Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

marcin19876 10.05.2010 20:21

czy sa juz zamowione fotele na lawke rezerwowych?jesli tak to jakie, ma ktos jakies fotki?a wogule czy ktos sie orientuje gdzie bedzie umieszczona lawka rezerwowa?

PiotrG 10.05.2010 20:44

Ławka rezerwowych będzie w fosie, przy trybunie zachodniej (nieco wyżej niż dno fosy poza ławkami rezerwowych).
Jakie będą fotele to nie wiadomo, ale luksusów bym się nie spodziewał, a zwykłych plastikowych siedzeń. Czy są zamówione? Czort go wie, według tego co wypatrzyłem w dokumentach przetargowych, to wykonawca nie miał w zakresie ich dostarczenia.

As 11.05.2010 08:46

No jak dla mnie to naturalnm rozwiazaniem kwestii lawki rezerwowych jest dostarczenie jej przez sponsora ktory sie bedzie na niej reklamowal.
Wiem, ze w klubie obecnie nie ma kreatywnych ludzi ktorzy rzyciagneliby nowych sponsorow ale mozna wykorzystac obecnych. Reklamuje sie u nas producent mebli wiec mogliby dostarczyc jakies wypasione fotele w zamian za dodatkowa powierzchnie reklamowa.

Arapaho 11.05.2010 09:01

^^^^^Jak dla mnie naturalnym rozwiązaniem jest zaprojektowanie i dostarczenie ławki rezerwowych przez Właściciela obiektu.
Tym sposobem co piszesz to naturalne dla Prezydenta było wykończenie trybuny północnej. Efekt widać

rav 11.05.2010 10:07

Jest odpowiedź, do pobrania poniżej.

Interplelacja >>


Co się rzuca w oczy, to w pierwszym punkcie pisze, że 5 maja zażądali uzupełnienia projektu trybuny północnej, a w Ad5 jest, że projekt trybuny północnej jest gotowy.

anthony09 11.05.2010 10:26

niech będzie skan w pdf-ie, najwyżej coś się z tym pokombinuje ;)

Zwierze 11.05.2010 10:27

http://www.programosy.pl/program,pdf...converter.html

Jak ma ktoś czas...

bravelukas 11.05.2010 10:27

wedlug mnie tym razem odpowiedz na interpelacje jest w koncu porzadnie napisana i bardzo wiele wyjasnia, brakuje moze jedynie wyjasnien kto zrobi połnocna i kto zrobi IT, ale mozna wywnioskowac ze na połnocnej bedzie jakies tymczasowe rozwiazanie......

POIUYT 11.05.2010 10:29

W uzupełnieniu odpowiedzi z dnia 27 kwietnia 2010 r. na Pana interpelację w sprawie modernizacji miejskiego stadionu im. H. Reymana „Wisła Kraków", złożoną między sesjami Rady Miasta Krakowa w dniu 6 kwietnia 2010 r., uprzejmie informuję:
Ad 1 i 5.
Przed rozegraniem pierwszego meczu trybuna północna będzie zrealizowana w zakresie umożliwiającym kibicom wejście przez nią na widownię oraz zostanie wyposażona w sanitariaty i punkt sanitarny.
Punkty gastronomiczne są budowane w środku poszczególnych trybun, w związku z czym punkty te nie będą w inny sposób lokalizowane wokół stadionu. Ich wyposażeniem zajmie się ewentualna sieć gastronomiczna lub jednostkowi najemcy.
Przetargi na prace dodatkowe zostaną rozpisane po dostarczeniu przez projektanta projektu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wezwał w dniu 5 maja br. projektanta do niezwłocznego uzupełnienia projektu.
Ad 2.
Wyposażeniem sportowym w trybunie zachodniej będzie zajmowała się Spółka „Wisła Kraków" SA a pozostałym wyposażeniem, z ramienia inwestora Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Stadion po ukończeniu będzie wyposażony we wszelkie instalacje umożliwiające pracę systemu kontroli i zarządzania obiektem.
Ad 3.
Wprowadzenie bezgotówkowego systemu płatności w sieci punktów gastronomicznych znajdujących się na stadionie, jest zależne od tego do jakiej sieci gastronomicznej te punkty będą przypisane i czy wszystkie będą znajdować się w jednej sieci. Stadion będzie wyposażony w sieć IT, w związku z czym wprowadzenie oprogramowania bezgotówkowych płatności nie będzie stanowić problemu.
Ad 4.
Projekt trybuny północnej jest kompletny. Całkowita powierzchnia użytkowa to 2871,7 m", w tym w przyziemiu (rzędna -1,57 m), pomieszczenia techniczne i magazynowe 745,71 m2 oraz klatka schodowa 20,35 m2. Na poziomie 0 znajdują się hole dla kibiców, zaplecze socjalne dla personelu, jeden punkt sanitarny, cztery punkty gastronomiczne, dwa WC wraz z umywalniami - całość o łącznej powierzchni 1053,45 m2. Na tym poziomie klatki schodowe zajmują 129,75 m2. Wyżej, na poziomie +1 (rzędna +3,925 m), znajduje się przestrzeń kibiców, dwa punkty gastronomiczne, cztery WC, w tym dwa z umywalniami -całość o łącznej powierzchni 733,79 m2. Na tym poziomie klatki schodowe zajmują 188,65 m2.
Ad 6, 8, 9,10,11.
Elementy odgradzające sektory na trybunach D i E są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego i aktualnie nie będą demontowane.
Wyznaczenie widowni dla gości było konsultowane z Komendą Miejską Policji, w tym z Zastępcą Naczelnika Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, który zwrócił uwagę na konieczność wykonania zasłoniętej drogi dojścia do narożnika południowo -wschodniego przeznaczonego dla gości. Pozostałe elementy widowni nie budziły zastrzeżeń przedstawiciela policji.
Segmenty odgradzające trybunę południową i wschodnią od narożnika będą ażurowe o wysokości 3 m. Zostaną wykonane w sposób umożliwiający ich zdemontowanie np. na meczach międzynarodowych lub na wniosek przedstawicieli UEFA.
Ad 7.
Nadzorem autorskim nr 42 została podjęta decyzja o likwidacji przeszkleń znajdujących się po obu bokach trybuny północnej i od strony wschodniej trybuny południowej. Powyższą decyzję podjął Główny Projektant oraz Konstruktor stadionu.
Ad 12.
Projektant nie dostarczył projektu zagospodarowania terenu.
Kasy mają być zlokalizowane m.in. na parterze narożnika północno - wschodniego. Lokalizacja pozostałych zostanie uzgodniona z przedstawicielami „Wisła Kraków" SA.
Ad 13.
Na temat zasłonięcia elementów wentylacji i klimatyzacji na dachu trybuny wschodniej udzieliłem Panu Radnemu odpowiedzi pismem OR-03.0057-3597/10 z dnia 29 marca 2010 r., w oparciu o stanowisko i wiedzę jednego z konstruktorów. Powyższe urządzenia na trybunie północnej i południowej również nie zostały zamaskowane. Oprócz doznań estetycznych należy zwrócić uwagę na zachowanie całej konstrukcji maskującej w połączeniu z konstrukcją dachu, w odniesieniu do warunków pogodowych, w tym przede wszystkim do naporu wiatru.
Wniosek Pana Radnego został przekazany wszystkim zainteresowanym stronom na naradzie koordynacyjnej w dniu 14 kwietnia 2010 r.; po zapoznaniu się z nim projektant podtrzymał wyrażone wcześniej stanowisko.
Ad 14.
Projekt ułożenia krzesełek na widowni trybuny zachodniej będzie rozpatrywany po wykonaniu 50% konstrukcji jej widowni. Aktualnie zaawansowanie to stanowi 37%. Prawdopodobnie ww. działania projektowe odbędą się w połowie maja br. Inwestor oczekuje również na propozycje przedstawicieli kibiców.
Ad 15.
Rozpatrywane są dwa warianty lokalizacji szatni dla piłkarzy i sędziów. W pierwszym wariancie, dla drużyny gości i sędziów szatnia zlokalizowana będzie w trybunie południowej a dla piłkarzy Wisły Kraków w wolnostojącym kontenerze z prysznicami. W drugim wariancie przewidywane są dwa kontenery dla obu drużyn, w okolicy trybuny południowej.
Tymczasowe pomieszczenie dla prasy znajduje się w pawilonie multimedialnym. Ostateczne rozmieszczenie pomieszczeń nastąpi po zakończeniu budowy trybuny zachodniej.
Ad 16.
Piłkarze na murawę stadionu będą wchodzić przez pawilon multimedialny.
Ad 17.
Widownia na trybunie zachodniej zostanie udostępniona kibicom pod koniec października br.
Ad 18 i 19.
Modernizacja murawy zostanie rozpoczęta 10 maja 2010 r. i planowane jej zakończenie przewidywane jest na 30 czerwca 2010 r. Przed rozpoczęciem rozgrywek piłkarskich będą zamontowane osłonięte ławki dla zawodników rezerwowych, osobno dla każdej z drużyn, w ilości min. 17 miejsc.
Ad 20.
Zarządzaniem skyboxami będzie zajmował się operator stadionu.
Ad 21.
Informacje dotyczące kwoty dzierżawy przekazałem Panu Radnemu ww. pismem znak: OR-03.0057-3597/10 z dnia 29 marca 2010 r., cyt. „Zgodnie z zawartą umową dzierżawy wysokość czynszu dzierżawnego została ustalona w wysokości 1% wartości stadionu. Wartość stadionu została określona przez biegłego rzeczoznawcę. Prowadzone są rozmowy z Wisłą Kraków dotyczące m.in. wysokości czynszu dzierżawnego za 2010 r., który uwzględniałby wartość obiektów aktualnie użytkowanych przez klub."
Ad 22.
Nie jest przewidywany zwrot pieniędzy w przypadku opóźnienia w oddaniu stadionu.
Ad 23.
Miasto pozostaje w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i spółkami EURO 2012 Polska Sp. z o.o., reprezentującą interesy UEFA w Polsce, oraz PL.2012 Sp. z o.o., tj. instytucjami odpowiedzialnymi za przygotowanie Turnieju Finałowego UEFA EURO 2012, deklarując zainteresowanie organizacją tego przedsięwzięcia w naszym Mieście.
Aktualnie, mając na uwadze deklarację Michela Platiniego, Prezydenta UEFA, organizacja ta nie rozważa zmian w liście Miast-Gospodarzy. W ostatnich dniach kwietnia Kraków gościł przedstawicieli UEFA, którzy m.in. wizytowali miejskie obiekty stadionowe, gdyż jako Miasto złożyliśmy listy intencyjne związane z goszczeniem drużyn w ramach przygotowania Centrów Pobytowych. Postęp prac związanych z modernizacją stadionów został bardzo wysoko oceniony. Powyższe działania mają na celu utwierdzenie władz UEFA o gotowości Krakowa do przejęcia roli Miasta-Gospodarza UEFA EURO 2012.

Mareq 11.05.2010 10:30

Rozumiem , że odpowiedź prezydenta na pytanie kiedy ogrodzenia pomiędzy sektorami na D i E zostaną zlikwidowane , polegająca na wychwalaniu ich zalet bezpieczeństwa i braku aktualnie takich planów , oznacza de-facto , że raczej nie należy się spodziewać ich demontażu w najbliższej(a nawet i tej dalszej) przyszłości ?

I tak jeszcze pro-forma , treść pytania pierwszego odnosi się do pierwszego meczu ligowego ?

Martinho 11.05.2010 10:49

"Elementy odgradzające sektory na trybunach D i E są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego i aktualnie nie będą demontowane."

:/

Bartii 11.05.2010 11:10

ad 12
Projektant nie dostarczył projektu zagospodarowania terenu.

Mam rozumiec ze tam nic nie bedzie robione, i wogole teren nie bedzie zagospodarowany tak jak np. na Legii?

Co do odp wciaz malo konkretow, ale widac ze sami tez do konca nie znaja odp na wszystkie pytania i na biezaco je aktualizuja w miare postepu prac. Nie podoba mi to ze bedzie jednak kolejny przetarg na dodatkowe wyposazenie (z ad 1 i 5), i w zwiazku mam pytanie:

Czy kolejny przetarg na prace dodatkowe bedzie wymagalo dodatkowych nakladow finansowych miasta Krakowa, czy to bedzie z czesci zarezerwowanej kwoty 75 mln?

pbciderek 11.05.2010 11:18

Cytat:

"Elementy odgradzające sektory na trybunach D i E są wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego i aktualnie nie będą demontowane."

No i najważniejsza dla nas sprawa oczywiście nie załatwiona.

orzeu 11.05.2010 11:18

p.13 - tak przypuszczalem, ze bedzie odpowiedz w stylu "nie bo zrobi sie zagiel". Mozna zastosowac materiały przezierny(cos w stylu siatki), który nie bedzie stanowil problemu dla wiatru. Cos takiego widzialem na parkingu Galerii Malta w Poznaniu ale nie moge teraz znalezc zdjecia.

massoud 11.05.2010 11:21

szatnie i pryszniece zlokalizowane będą poza stadionem w kontenerach - rozumiem że juz po ukonczeniu wszystkich prac i oddaniu stadionu ?!

widziales na wembley i na chelsea, pilkarze też się kąpią ze szlaufa z tyłu stadionu ;/

medyk 11.05.2010 11:21

najwiekszy dramat wg. mnie to brak pomysłu i planów na zagospodarowanie terenu :/ nowy stadion a bedziemy do niego chodzic po polamanych płytach chodnikowych?

damianos 11.05.2010 11:26

Nie odnosicie wrażenia, że prezydencik Krakowa jako kibic Cracovii od samego początku robi wszystko aby stadion Wisły był jak najbrzydszy, jak najmniej funkcjonalny oraz oddany do całkowitego użytku w jak najpóźniejszym terminie, robi wszystko aby na maxa denerwować kibiców Wisły???

Dlaczego głównym architektem naszego stadionu jest 150 letni dziad który ma zerowe pojęcie o projektowaniu nowoczesnych obiektów a jego mottem jest "wybudować szare betonowe gówno" , natomiast stadion Cracovii projektowała firma która ma pojęcie o tego typu budowach?

Dlaczego prezydencik działa na szkodę miasta i zezwolił na wybudowanie szarego wielopoziomowego parkingu zamiast ładnego nowoczesnego stadionu który byłby wizytówka miasta?

Nie potrafię ogarnąć tego świata. Stadion ma być dla nas, kibiców i to my powiniśmy decydować o jego wyglądzie( w ramach określonego budżetu ) a nie kilku cwaniaczków z prezydencikiem na czele...

Fuks 11.05.2010 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez massoud (Post 896257)
szatnie i pryszniece zlokalizowane będą poza stadionem w kontenerach - rozumiem że juz po ukonczeniu wszystkich prac i oddaniu stadionu ?!

widziales na wembley i na chelsea, pilkarze też się kąpią ze szlaufa z tyłu stadionu ;/

wez sie naucz czytac ze zrozumieniem, bo potem robią sie niepotrzebne plotki i rozne idiotyzmy powtarzane przez uzytkownikow.

Na tą chwile to rzeczywiscie, najwiekszy problem to chyba brak planu zagospodarowania terenu, ale przeciez ktos mowil, ze w zakres prac wykonawcy trybuny C wchodzi zrobienie tam deptaka z tyłu, czyli zostają stare kasy przed C i A/B ..

Bartii 11.05.2010 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damianos (Post 896261)
Nie odnosicie wrażenia, że prezydencik Krakowa jako kibic Cracovii od samego początku robi wszystko aby stadion Wisły był jak najbrzydszy, jak najmniej funkcjonalny oraz oddany do całkowitego użytku w jak najpóźniejszym terminie, robi wszystko aby na maxa denerwować kibiców Wisły???

Dlaczego głównym architektem naszego stadionu jest 150 letni dziad który ma zerowe pojęcie o projektowaniu nowoczesnych obiektów a jego mottem jest "wybudować szare betonowe gówno" , natomiast stadion Cracovii projektowała firma która ma pojęcie o tego typu budowach?

Dlaczego prezydencik działa na szkodę miasta i zezwolił na wybudowanie szarego wielopoziomowego parkingu zamiast ładnego nowoczesnego stadionu który byłby wizytówka miasta?

Nie potrafię ogarnąć tego świata. Stadion ma być dla nas, kibiców i to my powiniśmy decydować o jego wyglądzie( w ramach określonego budżetu ) a nie kilku cwaniaczków z prezydencikiem na czele...

Nie odnosze wrazenia ze dzialaja na szkode z powodow osobistych, gdyz winien jest projektant oraz rozne zmiany koncepcji tego stadionu i zrobil sie z tego balagan. W przypadku Cracovii bylo od A do 0, podbnie jak w Legii..

FevPL 11.05.2010 12:40

Z tego co mówił mi gość z Polimexu na dniu otwartym to mają zrobić parkingi wokół stadionu i podejrzewam, że właśnie ich projekt ma oddać architekt.

bravelukas 11.05.2010 12:44

nawet w interpelacji jest ze prace nad murawa od 20 maja, ale jak widzimy na kamerkach to nic sie nie dzieje z tym....

Valdaer 11.05.2010 13:46

Poza najważniejszymi zmartwieniami czy ten stadion skończą w czasie takim jak deklarują(czyli lipiec 3 trybudy w tym prowizorka północnej) to że skyboxy jednak to nie część sportowa tylko komercyjna chyba. Mam nadzieje że Wisła tak się dogada z miastem żeby jednak nimy zarządzać bo w niedalekiej perspektywie można na nich dużo zarobić.

A z tym niedokończonym projektem to już niewiem w co wierzyć, czy naprawde to biuro tak olewa sprawy że jeszcze nie dokończyło projektować takich w miare ważnych spraw jak kasy czy otoczenie stadionu, czy to urzędasy z miasta nie chcąc mówić o swojej niekompetencji i odpowiadać rzetelnie na zadawane pytania obarcza większą winą niż w rzeczywistości architekta.

Grzesiek7 11.05.2010 14:17

A mnie martwi to, że się uparli z lokalizacją sektora gości, która jest nieprzemyślana, ale za to "ichniejsza, więc bardziej mojsza, niż twojsza" i koniec dyskusji...
Gdyby nie monitoring, który będzie juz pewnie "skuteczny", sami byśmy zlikwidowali to cudowne i bezpieczne szkło hartowane... A tak, pewnie zostanie do najbliższej przebudowy/remontu (jakieś ćwierć wieku - ja tak długo na D nie posiedzę :(
Sprawa zagospodarowania terenu wokół stadionu już dawno chyba upadła, przecież GW zamiennie w tej samej ccenie wykonuje inne prace, więc nawet starych kas nie wyburzą (tylko przebudowa ul. Reymana w deptak jest aktualna).
Myślę, że przydałoby się mieć za kilka dni projekt krzesełek na zachodnią - Ad. pyt. 14
Kuba, LukL, pls zbierzcie się w takim samym, jak ostatnio lub szerszym gronie, wybierzcie coś z dotychczasowych pomysłów lub wymyślcie coś nowego (nie widzę, żeby www.stadionwisly.info robił już jakieś sondaże/ankiety - może to i dobrze, żeby się nie sugerować opiniami anonimowych osób).
Został na to pewnie tydzień, może dwa i ... dowiemy się wtedy, że mamy 24h na przesłanie propozycji do ZIKiT...

Bartii 11.05.2010 14:49

Co do projektu trybuny zachodniej, mysle ze najlepiej by zostawic w jednolitych kolorach bez napisow

Marceli_szpak 12.05.2010 07:45

http://img139.imageshack.us/img139/1...0520100839.jpg

Krzesełka przywieźli?

krakus76 12.05.2010 07:48

Gdybyś był na dniu otwartym nie zadawałbyś takich pytań. To jest wata izolacyjna ....

Kuba 12.05.2010 09:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marceli_szpak (Post 896773)


Na krzesełka poczekamy jeszcze pare ładnych tygodni.

crazykaro 12.05.2010 09:50

Kraków ma szanse na EURO
http://www.sport.wp.pl/kat,37154,tit...wiadomosc.html

- Jeśli Ukraina nie zdąży, turniej zorganizuje sama Polska albo z pomocą Węgier lub Niemiec - stwierdził prezydent UEFA Michel Platini

Wicked 12.05.2010 10:34

Jutro o 17 czat z Majchrowskim. Można będzie popytać co ze stadionem, o ile moderator puści jakieś sensowne pytania.

http://www.krakow.pl/miasto/?id=czat...e20100513.html

martin_6 12.05.2010 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 896921)
Kraków ma szanse na EURO
http://www.sport.wp.pl/kat,37154,tit...wiadomosc.html

- Jeśli Ukraina nie zdąży, turniej zorganizuje sama Polska albo z pomocą Węgier lub Niemiec - stwierdził prezydent UEFA Michel Platini

Oczywiście, nie ma szans, ale może prace trochę przyspieszą dzięki temu? :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl