![]() |
Wynik jest teraz mniej ważny. Najważniejsze by złamany palec Maora się szybko, bezpiecznie zagoił. Tak by mógł grać z opatrunkiem w ewentualnej III rundzie jak Piotr Brożek w Salonikach.
Bez Maora nie byłoby szans na LM. |
Ludzie, po co to ubolewanie ? Mecz identyczny jak ten ze Śląskiem w rundzie jesiennej, zero miejsca na jakiekolwiek działanie piłką, a kopacze Skonto mieli więcej szczęścia niż umiejętności. Co było po ww spotkaniu z WKS ? Biadolenie, że z takim progresem spadniemy z ligi, że nie potrafimy wykorzystać sytuacji, że jesteśmy zupełnie bezproduktywni. Ludzie, trochę chłodnego spojrzenia na rzeczywistość.
Nie rozumiem Maaskanta co do dwóch rzeczy - skoro nasz atak opiera się TYLKO na Genkovie (nie liczę tu zawodników zaraz za nim) to dlaczego nie próbuje zagrać 2 napastnikami dla zwiększenia siły ofensywnej ? Sami widzimy,że gdy piłka przechodzi za Tsvetana nie ma kto wykończyć akcji, a do tego przydał by się właśnie drugi napastnik. Druga sprawa to zmiany - cholernie późno, Mały na przykład prosił się o zmianę juz po 50-60 minutach, tak samo Genkov. Mam nadzieję, że dzisiejszy mecz był tylko czymś w rodzaju okresu przejściowego, po którym (wchodząc w odpowiedni rytm meczowy) nasza Wisełka popłynie po innych europejskich miastach : ) |
I okazało się ja to sparingi nie pokazują formy drużyny. Maaskant - nie wiem jak on dobiera skład i ogląda piłkarzy na treningach, jeżeli wpuszcza zupełnie nieprzygotowanego Małeckiego. Jak z takimi ogórami gramy na utrzymanie jedno bramkowego prowadzenia to ja nie mam pytań. Ogólnie żenada. Strasznie się zawiodłem na naszej grze.
|
Chociaz moze nie narzekajmy... Lech ledwo co nie odpadł z Interem Banku (pamietam ten mecz - grali taką żenadę w nim ze nie szło oglądac) a potem wygrali z Man City, dwukrotnie z Salzbirugiem i 2 remisy z Juve i jeszcze z finalistą LE u siebie wygrali ... takze moze nie narzekajmy przedwczesnie...
|
Cytat:
Nawet jesli za tydzien ostro pocisniemy Skonto u siebie to nie wiele to zmieni. Przypomnijcie sobie co bylo rok temu po Szawlach. Objechalismy rowno i z Azerami mialo byc podobnie. Z taka gra to w III rundzie powalczyc mozemy co najwyzej z Shamrockiem lub Ekranasem. Z Cala reszta baty. A przypomne, ze III runda juz za dwa tygodnie. Nie panikuje, zagralismy dno, jestem przyzwyczajony.:rotfl: Najbardziej jednak zastanowil mnie brak reakcji Maaskanta na boiskowe wydarzenia. |
Cytat:
Co do tego jak oceniłeś przygotowanie, drużyna z Rygi jest w pełni sezonu i na ich tle wyglądaliśmy mizernie, fakt. Gdybyśmy grali z drużyną, która też jako pierwszy oficjalny mecz miałaby drugą rundę LM, oceniłbyś to inaczej. |
Jaliens to jest skała, jego pewne interwencje to jest to co cenie w nim najbardziej. Klasa zawodnik, klasa mecze w jego wykonaniu!
Suto Drago świetny mecz. Świetnie się podłącza, celne wyprowadzenie piłki, dobre odbiory. Najwyższej klasy mecz w jego wykonaniu dziś wieczorem. Na dziś nie wyobrażam sobie zespołu bez niego na boku obrony. Pojechaliśmy ich dzisiaj totalnie. Jestem spokojny o ligę mistrzów. Z tymi dwoma zawodnikami nikt nam nie podskoczy, oby ich tylko kontuzje omijały, bo ciężko by ich było zastąpić. Świetny również komentarz. Nie wiem kim był "Marek" ale chce go częściej słyszeć w tv. Baaaa, pisze do EA może go jeszcze wcisną do tegorocznej Fify. |
Cytat:
Kocie, powiedz, że to żarty, albo ... spójrz na to wszystko obiektywnie. Czyżbyś dołączył do chóru płaczków i krytykujących tylko po to, żeby coś napisać na forum? |
Cytat:
Z kotem zgadzam się w 100%. Szczególnie z niewyobrażalnym minimalizmem. |
Jedno jest pewne po dzisiejszym meczu, w lidze mistrzów nie zagramy.
|
Kocie można wiedzieć dlaczego oceniłeś tak słabo naszych stoperów oraz Ilieva?
|
Kocie można wiedzieć dlaczego oceniłeś tak słabo naszych stoperów oraz Ilieva?
|
Mecz słaby, słaby. Przy piwie znośny, ale mimo wszystko od naszych Wiślaków wymagać należy lepszej gry.
Jest zwycięstwo, także już ch*j ze stylem gry, przebolejmy to. |
Wynik dobry chociaż gra... na tą rundę to wystarczy, na następną...
Miejmy nadzieje, że z każdym dniem będzie lepiej.... |
Cytat:
Bardzo, bardzo słaby mecz w wykonaniu Wisły. Przyzwoicie zagrał tylko Melikson, Iliev wypadł nie najgorzej, a na resztę szkoda klawiatury. Ponoć mieliśmy być optymalnie przygotowani już na pierwszy mecz, a skończyło się jak zwykle - kiepską kondycją i brakiem zaangażowania. Trzeba wierzyć, że będzie lepiej, bo gorzej to już raczej być nie może. |
Ufff, mamy jeszcze 5 spotkań tej jesieni w eliminacjach, cieszmy się, póki możemy. Na więcej nie ma co liczyć, bo ta obrona to dramat jest.
|
Moje oceny subiektywne
skala od 0 - 10 1. Parejko - 6 2. Lamey - 4 3. Jalens - 2 4. Chavez - 5 5. Pailić - 2 6. Sobol - 0 7. Wilk - 3 8. Małecki - 0 9. Iliew - 7 10. Melikson - 8 11. Genkow - 4 |
Cytat:
|
Tytuly tematow sportowych na onecie:
El. LM: męczarnie Wisły w Rydze, "samobój" rozstrzygnął mecz i.... Lech Poznań pokonał renomowanego rywala Zenujace te komercyjne portale.. Co do Waszych ocen pilkarzy odpuscie sobie bo do ekspertow Wam daleko z calym szacunkiem. :) |
Cytat:
Chyba sie zagalopowałes z ta liczbą:P |
Chavez 0? Ten Chavez który znowu był ostoją defensywy i czyścił wszystko? Chyba że go oceniasz tylko i wyłącznie przez pryzmat wybić ... w takim razie no comment z mojej strony.
Iliev gorszy od Małeckiego? Kocie ... idźże się nawal porządnie i dopiero wracaj na forum. Powiem tak - mecz katastrofa w naszym wykonaniu. Trzeba to sobie powiedzieć prosto w oczy, nie .......ić farmazonów i nie szukać wymówek a la Ćwielong. Nie mieliśmy ani akcji z przodu, dopuściliśmy do kilku groźnych akcji Skonto, chyba wszystkich po naszych błędach. Mecz na stojąco, bez zaangażowania, ogólnie cholernie słabo. A na potwierdzenie tych słów - czy ktoś z was tak naprawdę cieszy się z tego meczu? Ja mam takiego kaca ... wygrana, ale po tak dramatycznej grze że szkoda gadać. Do pozytywów zaliczyłbym - wynik - Skonto to tak maksymalne ogórki że nawet chyba nam uda się ich przejść. Oby kontuzja Maora nie była zbyt poważna. Dalej, w końcu zobaczyłem o co chodzi ludziom którzy się doczepiają Paljicia. Fatalnie. Jaliens tą wpadką pod koniec meczu spowodował, że wolałbym za tydzień Bunozę. Jakieś konsekwencje na tym poziomie trzeba wyciągać, Jop też dobrze grał cały mecz aż pod koniec meczu tak se źle uderzył piłkę... Nie ma litości. Sobol bardzo słabo dzisiaj. Maaskant ma u mnie osobiście małego minusa, za tych 2 defensywnych pomocników przez cały mecz i ... podejrzewam że to od niego poszedł "prikaz" że teraz spokojnie. Trzeba było wpuścić Gułę / Jirsaka wcześniej i po prostu strzelić tą drugą bramkę. |
Cytat:
"Chór płaczków", tja. Faktycznie, przecież świetnie zagraliśmy. Tak zagranicznie i profesjonalnie. |
Nie dramatyzuje, ofensywa ma szanse się rozkręcić, natomiast defensywa wygląda cienko, miała lepiej funkcjonowac niż w zeszłym sezonie, a wygląda jak ser szwajcarski(mówie to o obrońcach wyłączając z tego grona Sobola i Wilka)
|
Cytat:
|
Tylko ze Sobol i Wilk sa gorsi niż obrońcy Wisły... nie wiem jak można tego nie widzieć.
|
Nie ma co ukrywać , słaby mecz w naszym wykonaniu . Za nisko podeszliśmy pod Skonto , grając z dwoma defensywnymi pomocnikami . Aż prosiło się wstawić kogoś za Wilk obok Meliksona . A tak mieliśmy ogromną dziurę pomiędzy Genkovem a środkiem pomocy i w rezultacie czego było bardzo mało sytuacji podbramkowych .
Druga kwestia to chyba stawka meczu sparaliżowała niektórych piłkarzy . Wilk nie wykonał w tym meczu ani jednego dobrego podania do przodu . Paljic ani razu dobrze nie włączył się pozytywnie z przodu . Genkov nie istniał na boisku . Małecki totalnie nie wiedział gdzie ma biegać i co zrobic z piłką . Stoperzy naprawde nerwowo , pomimo tego że we dwóch walczyli cały mecz z jednym zawodnikiem . Z pozytywów : zaskoczył mnie Lamey , wiedział co zrobic z piłką , choć ewidentnie brakuje mu szybkości. Drugi nowy czyli Iliev obok Meliksona najlepszy w ofensywie . W środku Sobol grał jeszcze poprawnie , w obronie wyróżnić można tylko Pareikę. Oceny (1-10) Pareiko - 7 Lamey - 7 Chavez - 3 Jaliens - 3 Paljic - 5 Sobolewski - 5 Wilk - 3 Melikson - 7 Iliev - 6 Małecki - 4 Genkov -2 Za 6 dni trzeba nawet bez Meliksona zagrać o wiele odwazniej . W środku nie możemy być nastawienie tak defensywnie , bo po prostu nie wypada nam się bronić z tak słabym rywalem u siebie. Garguła z Jirsakiem lub Nunesem kosztem Wilka . Sobol niech trzyma tyły . Jeśli ten mecz miał powiedzieć cokolwiek o szansach awansu Wisły do LM to nie powiedział nic . Jeśli jednak wyciągac jakies wnioski to jeszcze dużo pracy przed nami , ale trzeba być optymistą . Kompromitacji ( raczej ) w tym roku nie będzie ;p |
Nasi potencjalni rywale w III rundzie (zakladajac, ze obronia zaliczki z pierwszych meczow):
Genk (zaczyna w III rundzie) Plzno Ekranas Maribor Litex Slovan Shamrock Zestafoni Maccabi Malmo HJK Helsinki Poza Genkiem wygrac mozna z kazdym ale do tego potrzeba zdecydowanie lepszej dyspozycji niz dzisiaj. |
Atak pozycyjny to nie jest nasza najmocniejsza strona BATE 1-1 z slabiutkim zespolem, a Hajfa dopiero po strzeleniu bramki w 70 minucie zaczelo grac, poczekajmy na mecz w ktorym przeciwnkik nie bedzie sie ciagle bronil. PO dzisiejszym meczu NIE chce bysmy trafili na Ekranas Maribor czy Slovan, Genk bylby idealnym odzwierciedleniem tego na nas stac
|
O ile pierwsza połowa była niezła, o tyle druga - tragiczna. Byłem przerażony naszą grą. W zasadzie nie stworzyliśmy żadnej 100% sytuacji. Z zawodników w formie wymienić można w zasadzie Iliewa i Lameya. Oprócz tego starali się Małecki, który po pierwszej tragicznej połowie w drugiej był motorem napędowym zespołu i Melikson. Niestety, Maor złamał rękę i nie wiem, czy będzie mógł zagrać w rewanżu.
Oceny (0-10): Pareiko - 5- dziś wyjątkowo rozkojarzony na przedpolu, jego niepewne interwencje na pewno nie pomagały defensorom. Na linii jednak świetny. Obronił 2 groźne strzały. Pajlić - 5- jego zachowanie w drugiej połowie, gdy w naszym polu karnym zamiast wybijać, przepuścił za plecami piłkę - pokazują, że nadal ma nawyki skrzydłowego, nie obrońcy. Przeciętny występ. Chavez - 3- fatalny w wyprowadzaniu piłki, wolny i rozkojarzony. Patrzył, jak koledzy sobie radzą zamiast im pomagać. Bierny. Bardzo słaby występ. Jaliens - 1 (!!!) Jego gra w dzisiejszym meczu to sabotaż. Naprawdę zaczynam podejrzewać, że do Wisły trafił jego brat-bliźniak, a sam Kew został porwany przez Marsjan i gra w tamtejszej lidze. To, co zrobił pod koniec meczu przebija wszystko. Lepiej w tej sytuacji zachowałby się Mati Kowalski, a to już spora sztuka. Zasłużył na 2 tygodnie odstawki i oglądanie meczów z ławki rezerwowych. Lamey - 7. Chyba najlepszy Wiślak w dzisiejszym meczu. Aktywny w ofensywie, wypracował gola. W defensywie dość pewny. Oczywiście bez szału, bo rywal słaby. Więc nie podejmuję się oceniać po jednym meczu, czy będzie wzmocnieniem. Małecki - 6. Pierwsza połowa - totalna padaka. Wolny i zagubiony. W drugiej - walczył za dwóch, stworzył dwie groźne sytuacje. Był mentalnym liderem zespołu, zachęcającym kolegów do większego wysiłku. Wilk - 5. W pierwszej połowie świetny, w drugiej zgasł. Nie wydalał kondycyjnie. Sobolewski - 5. To samo, co Wilk. Melikson - 5. Ok, kilka ciekawych zagrań. Ale dziś w zasadzie mało przydatny na boisku. Od niego oczekuję czegoś więcej, niż 2-3 efektownych zagrań. Iliew - 6,5. Widać, że chłopak jest w formie. Niestety, nie miał z kim grać. Genkow - 0. DRAMAT. Wstyd i hańba, zawodnik przeszedł obok meczu. Rywal dramatycznie słaby, a mimo to miał szansę na remis. Wynik cieszy, gra zajebiście martwi. Jesteśmy całkowicie bez formy. Jeśli trafimy na solidnego średniaka w kolejnej rundzie a forma nie wzrośnie - jesteśmy zgubieni. |
Cytat:
No i co tutaj Ci się nie podoba? Napisali prawdę. Jakieś kłamstwo? Lech przegrał? My zdobyliśmy gola nie po samobóju przeciwnika? He? Czepiacie się jakbyście mieli jakieś kompleksy co do Leszków. |
Cytat:
No też to zauważyłem natomiast nie dziwię się temu tytułowi - dobrze oddaje wygraną. Zobacz na pozycje linku w hierarchii ważności, to Ci się lepiej zrobi. Mistrz jest pierwszy. |
Flamengista - nie pij tyle, bo niektóre Twoje oceny wypadałoby podzielić przez 3 i wtedy może byłyby to oceny obiektywne.
Oceny dla Paljica, Małeckiego czy Wilka to chyba z Twojej strony ironia... |
Coz czego wy chcecie :)? Jakby mieli druzyne ktora gra w pilke to bylby mecz ladniejszy a tak to kopanina ...
|
Cytat:
Panowie, przepraszam, ale graliśmy przeciwko amatorom, dwójką defensywnych pomocników, prawie że obrońców, więc wybaczcie, ale wszystko co Ryga stworzyła pod naszą bramką, kompromitowało przede wszystkim, kopiących się po głowach, naszych stoperów. Uwierzcie mi, że najbardziej przerażają mnie na pucharową przyszłość, właśnie oni. |
Chavez jest wolny jak żółw. Jaliens popełnia amatorskie błędy, nawet lotu piłki nie umie obliczyć. Paljica nie komentuje bo sie porywa z motyką na słońce. Wilk z Sobolem to ani nie wracali do obrony ani nie podłączali się do ataków, bardzo słabo rozprowadzali piłki, tylko byli na boisku. Małecki nie wiem czego szukał, widać że tylko pakuje na siłowni i nic więcej. Genkov tracił piłki jeśli do nich wychodził, prawie jak Rasiak. Iliev, Melikson i Lamey na plus. Lamey bardzo dobrze w defensywie gra widze, ale i dzięki niemu wygraliśmy.
Maaskant - gdzie Nunez, Jirsak? Wcześniej Biton. |
Nie mam kompleksu kuchenki..:P heh
Kto sledzi dzialania pismaqw na onecie i wp wie jakie tam sie cuda dzieja.. Ale wlasnie te portale sa od wylewania kopleksiqw internetowych wojowniqw :P |
Melikson i Iliev najlepsi na boisku, Małecki bez pomysłu na grę.
NIE POTRAFIMY WYKOŃCZYĆ AKCJI KTÓRE STWARZAMY !!! I tyle bo nie ma co więcej pisać, na takie ogórki jak na razie wystarczyło ale jeśli chodzi o dalsze rozgrywki słabo to widzę.... |
Cytat:
Zaangażowanie również.Wystarczające. Brakowało mi tylko zawodnika środka pola grającego jak Siwakow - wychodzacego do pilke rozgrwanych przez defensorów i stanowiącego łącznik między nimi a atakiem. Kilka razy tak pokazał się Melikson, ale to powinien robić jeden ze srodkowych pomocników, którzy (niestety, Polacy) nie okazali sie w najmniejszym stopniu kreatywni. Dlatego nie widze powodów do płaczu. No chyba, ze chcemy byc tacy polscy i płakac po wygranym meczu na boisku rywala, kiedy praktycznie przez 90% czasu prowadzilismy grę a przeciwnik mógł jedynie ograniczać się do ustawienia potrójnego autobusu przed swoim polem karnym, a w ofensywie wrzucic kilka chaotycznych piłek. Oczywiście, miło byłoby wygrac trzema czy czterema bramkami. Miło byłoby zagrac tiki-taka jak Barcelona w szczycie sezonu. Zagraliśmy spokojnie, nie dalismy pograć przeciwnikowi, wygraliśmy. Jesli trafimy na dużo silniejszego rywala, to on będzie chciał prowadzic grę (czytaj: nie ustawi parkingu dla autobusów w polu karnym) i gra bedzie wyglądała znacznie ciekawiej |
Cytat:
Dalej widzę dziurę ... Jaliens i Bunoza nie gwarantują jakości. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl