Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Markus 25.07.2010 19:59

Jak zwykle w pełni popieram wypowiedź Dariusza Olszówki. Trzeba działać, ale oczywiście z rozwagą, bo obecna forma "reagowania" na farmazony i działania miasta po prostu wyczerpała się jako nieskuteczna, nie chroniąca w żaden sposób od nowych skandali i opóźnień.

Pamiętajcie, że nawet kilka tysięcy kibiców krzyczących "Majchrowski ch...." to tylko "grupka chamskich awanturników". działająca przeciwko sobie. Ale kilka tysięcy osób piszących petycje, grożących pozwami (obojętnie z jakiego paragrafu i z jakimi szansami) i polityczną burzą, to już potencjalny problem i siła, którą trzeba brać pod uwagę w roku wyborczym.

Trzeba znaleźć też sposób na Polimex, na wywarcie i na nim większej presji na tempo prac.

iiYama 25.07.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chlopek123 (Post 944066)

Przysmażone?

Chlopek123 25.07.2010 20:09

No wlasnie ja sie pytam co sie tam dzieje?

rav 25.07.2010 20:10

Moim zdaniem brud na kamerze. Wyluzujcie :)

Wicked 25.07.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 944069)

Trzeba znaleźć też sposób na Polimex, na wywarcie i na nim większej presji na tempo prac.

Jedynym sposobem na wywarcie presji na wykonawcy to dodatkowa kasa. Chyba nie sądzisz że dla dobra kibiców wykonawca będzie chciał dołożyć do budowy. Za braki i opóźnienia w projekcie nawet jakby stadion skończyli za pół roku, to żadnej kary by nie zapłacili, raczej miasto musiało by im dopłacić do całego interesu

marpil 25.07.2010 20:26

a może to czarna dziura :):)
ludzie nie szukajcie zjawisk na stadionie bo oczy jak znany komentator mieć będziecie

gress 25.07.2010 20:27

Dariusz:


Na kiedy jesteś w stanie przygotować projekt owej petycji ? Czy istnieje możliwość aby udostępnić kopię petycji wraz z tabelą do zbierania podpisów (tak aby osoby mieszkające poza Krakowem mogły również się podpisać i przesłać listę) ? Wiele osób spoza Krakowa na pewno skorzystałoby z tej opcji.


PS.

Darek O. na prezydenta ! :-D

sevenheaven 25.07.2010 22:44

najlepiej stworzyć serwis internetowy, gdzie można byłoby się podpisywać .. a później to wydrukować

ew. na petycje.pl stworzyć temat i rozsyłać po znajomych , jest tam opcja drukuj później

gress 25.07.2010 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 944201)
najlepiej stworzyć serwis internetowy, gdzie można byłoby się podpisywać .. a później to wydrukować

ew. na petycje.pl stworzyć temat i rozsyłać po znajomych , jest tam opcja drukuj później


Obawiam się, że takie podpisy nie są pełnowartościowe i łatwo podważyć ich wiarygodność. Wystarczy że każdy podpisze się za całą rodzinę i już będziemy mieli tysiące niewiele wartych podpisów. Natomiast te zbierane na meczu powinny mieć inny wydźwięk.

KOMINEK 25.07.2010 23:15

Pomysł petycją jak najbardziej słuszny tylko trzeba logistycznie to zorganizować.

Czy potrafimy przekroczyć dzielące nas różnice i razem zorganizować protest który naprawdę może dużo pomóc Wiśle .

WILDLIFE 25.07.2010 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gress (Post 944208)
Obawiam się, że takie podpisy nie są pełnowartościowe i łatwo podważyć ich wiarygodność. Wystarczy że każdy podpisze się za całą rodzinę i już będziemy mieli tysiące niewiele wartych podpisów. Natomiast te zbierane na meczu powinny mieć inny wydźwięk.

no zgodzę z tym, bardzo chciałbym złożyć podpis pod tą petycją, ale niestety mieszkam w Lublinie i przyjazd do Krakowa nie jest dla mnie zawsze możliwy ze względu na problemy finansowe, mógłbym wysłać ewentualnie pocztą podpisy również z Lublina:)

gress 25.07.2010 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILDLIFE (Post 944225)
no zgodzę z tym, bardzo chciałbym złożyć podpis pod tą petycją, ale niestety mieszkam w Lublinie i przyjazd do Krakowa nie jest dla mnie zawsze możliwy ze względu na problemy finansowe, mógłbym wysłać ewentualnie pocztą podpisy również z Lublina:)

Pisałem już pytanie do Dariusza, czy istnieje opcja żeby osoby zainteresowane wydrukowały kopię petycji wraz z miejscem na podpisy, a następnie przesłały ją. Życie rozrzuciło brać po świecie, a każdemu chyba zależy na zakończeniu tego bałaganu.


Co do pikiety/protestu to mam mieszane uczucia. Z jeden strony już od dawna mam ochotę rozegnać na cztery strony odpowiednie instytucje. Obawiam się jednak, że argumenty Dariusza są trafne. Media pokroju Wybiórczej, TVNnu podchwycą temat, lekko zmodyfikują i wyjdzie że hołota robi aferę, zniszczyli kilkanaście ławek, dopominają się tego co już otrzymali, dodatkowo demoralizują młodzież. Sami wiecie jak jest. A taka petycja jest niegroźna, a jednocześnie może pokazać ile nas naprawdę jest (przyszły elektorat)

kohprzem'68 26.07.2010 06:31

Bardzo ciekawą kwestią jest to w jaki sposób zostały wykorzystane lub nie pieniądze pochodzące z UE o które starało sie miasto na budowę stadionu ?
Jak ktos dysponuje informacjami na ten temat to myślę że warto się temu przygladnąc ile zostało przyznanych i jak je spozytkowano ?

klusek106 26.07.2010 09:01

Ogladajac film z oficjalnej (to przeprowadzanie po trybunie) zainteresowala mnie jedna rzecz. Pracownik mowi ze bd sala konferencyjna w trybunie. W takim razie, pytam sie po jaka cholere jest okraglak ?

rav 26.07.2010 09:02

Sala konferencyjna na wynajem. Podobnie jak biura na górze.

Wicked 26.07.2010 09:05

bo te sale są za małe, jak na standard Elite. Było już jakiś czas temu o tym.

PiotrG 26.07.2010 09:21

One w ogóle nie nadają się na konferencje pomeczowe, nie tylko dla Elite.

Co do filmiku: "w przyszłości będą kioski gastronomiczne", ciekaw jestem, czy tego dożyję.

pan Dudi 26.07.2010 09:31

Polecam rzucić okiem na kamerkę na sektory A/B. Jest poniedziałek, godzina 10:30. Na trybunie pusto, a Basałaj w wywiadzie jest wdzięczny miastu za budowę stadionu. Jeśli tak wygląda walka działaczy Wisły o stadion, to chyba ktoś tu zapomniał o priorytetach. Fajnie, że kupują piłkarzy itp, oczywiście. Szkoda tylko, że ci piłkarze będą mieli okazję poczuć się jak Zagłębie Lubin- grając na Dialog Arenie jako gospodarz, przy niewielkiej grupie kibiców.

Reser 26.07.2010 09:36

A co panie Dudi, Basałaj do spółki z Cupiałem na stać na trybunie i zaganiać robotników do pracy? Ochłońcie ludzie bo w tym przypływie emocji takie pierdoły piszecie, że masakra.

PiotrG 26.07.2010 09:41

Problem jest w tym, że Wisła Kraków nie ma podstaw prawnych do jakiejkolwiek kontroli budowy, w przeciwieństwie do Cracovii, która jako klub "miejski" dostała pełnomocnictwo Majchrowskiego i sama ogłosiła sobie przetargi. Równie dobrze, mogliby tam zapisać złote automaty to Coli, a pewnie miasto by za to zapłaciło.
Basałaj to też postać medialna, prezes Wisły i mu nie wypada udzielać niedyplomatycznych wywiadów.

Za kulisami wygląda to pewnie trochę inaczej, bo gdyby było pokojowo, to Wisła podpisałaby umowę dzierżawy, a nie zrobiła jeszcze tego.

Rozliczyć prezydenta możecie jedynie w wyborach, bo gdyby wszyscy kibice Wisły w Krakowie się zorganizowali, to Majchrowski nie zostałby prezydentem.

pan Dudi 26.07.2010 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 944305)
A co panie Dudi, Basałaj do spółki z Cupiałem na stać na trybunie i zaganiać robotników do pracy? Ochłońcie ludzie bo w tym przypływie emocji takie pierdoły piszecie, że masakra.

no, jeśli idzie o pisanie pierdół, to właśnie zdobyłeś żółtą koszulkę lidera. Zastanów się- bat to jedyny sposób nadzoru nad budową?

(a, no i jak już się tak chwalisz tą poprawną polszczyzną, to fajnie by było, gdyby to nie były czcze przechwałki, a jak widać na przykładzie powyższego zdania, wcale z tą poprawną pisownią nie jest u Ciebie tak dobrze, jak pewnie myślisz, że jest)

Cytat:

Za kulisami wygląda to pewnie trochę inaczej, bo gdyby było pokojowo, to Wisła podpisałaby umowę dzierżawy, a nie zrobiła jeszcze tego.
I właśnie niewiadomo jak to traktować. Czy to dobry, czy zły ruch z naszej strony. Nie odbieramy, bo każdy jest świadomy błędów, których ta budowa jest pełna. Z drugiej strony, dalej nie jesteśmy oficjalnym operatorem tego stadionu, więc, dzieje się to, o czym piszesz, czyli nie możemy zbytnio w jego sprawie interweniować.

Niemniej uważam, że klub popełnia tu grzech zaniechania, za który będziemy długo płacić.

PiotrG 26.07.2010 10:40

Tylko weź tutaj podpisz umowę wynajmu na 5mln, przy czym stadion przez długi czas może nie być ukończony.
Wątpię, aby miasto zgodziło się na umowę, w której zawarta byłaby klauzula: "Wisła płacić będzie pełną kwotę wynajmu dopiero od chwili, gdy cały stadion spełni wymogi klasy Elite. Do tego czasu kwota wynosić będzie 10% pełnej opłaty."
Miasto zapewne chce umowę już teraz, aby Wisła zaczęła płacić kasę i sama zajęła się dokończeniem stadionu... Miasto nawet nie wie, ile wynosić będzie ta opłata. 1% od wartości, tylko nie wiadomo jakiej. Wisła podpisze, a nagle okaże się, że trzeba płacić 10mln za jedną trybunę?

pan Dudi 26.07.2010 10:50

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie możemy podpisać umowy najmu stadionu, kiedy niewiadomo w jakim stanie on będzie za tydzień, miesiąc, rok (bo przecież nie jest powiedziane, że za rok będzie zakończony... tzn powiedziane jest, ale słowa Niedziałkowskiej i Majchra nie znaczą nic). O grzechu zaniechania mówię w trochę szerszym znaczeniu. Ta budowa nie trwa od roku, czy dwóch, a od 4? 5? Od wtedy, do teraz w zasadzie, nikt się nią nie interesował. Ot, budowało się, a błędy zaczęły się już w momencie wyboru Obtułowicza na projektanta. Potem już się posypały lawinowo kolejne i sypią się do dziś. A wystarczyło przedłożyć projekt Obtułowicza komuś, kto na budowaniu stadionów się zna. Tylko tyle i aż tyle.

Niemniej, oczywiście, czasu nie zawrócimy, jednak pretensje do działaczy Wisły będę miał zawsze i uważam, że są to pretensje uzasadnione.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 944371)
Wybacz, specjalnie dla Ciebię zdejmę mój podpis. Mam nadzieję, że wtedy nic nie będzie rozpraszało Twojej uwagi przed moniotrem i skupisz się na merytoryce wypowiedzi, a nie głupich nic niewnoszących do dyskusji docinkach, za które powinieneś zostać stosownie ukarany.

No już, już wytrzyj nosek i może zza szklistych od łez oczek zobaczysz, że sam napisałeś posta nic nie wnoszącego do dyskusji i wcześniej i teraz.

Reser 26.07.2010 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 944312)

(a, no i jak już się tak chwalisz tą poprawną polszczyzną, to fajnie by było, gdyby to nie były czcze przechwałki, a jak widać na przykładzie powyższego zdania, wcale z tą poprawną pisownią nie jest u Ciebie tak dobrze, jak pewnie myślisz, że jest)


Wybacz, specjalnie dla Ciebię zdejmę mój podpis. Mam nadzieję, że wtedy nic nie będzie rozpraszało Twojej uwagi przed moniotrem i skupisz się na merytoryce wypowiedzi, a nie głupich nic niewnoszących do dyskusji docinkach, za które powinieneś zostać stosownie ukarany.

!!IRIVER!! 26.07.2010 12:29

Prezes Basałaj udzielił dość jasno brzmiącej wypowiedzi, więc mam nadzieję, że świadom jest tego, co mówi... :-)

PiotrG 26.07.2010 13:14

Z całym moim szacunkiem dla Basałaja, niestety w to akurat nie wierzę. Może nie tyle kwestia wiary, co widok tego, co dzieje się na budowie, utwierdza mnie w przekonaniu, iż jest to niemożliwe.

Hanex 26.07.2010 13:19

Widocznie jeszcze sie nie nauczyl, ze Niedzialkowskiej nie wolno wierzyć w żadne zapewnienia...

-chris- 26.07.2010 13:19

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4834

Reymana poszła też po kosztach. Zbudowali krzywą, żeby woda spływała w jedną stronę - widać wgniecenia, a później do fosy w kier. parku Jordana. Skandal

Na forum skyscrapercity zauważyli także drogę rowerową schodzącą na 3 Maja na trawnik oraz jeden hydrant schowany na latarnią

crazykaro 26.07.2010 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 944336)
Tylko weź tutaj podpisz umowę wynajmu na 5mln, przy czym stadion przez długi czas może nie być ukończony.
Wątpię, aby miasto zgodziło się na umowę, w której zawarta byłaby klauzula: "Wisła płacić będzie pełną kwotę wynajmu dopiero od chwili, gdy cały stadion spełni wymogi klasy Elite. Do tego czasu kwota wynosić będzie 10% pełnej opłaty."
Miasto zapewne chce umowę już teraz, aby Wisła zaczęła płacić kasę i sama zajęła się dokończeniem stadionu... Miasto nawet nie wie, ile wynosić będzie ta opłata. 1% od wartości, tylko nie wiadomo jakiej. Wisła podpisze, a nagle okaże się, że trzeba płacić 10mln za jedną trybunę?

Pamiętam że już gdzieś była mowa że Wisła nie będzie płacić za wynajęcie stadionu przynajmniej do 2012

Belzebub 26.07.2010 14:12

Czy nie ma już mozliwosci, aby mecz z Arką zagrać na Reymonta?Chodzi o system ewidencji?
Na S K W K piszą, ze Arka zamówiła 300 biletów na Suche Stawy..

Ja pierdziele, chyba nigdy sie nie doczekamy meczu na Reymonta..

Mario Nh 26.07.2010 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Belzebub (Post 944501)
Czy nie ma już mozliwosci, aby mecz z Arką zagrać na Reymonta?Chodzi o system ewidencji?
Na S K W K piszą, ze Arka zamówiła 300 biletów na Suche Stawy..

Ja pierdziele, chyba nigdy sie nie doczekamy meczu na Reymonta..

Zaraz, zaraz, czegoś tutaj nie rozumiem.
Żeby udostępnić kibicom trybunę E potrzeba jedynie przenieść kontenery.
Trybuna C będzie gotowa.
Jedynym problem miało być oświetlenie. Wisła miała dogadać się z ekstraklasą co do wcześniej godziny rozgrywania meczu z Arką( tak jak to miało miejsce na Legii ). Pomijając wypowiedź prezesa, że oświetlenie będzie gotowe na 4 rundę Ligi Europejskiej.
Nie wiem jak Was, ale mnie zaraz trafi jakaś kur%%a!
.......

Belzebub 26.07.2010 14:54

Na Skyscrapercity piszą, że na mecz bez swiateł nie zgodzi się Canal +, nawet gdyby rozgrywany był o 12 w południe..
To są jaja, niech sobie odpuszcza w takim razie transmisje z tego jednego meczu Wisły(odejma nam z puli pieniężnej) i tak więcej zarobimy na tych dodatkowych 6 tysiącach biletów...

Mario Nh 26.07.2010 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Belzebub (Post 944520)
Na Skyscrapercity piszą, że na mecz bez swiateł nie zgodzi się Canal +, nawet gdyby rozgrywany był o 12 w południe..
To są jaja, niech sobie odpuszcza w takim razie transmisje z tego jednego meczu Wisły(odejma nam z puli pieniężnej) i tak więcej zarobimy na tych dodatkowych 6 tysiącach biletów...

Legii poszli na rękę, nam już nie mogą?

sandbender 26.07.2010 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -chris- (Post 944455)
Reymana poszła też po kosztach. Zbudowali krzywą, żeby woda spływała w jedną stronę - widać wgniecenia, a później do fosy w kier. parku Jordana. Skandal

No a jak miało by być? co jest złego w tym, że woda spłynie w kierunku parku?

emailowiec 26.07.2010 15:10

Mecz z Arką i tak nie będzie transmitowany na żywo przez Canal+ (ekstraklasa.org). Nie możemy zamienić się godziną rozgrywania meczu z Lechią Gdańsk (14.45)?

Adam 26.07.2010 15:23

http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=23581

Cytat:

Prezes Wisły: W następnej rundzie zagramy przy Reymonta

W ostatnich dniach okazało się, że z harmonogramu prac na stadionie Wisły wynika, iż nie przyjmie on drużyny Wisły w czwartej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Prezes Wisły Bogdan Basałaj nie wyobraża sobie jednak, by tak się stało.
- Ja jestem przekonany, że jeżeli przejdziemy Azerów, to w następnej rundzie zagramy przy Reymonta, bo brakuje już niewiele - powiedział Basałaj. Przyznał, że toczą się rozmowy między Wisłą a miastem, aby na czas przygotowane zostało oświetlenie wymagane w tej fazie rozgrywek.

Wisła póki co pozyskała siedmiu zawodników, wkrótce też do zespołu dołączy jeszcze przynajmniej jeden gracz na pozycję stopera. Możliwe jest też, że zostanie przeprowadzony jeszcze jakiś transfer. - Pamiętajmy, że kluby zachodniej Europy dopiero teraz otwarły okno transferowe. To oznacza, że będą teraz szukali klubów, do których będą mogli wypożyczyć zawodników, nie mieszczących się w ich kadrach - stwierdził prezes Wisły.

Czy Bogdan Basałaj jest zadowolony z letnich wzmocnień? - Jeżeli chodzi o ilość i jakość wzmocnień - tak - powiedział. - Jeżeli chodzi o tryb obserwowania i skautingu to nie. Wolałbym dłużej przygotowywać takie transfery. Było jak było, myślę że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

W pierwszej połowie sierpnia mamy poznać nazwisko nowego dyrektora sportowego oraz szefa skautingu. - Te sprawy się toczą. Między 1 a 15 sierpnia będzie taka osoba. Będzie też osoba, która będzie tworzyć dział skautingu. Edward Klejndinst jest w dalszym ciągu w grupie skautingowej, od roku.

Spekulacje, że do Wisły wróci Grzegorz Mielcarski Bogdan Basałaj uciął krótko: - Grzegorz Mielcarski jest pracownikiem Canal+ - stwierdził.
No wreszcie!!! Jak sie za to prezes zabrał to moze coś sie ruszy i moze zagramy w 4 rundzie u siebie!!! :)

PiotrG 26.07.2010 15:29

Nie napalajcie się na to, bo może być duże rozczarowanie.

Wicked 27.07.2010 08:07

No na kamerce można obserwować trening naszych kopaczy na nowym stadionie. Ciekawe tylko kiedy na nim zagrają pierwszy oficjalny mecz....

wislak_krosno 27.07.2010 08:12

mi się wydaje że to jednak sesja fotograficzna a nie trening:)

Wicked 27.07.2010 08:15

no teraz też to widzę, trzeba czekać na fotorelacje na oficjalnej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl