Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

licoo 21.05.2010 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 902952)
ps. jeśli ktoś ma czas, zdolnosci graficzne i chce się troche pobawic w projektowanie ukłądu krzesełek na trybune zachodnią to od razu zachecam

Ja niestety nie mam zdolności graficznej, ani odpowiedniego programu dlatego mogę kogoś prosić o wykonanie tego samego projektu napisu oraz całości trybuny czerwona, poza narożnikami które by były koloru białego.

Dalej uważam że nasza trybuna powinna być cała czerwona, w razie pustych miejsc ( oby jak najmniej ) zawsze lepiej będzie wyglądać trybuna czerwona wraz z kibicami ubranymi również na czerwono.

PiotrG 21.05.2010 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav
Słyszałeś o wymogach bezpieczeństwa, które wymuszają instalację takich barierek, gdy wysokość "schoda" jest większa niż 50 cm?

W sumie sam do końca nie wiem co to normuje. Są stadiony (nawet budowane obecnie) gdzie tych barierek nie ma nawet na bardziej stromych trybunach niż II poziom na R2, chociaż zdecydowanie więcej jest stadionów gdzie one są.
Cytat:

To prawda decydujące są tutaj względy bezpieczeństwa. Dodam tylko, że owych barierek mogło by nie być, gdyby zastosowano taką sama szerokość stopni jak na trybunach za bramkami, gdzie jest 90cm. W przypadku 2 poziomu C wielkość ta wynosi 84cm, a więc mniejsza szerokość przejścia, a co za tym idzie mniejsze bezpieczeństwo. Zaznaczyć też trzeba, iż na wspomnianym przykładzie trybun za bramkami wysokość górnych rzędów wynosi 52,5cm, a więc więcej niż na nowych trybunach, gdzie jest 51cm. Nachylenie jest podobne, a mimo to za bramkami ów barierek nie zastosowano.
Dlaczego zrobiono rzędy 81/84cm zamiast 90cm? Ano dlatego że między boiskiem a UL. Reymana nie ma zbyt dużo miejsca i trzeba było zrobić tak, aby dało się wcisnąć ich jak najwięcej. Oczywiście można było - albo zrobić trybuny bliżej boiska, albo zrobić mniejszą promenadę za trybuną, a wówczas zmieścili by się szersze rzędy..
Na SN rzędy zwykłych kibiców mają 80cm i barierek na I poziomie nie będzie (a jest on bardziej stromy niż na R22), będą za to barierki na poziomie II. Jedynie sektory fanklubu i business mają 90cm (I poziom trybun), a balkony lóż VIP - 100/120cm. We Wrocławiu rzędy też mają 80cm szerokości, tylko nie wiem jak tam z barierkami - czy będą na całości poziomu czy dopiero tam, gdzie zacznie robić się dosyć stromo.

yoda79 22.05.2010 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19sebawro06 (Post 902772)
sorry ze nie w temacie ale gdzie (dokładnie na jaki e mail) można zapytać kogoś kompetentnego w klubie czy po oddaniu stadionu do użytku będzie można kupować bilety na mecze przez neta
nie jestem z Krakowa dlatego pytam

a i czy mógłby ktoś wrzucić fote z kamerki 1 bo mi nie działa ???

Jako,że też nie z Krakowa odpowiem Ci-na mecze Wisły poza wielkimi hitami nie ma problemu kupić w kasie przed meczem biletów (nawet na mecze inauguracyjne w dniu meczu kupowałem,pół godzinki w kolejce i bilety masz).
A ja mam pytanie - czy na temat cen biletów odzywał się ktoś kompetentnyz klubu? W sumie w Warszawie już wiedzą po ile będą wchodzić.

orzeu 22.05.2010 08:41

Na zachodniej pierwszy napis jaki przychodzi do glowy to "Biała Gwiazda".

Pytanie, czy do wystroju szatni mozemy cos wniesc? Bo mam pewien pomysl.

bravelukas 22.05.2010 08:56

wyglada na to ze zmieni sie jednak pozycja kamerki z pawiolnu medialnego bo znow ona nie działa wiec pewnie cos przy niej masjstruja

As 22.05.2010 09:18

Orzeu czy chodzi Ci o "J*%ac stare baby!!!"? :D

Mogliby dac cos w stylu: "Winners Never Quit. Quitters Never Win"

bravelukas 22.05.2010 09:27

mieli rozebrac dzwig z murawy do konca tygodnia i nawet nie zaczeli

Vinci 22.05.2010 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 903032)
mieli rozebrac dzwig z murawy do konca tygodnia i nawet nie zaczeli

A zapomniales już jaka w Krakowie była pogoda i co się działo w mieście?????

joyrider 22.05.2010 09:42

Ma ktoś może dostęp do jakiś planów trybuny północnej????
Proszę o ewentualny kontakt...

sayek89 22.05.2010 09:53

Na prawdę nie mogli wybrać lepszego miejsca z którego ma wyjeżdżać sprzęt do konserwacji murawy.

http://img29.imageshack.us/img29/875...ny1024copy.jpg

Po patrzcie że 6 akurat wypada w tym miejscu gdzie jest ta "dziura"

LukL 22.05.2010 10:05

^^ Dlatego tym bardziej u dołu nie powinno być żadnych napisów...
Jak dla mnie powinno wyglądać to tak:
http://stadionwisly.info/files/chair...eselek_big.jpg

przy okazji 2 rzuty trybuny północnej:

poziom -0,92
http://img257.imageshack.us/img257/8...ybunad0.th.jpg

poziom +3,925
http://img268.imageshack.us/img268/2...ybunad1.th.jpg

joyrider 22.05.2010 10:11

Ok dzięki, jeszcze interesują mnie wymiary tej trybuny. Zna ktoś???

LukL 22.05.2010 10:19

szerokość u podstawy: ok 24m
długość: ok 100m
wysokość od 1 do ostatniego rzędu: ok 15,5m

licoo 22.05.2010 11:20

A wie ktoś, czy jest możliwość rozbudowy trybun za bramkami, powiedzmy za jakieś 10 - 15 lat, jakby okazało się że nasz stadion jest za mały? Zwykle to właśnie trybuny za bramkami są najwyższe. Z góry dzięki za odpowiedź.

wislacki 22.05.2010 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 903086)
A wie ktoś, czy jest możliwość rozbudowy trybun za bramkami, powiedzmy za jakieś 10 - 15 lat, jakby okazało się że nasz stadion jest za mały? Zwykle to właśnie trybuny za bramkami są najwyższe. Z góry dzięki za odpowiedź.

odpowiedź na podobne pytanie do inżynierów Polimexu z oficjalnej:

Obecny projekt stadionu spełnia wszystkie wymogi FIFA i UEFA odnośnie wielkości i pojemności stadionu. W związku z tym obecna realizacja jest ostatnim etapem przebudowy tego obiektu i nie wydaje mi się, aby w przyszłości wystąpiła konieczność powiększania trybun.
Jednak z technicznego punktu widzenia należałoby rozebrać istniejące trybuny i wybudować je od podstaw jako przygotowane pod względem konstrukcyjnym do budowy dwóch lub więcej pięter trybun.

Odnośnie krzesełek: Dlaczego na zdjęciach (czy raczej wizualizacjach) kolorystyki krzesełek wjazd dla kosiarek nie został uwzględniony?

Kordel_Walker 22.05.2010 11:23

Moja propozycja, oczywiście bez 1906, wrota kosiarkowe wszystko psują. Prawdopodobnie krzesełka na wschodniej już są robione pod projekt SKWK, jeśli tak to kicha...Sayek 89 dobrze to spostrzegł. Jeśli krzesełka mają być montowane w przyszłym tygodniu to pewnię są już gotowe..pytanie czy z napisami 1906?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...96ca0a395.html

orzeu 22.05.2010 11:35

Nie dosc ze projekt fatalny to jeszcze nie zauwazyles ze rozmowa dotyczy zupelnie innej trybuny. Ech..

Kordel_Walker 22.05.2010 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 903092)
Nie dosc ze projekt fatalny to jeszcze nie zauwazyles ze rozmowa dotyczy zupelnie innej trybuny. Ech..

Ja nawiązałem do C, gdzie ma być napis Wisła i pod spodem 1906. Nie ma miejsca na szóstkę jak widać, dlatego proponuję mój projekt na C a na zachodnią projekt SKWK, który miał być na C. Chyba, ze tam także jest wyjazd na kosiarke..

Fuks 22.05.2010 12:11

tzn chcesz dwa takie same napisy z dwoch stron? genialne.

Wyjazd kosiarek rzeczywiscie troche nie pasuje, ale miejsca na 6 jest wystarczająco, bedzie troche przerwy w cyfrze, ale nie ma co płakac..

rafalek 22.05.2010 12:36

A może ten wyjazd dla kosiarek będzie na mecze "zamykany" przenośnymi krzesełkami? I nie będzie wtedy dziury. Poczekajcie aż wszystko zamontują, dopiero później narzekajcie.

crazykaro 22.05.2010 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 903090)
Moja propozycja, oczywiście bez 1906, wrota kosiarkowe wszystko psują. Prawdopodobnie krzesełka na wschodniej już są robione pod projekt SKWK, jeśli tak to kicha...Sayek 89 dobrze to spostrzegł. Jeśli krzesełka mają być montowane w przyszłym tygodniu to pewnię są już gotowe..pytanie czy z napisami 1906?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...96ca0a395.html

Co do krzesełek to nawet gdyby stał sie jakiś cud i projekt w ostatniej chwili się zmienił to z krzesełkami które ewentualnie by pozostały nie byłoby problemu bo jeszcze jest druga trybuna a wykonawca ten sam

orzeu 22.05.2010 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 903096)
Ja nawiązałem do C, gdzie ma być napis Wisła i pod spodem 1906. Nie ma miejsca na szóstkę jak widać, dlatego proponuję mój projekt na C a na zachodnią projekt SKWK, który miał być na C. Chyba, ze tam także jest wyjazd na kosiarke..

Fajnie ze nawiazujesz do trybuny C ale:
1. Wzor na trybune C jest juz ustalony, teraz pojawil sie jedynie problem z tym wjazdem, ktory mozna wg mnie rozwiazac przez zrobienie napisu 1906 na pierwszych czterech sektorach i zostawienie 5 wolnego.
2. Ten projekt juz kiedys widzialem wiec albo nie jest on Twoj albo jestes jego autorem i uporczywie go promujesz pomimo iz wyboru juz dokonano i wygral inny wzor.

Donki 22.05.2010 12:55

Mogłby ktoś zrobić projekt WISŁA i własnie 1906 na pierwszych czterech sektorach, Ciekawy jestem jak to by wyglądało ;)

LukL 22.05.2010 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 903122)
Fajnie ze nawiazujesz do trybuny C ale:
1. Wzor na trybune C jest juz ustalony, teraz pojawil sie jedynie problem z tym wjazdem, ktory mozna wg mnie rozwiazac przez zrobienie napisu 1906 na pierwszych czterech sektorach i zostawienie 5 wolnego.
.

Jak najbardziej popieram. Przynajmniej będzie rok 1906, a nie 19 czerwca.... ale i tak będzie to wyglądało jak na jarmarku..

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 903126)
Mogłby ktoś zrobić projekt WISŁA i własnie 1906 na pierwszych czterech sektorach, Ciekawy jestem jak to by wyglądało ;)

http://libuszewski.pl/img/krzeselka.jpg

crazykaro 22.05.2010 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 903128)
Jak najbardziej popieram. Przynajmniej będzie rok 1906, a nie 19 czerwca.... ale i tak będzie to wyglądało jak na jarmarku..

To przy okazji przerzućmy czerwone krzesełka z poziomu I na II :-).

A wybrana wizualizacja przekłamała zasłaniając podjazd dla urządzeń do pielęgnacji murawy i chyba nikt do dzisiaj tego nie zauważyl. Chociaż ten kto to ostatecznie projektował (w firmie architektonicznej) musiał chyba widzieć że nie da się na dole zmieścić tej 6. Ciekaw jestem jak wyglądał ostateczny projekt ułożenia krzesełek, na podstawie którego była zliczana liczba zamawianych "kolorów".

Pablo84 22.05.2010 13:18

O mój Boże.1906 architektów mamy na forum.Jeden mądrzejszy od drugiego

QBAS 22.05.2010 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 903025)
Orzeu czy chodzi Ci o "J*%ac stare baby!!!"? :D

Mogliby dac cos w stylu: "Winners Never Quit. Quitters Never Win"

Kolego, ale który z naszych ligowych kopaczy zrozumiałby angielską mowę? No, może 7 by się znalazło...

sayek89 22.05.2010 13:50

Faktycznie może być tak jak już ktoś pisał powyżej, że w planach jest coś co zasłoni ten wyjazd. Przenośna rampa z krzesełkami, albo coś w tym stylu.

Fuks 22.05.2010 14:13

wy chyba sami nie wierzycie w to co piszecie, przy całym burdelu z tym stadionem jeszcze o jakiejs rampie ... dajcie spokoj :D

PiotrG 22.05.2010 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 903053)

Czyli zaplecze dla kibiców jest na piętrze trybuny, ciekawe jak oni mieliby to tymczasowo robić. Jedno jest pewne, nie zdążą z nim do lipca, a nawet z październikiem mogą być wielkie problemy, zwłaszcza że inwestor nie spieszy się ze zleceniem tego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl