![]() |
Cytat:
Arkusz gotowy. Wpisać dane i będziemy patrzeć dokąd zmierzamy. :pala: Jeszcze stałe średnie dla E-klapy na ten sezon: Kod:
pkt meczów średnia |
ale pisz też w meczowych ile pkt pozostało do wymienionych celów to bardzie unaocznia sytuacje
|
Wisła po 6 kolejce:
11 punktów 29 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach 29 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach 1,83 - dotychczasowa średnia punktów na mecz wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,94 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,21 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,07 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem, w którym możemy się spodziewać wyprzedaży. Dwie statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,68 - 3(37) 2,00 - 1(37) Tu są założenia dla statystyk: https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=960 |
Przestań z tym utrzymaniem bo mam ciebie dość
|
mowie ci podawaj w formie pkt potrzebnych do konkretnego celu , a nie sredniej, jak znadje chwile wolnego to policze srednie wartosci dla ostatnich 10 lat, bo te zalozenia na ktorych bazujesz sa troche mało miaro dajne , tylko troche to zajmie czasu bo ESA grala przez ten czas roznymi systemami
|
Wg mnie liczenie w ten sposób niebezpiecznie (średnie) zbliża się już do takiego stosowania statystki, jak w 3 stopniu ze znanego powiedzenia, spopularyzowanego przez Marka Twaina ;)
W tej chwili ilość zmiennych (prawdopodobnych zdarzeń mogących wpłynąć na końcowy rezultat) jest tak duża, że w zasadzie nie sposób brać tego na poważnie. Odliczanie brakujących punktów do średnich wieloletnich miałoby trochę większy sens, z naciskiem na "trochę". ;) A jak już się tak bawimy się w te "prognozy" to zacząłbym przynajmniej od jakichś prób choćby minimalnej "normalizacji" wyników. Np. uwzględniłbym to, że inaczej punktuje się u siebie i na wyjeździe, bo w naszym przypadku, w momencie gdy mamy 2 mecze więcej rozegrane u siebie, wpływa to trochę na otrzymany wynik. |
Cytat:
Brakuje 29 punktów zarówno do top8 jak i do top14. Jak zrobisz statystyki za wszystkie sezony 3 rundowe to wychodzi magiczne 40 punktów. Tu to opisuję ale post poszedł na koniec strony: https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=960 Ile brakuje do top3 czy do majstra nie podaję, bo nie chcę by komuś odp...ło, że "idziemy po mistrza" czy też "Wisła w pucharach". Tam są tylko potrzebne średnie. Procenty, które robiliśmy z Adasssem to da się dopiero kilka kolejek przed zdarzeniem, bo inaczej komputery się przycinają ;) |
To jeszcze raz, na czym bazuję obliczenia:
Porównując sezony 3 rundowe (od 2013/14) mam następujące wnioski. 1. 40 punktów wystarczy by utrzymać się po 37 kolejkach 2. 40 punktów wystarczy by zająć 8 miejsce po 30 koejkach 3. 3 miejsce (puchary) dają średnio 63 punkty 4. Na mistrza średnio wystarczają 73 punkty Średnie dla E-klapy na ten sezon: Kod:
pkt meczów średnianp: http://www.90minut.pl/liga/0/liga6826.html Inne kolejki, klikamy w Statystyki i tabelę po 30 kolejce. itd. |
Tu są statystyki sezonów 3 rundowych:
Kod:
2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 To panowie, do dzieła ;) Cytat:
Z tym, że o ile 40 punktów wydaje się dość dobra granicą to próba normalizacji po 6 kolejkach będzie IMHO obarczona większym błędem. |
Akurat "normalizacja" uwzględniająca wyniki u siebie i wyjazdowe jest tak prosta, że nawet nie sądziłem, że muszę to pisać ;)
Ale proszę bardzo, poniżej przykładowe obliczenia dla wyniku po 30 kolejkach : Kod:
"średnia punktowa u siebie"*15 + "średnia punktowa na wyjeździe"*15 = 2*15 + 1,5*15 = 52,5 |
Mając w pamięci, że graliśmy 4 mecze w domu i 2 na wyjeździe to średnia wyjazdowa jest oparta na wielkiej próbie :D
Z 6 kolejkowej średniej mamy wartość oczekiwaną 55 po 30 kolejce i 68 po 37. A teraz powodzenia w obliczaniu 37 kolejki wg algorytmu "śr.dom+śr.wyjazd" :D Chwilowo to możemy podyskutować czy 40 punktów jest takie magiczne, a reszta to faktycznie za jakiś miesiąc. |
Drugi Probierz z ciebie :lol: ;)
|
Jaki problem? ;)
Kod:
19*2+18*1,5 = 65 (85% szans na miejsce 1-4 po 30 kolejce)To chyba byłoby na tyle tego czytania z fusów ;) |
Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę w innym temacie, ale po sześciu kolejkach mamy najlepszy w lidze bilans bramkowy.
Wydaje mi się, że nie było takiej sytuacji z 8 lat. |
Pepe , gdzie staty po 6 kolejce ?
to ile brakuje do pucharów :P ? |
Cytat:
Tu: https://wislakrakow.com/forum/showpo...&postcount=965 Do pucharów potrzebna jest średnia 1,68 w pozostałych 31 meczach. Ew. licząc od początku sezonu, utrzymania średniej powyżej 1,70. Na razie mamy wyższą. Do zdobycia 40 punktów nie podaję odliczania do wyższych celów bo patrz tekst w moim podpisie. |
Pany, przede wszystkim to wszystko to jest matematyka! Czysta teoria, a jak wiadomo w piłce matematyka znaczy niewiele, a w naszej lidze wręcz nic...
Mimo wszystko Pepe bardzo fajne, profesjonalne podejście do sprawy jeżeli chodzi o podawanie danych dotyczących tej "magicznej" poniekąd bariery 40 punktów do utrzymania. Taka mała prośba z mojej strony jakby ten drobny poniekąd watek był gdzieś tam drobnym druczkiem wypisywany na koniec np. pod tematem dotyczącym analizy kolejnego meczu i przeciwnika |
@Arek95 - od początku sezonu wpisuję to jako komentarz w temacie meczowym ale po meczu. W sobotę byłem w domu szybciej, bo z dzieckiem więc było to jeszcze w sobotę. Po ostatnim meczu ktoś napisał to również drugi raz.
I niezależnie od tego ile osób to wk...i niech w tym roku zarząd przede wszystkim zbilansuje budżet. Paka się zrobiła niezła, wyniki wyrabia, że aż miło. Ale audyt licencyjny będzie koszmarem. Być może Rudy i spółka nam trochę odpuszczą, bo Wisła. Ale praw ekonomii nie przeskoczymy. Przed meczem byłoby to trochę dołujące więc nie odbierajmy sobie przyjemności :) |
Wisła po 7 kolejce (ponoć mecz był *ujowy, nie mogłem oglądać):
14 punktów Do 40 magicznych punktów: - 26 brakuje do utrzymania się po 37 kolejkach - 26 brakuje do 8 miejsca po 30 kolejkach 2,0 - dotychczasowa średnia punktów na mecz 2,0 - dotychczasowa średnia punktów na mecz w domu 2,0 - dotychczasowa średnia punktów na mecz na wyjeździe wymagana średnia (w kolejnych kolejkach) na mecz: 0,87 - 14 miejsce (37) - po 37 kolejkach 1,13 - 8 miejsce (30) - po 30 kolejkach 2,00 - 8 miejsce (20) - po 20 kolejkach czyli na koniec roku, przed zimowym okienkiem. Wróżenie z fusów ew. statystyki dla świrów: wymagane średnie (w kolejnych kolejkach) na mecz: 1,63 - 3(37) 1,97 - 1(37) |
@pepe72, co Ty tak ciągle z tą wyprzedażą? Zima nigdy nie przynosi aż takich rotacji w zespole.
Jedyna refleksja z tych statystyk, to że nie ma szans na zagwarantowanie sobie 8 do zimy. Musielibyśmy punktować jak byśmy szli na mistrzostwo. A tu trzeba tonować nastroje. Ale jednocześnie spadek nam raczej nie grozi. |
na jakiej stronce można sobie wygnerować tabele za dowolny okres czasu ?
wiecie, czasem ktoś wrzuca np tabele tylko dla okresu jak był jakiś trener , albo konkretnie od ktorejs do ktorejs tabelki ? mam chwilke czasu wiec chcialbym policzyc statystyczne srednie pkt jakie sa potrzebne do 1 ,3 i 14 miejsca za dłuższy okres czasu , jaki uwazacie za miarodajny? 10 lat ? |
Na 90minut mozna było tak zrobić. W sensie ze jakiś przedział czasowy można było ustawić.
|
tylko gdzie znalesc te opcje ?
|
|
Cytat:
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9937.html i kliknąć statystyki. Tam są dwie opcje - albo wg dat albo (to trzyma kontekst sezonu, więc ważne którędy wchodzisz) "tabele ligowe wg kolejek" |
Cytat:
|
Czy jest gdzieś wykaz ile przebiegliśmy za Carillo a ile za Stolarczyka?.Ciekawe jak wyszłoby porównanie.
|
pepe obliczam te srednia na 1 miejsce 4 i 14 (bo tylko esa37 to za krotki okres imho), ale nie wiem od kiedy robic , najpierw myslalem za 10 lat , ale teraz mysle albo od wejscia TF , albo od powrotu do 1 ligi w 96
|
Ambitne zadanie. Powodzenia.
Jak będziesz miał wnioski to się nad nimi popastwimy :> |
ok, już wiem za datę startową przyjmujemy sezon 1995/1996 , dla wiarygodności statystyk rozmiar próby ma znaczenie więc im więcej seoznów tym lepiej , jednak do sezonu 1994/1995 byly 2pkt za zwycięstwo to już mi się nie chce przeliczać , chociaż z esa37 też było troche roboty no i ten wynalazek z 2001/2002 :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl