![]() |
Zarząd musiałby upaść centralnie na głowę, żeby po sprowadzeniu tylu Hiszpanów zwalniać teraz trenera, który w ich transferach miał udział. W poprzednich dwóch okienkach pozyskaliśmy kilkunastu nowych zawodników. Trwa całkowita zmiana warty w Wiśle. Na osiągnięcie jakiejkolwiek spójnej wizji i stabilności gry, przy wciąż bardzo przeciętnym składzie, trzeba dużo czasu. I ten czas Ramirez powinien otrzymać. Czy niektórzy zapomnieli w jakim miejscu jest teraz Wisła? Czy może to po prostu przyzwyczajenie po erze Cupiała, kiedy mieliśmy średnio 3 trenerów na sezon?
|
Niestety, ale tam u góry mają dużo racji. Kiko na dzień dobry dostał kilka transferów i większą kadrę, niż poprzednicy, ale spłacił to 6 miejscem. Do tego momentu wszystko wyglądało jak należy, bo przecież na budowanie dużyny powinno otrzymać się odpowiednio dużo czasu. Problem w tym, że Kiko nie bardzo ma co wdrożyć. Jedyne co gołym okiem widać, to jego umiłowanie do gry defensywnej i lagi w przód. Należało by się zastanowić, czy tak obśmiewany z remisów Kazek Moskal z obecnymi piłkarzami nie osiągnąłby przynajmniej takich samych wyników przy dużo ładniejszym stylu gry, który to dawał by nadzieję na lepszą przyszłość? Bo jedyne, co daje mi obecna gra, to bolące oczy. I niech nikt nie mówi o schematach w ataku, bo wygląda to żałośnie. Skoro na Arkę wychodzimy Llonchem i 5 obrońcami, to ja nie mam pytań. Kiko do Chelsea i stawiamy niebieski autobus. Nie, panie Kiko, nie w tej lidze taka gra. Nie gramy przeciwko MU,Spurs czy City, tylko przeciwko Arce, która utrzymała się tylko dlatego, że jakiś kopacz przyciął w chuja i postanowił zagrać w piłkę ręczną. Gdyby słabe mecze się nam zdarzały, byłoby to zrozumiałe. Problem w tym, że coraz rzadziej-a to już bardzo rzadko- zdarzają nam się chociażby przyzwoite. I perspektywy poprawy niestety nie widać...
Cytat:
|
Trzeba przyznac, ze Kiko coraz bardziej daje do pieca.
|
Genialna taktyka z 6 obroncami i Arsenicem na rozegraniu niestety nie zdaje egzaminu.
|
Cytat:
|
Albo zmiana taktyki, albo trenera.
|
Zmian taktyki będzie jeszcze z dziesięć zanim to wszystko zacznie żreć jak należy. W dodatku dołączy kilku zawodników, którzy mogą odmienić grę zespołu w środkowej strefie o 180 stopni (Basha, Perez).
|
Cytat:
|
Niestety co raz więcej sygnałow, których człowiek wczesniej nie brał pod uwagę przez wyniki - daje bardzo negatywny obraz trenera.
Zero pomysłu, rozgrywania piłki od tyłu. Dziwaczne wybory i decyzje co do składu i taktyki. Stawiamy na obronę? Jaką obronę? Wychodzimy defensywnie a wchodzą w nas jak woda w gąbkę. Piłkarze nie maja pojecia jak sie ustawic, w środku dziura przeogromna miedzy formacjami. Ogrywamy z meczu na mecz powoli Wojtkowskiego, czy Tibora - a nagle pierwszy lepszy hiszpański ogór, który jest z nami od kilku dni wchodzi od razu na zmianę? Kiedyś ten cały zaciąg .......nie. Pytanie tylko, kiedy? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wytlumaczcie mi tylko granie dzidy do przodu jak z 5 odpowiedzialnej za ofensywe nikt nawet w okolicy 180 cm wzrostu nie ma
Tylko ta jedna kwestia |
Spokój. Jeszcze niejeden mecz przegramy. Kiko powinien zostać rozliczony po 37 kolejce.
|
Jak to jest, że mamy na ławce Halilovicia czy Wojtkowskiego, którzy już są trochę z zespołem, mamy Bartosza, który pokazał nie raz, że jest w stanie dać dużo drużynie w końcówce meczu, a pierwszym wchodzącym jest Jesus Imaz, który w tym tygodniu pierwszy raz Kraków na oczy zobaczył?
|
Cytat:
|
Cytat:
Z tą różnicą, że zrobił to w pięć minut. |
Pytanie co poprawił Ramirez od lutego w grze zespołu - nic. Można byłoby to teraz tłumaczyć letnią wymianą kadry ale czy w grupie mistrzowskiej czy nawet wcześniej graliśmy cokolwiek lepiej no chyba jednak NIE. Ramirez to kiepski trener bez żadnej wizji, Junco z wyborem trenera się grubo pomylił zresztą widząc jaki szrot nam nasprowadzał trudno się dziwić, pamiętacie jak przedstawiał Ramireza ? to jest układ towarzysko biznesowy bo jak inaczej nazwać transfery tych Latino boys. Problem ma Wisła a właściwie zarząd że dał tyle władzy M. Junco a jak widać te ponad pól roku a nic nie drgnęło...
|
Cytat:
Mamy dużo kontuzji, połowa składu wymieniona dajcie na luz, będzie dobrze ;) |
Cytat:
|
Cytat:
Jak pisali wyżej: baranek o ścianę i dobranoc. |
Ramirez jak na razie pracuje na wypowiedzenie, aniżeli na kolejny kontrakt. Jego okres ochronny dawno minął i teraz pracuje już pod presją, a wyniki ponad stan. Przez te 2 tygodnie nie widać żadnej poprawy w grze nie widać. Nie wiem co oni na treningach robią jednak nie napawa to optymizmem.
|
Dokładnie to co mówi Grisza1. D o k ł a d n i e. Nie dość, że mamy w szatni gości, którzy lubią się bawić w trenerów to jeszcze sam trener daje im do tego powód. Bo ja wcale nie dziwię się słabemu na dziś Brożkowi, Boguskiemu, że mają piane na pysku jak widzą po raz kolejny gościa nie wiadomo skąd i wcale nie z jakimś cudownym cv jak wchodzi do składu po wyjściu z pociągu/autokaru/samolotu. Tym bardziej nie dziwi mnie wkurzenie Wojtkowskiego. On tu przyszedł żeby grać a nie oglądać uśmiechniętego Ze manuela. I sory, ale bez gry Wojtkowskiego czy Bartosza w pierwszej 11 w dłuzszej perspektywie nigdy nie będzie można powiedzieć czy coś potrafią czy nie. Ramirez musi przemyślec pewne rzeczy bo inaczej nie wróże mu wypełnienia kontraktu. Małeckiemu cierpliwość też sie kończy. I jak uważam, że trenujący piłkarze powinni być wyrzucani - tak tu, doskonale ich rozumiem.
|
chyba ktoś na głowe upadł jak chce zwalniać trenera, NA SZCZESCIE czasu telfoniki sie skonczyly i teraz ogarniaja to rozsaadni ludzie !!
|
Cytat:
|
Cytat:
Ciekawi mnie czy odszczekasz wszystko jeśli Imaz wypali... Zmiany w drużynie są potężne, trzeba czekać aż pierwszy skład się wyklaruje. |
Cytat:
Może tylko Valez. Kontuzjowani są Ci co siedzieli na ławie(Brożek;Ondrasek,Bartkowski),albo przyszli dwa tygodnie temu(Basha) i nie stanowili sile Wisły |
Cytat:
Z poprzedniego składu została linia obrony, Małecki, Llonch i Boguski, z czego Głowacki i Llonch są po kontuzji. Ondrasek i Brożek to był nasz atak, z pomocy wypadli Brlek i Mączyński. Ci co przyszli dwa tygodnie temu mają ich zastąpić, jak ich nie ma to muszą grać Ci co są zdrowi, nawet jeśli są bez formy. Minie jeszcze sporo czasu zanim to wszystko będzie miało ręce i nogi. Na szczęście obecnie zarządzają Wisłą ludzie o wiele mądrzejsi od Was i czasy zwalniania trenerów co pół roku minęły. Jeśli nie rozumiecie obiektywnych przyczyn dlaczego jest tak a nie inaczej to możecie sobie dalej bezsilnie wylewać żale na forum. |
Dymisja lub wywalenie. Innej opcji nie ma.
Od początku zatrudnienie Ramireza, który został wyciągnięty z pastwisk i dopiero w Wiśle uczy się zawodu trenera nosiło znamiona kabaretu i tak należy ocenić sytuację. Tak słabego kogoś na ławce trenerskiej nie było od czasów Liczki. Nie nazwę Ramireza trenerem, bo on na to miano nie zasługuje. Gdyby nie Carlitos (jeden z nielicznych umiejących grać w piłkę na poziomie Ekstraklasy z wagonu obcokrajowców w liczbie kilkunastu, który zajechał na Dworzec Główny) i wielkie szczęście w niektórych meczach - dzisiaj byłaby strefa spadkowa. Lista zarzutów jest długa - brak taktyki, brak wyćwiczonych schematów, liczenie tylko na zryw Carlitosa, a wcześniej Małeckiego, Brożka, a nawet Boguskiego, notoryczne oddawanie inicjatywy przy bardzo częstym defensywnym nastawieniu i to świadczy o słabości Ramireza. To kosztowało stratę wielu punktów - chociażby z Lechią, Wisła oddaje inicjatywę, broni wyniku od początku drugiej połowy i skończyło się jak musiało się skończyć. No i najważniejsze. Znowu sprowadzono kilkunastu obcokrajowców w krótkim odstępie czasowym i znowu nie ma kto grać (jak za czasów Maaskanta i Valckxa). Większość tych grajków to zwykły menedżerski szrot sprowadzony przez układy Junco ze znajomymi agentami piłkarskimi. Większość z nich po swoich dotychczasowych karierach nie powinna trafić do Wisły - jedynie na testy zawodnicze, które by pokazały, że to szrot. Skandalem należy nazwać podpisywanie kontraktów w ciemno z tzw. graczami bez nazwisk. Węgrzyn, ale też Szymkowiak stwierdzili prawdę, ale to wiadomo od lat. Polska liga jest słaba, ale 90% zagranicznych ,,piłkarzy" i ,,trenerów" tylko osłabia jej poziom. W erze Cupiała ta polityka została już dwa razy skompromitowana. Czasy po Kasperczaku, a przed Skorżą, więc Petrescu i cały zaciąg szrotu: Varga za 400 tys. euro, Chiacu, Radovanović, Thwaite, Burns, a jeszcze byli Barreto i kilku innych oraz era holenderska). Dopiero Skorża naprawił ten bajzel i Wisła nawiązała do czasów Wielkiej Wisły Kasperczaka. Skandalem jest powtarzanie tych samych błędów, więc też Junco oraz te wszystkie osoby, które firmują ten cyrk powinny odejść z klubu. Nie jest tak jak pisał Nesta, że sprowadzenie Ramireza to efekt niesamowitych poszukiwań (jaki może być research względem futbolu na pastwiskach?), tylko akt świadomego zakpienia sobie z klubu w wykonaniu autorów tego pomysłu. Druga teoria z tego forum, że ktoś obawia się Hiszpanów z Wisły i stąd ta krytyka jest jeszcze bardziej absurdalna, widząc ich wyczyny na przestrzeni tego roku. Junco i Ramirez nie są dla nikogo konkurencją, bo oni są jeszcze słabsi od tych z Ekstraklasy. |
To już mamy najgłupszy post roku.
Kiko i Junco wywalić, TS zaorać, Wisłę sprzedać Niemcom którzy zaczną wreszcie stawiać na lokalne talenty, t.j. Śpiączkę, Jagiełłę, Świerczoka, Madeja i Korzyma. A tak w ogóle to pić trzeba umieć, bo się potem można wstydu najeść jak kolega wyżej. P.S. Ja .......ę... |
Cytat:
Przypomnij sobie ekspercie swój ostatni wpis: Cytat:
|
Koalik, Lucy in the Sky with Diamonds.
|
Gość zniszczył tym postem system. Skąd się biorą tacy głupcy :D
|
Jak ktoś posyła w pierwszym składzie Ze Manuela(tak się chyba nazywa), który nie potrafi grać w piłkę, to sorry sam sobie Kiko wystawia świadectwo. Tak fatalnego piłkarza to dawno nie widziałem w naszej, tragicznej lidze. Drugi ananas(przez niektórych uważany za dobrego/przyzwoitego grajka), to Gonzalez. Elektryk jakich mało w Ekstraklapie(i pokazuje to od początku gry u nas). Sabotowanie pracy innych, stawianiem na tych, to kompromitacja. O reszcie tych obcokrajowców(którzy za rok w większości wrócą do III/IV ligi hiszpańskiej i innych, i o których szybko zapomnimy) nie wspominam przez litość. Sam Kiko to widzi i grają, i będą grać Boguski, Małecki, Carlitos(jedyny rodzynek).
|
Cytat:
|
O ile za wcześnie jest ocenianie polityki transferowej czy kierunku transferów to u trenera Ramireza zastanawia mnie jeden fakt. Wisla gra słabo trzeba to sobie uczciwie powiedzieć, o ile mnie to nie martwi bo przecież drużyna jest w budowie i sezon ma różne epizody to niepokojąco brzmią ciągle słowa trenera który twierdzi że Wisła gra dobrze i w zasadzie to z reguły brakuje tylko skuteczności lub szczęścia. Nie wiem czy on naprawdę w to wierzy czy to tylko jego psychologiczne podejście do zawodników. Jeśli to pierwsze to znaczy że jest źle.
|
Ledwo kilka miesięcy temu Ramirez "zawstydzał polską myśl szkoleniową", a np. Llonch to był "na tym samym poziomie, jeśli nie lepszy niż Cantoro". Teraz wszyscy powinni na piechotę wracać do Hiszpanii. Jak zawsze, po kilku porażkach lub kilku sukcesach, forum popada w skrajność.
Z powodów finansowych rozbito środek pola, który napędzał drużynę. Musimy szukać innych rozwiązań, a że w składzie mamy bardzo wielu nowych piłkarzy, ten kryzys pewnie jeszcze trochę potrwa. Za obecną sytuację bardziej winiłbym Junco niż Ramireza, bo sprowadziliśmy wielu zawodników, którzy być może z czasem odpalą, ale na dzień dzisiejszy nie nadają się do gry w Ekstraklasie. Warunki finansowe tylko częściowo go usprawiedliwiają, bo nikt nie kazał mu brać np. 3 słabych pomocników, zamiast jednego konkretnego. Na tę chwilę wydaje się, że poszliśmy na ilość, a nie jakość. Poczekałbym jeszcze przynajmniej kilka kolejek z linczem Kiko, by zawodnicy, którzy wyglądają najsensowniej, mieli czas wskoczyć do składu. Np. dwójka Velez + Basha powinna wyglądać dużo lepiej niż pary Llonch + Arsenić lub Llonch + Halilović. Dopiero jeśli mimo wykrystalizowania się składu Ramirez wciąż będzie się gubił, to wtedy rozmowy o jego zwolnieniu będą miały sens. |
Cytat:
Po tym jak rozpadła się nasza druga linia nie ma co dramatyzować. Z czasem ułoży się gra. Mnie martwi co innego. Zamiast poprawiać to pogarsza się nasza gra w obronie. To mi się najbardziej nie podoba i o to mam największe pretensje do Ramireza. W wielu meczach wręcz sami rozdajemy prezenty rywalom. Inna sprawa to słabizna przy rzutach rożnych rywali i naszych. Też wygląda to średnio. Słabo bronimy przy rożnych rywala, a pod bramką przeciwnika nie potrafimy urodzić choćby jednej bramki po rzucie rożnym. To akurat można wypracować na treningach. Tak czy owak Kiko powinien popracować do zimy. Jak do tego czasu będzie gra z tyłu wygladała jak teraz, a gra z przodu podobnie to wtedy trzeba będzie się zastanowić na przyszłością Kiko. Na razie niech chłop spokojnie pracuje i układa z tych klocków drużynę. Bo na razie jest chaos. |
Pomimo tego, ze nie jestem zwolennikiem Kiko delikatnie mowiac, jedynym racjonalnym powodem do jego zwolnienia (jak dla mnie) byloby granie w grupie spadkowej po 30 kolejkach. Klub ma inne problemy i priorytety na ta chwile.
|
Wkoncu jakieś gody rozsadku bo już myślałem ze obróci się to w lincz. Tak jak wiekszosci z was nie podoba mi się to co się dzieje ale zbyć dużo nowych klocków mamy w naszej układance.
Jak narazie z nowych nabytków jedyny pozytyw to Carlitos ale wydaje mi się ze trzeba czasu bo tez 3-4 przyszło jak się mówi "za piec 12". Wszyscy popełniamy błędy i Kiko tez to robi ale powiem szczerze stara się je naprawiać gra nie wyglada najgorzej zawodnicy stwarzają sytuacje ale Carlitos sam nic nie zrobi pozwólmy trenerowi znaleźć rozgrywajacego bo ma z czego wybierać. Z wczorajszego mecz podobała mi się reakcja jak zmienił słabego gonzaleza i wpuszcza ofensywnego zawodnika fakt nie przyniosło to korzyści ale reaguje na sytuacje w meczu. Ja wciąż przystaje ze nasz obecny skład to jest podstawa pod zmianę ustawienia może nie na teraz ale może kolejny sezon jeśli Kiko nie obniży lotów za bardzo. W danym momencie nasza kadra posiada wielu pomocników którzy z powodzeniem mogą zagrań na skrzydłach. Jedynym problemem jest obrona a tłumaczenie ze ustawienia nie można się nauczyć to bzdura rozumiem ze Arek już ma problemy z przyswojeniu tego z racji wieku. Jest wciaz solidnym obrońca jak na ekstraklasę ale tez popełnia coraz więcej błędów. Mysle ze arsenic- Velez- gonzalez to byłaby ciekawa opcja a na wachadlach Cywka sadlok dla kilku zawodników niestety zabraknie już miejsca ale widzę ze i Cywka i sadlok maja braki w obronie a w ofensywie mogą dać dużo więcej. To jest moja opinia i dlatego uważam ze Kiko zaczyna się gubić bo nie może znaleźć optimum dla ustawienia którym gra obecnie. Po tych 3 ostatnich transferach ma większe pole manewru ale jeszcze trzeba czasu by to poukladac. Dajmy czas tylko to nas teraz ratuje a okrzyki kiko out są nie na miejscu bo byliśmy na skraju przepaści a jak Kiko obejmował zespół nikt nie stawiał na nim warunku gry w pucharach albo mistrzostwo. Dają mu warunki do pracy pewne podstawy oby umiał to wykorzystać. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl