![]() |
Adam a taki przypadek gdy ludzie ktorzy kupili karnety mysleli ze beda jezdzic na mecze do Huty a musieli zasuwac do Sosnowca? I pozew o zwrot kosztow dojazdow. Nie chodzi nawet o wygranie (choc dodatkowa kasa na oprawy bylaby mila) ale bardziej o aktywne pokazanie niezadowolenia i zmuszenie tych ludzi do dzialania.
Pomysl ze zbiorka podpisow pod stadionem jest bardzo dobry. Musimy tylko wymyslic pod czym sie podpisac ;). Tutaj przydaloby sie zdanie kogos obeznanego w tego typu rozgrywkach, np. p. Olszowki. |
Cytat:
wg mnie prościej jest zawiadomić NIK lub RIO i niech oni szukają niz prokuraturę gdzie chyba musisz wnieść bardziej konkretne zarzuty. |
picasso no dokładnie... miasto jest właścicielem obiektu ale "najemca" jest Wisła również pod to mozna by podciągnąc fakt płacenia 5zł dodatkowo dla osob nie posiadajacych karty kibica w przypadku kiedy karty kibica nie mozna kupić... ale znowu proces sądowy primo bedzie sie ciagnal długo a po drugie niewielu by sie podpisało chyba pod wnioskiem o procesowanie sie z klubem... lepiej dogadać sie z klubem osobiscie licze na to ze moze SKWK porowumie sie w w/w kwestiach z odpowiednimi osobami w zarzadzie klubu :)
|
ale nie posiadający kart kibica nie płaca drozej, tylko posiadacze płaca taniej
Cytat:
|
No to chyba na jedno wychodzi...:rotfl: Skoro klub nie moze mi wydać KK to nie powinien odemnie wymagać 5zł dodatkowo...
Ps to nie jest promocja tylko oferta ;-) |
Cytat:
|
To wyjaśnij mi jaka jest roznica między: Kibice bez KK płaca o 5zł wiecej a kibice z KK płaca o 5zł mniej...
roznicy nie ma żadnej to jest poprostu takie sformułowanie marketingowe... ot lepiej brzmi i tyle :) |
Jak z kartą stałego klienta na np. stacji benzynowej, czy supermarkecie. Cena jakichś tam zakupów wynosi 100 złotych, chyba, że dysponujesz kartą stałego klienta, dzięki której możesz zapłacić np. 10% mniej. Kartę kibica można porównać do karty stałego klienta- ludzie, którzy takową posiadają z reguły bywają na Wiśle częściej niż ludzie, którzy kupują tylko bilety, a potem mają żal do wszystkich, że muszą płacić te 5 złotych drożej, skoro na Wiśle są raz w roku i przez ostatnie X czasu nie znaleźli chwili, żeby pofatygować się do WŚ i w 10 minut taką kartę wyrobić.
Masz kartę- dostajesz od klubu prezent w postaci 5 złotych więcej w kieszeni. Nie masz- płacisz 5 złotych więcej. Ale cena "usługi", w tym wypadku biletu, nie wynosi 25 złotych, tylko 30. |
róznica taka jak miedzy tym ze :
1) ktos da na oprawe jest spoko, ktos kto nie da to trudno. 2. ktos kto da na oprawe to da, kto nie da ten chvj. |
Taka mała rada:
Mniej jęczenia na forum, jak to jest źle i jacy wszyscy są źli, a więcej konkretnego działania i realizowania pomysłów - zarówno tych mających na celu jak najszybszą poprawę aktualnego stanu, jak i tych zmierzających do koniecznego rozliczenia osób za stan, jaki obecnie jest. Chętnych do narzekania od groma, ale jak przychodzi co do czego, to nikt swojej cegiełki nie chce dołożyć, a KAŻDY może coś zrobić. Wystarczy chcieć. |
Cytat:
Każdy z nas może coś zrobić... mądre słowa, niestety bez większego przekazu. Co niby mozemy zrobić jako jednostki ? Iść na skargę do wyborczej ? a może pójdę na stadion i zapytam "nie pomóc wam chłopaki tych krzesełek rozkładać" ? Konkret proszę. Co do pomysłu z pozwem, to trzeba zasięgnąć jakiejś opinii fachowca. Jest jakiś prawnik wśród Wiślackiej Braci ? Kto byłby pozywającym ? Stowarzyszenie czy zbiór poszkodowanych przez jedną instytucje ? Obawiam się, że pozew mógłby dodatkowo spowodować opóźnienia, lub wymówką dla opóźnień. |
Cytat:
Odpowiedzialnych za tę farsę trzeba nękać, trzeba to upubliczniać, pisać i mówić. Ciągle. Wyrażałem kiedyś chęć pomocy w tej kwestii. Kilka osób się zgłosiło, ale szybko brakło im pary. I tak się dzieje zawsze. |
Już są dwa pomysły ;
Demonstracja (Markus) Pozew (Orzeu) |
Cytat:
I może choć zwycięstwa sądowego by nie było, to moglibyśmy mieć choćby tą satysfakcję, że zrobiło się wokół tej sprawy jeszcze głośniej niż jest. Może i ludzie przy okazji wyborów samorządowych poszliby po rozum do głowy i takie osoby jak Majchrowski raz na zawsze skończyłyby okradać to miasto. Zresztą w ogóle sobie nie wyobrażam, po tym co się dzieje, aby ktokolwiek, komu Wisła "ukradła" serce mógł zagłosować na tego pasoŻyda. |
Media tutaj zaglądają, przy odrobinie szczęścia niektóre komentarze będą cytowane dziś wieczorem przez tvn24. :lol:
Cytat:
|
Cytat:
Tak więc-pozew zbiorowy! Ja się piszę. |
Cytat:
|
pozew zbiorowy?ale że nie możemy oglądać meczów na Reymonta i musimy jeździć na SS albo do Sosnowca?to bedzie odrzucone już w przedbiegach.przeciez miasto nie ma obowiazku zapewnić nam ogladania meczów.
jedynie co moglibysmy zarzucić to niegospodarność jakieś przekrety-coś tego typu.ale tu trzeba mieć jakies dowody. dlatego uważam,że jalepsze są dwa wyjścia.demonstracja,albo dużo szumu na różnych portalach.wtedy tak czy inaczej zainteresują się tym dziennikarze i byc możę jakieś NIKI czy RIO. |
Cytat:
Tak myślę;) |
Cytat:
Na polityków zaś najmocniej działają demonstracje, publiczna krytyka, niekorzystny rozgłos w mediach - szczególnie w roku wyborczym. Tego Majchrowski zlekceważyć nie może, jego podwładni też. Klub i kibice z pewnością nie wykorzystują tego środka nacisku, czym moim zdaniem robią w obecnej sytuacji bład. Istnieją też opcje protestów pod ZIKiT, UM i siedzibą Polimexu. Wykonawcy nie byłaby na rękę negatywna reklama w mediach, które mogłyby sie takim protestem zainteresować. To kolejne "pomysły" pod rozwagę. Nikt nie proponuje na razie głodówki :). To są jedyne środki, by przeciwstawić się tym ciągłym kłamstwom, nieudolności, złej woli, mydleniu oczu, opóźnieniom, skandalicznemu zarządzaniu stadionową inwestycją. By wymuszać większy profesjonalizm i szybsze tempo prac. Jeśli klub i kibice nie zrobią nic więcej, nie uaktywnią się w przestrzeni publicznej, możemy tułać się po SS jeszcze długo, a D może w ogóle nie zostać oddana.:( |
Cytat:
|
Pamiętajmy panowie, że na jesień mamy wybory samorządowe. Przy tej okazji towarzysz Majchrowski będzie ubiegał się o czołowe miejsce przy rządowym "korycie". Duża akcja zorganizowana przez mieszkańców miasta (a w większości nimi jesteśmy) na pewno przeniknie do mediów. Jest więc nadzieja, że nieświadomi ludzie przekonają się o bałaganie fundowanym przez władze miasta (o machlojkach w budownictwie nie wspominam nawet).
lekko odbiegając: Darek O. na prezydenta ! ;-) |
Zgadzam sie absolutnie. W calej sprawie nie chodzi o to jakie sa szanse na jej wygranie. Taki pozew to byla by sprawa bez precedensu. Majchrowski po czyms takim bylby skonczony jako polityk, a jego nastepcy wiedzieliby ze musza sie liczyc z glosami wyborcow nie tylko w okresie wyborow, ale przez cala swoja kadencje. Dodatkowo calosc moze zainteresowac odpowiednie instytucje. Nalezy chocby przypomniec sprawe opery krakowskiej. Generalnie mysle ze taki pozew, nawet jesli nie majacy szans powodzenia, moglby odmienic mentalnosc ludzi zarowno tych na gorze, ktorzy zapominaja ze to oni sa dla nas, jak i tych na dole ktorzy nie wierza ze mozna cos w takich sprawach zmienic.Doadatkowo, sadze iz ze wzgledu na bezprecedensowy wymiar sprawy i olbrzymia medialnosc tematu, znalezienie przedstawiciela prawnego,ktory ta sprawa sie zajmie, nie bedzie zbytnio trudne. Dodatkowo sadze iz manifestacja nadala by sprawie tempa i na pewno nie zaszkodzi dzialac w tej sprawie dwuplaszczyznowo.
Jesi my tego nie ruszymy to Majchrowski wybroni sie swoimi inwestycjami, bo szary czlowiek, ktory nie siedzi w temacie, bedzie go ocenial przez pryzmat ilosci inwestycji i tego co mu prezydent w przedwyborczej paplaninie poda jasno na talerzu, a nie przez pryzmat tego ile publicznej kasy poszlo bokiem. |
Z tym pozwem faktycznie moze byc klopot bo miasto rzeczywiscie nie ma obowiazku zapewnic nam warunkow do ogladania meczow. Tutaj strona jest raczej klub i mysle ze po wybudowaniu stadionu moglby stosowac ta ponad roczna nieobecnosc, dojazdy do Sosnowca czy przedluzajace sie oddanie obiektu jako argument w walce o wysokosc czynszu. Gdy poznam opinie prawnika nt. naszego pozwu zbiorowego to napisze.
Ale przy tej okazji przyszedl mi do glowy inny pomysl. Pozew zbiorowy przeciw Koronie Kielce za uniemozliwienie 770 osobom z Krakowa obejrzenia meczu i dyskryminacje ze wzgledu na miejsce zamieszkania. Niech nam sponsoruja oprawe ;) Ciekawe czy mozliwy bylby tez podobny pozew przeciw pzpnowi ktory wydaje zakazy wyjazdowe. Ale by byly jaja gdyby to przeszlo;) |
Padła tutaj propozycja nagłośnienia tej sprawy przez Fuckt i TVN,otóż to jest bez sensu..to bylo by nie honorowe.
Leciec z placzem do stacji i gazety z którą toczymy "bitwę".. |
Klub był dzierżawcą stadionu. Od kiedy to właściciel obiektu ma obowiązek zapewnić potencjalnemu dzierżawcy lokum? Pozew zbiorowy nie jest odpowiednim narzędziem prawnym zarówno dla kibiców jak i klubu.
|
Pozwy to najlepiej wychodzą parobkom Filipiaka, więc może nie idźmy tą drogą.
Mnie wystarczy jak Majchrowski usłyszy na pierwszym meczu na którym będzie obecny, dłuuugie 10 minutowe, gromkie, staropolskie "WY-PIER-DALAJ" pięknie równiutko wyspiewane przez 34 tys ludzi. |
Wytoczenie powództwa zbiorowego gwarantowałoby zainteresowanie mediów - bo to całkiem nowa instytucja, która budzi duże kontrowersje. Pierwsze procesy będą ściśle monitorowane.
Ciężko natomiast mi sobie wyobrażić na jakiej podstawie mogłoby się opierać to powództwo. Trzeba znaleźć grupę poszkododowaną (min. 10 osób) przez działanie/zaniechanie innej osoby prawnej i podstawę prawną tego roszczenia - jak dla mnie trzeba by sporo "akrobacji" prawniczych, żeby takie powództwo nie wyladowało w koszu. |
Zgadzam się w 100%:)
|
myślę, że każdy się zgodzi, bo brzmi rzeczowo i poważnie. pytanie tylko, czy faktycznie da się np. zebrać dużą ilość podpisów, np. 70-80% obecnych w czwartek na Hutniku, trzeba to szybko nagłośnić i zorganizować. organizacja = sprawne zebranie podpisów, uwiarygodnienie ich i szybkie przeprowadzenie tego na stadionie (listy, długopisy etc.). do dzieła!
|
Cytat:
|
Cytat:
Kiedy 34.000 ludzi zasiądzie na Reymonta, on już dawno nie będzie Prezydentem Krakowa. |
Trzeba zrobić stały punkt pod stadionem a drugi na meczu... jestem przekonany ze do niedzieli zbierzemy te kilkatysięcy osob... pikieta tez jest dobrym pomyslem :) Tylko nikt tego w pojedynke nie zorganizuje tutaj potrzeba jest zaangazowania SKWK pytanie czy panowie sie tego podejma :)
|
Pod każdym sektorem po stoliku, mocno oznakowanym i z głowy. :-)
|
a czy nie mozna zlozyc wpisow elektronicznych na www?
popieram akcje ale nie bedzie mnie na meczu.... |
Można również położyć taką petycje/list w Wiślackim Swiecie i każdy kto bedzie przychodzil po bilet bedzie mogl tez zlozyc podpis. Trzeba jedynie zlapac jakis kontakt z klubem, najlepiej z samym prezesem. Dodatkowo opublikowac na oficjalnej stronie na ktora tez wchodzi duzo osob informacje o tym ze na stadionie tez bedzie zbieranie podpisów. SKWK na pewno daloby rade to zalatwic a czasu jest malo. Nie wyobrazam sobie zeby w Klubie robili jakies problemy bo przeciez musimy dzialac razem. Dla Wisly..
|
Kurde mieszkam setki km od Krakowa.. jeśli tylko będzie można podpisać się w formie elektronicznej chętnie to zrobię. Ewentualnie jeśli można podajcie dokładny adres na jaki mam wysłać kilka podpisów ze swoich stron.. (dużo ich nie będzie, nie wiem czy nawet z 10 to już coś). Aha, czy ktoś mi może powiedzieć czy kasa jaką wpłaciłem na oprawy dotarła ? Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o PW
|
@raztaman: nie można. trudno, pomożesz innym razem.
@Oxydrene: nie mieszajmy w to klubu. Klub niech rozmawia z miastem bezpośrednio i załatwia wszystko tak jak do tej pory - swoimi kanałami i dyplomatycznie. |
Cytat:
|
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl