Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

orzeu 25.07.2010 11:51

Adam a taki przypadek gdy ludzie ktorzy kupili karnety mysleli ze beda jezdzic na mecze do Huty a musieli zasuwac do Sosnowca? I pozew o zwrot kosztow dojazdow. Nie chodzi nawet o wygranie (choc dodatkowa kasa na oprawy bylaby mila) ale bardziej o aktywne pokazanie niezadowolenia i zmuszenie tych ludzi do dzialania.

Pomysl ze zbiorka podpisow pod stadionem jest bardzo dobry. Musimy tylko wymyslic pod czym sie podpisac ;). Tutaj przydaloby sie zdanie kogos obeznanego w tego typu rozgrywkach, np. p. Olszowki.

picasso 25.07.2010 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 943797)
Adam a taki przypadek gdy ludzie ktorzy kupili karnety mysleli ze beda jezdzic na mecze do Huty a musieli zasuwac do Sosnowca? I pozew o zwrot kosztow dojazdow. Nie chodzi nawet o wygranie (choc dodatkowa kasa na oprawy bylaby mila) ale bardziej o aktywne pokazanie niezadowolenia i zmuszenie tych ludzi do dzialania.

Pomysl ze zbiorka podpisow pod stadionem jest bardzo dobry. Musimy tylko wymyslic pod czym sie podpisac ;). Tutaj przydaloby sie zdanie kogos obeznanego w tego typu rozgrywkach, np. p. Olszowki.

na prawie sie nie znam,ale wydaje mi się że w takim wypadku kibice musieliby skarżyc klub,bo karnety kupowali od Wisly,a nie od urzędu miasta.
wg mnie prościej jest zawiadomić NIK lub RIO i niech oni szukają niz prokuraturę gdzie chyba musisz wnieść bardziej konkretne zarzuty.

Adam 25.07.2010 12:05

picasso no dokładnie... miasto jest właścicielem obiektu ale "najemca" jest Wisła również pod to mozna by podciągnąc fakt płacenia 5zł dodatkowo dla osob nie posiadajacych karty kibica w przypadku kiedy karty kibica nie mozna kupić... ale znowu proces sądowy primo bedzie sie ciagnal długo a po drugie niewielu by sie podpisało chyba pod wnioskiem o procesowanie sie z klubem... lepiej dogadać sie z klubem osobiscie licze na to ze moze SKWK porowumie sie w w/w kwestiach z odpowiednimi osobami w zarzadzie klubu :)

WRzŚ 25.07.2010 12:08

ale nie posiadający kart kibica nie płaca drozej, tylko posiadacze płaca taniej
Cytat:

Bilety dostępne są w cenie 30 zł (na sektory 2 i 3) oraz 35 zł (na sektory 1 i 4), osoby posiadające Kartę Kibica zapłacą o 5 zł mniej.
po prostu, nie masz karty kibica, nie bierzesz udziału w promocji.

Adam 25.07.2010 12:13

No to chyba na jedno wychodzi...:rotfl: Skoro klub nie moze mi wydać KK to nie powinien odemnie wymagać 5zł dodatkowo...

Ps to nie jest promocja tylko oferta ;-)

pan Dudi 25.07.2010 12:18

Cytat:

No to chyba na jedno wychodzi...:rotfl:
No właśnie jednak nie. Zastanów się zamiast wklejać emotki.

Adam 25.07.2010 12:21

To wyjaśnij mi jaka jest roznica między: Kibice bez KK płaca o 5zł wiecej a kibice z KK płaca o 5zł mniej...
roznicy nie ma żadnej to jest poprostu takie sformułowanie marketingowe... ot lepiej brzmi i tyle :)

pan Dudi 25.07.2010 12:29

Jak z kartą stałego klienta na np. stacji benzynowej, czy supermarkecie. Cena jakichś tam zakupów wynosi 100 złotych, chyba, że dysponujesz kartą stałego klienta, dzięki której możesz zapłacić np. 10% mniej. Kartę kibica można porównać do karty stałego klienta- ludzie, którzy takową posiadają z reguły bywają na Wiśle częściej niż ludzie, którzy kupują tylko bilety, a potem mają żal do wszystkich, że muszą płacić te 5 złotych drożej, skoro na Wiśle są raz w roku i przez ostatnie X czasu nie znaleźli chwili, żeby pofatygować się do WŚ i w 10 minut taką kartę wyrobić.

Masz kartę- dostajesz od klubu prezent w postaci 5 złotych więcej w kieszeni. Nie masz- płacisz 5 złotych więcej. Ale cena "usługi", w tym wypadku biletu, nie wynosi 25 złotych, tylko 30.

WRzŚ 25.07.2010 12:31

róznica taka jak miedzy tym ze :
1) ktos da na oprawe jest spoko, ktos kto nie da to trudno.
2. ktos kto da na oprawe to da, kto nie da ten chvj.

Pablooo 25.07.2010 12:33

Taka mała rada:
Mniej jęczenia na forum, jak to jest źle i jacy wszyscy są źli, a więcej konkretnego działania i realizowania pomysłów - zarówno tych mających na celu jak najszybszą poprawę aktualnego stanu, jak i tych zmierzających do koniecznego rozliczenia osób za stan, jaki obecnie jest.

Chętnych do narzekania od groma, ale jak przychodzi co do czego, to nikt swojej cegiełki nie chce dołożyć, a KAŻDY może coś zrobić. Wystarczy chcieć.

gress 25.07.2010 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablooo (Post 943823)
Taka mała rada:
Mniej jęczenia na forum, jak to jest źle i jacy wszyscy są źli, a więcej konkretnego działania i realizowania pomysłów - zarówno tych mających na celu jak najszybszą poprawę aktualnego stanu, jak i tych zmierzających do koniecznego rozliczenia osób za stan, jaki obecnie jest.

Chętnych do narzekania od groma, ale jak przychodzi co do czego, to nikt swojej cegiełki nie chce dołożyć, a KAŻDY może coś zrobić. Wystarczy chcieć.


Każdy z nas może coś zrobić... mądre słowa, niestety bez większego przekazu. Co niby mozemy zrobić jako jednostki ? Iść na skargę do wyborczej ? a może pójdę na stadion i zapytam "nie pomóc wam chłopaki tych krzesełek rozkładać" ? Konkret proszę.


Co do pomysłu z pozwem, to trzeba zasięgnąć jakiejś opinii fachowca. Jest jakiś prawnik wśród Wiślackiej Braci ? Kto byłby pozywającym ? Stowarzyszenie czy zbiór poszkodowanych przez jedną instytucje ? Obawiam się, że pozew mógłby dodatkowo spowodować opóźnienia, lub wymówką dla opóźnień.

Pablooo 25.07.2010 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gress (Post 943839)
Każdy z nas może coś zrobić... mądre słowa, niestety bez większego przekazu. Co niby mozemy zrobić jako jednostki ? Iść na skargę do wyborczej ? a może pójdę na stadion i zapytam "nie pomóc wam chłopaki tych krzesełek rozkładać" ? Konkret proszę.

Może do koszernych nie, ale kombinujesz poprawnie.

Odpowiedzialnych za tę farsę trzeba nękać, trzeba to upubliczniać, pisać i mówić. Ciągle.

Wyrażałem kiedyś chęć pomocy w tej kwestii. Kilka osób się zgłosiło, ale szybko brakło im pary. I tak się dzieje zawsze.

kristos 25.07.2010 13:15

Już są dwa pomysły ;
Demonstracja (Markus)
Pozew (Orzeu)

!!IRIVER!! 25.07.2010 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 943742)
Przyszlo mi do glowy cos takiego jak pozew zbiorowy kibicow.

Pierwszy przeciw miastu za niedogodnosci, obnizony komfort i koszty zwiazane z dojazdem do Sosnowca a potem na Hutnik, spytam prawnika ale mysle ze do zrobienia.
Drugi przeciw muastu/architektowi za marnotrawienie naszych pieniedzy przez zle zrobiony projekt i zle zorganizowane przetargi. Najlepiej przeciw konkretnym ludziom, nie instytucjom. Sprobuje sie dowiedziec czy to realne.

Chyba jakoś "telepatycznie" żeśmy się ściągali Orle, bo mniej więcej o podobnej porze myślałem o dokładnie takiej samej opcji. Teraz z takimi pozwami w zasadzie nie ma problemu, koszty - gdyby je podzielił na kilkaset, kilka tysięcy osób - byłyby śmieszne, a odbiłoby się to głośnym echem. Media też na pewno by to podchwyciły...

I może choć zwycięstwa sądowego by nie było, to moglibyśmy mieć choćby tą satysfakcję, że zrobiło się wokół tej sprawy jeszcze głośniej niż jest. Może i ludzie przy okazji wyborów samorządowych poszliby po rozum do głowy i takie osoby jak Majchrowski raz na zawsze skończyłyby okradać to miasto. Zresztą w ogóle sobie nie wyobrażam, po tym co się dzieje, aby ktokolwiek, komu Wisła "ukradła" serce mógł zagłosować na tego pasoŻyda.

Mario Nh 25.07.2010 13:30

Media tutaj zaglądają, przy odrobinie szczęścia niektóre komentarze będą cytowane dziś wieczorem przez tvn24. :lol:
Cytat:

Kibice Wisły idą na wojnę z prezydentem miasta
Nie pogardził bym tez błękitnym24 i ujęciem stadionu z lotu ptaka. Taki mały żart, chociaż jak pokazała przeszłość może niekoniecznie? :>

La Furia Dell' Est 25.07.2010 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 943844)
Chyba jakoś "telepatycznie" żeśmy się ściągali Orle, bo mniej więcej o podobnej porze myślałem o dokładnie takiej samej opcji. Teraz z takimi pozwami w zasadzie nie ma problemu, koszty - gdyby je podzielił na kilkaset, kilka tysięcy osób - byłyby śmieszne, a odbiłoby się to głośnym echem. Media też na pewno by to podchwyciły...

I może choć zwycięstwa sądowego by nie było, to moglibyśmy mieć choćby tą satysfakcję, że zrobiło się wokół tej sprawy jeszcze głośniej niż jest. Może i ludzie przy okazji wyborów samorządowych poszliby po rozum do głowy i takie osoby jak Majchrowski raz na zawsze skończyłyby okradać to miasto. Zresztą w ogóle sobie nie wyobrażam, po tym co się dzieje, aby ktokolwiek, komu Wisła "ukradła" serce mógł zagłosować na tego pasoŻyda.

Panowie-pomysł który zapodał Orzeu jest jedynym skutecznym, jeżeli chodzi o rozgłos w mediach.Od TVN po Fakt o tym napiszą i pokażą.I tylko tak możemy ZAINTERESOWAĆ NIK i inne służby...............Bo przecież za Nasz stadion płacimy MY sami, więc Wymagamy gospodarności!!!
Tak więc-pozew zbiorowy! Ja się piszę.

Bronowianin 25.07.2010 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 943842)
Już są dwa pomysły ;
Demonstracja (Markus)
Pozew (Orzeu)

No i obydwu trzeba spróbować. O jednym i o drugim będzie jakiś szum w TV/prasie i o to chodzi. Może ci z tego całego ZIKiT-u i pani Niedziałkowska z Janik są jacyś upośledzeni i myślą, że budowa stadionu Wisły idzie wspaniale? Obie akcje opłaci się zrobić chociażby po to, żeby informacja o tym doszła do tych bezczelnych darmozjadów którzy partaczą budowę naszego stadionu i z każdą żałosną i kłamliwą wypowiedzią plują nam w twarz...

picasso 25.07.2010 13:58

pozew zbiorowy?ale że nie możemy oglądać meczów na Reymonta i musimy jeździć na SS albo do Sosnowca?to bedzie odrzucone już w przedbiegach.przeciez miasto nie ma obowiazku zapewnić nam ogladania meczów.
jedynie co moglibysmy zarzucić to niegospodarność jakieś przekrety-coś tego typu.ale tu trzeba mieć jakies dowody.
dlatego uważam,że jalepsze są dwa wyjścia.demonstracja,albo dużo szumu na różnych portalach.wtedy tak czy inaczej zainteresują się tym dziennikarze i byc możę jakieś NIKI czy RIO.

La Furia Dell' Est 25.07.2010 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 943865)
No i obydwu trzeba spróbować. O jednym i o drugim będzie jakiś szum w TV/prasie i o to chodzi. Może ci z tego całego ZIKiT-u i pani Niedziałkowska z Janik są jacyś upośledzeni i myślą, że budowa stadionu Wisły idzie wspaniale? Obie akcje opłaci się zrobić chociażby po to, żeby informacja o tym doszła do tych bezczelnych darmozjadów którzy partaczą budowę naszego stadionu i z każdą żałosną i kłamliwą wypowiedzią plują nam w twarz...

Wiesz, obawiam się że na 'demonstracje" własnie Miasto czeka....................najpierw prowokacja, potem zadymka-na końcu wyjdzie że "bandyci" z R22 wymagaja a podatnik płaci...................Pozwu sie nie spodziewają -nikt sie nie spodziewa, więc może byc nie zle "*******nięcie" w mediach............
Tak myślę;)

Markus 25.07.2010 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 943842)
Już są dwa pomysły ;
Demonstracja (Markus)
Pozew (Orzeu)

Zawsze "pomysłem" najmocniej wymuszającym pracowitość urzędników, służb miejskich etc. są groźby pozwów - na całym świecie. W Stanach prawnicy zarabiają na tym krocie nie bez przyczyny. U nas oczywiście realia są inne, prawo też, ale być może zdolny prawnik mógłby znaleźć jakiś paragraf, którym kibice i klub mógłby wywierać presję na miasto i wykonawcę groźbą procesu zbiorowego. Na pewno warto się nad tym zastanowić, po prostu.

Na polityków zaś najmocniej działają demonstracje, publiczna krytyka, niekorzystny rozgłos w mediach - szczególnie w roku wyborczym. Tego Majchrowski zlekceważyć nie może, jego podwładni też. Klub i kibice z pewnością nie wykorzystują tego środka nacisku, czym moim zdaniem robią w obecnej sytuacji bład.

Istnieją też opcje protestów pod ZIKiT, UM i siedzibą Polimexu. Wykonawcy nie byłaby na rękę negatywna reklama w mediach, które mogłyby sie takim protestem zainteresować. To kolejne "pomysły" pod rozwagę. Nikt nie proponuje na razie głodówki :).

To są jedyne środki, by przeciwstawić się tym ciągłym kłamstwom, nieudolności, złej woli, mydleniu oczu, opóźnieniom, skandalicznemu zarządzaniu stadionową inwestycją. By wymuszać większy profesjonalizm i szybsze tempo prac. Jeśli klub i kibice nie zrobią nic więcej, nie uaktywnią się w przestrzeni publicznej, możemy tułać się po SS jeszcze długo, a D może w ogóle nie zostać oddana.:(

La Furia Dell' Est 25.07.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 943868)
pozew zbiorowy?ale że nie możemy oglądać meczów na Reymonta i musimy jeździć na SS albo do Sosnowca?to bedzie odrzucone już w przedbiegach.przeciez miasto nie ma obowiazku zapewnić nam ogladania meczów.
jedynie co moglibysmy zarzucić to niegospodarność jakieś przekrety-coś tego typu.ale tu trzeba mieć jakies dowody.
dlatego uważam,że jalepsze są dwa wyjścia.demonstracja,albo dużo szumu na różnych portalach.wtedy tak czy inaczej zainteresują się tym dziennikarze i byc możę jakieś NIKI czy RIO.

ale tutaj chodzi o to żeby wzbudzić zainteresowanie a nie o odszkodowanie.........bo WYGRANĄ będzie szum medialny i ewentualne kontrole z Urzędu....... Bo ziomal Kiepury jest zbyt spokojny i pewny kolejnej prezydentury, i w związku z tym "zwisa" mu wszystko kalafiorem...........w szczególności budowa stadionu dla Tych na których życzył innowiercom aby nigdy nie zeszli............:>

gress 25.07.2010 14:41

Pamiętajmy panowie, że na jesień mamy wybory samorządowe. Przy tej okazji towarzysz Majchrowski będzie ubiegał się o czołowe miejsce przy rządowym "korycie". Duża akcja zorganizowana przez mieszkańców miasta (a w większości nimi jesteśmy) na pewno przeniknie do mediów. Jest więc nadzieja, że nieświadomi ludzie przekonają się o bałaganie fundowanym przez władze miasta (o machlojkach w budownictwie nie wspominam nawet).


lekko odbiegając:

Darek O. na prezydenta ! ;-)

carpenter 25.07.2010 14:50

Zgadzam sie absolutnie. W calej sprawie nie chodzi o to jakie sa szanse na jej wygranie. Taki pozew to byla by sprawa bez precedensu. Majchrowski po czyms takim bylby skonczony jako polityk, a jego nastepcy wiedzieliby ze musza sie liczyc z glosami wyborcow nie tylko w okresie wyborow, ale przez cala swoja kadencje. Dodatkowo calosc moze zainteresowac odpowiednie instytucje. Nalezy chocby przypomniec sprawe opery krakowskiej. Generalnie mysle ze taki pozew, nawet jesli nie majacy szans powodzenia, moglby odmienic mentalnosc ludzi zarowno tych na gorze, ktorzy zapominaja ze to oni sa dla nas, jak i tych na dole ktorzy nie wierza ze mozna cos w takich sprawach zmienic.Doadatkowo, sadze iz ze wzgledu na bezprecedensowy wymiar sprawy i olbrzymia medialnosc tematu, znalezienie przedstawiciela prawnego,ktory ta sprawa sie zajmie, nie bedzie zbytnio trudne. Dodatkowo sadze iz manifestacja nadala by sprawie tempa i na pewno nie zaszkodzi dzialac w tej sprawie dwuplaszczyznowo.
Jesi my tego nie ruszymy to Majchrowski wybroni sie swoimi inwestycjami, bo szary czlowiek, ktory nie siedzi
w temacie, bedzie go ocenial przez pryzmat ilosci inwestycji i tego co mu prezydent w przedwyborczej paplaninie poda jasno na talerzu, a nie przez pryzmat tego ile publicznej kasy poszlo bokiem.

orzeu 25.07.2010 15:20

Z tym pozwem faktycznie moze byc klopot bo miasto rzeczywiscie nie ma obowiazku zapewnic nam warunkow do ogladania meczow. Tutaj strona jest raczej klub i mysle ze po wybudowaniu stadionu moglby stosowac ta ponad roczna nieobecnosc, dojazdy do Sosnowca czy przedluzajace sie oddanie obiektu jako argument w walce o wysokosc czynszu. Gdy poznam opinie prawnika nt. naszego pozwu zbiorowego to napisze.

Ale przy tej okazji przyszedl mi do glowy inny pomysl. Pozew zbiorowy przeciw Koronie Kielce za uniemozliwienie 770 osobom z Krakowa obejrzenia meczu i dyskryminacje ze wzgledu na miejsce zamieszkania. Niech nam sponsoruja oprawe ;)
Ciekawe czy mozliwy bylby tez podobny pozew przeciw pzpnowi ktory wydaje zakazy wyjazdowe. Ale by byly jaja gdyby to przeszlo;)

dawidTS 25.07.2010 15:24

Padła tutaj propozycja nagłośnienia tej sprawy przez Fuckt i TVN,otóż to jest bez sensu..to bylo by nie honorowe.
Leciec z placzem do stacji i gazety z którą toczymy "bitwę"..

snyrting 25.07.2010 15:29

Klub był dzierżawcą stadionu. Od kiedy to właściciel obiektu ma obowiązek zapewnić potencjalnemu dzierżawcy lokum? Pozew zbiorowy nie jest odpowiednim narzędziem prawnym zarówno dla kibiców jak i klubu.

gigant 25.07.2010 15:44

Pozwy to najlepiej wychodzą parobkom Filipiaka, więc może nie idźmy tą drogą.

Mnie wystarczy jak Majchrowski usłyszy na pierwszym meczu na którym będzie obecny, dłuuugie 10 minutowe, gromkie, staropolskie "WY-PIER-DALAJ" pięknie równiutko wyspiewane przez 34 tys ludzi.

Arturo 25.07.2010 16:29

Wytoczenie powództwa zbiorowego gwarantowałoby zainteresowanie mediów - bo to całkiem nowa instytucja, która budzi duże kontrowersje. Pierwsze procesy będą ściśle monitorowane.

Ciężko natomiast mi sobie wyobrażić na jakiej podstawie mogłoby się opierać to powództwo. Trzeba znaleźć grupę poszkododowaną (min. 10 osób) przez działanie/zaniechanie innej osoby prawnej i podstawę prawną tego roszczenia - jak dla mnie trzeba by sporo "akrobacji" prawniczych, żeby takie powództwo nie wyladowało w koszu.

licoo 25.07.2010 16:49

Zgadzam się w 100%:)

ASecond17 25.07.2010 17:23

myślę, że każdy się zgodzi, bo brzmi rzeczowo i poważnie. pytanie tylko, czy faktycznie da się np. zebrać dużą ilość podpisów, np. 70-80% obecnych w czwartek na Hutniku, trzeba to szybko nagłośnić i zorganizować. organizacja = sprawne zebranie podpisów, uwiarygodnienie ich i szybkie przeprowadzenie tego na stadionie (listy, długopisy etc.). do dzieła!

picasso 25.07.2010 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ASecond17 (Post 943981)
myślę, że każdy się zgodzi, bo brzmi rzeczowo i poważnie. pytanie tylko, czy faktycznie da się np. zebrać dużą ilość podpisów, np. 70-80% obecnych w czwartek na Hutniku, trzeba to szybko nagłośnić i zorganizować. organizacja = sprawne zebranie podpisów, uwiarygodnienie ich i szybkie przeprowadzenie tego na stadionie (listy, długopisy etc.). do dzieła!

jedyną organizacją która jest w tak szybkim tempie zorganizować taka akcję jest chyba tylko SKWK.stoliki przed wejściem na sektory i podpisujemy.NA POHYBEL MAJCHROWSKIEMU.

Manson33 25.07.2010 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 943927)
Pozwy to najlepiej wychodzą parobkom Filipiaka, więc może nie idźmy tą drogą.

Mnie wystarczy jak Majchrowski usłyszy na pierwszym meczu na którym będzie obecny, dłuuugie 10 minutowe, gromkie, staropolskie "WY-PIER-DALAJ" pięknie równiutko wyspiewane przez 34 tys ludzi.

Ale go to ruszy myślisz ?

Kiedy 34.000 ludzi zasiądzie na Reymonta, on już dawno nie będzie Prezydentem Krakowa.

Adam 25.07.2010 17:48

Trzeba zrobić stały punkt pod stadionem a drugi na meczu... jestem przekonany ze do niedzieli zbierzemy te kilkatysięcy osob... pikieta tez jest dobrym pomyslem :) Tylko nikt tego w pojedynke nie zorganizuje tutaj potrzeba jest zaangazowania SKWK pytanie czy panowie sie tego podejma :)

!!IRIVER!! 25.07.2010 17:53

Pod każdym sektorem po stoliku, mocno oznakowanym i z głowy. :-)

raztaman 25.07.2010 17:59

a czy nie mozna zlozyc wpisow elektronicznych na www?
popieram akcje ale nie bedzie mnie na meczu....

Oxydrene 25.07.2010 18:18

Można również położyć taką petycje/list w Wiślackim Swiecie i każdy kto bedzie przychodzil po bilet bedzie mogl tez zlozyc podpis. Trzeba jedynie zlapac jakis kontakt z klubem, najlepiej z samym prezesem. Dodatkowo opublikowac na oficjalnej stronie na ktora tez wchodzi duzo osob informacje o tym ze na stadionie tez bedzie zbieranie podpisów. SKWK na pewno daloby rade to zalatwic a czasu jest malo. Nie wyobrazam sobie zeby w Klubie robili jakies problemy bo przeciez musimy dzialac razem. Dla Wisly..

ksero87 25.07.2010 18:38

Kurde mieszkam setki km od Krakowa.. jeśli tylko będzie można podpisać się w formie elektronicznej chętnie to zrobię. Ewentualnie jeśli można podajcie dokładny adres na jaki mam wysłać kilka podpisów ze swoich stron.. (dużo ich nie będzie, nie wiem czy nawet z 10 to już coś). Aha, czy ktoś mi może powiedzieć czy kasa jaką wpłaciłem na oprawy dotarła ? Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o PW

rav 25.07.2010 18:38

@raztaman: nie można. trudno, pomożesz innym razem.

@Oxydrene: nie mieszajmy w to klubu. Klub niech rozmawia z miastem bezpośrednio i załatwia wszystko tak jak do tej pory - swoimi kanałami i dyplomatycznie.

La Furia Dell' Est 25.07.2010 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo (Post 943952)
Wytoczenie powództwa zbiorowego gwarantowałoby zainteresowanie mediów - bo to całkiem nowa instytucja, która budzi duże kontrowersje. Pierwsze procesy będą ściśle monitorowane.

Ciężko natomiast mi sobie wyobrażić na jakiej podstawie mogłoby się opierać to powództwo. Trzeba znaleźć grupę poszkododowaną (min. 10 osób) przez działanie/zaniechanie innej osoby prawnej i podstawę prawną tego roszczenia - jak dla mnie trzeba by sporo "akrobacji" prawniczych, żeby takie powództwo nie wyladowało w koszu.

Otóż na takiej, że płatnikiem jest Miasto, a miasto ma kasę z Naszych podatków.:foch:Czyli w wolnej interpretacji Iwestorem jesteśmy MY!!!!!!!!

Chlopek123 25.07.2010 19:55

http://img227.imageshack.us/img227/8992/97866260.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl