Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

szprotson 17.01.2012 14:09

Ja od siebie polece jeśli ktoś nie oglądał
norweski film "Ondskan" (zło)
http://www.filmweb.pl/Zlo

E: Krujfik hehe miałes racje.
Ten film jest szwedzki, nie wiem dlaczego zawsze myślałem ze jest norweski :einstein:

licoo 17.01.2012 14:25

Cytat:

Czy może ktoś polecić jakiś film który daje do myślenia. Coś w stylu Requiem for a Dream. Lot nad kukułczym gniazdem. Coś ciężkiego, z elementami psychologicznymi.
Drabina Jakubowa, polecam.

Proud 17.01.2012 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1210338)
Ja od siebie polece jeśli ktoś nie oglądał
norweski film "Ondskan" (zło)
http://www.filmweb.pl/Zlo

Również polecam!

Bardzo dobry film, mało znany, ale warty obejrzenia!

ps: jak dotąd myślałem, że to szwedzki film:p

Keczup 18.01.2012 00:04

bitwa o la
dobrze ze wyłaczyłem po 30 minutach bo bym wiecej zycia stracił na ten humbuk

Krav 21.01.2012 13:23

nie wiem, czy próbowałeś torrentami: np. stąd -http://torrentz.eu/search?f=donnie+darko. Tylko wiadomo, że chwilę zajmuje ściągnięcie.

Marcin_fan 21.01.2012 13:49

zalukaj.tv

Kamyk 23.01.2012 14:38

Proszę Donnie Darko:
http://85o2qv.dl4free.com/en/
http://tm083r.dl4free.com/en/

Lemoniadowy Joe 05.02.2012 11:29

"Dziewczyna z tatuażem" dobry film polecam niezły klimat szybka akcja ale bez przesady fajne postacie

filemon 05.02.2012 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1215207)
"Dziewczyna z tatuażem" dobry film polecam niezły klimat szybka akcja ale bez przesady fajne postacie

Również polecam.
Konkretny film, mocny. Raczej nie dla ludzi o słabych nerwach i większej podatności na łzy czy lęk ;) Aha, najlepszym filmem na randkę też nie jest :>

karas1983 05.02.2012 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1215207)
"Dziewczyna z tatuażem" dobry film polecam niezły klimat szybka akcja ale bez przesady fajne postacie

To już lepiej obejrzyj szwedzki pierwowzór a nie ta amerykańską podróbę:
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...et-2009-465857

Polecam zresztą całą trylogię, chociaż pozostałe 2 części słabsze od pierwszej:
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...em-2009-485856
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...82-2009-505440

cinekw 05.02.2012 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karas1983 (Post 1215226)
To już lepiej obejrzyj szwedzki pierwowzór a nie ta amerykańską podróbę:
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...et-2009-465857

Polecam zresztą całą trylogię, chociaż pozostałe 2 części słabsze od pierwszej:
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...em-2009-485856
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...82-2009-505440

Nie nazywaj remaku podróbką. Może tobie się nie podobać, choć nawet nie napisałeś czy oglądałeś wersje Finchera, lecz dla niektórych lepsza od szwedzkiej. Ja przyznaję, że nie oglądałem jeszcze ani jednej ani drugiej.

wiesniak84 05.02.2012 15:38

Ja nawet nie wiem czy to można nazwać remakiem. W końcu to są filmy na podstawie książki z tą różnicą, że jeden został nakręcony później od drugiego i tyle.
Szwedzka wersja bardzo dobra, amerykańską też zapewne warto obejrzeć ze względu na kunszt Finchera.

Lemoniadowy Joe 05.02.2012 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karas1983 (Post 1215226)
To już lepiej obejrzyj szwedzki pierwowzór a nie ta amerykańską podróbę:
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...et-2009-465857

Polecam zresztą całą trylogię, chociaż pozostałe 2 części słabsze od pierwszej:
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...em-2009-485856
http://www.filmweb.pl/film/Millenniu...82-2009-505440

nie wiedziałem że taka wersja jest i do tego dwie dalsze, wielkie dzięki

Marszałek 05.02.2012 16:48

Oglądał ktoś Luck? puszczają ten serial na HBO. Warto to to ?

Pozdrawiam.

Gargamel 23.02.2012 23:50

NIETYKALNI

zdecydowanie polecam ten film, za jego dystans, humor, przesłanie i ogólny pozytywny wydźwięk jaki można dostrzec na końcu.

więcej na:

http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390

Nicole1966 26.02.2012 20:06

Filmy które warto obejrzec
 
Ja natomiast wprost uwielbiam te wszystkie tandetne filmy fantasy, na ogół z lat 80. i 90. z Hongkongu i tamtych okolic, które puszczają na TV4, a czasem też na Polsacie. Z tytułów pamiętam tylko Chińskie Duchy - to było tak głupie i okraszone tak straszliwymi efektami specjalnymi, że miałem ubaw po pachy .

Bobek90 17.03.2012 02:59

Wstyd (2011)
http://www.filmweb.pl/film/Wstyd-2011-601499

Swietny film. Bohaterem jest 30-letni facet uzalezniony od sexu. Tyle mojego opisu :p

Marcin_fan 02.04.2012 17:47

Dajcie jakies propozycje filmów do obejrzenia. Mogą to być filmy sprzed miesiąca ale też 15 czy 20 lat. Możecie pogrupowac np na domówke na romantyczne spotkanie z dziewczyną czy meśki wieczór z %%. Z góry dzięki ;)

Jaroo1 02.04.2012 21:02

Iluzjonista (2006) - jak sama nazwa wskazuje film o iluzjoniscie :P Ale "nieco" inna fabuła niz programy Davida Coopperfielda - w sumie na seans z dziewczyna jak najbardziej bo film opowiada o milosci tego magika do pewnej dziewczyny

Chłopcy z ferajny (1990) - znany ale moze nie ogladales (Iluzjonista tez znany :P). Film gangsterski

Uwikłanie (2011). Polski film. Kryminał. Bardzo polecam

13 piętro (1999). Fantasy. Tematyka podobna jak w Incepcji

Donnie Brasco (1997). Gangsterski. O agencie FBI, ktory "wtapia sie" w srodowisko mafijne, film oparty na faktach

No i moze "Lustra" (2008). Ostatnio ogladalem.Hhorror - straszny to on nie jest (mnie malo, ktory horror straszy) ale obejrzec na raz mozna

Skipper 03.04.2012 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1215263)
Oglądał ktoś Luck? puszczają ten serial na HBO. Warto to to ?

Pozdrawiam.

Już skasowali, choć w ostatnim odcinku Rosati pokazała cycki ;] i tyle napiszę że że to była trafna jej decyzja, choć do tego nie musisz całego odcinka pobierać.

rzep 08.04.2012 12:52

Przebudzenia (1990) - lekarz podaje nowy lek pacjentowi trwającemu w śpiączce(de Niro),lekarstwo zaczyna pomagać ...
25 godzina(2002) - obrazuje ostatnie godziny nowojorskiego dilera (E Norton) na wolności, rozterki ostatnia zabawa w klubie dla panów..
Przypadek (1981) - pokazuje 3 różne scenariusze życia młodego studenta w zależności od sytuacji jaka mu się przydarzy na dworcu .. puszczony do kin dopiero po koniec ''świetności'' PRL
Lęk pierwotny (1996) - sądowy, adwokat chce oczyścić z zarzutów młodego chłopca za rzekome zabójstwo na biskupie
Dezinformacja (2009) -dokument- antysemityzm dzisiaj(z punktu widzenia żydów), no i o tym jak to oni są bardzo pokrzywdzeni itp
Dług(1999) - wg mnie jeden z lepszych polskich filmów, pokazuje jak się kończy wchodzenie w nieciekawe interesy
Memento(2000)- film odgrywa się od tyłu, bohater chce zemścić się za zabójstwo swojej żony

Proud 08.04.2012 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rzep (Post 1238805)
Memento(2000)- film odgrywa się od tyłu, bohater chce zemścić się za zabójstwo swojej żony

Ostatnio oglądałem. Naprawdę niezły film, na którym trzeba się skupić, a nie tak tylko obejrzeć.

Warto dodać, że bohater stracił pamięć krótkotrwałą i z tego faktu wynika specyfika filmu.

Polecam!.

arti 12.04.2012 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bobek90 (Post 1231356)
Wstyd (2011)
http://www.filmweb.pl/film/Wstyd-2011-601499

Swietny film. Bohaterem jest 30-letni facet uzalezniony od sexu. Tyle mojego opisu :p

A dla mnie średni.
Z nowych podobały mi się: Artysta, Czas wojny (War Horse) Spielberga i Wszystkie odloty Cheyenne'a.
Ze starszych wspomniane tu już 25 godzina, Iluzjonista, filmy Aronofsky'ego (Pi, Requiem dla snu, Żródło), Social Network o twórcy Facebooka, O północy w Paryżu, Człowiek na linie - pasjonujący dokument o francuskim linoskoczku, który przeszedł po linie rozciągniętej między wieżami WTC, filmy Kim Ki Duka (Wiosna, lato, jesień, zima...; Pusty pokój; Łuk). Może starczy na ten raz:)

Dariook 16.04.2012 03:04

The Devil's Double - spoko film biograficzny o synie Saddama, Udaju

rzep 23.04.2012 21:06

polecam ''Nietykalni" z 2011 r, przebojem wszedł do TOP 10 na filmwebie. naprawdę dobre francuskie kino :) oparty na autentycznej historii

PS. o widzę że jednak już ktoś przedemną polecał ten film

Kamyk 24.04.2012 22:06

http://www.filmweb.pl/film/I+zbaw+na...go-2009-501110

Genialny film i na prawdę warty uwagi:)!!

cinekw 24.04.2012 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gargamel (Post 1222821)
NIETYKALNI

zdecydowanie polecam ten film, za jego dystans, humor, przesłanie i ogólny pozytywny wydźwięk jaki można dostrzec na końcu.

więcej na:

http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390

Też polecam każdemu! Świetny francuski film.

marian3a 25.04.2012 02:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gargamel (Post 1222821)
NIETYKALNI

zdecydowanie polecam ten film, za jego dystans, humor, przesłanie i ogólny pozytywny wydźwięk jaki można dostrzec na końcu.

więcej na:

http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390

Jak nie lubie oglądać filmów również go Polecam a jeszcze bardziej proponuję film: http://www.filmweb.pl/film/Lidice-2011-497424 na faktach film o II wojnie światowej.

Kamyk 26.04.2012 21:26

Krzyk 4. Nie dla fabuły i gównianego aktorstwa ale dla tych kobitek. Po prostu są cudowne.

A tak swoją drogą to film średni, nic specjalnego.

P.S. Kocham brunetki:P

Proszę powiedzcie mi co to jest za blondyna krótko ostrzyżona. Piękna jest (ale moje powyżej podtrzymuję:))

Polecam film http://www.filmweb.pl/film/Zab%C3%B3...ta-2010-550802

Genialny. Cytaty też są bardzo dobre. Na prawdę warto oglądnąć.

arti 11.05.2012 17:41

Dyktator - chwilami można dosłownie paść ze śmiechu.
No i Borat tego samego komika.
I Bruno - choć mnie się mniej podobał.

rychu 12.05.2012 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1248796)
Dyktator - chwilami można dosłownie paść ze śmiechu.
No i Borat tego samego komika.
I Bruno - choć mnie się mniej podobał.

Dyktatora obejrzałeś za granicą? W polskich kinach dopiero od 18 maja.

A przy okazji polecam film, który niedawno obejrzałem:
http://www.filmweb.pl/film/Sie%C4%87-1976-35352

wislacki 01.09.2012 18:42

Panowie będzie zagadka.

Szukam tytułu filmu z gatunku science-fiction. Obcy "wyrywają" skrawek jakiegoś miasta z Ziemi i umieszczają go pod kopułą, nie pamiętam dokładnie co działo się w środku, pamiętam kopułę.
Film był chyba produkcji amerykańskiej, operatorem kamery był Polak. Produkcja ma pewnie koło 10 lat.

Wiem, że mało informacji, ale jeśli komuś przyjdzie coś na myśl będę wdzięczny :>

E: Mroczne miasto, dzięki wielkie! :)

wiesniak84 01.09.2012 19:07

Dark City pewnie

Kocur 02.09.2012 21:30

A ja polecam "Ted".

Tak wbrew wszelkim opiniom czasami Amerykańce zrobią fajną komedię. Może wpływ jednych z moich ulubionych aktorów - Mark i Mila ale ogólnie można szczerze się pośmiać.

yarow 28.09.2012 14:43

Film pt. "Duch".
 
To jest film o Duchu Świętym.

Wrzucam to jako jeszcze jako sam z siebie nawracający się heretyk.

Jednak, żeby nie było, że kogoś próbuję "nawracać" ;)
chcę wyraźnie zaznaczyć, że kto nie wierzy, nie chce wierzyć, nie życzy sobie, nie chce - NIE WCHODZI
(Zaoszczędźmy sobie ewentualnych gorzkich słów).


http://www.youtube.com/watch?v=QSVx7WvxvAs

http://www.youtube.com/watch?v=G3jYNreXVU4

http://www.youtube.com/watch?v=OUX8XmIQyXk

http://www.youtube.com/watch?v=CyOK9DOC2g8

http://www.youtube.com/watch?v=mkOXPNH35tk

Chorynatrzykolory 28.09.2012 16:06

i musiałeś do tego robić nowy temat? To forum schodzi na psy nikt kumaty tu już nie przebywa praktycznie ..

yarow 28.09.2012 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chorynatrzykolory (Post 1278670)
i musiałeś do tego robić nowy temat? To forum schodzi na psy nikt kumaty tu już nie przebywa praktycznie ..

Nie znalazłem odpowiedniego wątku (może gdzieś jest? Na przykład filmowy?) a nie chciałem rozpoczynać tematu pt. religia. Zawsze przenieść go można do jakiego bardziej ogólnego.

"Schodzi na psy?" Chyba niepotrzebnie cytujesz gorszą stronę Błoń.
To "Hyde Park" (niesportowy), tak? Czyli ok.

Kumaci lub niekumaci w tym momencie i kontekście w ogóle mnie nie interesują. Przecież tu jest faktyczny OffTopic o tematyce pozasportowej.

jakkfk 28.09.2012 16:30

Ultrasi nie zaakceptowali tematu :lol:

yarow 28.09.2012 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jakkfk (Post 1278675)
Ultrasi nie zaakceptowali tematu :lol:

... na to wygląda ... :D

... to zacytuję jeszcze to co każdemu wisi powyżej na stronie tego Działu:
"Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj."

Temat spełnia założenia formalne Działu, bo ja chcę.

LanceTS 28.09.2012 16:40

http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=2155
Nazwa: Filmy, które warto obejrzeć

Jest temat do tego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl