Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

Ogryzek 10.11.2019 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1545945)
Przestańmy też pieprzyc o podobnym poziomie: w Arce maksymalne zarobki to 30 tys złotych. W ubiegłym roku na pensje wydali 10 milionów złotych mniej niż my.


Za pensje Wasilewskiego i tego tajemniczego najlepiej zarabiającego w klubie, można wyciagnąc z sześciu piłkarzy pierwszego składu Arki.

O własnie to.

Zamiast Wasilewskiego mielibyśmy piłkarza klasy Furmana.

TIR_DO_SŁUBIC 10.11.2019 14:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1545993)
O własnie to.

Zamiast Wasilewskiego mielibyśmy piłkarza klasy Furmana.

Albo kota w worku a'la Chuca lub Savicevic. Zawsze jest ryzyko.

Nie, nie zgadzam się z wysokością kontraktu Wasilewskiego i uważam ją za skandaliczną. Jednakże bądźmy sprawiedliwi- 'moglibyśmy mieć' klasowego zawodnika a nie 'mielibyśmy'.

Konrad. 10.11.2019 14:26

Oczywiście, tylko że w przypadku Wasyla, nie było możliwoście że zaskoczy.


Bo chyba, nie ma trenera/eksperta na świecie, który by powiedział: "tak, w wieku 39 lat po średnim poprzednim sezonie przeplatanym kontuzjami (regularnymi od 5 lat), facet wystrzeli z formą i cały sezon rozegra na wysokim poziomie, bez kontuzji. Może nawet pojawi się jakaś oferta i ktoś go kupi za gruby hajs".


Nie, coś takiego można powiedzieć o prawie każdym naszym zawodniku, ale nikt tego nie powie o Wasylu.

bódyń 10.11.2019 14:27

To jeszcze jedna tabela i wykres.
Przebiegniete km przez Wisłe w każdej kolejce wraz z wykresem


https://i.ibb.co/tpz02FR/Zrzut-ekran...0-14-24-40.png
https://i.ibb.co/jk3R1dn/Zrzut-ekran...0-14-24-50.png

TIR_DO_SŁUBIC 10.11.2019 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1545998)
To jeszcze jedna tabela i wykres.
Przebiegniete km przez Wisłe w każdej kolejce wraz z wykresem


https://i.ibb.co/tpz02FR/Zrzut-ekran...0-14-24-40.png
https://i.ibb.co/jk3R1dn/Zrzut-ekran...0-14-24-50.png

Czyli rozkrecali się po przygotowaniach ale pary starczyło tylko na poczatek sezonu.

Można to porównać z innymi zespołami, tymi środka tabeli? Powiedzmy 8 minus?

Albo inaczej. Porównanie Wisła vs przeciwnik w każdym z tych meczów?

Merkury 10.11.2019 14:48

Ta statystyka to koronny argument do wywalenia trenera a ten kto go broni teraz robi mu krzywdę a przede wszystkim klubowi.

wiesniak842 10.11.2019 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1546005)
Pierwsza kolumna Wisła; druga rywal:

1. 107.15-110.51 - Ślask
2. 108.63-105.89 (Lechia)
3. 111.41-114.01 - Górnik
4. 115.02-117.48 - Pogoń
5. 117.72-118.17 - ŁKS
6. 115.33-120.07 - Jaga
7. 109.88-113.10 (4:2 - z Zagłębiem)
8. 101.72-105.47 - Korona
9. 114.55-116.54 - Płock
10. 109.36-112.10 - Cracovia
11. 108.80-109.13 - Lech
12. 103.43-105.21 - Piast
13. 102.06-102.71 - Legia
14. 109.10-113.34 - Raków
15. 108.70-110.92 - Arka

Staty z WisłaPortal.

Wynika z tego, że tylko raz mieliśmy lepsze staty: w meczu z Lechią. Kontuzje to pewnie tez nie przypadek. Można śmiało zakładać, że jesteśmy najgorzej przygotowaną drużyną do sezonu.
Poprawka - tylko raz.

Dodam jeszcze, ze na poczatku sezonu Lechia z kazdym grala "stojanowa" ze wzgledu na "puchary". Z drugiej strony taka liczba naszych przebiegnietych km mnie nie dziwi, gdyz jest to bezposrednio zwiazane z nasza "taktyka". Jak maja nabic wiecej km, skoro posiadanie pilki prawie w kazdym meczu + 55 procent, z czego wiekszosc to klepanie na wlasnej polowie przy jednoczesnym braku ruchu innych zawodnikow?

bódyń 10.11.2019 15:28

Lechia z nami wystapila w rezerwowym skladzie (walka o LE). I dlatego więcej od nich przebieglismy

!!IRIVER!! 10.11.2019 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1546005)
Pierwsza kolumna Wisła; druga rywal:

1. 107.15-110.51 - Ślask
2. 108.63-105.89 (Lechia)
3. 111.41-114.01 - Górnik
4. 115.02-117.48 - Pogoń
5. 117.72-118.17 - ŁKS
6. 115.33-120.07 - Jaga
7. 109.88-113.10 (4:2 - z Zagłębiem)
8. 101.72-105.47 - Korona
9. 114.55-116.54 - Płock
10. 109.36-112.10 - Cracovia
11. 108.80-109.13 - Lech
12. 103.43-105.21 - Piast
13. 102.06-102.71 - Legia
14. 109.10-113.34 - Raków
15. 108.70-110.92 - Arka

Staty z WisłaPortal.

Wynika z tego, że tylko raz mieliśmy lepsze staty: w meczu z Lechią. Kontuzje to pewnie tez nie przypadek. Można śmiało zakładać, że jesteśmy najgorzej przygotowaną drużyną do sezonu.
Poprawka - tylko raz.

Makabryczna zalamka jest widoczna od meczu z Plockiem. Ale najbardziej śmieszy i żenuje statystyka z Legią. Na stojąco 0:7.

FraMat 10.11.2019 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1545998)
To jeszcze jedna tabela i wykres.
Przebiegniete km przez Wisłe w każdej kolejce wraz z wykresem

https://i.ibb.co/jk3R1dn/Zrzut-ekran...0-14-24-50.png

Linia trendu jest wyraźnie spadkowa.
Oznacza to, że po przerwie na kadrę w pierwszym meczu przebiegniemy trochę więcej niż 110km a potem będzie stabilizacja na poziomie 100-105

bódyń 10.11.2019 16:35

To do kompletu jeszcze wrzucam heatmapy pozycje zawodnikow, Niestety nie byly prezentowane po kazdym meczu.
https://i.ibb.co/5TFxk5b/heatmap-3.png
https://i.ibb.co/xgY6nxM/heatmap-4kolejka.png
https://i.ibb.co/9hRBrZ5/heatmapa5kolejka.png
https://i.ibb.co/z4TCz4V/heatmapa-6kolejka.png
https://i.ibb.co/nzTcxyz/heatmapa-7kolejka.png
https://i.ibb.co/WKqj46X/heatmapa-8kolejka.png
https://i.ibb.co/k9BXpYG/heatmapa-9kolejka.png
https://i.ibb.co/hMfR8bF/heatmapa-10kolejka.png
https://i.ibb.co/w0LXf37/heatmapa-11kolejka.png
https://i.ibb.co/GdXmC3N/heatmapa-12kolejka.png
https://i.ibb.co/yRRpNHn/heatmapa-13kolejka.png
https://i.ibb.co/qNvBzsQ/heatmapa-14kolejka.png
https://i.ibb.co/wsnQ5fv/heatmapa-15kolejka.png

Jagul 10.11.2019 16:42

W tych bitmapach zdecydowanie widać rękę trenera. Podawanie między stoperami opanowaliśmy do perfekcji.

royalmichael 10.11.2019 16:51

To nie jest chwilowy kryzys, w CAŁYM 2019 roku wygraliśmy 2 z 16 wyjazdowych meczów, od początku roku zdobywamy średnio 0.96pkt/mecz, a więc konsekwentnie dążymy do spadku z ligi.

leszekpw 10.11.2019 17:00

Szkoda naszych słów i tak nie zwolnią tego pseudo trenera. Zapisze się on jako trener który nas spuścił z ekstraklasy, a pewnie i pośrednio zapewnił niebyt na wiele, wiele lat.
I zarząd przykłada do tego rękę.

Ja nie wiem co by się musiało stać aby go zwolnili. Był blamaż z Legią, mieliśmy czekać na spotkania z Rakowem i Arką gdzie obowiązkiem w naszej sytuacji było punktować.
Pukntów w spotkaniach 0.

Nie wiem na co oni czekają? Przecież by dostaniemy w d...e zarówno z ŁKS, Jagiellonią, Śląskiem, Górnikiem itd.... Nawet jak się uda gdzieś po drodze uciułać jakiś remis to i tak niewiele zmienia w naszej sytuacji. SZOK

bódyń 10.11.2019 17:05

Zwolnic go nie zwolnia z powodów finansowych. jakby mial cos z honoru sam by sie podal do dymisji.


Co do heatmap to z Legia, Rakowem, Arka wygladaja bardzo podobnie. Widac, ze gramy padake. Tylko Legia jest lepsza od pozostalych dwoch i dlatego nisko przegralismy

royalmichael 10.11.2019 17:49

Chyba jest odpowiedź dlaczego Stolarczyk nie poda się do dymisji - nie zarobiłby wtedy 400tys. zł.

Źródło: http://sport.tvp.pl/45271653/wisla-k...-z-ekstraklasy

Fugiel 10.11.2019 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 1546037)
Chyba jest odpowiedź dlaczego Stolarczyk nie poda się do dymisji - nie zarobiłby wtedy 400tys. zł.

Źródło: http://sport.tvp.pl/45271653/wisla-k...-z-ekstraklasy

Ja w sumie dalej mam nadzieje, ze wreszcie uda sie doprowadzic do jako takiej formy Burluge, Blaszczykowskiego Bashe czy Brozka.

Na Wasilewskiego czy Wojtkowskiego nie licze.

bódyń 10.11.2019 18:01

Czyli nie poda sie do dymysji. bedzie trwal do samego konca.
https://www.youtube.com/watch?v=5IApl75kv68

tomytom 10.11.2019 18:02

@leszekpw:
Absolutnie wszyscy jesteśmy wk....ni do granic możliwosci, ale:

- kogo widzisz na miejsce naszego "pseudotrenera"? Sądzisz, że będzie kolejka chętnych do ogarnięcia tego burdelu?

- jaki masz pomysł na sfinansowanie kontraktu nowego trenera?

TSWojtas 10.11.2019 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1546041)
@leszekpw:
Absolutnie wszyscy jesteśmy wk....ni do granic możliwosci, ale:

- kogo widzisz na miejsce naszego "pseudotrenera"? Sądzisz, że będzie kolejka chętnych do ogarnięcia tego burdelu?

- jaki masz pomysł na sfinansowanie kontraktu nowego trenera?

A wiesz co będzie jeśli do tej zmiany nie dojdzie? Poza w.......em w każdym meczu? Byłeś wczoraj na meczu?Widziałeś frekwencję? Bez poprawy gry będzie lecieć w dół. Bez impulsu w postaci wywalenia tego człowieka bez honoru stracimy więcej pieniędzy i spadniemy do 4 ligi. Nie ważne kto przyjdzie na jego miejsce. Ważne żeby był trenerem piłkarskim z wizją poprawy gry i wyników.

sevenheaven 10.11.2019 18:16

dalej twierdze, że można byłoby zrobić zrzutkę na kontrakt dla Nawałki, wydaje mi się, że tyle osób ma już dośc Stolarczyka i cheć ratowania ekstraklasy.. że kilka dni i byśmy uzbierali

Lemoniadowy Joe 10.11.2019 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1546041)
@leszekpw:
Absolutnie wszyscy jesteśmy wk....ni do granic możliwosci, ale:

- kogo widzisz na miejsce naszego "pseudotrenera"? Sądzisz, że będzie kolejka chętnych do ogarnięcia tego burdelu?

- jaki masz pomysł na sfinansowanie kontraktu nowego trenera?

Jaki masz pomysł na spłacanie długów jak spadniemy ?

Gdzie znajdziemy motywacje w przygotowaniach zimowych jak zawalimy reszte jesieni ?

Konrad. 10.11.2019 18:28

Jak spadniemy to nie będziemy mieć żadnych długów.


Jedynym minusem będzie to, że zaczniemy od 4 ligi.

Lemoniadowy Joe 10.11.2019 18:29

Wiem dlatego to juz bija ostanie dzwony.

Konrad. 10.11.2019 18:37

Dlatego nie wiem na co czekamy.



W skrajnym wypadku wolałbym tymczasowego trenera Jopa i podziękowanie Stolarczykowi.


Bo przecież do trwa już czwarty miesiąc (!), gdzie z meczu na mecz jest gorzej. Z najsłabszymi drużynami w lidze nie jesteśmy w stanie nawiązać walki. Z drużynami, które coś grają - zostajemy zdominowani i ośmieszeni. Na co liczy zarząd?



Nie pojmuje.

FraMat 10.11.2019 20:37

Szczerze mówiąc, to nie wierzę, że wszyscy chcą zwolnienia Stolarczyka.

Wyniki są owszem słabe, ale to nie Stolarczyk zmaścił wczoraj dwie setki Brożka, nie on nie nadążał w obronie. Zawodnicy wiedzą, co mają grać, tylko za bardzo im nie wychodzi.
Podejrzewam, że i tak wyjdziemy na prostą.
Potrzeba spokoju i wzmocnień.

bódyń 10.11.2019 20:39

On jest odpowiedzialny za przygotowanie zawodnikow ktorzy sa wolni w obronie

FraMat 10.11.2019 20:55

Aha.
Czyli jak jutro przyjdzie nowy trener to już będą przygotowani?

AlvaroTS 10.11.2019 21:01

Kvrwa do wszystkich naiwnych obrońców wf-sty Stolarczyka. Zostało do rozegrania 22 kolejki do końca sezonu, żeby mieć pewne utrzymanie należy wygrać z nich 11!!! Jakim to oto sposobem chłop który przejebał ostatnich 8 spotkań tego dokona?!

tomytom 10.11.2019 21:23

@Lemoniadowy Joe:
Może nie wyraziłem się jasno: jestem ABSOLUTNIE za zmianą Stolara, tylko mam świadomość sytuacji w jakiej się znajdujemy. Jeśli nie mamy na karę za zerwanie + na kontrakt dla nowego (a wygląda, że nie mamy) to nawet 100% pewność spadku pod kierunkiem naszego treneiro nic tu nie zmieni! Przecież nikt normalny nie przyjdzie ogarnąć tego bajzlu za jakieś grosze.
Co wg Ciebie (i innych domagających się natychmiastowego zwolnienia) ma zrobić Prezes/Zarząd?
Przestać płacić kopaczom i dać kasę jakiemuś dobremu (przeciętnego/słabego chyba akurat mamy?) trenerowi z wyrobionym nazwiskiem?
Podpisać kontrakt z nowym trenerem a potem mu nie płacić?

Zamienić Stolara na kogokolwiek z naszego sztabu?



Też mnie ch... strzela jak patrzę na naszą grę od początku roku, ale nerwowe ruchy nas na pewno nie uratują.


Może jako kibice (uprzedzając, jestem członkiem Socios, dokładam się do Wisły co miesiąc na miarę możliwości) powinniśmy jakoś próbować wpłynąć na Stolara, żeby się poddał do dymisji?

Wtedy IMHO będzie można czegoś wymagać od Zarządu w tym temacie ...
Na ten moment ma niestety ważną umowę a tam jest NAJPRAWDOPODOBNIEJ wpisana ABSURDALNIE WYSOKA w stosunku do wyników kwota, która mu się NIESTETY należy jak psu buda ...


Niestety panowie i panie, jesteśmy w totalnej d....ie zarówno sportowo, organizacyjnie jak i finansowo. Od początku roku spłaciliśmy kilkanaście milionów, ale zostało do spłaty znacznie więcej.
Pozostało nam liczyć na jakiś cud (może Buksa odpali i pójdzie za rozsądne pieniądze? Może Wojtkowski zacznie coś dawać drużynie na miarę talentu?)



Nie widzę żadnych profitów z wylewania frustracji (UZASADNIONEJ!!!) na naszych kopaczach, trenerze, decydentach ...



Tak na prawdę jedynym kapitałem jaki ma w tej chwili Wisła to kibice:
- stadion nie jest nasz
- baza treningowa jest wynajmowana
- jak się okazało, NIE MAMY NAWET PRAW DO MARKI WISŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- grajków na sprzedaż na horyzoncie na ten moment nie widać



Zwalanie całej winy z obecną sytuację na nieudolność trenera chyba jednak jest trochę przesadzone?
Jeśli Brożek nie zepsuł by dzisiaj wszystkiego co mógł (2 setki, zepsute "ostatnie podania") to uznalibyśmy, że wszystko idzie w dobrym kierunku i trzeba dać czas trenerowi?

Arkadiusz.Czerepach 10.11.2019 21:44

ale że tym jeszcze nikt nie grał :


https://www.wisla.krakow.pl/uploads/...e40eadbf75.jpg

:D

FraMat 10.11.2019 21:59

Niech więc któryś z "fachowców" zrobi tu porządną analizę tego, co proponuje zawodnikom Stolarczyk dysponując takim materiałem, jaki jest obecnie w pierwszej drużynie.
Niech któryś z "fachowców" wskaże konkretne błędy taktyczne, jakie są autorstwa Stolarczyka i wykaże, że z takim trenerem to i pierwszy skład Manchesteru (obojętnie którego) przegrałby tyle meczów z rzędu.

Jeśli się nie da, to dajcie mu pracować dopóki zarząd widzi, że porażki nie są wyłączną jego winą.

Mamy słaby skład, niezgranych w wyniku częstych absencji, piłkarzy, część z nich już dawno powinna oglądać mecze z kanapy przez tv, a części sporo brakuje do poziomu ekstraklasy

ReMix 10.11.2019 22:00

Dowcipnis ;)

Harcownik 10.11.2019 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arkadiusz.czerepach (Post 1546064)
ale że tym jeszcze nikt nie grał :


https://www.wisla.krakow.pl/uploads/...e40eadbf75.jpg

:d

Stolarczyk: Chcę zarazić piłkarzy bezwzględnością. Nie lubię podejścia "przeanalizujemy porażkę i wyciągniemy wnioski"

ramzes190 10.11.2019 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1546065)
Niech więc któryś z "fachowców" zrobi tu porządną analizę tego, co proponuje zawodnikom Stolarczyk dysponując takim materiałem, jaki jest obecnie w pierwszej drużynie.
Niech któryś z "fachowców" wskaże konkretne błędy taktyczne, jakie są autorstwa Stolarczyka i wykaże, że z takim trenerem to i pierwszy skład Manchesteru (obojętnie którego) przegrałby tyle meczów z rzędu.

Jeśli się nie da, to dajcie mu pracować dopóki zarząd widzi, że porażki nie są wyłączną jego winą.

Mamy słaby skład, niezgranych w wyniku częstych absencji, piłkarzy, część z nich już dawno powinna oglądać mecze z kanapy przez tv, a części sporo brakuje do poziomu ekstraklasy

Wszystko prawda. I co my/treneiro robimy?
- ściągamy jeszcze więcej szrotu, dzięki super znajomościom treneiro - Janicki/Niepsuj - (klemenz, też ale tragedii nie ma)
- płacimy 90k miesięcznie emerytowi Wasylowi za siedzenie na dupie
I gówno mnie obchodzą teksty, skoro Stolar nie wystawia "x", "y", 'z" to oni na pewno gorzej wyglądają na treningach.
Np widząc naszego czarnucha w meczu z craxą widać było, że gość ma dynamikę na porządnym poziomie i kierując go odpowiednio można coś z niego wykrzesać.
A co robimy? gramy Wojtkowskim który kółeczka ma opanowane do perfekcji, kluczowe podanie zawsze na 100% i nigdy nie gra samolunie. Gramy emerytami, Brożkiem - który na 9startów 10 razy się potknie i nie wygra żadnego pojedynku biegowego/główkowego.
Stać nas na Wasyla? Podobno mamy jakieś środki na transfery zimowe? Wywalmy w końcu tego pozoranta i niech zatrudnią kogoś z 1-2 ligi, komu się chce, a jak nie to niech nawet trenuje Jop-samobój z Kmiecikiem,
, każdy może być teraz "defibrylatorem" i dać jakiś impuls który sprawi, że wykrzesamy z siebie 110-120%. W tej chwili leżymy trupem i przegrywamy wszystko jak leci

Harcownik 10.11.2019 22:47

Spokojnie, mamy czas.

Wisła jest już tylko o jedną porażkę od wyrównania osiągnięcia ŁKS (osiem kolejnych spotkań ligowych) a swego czasu Zawiszy Bydgoszcz (2014). Poprzednią ekipą z jeszcze okazalszą passą przegranych była zaś Jagiellonia Białystok. Duma Podlasia oddała bowiem rywalom komplet punktów w dziewięciu kolejkach na koniec sezonu 2007/2008 (podobnie jak Pogoń Szczecin w sezonie 2006/2007 i 2002/2003)

Ale spokojnie, do rekordu XXI wieku, który w sezonie 2002/2003 ustanowił KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, jeszcze daleko. KSZO przegrało wówczas 23 z 30 ligowych spotkań w tym aż 15 z rzędu! Pomarańczowi-czarni przegrali wszystkie mecze między 16. a 30. kolejką...

Cycu 10.11.2019 23:14

Miga dzisiaj napisał, że zwolnienie Stolarczyka, o ile ten nie zrzekłby się części pieniędzy, kosztowałoby klub około 400 tysięcy złotych i sondowano nazwisko Artura Skowronka.

Zobaczymy, ale ze Stolarem naprawdę nic więcej nie osiągniemy, to już jest jego maksium z tą drużyną i każdy następny mecz z nim w roli szkoleniowca to będzie stracony dla nas czas. W klubie też to muszą w końcu zrozumieć, nawet jak Stolarczyk jest kolegą Błaszczykowskiego to trzeba w życiu czasami podejmować trudne decyzje.

Jaroo1 10.11.2019 23:17

Problem polega na tym, że Stolarczyk raczej nigdy i nigdzie więcej nie zarobi więc może jest to jego ostatnia dobrze płatna praca i w tak znanym klubie więc pewnie dlatego mu ciężko się od stołka oderwać.

Fugiel 10.11.2019 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cycu (Post 1546071)
Miga dzisiaj napisał, że zwolnienie Stolarczyka, o ile ten nie zrzekłby się części pieniędzy, kosztowałoby klub około 400 tysięcy złotych i sondowano nazwisko Artura Skowronka.

Zobaczymy, ale ze Stolarem naprawdę nic więcej nie osiągniemy, to już jest jego maksium z tą drużyną i każdy następny mecz z nim w roli szkoleniowca to będzie stracony dla nas czas. W klubie też to muszą w końcu zrozumieć, nawet jak Stolarczyk jest kolegą Błaszczykowskiego to trzeba w życiu czasami podejmować trudne decyzje.

Szkoda, ze nie mozna spytac wprost Kuby co sadzi o warsztacie Stolara. Przeciez jesli jest katastrofalny a sam trener odpowiada ze pusczanie dowcipow przed kamera to chyba Blaszcz by to widzial ?

Wiec byc moze to prawda -to wyjasnia, dlatego Blaszczykowski go jeszcze nie zwolnil :)

caucus 10.11.2019 23:48

Problem polega też na tym, że Stolar Stolarem, ale w dzisiejszej piłce za przygotowanie zespołu pod każdym względem odpowiada cały sztab. A że sztab to sami koledzy, to efekt jest jaki jest.

Być może jak zmieni się szef, to towarzystwo się ogarnie, ale niestety spodziewam się, że trzeba pogonić wszystkich i zastąpić ich kimś innym, by rzeczywiście miało to sens.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl