Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

matiuszek 06.05.2018 12:04

Szkoda, że w drugiej lidze.

AgresywnyChomik 06.05.2018 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TonyWiślak (Post 1500248)
Popović 10 bramek i 6 asyst w Rosji,normalnie szrot.

Pomyslec ze Popovic bylby idealny do 4-3-3 zamiast Cywki do srodka pola.

St Yabol 06.05.2018 19:19

Mąka ma kontuzje czy został wyjbany z zespołu?

Hives4 06.05.2018 19:21

Kontuzjowany. Ma uraz waginy.

_ukoL 06.05.2018 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hives4 (Post 1500320)
Kontuzjowany. Ma uraz waginy.

Rzeżączka czy kiła?

brylant17 06.05.2018 19:40

Tak serio gdzieś czytałem chyba pisał o tym Janek czy jak mu tam,że Mączyński jest pierwszy w kolejności do odstrzału....

Hives4 06.05.2018 19:46

To by było zabawne, bo w polskiej lidze jest już spalony. Wisła odpada, Legia odpada, Lech nie będzie chciał odpadu Legii, a reszta to już średniaki. Chyba, że do Jagi. Może go gdzieś wypchną do innego kraju. Odlazłby się dobrze w Kazachstanie u Rzeźniczaka i Donalda, tam kochają Warszawkę :D Ale teraz to serio nie gra, bo kontuzjowany.

swiety37 07.05.2018 08:21

Może jeszcze żabole go zechcą jak im się kadra po sezonie rozpadnie.

pepe72 07.05.2018 08:58

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...5200858636.jpg

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ialej_gwiazdy/
Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisla.krakow.pl
Zmarł Janusz Adamczyk - bramkarz i trener Białej Gwiazdy
Data publikacji: 05-05-2018 13:15

Dziś w nocy odszedł od nas bramkarz złotej drużyny z 1978 roku oraz trener wiślackich trampkarzy i juniorów - Janusz Adamczyk. Miał 64 lata.

Adamczyk reprezentował barwy naszego klubu w latach 1972-78 oraz 1981-84. W sezonie 1977-78 wraz z Adamem Nawałką, Kazimierzem Kmiecikiem, Andrzejem Iwanem, Henrykiem Maculewiczem, Zdzisławem Kapką, braćmi Szymanowskimi czy Stanisławem Gonetem sięgnął po pierwszy od 28 lat tytuł Mistrzowski dla Białej Gwiazdy.

Dla krakowskiej Wisły zagrał łącznie 145 razy reprezentując jej barwy nie tylko w polskiej lidze, ale także w europejskich pucharach. Oprócz drużyny z Reymonta, której był wychowankiem, grał również dla ŁKS-u Łódź oraz Błękitnych Kielce.

Ceniony przez Selekcjonera

Janusz Adamczyk swoją karierę piłkarską zakończył w 1986 roku. Jak wielu zawodników w tamtych czasach po zawieszeniu butów na kołku imał się różnych zawodów oraz prowadził własną działalność gospodarczą. W 1999 roku pracę i powrót do Wisły w roli trenera zaproponował mu sam Adam Nawałka. „Ceniłem go jako zawodnika, a później jako fachowca. Niezwykle pracowity człowiek, pełen pasji i pokory. Te cechy przenosił na boisko. Świetnie czuł szatnię, potrafił zbudować z zawodnikami odpowiednie relacje. Mogę mówić o nim w samych superlatywach” - mówił o sowim koledze z boiska obecny selekcjoner reprezentacji Polski.

Były bramkarz Białej Gwiazdy trenował Wiślaków, w różnych kategoriach wiekowych aż do 2013 roku. I to po mimo problemów zdrowotnych, przez które w 2006 roku stracił nogę. Piłka nożna była dla Janusza Adamczyka całym życiem i to właśnie dzięki niej nigdy nie brakowało mu chęci do życia i pozytywnego nastawienia.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Maxell 14.05.2018 07:07

Wilde-Donald Guerrier w kręgu zainteresowań Górnika Zabrze

"Wilde-Donald Guerrier może powrócić do ligi polskiej po dwóch latach przerwy. Haitańskim lewoskrzydłowym Karabachu Agdam zainteresował się Górnik Zabrze. Do śląskiego klubu były zawodnik Wisły Kraków mógłby trafić latem na zasadzie wypożyczenia. "
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ek...zabrze/ypk2q26

Hives4 14.05.2018 07:18

Pewnie jest rozczarowany, że nie do Legii xD

brylant17 14.05.2018 08:47

Henry wczoraj podczas przerwy w rozmowie mówił, że powróci na trenerską ławkę ma kilka propozycji

Hives4 14.05.2018 09:59

Mówił, że interesuje go tylko i wyłącznie piłka reprezentacyjna i pojawiają się luźne propozycje. Widać było po nim, że swoje lata już ma. Ale może ktoś w Afryce się jeszcze skusi :)

Matija Spicic zagrał całe spotkanie w HNK Gorica i awansował do chorwackiej ekstraklasy. Przez cały sezon kopał w drugiej lidze razem z Masłowskim i Henrikiem Ojamaa. Dziwne, wydawało mi się, że Wisła chciała go zatrzymać, a nie dogadali się co do kasy. A on poszedł do 2 ligi. Tragiczny nie był, pod koniec zaczął grać sensownie.

Hives4 15.05.2018 13:14

http://weszlo.com/2018/05/15/gol-str...cos-udowodnic/
Cytat:

Czy bramka zdobyta przeciwko Wiśle Kraków smakowała jakoś szczególnie? Brzydko żegnano cię w tym klubie, bo o rozstaniu dowiedziałeś się z internetu… Sam mówiłeś zresztą, że chcesz coś udowodnić ludziom w Krakowie.
Nie ukrywam – to było dla mnie wyjątkowe trafienie właśnie z racji tego, jak ta kwestia rozstrzygnęła się w czerwcu. Bardzo cieszyłem się, że akurat w tym meczu udało mi się strzelić gola, bo osobom odpowiedzialnym za tamtą decyzję naprawdę chciałem coś pokazać.
Czyli masz jeszcze żal do Wisły Kraków?
Nie chciałbym być źle zrozumiany… Zawsze powtarzałem, że czuję się wiślakiem. To nie tyle chodzi o sam klub czy kibiców, lecz dosłownie parę osób, które zadecydowały o tym jak to moje pożegnanie wyglądało.
Podasz nazwiska tych ludzi?
Myślę, że to nie jest żadna tajemnica – chodzi mi przede wszystkim o dyrektora sportowego, Manuela Junco.

JudasPriest 15.05.2018 15:24

Damian Buras skoczył (tym razem definitywnie ) z hazardem

szym_ek 15.05.2018 15:51

Lepiej późno niż wcale
Ostatnie info na 90minut to gra dla Unii Tarnów sezon 15/16

On jeszcze gdzieś kopie ?

Hives4 15.05.2018 16:01

Skąd ta pewność? Pieniądze mu się skończyły?

Rok temu był daleki od gry:
http://weszlo.com/2017/06/30/pierwsz...awojuje-swiat/
I widocznie nic się nie zmieniło.

Karherop 15.05.2018 16:26

Uryga nie był taki wylewny jak był ciągnięty za uszy i wystawiany w pierwszym składzie począwszy od Smudy, a odwdzięczał się tragiczną grą.

Nie pamięta wół, jak cielęciem był.

@JudasPriest
Na jakiej podstawie stwierdzasz że Buras skończył definitywnie z hazardem? Przywiązano go do drzewa?

JudasPriest 15.05.2018 16:36

Można tak powiedzieć :p

silver03 15.05.2018 18:26

Buras teraz robi karierę w amatorskich turniejach Neymar Cup. Rok temu wygrał te rozgrywki w Polsce z zespołem "kapela weselna", w tym sezonie również startuje ;)

Całe to pokolenie "młodych, zdolnych" ładnie się rozłożyło :D

JudasPriest 15.05.2018 19:40

Pół roku po opubliwkowaniu tego tekstu zaczął znowu grać, ale potem zerwał na dobre

Arkadiusz.Czerepach 17.05.2018 16:28

Adam Mójta z szansą objęcia prowadzenia w klasyfikacji...

http://weszlo.com/2018/05/17/pilkarz...-zytke-nowaka/

mitmichael 17.05.2018 18:01

Jak to dobrze, ze w odpowiednim momencie poszedl od nas

S z c z e p a N 18.05.2018 04:52

Wywiad z Bartoszem Iwanem:

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...akow,13185571/

ashkeczup 21.05.2018 17:08

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...y_krakow_46251

Świętowanko?

brylant17 21.05.2018 17:10

Czerepach tego nie przeżyje przecież to jego ulubiony grajek odpali jeszcze! Noto jego odpalili :lol:

Patryko 21.05.2018 17:34

Piękna wiadomość :) Mam nadzieję, że nie będzie ona początkiem kłótni na linii Junco - Carillo.

bridgeburner 21.05.2018 17:40

Nie wiem czy taka piekna
odchodzi 3 z 6 środkowych pomocników, 2 kolejnych wciaz nie ma kontraktu na nowy sezon
a ustawieniem gramy specyficznym jak na nasza lige, gra w srodku wymaga wdrozenia
5 juz out, za chwile 3 kolejnych (Ivan, Mały, Zdenek) wietrzenie szatni na calego

Patryko 21.05.2018 17:46

Na szczęście schodzimy z ilości nie jakości. Myślę, że Junco spokojnie znajdzie jakieś zastępstwa, poprzeczka nie jest wysoko zawieszona :)

czaro 21.05.2018 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1502041)
Nie wiem czy taka piekna
odchodzi 3 z 6 środkowych pomocników, 2 kolejnych wciaz nie ma kontraktu na nowy sezon
a ustawieniem gramy specyficznym jak na nasza lige, gra w srodku wymaga wdrozenia
5 juz out, za chwile 3 kolejnych (Ivan, Mały, Zdenek) wietrzenie szatni na calego

Proszę Cię...

bridgeburner 21.05.2018 18:41

ale ze co?
bo uwazam, ze by sie przydal i ze sie rozkrecal z kazdym meczem ?
ok ja zatrzymamy Bashe, Lloncha i sciagniemy jeszcze ze 2-3 srodkowych pomocników to ok
tylko zwazajac na to ze potrzebny jeszcze co najmniej jeden stoper(jezeli zostanie i bedzie zdrowy Velez) oraz 2 napastników to nie bedzie takie proste

czaro 21.05.2018 20:04

Takich Mitroviców to jest na pęczki na świecie i to młodszych.

Toeju 21.05.2018 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1502038)
Piękna wiadomość :) Mam nadzieję, że nie będzie ona początkiem kłótni na linii Junco - Carillo.

Moim zdaniem jest to wspólna decyzja opu tych panów. :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1502041)
Nie wiem czy taka piekna
odchodzi 3 z 6 środkowych pomocników, 2 kolejnych wciaz nie ma kontraktu na nowy sezon
a ustawieniem gramy specyficznym jak na nasza lige, gra w srodku wymaga wdrozenia
5 juz out, za chwile 3 kolejnych (Ivan, Mały, Zdenek) wietrzenie szatni na calego

Dzieje się to co zapowiedział zarząd, ale do konkretów.. kto nas opuści?
Brlek - przez pół roku grał tyle co nic, pod formą.. jego drugi pobyt w Wiśle do zapomnienia.

Mitrović - mimo, że z meczu na mecz grał co raz lepiej, to jednak po każdym meczu wylewaliście na niego wiadra pomyj. Z piłki stojącej potrafi dograć na centymetr, ale do gry systemem jaki prezentujemy no nie pasuje..

Cywka - dla mnie szkoda Tomka, bo mógł grać na dwóch pozycjach, moim zdaniem jako zmiennik mógłby zostać.

Ivan - po kontuzji, swoje lata ma, ryzyko ponowienia kontuzji było sporo, słusznie go żegnamy.

Mały - po jego wybrykach nie ma tu dla niego miejsca. Bez żalu.

Ondrasek - gdyby nie to że dobrze mu na tym kontrakcie już dawno by go tu nie było, dłużej się leczy niż gra, niech sobie znajdzie klub (I hope so)

Co do Lloncha, Bashy.. jestem optymistą że plotki okażą się prawdziwe i przedłużą.

tofik 21.05.2018 21:50

Można się cieszyć o ile zastąpi go ktoś sensowny, a nie kolejny zagraniczny szrocik

TOMEK 11 21.05.2018 22:02

Jeśli poleci jeszcze Mały z Ondraskiem, to będzie już fajnie wyczyszczona kadra, jakby tak jeszcze Buchalika komuś wcisnął, to i zostanie statysty Rafałka idzie przeboleć.

Dariook 21.05.2018 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1502056)
Takich Mitroviców to jest na pęczki na świecie i to młodszych.


Mitrovic jest tylko jeden. Nie zrozumiala decyzja tym bardziej ze sam sie swietnie czul i byl w wysmienitej formie. Chyba tylko ze wzgledu na krotki sezon ona jeszcze nie eksplodowala.

...Ale ewidentnie cos nie pykło i widac, ze nie tylko nam sie wydawał hujowy :D

czaro 21.05.2018 23:41

Ja myślę, że to bardziej kibicowskie wpływy na zarząd wpływający na Junco niż autonomiczna decyzja Junco, a co dopiero decyzja Junco po konsultacji z Carirllo. Myślę, że Carrillo go chciał.

Hives4 22.05.2018 00:14

Kibicowskie wpływy :D :D :D Gdyby coś takiego istniało to Boguskiego już od kilku lat nie byłoby w Wiśle, a Małecki miałby dożywotnie miejsce w pierwszej jedenastce i opaskę kapitana :D

Mitro przyszedł na chwilę, bo potrzebowaliśmy na szybko dodatkowego pomocnika. Ale nie było sensu przedłużać, bo ma już 31 lat, a różnicy na boisku nie robił. Lepszy już nie będzie, więc widoczne Junco i Carillo mają lepsze opcje na nowy sezon. I coś mi się wydaje, że młodsze, bo patrząc po metrykach odchodzących graczy szykuje się spore odmłodzenie kadry.

Dariook 22.05.2018 06:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1502093)
Ja myślę, że to bardziej kibicowskie wpływy na zarząd wpływający na Junco niż autonomiczna decyzja Junco, a co dopiero decyzja Junco po konsultacji z Carirllo. Myślę, że Carrillo go chciał.

Owszem, wydaje się to wielce prawdopodobne i wszystko składa sie w logiczną całość.

Karherop 22.05.2018 07:20

Naprawde nikt nie bierze pod uwage ze moze to Mitro sam chcial odejść? W ostatnim wywiadzie z nim jasno dal do zrozumienia że ma jeszcze inne opcje transferowe.

Poza tym Carrillo nie jest ślepy. Na konferencjach bronil zawsze swoich zawodnikow. Nawet na Maleckiego nie powiedział zlego słowa na konferencji, a wszystkie brudy pierze w szatni.
Mitrovic gral bo lepszych nie było, a być może lepsi przyjdą. Ja w to wierzę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl