Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Arked 08.09.2017 21:28

Zarząd musiałby upaść centralnie na głowę, żeby po sprowadzeniu tylu Hiszpanów zwalniać teraz trenera, który w ich transferach miał udział. W poprzednich dwóch okienkach pozyskaliśmy kilkunastu nowych zawodników. Trwa całkowita zmiana warty w Wiśle. Na osiągnięcie jakiejkolwiek spójnej wizji i stabilności gry, przy wciąż bardzo przeciętnym składzie, trzeba dużo czasu. I ten czas Ramirez powinien otrzymać. Czy niektórzy zapomnieli w jakim miejscu jest teraz Wisła? Czy może to po prostu przyzwyczajenie po erze Cupiała, kiedy mieliśmy średnio 3 trenerów na sezon?

ashkeczup 08.09.2017 21:29

Niestety, ale tam u góry mają dużo racji. Kiko na dzień dobry dostał kilka transferów i większą kadrę, niż poprzednicy, ale spłacił to 6 miejscem. Do tego momentu wszystko wyglądało jak należy, bo przecież na budowanie dużyny powinno otrzymać się odpowiednio dużo czasu. Problem w tym, że Kiko nie bardzo ma co wdrożyć. Jedyne co gołym okiem widać, to jego umiłowanie do gry defensywnej i lagi w przód. Należało by się zastanowić, czy tak obśmiewany z remisów Kazek Moskal z obecnymi piłkarzami nie osiągnąłby przynajmniej takich samych wyników przy dużo ładniejszym stylu gry, który to dawał by nadzieję na lepszą przyszłość? Bo jedyne, co daje mi obecna gra, to bolące oczy. I niech nikt nie mówi o schematach w ataku, bo wygląda to żałośnie. Skoro na Arkę wychodzimy Llonchem i 5 obrońcami, to ja nie mam pytań. Kiko do Chelsea i stawiamy niebieski autobus. Nie, panie Kiko, nie w tej lidze taka gra. Nie gramy przeciwko MU,Spurs czy City, tylko przeciwko Arce, która utrzymała się tylko dlatego, że jakiś kopacz przyciął w chuja i postanowił zagrać w piłkę ręczną. Gdyby słabe mecze się nam zdarzały, byłoby to zrozumiałe. Problem w tym, że coraz rzadziej-a to już bardzo rzadko- zdarzają nam się chociażby przyzwoite. I perspektywy poprawy niestety nie widać...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1481931)
I ten czas Ramirez powinien otrzymać. Czy niektórzy zapomnieli w jakim miejscu jest teraz Wisła? Czy może to po prostu przyzwyczajenie po erze Cupiała, kiedy mieliśmy średnio 3 trenerów na sezon?

A gdzie jest? I dlaczego to zasługa trenera?

Dariook 08.09.2017 21:30

Trzeba przyznac, ze Kiko coraz bardziej daje do pieca.

Ma_niek 08.09.2017 21:33

Genialna taktyka z 6 obroncami i Arsenicem na rozegraniu niestety nie zdaje egzaminu.

Arked 08.09.2017 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1481933)
A gdzie jest? I dlaczego to zasługa trenera?

Nie piszę o żadnych zasługach. Wisła jest bardzo przeciętnym ligowcem, który dopiero próbuje zbudować sensowną drużynę od podstaw. Takie projekty są trudne nawet jak się ma miliony na transfery, a co dopiero jak się ma wielkie gówno. Moim zdaniem warto być konsekwentnym i zostawić trenera, z którym rozpoczęło się cały proces, nawet jeśli oznacza to, że będzie on musiał u nas uczyć się na błędach. Przynajmniej z przygotowaniem fizycznym zespołu nie ma żadnych problemów, a to w naszej lidze nie byle co.

andrucik 08.09.2017 21:37

Albo zmiana taktyki, albo trenera.

Arked 08.09.2017 21:40

Zmian taktyki będzie jeszcze z dziesięć zanim to wszystko zacznie żreć jak należy. W dodatku dołączy kilku zawodników, którzy mogą odmienić grę zespołu w środkowej strefie o 180 stopni (Basha, Perez).

ashkeczup 08.09.2017 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1481950)
Zmian taktyki będzie jeszcze z dziesięć zanim to wszystko zacznie żreć jak należy. W dodatku dołączy kilku zawodników, którzy mogą odmienić grę zespołu w środkowej strefie o 180 stopni (Basha, Perez).

Wydaje mi się, że taktykę kolega wyżej rozumie bardziej jako samą filozofię gry, aniżeli ewentualne korekty. Filozofię, która teraz jest żadna i nie przystoi Wiśle. Ściągamy filigranowych zawodników do gry na walkę o długie piłki? Kostal, Carlitos czy Boguski mają wygrywać główki?

El'kabat 08.09.2017 21:45

Niestety co raz więcej sygnałow, których człowiek wczesniej nie brał pod uwagę przez wyniki - daje bardzo negatywny obraz trenera.

Zero pomysłu, rozgrywania piłki od tyłu. Dziwaczne wybory i decyzje co do składu i taktyki.
Stawiamy na obronę? Jaką obronę? Wychodzimy defensywnie a wchodzą w nas jak woda w gąbkę.
Piłkarze nie maja pojecia jak sie ustawic, w środku dziura przeogromna miedzy formacjami.

Ogrywamy z meczu na mecz powoli Wojtkowskiego, czy Tibora - a nagle pierwszy lepszy hiszpański ogór, który jest z nami od kilku dni wchodzi od razu na zmianę?

Kiedyś ten cały zaciąg .......nie. Pytanie tylko, kiedy?

silver03 08.09.2017 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1481955)

Kiedyś ten cały zaciąg .......nie. Pytanie tylko, kiedy?

Pier.dol.nie jedynie jak będziemy walczyć o utrzymanie, a z tymi piłkarzami nam to nie grozi.

TIR_DO_SŁUBIC 08.09.2017 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1481959)
Pier.dol.nie jedynie jak będziemy walczyć o utrzymanie, a z tymi piłkarzami nam to nie grozi.

Wziąłbyś wstawił tutaj jeszcze raz tą checklistę :D

silver03 08.09.2017 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1481960)
Wziąłbyś wstawił tutaj jeszcze raz tą checklistę :D

Wysyłamy do Marzeny? :D

bridgeburner 08.09.2017 21:55

Wytlumaczcie mi tylko granie dzidy do przodu jak z 5 odpowiedzialnej za ofensywe nikt nawet w okolicy 180 cm wzrostu nie ma
Tylko ta jedna kwestia

crux.a 08.09.2017 21:56

Spokój. Jeszcze niejeden mecz przegramy. Kiko powinien zostać rozliczony po 37 kolejce.

Grisza1 08.09.2017 22:01

Jak to jest, że mamy na ławce Halilovicia czy Wojtkowskiego, którzy już są trochę z zespołem, mamy Bartosza, który pokazał nie raz, że jest w stanie dać dużo drużynie w końcówce meczu, a pierwszym wchodzącym jest Jesus Imaz, który w tym tygodniu pierwszy raz Kraków na oczy zobaczył?

maxx304 08.09.2017 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1481964)
Spokój. Jeszcze niejeden mecz przegramy. Kiko powinien zostać rozliczony po 37 kolejce.

AMEN K...A. Uspokójcie się do ch..a ciężkiego, bo mam wrażenie, że czytam forum beznapletowców, a nie kibiców Wisły. Wiary k...a! Co, za mało Cupiała w Wiśle? Jeden trener jest już za długo? To baranek w ścianę, może pomoże. Nikt kur...a nie widzi PRZEBUDOWY zespołu? Zaczynając od środka, mamy lipę. Kilkunastu nowych piłkarzy. Dajcie temu trenerowi pracować. Rozliczajcie po sezonie, a nie po SIÓDMEJ kolejce, k...a jego mać! LODU NA ŁEB! Aż kur...a ciężko czytać... No jak lemingi... Cupiał wróć... Ch...owo, ale stabilnie, i przynajmniej co 3 miesiące mogliśmy się zastanawiać, jaki nowy trener przyjdzie... O zgrozo.

maxx304 08.09.2017 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1481967)
Jak to jest, że mamy na ławce Halilovicia czy Wojtkowskiego, którzy już są trochę z zespołem, mamy Bartosza, który pokazał nie raz, że jest w stanie dać dużo drużynie w końcówce meczu, a pierwszym wchodzącym jest Jesus Imaz, który w tym tygodniu pierwszy raz Kraków na oczy zobaczył?

Z całym szacunkiem, ale ten właśnie Jesus zrobił mniej więcej tyle zamieszania, co Bartosz po wejściu w 60 minucie.

Z tą różnicą, że zrobił to w pięć minut.

Pepinho 08.09.2017 22:06

Pytanie co poprawił Ramirez od lutego w grze zespołu - nic. Można byłoby to teraz tłumaczyć letnią wymianą kadry ale czy w grupie mistrzowskiej czy nawet wcześniej graliśmy cokolwiek lepiej no chyba jednak NIE. Ramirez to kiepski trener bez żadnej wizji, Junco z wyborem trenera się grubo pomylił zresztą widząc jaki szrot nam nasprowadzał trudno się dziwić, pamiętacie jak przedstawiał Ramireza ? to jest układ towarzysko biznesowy bo jak inaczej nazwać transfery tych Latino boys. Problem ma Wisła a właściwie zarząd że dał tyle władzy M. Junco a jak widać te ponad pól roku a nic nie drgnęło...

Dive Pirate 08.09.2017 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1481967)
Jak to jest, że mamy na ławce Halilovicia czy Wojtkowskiego, którzy już są trochę z zespołem, mamy Bartosza, który pokazał nie raz, że jest w stanie dać dużo drużynie w końcówce meczu, a pierwszym wchodzącym jest Jesus Imaz, który w tym tygodniu pierwszy raz Kraków na oczy zobaczył?

Proponuje obejrzeć poprzednie mecze bo ww pokazali niewiele, Tibor więcej od Wojtkowskiego ale też stosunkowo dużo groźnych strat.
Mamy dużo kontuzji, połowa składu wymieniona dajcie na luz, będzie dobrze ;)

Grisza1 08.09.2017 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maxx304 (Post 1481971)
Z całym szacunkiem, ale ten właśnie Jesus zrobił mniej więcej tyle zamieszania, co Bartosz po wejściu w 60 minucie.

Z tą różnicą, że zrobił to w pięć minut.

Z całym szacunkiem, ale zamieszanie Bartosza nie raz kończyło się golem, nawet jak wchodził w 85 minucie. A czym się skończyło wejście Jesusa? I nawet mniejsza o to, że nie strzelił gola. Chodzi o jakąś hierarchię w drużynie, pomysł na nią. A tu się okazuje, że może przyjść koleś z Hiszpanii, jeden z wielu, nie jakiś bóg futbolu, i po kilkudziesięciu godzinach pobytu jest pierwszym wchodzącym.

d 08.09.2017 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepinho (Post 1481973)
to jest układ towarzysko biznesowy bo jak inaczej nazwać transfery tych Latino boys. Problem ma Wisła a właściwie zarząd że dał tyle władzy M. Junco a jak widać te ponad pól roku a nic nie drgnęło...

Nie ....a, nic nie drgnęło - Carlitos, Velez, Gonzalez, Llonch, same ogóry i kuzyni Junco. Lepiej było sprowadzić Drewniaka i Śpiączkę, a może i Pepe Ćwielonga udałoby się ubłagać o powrót.

Jak pisali wyżej: baranek o ścianę i dobranoc.

PhantomRanger 08.09.2017 22:30

Ramirez jak na razie pracuje na wypowiedzenie, aniżeli na kolejny kontrakt. Jego okres ochronny dawno minął i teraz pracuje już pod presją, a wyniki ponad stan. Przez te 2 tygodnie nie widać żadnej poprawy w grze nie widać. Nie wiem co oni na treningach robią jednak nie napawa to optymizmem.

pomeran 08.09.2017 22:31

Dokładnie to co mówi Grisza1. D o k ł a d n i e. Nie dość, że mamy w szatni gości, którzy lubią się bawić w trenerów to jeszcze sam trener daje im do tego powód. Bo ja wcale nie dziwię się słabemu na dziś Brożkowi, Boguskiemu, że mają piane na pysku jak widzą po raz kolejny gościa nie wiadomo skąd i wcale nie z jakimś cudownym cv jak wchodzi do składu po wyjściu z pociągu/autokaru/samolotu. Tym bardziej nie dziwi mnie wkurzenie Wojtkowskiego. On tu przyszedł żeby grać a nie oglądać uśmiechniętego Ze manuela. I sory, ale bez gry Wojtkowskiego czy Bartosza w pierwszej 11 w dłuzszej perspektywie nigdy nie będzie można powiedzieć czy coś potrafią czy nie. Ramirez musi przemyślec pewne rzeczy bo inaczej nie wróże mu wypełnienia kontraktu. Małeckiemu cierpliwość też sie kończy. I jak uważam, że trenujący piłkarze powinni być wyrzucani - tak tu, doskonale ich rozumiem.

Arkadiusz.Czerepach 08.09.2017 22:39

chyba ktoś na głowe upadł jak chce zwalniać trenera, NA SZCZESCIE czasu telfoniki sie skonczyly i teraz ogarniaja to rozsaadni ludzie !!

Dzimi 08.09.2017 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1481984)
chyba ktoś na głowe upadł jak chce zwalniać trenera, NA SZCZESCIE czasu telfoniki sie skonczyly i teraz ogarniaja to rozsaadni ludzie !!

I dlatego ocena Kiko będzie z zimie, po zakończeniu rundy. A nie dopiero w czerwcu. Ani też nie po następnym meczu (jak było u Cupiała).

wolfy 08.09.2017 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1481975)
Z całym szacunkiem, ale zamieszanie Bartosza nie raz kończyło się golem, nawet jak wchodził w 85 minucie. A czym się skończyło wejście Jesusa? I nawet mniejsza o to, że nie strzelił gola. Chodzi o jakąś hierarchię w drużynie, pomysł na nią. A tu się okazuje, że może przyjść koleś z Hiszpanii, jeden z wielu, nie jakiś bóg futbolu, i po kilkudziesięciu godzinach pobytu jest pierwszym wchodzącym.

Grają lepsi. Bartosz jest - nie czarujmy się - cienki i jeśli nie poprawi wydolności to nie będzie grał nawet w Kolejarzu Stróże.

Ciekawi mnie czy odszczekasz wszystko jeśli Imaz wypali...

Zmiany w drużynie są potężne, trzeba czekać aż pierwszy skład się wyklaruje.

Griszka30KR 08.09.2017 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hypocrite (Post 1481974)
Mamy dużo kontuzji, połowa składu wymieniona dajcie na luz, będzie dobrze ;)

Jakich q....a kontuzji???
Może tylko Valez. Kontuzjowani są Ci co siedzieli na ławie(Brożek;Ondrasek,Bartkowski),albo przyszli dwa tygodnie temu(Basha) i nie stanowili sile Wisły

wolfy 08.09.2017 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1481992)
Jakich q....a kontuzji???
Może tylko Valez. Kontuzjowani są Ci co siedzieli na ławie(Brożek;Ondrasek,Bartkowski),albo przyszli dwa tygodnie temu(Basha) i nie stanowili sile Wisły

Nie chce mi się tracić czasu bo ewidentnie kłamiesz/bawisz się w demagogię. Sprawdź skład Wisły z poprzedniej rundy i porównaj z obecnym.

Z poprzedniego składu została linia obrony, Małecki, Llonch i Boguski, z czego Głowacki i Llonch są po kontuzji. Ondrasek i Brożek to był nasz atak, z pomocy wypadli Brlek i Mączyński. Ci co przyszli dwa tygodnie temu mają ich zastąpić, jak ich nie ma to muszą grać Ci co są zdrowi, nawet jeśli są bez formy.

Minie jeszcze sporo czasu zanim to wszystko będzie miało ręce i nogi. Na szczęście obecnie zarządzają Wisłą ludzie o wiele mądrzejsi od Was i czasy zwalniania trenerów co pół roku minęły. Jeśli nie rozumiecie obiektywnych przyczyn dlaczego jest tak a nie inaczej to możecie sobie dalej bezsilnie wylewać żale na forum.

KOALIK 08.09.2017 23:38

Dymisja lub wywalenie. Innej opcji nie ma.

Od początku zatrudnienie Ramireza, który został wyciągnięty z pastwisk i dopiero w Wiśle uczy się zawodu trenera nosiło znamiona kabaretu i tak należy ocenić sytuację.

Tak słabego kogoś na ławce trenerskiej nie było od czasów Liczki. Nie nazwę Ramireza trenerem, bo on na to miano nie zasługuje.

Gdyby nie Carlitos (jeden z nielicznych umiejących grać w piłkę na poziomie Ekstraklasy z wagonu obcokrajowców w liczbie kilkunastu, który zajechał na Dworzec Główny) i wielkie szczęście w niektórych meczach - dzisiaj byłaby strefa spadkowa.

Lista zarzutów jest długa - brak taktyki, brak wyćwiczonych schematów, liczenie tylko na zryw Carlitosa, a wcześniej Małeckiego, Brożka, a nawet Boguskiego, notoryczne oddawanie inicjatywy przy bardzo częstym defensywnym nastawieniu i to świadczy o słabości Ramireza.

To kosztowało stratę wielu punktów - chociażby z Lechią, Wisła oddaje inicjatywę, broni wyniku od początku drugiej połowy i skończyło się jak musiało się skończyć.

No i najważniejsze.

Znowu sprowadzono kilkunastu obcokrajowców w krótkim odstępie czasowym i znowu nie ma kto grać (jak za czasów Maaskanta i Valckxa).

Większość tych grajków to zwykły menedżerski szrot sprowadzony przez układy Junco ze znajomymi agentami piłkarskimi.

Większość z nich po swoich dotychczasowych karierach nie powinna trafić do Wisły - jedynie na testy zawodnicze, które by pokazały, że to szrot.

Skandalem należy nazwać podpisywanie kontraktów w ciemno z tzw. graczami bez nazwisk.

Węgrzyn, ale też Szymkowiak stwierdzili prawdę, ale to wiadomo od lat.

Polska liga jest słaba, ale 90% zagranicznych ,,piłkarzy" i ,,trenerów" tylko osłabia jej poziom.

W erze Cupiała ta polityka została już dwa razy skompromitowana.

Czasy po Kasperczaku, a przed Skorżą, więc Petrescu i cały zaciąg szrotu: Varga za 400 tys. euro, Chiacu, Radovanović, Thwaite, Burns, a jeszcze byli Barreto i kilku innych oraz era holenderska).

Dopiero Skorża naprawił ten bajzel i Wisła nawiązała do czasów Wielkiej Wisły Kasperczaka.

Skandalem jest powtarzanie tych samych błędów, więc też Junco oraz te wszystkie osoby, które firmują ten cyrk powinny odejść z klubu.

Nie jest tak jak pisał Nesta, że sprowadzenie Ramireza to efekt niesamowitych poszukiwań (jaki może być research względem futbolu na pastwiskach?), tylko akt świadomego zakpienia sobie z klubu w wykonaniu autorów tego pomysłu.

Druga teoria z tego forum, że ktoś obawia się Hiszpanów z Wisły i stąd ta krytyka jest jeszcze bardziej absurdalna, widząc ich wyczyny na przestrzeni tego roku.

Junco i Ramirez nie są dla nikogo konkurencją, bo oni są jeszcze słabsi od tych z Ekstraklasy.

wolfy 08.09.2017 23:40

To już mamy najgłupszy post roku.
Kiko i Junco wywalić, TS zaorać, Wisłę sprzedać Niemcom którzy zaczną wreszcie stawiać na lokalne talenty, t.j. Śpiączkę, Jagiełłę, Świerczoka, Madeja i Korzyma.

A tak w ogóle to pić trzeba umieć, bo się potem można wstydu najeść jak kolega wyżej.

P.S. Ja .......ę...

Laszi 09.09.2017 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK
...

Do tego co napisałeś powyżej się nie odniosę bo ręce mi opadły na taka głupotę i jeszcze długo nie będę mógł dojść do siebie.
Przypomnij sobie ekspercie swój ostatni wpis:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1480159)

Sądzę, że to Buchalik powinien być pierwszym bramkarzem.

Następnym razem nie bierz psychotropów do wódki.

crux.a 09.09.2017 00:22

Koalik, Lucy in the Sky with Diamonds.

silver03 09.09.2017 01:02

Gość zniszczył tym postem system. Skąd się biorą tacy głupcy :D

For_FuN_ 09.09.2017 01:19

Jak ktoś posyła w pierwszym składzie Ze Manuela(tak się chyba nazywa), który nie potrafi grać w piłkę, to sorry sam sobie Kiko wystawia świadectwo. Tak fatalnego piłkarza to dawno nie widziałem w naszej, tragicznej lidze. Drugi ananas(przez niektórych uważany za dobrego/przyzwoitego grajka), to Gonzalez. Elektryk jakich mało w Ekstraklapie(i pokazuje to od początku gry u nas). Sabotowanie pracy innych, stawianiem na tych, to kompromitacja. O reszcie tych obcokrajowców(którzy za rok w większości wrócą do III/IV ligi hiszpańskiej i innych, i o których szybko zapomnimy) nie wspominam przez litość. Sam Kiko to widzi i grają, i będą grać Boguski, Małecki, Carlitos(jedyny rodzynek).

czaro 09.09.2017 02:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1481967)
Jak to jest, że mamy na ławce Halilovicia czy Wojtkowskiego, którzy już są trochę z zespołem, mamy Bartosza, który pokazał nie raz, że jest w stanie dać dużo drużynie w końcówce meczu, a pierwszym wchodzącym jest Jesus Imaz, który w tym tygodniu pierwszy raz Kraków na oczy zobaczył?

Też tego nie rozumiem. Ze Manuel w podobny sposób dostał szansę w derbach i też mnie to zirytowało. Czy ktoś z lepszą orientacją w sytuacji drużyny/teorii mógłby zasugerować jakąś odpowiedź?

wester 09.09.2017 06:31

O ile za wcześnie jest ocenianie polityki transferowej czy kierunku transferów to u trenera Ramireza zastanawia mnie jeden fakt. Wisla gra słabo trzeba to sobie uczciwie powiedzieć, o ile mnie to nie martwi bo przecież drużyna jest w budowie i sezon ma różne epizody to niepokojąco brzmią ciągle słowa trenera który twierdzi że Wisła gra dobrze i w zasadzie to z reguły brakuje tylko skuteczności lub szczęścia. Nie wiem czy on naprawdę w to wierzy czy to tylko jego psychologiczne podejście do zawodników. Jeśli to pierwsze to znaczy że jest źle.

jova 09.09.2017 07:34

Ledwo kilka miesięcy temu Ramirez "zawstydzał polską myśl szkoleniową", a np. Llonch to był "na tym samym poziomie, jeśli nie lepszy niż Cantoro". Teraz wszyscy powinni na piechotę wracać do Hiszpanii. Jak zawsze, po kilku porażkach lub kilku sukcesach, forum popada w skrajność.

Z powodów finansowych rozbito środek pola, który napędzał drużynę. Musimy szukać innych rozwiązań, a że w składzie mamy bardzo wielu nowych piłkarzy, ten kryzys pewnie jeszcze trochę potrwa. Za obecną sytuację bardziej winiłbym Junco niż Ramireza, bo sprowadziliśmy wielu zawodników, którzy być może z czasem odpalą, ale na dzień dzisiejszy nie nadają się do gry w Ekstraklasie. Warunki finansowe tylko częściowo go usprawiedliwiają, bo nikt nie kazał mu brać np. 3 słabych pomocników, zamiast jednego konkretnego. Na tę chwilę wydaje się, że poszliśmy na ilość, a nie jakość.

Poczekałbym jeszcze przynajmniej kilka kolejek z linczem Kiko, by zawodnicy, którzy wyglądają najsensowniej, mieli czas wskoczyć do składu. Np. dwójka Velez + Basha powinna wyglądać dużo lepiej niż pary Llonch + Arsenić lub Llonch + Halilović. Dopiero jeśli mimo wykrystalizowania się składu Ramirez wciąż będzie się gubił, to wtedy rozmowy o jego zwolnieniu będą miały sens.

Ogryzek 09.09.2017 07:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1481998)
Kiko i Junco wywalić, TS zaorać, Wisłę sprzedać Niemcom którzy zaczną wreszcie stawiać na lokalne talenty, t.j. Śpiączkę, Jagiełłę, Świerczoka, Madeja i Korzyma.
P.S. Ja .......ę...

Z tej listy sam Junco zabiegał o Śpiączkę ale ten okazał się za drogi. A Świerczok spokojnie wygrałby rywalizację z wszystkimi w naszym ataku poza Carlitosem :)

Po tym jak rozpadła się nasza druga linia nie ma co dramatyzować. Z czasem ułoży się gra. Mnie martwi co innego. Zamiast poprawiać to pogarsza się nasza gra w obronie. To mi się najbardziej nie podoba i o to mam największe pretensje do Ramireza. W wielu meczach wręcz sami rozdajemy prezenty rywalom. Inna sprawa to słabizna przy rzutach rożnych rywali i naszych. Też wygląda to średnio. Słabo bronimy przy rożnych rywala, a pod bramką przeciwnika nie potrafimy urodzić choćby jednej bramki po rzucie rożnym. To akurat można wypracować na treningach.

Tak czy owak Kiko powinien popracować do zimy. Jak do tego czasu będzie gra z tyłu wygladała jak teraz, a gra z przodu podobnie to wtedy trzeba będzie się zastanowić na przyszłością Kiko. Na razie niech chłop spokojnie pracuje i układa z tych klocków drużynę. Bo na razie jest chaos.

wiesniak842 09.09.2017 08:02

Pomimo tego, ze nie jestem zwolennikiem Kiko delikatnie mowiac, jedynym racjonalnym powodem do jego zwolnienia (jak dla mnie) byloby granie w grupie spadkowej po 30 kolejkach. Klub ma inne problemy i priorytety na ta chwile.

JarooP 09.09.2017 08:40

Wkoncu jakieś gody rozsadku bo już myślałem ze obróci się to w lincz. Tak jak wiekszosci z was nie podoba mi się to co się dzieje ale zbyć dużo nowych klocków mamy w naszej układance.
Jak narazie z nowych nabytków jedyny pozytyw to Carlitos ale wydaje mi się ze trzeba czasu bo tez 3-4 przyszło jak się mówi "za piec 12".
Wszyscy popełniamy błędy i Kiko tez to robi ale powiem szczerze stara się je naprawiać gra nie wyglada najgorzej zawodnicy stwarzają sytuacje ale Carlitos sam nic nie zrobi pozwólmy trenerowi znaleźć rozgrywajacego bo ma z czego wybierać.
Z wczorajszego mecz podobała mi się reakcja jak zmienił słabego gonzaleza i wpuszcza ofensywnego zawodnika fakt nie przyniosło to korzyści ale reaguje na sytuacje w meczu.
Ja wciąż przystaje ze nasz obecny skład to jest podstawa pod zmianę ustawienia może nie na teraz ale może kolejny sezon jeśli Kiko nie obniży lotów za bardzo.
W danym momencie nasza kadra posiada wielu pomocników którzy z powodzeniem mogą zagrań na skrzydłach.
Jedynym problemem jest obrona a tłumaczenie ze ustawienia nie można się nauczyć to bzdura rozumiem ze Arek już ma problemy z przyswojeniu tego z racji wieku. Jest wciaz solidnym obrońca jak na ekstraklasę ale tez popełnia coraz więcej błędów.

Mysle ze arsenic- Velez- gonzalez to byłaby ciekawa opcja a na wachadlach Cywka sadlok dla kilku zawodników niestety zabraknie już miejsca ale widzę ze i Cywka i sadlok maja braki w obronie a w ofensywie mogą dać dużo więcej.
To jest moja opinia i dlatego uważam ze Kiko zaczyna się gubić bo nie może znaleźć optimum dla ustawienia którym gra obecnie. Po tych 3 ostatnich transferach ma większe pole manewru ale jeszcze trzeba czasu by to poukladac.
Dajmy czas tylko to nas teraz ratuje a okrzyki kiko out są nie na miejscu bo byliśmy na skraju przepaści a jak Kiko obejmował zespół nikt nie stawiał na nim warunku gry w pucharach albo mistrzostwo. Dają mu warunki do pracy pewne podstawy oby umiał to wykorzystać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl