![]() |
|
http://img296.imageshack.us/img296/6540/pokazdq9.jpg
można i bliżej boiska... wystarczy chcieć. Dolną część trybun bocznych nawiązujemy do E i D, a nie jak jest w projekcie ze pod względem geometrii jest to kopia wyburzonego niedawno C. Zwiększa się dzięki temu nachylenie trybun, a co za tym idzie poprawia się widoczność. Mało tego przy takim układzie można zbudować więcej rzędów (2 x 32). I żeby było śmieszniej potrzeba na to mniej miejsca niż w wersji Obtułowicza (gdzie elewacja styka się z ulicą) |
LukL - jesteś jakimś architektem, albo budowlańcem czy tak sobie luźno to naszkicowałeś??
bo fajnie to wygląda, tylko czy z budowlanego punktu widzenia jest to możliwe...ja np nie znam się na tym zupełnie... |
A czy kąt nachelnia dolnego piętra tybuny C będzie taki sam jak tybuny D i E?.Ile wynosi?.
|
Cytat:
A tak ogółem to ktoś (O. i rządzący) powinien porządnie za ten stadion beknąć. |
Cytat:
|
Myślę, że w tej chwili nie jest najważniejsze czy trybuny będą w odległości 10, 15, a może 17 metrów od boiska. Po pierwsze w tej chwili nic się na to nie poradzi, gdyż D i E jakby warunkują odległość od boiska pozostałych z racji na swoją długość. Po drugie ważne jest żeby stadion powstał jak najszybciej. A po trzecie i NAJWAŻNIEJSZE żebyśmy mogli grać przy Reymonta jak najdłużej się da. Mnie osobiście wali czy będzie to 15 czy 50 metrów.
|
O czym wy kur** .......*** niektorzy? Oczywiscie ze projekt jest do dupy, ale D i E byly projektowane pod stadion na 25 tys BEZ naroznikow, dlatego sa takie szerokie ze gdyby nie bylo naroznikow to byl sie stykaly z trybunami wzdluz boiska. Inna sprawa to tez narozniki, jedno jesli sa juz takie to czemu nie mozna tego polaczyc jak wlasnie na Riverside? zwlaszcza ten dach. A drugie naprawde Obtulowicza nie rozumiem, skoro oponka mu przeszkadzala to czemu zrobil okraglaka a nie kwadraciaka? Skoro zrobil okraglaka to trzeba bylo zrobic owalne narozniki i znow podam tu przyklad Riverside, przez co ograklak by sie wtedy komponowal w stadion, jakby tylko mu sie dach tez zrobilo u gory..
|
Cytat:
LukL: Otóż to. W ten sposób można by wykonać trybunę C. Tylko wjazd na murawę trzeba by było umieścić całkiem w narożniku. Ale skoro stadion powstaje jaki powstaje - z pewnością lepszy niż ten, który był - to niech powstanie jak najszybciej i bez konieczności opuszczania Reymonta przez Wisłę. |
na old trafford napewno nie spełnia wymogów na temat odległości. nie bez przyczyny na pierwsze 3 rzędy nie sprzedaja biletów więc jest góra 4-5 m o lini boiska
|
Co kilka tygodni na forum występuje fala krytykowania stadionu. Ile to już razy krytykowaliśmy odległość murawy od trybun. Ile to razy wyśmiewaliśmy się z projektu. Teraz to już klamka zapadła i nie ma co dyskutować o "pierdołach". Ja tam się cieszę że odległość nie wynosi 25 m, bo wszystkiego można było się spodziewać...
|
To może tak dla ścisłości:
Odległość boiska od ogrodzenia przy nowej trybunie bocznej wynosić będzie dokładnie 14,8 m (17,36 od pierwszego krzesełka) Dla porównania stare C od ogrodzenia dzieliła odległość 20-21 m. Wziąć pod uwagę należy jednak fakt iż obecnie boisko położone jest bliżej trybuny głównej (o 4-5 w stosunku do trybuny wschodniej) Wyśrodkowanie go spowoduje zmniejszenie dystansu do 16-17metrow (mowa o odległości do ogrodzenia starego C) Tak więc z wyliczeń ( 20/21 - 4/5 = 16/17 v 14,8 projektowane) wynika iż nowa trybuna przesunie się w stosunku do starej zaledwie o 1-2 metry ! Uwzględniając manewr wyrównania boiska plac gry przybliży się o 5-6 metrów. Czyli komfort oglądania meczy niewiele, ale jednak się poprawi A teraz najlepsze: Cała ta modyfikacja w przypadku trybuny głównej pociągnie za sobą zupełnie odwrotne zmiany. Boisko oddali się o 4-5 metrów. Ale to jeszcze nic :d zmniejszy się jednocześnie nachylenie widowni z około 28 stopni do równych 20....(mowa o dolnej trybunie) |
Cytat:
http://stadiony.net/pictures/eng/old...trafford11.jpg gdyby było jak piszesz 4-5 m od linii bocznej boiska,to brakłoby miejsca na reklamy.one stoją tyle od boiska.przecież musi byc miejsce na rozgrzewke dla zawodników,na wzięcie rozbiegu przy wybijaniu np rzutu rożnego.a najwazniejsze chodzi o bezpieczeństwo zawodników.tak więc miedzy bajki trzeba włożyć opowieści że w anglii trybuny są tak blisko,że można ręką dotknąć zawodnika.odległości pierwszego rzędu siedzeń wynoszą co najmniej 10-12 m.wrzucałem tu kiedys zdjęcia allianz areny i tam tez wyglada to podobnie.w barcelonie przyglądałem się i też trybuny nie są przy samym boisku.odległość jak ma być u nas (ktoś to chyba wyliczył na 17-18 m)nie jest więc może bardzo mała,ale też nie jest szczególnie rażąca.jest jeszcze jedna sprawa.w tej chwili fifa i uefa wymagają,aby mecze pod ich egidą była rozgrywane na boiskach 68x105m.nigdzie nie jest powiedziane,że np za dziesięć lat nie będzie to np 72x110.nie wiedomo w którą stronę pójdą zmiany w piłce.wtedy będziemy siedzieć o dwa metry bliżej.tak więc bez obaw nie jest wcale tak źle. |
1 Załącznik(ów)
jakie 17,18 metrów !!! obecnie C jest oddalone o 24 metry i tyle zostanie !!! rownież twierdzenie że kąt nowej trybuny bedzie wiekszy jest nie do konca prawdą. bedzie wiekszy ale drugie pietro !!! ale nas interesuje pierwsze bedzie jeszcze mniejsze niż stare C !!! dołączam fotke dla niedowiarków
|
Cytat:
|
co do 4 osobnych trybun to czasem super wygląda. Na przykład RC Lens, którego stadion, dla mnie, jest jednym z ładniejszych w Europie.
i przestańcie na mnie krzyczeć :D faktycznie deczko przegiąłem z tymi odległościami,a le chciałem pokazać, że wbrew temu co się mówi, nawet w Anglii nie można "dotknąć przebiegającego piłkarza" ;) |
:shock:
http://stadiony.net/pictures/fra/sta...bollaert00.jpg no ale o gustach się nie dyskutuje. Aż tak ohydnych szczelin jak wyżej nie będzie, ale na pewno będzie to zauważalne. Mi tylko o te yebane szczeliny chodzi, gdyby to było wszystko zamknięte to stadion palce lizać. Te rozkminki na temat odległości od trybun do murawy można włożyć między bajki. Każdy kto choć raz był na C wie że nie było zle (przynajmniej dla mnie), mi osobiście to wszystko wydawało się bardzo blisko, a przecież teraz będzie o kilka metrów krócej jeśli chodzi o odległości od murawy do nowego C. Płot zapewne będzie niższy, nachylenie trybuny inne itp itd. |
miałem na myśli efekt wizualny z "wewnątrz" stadionu :) tak gwoli ścisłości.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Smutno się robi, jak się to czyta. |
Cytat:
|
Najważniejsze żeby była dobra akustyka, żeby doping się niósł i żeby przy śpiewach z całym stadionem była dobra synchronizacja. To jest dla mnie najważniejsze, a nawet jak obniżą murawę jeszcze o 5 metrów to i tak będzie gicior, żeby tylko przyszło te 35 tysięcy ludzi i każdy chciał głośno dopingować Wisełkę. W kwestii odległości lepiej jak będzie blisko, bo wtedy zrobimy taki kocioł, że nawet jak przyjedzie Barcelona to jej piłkarzykom zrobi się miękko w kolanach, a ich piknikowi kibice będą składać skargi o zakłócaniu ciszy, bo przecież na Camp Nou w czasie meczu można w szachy grać (dla niekumatych: bo jest tak cicho i nudno:lol:)
|
Cytat:
|
1 Załącznik(ów)
Zresztą panowie lech poznan też miał ten sam problem co my, czyli za szeroka trybuna za bramkami. Ale projektant w Poznaniu poszedł po rozum do głowy i maksymalnie teraz przyblizył trybuny wzdłuż boiska. Wczoraj LuKl przedstawił na forum taki zarys trybun , własnie o to chodziło i Poznań tak zrobił widac to na projekcie.
I jeszcze jedno skąd sie bierze 24 metry trybunka ma 100 boiska ma 68 zostaje po 16. Nowa trubyna jest bardziej oddalona niż obecne C o 8 metrów - wynika to z najwnoszych projektów trybuny . Te projekty są tu na forum- szejkspir je wklejał |
Co sadzicie o
szejkach>????? |
Cytat:
Wracając jeszcze do rysunku..... Kreśląc ową konstrukcje chciałem wykazać iż mimo tak szerokich trybun D i E można wybudować super komfortowy stadion. Twierdzenie że tak sie nie da z uwagi na dach jest po prostu śmieszne. Nie z takimi rzeczami konstruktorzy sobie radzili. Wystarczy odrobina wyobraźni. Swoją drogą ciekaw jestem jak owe szczeliny między trybunami wpłyną na akustykę |
- Euro 2012 mogą być najlepszym turniejem od lat i wielką szansą dla was. Futbol na Wschodzie może rozwinąć się do poziomu, o jakim nawet nie marzyliście - mówi prezydent UEFA, Michel Platini, "Dziennikowi".
- Odrębna kwestia to Kijów. Jeśli to miasto nie zdąży ze swoim stadionem, to istnieje taka możliwość, że Euro odbędzie się tylko w Polsce - mówi wprost Michel Platini kurcze to by było coś :D |
|
A tak wogole to powiem tyle narazie to My se tu mozemy gadac spekulowac ale moim zdaniem krytyka i mowienie odrazu ze to bedzie najbrzydszy obiekt w PL czy cos takiego to se mozna wsadzic w D*pe bo na krytykje przyjdzie czas jak stadion bedzie gotowy
|
Cytat:
|
http://90minut.pl/news.php?id=816085
decyzje zapadna do swiat - czyli robia nam miejsce? czyzby Wisla i Cracovia wpolpracowaly w tej tymczasowej przeprowadzce? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl