spożywasz zdrowe tłuszcze? Czy odstęp między posiłkami wynosi 2-3h? Ostatni posiłek 18-19, czyli chodzisz spać o 21, tak? |
Cytat:
A zginanie przedramienia w innych ćwiczeniach to raczej błąd wynikający ze złej techniki wykonywania ćwiczenia. Apropo bicepsa, rozbawiają mnie panowie ściągający drążek wyciągu górnego i twierdzący, że to ćwiczenie na biceps i klatę jednocześnie! :D |
Panowie sprawa jest tego typu. W rozpisce na klatę mam wyciskanie z głową w dół, na ławce ukośnej. I problem jest tego typu, że przy takim ćwiczeniu robi mi się trochę słabo, nie najlepiej się czuje, kręci mi się w głowie. Czy wycisk dołem jest konieczny? Nie mam żadnych problemów z sercem, wiem to ponieważ niedawno robiłem kompleksowe badania, jednak ta sytuacja mnie niepokoi.
|
Cytat:
|
Mam pytanie, Jak wykonujecie podciąganie? Chodzi o to czy prostujecie ręce w łokciach całkowicie czy zostawiacie cały czas ugięte aby mięśnie były cały czas napięte?
Aktualnie robię trening na siłę 5x5 i na podciąganie dowieszam do pasa 10 kg. |
Kiedyś rozmawiałem z pewnym trenerem i mówił ze absolutnie trzeba prostować ręce, chyba że już nie masz siły to 2-3 ostatnie powtórzenia na koniec można oszukać.
|
Prostuj ręce. Jak powracasz do pozycji wyjściowej, to maksymalnie rozciągasz mięśnie.
|
Cytat:
|
Mógłby mi ktoś podrzucić jakiś ciekawy program treningowy na spalanie i ogólny rozwój byłbym bardzo wdzięczny :D
|
Cytat:
www.aktywni.pl , www.bieganie.pl |
Szukałem ale nie umiem połączyć aerobów i treningu siłowego w odpowiednich proporcjach.
Wolę się skonsultować z kimś kto że tak powiem w tym siedzi żebym sam sobie dozując intensywność nie przesadził bądź nie przyjął za małej. |
Jakie ćwiczenia wykonywać i z jaką częstotliwością, żeby powiększyć mięśnie brzucha? Nie zależy mi na kaloryferze tylko na zwiększeniu masy mięśniowej brzucha.
|
Kolego, miska przede wszystkim :)
|
|
Ściema, ABS II daje rade.
|
Cytat:
A jeśli chodzi o ćwiczenia, to również polecam ABS II. |
Extreme Fitness, jest tam selekcja Kick Boxing i MMA, cena przystepna i mila atmosfera.
|
Gdzie w centrum Krakowa, okolice Rynku, Galerii lub Bronowic Małych jest jakaś siłownia gdzie będzie jakiś trener który w razie czego doradzi ? I jakie ceny.
|
Cytat:
Poratuje ktoś zestawem/programem jak podeśle czym dysponuje...? |
Cytat:
|
@ piotrek1325 Masz Energym na Wrocławskiej http://www.energym.com.pl/
|
Cytat:
Napisz jaki jest Twój cel ćwiczeń, jakim sprzętem dysponujesz i ile razy w tygodniu masz czas na trening. Wtedy się coś rozkmini. |
witam,
sa w okolicach miasteczka agh/rynku sa jakies sztuki walki? bjj, mma ? sambo jest tylko na NH ? |
Okolice AGH to Reymonta 22, nowa hala Wisły, Xtreme Fitness.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl