Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Belzebub 16.05.2010 23:21

Z tego samego wywiadu z Filipiakiem:
Cytat:

Czy Klub będzie sam zarządzał stadionem, czy może skorzysta z usług operatora?
- Wzięcie operatora to dodatkowy problem, bo zamiast zarządząć stadionem, będziemy musieli zarządzać właśnie operatorem. Nie ma takiej potrzeby. Tu, w odróżnieniu od Wisły, jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że mamy obiekt, na który nas stać. Będziemy płacili Miastu, sądzę, że poniżej dwóch milionów złotych. To jest mniej więcej jeden procent wartości stadionu. Koszty jego eksploatacji również będą dla nas osiągalne
Czemu oni maja placic za to ze beda operatorem tylko 1% ?a u nas czynsz za calosc ma wyniesc 3% wartosci stadionu?

dj_ibutti 16.05.2010 23:40

Bo my w przeciwieństwie do nich możemy liczyć na realne zyski z biletów ;) Te 3000 biletów po 10 zł, to jednak nie to samo ;)

MatMario 17.05.2010 00:57

Bilety po 10 zł i do tego brak kontroli na bramkach... I to wszystko na koszernej ziemi śniętej... Noże, oszczepy, wszelkiego rodzaju piro itd. To będzie jazda.

19sebawro06 17.05.2010 08:56

niech ktos wrzuci zdjecie z kamerki 1 bo mi nie działa

mIcHaL666 17.05.2010 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19sebawro06 (Post 900580)
niech ktos wrzuci zdjecie z kamerki 1 bo mi nie działa

Pewnie ją zalało, bo chyba wszystkim nie działa.

mikereg 17.05.2010 12:47

Kamerka widze nie dziala ale moze ktos ma dostep do jakis fotek z bydowy a i b. polozyli juz wszystko??

Arapaho 17.05.2010 13:30

nie ma jakiegoś specjalnego dostepu do fotek- z reguły bywają we wtorki i czwartki więc może jutro.
Dziś chyba dźwigi nie pracują- tak wyglada na jedynej działającej kamerce

crazykaro 17.05.2010 13:39

W taki deszcz to co najwyżej będzie można zobaczyć jakieś fotki z wnętrza. Leje dzień i noc bez przerwy, co zapewne wpłynie nie tylko na brak galerii ale i na kolejne opóźnienia. W międzyczasie powinni się wziąc za wykańczanie C
A przy okazji to po drugiej stronie błoń też płacą 3% za częśc komercyjną i skyboxy ?? Kurcze można było pytanie prezydentowi wysłać :-/

QBAS 17.05.2010 13:45

Jeśli organizator prac ma łeb na karku i chęci to wcale pogoda nie musi na opóźnienia wpłynąć. W końcu jest jeszcze bardzo dużo pracy do zrobienia w środku C, AiB.

Czy mi się wydaje, czy Majchrowski mówił na dniu otwartym, że mają być wnętrza trybuny D otwarte (toalety i klatki schodowe głównie)? Jeśli tak to o jakiej dacie wspominał lipcowej (pierwszy teoretycznie mecz) czy dopiero jak trybuna "prezydencka" będzie otwarta?

Oxydrene 17.05.2010 14:59

Orientuje sie ktoś co ma oznaczać fakt, że "przystosowują" starą hale do wymogów FIBA? Nie powstanie nowa która miała być na miejscu starej?

PvD 17.05.2010 15:08

Nowa powstanie z tyłu obecnej. Aby wzorem piłkarzy nie błąkać się po innych halach dostosowujemy obecny obiekt do wymogów FIBA.

PvD 17.05.2010 15:50

Dobre rozwiązanie. Dobrze, że zostajemy w swojej hali bo przecież to nie tylko problem I drużyny koszykówki gdzie grać ale wszystkich innych zespołów w tym młodzieżowych. Na obecnej nowej hali nie wszyscy mogą grać nie mówiąc o harmonogramie.

Agar 17.05.2010 15:57

Pytanie od nowego
 
Witam.
Jestem nowy na forum i mam pytanie (może głupie :-D) czy nowy stadion będzie gotowy na wakacyjne mecze Ligii Europejskiej?

blanco 17.05.2010 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Agar (Post 900767)
Witam.
Jestem nowy na forum i mam pytanie (może głupie :-D) czy nowy stadion będzie gotowy na wakacyjne mecze Ligii Europejskiej?

Do końca gotowy nie będzie,bo zasiądziemy niestety na 3 trybunach ale najważniejsze,że przy Reymonta ;)

Agar 17.05.2010 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 900772)
Do końca gotowy nie będzie,bo zasiądziemy niestety na 3 trybunach ale najważniejsze,że przy Reymonta ;)

Dzięki za odpowiedź:-) Jak dla mnie 3 trybuny to i tak wystarczająco. Do Krakowa mam tylko 500 km więc na nowym stadionie muszę być:D

runner 17.05.2010 19:41

Do P. Olszówki Dariusza oraz Wiślackich Braci
Mam taki pomysł, aby od strony Błoń zagospodarować teren w postaci profesjonalnego parkingu dla autobusów w gestii np. operatora stadionu. Parking ten byłby ogrodzony strzeżony z dostępem do sanitariatów i zaplecza trybuny południowej.
Wisła zyskała by środki za postój autobusów i obsługę turystów, większość wycieczek zaczynała lub kończyła by się zwiedzaniem stadionu Wisły Kraków (dodatkowa atrakcja i środki finansowe dla klubu) z możliwością kupienia pamiątek itp. Dla nas - uporządkowanie terenu, likwidacja obskurnych kas, usunięcie części autobusów z Al. Maja.

Kuba 17.05.2010 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 899780)
A mi się marzyło całkowite zlikwidowanie ogrodzenia parku Jordana i dorobienie 3-4 dodatkowych alejek w stronę stadionu...
?


Od dłuższego czasu mam podobną koncepcję.

Myśle, że o ile miasto raczej nie robiłoby problemów to jedyny przeciwnikami tej koncepcji mogą być SSA i Stowarzyszenie nadzorujące Park Jordana.

Problemem też w tym wypadku byłoby zamykanie tego terenu nocą. Tak naprawdę od 20 czy latem od 22 żeby przejść od ul Miechowskiej na Błonia trzeba byłoby kierować się dookoła Parku Jordana, przez Oleandry itd lub na Cichy Kącik, również naokoło. Psułoby to znacznie możliwości komunikacji pieszej w tamtym rejonie.


edit

Runner
ja myślałem o podobnym parkingu od strony Reymonta.
Tj parkingu połączonym z niewielkim dworcem.
W Krakowie jest zapotrzebowanie na międzynarodowy dworzec autokarowy. Wynika ono z faktu, że na RDA autokary mają bardzo limitowany okres postoju a pasażerowie lub ich rodziny nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów.

Dworzec taki, a raczej dosłownie kilka stanowisk (stanowiska od strony Reymonta, parking dla osobówek za starą halą Wisły) służyłby jedynie autokarom na trasach międzynarodowych lub odjeżdżającym wycieczkom. Zresztą od lat róże autokary wycieczkowe odjeżdżały spod stadionu.

Wiem, że dworzec kojarzony jest z żulami :) i niezbyt ciekawym miejscem, ale taka koncepcja nie musiałaby zakładać wielkiej inwestycji. Chodziłoby bardziej o dosłownie np 5-10 stanowisk ew osłoniętych dachem. Kwestię cateringu, ubikacji etc rozwiązuje pobliska hala.

bravelukas 18.05.2010 09:41

czy mogłbym ktos napisac maila do UMK w sprawie kamerek???

borsuk 18.05.2010 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 901053)
czy mogłbym ktos napisac maila do UMK w sprawie kamerek???

Każdy mógłby - Ty też. Skoro udał Ci się wpis na forum to maila też możesz wysłac.

do modów - mój wpis do skasowania.

bravelukas 18.05.2010 10:13

nie badz taki cwany borsuk, juz pisałem....

Wrona 18.05.2010 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 901002)

Myśle, że o ile miasto raczej nie robiłoby problemów to jedyny przeciwnikami tej koncepcji mogą być SSA i Stowarzyszenie nadzorujące Park Jordana.

Problemem też w tym wypadku byłoby zamykanie tego terenu nocą. Tak naprawdę od 20 czy latem od 22 żeby przejść od ul Miechowskiej na Błonia trzeba byłoby kierować się dookoła Parku Jordana, przez Oleandry itd lub na Cichy Kącik, również naokoło. Psułoby to znacznie możliwości komunikacji pieszej w tamtym rejonie.


Może wystarczyłoby zrobić ze dwie duże bramy wejściowe do parku od strony stadionu i sprawa rozwiązana.
W dni meczowe bramy zamykano by później. Teraz z tamtej strony wszystko jest zagrodzone, zrobienie bram wydaje się oczywiste. Lepszy dostęp do Parku od strony Stadionu i odwrotnie.

orzeu 18.05.2010 10:45

Do następnej interpelacji może uda się wrzucić pytanie po raz kolejny o zasłonięcie urządzeń na dachu czymś takim:
http://bi.gazeta.pl/im/3/5309/z5309983X.jpg
http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,885...eszkancom.html

QBAS 18.05.2010 10:53

Można też zasłonić te urządzenia dużymi płytami, które WG ozdobiłaby swoimi pracami..

krakus76 18.05.2010 12:01

I jeszcze jedna bardziej rozbudowana wypowiedź Filipiaka. I w tym przypadku ciężko nie przyznać mu racji w tym co mówi. Te 10 zł może być dla niego zagraniem pokerowym żeby zniwelować różnicę w ilości kibiców na Wiśle i na Cracovii. W temacie piwa - może uda się UEFA przeforsować pomysł żeby jednak można było je sprzedawać na stadionach. Jako Polacy jesteśmy bardziej papiescy niż sam Papież. Nie tylko w tym temacie ale np. w temacie posiadania narkotyków (np. w Czechach już można posiadać na własny użytek pewną ilość a u nas za gram zioła ma się na karku prokuratora).

Cytat:

Jak przyciągnąć ludzi na stadion?

- Na stadionie chcemy wszystkich kibiców, a my bierzemy na siebie odpowiedzialność, by sobie z nimi poradzić. Przede wszystkim bilety będą bardzo tanie, w większości po 10 zł. Zdaję sobie sprawę, że w związku z tym na stadion wpuścimy kibiców różnej "jakości". Będzie jednak zaawansowany monitoring, który pomoże nam w radzeniu sobie z tym problemem. Drugim krokiem, a także moim osobistym celem będzie zlikwidowanie kontroli osobistej przy wejściu na stadion. Będę dążył do tego, by kibice nie byli obmacywani. Żadnych kontroli, normalne wejście. To, że na bramkach trzepie się kibiców jest problemem polskich stadionów. Wpuścimy wszystkich, choć wiem, że to dla nas ryzyko. To zmiana strategii, ale teraz będziemy mieli zamknięty stadion i taki bandyta po prostu nie ucieknie. Zostanie zidentyfikowany i złapany. Zmiana polityki nie wynika z tego, że mi się coś odwidziało lub że wymiękłem. Po prostu działamy zgodnie z zasadą "niewinny".

Współczuję klubom, które będą miały stadiony na 40 tys. osób, może poza Lechem. Zapełnienie ich będzie bowiem trudne, a to wynika z prostego faktu: komuś wydaje się, że jak zrobi ofertę, to wszyscy ją kupią. Tak nie jest. Ludzie nie chodzą na mecze. Konkurentem jest telewizja. Mam znajomego kibica Cracovii, który woli usiąść w fotelu, wziąć do ręki piwo, dostać stek od żony i zaprosić znajomych. W telewizji są wszystkie mecze, do dyspozycji jest internet. Tego jeszcze nie mówiłem, ale będę bardzo mocno bronił piwa na stadionach. W Niemczech na meczach jest i ma cztery procent, a na meczach podwyższonego ryzyka zaledwie dwa. Nawet w purytańskich Stanach Zjednoczonych, gdy ktoś wypije piwo na ulicy, jest aresztowany, a można je pić na wydarzeniach sportowych. Jeżeli nie będzie piwa na stadionach, będziemy mieli duży problem z przyciągnięciem ludzi.

bravelukas 18.05.2010 12:16

tak tak legalizuj narokotyki, ja bym wystrzelał wszystkich co cpaja

DIX1906 18.05.2010 12:24

Na oficjalnej pojawiła sie taka informacja odnośnie kamerek http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...czaca_kamerek/

orzeu 18.05.2010 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 901102)
Można też zasłonić te urządzenia dużymi płytami, które WG ozdobiłaby swoimi pracami..

O tym juz bylo z miesiac temu, miasto uznalo ze nie da sie niczym zabudowac bo stworzy sie zagiel. Stad teraz moja propozycja na taki banner z siatki.

krakus76 18.05.2010 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 901158)
tak tak legalizuj narokotyki, ja bym wystrzelał wszystkich co cpaja

A idąc tą drogą myślenia wystrzelałbyś wszystkich którzy piją wódę ? Jeśli pijesz wódę palnij sobie jako pierwszy w łeb.

Wertian 18.05.2010 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 901158)
tak tak legalizuj narokotyki, ja bym wystrzelał wszystkich co cpaja

Sam się wystrzel! Nie Twoja sprawa co robię w wolnym czasie! Poza tym to nie wątek na takie objawienia.

Wicked 18.05.2010 13:38

No to prefabrykowane stopnice chyba już ułożone. Od narożnika zaczynają daszek??
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl