![]() |
Cytat:
Cytat:
A co do tematu. Szczerze powiedziawszy sam nie wiem, czy jestem za tym aby Skorża dalej pracował w Wiśle, czy też przyszedł w jego miejsce ktoś inny. Niektórzy proponują Petrescu, ale zdajcie sobie sprawę, że na tę chwilę on jest dla nas zupełnie nieosiągalny. Facet, który zdobywa mistrzostwo Rumunii z klubem, który trzy lata wcześniej po raz pierwszy (sic!) awansował do tamtejszej ekstraklasy, nie przyjdzie raczej do Wisły. Zresztą sądzę, że i tak nieważne jest, co Unirea pokaże w Lidze Mistrzów - Petrescu to w końcu znana firma (mam tu na myśli jego piłkarską karierę). I choćby z tego względu prędzej czy później dostanie propozycję objęcia jakiejś mocnej europejskiej drużyny. Zatem nie łudźcie się, bo szanse na powrót Dana są wg mnie mizerne. Zakładając hipotetycznie, że przyszedłby do nas ktoś z podobnym warsztatem trenerskim do Rumuna, to i tak nasze gwiazdeczki postarają się zapewne o jego dymisję. Zastanawia mnie przy okazji fakt, jak to wygląda w chwili obecnej w Legii - co by nie mówić, Urban sztuki trenerskiej uczył się przecież poza granicami naszego piłkarskiego bagna, a przynajmniej tak mi się wydaje. Podsumowując. Chciałbym, nie ukrywam, żeby na Reymonta przywędrował taki szkoleniowiec, który zrobiłby w zespole konkretną rewolucję i pokazał naszym grajkom, co to znaczy prawdziwy męski sport, jakim niewątpliwie jest futbol. Ale do realizacji tego pomysłu potrzebne są przynajmniej trzy składowe: 1. Odpuszczenie całego albo i nawet dwóch sezonów, które zapewne skończyłyby się walką o środek tabeli. A na to niestety pozwolić sobie chyba nie możemy, co jest godne pożałowania właśnie w takich chwilach, jak wczoraj. 2. Zatrudnianie piłkarzy stosunkowo młodych, tj. takich pomiędzy 17. a 23. rokiem życia, którzy już u progu kariery zobaczą, że na tym poziomie nie ma opierdalania się i trzeba trenować oraz biegać dopóki tchu w płucach nie braknie. Tu dochodzimy do innej ciekawej rzeczy - potrzebni są porządni i wymagający trenerzy w zespołach juniorskich oraz Młodej Wisły (który też nie pozwoli piłkarzom na chodzenie po murawie). 3. Znalezienie zespołu takiego szkoleniowców, który pozwoli powyższe założenia zrealizować w praktyce. A to do zadań prostych raczej nie należy. Ja w Polsce na chwilę obecną takich ludzi jednak nie widzę. Niby Smuda słynie z tego, że jest wymagający wobec zawodników, ale akurat nie sądzę, aby on sprawdziłby się w naszej ekipie. Zatem szukać nowego Petrescu (a najlepiej kilku takich Danów) w trybie awaryjnym! Po głębszej analizie dochodzę do wniosku, że puchary europejskie to dla Skorży niestety za wysokie progi. Wygląda na to, że nie ma autorytetu wśród piłkarzy. Niby zdeklasowaliśmy w zeszłym sezonie mocny Beitar, ale już z Tottenhamem, który w mojej opinii zaprezentował się mimo wszystko słabiej od zespołu z Izraela graliśmy słabo. I nawet zaskakująca wygrana na własnym stadionie z Barceloną nie przekonuje mnie w chwili obecnej. Trochę się jednak rozmarzyłem - czas najwyższy zejść na ziemię... P! |
Cytat:
Reprezentant Polski Kłos w wywiadzie dla C+ bez owijania w bawełne powiedział, że treningi były za ciężkie. No ludzie. Reszta darmozjadów spod gwiazdy Baszczu z nami byle na luzie kibicami doprowadziła do zwolnienia Petrescu. Zdejmij różowe okulary, bo taka jest niestety prawda. Bez pracy nie ma kołaczy i jeśli tego nie zrozumieją sami piłkarze, to będziemy dalej jechać Oderki i Łęczne z rączkami w kieszeni, a odpadać w sierpniu. |
Moim zdaniem najważniejszym zadaniem dla Skorży lub nowego trenera, będzie wypracowanie stylu gry. Ludzie którzy zboku obserwują mecze Wisły, widzą że tego stylu nie ma dalej. Owszem bywały takie mecze, które mogły się podobać np. z Lechią, gdzie było widać cały czas że zespół grał z ogromnym parciem do przodu, grał ładną piłkę, miał dużo okazji. Moja obserwacja jest taka, na ogórki trzeba wychodzić z nastawieniem parcia do przodu od 1 minuty, graniem piłką, rozgrywaniem tej piłki, a nie długie piłki czy oddanie pola gry przeciwnikowi. Nie mam zachwytu nad Leszkiem, ale podobało mi się to co narzucił im Smuda w meczu z Kazachami, Szwajcarami i Austrią Wiedeń. Wypracował on w Lechu pewien styl gry do przodu i jestem pewien, że w Wiśle Skorża jest wstanie wypracować ten styl gry. Owszem potem zaczęły się w Lechu gwiazdorstwa Stilica, Lewandowskiego, problemy kondycyjne, krótka ławka ale to były inne czynniki. Jak zauważył Mirek Szymkowiak w Wiśle rozgrywanie zaczyna się dopiero po tym jak po długiej piłce od obrońcy wywalczymy ją i wtedy przesuwają się zawodnicy a Wisła zaczyna rozgrywać. O ile na naszym stadionie i przy wsparciu kibiców idzie to łatwo i płynnie, to na wyjieździe w tym sezonie mieliśmy z tym ogromne problemy. Brak tego stylu moim zdaniem doprowadził w pewnym stopniu do porażki z Levadią. Ja licze że Skorża mając do dyspozycji Jirsaka, Gargułe i Sobola będzie wstanie wypracować ten styl. Każdy kto widział wszystkie mecze Wisły w tym sezonie(ja widziałem wszystkie) potwierdzi moje słowa. Skorża będzie rozpoczynał 3 sezon w Wiśle i powinniśmy widzieć coraz większe efekty jego pracy. Przecież często słyszeliśmy wypowiedzi graczy Wisły, typu "liczyliśmy kiedy padnie wreście ta 1 bramka i mecz się ułoży". Ja licze że teraz gdy mamy bardzo dobrą 2 linie, uda się wypracować ofensywny styl gry, który będziemy wstanie bez problemu( czy jesteśmy w pełni formy czy nie ) narzucić takiej Levadi
|
Cytat:
Po powrocie Garguły będziemy mieć naprawdę świetną 2 linię (oczywiście patrzymy kategorią polskich realiów). Małecki-Sobol-Guła-Kirm, trzeba chcieć czegoś więcej? Lubię sobie pomarudzić czasami ale naprawdę jak na polską lige (niestety marną i staczającą się do śmiesznie nieskiego poziomu... ale to jest materiał na bardzo długi artykuł, który może w końcu napiszę :shock: ) to jest się czym pochwalić. Doświadczenie, przebojowość, technika... to wszystko jak za dotchnięciem czarodziejskiej różdżki będziemy mieć w 2 lini zespołu. I myśle, iż trener Skorża będzie potrafił z tej czwórki zawodników skompilować, uprzedmiotowić i wykreować maszynkę do gry szybkiej, technicznej i na polskie realia bardzo skutecznej. |
Najgorsze jest jednak to, że 75% tej "naprawde świetnej 2 linii" już jest teraz lecz nie widzimy choćby 50% oczekiwanego "doświadczenia, przebojowości, techniki". Nie odbierz tego vodzu91 jako krytykę Twojego posta bo jedyne co bym dorzucił do Twoich przemyśleń to jeszcze Boguski, który chyba najlepiej radzi sobie jako taki cofniety napastnik wspomagajacy pomoc. Na papierze wyglada to super- ale to wciąż tylko papier- potrzeba jeszcze trochę chęci ze strony zawodników a nie "czarodziejskich różdżek".
|
Cytat:
I jeszcze może kilka słów o Rafale Boguskim. Ciekawa sprawa bo jakoś nigdy nie miałem przekonania do tego zawodnika :shock: Dziwne nie? A jednak. Cenię go za jego umiejętności, a mimio to coś zawsze nie pasowało mi w jego stylu gry... ale... moje zdanie poprostu. A dlaczego ciekawa sprawa? Bo doceniłem klase tego gościa i to co robił dla Wisły kiedy go nam zabrakło. I tutaj zgodze się z tobą tragez88. Niby wydawałoby się, że mało potrzebny, a jednak... I teraz pozostaje nam gdybanie (którego nienawidzę). Co by było jeżeli Boguski zagrałby z Levadią... |
No właśnie co by było gdyby zagrał Boguski zamiast Ćwielonga/Jirsaka. Gdyby wykorzystał jedną z kilku sytuacji Ćwielonga albo wykazał się jakąś kreatywnością/dobrym zagraniem do partnera.. dobra koniec tych wywodów bo zaraz dojdziemy, że Borysiuk odebrał nam miliony :P
|
hmmm nie rozumiem niektorych tutaj na forum.
Co na po tym skoro znowu zwolnia trenera??? Przyjdzie nowy trener(pewnie ten od Amici) i zaraz bedzie, ze potrzebuje nowych pilkarzy aby mogl stworzyc swoj styl gry, kasy na transfery nie bedzie(bo juz teraz nie ma) i bedziecie znowu sie na forum gotowac ze nie ma nowych zawodnikow. Faktem jest ze ta przegrana z Estonia to najtrudniejsza chwila dla naszego trenera podczas jego pobytu u nas. Ja bym jednak dal mu pracowac dalej. Bednarz zrobil 3 ciekawe transfery, pozbyl sie zawodnikow ktorzy nie grali w systemie zadnej rolo(Dawid, Beto, Varga, Niedzielan).Po jakims czasie(gdy wroca, Gargula, Bogus i Peter) kadra naszej druzyny bedzie wygladala dosc ciekawie i wtedy trener bedzie mial czas wlaczycz do druzyny 2-3 mlodych zawodnikow jak kp Czejak, Chrapek czy Leszczak. No i oczywiscie proszilbym o zmiane bramkarza na Ilie.... Nie ma co patrzec w tyl, musimy teg rok(znowu bez pucharow) jak najlepiej wykorzystac! |
http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=21479 - ktos cos wie na ten temat bo oficjalna nic nie podala
|
Błąd, że podał się do dymisji. Nikogo lepszego z polskiego podwórka nie znajdziemy, a znowu na zagranicznego trenera to raczej nie są chętni włodarze Wisły po przygodzie z Petrescu i Okuką.
|
Kto w takim przypadku decyduje o jego losie, tzn. o rozpatrzeniu dymisji? Rada?
|
No to pozamiatane, nie wierzę że go zostawią. W Polsce nie znajdziemy lepszego trenera niż Smuda a on przegrał lepszym składem mistrza ze Skorżą. Obcokrajowiec nie wchodzi w grę bo Petrescu był dobrym trenerem tylko że trzeba było ostro pracować a tego piłkarze nie chcieli. Był idealnym trenerem i miał tyle sukcesów... Jeszcze tego pożałujemy... Może przeciwnicy Skorży (m.in Pysio) mogliby podać nazwisko ewentualnego, według ich dobrego następcy? Bo ja takiego nie widzę i nie pieprzcie o Smudzie bo on wiele razy już w Wiśle pracował a sukcesy mieli inni. Po za tym do tradycji przeszło już to ze "zajeżdża" swoje drużyny na zgrupowaniach czego efektem są liczne kontuzje w trakcie sezonu. Możliwe że właśnie przez to Lech nie zdobył mistrza w zeszłym sezonie.
|
Dobrze że podał sie do dymisji . Ona wcale nie musi być przyjęta a jest bardzo Honorowa...
pozdrawiam |
Wielka szkoda.
Pan Maciek ma wielki potencjał. |
o cholera. Do rozpoczacie ligi zostal tydzien, my zaczniemy szukac trenera, znajdziemy w polowie sezonu, a w miedzyczasie zmienimy go jeszcze 4 razy. Oby nie skonczylo sie jak 3 sezony temu.....kur*wa [ oby boss nie przyjal]
|
To bylo do przewidzenia ze tak zrobi- to jest chlowiek honorowy i w dupe ma pieniadze ktore by dostal po zwolnieniu. Teraz trzeba tylko liczyc ze ta dymisja nie zostanie przyjeta.
To sie k..a weekend zacza, niech jeszcze jutro dadza dupy to juz calkiem s....rniczony |
Podała się osoba do dymisji która , ja osobiście najmniej chciałem żeby to zrobiła. Maciek wziął na siebie winę i zrobił wg siebie słuszną decyzję ale to nie on powinien zostać bez pracy tylko panowie J.Bednarz i pan Wilczek. Oni byli odpowiedzialni wraz z RN za transfery które wzmocnią drużynę przed sezonem i żeby było wszystko zapięta na ostatni guzik przed pierwszym meczem pucharowym. A że polityka jaka była każdy widział , to i tak cud że Maciek z takim składaem obronił Mistrza Polski , ale niestety na Europe to za mało nawet te zaściankową i pół amatorską jaką jest Estonia
|
Jutro nie dadza dupy, my na trybunach nie damy dupy i miejmy nadzieje ze zostanie na stanowisku.
Trzeba wierzyć |
to się narobiło...
wziął winę na siebie...ma swój honor... coś czuje ze jutrzejszy mecz będzie cieżki...do pilkarzy już doszło ze zlożyl dymisje...to jeszcze gorzej podziala...od meczu w Talinie nie prowadzil z nimi zadnego treningu... ehhh narobilo sie... |
Czemu taki Ferguson może przyrosnąć do stołka trenera MU, a u nas trenerzy zmieniają się raz na 2 lata?
Przecież Manchaster tez niedawno miał niezły kryzys, gdy w swojej grupie Ligi Mistrzów zajął ostatnie miejsce i odpadał z pucharów. To był nie mniejszy szok dla kibiców United niż odpadnięcie Wisły dla nas. Czy ktoś wtedy myślał o wywaleniu Fergusona na bruk? Czy on podał się do dymisji? |
On ma swój honor, a Ci dwaj panowie ze stanowiska dyrektora i prezesa będą się trzymać rękami i nogami, żeby utrzymać swoją ciepłą posadkę...
|
jeszcze nigdzie nie ma zadnej wiadomosci ze podal sie do dymisji
wiec spokojnie oficjalna nie potwierdzila jeszcze |
Podał się to źle, nie podał by się to też źle bo leci na kasę jak Kasperczak...
Sygnał może być wyraźny od Cupiała, jesteś trenerem zbieraj dupę w troki i walcz. To ty jesteś szefem i zrób tak aby było dobrze. Jak przyjmie to będzie lipa mega i degrengolady ciąg dalszy. |
Oby tylko jej nie przyjeli ...
|
Kolejny cios prosto w serce ;(
|
Nie przyjmować!
|
Nie Skorża tylko Rafał Janas powinien wylecieć z hukiem z klubu. sierota jest odpowiedzialna za rozeznanie przeciwnika, a pojechał do Estoni kompletnie nie rozeznał siły przeciwnika, spojrzał chyba tylko na nazwe drużyny i rok założenia, po czym stwierdził że to ogórki. W wyniku czego Skorża inaczej rozłozył przygotowania zespołu i forma miała przyjść na IV runde kwalifikacji.
Pozatym Wilczek nie umie liczyć, i za to powinien też wylecieć, a w raz z nimi Kazimierski miernota trenerska bramkarzy. Czas Bednarza też dobiega końca, za to że prawego obrońce nie sciagnal przez Levadią, wiedząc pół roku temu że Baszczyński odchodzi, i że dwa lata szuka bramkarza przysyłajac jakieś darmowych amatorów.! Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czy Bednarz jest Figurantem czy Dyrektorem Sportowym. Znajac życie Zarzad przyjmie Dymisje Skorży, a sam zachowa stołki. |
Dobrze ze sie podal do dymisji i tyle, kopanie pilki do przodu nawet ja moge pilkarzy nauczyc, z Tottenhamem tez Skorza zawalil taka jest przykra prawda !!!
A to ze ma honor to nikt nie zaprzecza i za to go szanuje ze wie ze popelnil blad, a nawet jak zarzad nie przyjmie dymisji, to na takim etapie trudno mu bedzie jeszcze pracowac z zespolem, trzeba zmian niech to bedzie pierwsza !!! |
Cytat:
A u nas jak sie ich przycisnie to jest foch dwa mecze przegrane i do widzenia trerze my tu rzadzimy chyba pan o tym zapomnial. Poleca na skarge do prezesa ze maja zakwasy po treningu i juz sie zbieraja czarne chmury nad trenerem- bo tyran jak tak mozna gwiazdki traktowac. To jest Polska wlasnie i dlatego dalej jestesmy tu gdzie jestesmy |
Cóż, już oglądając wypowiedź Skorży tuż po meczu można się było spodziewać takiej decyzji. Rozsądnie byłoby jednak nie przyjmować tej decyzji bo nie mamy godnego następcy, a bez trenera 'od zaraz' mamy szansę stracić ligę.
|
Nie! Maciek musi zostać :/ nie ma póki co kandydata w jego miejsce! nie ma w Polsce lepszego trenera młodego pokolenia niż Skorża ... To co się dzieje teraz w klubie jest tym, czego sie obawiałem po odpadnięciu Wisły z Pucharów :( totalny chaos i nieporządek ... Jestem w 100% przekonany, że żaden polski czy zagraniczny trener nie zrobi z igieł wideł ... mamy skład taki jaki mamy, a że z transferami wiemy jak było to trzeba się z tym pogodzić ... Brożek odejdzie - to raczej pewne, ale Maciek musi zostać!!!
|
skąd redakcja ma takie informacje?nigdzie oprócz naszej strony nie pisze o dymisji
|
NIE PRZYJMOWAC!!
Piłkarze teraz powinni za nim stanąć, bo to oni spier*, a i tak wielki sukces, że z nimi zdobył 2x MP |
To, że ktoś podał się do dymisji nie oznacza, że na pewno odchodzi. Trener Skorża jest mądrym człowiekiem i jak widać honorowym. Teraz nikt mu nie zarzuci, ze liczy się dla niego posada. Myślę, że dymisja zostanie odrzucona, a Skorża dzięki takiemu manewrowi wyjdzie z całej sytuacji z twarzą.
Dla mnie nic się nie zmieniło: MACIEJ SKORŻA 1906% POPARCIA! |
Panie Macieju, jest pan najlepszym szkoleniowcem w tym kraju. Pan MUSI zostać!
|
szkoda:/ najlepszy polski trener.. teraz zacznie się szukanie nowego.. jego aklimatyzacja w klubie, poznawanie zawodników. to tylko odbije się na wynikach wisły
może jednak nie pozwolą mu odejsc.. |
Boje się, że rozpatrzą to pozytywnie : /
Tylko nie Smuda... Jak już to ktoś zza granicy. Wie ktoś może czy utytułowani trenerzy jacyś bardziej znani i doświadczeni są aktualnie na bezrobociu? |
Powiem tak: liczyłem, że to się stanie, ale po zastanowieniu się chyba dałbym mu jeszcze jedną szansę..
|
Skorża udowodnił, że potrafi przyznać się do błędu i jest Człowiekiem Honoru. Jestem przekonany, że potrafi także ten błąd przeanalizować i na swych błędach się uczyć, dlatego też mam nadzieję, że ta dymisja nie zostanie przyjęta. Na trenera lepszego od Skorży nie mamy w tej chwili żadnych szans.
|
Skorża 1906% Szacunku musi zostac!!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl