Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

BRTS39 21.07.2010 15:30

Rozumiem że debiut będzie z Arką? W lidze nas dopuszczą tak?

Charlie 21.07.2010 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 940053)
Rozumiem że debiut będzie z Arką? W lidze nas dopuszczą tak?

Pewnie nie, bo z Arką gramy o 20 i potrzebne by było oświetlenie, a to co jest na trybunie C raczej nie wystarczy.

Pablo84 21.07.2010 15:38

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź Markusa.Chce ruszyć na barykady, więc wizje musi jakąś mieć.

Markus 21.07.2010 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudii
Przestań chłopie odwracać kota ogonem, bo wali na kilometr najelpszymi dziełami Urbana. Czystej formy manipulacja. Napisałem wyraźnie- nie musisz się zapisywać. Może SKWK ma ważny powód, ze względu na który nie organizuje posoplitego ruszenia, którego tak usilnie domagasz się zza monitora? Tego się najpewniej nigdy nie dowiesz, bo Twoje relacje są takie a nie inne. Czyj to problem? SKWK, czy Twój

Nie będę tu toczył z Tobą sporów o SKWK.

Sens tego, co napisaleś jest jasny: tylko osoby, które same kontaktują się z takimi organizacjami i znają ich wewnętrzne stanowiska, decyzje i przemyślenia, mogą cokolwiek wymagać od organizacji kibicowskich i oceniać ich postępowania. A także, że demonstracje czy inne akcje nie wchodzą w grę z uwagi na niebezpieczeństwo "nielegalnego charakteru, dojścia pod UM i konfrontacji z Policją" (Twoje własne słowa)- co jednoznacznie świadczy o Twojej ocenie zdolności kibiców do organizacji i prowadzenia protestów w zgodzie z prawem. Czyli również o ich inteligencji i odpowiedzialności. Palnąłeś głupstwo i teraz nie wycofuj się okrakiem przypisując je manipulowaniu innych.

Cytat:

Co to w ogóle za patologiczna sytuacja, że kibice mają wyręczać pracowników klubu w ich pracy. To za co im się płaci? Za ładny wygląd?! Mamy cały czas czekać i liczyć na to, że w końcu któraś interpelacja D. Olszówki (który działa na rzecz stadionu z wew. potrzeby, ale także współpracuje z SKWK, o czym chyba zapomniałeś) da jakiś efekt?!
.
Czyli rozumiem, że wszelkie akcje kibicowskie nie wchodzą w grę, bo byłyby "wyręczaniem pracowników klubu w pracy" i Twoim zdaniem z góry byłyby skazane na niepowodzenie? Zatem kibice mają nie robić nic, lub nic więcej ponad to, co dzieje się obecnie i spokojnie tolerować postępowanie Majchrowskiego, ZIKiT oraz Polimexu? To proponujesz?

Tak sie ma wyrażać Twoja troska i odpowiedzialność za klub?

1q2 21.07.2010 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 940034)
Jeśli napiszesz coś, czym mnie zaskoczysz i przekonasz oczywiście, to z przyjemnością zmienię zdanie i stanę po Twojej stronie- prowodyrów. :D

Totalny armageddon!Pod UM spokojnie a potem wjazd do środka, gwałty i demolka.Wzięcie zakładników, barykady i żądania - 2 tygodnie na ukończenie obiektu - każdy dzień zwłoki, zabijamy jednego zakładnika.
To by przyniosło efekt, reszta faktycznie nie ma sensu.

w sprawie stadionu SKWK robi co może a pewnie robi o wiele więcej niż nam się wydaje.Jak klub milczy to widocznie ma w tym jakiś cel a jak ktoś chce oglądnąć Wisłę na żywo, to wystarczy pojechać do Huty.

Demonstracje trza zrobić ale w dniu wyborów - stawiając krzyżyk we właściwym miejscu.

Erich Zann 21.07.2010 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ofsajd (Post 940041)
Już wiem jaki styl będzie prezentował nasz stadion z zewnątrz. Zwie się on "brutalizm", właśnie na polsacie mówili o przebudowie dworca w katowicach i poruszyli temat jego obecnego wyglądu. Co do brutalizmu to charakteryzuje się on dużymi ilościami gołego, niepomalowanego, nieoszlifowanego betonu.

I ten post powinien zamknąć estetyczne rozważania na temat naszego stadionu widzianego z zewnątrz ;) Świetnie do tego pasuje wątek na SkyscraperCity:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=542259.

Najlepszy cytat:

"Brutalizm jest powiazany z modernizmem i minimalizmem a czesto nawet z nimi mylony. Wiele cech maja wspołnych - fascynacja geometria, betonem i regularnoscia. To czym sie brutalizm wyroznia, to jednak czasem przerazajace a czasem fascynujace uzycie elementow calkowicie nie pasujacych do reszty struktury budynklu; pewna dominująca nad reszta nieregularnosc. Innym czestym elementem jest "wyrzucenie" na zewnatrz wielu funkcji budynkow.

Krytycy tego stylu argumentuja ze jest to styl nieludzki i nie nawiazujacy do kontekstu architektonicznego. Budowle zamiast przyciagac i integrowac spolecznosci alienuja jednostki prztloczone masami betonu. Struktury te juz z daleka odcinaja sie od otoczenia, wygladaja obco i groznie. Co wiecej, z surowym betonem niezbyt dobrze obchodzi sie czas. Pojawiaja sie zacieki a beton szybko czarnieje. W wiecznie wilgotne porowate struktury wdaje sie grzyb lub nawet konstrukcje porastaja mchem."...

1q2 21.07.2010 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Erich Zann (Post 940069)
I ten post powinien zamknąć estetyczne rozważania na temat naszego stadionu widzianego z zewnątrz ;)

Ten post nie powinien niczego zamykać bo jak pan O ma fetysz, to niech sobie go realizuje gdzie indziej.Zresztą już gdzie indziej to zrealizował.
Projekt był jasny - białe ściany i część na niebiesko

pan Dudi 21.07.2010 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 940058)
Nie będę tu toczył z Tobą sporów o SKWK.

Sens tego, co napisaleś jest jasny: tylko osoby, które same kontaktują się z takimi organizacjami i znają ich wewnętrzne stanowiska, decyzje i przemyślenia, mogą cokolwiek wymagać od organizacji kibicowskich i oceniać ich postępowania. A także, że demonstracje czy inne akcje nie wchodzą w grę z uwagi na niebezpieczeństwo "nielegalnego charakteru, dojścia pod UM i konfrontacji z Policją" (Twoje własne słowa)- co jednoznacznie świadczy o Twojej ocenie zdolności kibiców do organizacji i prowadzenia protestów w zgodzie z prawem. Czyli również o ich inteligencji i odpowiedzialności. Palnąłeś głupstwo i teraz nie wycofuj się okrakiem przypisując je manipulowaniu innych.

Ale jakie wycofywanie? Sugerujesz, że gdyby teraz pójść pod UM, to spotkałoby się ze zrozumieniem ze strony policji (możesz pisać z małej litery- nie złamiesz prawa:-p)? Ile trwa zorganizowanie meczu? Wiesz? Ja nie wiem, ale strzelam, że z miesiąc i dlatego terminarze są już od iluś tygodni znane. Ile myślisz, że trwałoby zorganizowanie manifestacji (ludziom, którzy mają swoją pracę, swoje rodziny i swoje sprawy)? I po takim czasie, jak myślisz, ile osób by na nią przyszło? Kiedy emocje by już opadły?

No i pytanie- czy policja i sam UM (bo chyba od nich zależy wydanie takiej zgody) nie miałyby nic przeciwko pochodowi kibiców mających na celu wyrażenie niezadowolenia z ich pracy?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 940058)
Czyli rozumiem, że wszelkie akcje kibicowskie nie wchodzą w grę, bo byłyby "wyręczaniem pracowników klubu w pracy" i Twoim zdaniem z góry byłyby skazane na niepowodzenie? Zatem kibice mają nie robić nic, lub nic więcej ponad to, co dzieje się obecnie i spokojnie tolerować postępowanie Majchrowskiego, ZIKiT oraz Polimexu? To proponujesz?

Tak sie ma wyrażać Twoja troska i odpowiedzialność za klub?

Ty mi zarzucasz bierną postawę, że kibice mają nie robić nic, kiedy sam jedyne co robisz, to siedzenie przed monitorem i zdzieranie klawiatury w fanatycznym narzekaniu?:lol: Osz Ty! Widzę, że partnerem do dyskusji jesteś na najwyższym poziomie. Hipokryzji oczywiście.

No i tak jak prosiłem- napisz jak to wszystko widzisz. Idziemy pod ten UM i co wtedy mamy robić? Nie będzie Cię tam, więc przynajmniej tu nam napisz jak się zachować, żebyś potem nie mówił, że coś zepsuliśmy i Ty byś to zrobił inaczej.

A ja tylko powtórzę- to działacze klubu, jako jedyni, mają szanse coś tu ugrać. Jakakolwiek aktywność kibiców sprowadzi się do prasowej nagonki, przeinaczania faktów (wspomniana już "AFERA" w UM podczas głosowania nad środkami na halę) i pewnie zaistnieniem innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Mój wniosek z rozmowy z Tobą, może mylny, nie wiem, na pewno jedyny, jaki mi się nasuwa, jest taki, że zwyczajnie nie masz pojęcia o czym mówisz.

mav23 21.07.2010 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Erich Zann (Post 940069)
I ten post powinien zamknąć estetyczne rozważania na temat naszego stadionu widzianego z zewnątrz ;) Świetnie do tego pasuje wątek na SkyscraperCity:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=542259.

Najlepszy cytat:

"Brutalizm jest powiazany z modernizmem i minimalizmem a czesto nawet z nimi mylony. Wiele cech maja wspołnych - fascynacja geometria, betonem i regularnoscia. To czym sie brutalizm wyroznia, to jednak czasem przerazajace a czasem fascynujace uzycie elementow calkowicie nie pasujacych do reszty struktury budynklu; pewna dominująca nad reszta nieregularnosc. Innym czestym elementem jest "wyrzucenie" na zewnatrz wielu funkcji budynkow.

Krytycy tego stylu argumentuja ze jest to styl nieludzki i nie nawiazujacy do kontekstu architektonicznego. Budowle zamiast przyciagac i integrowac spolecznosci alienuja jednostki prztloczone masami betonu. Struktury te juz z daleka odcinaja sie od otoczenia, wygladaja obco i groznie. Co wiecej, z surowym betonem niezbyt dobrze obchodzi sie czas. Pojawiaja sie zacieki a beton szybko czarnieje. W wiecznie wilgotne porowate struktury wdaje sie grzyb lub nawet konstrukcje porastaja mchem."...

No w końcu jakiś przyjemny post na temat stadionu - piwko za to :D
Już dawno chciałem ripostować posty na temat wyglądu stadionu tym określeniem jednak nie byłem pewien czy zostanie to odebrane jako pozytyw.
Dodam jeszcze - poczekajcie z ocenami jakiś czas kiedy to śnieżno biała powłoka stadionu w Poznaniu, Wrocławiu czy przy Łazienkowskiej zacznie zaciekać, niszczeć i ściemnieje , fasada elewacyjna na narodowym sparcieje, stadion gdański nie wyjdzie taki jak na wizualizacjach a okrągłe gniazda stadiony wyjdą z mody.

R33 21.07.2010 16:15

Tak offtopując: Ten stadion to kiedy na początku (czyli wtedy kiedy był robiony już pod kątem Euro 2012) miał być oddany w całości (wszystkie trybuny)?

dostuffca dzięki!

bunny 21.07.2010 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie (Post 940055)
Pewnie nie, bo z Arką gramy o 20 i potrzebne by było oświetlenie, a to co jest na trybunie C raczej nie wystarczy.

Wisła będzie wnosiła o przesunięcie meczu na wcześniejszą godzinę i jest duża szansa, że ten wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie. Ostatnio Legii w podobnej sprawie przesunęli mecz.

GregooNG 21.07.2010 16:30

Czy w planach dalej jest lekkie pomalowanie stadionu an kolor niebieski na trybunie C i A/B w górnych częściach,czy ten pomysł też już upadł...Osobiście wydaje mi się że już tego nie zrobią,nie mylę się,prawda?

dostuffca 21.07.2010 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reksio33 (Post 940083)
Tak offtopując: Ten stadion to kiedy na początku (czyli wtedy kiedy był robiony już pod kątem Euro 2012) miał być oddany w całości (wszystkie trybuny)?

w czerwcu '10

Markus 21.07.2010 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Dudi
Ale jakie wycofywanie? Sugerujesz, że gdyby teraz pójść pod UM, to spotkałoby się ze zrozumieniem ze strony policji (możesz pisać z małej litery- nie złamiesz prawa )?

A to gdzieś napisałem, żeby już „teraz” zerwać się i pójść pod UM bez wcześniejszego uzyskania odpowiednich zezwoleń? To tyle w kwestii manipulacji i tego kto manipuluje.

Cytat:

Ty mi zarzucasz bierną postawę, że kibice mają nie robić nic, kiedy sam jedyne co robisz, to siedzenie przed monitorem i zdzieranie klawiatury w fanatycznym narzekaniu? Osz Ty! Widzę, że partnerem do dyskusji jesteś na najwyższym poziomie. Hipokryzji oczywiście.
A skąd Ty możesz cokolwiek wiedzieć na temat tego, co robię lub robiłem, gdzie byłem, ile pism wysłałem i gdzie wysłałem, z kim rozmawiałem? Nie masz na ten temat żadnej wiedzy, dalej możesz jedynie manipulować, tj. snuć swoje teorie i przypuszczenia, majaczyć o hipokryzji. A potem na koniec bardziej lub mniej bezpośrednio obrażać.

Oczekujesz, że ja tutaj na forum będę wyręczał SKWK i innych w opracowywaniu planu działania i ewentualnych zdecydowanych reakcji w związku z kolejną stadionową „obsuwą”? Albo że zrobi to ktoś inny, a nie organizacje istniejące dla kibiców i dla reprezentowania ich? A dlaczego? Oni powinni mieć w tym większe doświadczenie niż ja. A po tym, jak kiedyś moje propozycje i konkretny tekst, o których proszono w innej sprawie zostały potraktowane przez osoby związane z SKWK (o szczegółach nie chcę mówić), nie jestem skłonny nikomu tam się narzucać.

Nie musisz odpowiadać – nasza polemika przekroczyła już i tak ramy tego tematu.

19sebawro06 21.07.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 939871)
Chyba jeszcze tego zdjecia nie było :
http://krakow4u.pl/inne/zdjecia_lotn...ow-2_035_d.jpg

na tej fotce stadion wygląda zaje$%^#&*

stawski 21.07.2010 16:43

Wisz co mav... teraz to Twój post mnie wnerwił na maxa... No to jak sobie kupię używane auto z delikatnymi śladami rdzy na nadkolach (zacieki na szarym betonie), to mam mówić że sąsiad, który kupił sobie nowe auto będzie zawiedziony jak mu za jakiś czas sięzabrudzi, lub zacznie rdzewieć? No bez jaj! Beton miał być architektoniczny, tak? To coś"troszkę" innego od zwykłego, tak? Ja wiem, że to nie projektant zmienił, tylko wykonawca, ale nie pisz proszę że jest zajebiście, a będzie jeszcze lepiej, bo na Lechu, czy we Wrocławiu będzie brzydko (za jakiśczas, bo na początku będzie ładnie). A tekst, że jak im w Gdańsku nie wyjdzie jak na wizualizacjach, to już w ogóle jest poniżej poziomu gleby. Sorry, ale to nie stadion Wisły, gdzie udało się sp*****lić wszystko od odległości trybun, przez widok ze skyboxów po elewację.

joshi 21.07.2010 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 939856)
Zmienia i to zajebiście.Ponieważ firma powinna się wywiązać z umowy, czyli dostarczeniem i zainstalowaniem nienaruszonej murawy.Skoro tak nie ma, to znaczy, że coś jest nie tak.
A wiesz co jest najlepsze? Że to wszystko jest robione za nasze krakowskie podatki.

Co do skyboksów.Ludzie, którzy tam będą wynajmować powierzchnię płacić będą ok 30-40 tyś rocznie.Są to ludzie zamożni, ale i poważni, którzy muszą wiedzieć za co płacą.Ja już teraz zagwarantuje ci, że nie będzie dużego zainteresowania za powierzchnie na C.Nie może być tak, że "skoro nie będzie pasowało, to zmienimy".A gdzie wizerunek klubu?Tak się zachowuje profesjonalny klub?
A ty idąc do salonu Mercedesa życzył byś sobie, by np auto za 250 tyś nie zderzak miało innego koloru niż całość?
Takich ludzi bardzo łątwo można do siebie zrazić.

A jeśli chodzi o wnętrza.... Zobaczymy co będziesz pisał, gdy w taką pogodę jak dzisiaj nie będziesz miał gdzie kupić czegoś do picia.

widzę że się nie zrozumieliśmy

trawa - jest położona i już NIC nie zrobią, będą co najwyżej wymieniać kawałki które nie będą się nadawać do użytku, a może nawet nie. Lament na forum nic nie da a rozmywa temat.

skyboxy - ludzie którzy będą wykładać tyle kasy, pójdą do loży oglądną ją sobie, posiedzą i wtedy zdecydują, nie będą tego robić na podstawie zdjęć. Ilu się zdecyduje tego nie wiesz, choć Ty jednak piszesz, że wiesz.

mercedes - idę do salonu i jestem zdecydowany na merca, ale ma za nisko siedzenie, koleś mówi spoko kup za 250 tyś a my dostosujemy go do Twoich potrzeb, pewnie Cię zaskoczę ale tak załatwioną sprawę uznam za duży plus

wnętrze - jeśli chodzi i kioski, to uważam że muszą być i to jest bezsporne. W moim poście chodziło mi jednak o to, że tak niewielu z nas dostrzega pozytywy stadionu..

Kamson 21.07.2010 16:51

Janik się tłumaczy w TVP3

redaktorka: Reasumując... kto zawalił?
Janik: Nikt nie zawalił!

:lol:

kossaq 21.07.2010 16:52

ja pie....., wlasnie powiedziala "nikt nie zawalil".........................

runner 21.07.2010 16:55

Odnośnie trybuny zachodniej:
- czemu tam nie idzie praca pełna parą ? czy ktoś wie czemu zaprzestali montażu niebieskich ram do zatwierdzenia dachu ? jak było zamontowanych 14 szt tak dalej jest tyle samo i nic się nie robi dalej?
tempo "na marzec 2011" i oby się nie sprawdziło...

joshi 21.07.2010 16:57

sama sobie zgotowała ten los, mogła powiedzieć pół roku temu że stadion zostanie oddany we wrześniu. Dostałaby pewnie taką samą porcję bluzgów jak teraz, ale byłaby w miarę wiarygodna, a tak wyszła na niekompetentnego głupka, który co wywiad zmienia zdanie.

SpoXsteR 21.07.2010 16:59

dziennikarka pyta Janik - czyli pazdziernik ostateczny termin?
- tak.. yyyy ... to znaczy czujemy presje i chcielibysmy zeby kibice juz weszli chociaz na jedna trybune... yyy i mamy nadzieje ze uda nam sie razem z WISLA zakonczyc budowe w pazdzierniku

czyli na poczatku powiedziala ze w pazdzierniku bedzie oddany stadion, troche zamieszala i pod koniec.. no mamy nadzieje,

tak wiec i na ten pazdziernik nie liczylbym, i nie wiem po co znow kreci z ta Wisla, Wisla buduje stadion, czy oni? szkoda ze nie zrzucila winy na SKWK

a tak to Janik zamotana, zaczela jej dziennikarka porownywac koszty do innych stadionow.. a ona "murawe trzeba bylo obnizyc.."
bo koszt obnizenia murawy to 100 mln euro

o reszty pisac nie ma sensu, tlumaczy sie, glupio smieje i zadnych konkretow, nic sobie z tego nie robia..

tomek100 21.07.2010 17:12

poprawiają murawę (wymieniają żółte miejsca na świeżą trawę) - przynajmniej to udało się załatwić

VanBasten 21.07.2010 17:24

Najśmieszniejsze jest to , że najbardziej płaczecie o widok z skyboxow mimo że pewnie nigdy nawet tam nie wejdziecie :P Jeśli zapewniają nas że widok jest już OK to nie widzę powodów żeby tu płakać nad tym tematem . Płac zecie że murek brzydki , że powinno być szkło albo barierka . A to zwykłe bzdury ! Jestem w stanie się założyć , że osoby korzystające z tych boxów wolą murek który zapewni im prywatność a nie szkło przez które bedzie im zaglądać stado "dresów" . "A jak wejdzie dziecko albo kobieta to co" ....to poprostu usiądzie w drugim rzędzie i po kłopocie !Wasze wyszukiwanie dziury w całym to już nawet nie jest paranoja to jakiś totalny nonsens . To zwykłe szukanie "garbatego na olimpiadę :)
Trawa .....ja tez bym chciał żeby byl od poczatku piękny zielony dywan .Niestety pogoda akurat trafiła się ektremalna i wydaje mi się , że tu nie ma się czego czepiać .Zwykły pech a nie czyjaś zła wola . Może dobrze że teraz nie zagramy na R22 b będzie czas na dobre przyjęcie się tej trawy .
Zgadzam się że róznych niedoróbek jest za dużo ale zdarzają się one na każdej budowie . U nas jest ich zbyt wiele i to nie jest OK . Ale to też nie powód do wylewania tutaj łez i robienie dramatu i histerii . Zgadzam się że przegięciem jest taka skala opóźnien i za to jak najbardziej powinno się rozliczać ludzi odpowiedizalnych ! Ale śmieszy mnie fakt , którego jestem pewien , że najwięcej tutaj płaczą ludzie , któzy nigdy nie byli na meczu na żywo i pewnie nie będą również na tym nowym stadionie :) To zwyczajnie widać po treści postów . Ktoś kto chodzi na mecze rgularnie wie co jest ważne i na 100 % nie będzie tutaj płąkał nad odcieniem krzesełek czy tez kolorem teraktoy :) Oczywiście że jest wiele pięknych stadionów o wiele łądniejszych niż nasz .Ale też budowany były w innych warunkach i za inne pieniądze . A ja uważam , że nasz będzie zajebisty i wali mnie czy w skybox będzie murek czy szyba . Wali mnie czy krzesełka będą wpadać w odcień różowy czy fioletowy bo mam nadzieję , że ich nie będzie widać .
I zdecydowanie jestem za tym żeby poczekać nawet te głupie dwa miesiące dłużej niż robić otwarcie przy jednej trybunie ! Jest jak jest ale warto poczekać , skończyć wszystko jak należy i oddać przynajmniej trzy trybuny na raz .

SpoXsteR 21.07.2010 17:30

I co z tego ze nie wejdzie? normalnemu kibicowi Wisly zalezy na tym zeby jego klub rosl w sile finansowo, dlatego skyboxy musza byc dobrze wykonanane zeby nawet taka Cracovia na swoich skyboxach nie zarabiala wiecej niz Wisla.. ja bym z pocalowaniem reki wzial taki skybox, bo widok dla mnie jest dobry, ale dla kogos moze byc ch.. dlatego musi byc wykonany perfekcyjnie zeby kazdemu dogodzic, DOGODZIC OSOBIE KTORA BEDZIE PAKOWAC DO KASY KLUBU ZA JEDEN SKYBOX KILKADZIESIAT TYS ZL ZA RUNDE (skyboxy to rzecz na ktorej klub zarabia NAJWIECEJ pieniedzy;jesli chodzi o stadion)
I co z tego ze nie bedzie kioskow gastronomicznych? ja bym sobie jakos poradzil, napil sie kranowy i jakos by to poszlo nawet na sucho, ale co z reszta? potencjalny sezonowiec pojdzie na druga stron, gdzie nawet ma restauracje z widokiem na murawe, tak, tacy tez beda chcieli przyjsc na mecz, tak samo pikniki, dzieci czy starsze osoby i trzeba to zrozumiec i wbrew wszystkiemu z tego sie cieszyc, bo na nich klub tez bedzie zarabial pieniadze, przyjdzie raz, posiedzi w skwarze 40stopni, spyta sie , a mozna tu w ogole cos kupic do picia? nie, trzeba isc do wc, drugi raz przyjdzie? watpie,
ten stadion ma byc na dlugie lata, on ma nam pomoc podskoczyc finansowo, ok, Ciebie to wali,, ale tym ktorym zalezy na silnej i stabilnej finansowo Wisle juz nie, a jak tak dalej pojdzie to po powstaniu stadionow Jagi, Polonii Warszawy czy nawet Piasta Gliwice jeszcze ich bedziemy gonic, bo nawet taki Piast ma miec podziemne parkingi, nie wspominajac o takich kioskach gastornomicznych i innych cudach, bo trudno zeby nowy stadion nie posiadal takich rzeczy, i to stadionik za 100 mln zl , u za pol miliarda zlotych nie bedzie kiosku gastronimicznego na jednej z trybun o pojemnosci 12 tys miejsc, ewenement na skale swiatowa
tu nie mozna patrzec na siebie, kiedy sie przejechalo swoje, siedzialo w klatkach dla gosci przypominajacych klatki dla zwierzat, jadlo zimne niedosmazone kielbaski i lalo gdzies w krzakach, tu trzeba patrzec na rzesze innych osob, dla ktorych ten stadion jest budowany!! to miedzy innymi oni beda monotorem napedowym klubu - $$

KOMINEK 21.07.2010 17:34

Dla mnie jest to żenada.

Wkurza mnie też marazm ze strony Wisły i wszystkich osób tak czy inaczej związanych z naszym klubem.
Proponowałem napiszmy tekst wytykający wszystkie braki, niedoróbki, ,,wspaniałe rozwiązania”, kłamstwa, puste obietnice - puśćmy w ruch niech podpisze jak najwięcej ludzi i wyślijmy to do gazet.

Wybory jesienią musi ich to ruszyć.

My niestety ponarzekamy na necie i dalej śpimy.

_Vodka 21.07.2010 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez VanBasten (Post 940129)
Najśmieszniejsze jest to , ..., skończyć wszystko jak należy i oddać przynajmniej trzy trybuny na raz .

Dla mnie najwazniejsze jest to , żeby po oddaniu stadionu nadal rozwiazywano wszelkie niedoróbki, które w znaczący sposób mogą poprawić komfort użytkowania - bez znaczących nakładów finansowych.

Kryniu 21.07.2010 17:51

Nie może być tak jak z trybuną D gdzie dalej nie ma wejść. Jeśli wszystko nie zostanie zrobione to w przyszłości braki mogą zostać na dłużej. Nie mówię już o tych wejściach bo one muszą być ale o innych rzeczach które należy wyszukiwać i poprawiać aby potem nie zostało tak jak jest. Z drugiej strony wierzę że wszystko będzie w porządku ale lepiej się pilnować

pan Dudi 21.07.2010 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 940091)
A to gdzieś napisałem, żeby już „teraz” zerwać się i pójść pod UM bez wcześniejszego uzyskania odpowiednich zezwoleń? To tyle w kwestii manipulacji i tego kto manipuluje.



A skąd Ty możesz cokolwiek wiedzieć na temat tego, co robię lub robiłem, gdzie byłem, ile pism wysłałem i gdzie wysłałem, z kim rozmawiałem? Nie masz na ten temat żadnej wiedzy, dalej możesz jedynie manipulować, tj. snuć swoje teorie i przypuszczenia, majaczyć o hipokryzji. A potem na koniec bardziej lub mniej bezpośrednio obrażać.

Oczekujesz, że ja tutaj na forum będę wyręczał SKWK i innych w opracowywaniu planu działania i ewentualnych zdecydowanych reakcji w związku z kolejną stadionową „obsuwą”? Albo że zrobi to ktoś inny, a nie organizacje istniejące dla kibiców i dla reprezentowania ich? A dlaczego? Oni powinni mieć w tym większe doświadczenie niż ja. A po tym, jak kiedyś moje propozycje i konkretny tekst, o których proszono w innej sprawie zostały potraktowane przez osoby związane z SKWK (o szczegółach nie chcę mówić), nie jestem skłonny nikomu tam się narzucać.

Nie musisz odpowiadać – nasza polemika przekroczyła już i tak ramy tego tematu.


Ale odpowiem jednak, żeby Ci nie było przykro.:-p Poza tym, uważam, że cały czas rozmawiamy na temat.

Skąd wiem, że nic nie działasz? Bo mam kilku znajomych tu i tam i pytałem ich o Ciebie (już jakiś czas temu, bo sprawiałeś wrażenie osoby, która na tej budowie zjadła zęby, ale tu raczej wygląda na zjedzenie, ale wszystkich rozumów)- nikt nie wie kim jesteś. Mało tego, piszesz, że SKWK nic nie robi, co samo w sobie świadczy o Twojej niewiedzy i braku zaangażowania. Fajnie, że wysłałeś maile do ludzi odpowiedzialnych za taki, a nie inny stan rzeczy, ale to nie uprawnia Cię, do wydawania poleceń, albo żądania czegokolwiek, od ludzi, którzy zrobili od Ciebie znacznie więcej. Jesteś jednym z, chciałbym wierzyć, że, tysięcy, którzy też "coś" zrobili. SKWK musi reprezentować ich wszystkich (chociaż powinno tylko tych, którzy są zapisani, bo w końcu jaki mają interes w wyrażaniu opinii tych, którzy potrafią tylko klikać i jechać po nich?).

Napisałeś tekst, ktoś go odrzucił, albo nawet zmieszał z błotem. Poddałeś się. Szybko, ale przynajmniej możesz powiedzieć, że próbowałeś. Cóż, nie odpowiadam za SKWK, nie jestem nawet członkiem Stowarzyszenia, ale tylko to, że jesteś forumowym guru od budowy, nie oznacza, że masz patent na prawdę ostateczną i nie możesz się obrażać, bo ktoś uznał, że Twój tekst się nie nadaje.

Co do oczekiwań wobec Ciebie, to, może Cię zaskoczę, ale nie mam żadnych. Byłem ciekaw, czy tylko wzorem pewnego Andrzeja krzyczysz "Balcerowicz musi odejść", czy masz w głowie choćby zarys tego, co chciałbyś, żeby się wydarzyło.

Pozdro! :lol:

Markus 21.07.2010 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 940153)
Ale odpowiem jednak, żeby Ci nie było przykro.:-p Poza tym, uważam, że cały czas rozmawiamy na temat.

:rotfl:

Tez się pośmieję, choć sytuacja z dalszą grą na Hutniku zamiast R22 do śmiechu nie napawa.

Po pierwsze miło mi, że uważasz (choćby nieszczerze :P) , iż nawet niewiele pisząc na temat budowy na forum, nie wypowiadając się tu na tematy stricte techniczne/architektoniczne/inżynierskie, „sprawiam wrażenie osoby, która na tej budowie zjadła wszystkie zęby”. Nie wiedziałem, że nawet nie pisząc o powyższym, mam u Ciebie aż tak wielkie oddziaływanie na temat :rotfl: W innym kontekście pochlebiałoby mi, że stawiasz mnie na równi np.: z Piotrem G., czy Ravem, ale w tym mogę tylko taktownie przemilczeć sprawę Twojej percepcji.

Po drugie – wskaż mi choć jeden cytat, gdzie piszę, że SKWK „kompletnie nic nie robi w kwestii stadionu”. Choć jeden. Bardzo proszę. Bazujesz na tym, więc pokaż, a nie manipuluj. A gdy nie znajdziesz, po prostu przyznaj się, nawet nie musisz przepraszać.

Wyjaśnię, bo Twoja percepcja jak widać nie dostrzegła, że chodzi po prostu o zmianę taktyki i linii postępowania organizacji kibicowskich, mediów i klubu (teraz sprowadziliśmy ją do wątku SKWK), bo obecna jak widzimy nie sprawdza się, tj. w żaden sposób nie uchroniła od dalszych opóźnień w budowie, ani nie wymusiła większego profesjonalizmu miasta czy wykonawcy. Na bardziej zdecydowaną, bez odżegnywania się od demonstracji. Co jeszcze musi się stać, aby kibice zareagowali publicznie? Otwarcie stadionu dopiero w zimie? Za rok? A może nigdy? Zamknięcie dawnego D na stałe? Wtedy też będziesz rozgrzeszał obowiązującą obecnie linię postępowania? Jaka jest ta Twoja „czerwona linia”?

Po trzecie: każdy kibic Wisły ma prawo mieć swoje oczekiwania względem organizacji kibicowskich tak długo, jak długo używają w nazwach słowa Wisła Kraków i kibice. I ma prawo liczyć na ich odpowiedzialne postępowanie oraz reagowanie w sytuacjach kryzysowych dla całego klubu. Każdy.

A jeśli dana organizacja nie jest gotowa na uniesienie tego brzemienia odpowiedzialności i oczekiwań, nie chce reprezentować wszystkich, tylko dzielić ich na lepszych i gorszych, by reprezentować grupkę wybranych, to niech zapisze to w statucie i zmieni nazwę. Nikt „z zewnątrz” nie będzie wtedy mógł coś od niej oczekiwać.

gress 21.07.2010 19:16

Witam

W drodze po bilet przechodziłem dziś przez park Jordana i jedna sprawa mnie zastanawia: dziś testowano nagłośnienie, czy też taka impreza jest co dzień ? Pięknie się niesie...

Sinoos 21.07.2010 19:22

Testowano nagłośnienie. W jednej z dzisiejszych fotorelacji jest coś napisane na ten temat.

SpoXsteR 21.07.2010 19:24

http://www.youtube.com/watch?v=U8rAs...layer_embedded

Kryniu 21.07.2010 20:49

U nas jest ta różnica od innych miast że Majchrowski ma nas w głębokim poważaniu. Jakby mógł to zburzył by nasz stadion. Brak mi słów

Mea 21.07.2010 21:24

to już są jaja!!!http://www.krakow.pl/komunikaty/?MOD...w&kom_id=12050

Abstrakcja 21.07.2010 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mea (Post 940413)

HAHAHAHA rzeczywiście śmieszne. Wczoraj jak szedłem po bilety jakoś nie widziałem żeby ulica Reymana była gotowa... Tragedja! ! ! Poza tym trybuna Wsch. nie jest gotowa jeszcze.

felipe 21.07.2010 22:18

ReYmana !
Ja wiem, że rzecznik tego całego ZIKIT tak napisał, no ale od kibica Wisły można wymagać...

dj_ibutti 21.07.2010 22:29

Pytanie w oficjalnej interpelacji do ZIKiTu:

-Gdzie znajduje sie ulica Rejmana i po co została przebudowana ? :rotfl:

zajacek 21.07.2010 22:37

Ja sie normalnie wk..m i wysłałem pisemko takiej treści :
Pan Jacek Bartlewicz
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu
Urząd Miasta Krakowa


Niniejszym wyrażam swój stanowczy protest wobec sposobu informowania przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu nas mieszkańców Krakowa, wyborców i podatników.
Sprzeciw mój jest spowodowany zamieszczoną dziś (tj 21.07.2010r) informacją pod tytułem : "Stadion miejski przy ulicy Reymonta gotowy do meczu Ligi Europejskiej".
Już tytuł tej informacji jest nieprawdziwy - Wszyscy zainteresowani wiedzą, że stadion niestety nie jest gotowy do żadnych rozgrywek, gdyż w stanie, w jakim jest nie spełnia wymogów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych ( Dz.U. et.c.) Ergo - nie mogą być na nim rozgrywane żadne mecze z udziałem publiczności.
Stanowczo protestuję wobec trybu i sposobu komunikacji z otoczeniem Urzędu Miasta Krakowa w tej sprawie.

Składam również oficjalne zapytanie : czy określenie "ulicę Rejmana" miało na celu publiczną obrazę pamięci jednego z najwybitniejszych krakowskich sportowców ? Wymagam i będę wymagał od urzędników miasta Krakowa, przede wszyskim tych odpowiedzialnych za kontakty z otoczeniem by byli fachowo przygotowani do pełnienia swoich funkcji. Nazwiska sławnych Krakusów mają być przez państwa znane i szanowane.

Z poważaniem

kot 21.07.2010 22:47

Wisła twierdzi, że stadion nie spełnia wymagań PZPN a ZIKIT i Majchrowski twierdzą, że stadion jest gotowy na mecz III rundy UEFA, bo został wykonany zgodnie z projektem budowlanym i poleceniami Wisły Kraków a także uzyskał niezbędne zezwolenia oraz certfikaty. :rotfl: Majchrowski zamienił sylwestrowe szczerości na urzędowe oświadczenia, polemizując tym razem, nie tylko z oświadczeniem Wisły Kraków i tym samym, zarzucając Wisłe Kraków kłamstwo, ale podważając także, otaczającą wszystkich rzeczywistość, gdzie stadion przy R22, nie jest gotowy do użytkowania nawet z jedną trybuną, a w całości będzie prawdopodobnie ukończony w przyszłym roku dopiero. Tak, jak w Sylwestra można było uznać jego obelgi, za pasiaste pijackie urojenia, tak obecnie każdy widzi, że albo Majchrowski ostatecznie oszalał z nienawiści do Wisły, albo terminy i odbiory inwestycji, są dla niego wiedzą nieosiągalną. Zamiast przeprosić wsystkich za ewidentne opóźnienia i błędy inwestycyjne, to Majchrowski okopuje się na barykadzie arogancji i nieposkromionej bezczelności władzy. No to chyba zaczynamy jazdę z ................., gdyż mam nadzieję, że żadne obiecanki cacanki nie są warte honoru Wiślackiego a środowiska i kibice Wisły Kraków, ponownie zjednoczą się w tym celu i jak nigdy dotąd, wreszcie zademonstrują, swoje wymagające stanowisko negocjacyjne oraz niezłomny i sztywny kręgosłup moralny . :>


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl