Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

harthausen 12.05.2010 17:49

fajnie by było, gdyby tak cały czas gadali o konieczności grania na 6 stadionów w Polsce w przypadku gdy Ukraina da ciała.

Oczywiście Ukraińcy sobie poradzą (przynajmniej z dwoma), turniej będzie 4+2 czyli na czterech stadionach u nas , na dwu u nich.

Ale takie gadanie i perspektywa "w razie czego musi być wszystko na ostatni guzik dopięte" trochę podgonią ten nasz bardak , który zawdzięczamy Majchrowi i architektowi Obtułowi.
W naszym interesie jest , by co chwilę jakiś dziennikarz taką spekulację wywlekał i rozdmuchiwał :D

M89 12.05.2010 22:02

Mam takie luźne przemyślenie odnośnie tego co się mówi wokół opóźnień na Ukrainie. Otóż Kraków musi mieć gorzej niż tragicznie słabe lobby, skoro nawet w kontekście takich problemów u naszych sąsiadów, nie mówi się ani słowem o tym, że kilka meczy można by rozegrać na R22. Jakby komuś na tym na prawdę zależało, to powinien teraz latać za Platinim z wywieszonym jęzorem i łapać go za nogawki zębami, żeby się chociaż nad tym zastanowił. Cóż... inne rzeczy jak widać ważniejsze. Nie dostaliśmy przez to Euro, a wniosków nie wyciągają dalej.

Bartii 12.05.2010 23:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M89 (Post 897622)
Mam takie luźne przemyślenie odnośnie tego co się mówi wokół opóźnień na Ukrainie. Otóż Kraków musi mieć gorzej niż tragicznie słabe lobby, skoro nawet w kontekście takich problemów u naszych sąsiadów, nie mówi się ani słowem o tym, że kilka meczy można by rozegrać na R22. Jakby komuś na tym na prawdę zależało, to powinien teraz latać za Platinim z wywieszonym jęzorem i łapać go za nogawki zębami, żeby się chociaż nad tym zastanowił. Cóż... inne rzeczy jak widać ważniejsze. Nie dostaliśmy przez to Euro, a wniosków nie wyciągają dalej.

Najlepiej robic swoje i zobaczyc co bedzie dalej, naciski ze wzgledow dyplomatycznych i ze wzgledu ze mistrzostwa to zasluga Ukrainy nie bylby na swoim miejscu. Z drugiej strony skoro sa juz plotki na temat tego ze moga byc mistrzostwa na 6 stadionach, to nieoficjalnymi kanalami moze cos idzie..

Vinci 13.05.2010 06:18

Obawiam się, ze "robienie swojego", to zbyt mało, jak na tę chwilę. Podzielam zdanie M89. Tutaj potrzebna jest osoba, lub zespół ludzi, którzy agresywnie zaczęliby przypominać o Krakowie, ludzi, którzy chodziliby od gabinetu do gabinetu i cisnęli każdego, kto ma coś do powiedzenia w tej sprawie. Tak, jak robili to Wrocławianie czy osoby odpowiedzialne za promocję Poznania, jako gospodarza.

Potrzeba ludzi energicznych i konsekwentnych. Niestety w Krakowie od dłuższego czasu nie widać za bardzo tego typu postaci, bo każdy zajęty jest wzajemnym wyżynaniem się partii. Przypomnijcie sobie, jak wyglądało głosowanie w sprawie dofinansowania budowy naszego stadionu. Znalazło się kilka osób, które udawały, ze nie ma ich na sali w trakcie obrad, by później zostać zaprotokołowanym, jako nieobecni... przykład Pani Barbara Mirek-Mikuła i jej niedziałający przycisk (sic!).

Podobnie jest z innymi miejskimi inicjatywami. Wszyscy działają w myśl zasady: "bo Krakowowi się należy..." niestety nie jest to prawda. Te czasy dawno już minęły. Teraz za wszystkim, za każdym przedsięwzięciem czy projektem trzeba chodzić, walczyć i przekonywać. Do gry o nowe inwestycje czy imprezy masowe dołączyły Wrocław, Poznań czy chociażby Łódź (z nową halą widowiskowo sportową).

Tylko czekać, aż w Poznaniu będziemy oglądać finał Pucharu UEFA. Myślę, że do 2015 roku coś takiego już zorganizują.

Nadarza się szansa, by stadion Wisły znów został wzięty pod uwagę, w kontekście Euro. Nie ma jednak u nas w mieście ludzi, którzy mogliby pociągnąć dalej ten temat. Chociaż może jeszcze ktoś się obudzi. Bo nawet 1-2 mecze w Krakowie będą niesamowitą promocją i możliwością zysków.
Nie może być tak, ze nagle ktoś wpadł na pomysł szybkiego zysku w krajach nam gościnnych i pod przykrywką pomocy mecze, które pierwotnie miały odbyć się na Ukrainie, zostaną rozegrane w Budapeszcie lub Berlinie...

orzeu 13.05.2010 07:21

Wystarczyloby zeby Majchrowski kurtuazyjnie powiedzial, ze nie zyczy innym zle ale jakby co to wyraza gotowosc do zorganizowania meczow w Krakowie. Nie trzeba chyba dodawac, ze moznaby dzieki temu liczyc na pieniadze z budzetu np. na infrastrukture wokol stadionu.
No ale zeby to zrobic to po pierwsze trzeba chciec, a po drugie trzeba w ogole cos robic. Byleby nie skonczylo sie znowu na wyslaniu krowek.

Arapaho 13.05.2010 09:38

Co do interpelacji - bo wcześniej nie miałem czasu nic napisać:

Ad 1 i 5.
Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny.
.....
Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu.

Natomiast ad.4.

Projekt trybuny północnej jest kompletny.

?????? Ciekawe - tylu urzędników to czytalo i dalej nie wiedzą czy jest kompletny czy jednak ma go O. uzupełnić.Żenada

ad.13- bez komentarza . Nie zasłoną gratów na dachu bo nie.Pogadaliśmy
Sektor gosci - zlokalizowany w narożniku - bo tak sobie ubzdurali. Odpowiedzi unikneli stwierdzeniem że skonsultowali to z Policją , pomineli konsultację z Wisla która traci ileś tam biletow przez zbędny bufor
ad.18-19 -
10 maja miały się zacząć prace przy murawie.Jest 13-ty... ławki rezerwowywch nie wiadomo jakie.

Reszta jest powiedzmy jasna.

Wicked 13.05.2010 10:43

odnośnie murawy, takie coś pojawiło się na skyscrapercity.com

Cytat:

Z tego co ja się dowiedziałem to miasto ma firmę która ma to wykonać w ciagu miesiąca. Planują mieć składowisko piasku i rur na murawę w okolicach Wiślackiego świata, natomiast wywożenie gruntu będzie się odbywać w stronę 3 maja a nawożenie nowego od strony Reymonta. Ma to iść od strony wschodniej do zachodniej tak żeby nie kolidowało z układaniem stopnic. Boisko ma być sprzątnięte mniej więcej do 25 maja i ta firma wejdzie dopiero około 1 czerwca i skończy 30 czerwca.

Arapaho 13.05.2010 10:48

Jeśli to prawda to czemu w interpelacji piszą o pracach od 10 maja?I to samo wcześniej mówią na dniu otwartym?
30 czerwca będzie zapewne info : Z powodu ........ trybuna północna zostanie oddana w późniejszym terminie

A że tak spytam : w sierpniu na być mecz miedzypaństwowy z Wlochami . I co bedą sie przebierać w kontenerach :) Padnę jak zobaczę Włochów w barakach

Bartii 13.05.2010 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 897758)
Jeśli to prawda to czemu w interpelacji piszą o pracach od 10 maja?I to samo wcześniej mówią na dniu otwartym?
30 czerwca będzie zapewne info : Z powodu ........ trybuna północna zostanie oddana w późniejszym terminie

A że tak spytam : w sierpniu na być mecz miedzypaństwowy z Wlochami . I co bedą sie przebierać w kontenerach :) Padnę jak zobaczę Włochów w barakach


I znow bedzie afera tak jak z meczu z Lazio, tylko zamiast hasla "Nasza trawa jest ok!!" bedzie haslo "Nasza szatnia jest OK!!" :D

Arapaho 13.05.2010 13:10

Od dzis do niedzieli zbieramy z radnym Olszówką pytanie do kolejnej interpelacji.
Zasada jak zwykle ; kopiujemy mój mail i wpisujemy kolejne pytanie.
Nie damy im odpocząć :)

LukL 13.05.2010 13:23

Działa Wam kamerka? ..bo ja od godziny nie mogę się połaczyć

SpoXsteR 13.05.2010 13:28

No wlasnie, tez probuje od dluzszego czasu..

jak sie zalaczy to wrzuce screena

Mishuh 13.05.2010 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 897855)
Działa Wam kamerka? ..bo ja od godziny nie mogę się połaczyć

odcinają dostęp do informacji :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 897731)
Co do interpelacji - bo wcześniej nie miałem czasu nic napisać:

Ad 1 i 5.
Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny.
.....
Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu.

Natomiast ad.4.

Projekt trybuny północnej jest kompletny.

?????? Ciekawe - tylu urzędników to czytalo i dalej nie wiedzą czy jest kompletny czy jednak ma go O. uzupełnić.Żenada

Wygląda to tak, że projekt wnętrza jest gotowy, ale projekt całej trybuny jeszcze nie. Bo na jej dachu pojawi się oświetlenie. Nie pytajcie o więcej, bo tyle wiem :)

luke_g 13.05.2010 13:34

Ten sektor dla gości mógłby być zlokalizowany TECHNICZNIE przy zachowaniu bezpieczeństwa w innym miejscu, żeby dało się zyskać dodatkowe miejsca na stadionie Wisły dla kibiców ?

Odnośnie możliwości organizacji EURO w Krakowie, to OD RAZU powinny "polecieć" faksy do Warszawy i UEFA o gotowości do zorganizowania meczy w Krakowie. Za inicjatywę nikt nikogo karał nie będzie, a jeżeli tylko pojawiają się takie doniesienia, to wręcz nadaktywnością powinni się wykazać nasi włodarze.

I o takim posunięciu powinniśmy być natychmiast poinformowani.

Tako rzecze Luke.

SpoXsteR 13.05.2010 13:39

Tak, obok okraglaka, czyli tam gdzie juz byl.. przynajmniej od strony wlasnie okraglaka nie trzeba robic buforow, a jedynie po prawej stronie patrzac w strone boiska , ba.. mozna byloby zarzucic wysoki plot i nie potrzebne bylby bufor.. a naroznik .. tylko z nazwy nie pasuje do przyjezdnych.. to nie jest taki naroznik z prawdziwego zdarzenia jak chocby w Kielcach, Lubinie czy w Warszawie, przede wszystkim jest inny kat nachylenia, brak polaczen trybun, dachu i duzo wyzszy naroznik od trybuny E, przegladalem kilkakrotnie zdjecia z naroznika i ja nie wiem jak oni chca to zabezpieczyc, bedac w nim ze spokojem moge obrzucic cala linie prosta na C i dolne rzeczy E, czy chocby wejsc na dach E.. a do tego nie moga dopuscic.. i nawet plot na 5 metrow nic nie da.. a ze dopuscic nie moga na wszelki wypadek musza zajac zapewne kilka tys miejsc, ktore beda staly puste i wygladac to bedzie masakrycznie, a i przy cisnieniu na jakis mecz wielu zostanie przed brama bo im sie zachcialy narozniczki

luke_g 13.05.2010 13:43

Powinny zadecydować czynniki ekonomiczne i możliwość maksymalnego wykorzystania stadionu, a nie "nazwy" i tradycje kibicowskie. Innymi słowy decyzję podjął debil, który nie wpadł na jakże błyskotliwy pomysł, że można ten sektor umiejscowić gdzie indziej ?
Jeżeli prawnie jest to możliwe, to Wisła powinna zrobić wszystko co w jej mocy, żeby ten sektor przenieść w inne miejsce.

SpoXsteR 13.05.2010 15:07

http://i42.tinypic.com/eulb9t.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7493636101.jpg

Zajebiste miejsce wybrali..

Bartii 13.05.2010 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 897846)
Od dzis do niedzieli zbieramy z radnym Olszówką pytanie do kolejnej interpelacji.
Zasada jak zwykle ; kopiujemy mój mail i wpisujemy kolejne pytanie.
Nie damy im odpocząć :)

moje pytanie:
1. Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln?

1Marek1 13.05.2010 15:44

[QUOTE=Arapaho;897731]Co do interpelacji - bo wcześniej nie miałem czasu nic napisać:

Ad 1 i 5.
Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny.
.....
Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu.

Natomiast ad.4.

Projekt trybuny północnej jest kompletny.

??????

Też nad tym myślałem, ale widzę to tak:
Ad1.
1. Czy podczas pierwszego meczu (w sierpniu) gotowe będzie zaplecze trybuny północnej, oraz czy w obrębie 3 trybun (północna, południowa, wschodnia) wybudowane i wykończone będą kioski gastronomiczne?
odpowiedź
Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny

Ad5.
5.Kiedy ogłoszone i rozstrzygnięte zostaną przetargi na brakujące elementy i wyposażenie stadionu (tj IT, wyposażenie pomieszczeń trybuny zachodniej, budowa i wykończenie wnętrza trybuny północnej, budowa i wyposażenie kiosków gastronomicznych w obrębie całego obiektu)?
odpowiedź:
Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu.

Markus 13.05.2010 16:07

To i ja się dopiszę:

1. Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln?
2. Czy skyboksy zostały oficjalnie zaliczone do części komercyjnej, czy też sportowej stadionu?
3. Ile dokładnie wynosi (w złotówkach) 1% od wartości sportowej obiektu i 3% od części komercyjnej, które to kwoty mają wedle deklaracji Prezydenta Miasta stanowić cenę najmu?
4. Na jakim etapie są obecnie negocjacje inwestora z Wisłą SSA w sprawie wynajmu obiektu i negocjacje dotyczące ustanowienia przyszłego operatora stadionu? Dlaczego skoro szacunkowy termin oddania obiektu do użytku był znany od lat, nadal nie ma tu żadnych konkretów?
5. Dlaczego deklarowany we wcześniejszych odpowiedziach na interpelacje termin rozpoczęcia obniżania murawy (10 maj) nie został dotrzymany i kto poniesie za to konsekwencje?
6. Kiedy konkretnie rozpocznie się montaż krzesełek na trybunie C?
7. Czy umiejscowienie sektora dla kibiców przyjezdnych było konsultowane z Wisła SSA i klub nie przedstawił innej, bardziej racjonalnej propozycji lokalizacji tegoż? Czy istnieje jeszcze możliwość jej zmiany na życzenie klubu?
8. Czy deklarowany przez Prezydenta Miasta termin oddania do użytku w pełni sprawnego oświetlenia stadionu, o zapisanej w projekcie mocy (sierpień 2010 r.) zostanie dotrzymany, a jeśli nie to dlaczego i kto poniesie tego konsekwencje?

Arapaho 13.05.2010 16:14

Przypominam że kto chce dodac pytanie kopiuje post z poprzednimi i dopisuje kolejny numer .tak jak zrobił MArkus. Nikt nie będzie spisywał i numerował luźno zadanych pytań.

Ps.Czy to co tworzą ci mistrzowie :
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7493652762.jpg
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._budowy/37046/http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._budowy/37046/

to jakaś loża? i czy było to w projekcie?

borsuk 13.05.2010 16:20

Tak. To loża prasowa.

Donki 13.05.2010 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borsuk (Post 898037)
Tak. To loża prasowa.

Stanowiska dla mediów a nie loża vipów :-p

Simao1 13.05.2010 16:30

1. Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln?
2. Czy skyboksy zostały oficjalnie zaliczone do części komercyjnej, czy też sportowej stadionu?
3. Ile dokładnie wynosi (w złotówkach) 1% od wartości sportowej obiektu i 3% od części komercyjnej, które to kwoty mają wedle deklaracji Prezydenta Miasta stanowić cenę najmu?
4. Na jakim etapie są obecnie negocjacje inwestora z Wisłą SSA w sprawie wynajmu obiektu i negocjacje dotyczące ustanowienia przyszłego operatora stadionu? Dlaczego skoro szacunkowy termin oddania obiektu do użytku był znany od lat, nadal nie ma tu żadnych konkretów?
5. Dlaczego deklarowany we wcześniejszych odpowiedziach na interpelacje termin rozpoczęcia obniżania murawy (10 maj) nie został dotrzymany i kto poniesie za to konsekwencje?
6. Kiedy konkretnie rozpocznie się montaż krzesełek na trybunie C?
7. Czy umiejscowienie sektora dla kibiców przyjezdnych było konsultowane z Wisła SSA i klub nie przedstawił innej, bardziej racjonalnej propozycji lokalizacji tegoż? Czy istnieje jeszcze możliwość jej zmiany na życzenie klubu?
8. Czy deklarowany przez Prezydenta Miasta termin oddania do użytku w pełni sprawnego oświetlenia stadionu, o zapisanej w projekcie mocy (sierpień 2010 r.) zostanie dotrzymany, a jeśli nie to dlaczego i kto poniesie tego konsekwencje?
9. Kiedy możemy się spodziewać (chodzi o konkretną datę) oddania do użytku całego stadionu?

royalmichael 13.05.2010 16:33

Cytat:

Na trybunie zachodniej natomiast układane są już rzędy drugiego piętra trybuny. Tu jednak nie wszędzie wstawiane będą prefabrykaty. Środkowa część drugiego piętra, na której przewidziane są stanowiska dla mediów, będzie najpierw zbrojona, a potem zalewana betonem.
A to z jakiej okazji?

borsuk 13.05.2010 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 898041)
Stanowiska dla mediów a nie loża vipów :-p

Kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem. Co napisałem? - PRASOWA. Prasa to nie VIP. Prasa to media. A miejsce gdzie siedzą media nazywa się lożą prasową. Czy mam to jeszcze jaśniej wytłumaczyć?

Markus 13.05.2010 16:47

Jeszcze jedno:

1. Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln?
2. Czy skyboksy zostały oficjalnie zaliczone do części komercyjnej, czy też sportowej stadionu?
3. Ile dokładnie wynosi (w złotówkach) 1% od wartości sportowej obiektu i 3% od części komercyjnej, które to kwoty mają wedle deklaracji Prezydenta Miasta stanowić cenę najmu?
4. Na jakim etapie są obecnie negocjacje inwestora z Wisłą SSA w sprawie wynajmu obiektu i negocjacje dotyczące ustanowienia przyszłego operatora stadionu? Dlaczego skoro szacunkowy termin oddania obiektu do użytku był znany od lat, nadal nie ma tu żadnych konkretów?
5. Dlaczego deklarowany we wcześniejszych odpowiedziach na interpelacje termin rozpoczęcia obniżania murawy (10 maj) nie został dotrzymany i kto poniesie za to konsekwencje?
6. Kiedy konkretnie rozpocznie się montaż krzesełek na trybunie C?
7. Czy umiejscowienie sektora dla kibiców przyjezdnych było konsultowane z Wisła SSA i klub nie przedstawił innej, bardziej racjonalnej propozycji lokalizacji tegoż? Czy istnieje jeszcze możliwość jej zmiany na życzenie klubu?
8. Czy deklarowany przez Prezydenta Miasta termin oddania do użytku w pełni sprawnego oświetlenia stadionu, o zapisanej w projekcie mocy (sierpień 2010 r.) zostanie dotrzymany, a jeśli nie to dlaczego i kto poniesie tego konsekwencje?
9. Kiedy możemy się spodziewać (chodzi o konkretną datę) oddania do użytku całego stadionu?
10. Ile czasu ma Biuro Architektoniczne na "natychmiastowe uzupełnienie projektu", o które wezwał Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu 5 maja? Dlaczego to wezwanie nastąpiło tak późno i jakie kroki zamierza podjąć inwestor w razie braku szybkiej pozytywnej reakcji na to wezwanie?

Karherop 13.05.2010 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 898046)
A to z jakiej okazji?


z jakiej okazji są w tym miejscu stanowiska prasowe czy z jakiej okazji będzie najpierw zbrojona, a potem zalewana betonem ?

SpoXsteR 13.05.2010 17:02

http://i40.tinypic.com/10gim8n.jpg

Simao1 13.05.2010 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 898075)

Tempo prac jest imponujące :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl