Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

R33 12.05.2011 20:07

Zamierzam rozpocząć treningi na siłowni w celu zwiększenia masy. Czy ktoś mógłby mi na PW pomóc w ułożeniu diety, bo ja się nie orientuje w tym za bardzo.

-S- 15.05.2011 23:09

Planuje zakup ławki do ćwiczeń. Może ktoś coś polecić?

gianbuffon 15.05.2011 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -S- (Post 1094113)
Planuje zakup ławki do ćwiczeń. Może ktoś coś polecić?

http://www.marbo-sport.pl/

konrad 16.05.2011 05:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1094123)

Również polecam. Zamawiałem u nich poręcze, były dobrej jakości, plus szybka przesyłka.

Jarza 16.05.2011 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Haidar (Post 1088379)
Co myślicie o: http://www.triceps.pl/Activlab_Mass_Up_3500g-2174.html ?
Stosował ktoś ? Proszę o opinie. :)

Zarówno ten, jak polecany niżej UNS są odpowiednie dla uzupełnienia diety.
Jeśli jedziesz masówkę, to taki gainer jest jedynie podbiciem kalorii - Mass Up masz dobrą jakość, za odpowiednią cenę.
UNS - 20% białka, Mass Up 10%, ale za to masz mniej tłuszczu i więcej tauryny (pobudzenie)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1083548)
Chodzi ktoś na ta silownie --> http://gympark.pl/ ?? Cena za karnet i sala ćwiczen wyglada zachecajaco

Warto - dobry nowy sprzęt, sporo miejsca! JAk masz w okolicy to się nawet nie zastanawiaj!!!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidTS (Post 1071698)
Gdzie w Krakowie sa najtansze odzywki ?

Masz jeszcze MocnySklep w Wandzie (Nowa Huta) i na wyspie w Bonarce

archi33 20.05.2011 11:55

Witam serdecznie

Mam takie pytanko,przybylo mi sie troszeczke i pasowaloby mi to zrzucic.Kto moze polecic jakas dobra silownie w okolicach N.H. z dobra kadra trenerska,dietetykiem,sprzetem i w miare tanim karnetem?Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Jarza 20.05.2011 12:51

Masz Niutona na Kościuszkowskim i w NCK

TSW Fanatyk 26.05.2011 13:37

Mam pytanko, czy koszulka termoaktywna sprawdza się podczas ćwiczeń w tym okresie co go mamy teraz? wysoka temperatura itp.)

RecordAble 26.05.2011 18:09

Rozpocząłem treningi na siłowni, ale jako że jestem początkujący to nie orientuję się w ogóle w żadnego typu odżywkach itp. Co polecacie, jakie ilości, jak stosować? Najlepiej na PW.

Worcester 26.05.2011 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RecordAble (Post 1100555)
Rozpocząłem treningi na siłowni, ale jako że jestem początkujący to nie orientuję się w ogóle w żadnego typu odżywkach itp. Co polecacie, jakie ilości, jak stosować? Najlepiej na PW.

Jeśli jesteś początkujący to na odżywki zbyt wcześnie. Jedz dobrze i ćwicz. Po pół roku będziesz mógł coś wchłonąć, aby efekty były widoczne:p

Eternit 04.06.2011 12:58

Jakie ćwiczenia przygotowują do podciągania się na drążku szerokim nachwytem? Podchwytem dam radę, ale czy to za bardzo nie idzie w biceps?

Blondas 04.06.2011 15:19

Sciaganie drazka wyciagu do klatki, no i samo podciaganie.

fialo 04.06.2011 15:30

Przybrało mi się i to niestety nie tylko masy mięśniowej, ale także tkanki tłuszczowej.

Wakcje się zbliżają na plaży pokazać się trzeba, więc oprócz w miarę regularnego chodzenia na siłkę także włączyłem w to bieganie. Niestety efektów nie widać i tu jest moje pytanie. Czy warto wspomagać się jakimiś spalaczami tłuszczu opartymi na L-karnitynie, czy to nie ma sensu ? Brał ktoś cos takiego? Jak efekty?

diablo885 04.06.2011 16:28

fialo- Ja brałem Hydroxycut swego czasu i pomagał ale sam spalacz nic nie da. Rób więcej aerobów, więcej powtórzeń przy każdym ćwiczeniu. No i trzymaj się określonej diety a efekty same przyjdą.

godzilla 04.06.2011 16:36

ujemny bilans kaloryczny to podstawa

gianbuffon 04.06.2011 20:32

fialo, a jak wygląda to bieganie? Jak intensywnie? Jak masz już trochę mięśnia to zapodaj sobie jakieś BCAA. A spalacze to na początek nie warto. Tak jak wyżej - ujemny bilans kaloryczny i pij zieloną herbatę liściastą :)

Lysy 04.06.2011 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1106110)
Jakie ćwiczenia przygotowują do podciągania się na drążku szerokim nachwytem? Podchwytem dam radę, ale czy to za bardzo nie idzie w biceps?

Jak masz partnera treningowego to niech Cię delikatnie trzyma za palce u nóg w zwisie, z czasem będzie Ci coraz mniej pomagał, aż będziesz mógł wykonywać samodzielnie to ćwiczenie. Jak ktoś wyżej napisał , ściąganie wyciągu za głowę w szerokim uchwycie , to jest praktycznie to samo :) Aczkolwiek podciąganie jest lepsze na plecy.

Padrino 04.06.2011 21:18

A ja trochę z innej beczki. Gdzie w Krakowie polecacie trenować bjj ? Jakie ceny? Chodzi mi o miejsce w miarę Wiślackie, lub "apolityczne" ;)

Ave 04.06.2011 22:00

fialo - po co chcesz spalac ? trzeba byc świnia a nie pedałem z kaloryferkiem.

mlody_ale_wierny 04.06.2011 22:33

Żeby efekty biegania były widoczne musisz biegać długo i systematycznie. ....... jakieś wspomagacze ; ) systematyczność to podstawa.

hcgn 04.06.2011 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ave (Post 1106336)
fialo - po co chcesz spalac ? trzeba byc świnia

I jebnąć na zawał w wieku 30 lat:>

Biegać regularnie i ograniczyć żarcie - nie żadne diety cud czy też wpierdalanie zieleniny ale trochę mniej i trochę mniej kalorycznie i nie napalać się na jakieś mega efekty.Kilo, max 2 miesięcznie i po roku każdy grubas będzie miał wagę w normie;)

mlody_ale_wierny 04.06.2011 23:11

Przedewszystkim polecam przestać slodzic herbate najprostsze ograniczenie spożywania cukru ;) gorzka herbata zmniejsza apetyt i już banalnym sposobem mniej jesz i zdrowiej. Z wlasnego doswiadczenia ;)

fialo 05.06.2011 10:55

Dzięki wielkie za podpowiedzi panowie.

Czyli jednym słowem mniej jeść, mniej cukru w diecie i więcej areobów :)

Dzięki jeszcze raz i nie ma opierdalania się ! :)

emj10 05.06.2011 12:21

Tryb życia i kwestie żywieniowe to podstawa jeśli chodzi o zrzucenie wagi. Co z tego, że trzyma się reżim żywieniowy w tygodniu jak w weekend człowiek sobie poluzuje, jakiś grill, wódeczka etc. i znowu wszystko wraca do normy. Ja na swoim przykładzie widzę, że dużo zależy od samozaparcia. Zrzuciłem prawie 15 kg w ciągu 5 miesięcy bez większego wysiłku, a jedynie zmieniając tryb życia, częściej zostawiałem samochód w garażu, przestałem się stołować na mieście i rzadko używałem takie produkty jak cukier, czy pieczywo.

Na początku wiosny 2-3 km biegu sprawiało, że oddychałem rękawami. Później przez kilka dni miałem zakwasy i dopiero po weekendzie znowu mogłem biegać. Teraz spokojnie biegam powyżej 5 km i jest wszystko w porządku. Do tego trochę ćwiczeń i areoby, aby się trochę wzmocnić.

kamilll1906 05.06.2011 12:48

znalazłem w domu kreatyne zostało jej jakies 300g z kilograma, tylko waznosc sie skonczyła w kwietniu 2011, mozna ją jeszcze pić, czy raczej do kosza?

Proud 05.06.2011 13:30

Odnośnie tego biegania jeszcze.

Jak długo trzeba biegać aby coś ten bieg dawał? Słyszałem, że dopiero po 20minutach zaczyna się spalać tłuszcz. Jak to jest wkońcu? Wystarczą 2 okrązenia Błoni w tak 40minut aby coś ten bieg dawał?

Ja zacząłem biegać bo też mi się przytyło w zimie (mam 180cm wzrostu i ważę 85kg) i chcę spalić z 3-4 kg.
Ostatnio zainwestowałem też w rolki, ale wczoraj zrobiłem ponad 15km i mało co się zmęczyłem. Zdecydowanie lepsze bieganie.

Lukasyno 05.06.2011 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Padrino (Post 1106326)
A ja trochę z innej beczki. Gdzie w Krakowie polecacie trenować bjj ? Jakie ceny? Chodzi mi o miejsce w miarę Wiślackie, lub "apolityczne" ;)

Jedyny klub w Krakowie gdzie masz brazylijskie to http://grappling.pl/grafik/ , nie mam pojęcia jakie towarzystwo tam trenuje..

Lewy'88 05.06.2011 13:44

Proud tak, w teori tłuszcz najlepiej spala się po 20 minutach biegu na ok 70 % maksymalnego tętna, do dokładnych pomiarów przydał by Ci się pulsometr. Ale w sumie jak będziesz biegał powolnym tempem przez minimum 30 minut, to już będziesz się mieścił w tej granicy.


co myślicie o tym panowie? :)

http://ofsajd.onet.pl/fotogalerie/pu...eria-maly.html

Glova91 05.06.2011 13:49

W sprawie biegania, to zdecydowanie lepiej biegac wolniej ale dluzej niz, sprintem ale chwilke, bieganie polega na dlugotrwalym srednim wysilku.
A co do zrzucenia wagi, wystarczy tak jak ktos wspomnial wyzej ograniczyc cukier w slodzeniu i np. kurczaczka ugotowac na parze a nie patelni w ktorej on bedzie plywal we wlasnym tluszczu. Jedzenie pieczywa? Nie smarowac grubo maslem, tylko cieniutka warstwe (tylko tak zeby byla kromeczka wilgotniejsza). Jesc czesciej ale mniej niz 3 razy dziennie ale duzo.
Mysle ze to takie podstawy, ktore nie wymagaja praktycznie zadnych poswiecej a daja rezultaty.

murray 05.06.2011 13:59

Warto po każdej obecności na silownia robić kardio.
Ja na ten przykład robię tak:
- truchtam sobie 4 minuty
- prędkość do 15 km/h przez 90 sekund i po tym 7 km/h też przez 90 sekund (tak 3 razy)
- prędkość 17 km/h (można więcej) i biegam przez 60 sekund, odpoczynek minutowy na 7 km/h (tak 3 razy)
- na koniec marsz 1-2 minuty

albo:

- 4 minuty rozgrzewki na rowerze na niskim oporze
- zwiększam obciążenie i na maksa przez 40 sekund, odpoczynek pedałując powoli 20 s (tak 10 razy)
- na maksa przez 20 sekund, odpoczynek 10 s (6 razy)
- mniejszy opór i spokojna jazda przez 3 minuty

szprotson 05.06.2011 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1106458)
Odnośnie tego biegania jeszcze.

Jak długo trzeba biegać aby coś ten bieg dawał? Słyszałem, że dopiero po 20minutach zaczyna się spalać tłuszcz. Jak to jest wkońcu? Wystarczą 2 okrązenia Błoni w tak 40minut aby coś ten bieg dawał?

Ja zacząłem biegać bo też mi się przytyło w zimie (mam 180cm wzrostu i ważę 85kg) i chcę spalić z 3-4 kg.
Ostatnio zainwestowałem też w rolki, ale wczoraj zrobiłem ponad 15km i mało co się zmęczyłem. Zdecydowanie lepsze bieganie.

dlatego polecam ...rower !

Proud 05.06.2011 14:18

Dzięki Panowie za rady!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1106479)
dlatego polecam ...rower !

Wiem, wiem. Mam rower, lubię jeździć, ale nie jestem z krk, mieszkam w akademiku i nie mam go gdzie schować. Zostawiłem w domu, w wakację nadrobię zaległości ;)

mlody_ale_wierny 05.06.2011 14:21

Z tym że kilogramy będzie Ci ciężko zrzucić od biegania za to sylwetkę poprawisz na pewno, to co zrzucisz na brzuchu to się wyrówna z tym co Ci przybędzie w mięśniach (od pasa w dół) zresztą góra przy bieganiu też pracuje.
http://bieganie.pl/index.php?cat=6&id=76&show=1

Proud 05.06.2011 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mlody_ale_wierny (Post 1106487)
Z tym że kilogramy będzie Ci ciężko zrzucić od biegania za to sylwetkę poprawisz na pewno, to co zrzucisz na brzuchu to się wyrówna z tym co Ci przybędzie w mięśniach (od pasa w dół) zresztą góra przy bieganiu też pracuje.

No to i tak dobrze:) ważne żeby brzuch zrzucić. Do tego jakieś pompki + drążek, czasem w piłkę pokopać i będzie nieźle za 2-3 miesiące.

Dzieki za pomoc.

Eternit 05.06.2011 18:47

Coś zmienić dodać odjąć? Mam wątpliwości co do nóg i pleców:/

Poniedziałek
Plecy
Martwy ciąg 4s 12,10,8,6
Ściąganie wyciągu siedząc 4s. 12, 10, 10, 8
Wiosłowanie sztangą w opadzie 4s 12, 10, 8, 6
Wiosłowanie sztangielką w opadzie4s 12, 10, 8, 6
Nogi:
Prostowanie na maszynie siedząc 4s. 12, 10, 10, 8
Przysiady ze sztangą 4s. 12,10,10,8
Uginanie nóg na maszynie 4s. 12, 10, 10, 8

Środa:
Biceps.
uginanie ramion ze sztangą stojąc 3s 12, 10, 8
uginanie ramion ze sztangielkami z suplinacją 3s, 12, 10, 8
uginanie ze sztangą na modlitewniku 3s, 12, 10, 8

Barki:
Wyciskanie zza głowy siedząc, na maszynie 3s 12, 10, 8
Wyciskanie sztangielek siedząc 3s. 12, 10, 8
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 3s. 12, 10, 8
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3s. 12, 10, 8

Piątek:
Klatka piersiowa
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 4s. 12, 10, 8, 6
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę 4s. 12, 10, 8, 6
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 4s. 12, 10, 8, 6
Rozpiętki 4s. 12, 10, 8, 6

Triceps:
Wyciskanie francuskie 3s. 12, 10, 8
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie 3s. 12, 10, 8
Pompki w podporze tyłem 3.s 12, 10, 8

Pawlolek 05.06.2011 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1106611)
Coś zmienić dodać odjąć? Mam wątpliwości co do nóg i pleców:/

Poniedziałek
Plecy
Martwy ciąg 4s 12,10,8,6
Ściąganie wyciągu siedząc 4s. 12, 10, 10, 8
Wiosłowanie sztangą w opadzie 4s 12, 10, 8, 6
Wiosłowanie sztangielką w opadzie4s 12, 10, 8, 6
Nogi:
Prostowanie na maszynie siedząc 4s. 12, 10, 10, 8
Przysiady ze sztangą 4s. 12,10,10,8
Uginanie nóg na maszynie 4s. 12, 10, 10, 8

Środa:
Biceps.
uginanie ramion ze sztangą stojąc 3s 12, 10, 8
uginanie ramion ze sztangielkami z suplinacją 3s, 12, 10, 8
uginanie ze sztangą na modlitewniku 3s, 12, 10, 8

Barki:
Wyciskanie zza głowy siedząc, na maszynie 3s 12, 10, 8
Wyciskanie sztangielek siedząc 3s. 12, 10, 8
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 3s. 12, 10, 8
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3s. 12, 10, 8

Piątek:
Klatka piersiowa
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 4s. 12, 10, 8, 6
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę 4s. 12, 10, 8, 6
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 4s. 12, 10, 8, 6
Rozpiętki 4s. 12, 10, 8, 6

Triceps:
Wyciskanie francuskie 3s. 12, 10, 8
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie 3s. 12, 10, 8
Pompki w podporze tyłem 3.s 12, 10, 8

Poniedziałek:
Plecy i nogi w jeden dzień? Chvjowe połączenie.
Na MC moim zdaniem za dużo powtórzeń. Co do nóg, nie widzę nigdzie łydek.

Środa:
Najpierw barki, potem bic. W ćwiczeniach bicepsu często zamieniaj (wystarczy kolejność). Barki warto ćwiczyć seriami łączonymi, a przynajmniej w moim przypadku daje bardzo dobre efekty.

Piątek:
Moim zdaniem za dużo. Wywal wyciskanie sztangi na płaskiej, hantelki dają lepszy efekt.

Nie widzę w planie ćwiczenia na kaptury.

W ogóle mógłbyś podać staż, cel treningów itd.

Eternit 05.06.2011 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pawlolek (Post 1106616)
Poniedziałek:
Plecy i nogi w jeden dzień? Chvjowe połączenie.
Na MC moim zdaniem za dużo powtórzeń. Co do nóg, nie widzę nigdzie łydek.

Środa:
Najpierw barki, potem bic. W ćwiczeniach bicepsu często zamieniaj (wystarczy kolejność). Barki warto ćwiczyć seriami łączonymi, a przynajmniej w moim przypadku daje bardzo dobre efekty.

Piątek:
Moim zdaniem za dużo. Wywal wyciskanie sztangi na płaskiej, hantelki dają lepszy efekt.

Nie widzę w planie ćwiczenia na kaptury.

W ogóle mógłbyś podać staż, cel treningów itd.

Dzięki,
To w takim razie pasuje mi rozdzielić plecy z nogami, plecy z bicepsem a nogi z barkami może być?
Na łydki robię wspięcia stojąc i wypychanie ciężaru na suwnicy palcami nóg, na kaptury szrugsy.
Staż 5 miechów, cel zwiększenie masy, dieta do tego jest.

Pawlolek 05.06.2011 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1106623)
Dzięki,
To w takim razie pasuje mi rozdzielić plecy z nogami, plecy z bicepsem a nogi z barkami może być?
Na łydki robię wspięcia stojąc i wypychanie ciężaru na suwnicy palcami nóg, na kaptury szrugsy.
Staż 5 miechów, cel zwiększenie masy, dieta do tego jest.

To w takim razie pasuje mi rozdzielić plecy z nogami, plecy z bicepsem a nogi z barkami może być? - może być, najlepiej jeden z treningów w poniedziałek, a drugi w piątek.

Na łydki robię wspięcia stojąc i wypychanie ciężaru na suwnicy palcami nóg, na kaptury szrugsy. - nie ująłeś tego w planie, dlatego się pytałem.

Eternit 05.06.2011 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pawlolek (Post 1106627)
To w takim razie pasuje mi rozdzielić plecy z nogami, plecy z bicepsem a nogi z barkami może być? - może być, najlepiej jeden z treningów w poniedziałek, a drugi w piątek.

Na łydki robię wspięcia stojąc i wypychanie ciężaru na suwnicy palcami nóg, na kaptury szrugsy. - nie ująłeś tego w planie, dlatego się pytałem.

Jeszcze jedno, kaptury ćwiczyć razem z plecami czy z barkami?

Pawlolek 05.06.2011 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1106632)
Jeszcze jedno, kaptury ćwiczyć razem z plecami czy z barkami?

Ja ćwiczę na samym końcu treningu pleców i nie narzekam. Robię po 12-15 powtórzeń, wolnych i dokładnych z przerwami mniejszymi niż minuta.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl