Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Pablo84 07.08.2010 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 955102)
Tam jest wszystko przemyślane. Wiedzieli, że nie wyrobią się w tak, krótkim czasie z całym stadionem, to wykończyli perfekcyjnie 3 trybuny. A u nas? Zamiast robić stopniowo trybuna po trybunie, to najlepiej 4 na raz i mecze na R22 na wiosnę.

A nie pamiętasz ile było płaczu na forum jeszcze rok temu, czemu nie gramy na R22 tak jak w Poznaniu?
To nie kwestia tego.Po prostu ITI zapłaciło za projekt, który przyjeło miasto i go zrealizowało.
U nas stadion buduję się od 2004 roku a projektów było conajmniej z 5.

Gwiaździsty 08.08.2010 09:30

Patrząc się na ten dach na Legii to powiem, że jest wyjątkowo tandetny do reszt obiektu. Wygląda jak stragan przykryty brezentową plandeką. Widok tego prześwitu między trybunami a dachem przypomina stadion w Kielcach czyli świeże powietrze. Tył trybun zresztą też. Schodzisz z trybuny i jesteś na ..polu :).

emj10 08.08.2010 10:43

Póki widziałem dach wyłącznie na projektach i na zdjęciach to myślałem sobie... co to za syf. Na żywo wygląda już o wiele lepiej i nie straszy jakąś bazarowością, czy tandetnością. Oczywiście wolałbym, żeby był porządniejszy, ale to chyba było nie możliwe, bo chodziło o to żeby był "lekki i przewiewny", bo inaczej nie pasowałby do Osi Staniasławowskiej.

kreseq 08.08.2010 10:46

Takich dachow w Niemczech jest kilka, na swiecie kilkaset wiec spokojnie... Mnie bardziej martwi brak nagloslienia na gorze Zylety

crazykaro 08.08.2010 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 955685)
Takich dachow w Niemczech jest kilka, na swiecie kilkaset wiec spokojnie... Mnie bardziej martwi brak nagloslienia na gorze Zylety

Co znaczy takich? Rozumiem że takich dachów jest dużo z tej powłoki ale nie takich. W Poznaniu też jest chyba taki materiał ale wygląda znacznie mniej prowizorycznie, głównie przez to że dach wygląda jakby był osobną konstrukcją niż reszta stadionu (i jest)

kreseq 08.08.2010 11:31

Po prostu bez kosmetycznych zmian, ten "material" wyglada jak material. Grunt jak sie sprawdzi po poprawkach ( na razie tu i tam sa "babole" wykonczeniowe. Jak osobna konstrukcja to wyglada dach Lecha.

0 22 08.08.2010 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 955644)
Patrząc się na ten dach na Legii to powiem, że jest wyjątkowo tandetny do reszt obiektu. Wygląda jak stragan przykryty brezentową plandeką. Widok tego prześwitu między trybunami a dachem przypomina stadion w Kielcach czyli świeże powietrze. Tył trybun zresztą też. Schodzisz z trybuny i jesteś na ..polu :).

Na jakim znowu polu? :shock:

Robert_wislak 08.08.2010 12:48

Chyba ma na myśli to co wy nazywacie dworem :lol:

emj10 08.08.2010 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 955753)
Na jakim znowu polu? :shock:

Może chodziło o tereny, gdzie stoi ruina budynku przy dawnym basenie :P
Na szczęście za pół roku ma się pojawić tam parking na 800 samochodów.

Proud 08.08.2010 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robert_wislak (Post 955763)
Chyba ma na myśli to co wy nazywacie dworem :lol:

cały kraj tak mówi poza małopolską, podkarpaciemi częscią śląska :D

ja też :)

0 22 08.08.2010 13:48

Rozumiem, że tak się mówi - ale nawet przerabiając to na polski. Wychodzi z trybun i jest na dworze. A gdzie ma być? W salonie Peugota?

Mateuusz 08.08.2010 13:53

ile miejsc ma sektor gosci na Legii??

killzone 08.08.2010 13:53

1300 o ile sie nie myle.

martin_6 08.08.2010 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 955818)
1300 o ile sie nie myle.

Ale chyba jak skończą, to będzie więcej? Bo zdaje się, że musi być 5%.

SpoXsteR 08.08.2010 13:58

no wlasnie, jak to w koncu jest.. na Legii 1300, na Cracovii.......100 czy 110 (stadion Cracovii prawie o polowe mniejszy) przykladowo na Wisle ma byc prawie 2 tys jak sie nie myle.. a w Poznaniu z tego co ktos tu pisal 2 tys lub ciut wiecej (pojemnosc w Poznaniu wieksza o 12 tys).. to jest ten 5% czy jak kto chce? bo wychodzi na to ze to drugie.. wychodziloby na to ze tylko Wisla udostepnia tak duzy sektor gosci (jesli porownac go do innych)

SZYMEK_TSW 08.08.2010 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 955821)
Ale chyba jak skończą, to będzie więcej? Bo zdaje się, że musi być 5%.

Tak, będzie więcej, z tego co się orientuję także górny poziom nad obecnym sektorem gości będzie przeznaczony dla kibiców drużyn przyjazdnych.

Cytat:

no wlasnie, jak to w koncu jest.. na Legii 1300, na Cracovi.......100 czy 110.. przykladowo na Wisle ma byc prawie 2 tys jak sie nie myle.. a w Poznaniu z tego co ktos tu pisal 2 tys lub ciut wiecej.. to jest ten 5% czy jak kto chce?
Minimum to 5% bodaj uefa narzuca taką liczbę, a górnej granicy nie ma

Cytat:

bo wychodzi na to ze to drugie.. wychodziloby na to ze tylko Wisla udostepnia tak duzy sektor gosci (jesli porownac go do innych)
Na Wiśle z tego co się orientuje jeszcze nawet nie ma ostatecznie ustalonego miejsca gdzie ten sektor ma się znajdować, a co dopiero do jego pojemności. Podawane przez Ciebie 2000 to dobra liczba, około 6% pojemności stadionu. W Warszawie na Legii też będzie coś podobnego, a Cracovia też znacznie przekracza określone minimum - 1057 wg. Skarbu Kibica PS, swoją drogą ciekawe czy w takiej liczbie wjedziemy na Derby.
Ogólnie raczej uważam ze sektory gości w jakiś racionalnych liczbach to bardzo pozytywna rzecz. w Priemiership na każdym stadionie sektor gości musi być odpowiednio wielki, bodaj 3000? nie pamiętam.

killzone 08.08.2010 14:06

Jako ze sektor gosci jest juz skonczony(znajduje sie tam gdzie bedzie na skonczonym stadionie), to raczej on bedzie taki sam po zakonczeniu budowy.

Cytat:

Tak, będzie więcej, z tego co się orientuję także górny poziom nad obecnym sektorem gości będzie przeznaczony dla kibiców drużyn przyjazdnych.
Skad to info?

SZYMEK_TSW 08.08.2010 14:16

killzone - z forum skyscrapercity, bodaj tam mi to kiedyś mignęło, ale poszukam zweryfikuje, przepraszam jeśli się myliłem ;) Ale musi być większy bo obecnie ma 1400, czyli nie ma nawet docelowego 5% z całego stadionu, który ma liczyć bodaj 31 000 miejsc.

GemHZR 08.08.2010 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 955841)
killzone - z forum skyscrapercity, bodaj tam mi to kiedyś mignęło, ale poszukam zweryfikuje, przepraszam jeśli się myliłem ;) Ale musi być większy bo obecnie ma 1400, czyli nie ma nawet docelowego 5% z całego stadionu, który ma liczyć bodaj 31 000 miejsc.

Wątpię czy będzie 31tyś, jak teraz z zapowiadanych 25 zostało 22.800 po wyłączeniu miejsc "niepełnowartościowych", czyli pierwszego rzędu za barierką (chociaż wszyscy tam siadali i nikomu szyba nie przeszkadzała) i tych za studiem.

Buziek_LG 08.08.2010 14:43

Z tymże 30 001 miejsc musi mieć jeśli chcą go nazywać stadionem klasy Elite.

zdjęcie z Gdańska ze środy http://a.imageshack.us/img256/9634/img5947l.jpg

Yoakhim (L) 08.08.2010 14:49

Na zdjęciach faktycznie dach nie prezentuje się wyjątkowo. Będąc na stadionie zupełnie zmieniłem o nim zdanie. Jest naprawdę znakomity, cała konstrukcja wydaje się być lekka i schludna. Poza tym dużo lepsza będzie cyrkulacja powietrza i naświetlenie trawy niż na wspomnianym wcześniej stadionie w Poznaniu. Wczoraj wiało w Warszawie, a człowiek nic nie czuł ( mam karnet na samej górze, tam gdzie ten "prześwit").
Ludzie, zresztą, o czym my tutaj prawimy. Jeszcze 10 lat temu każdy mógł pomarzyć o takiej infrastrukturze. Jeszcze wasz, Lecha, Cracovii i powinna mocno skoczyć średnia frekwencji w tym sezonie :)

Buziek_LG 08.08.2010 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yoakhim (L) (Post 955864)
. Jeszcze wasz, Lecha, Cracovii

...Arki i Lechii ;]

Yoakhim (L) 08.08.2010 14:52

Buziek_LG, ale PGE ma być w tym sezonie już otwarty?

0 22 08.08.2010 15:00

Stadion Bałtyku ma być gotowy już na wiosnę.

Buziek - nie na meczu?:)

Buziek_LG 08.08.2010 15:42

Nie nie na meczu, niestety do Trójmiasta wracam dopiero w czwartek. Tak PGE ma być otwarty na przełomie kwietnia i maja

spidey 08.08.2010 15:46

http://farm5.static.flickr.com/4099/...2555632a_b.jpg

http://farm5.static.flickr.com/4119/...a6a63b7c_b.jpg

Dwie fajne fotki jeszcze z prezentacji:
Copyright Robert Danieluk

63.5 Kg 08.08.2010 15:52

Dalej nie moge pojac jaki byl sens prezentowania stadionu z 3 trybunami...

0 22 08.08.2010 15:55

Wielka akcja marketingowa, ciekawe ile z tego spłynie karnetów. Mnie to tam cieszy, bo Klub miał promocję o jaką zabiegaliśmy od wielu lat. Pozostaje wierzyć, że pomoże stworzyć na nowo 'modę na Legię'. A i pewnie kasy sporo przytulili.

spidey 08.08.2010 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 955901)
Dalej nie moge pojac jaki byl sens prezentowania stadionu z 3 trybunami...

Hmm, znaczy że co?
Do końca roku musieli wykorzystać mecz z Arsenalem, bo tak mieli w kontrakcie, mogli to olać i stracić sporą okazję.
A logikę nie jednoczesnej budowy trzech trybun trzeba tłumaczyć tym, że Legia w czasie budowy zagrała wszystkie mecze na Ł3 i nie tułała się ja Wy.
Czego jeszcze nie rozumiesz?

legion18 08.08.2010 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 955901)
Dalej nie moge pojac jaki byl sens prezentowania stadionu z 3 trybunami...

Przecież to jest oczywiste, że to są zabiegi czysto marketingowe, mające zainteresować przychodzeniem na mecze jak największej liczby ludzi. Lepszy taki zabieg niż oglądanie łysej pały Strejlaua:-)

63.5 Kg 08.08.2010 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spidey (Post 955903)
Hmm, znaczy że co?
Do końca roku musieli wykorzystać mecz z Arsenalem, bo tak mieli w kontrakcie, mogli to olać i stracić sporą okazję.
A logikę nie jednoczesnej budowy trzech trybun trzeba tłumaczyć tym, że Legia w czasie budowy zagrała wszystkie mecze na Ł3 i nie tułała się ja Wy.
Czego jeszcze nie rozumiesz?

Nie rozuymiem tego ze gracie mecz na otwarcie stadionu ktorego nie ma rozumiesz??

0 22 08.08.2010 16:02

Wniosek z tego taki, że musiało naprawde fajnie wyjść skoro tak boli... :)

P.S. Jak nie ma, jak wczoraj na nim byłem i stoi?

Buziek_LG 08.08.2010 16:03

Kasa misiu, kasa. Za pół roku zrobią drugi mecz otwarcia(tym razem całego stadionu) i znów zaproszą jakiś Arsenal czy inny Celtic trybuny się zapełnią z 30 k ludzi na stadionie niech 1/4 kupi coś do jedzenia za 15 zł i już mamy 100 tyś zł. Do tego pieniądze z biletów etc..

spidey 08.08.2010 16:09

Zastanawiam się czy Wy czytacie i myślicie jednocześnie?
Mamy do końca roku do wykorzystania mecz z Arsenalem wynikający z kontraktu sprzedaży Fabiańskiego.
Był wybór, dwie opcje
1. Gramy mecz, na nie dokończonym stadionie.
2. Nie gramy meczu, na nie dokończonym stadionie.
Oczywiście ludzie inteligentni tacy jak Wy wybierają opcję 2, niestety Legia widocznie do nich nie należy.

Buziek_LG 08.08.2010 16:12

Do kogo mówisz w liczbie mnogiej ?

spidey 08.08.2010 16:13

Do misia gogo.
Do wszystkich którzy się będą poczuwać, że to do nich ;)

Gwiaździsty 08.08.2010 16:16

Koledze chodziło o tzw. uroczyste otwarcie stadionu, który jest w trakcie budowy. To tak jakby zrobić wielką fete z otwarcia multikina z salami kinowymi bez jednej ściany, z widokiem na parking.


Cytat:

Wniosek z tego taki, że musiało naprawde fajnie wyjść skoro tak boli... http://1.1.1.3/bmi/www.wislakrakow.c...lies/smile.gif
A niby co nas może boleć. Wy macie swój stadion, my swój będziemy mieć i myślę, że z lepszym dla kibiców użytkowym wykończeniem trybun.
Jakbyście mieli jako jedyni w Polsce nowoczesny stadion to pewnie by Wam go zazdroszczono, a tak :)

dynek.pl 08.08.2010 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 955901)
Dalej nie moge pojac jaki byl sens prezentowania stadionu z 3 trybunami...

Legia jak kazdy klub Ekstraklasy musi gdzies grac, dlaczego ma nie grac u siebie skor 3 trybuny sa gotowe ?
Jesli tak to jest 24 tys. miejsc do zapelnienia czyli trzeba zrobic jakac akcje promocyjną zeby zachęcić ludzi
do zapełnienia tych miejsc na kazdym meczu - czego jeszcze nie rozumiesz ?

Ja bym chcial zeby u nas otwarto stadion z 3 trybunami gotowymi (w koncu), a na otwarcie to mi wystarczy
nawet zwykly mecz ligowy byleby by to bylo juz - eh,marzenia ...

spidey 08.08.2010 16:19

A Wisła z kim gra na otwarcie swojego stadionu? Jest to jakoś ustalone, czy też zwykły mecz ligowy będzie?

0 22 08.08.2010 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 955918)

A niby co nas może boleć. Wy macie swój stadion, my swój będziemy mieć i myślę, że z lepszym dla kibiców użytkowym wykończeniem trybun.
Jakbyście mieli jako jedyni w Polsce nowoczesny stadion to pewnie by Wam go zazdroszczono, a tak :)

Ciebie widocznie nic. Pytanie czy jesteś w większości czy mniejszości - bo inaczej juz nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć ciągłego powtarzania pytania 'po co', mimo kilku odpowiedzi.

Cokolwiek kryje sie pod enigmatycznym 'lepszym dla kibiców użytkowym wykończeniem trybun' - zobaczymy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl