![]() |
Brawo Wilu.
Twoja zagadka. |
Widzę że Wilu nie ma.... myślę że się nie obraź jak zadam zagadkę za niego ... :>
http://www.swiatpodrozy.pl/expo/t1_2746.jpg Gdzie to Co to ?? :):) można dołożyć kilka słów od siebie Dokładnie to Peles w Sinaia :):) |
To chyba zamek Peles w Sinaia ?
Kolejny z rumuńskich zamków Draculi :) Potwierdzenie : http://culturalmaiart.wordpress.com/2009/04/08/sinaia/ I zagadka. Jakie wydarzenie przedstawia ten obraz ? : http://img513.imageshack.us/img513/5750/260625.jpg I od razu jako podpowiedź : http://img524.imageshack.us/img524/8413/obr.png . |
Bitwa pod Legnicą (1241)
--------- Jaka to bitwa? http://img25.imageshack.us/my.php?image=34065157.jpg |
Bitwa pod Orszą - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?...20071015104725
co to jest, gdzie i w wyniku czego powstało??? http://img113.imageshack.us/img113/4351/cmen.th.jpg |
Cmentarz 303 w miejscowości Rajbrot, góra Paprotna.
Poniżej potwierdzenie zbiorcze ; ): http://www.czasbochenski.pl/assets/galleries/344/p.jpg http://www.czasbochenski.pl/assets/i...%202/n.jpg http://picasaweb.google.com/airacobr...62877706828850 ... a powstał w wyniku działań wojennych, objętych kryptonimem Operacja Łapanowsko - Limanowskia z 1914 roku. Pozwalam sobie przekleić: "Po lewej stronie pochowani zostali żołnierze z pułków pruskich, a wśród nich i Polacy z terenu Wielkopolski), po prawej zaś – rosyjscy co rozpoznać można też po dwuramiennych krzyżach. Centralne miejsce cmentarza zajmuje wysoki kamienny krzyż na cokole (9 m wysokości)." "Na tym cmentarzu pochowanych zostało 55 Austriaków, 176 Niemców, Rosjan poległo 299." "Cmentarz w swoim założeniu miał być jednym z bardziej reprezentatywnych Kriegerfriedhoff na tym terenie, a to w związku z tym, iż pochowani zostali tutaj sojusznicy Austro-Węgier żołnierze pruscy." ------------------------------------- zagadka: http://img4.imageshack.us/img4/1421/wyspiarsko.th.jpg z jakiego szczytu robione jest to zdjęcie? Dodam, że szczyt leży w Polsce - a mój post graniczy z przedostatnim postem w temacie (autorstwa RAPHA) również geograficznie... http://img6.imageshack.us/img6/233/gruszki.jpg Ok, ostatnia podpowiedź - szczyt, o który pytam, jest drugim co do wysokości w paśmie górskim, w którym występuje - natomiast widok, który przedstawiłem na zdjęciu, miał zainspirować pewnego wybitnego górołaza i krajoznawcę (żyjącego na przełomie wieków w PL i zmarłego w Krakowie) do nadania nazwy temu pasmu. |
Dobra strzelam czy to jest góra JAWOR ( szczyt w górach Sanocko- Turczańskie)
|
No niestety. Szukaj znacznie bliżej : ) (zresztą na horyzoncie widać Tatry, myślałem, że rzecz będzie prostsza).
|
Ćwilin ?? drugi co do wysokości szczyt górski Beskidu Wyspowego! Szczególnie strome są północne jego stoki opadające do przełęczy gruszowiec !! Wiec z tąd te gruszki i 2 do wysokości ale nie wiem czy to to /
|
Zajebioza :D już miałem w akcie desperacji wrzucać zdjęcie Beskidu Andrychów (tfu!)
jedziesz |
NO to zostajemy w tych okolicach :) co to za miejscowość http://images32.fotosik.pl/375/b2c1fdd9735af556med.jpg
Jest położona w Beskidzie wyspowym , na wysokości 480-660 m n.p.m., między górami - Lubogoszczem, Śnieżycą Ćwilinem :) |
Dobra
10 znaków. |
a to jest odpowiedzi^ akurat ona jest NIEDobra :);) ale w sumie wszystko pasuje :)
Podpowiedź ta miejscowość jest teraz Rozpoznawalna dzięki pewnej sportsmence która w niej mieszkała ;):) |
Wyłożyłeś na tacy teraz, zmylił mnie pociąg.
Wiem ale nie powiem :P nie mam czasu na nową zagadkę : ) |
Kasina Wielka.
|
Jedziesz dalej przecież to było oczywiste :)
|
Pytanie moje jest następujące co to za pan
http://i42.tinypic.com/263gcwy.jpg Co zrobił ciekawego, kim jest ?? Myślę że łatwe... Podpowiedź 1 i zapewne ostatnia. Bo teraz powinno być łatwiutko :) http://i40.tinypic.com/ogvvwn.jpg Następna podpowiedź jutro rano, jak nie zgadniecie oczywiście :D --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pytanie po za zagadką. Mam taki problem chodzi o to, że na Sukiennicach znajdują się karykatury prezydentów Krakowa chodzi mi o jedną z nich mianowicie o http://krakow.mountains.ws/zabytkowy...oth_hall/9.htm czyja to jest karykatura.( imię nazwisko) I gdzie mogę znaleźć informacje na temat innych. BARDZO MI ZALEŻY na rozwiązaniu. Jakieś propozycje, sugestie na PRIV :):) |
Podpowiedź 2:
Pan ten studiował w Krakowie na pewnej uczelni, imieniem polskiego mistrza od Hołdu Pruskiego. Jego( pana o którego pytam) nauczycielem był człowiek, który był autorem pomnika jednego z prezydentów Krakowa, znajdującego się na placu Wszystkich Świętych. Dokładnie 450 latach po Hołdzie Pruskim, człowiek o którego pytam został pedagogiem na tej uczelni, na której studiował... Ostatnią podpowiedź dam ok. 15-16 po południu :) |
prof. Bronisław Chromy
Rzeźba to: Postać Ukrzyżowanego w Arce Pana w Krakowie-Nowej Hucie http://www.chromy.art.pl/biogr.html nauczyciel Chromego to Xawery Dunikowski - autor pomnika przy pl. Wszystkich Świętych. Zagadka: Co to za miasto? Podpowiedzi pojawią się jak będzie problem. Ratusz: http://i44.tinypic.com/168h5cw.jpg Teatr: http://i42.tinypic.com/10pa6hs.jpg |
Aachen ( Akwizgran )
Co to za miasto ? : http://img7.imageshack.us/img7/1149/555avd.jpg I jak nazywa się ten kościół, oraz od czego wzięła się ta nazwa ? : http://img27.imageshack.us/img27/1711/222gmh.jpg Miasto zostało założone przez Zakon Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego ;) A kościół jest największą gotycką świątynią w tej części Europy. |
Może jakaś wskazówka, podpowiedź bo trudne trochę :D
I przy okazji podbijam moje zapytanie/ prośbę Cytat:
|
To miasto to Braszów w Rumunii.
Kościół nazywa się Czarny Kościół w Braszów i nazwa Czarny nawiązuje do zniszczeń po pożarze 1689 r. („opaleniznę” usunięto po części podczas kilku renowacji przeprowadzonych w XX w.). http://i43.tinypic.com/t6clcj.jpg Co o za obiekt ( nazwa) W jakim jest mieście W miejsce czego został zbudowany i kto go zbudował. Podpowiedź 1 Pierwsza wzmianka o tym mieście jest z 955 roku, miasto to było stolicą jednego z regionów w swoim państwie do 1641 roku. W tym mieście więziony był jeden z dowódców oddziałów Powstania Styczniowego. |
Kościół Marii Panny Śnieżnej w Ołomuńcu w Czechach.
Zbudowany w miejscu kościoła franciszkanów, zbudowany przez zakon jezuitów w pierwszej połowie XVIII wieku. |
wisl@k_TS dobrze. W nagrodę zadajesz zagadkę. :D
|
|
Hong Kong?
|
Cytat:
Witam, Kolumbus masz rację to jest Hong Kong, więc chyba możesz zadawać zagadkę. Potwierdzenie http://pl.wikipedia.org/w/index.php?...20050416133937 Piszę tylko po to aby nie zatrzymać tematu :) Myślę, że wisl@k_TS się nie obrazi :D jak ruszymy dalej... |
|
Lampart morski (Hydrurga leptonyx)
Potwierdzenie: http://www.dziennik.pl/foto/article1...llerySeq=2#top http://img365.imageshack.us/img365/7...ancobaresi.jpg Co to za Piłkarz i proszę coś o nim napisać :) Ps. Wiem że łatwe a jak będą kłopoty to jutro koło 15 podpowiedź :) |
|
MÓWIŁEM ŻE ŁATWE ALE NIE SĄDZIŁEM ŻE AŻ TAK :) Jedziesz dalej :)
|
|
Muzeum Armii Krajowej im Gen. Fieldorfa Nila w Krakowie.
|
nie moze byc inaczej.
dajesz |
http://i44.tinypic.com/2utn6lx.jpg
Co? Gdzie? i z jaką legendą jest związane Podpowiedź: http://i44.tinypic.com/nq20if.jpg |
Jest to odbicie ręki w Lublinie związane z legendą Sąd Diabelski :)
Potwierdzenie: http://bozenawojcik1.webpark.pl/legendy.htm tu jest o tej legendzie chyba jest jako 3 :) a tu o tej łapie i też o legendzie http://www.zabytkilublina.friko.pl/lapa.html :) Zagadka :) http://img26.imageshack.us/img26/7910/89871563.jpg Co to i Gdzie to ?? no i można coś dodać o tym od siebie :) |
budynek parlamentu w Budapeszcie
od siebie: bardzo ładny jest :) |
eh za łatwe daje te zagadki...... ;/ TAK :D gratuluje jedziesz dalej :)
|
http://img8.imageshack.us/img8/5899/59867695.jpg
http://img8.imageshack.us/img8/59867695.jpg/1/w179.png http://img8.imageshack.us/img8/88/25636385.jpg http://img8.imageshack.us/img8/25636385.jpg/1/w250.png Fotografia przedstawia miejsce, z którym związana jest pewna legenda. Natomiast na obrazie jest pan, którego legenda ta osobiście dotyczy. po 1 - gdzie znajduje się miejsce uwiecznione na fotografii? po 2 - kim jest pan z obrazu? po 3 - w skrócie opisz legendę. PODPOWIEDŹ: Minęło już trochę czasu, więc dam wskazówkę. Mam nadzieje, że ułatwi nieco sprawę. Obiekt, o którym mowa powyżej jest wizytówką miasta, w którym znajduje się placówka promująca Kraków. Warto wspomnieć, że to jedyna tego typu "krakowska" instytucja poza granicami Polski. W Krakowie zaś istnieje podobna placówka promująca to miasto. PODPOWIEDŹ 2: Miasto uznawane za nieoficjalną stolicę Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Obiekt nazywany był skarbnicą imperium. Jeśli chodzi o tego pana, to był to rycerz rozbójnik, który skończył w ten sposób: http://img22.imageshack.us/img22/5765/whewfm.th.jpg |
Żeby nie stopować tematu, chodziło o:
1- miejsce uwiecznione na fotografii to odciski, ślady kopyt na murach zamku Kaiserburg w Norymberdze. 2- gość z obrazu to Eppelein von Gailingen, znany niemiecki raubritter, żyjący w XIV w. 3- Legenda głosi, że został on złapany na gorączym uczynku, podczas jednej ze swoich bandyckich akcji w okolicach Norymbergii. Osadzono go w zamku Kaiserburg i skazano na śmierć. Tuż przed egzekucją dano mu prawo, do ostatniego życzenia. Poprosił o to, by mógł usiąść po raz ostatni na swoim dzielnym rumaku. Gdy go dosiadł, spiął ostrogi i ruszył. Koń mocno się wybił i przeskoczył mury oraz fosę otaczającą zamek. W ten sposób udało mu się ucieć. Ślady kopyt zachowały się do dziś, wskazując miejsce, w którym konik się wybił:) Eppelein von Gailingen nie pożył jednak o wiele dlużej. Ponownie złapany w 1381r. został skazany na śmierć przez łamanie kołem. Egzekucja odbyła się tego samego roku na Neumarkt w Norymberdze. W takim razie może coś łatwiejszego: http://img9.imageshack.us/img9/1584/xcxc.jpg http://img9.imageshack.us/img9/xcxc.jpg/1/w500.png Co to i gdzie? EDIT: puchaty1906- NIE |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl