![]() |
Cytat:
Jeśli chodzi o porównanie do Murawskiego i Bandrowskiego to powiem tak: Sobolewski to takie pomieszanie Murawskiego (typowy środkowy pomocnik) i Bandrowskiego (typowy defensor). Oni w parze są lepsi od Sobola, ale jeśli porównamy ich indywidualnie to Sobolewski jest ważniejszy dla drużyny niż gracze Lecha, a w przypadku Murawskiego to może jest on tak ważny do drużyny co nasz walczak. Weź jeszcze pod uwagę umiejętności przywódcze i motywacyjne. Sobol potrafi na boisku zmobilizować innych do walki i lepszej gry. |
Tej zimy czekam tylko na konkrety, czyli video z podpisania kontraktu. Cale to bicie piany "kogo moznaby teoretycznie kupic" nie ma najmniejszego sensu.
|
Cytat:
Co innego Vuko jako człowiek. Inteligentny, pracowity, twardo stopający po ziemi, charakterny, lojalny. Tylko piłkarsko nijak ma się do Radka. |
Jeśli Cię uraziłem to przepraszam, nie to było moim zamiarem.
Co nie zmienia faktu że się z Tobą nie zgadzam i wciąż uważam, że Vuko i Sobol to piłkarze podobnej klasy. O tym, jak ważni byli oni dla swoich drużyn w przekroju ostatnich kilku sezonów chyba nie ma się co spierać, zawodnicy stanowiący o sile swoich drużyn. Chodzi mi tu o zdolności przywódcze na boisku (obaj byli wielokrotnie kapitanami swoich zespołów). jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie to biorąc pod uwagę tylko obecną rundę to masz trochę racji, ale tylko trochę moim zdaniem. Fakt, że grał Borysiuk w pierwszym skłądzie (przeważnie po 45 minut) wynikało z tego, że wiadome było, że Vuko odejdzie i Urban już szykował mu następcę na tą pozycję. Od czasu gdy Vuko grał w podstawowym skłądzie był, prawie w każdym meczu wyróżniającym się zawodnikiem Legii. Chodzi mi przede wszystki o to, że zawsze był pod grą, wychodził po piłkę do obrońców. Kilka razy oglądałem mecze Legii w C+ i z niedowieżaniem patrzyłem, gdy pokazywali statystykę kontaktów zawodnika z piłka i Vuko był najczęściej przy piłce mając ponad 100 kontaktów. Masz racje w przypadku odbioru, jak na defensywnego pomocnika ma ich trochę za mało, ale przy obronie Legii nie jest to konieczne. Uderzenie z dystansu...tutaj bym się spierał, potrafi on uderzyć (o ile się nie myle to nawet zdobył kiedyś gola z wolnego), ale nie robi tego zbyt często. Dalej będę się upierał, że Sobol i Vuko to zawodnicy podobnego typu i podobnej klasy piłkarskiej. To tyle z mojej strony jeśli chodzi o ten off-top, bo to dyskusja chyba nie na ten temat. |
Cytat:
Same austriackie nazwiska :D |
http://www.transfery.info/news-full-9218.html mysle ze przydalby sie Wiśle ...
|
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,t...wiadomosc.html
Yunisoglu jest wolny. Może warto sie nim zainteresować? Ograny w reprze Azerbejdżanu. W razie jakiś plag kontuzji mógłby zagrać. Zawsze lepiej jest go mieć w kadrze niż takiego Szabata. I w młodej ekstraklasie by mógł kolegom pomóc. Marzenia na okienko: (Ceny według transfermarkt) (ceny są mooooocno zawyżone) ODEJŚCIA: Kmiecik ? €, Dawidowsk ? i€, Niedzielan 1.400.000 € , Zieńczuk 2.500.000 €, Cantoro 1.500.000 €, Varga 400.000 €, Gołoś 625.000 € ŁĄCZNIE: ok. 6.500.000 € PRZYJŚCIA: Garguła (Bełchatów) 2.100.000 €, Bieniuk (Vereinslos) 1.300.000 €, Damir Hadzić (FK Sarajewo) 200.000 € , Gancarczyk (Śląsk) 150.000 €,Henri Silanpaa (Vaasan Palloseura) ? €, Tyrała (Dortmund) 100.000 € , Radosław Majewski (Polonia) 1.500.000 €, Younisoglu 0 € ŁĄCZNIE: ok. 5.400.000 €, Bartczak (Zagłębie) |
Mamy płacić mu żeby zasilał głębokie rezerwy i w ME zajmował miejsce utalentowanym juniorom ?! No bez przegięć, skoro w Polonii nie zagrał nawet meczu ligowego to po jaką cholerę do Wisły :shock:
|
Gosciu w tvp Krakow zadawal pytanie Wilczkowi i mowil o jakis zawodnikach z Sao Paolo i Palmeiras ten pierwszy to pewnie Romeu a ten drugi?????? to????????????????
|
Cytat:
|
jeśli już rzeczywiście chodzi o kogoś z Palmeiras to pewnie o kogoś z nich bo za pół roku jednemu kończy sie kontrakt a pozostałej dwójce już za 2 tygodnie !!! nic tylko ich ściagac na Reymonta
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ro/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ny/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ma/profil.html |
do Wisły ich :)od kopa
i jeszcze popatrzec na bałkany tam jest wiele perełek :)wiem ze ameryki nie odkryłem |
Cytat:
ma kontrakt do 31.07.2009 |
Mi się tam jego człon nazwiska źle kojarzy :rotfl:
Skąd wiecie że to jacyś wirtuozi? A jak grają padakę? |
Lenny na pewno nie. On jest na wypożyczeniu z Bragi. Pamiętam go z ligi portugalskiej, gdzie jednak zbyt wielkiej roli nie odegrał. Bardzo dobre umiejętnosci indywidualne, gorzej z przygotowaniem taktycznym. U Jesusa chyba powinien więcej pograć, jego bym nie brał pod uwagę.
http://pl.youtube.com/watch?v=w-gTTS...eature=related jeszcze za czasów Flu :) |
Evandro ma kontrakt do 31/12/2011 z Atlético Paranaense, do Palmeiras jest tylko wypożyczony do końca tego roku.
http://200.159.15.35/registro/registro.aspx?s=160810 A Lenny ma kontrakt do 31/12/2011 z agencją menadżerską, która wypożycza go później do innych klubów. http://200.159.15.35/registro/registro.aspx?s=165819 |
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ra/profil.html co panowie na to ?
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ic/profil.html dobry lewy skrzydłowy, reprezentant U-21 http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ic/profil.html 17-latek z Chorwacji 16 Spiele (0 Tore) für U17 Kroatien Im alter von 16 Jahren, 10 Monaten und 27 Tagen schoss er beim 4:0-Sieg Hajduk Splits gegen FC Birkirkara am 17. Juli 2008 als jüngster Spieler ein Tor in einem Club-Wettbewerb der UEFA. http://www.transfermarkt.de/de/spiel...rs/profil.html Łotewski bramkarz, był na wypożyczeniu w Blackpool, testowany na początku roku przez Augsburg |
Cytat:
Cytat:
Macie coś jeszcze? |
Jeśli moge wyrazić moje skromne zdanie to ja starałbym sie sciagnać: Białkowski,Garguła,Jodłowiec i Janczyk
|
Cytat:
1.Zahora 18 meczy 12 goli - mało ? 2.Gabric 10 meczy w U-21, w tym sezonie 15 meczy i 3 gole - w Hajduku Split czołowym klubie chorwackim 3.Ticinovic 17-latek, który rozegrał w tym sezonie 10 meczy, ponad to reprezentuje U-19 - mało jak na ten wiek ? krytykować najłatwiej Cytat:
Istnieje coś takiego jak testy-w ramach upewnienia się o klasie zawodnika; proste. |
To wszystko pięknie wygląda ale na pewno sadzicie że chłopcy rusza się z Hajduka... bo mi sie wydaje że nie . Wisła nie jest silniejsza (jak już to co słabsza) niż "Perła Adriatyku" , budżety są porównywalnie ( ze wskazaniem na Split -> pieniedze ze sprzedazy graczy nie ida na bananany) a po 3 duża część graczy Hajduka (chorwackich) jest wyjątkowo mocno związana z tym klubem. to są bardzo ale to bardzo szeroko pojęte dywagacje
a do do bramkarza może to good idea ..zobaczymy ;) |
Za to bramkostrzelny Zahora gra w NK Interblock Ljubljana, więc nie będzie go chyba ciężko wyciągnąć.
Z chłopakami z Hajduka rzecz do dogadania, bo w końcu Radovic np jest z Partizana i przechodząc do Legii sportowo zrobił krok w tył a jednak opuścił Serbię. |
Cytat:
Zdumiewa mnie natomiast Twoja wszechwiedza - nie widziałeś tych gości na oczy a już wiesz że są kolejnymi stilicami. No chyba, że jesteś koneserem ligi chorwackiem, wówczas zwracam honor = ) Cytat:
Cytat:
Cytat:
Tymczasem Twój wynalazek wyjechał pozwiedzać te metropolie dzięki super skautingowi Blackpool, który przerasta nawet siatkę tropicieli pobliskiego MU :) dajże spokój chłopie. Jeszcze jakiś argumet? Proszę bardzo - mamy 2 młodych bramkarzy, jeden to etatowy reprezentat swojego kraju, drugi ponoć talenciak. Dołóżmy jeszcze 3 nowych a w 1 składzie grajmy niepewnym Pawełkiem. PS. W sumie - jaki temat, taka dyskusja. Gdyby babcia miała wąsy... mój ostatni (poważny) post w temacie :-) |
Cytat:
Nie widziałem na oczy, ale i nie podważam myśli szkoleniowej trenerów kadry, którzy na pewno za ładne oczy nie powołują piłkarzy. Nie powiedziałem w całe że to kolejne Stilicie, ale na pewno bliżej im niż dalej, skoro na statystykach bo w akcji ich nie widziałem, wyglądają więcej niż solidnie. Nie jestem koneserem ani znawcą ligi chorwackiej, ale w miarę jestem obeznany co do rynku. Cytat:
Cytat:
Cytat:
No i ok, czy ja napisałem, że brać go trzeba pilnie bo to perełka ? Nie to nie, bramkarz jest młody, ma szanse się rozwinąć- dlatego zgłosiłem jego "kandydaturę". To proszę bardzo wprowadzajmy młodych i utalentowanych, byle z efektem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
już o tym pisałem żeby Bednarz zainteresował sie rozgrywajacym Wisły Płock Adrianem Mierzejewskim, teraz trzeba sie spieszyc bo już Czarne Koszule go chcą ściagnąc.Uważam ze warto zainwestowac w tego ofensywnego playmekera który zaliczył już wiele asyst, skoro niepewne jest przyjście Garguły to trzeba szukac tańszych rozwiązań.W 1 lidze graja uważm zawodnicy nie gorsi niż w ekstraklasie .http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,ti...wiadomosc.html
|
Janczyk po tym co pokazal dzisiaj bylby dla nas idelanym nastepca Pawle Brozka.
Umiejetnosci ma - chybatrafil poprostu do zbyt duzego klubu. |
A pamiętasz eLkę pokazaną przez Janczyka w Kanadzie? Nie pamiętasz gdzie on grał poprzedni i jak często pokazywał przywiązanie do swojego poprzedniego klubu?
|
Janczyk? Musielibyśmy mu zaproponować naprawdę grubą kasę. Pamiętacie że przechodził z Legii? Za co najmniej 2 miliony euro? Że gra u Ruskich, dla których akurat pieniądze nie są zbyt ważne?
Nie widzę tego chłopaka w Krakowie, szczególnie za 1 milion euro, a pewnie co najmniej tyle by sobie zażyczyli w CSKA. |
Dla mnie najlepiej byłoby podpisać Romeu , Gargułę i kupić drogiego, mlodego napastnika z zagranicy i Silanpeę.
Niech odejdą Cantoro Dawidowski Niedzielan Zieńczuk. Wtedy mamy składzik: Silanpaa Baszczu Głowacki Marcelo Pi.Brożek Łobodziński Romeu Sobol Garguła Bogusk(Diaz) Brożek Moim zdaniem optimum i nie za drogo. Do tego w czerwcu pożegnać Baszczyńskiego i kupić lepszego. Nawet jakby Garguła miał przyjść w czerwcu, moim zdaniem warto by tak zrobić. |
Może to dziwnie zabrzmi, ale Gargułę trzeba zakontraktować nawet tylko po to, żeby nie zrobił tego ktoś inny (Lech, Legia). Nigdy nie byłem zwolennikiem Iwańskiego w Wiśle ani nie podobał mi się jego styl gry, ale trzeba przyznać że kupując go Legia zrobiła naprawde niezły interes.
|
Garguła albo przejdzie do Wisły, zostanie w Gks, albo wyjedzie za granicę. Janczyk, może jeszcze weźmy Vuko..?
|
Nawet, gdybym wierzył, że Janczyk do nas może przejść, to bym go nie chciał widzieć w koszulce Wisły. Z Sandecji poszedł do Legii. Dla takich NIE MA tu miejsca.
|
Janczyk to materiał na dobrego! napastnika , byłoby to dla Wisełki duże wzmocnienie.
Niestety niema sensu gdybać nad przyjściem tego typu zawodnika bo ruscy za grosze go nie puszczą ,a piłkarz na krótko wypożyczony nie identyfikuje sie z drużyną i nie daje z siebie "wszystkiego" Po co Nam kolejny Matusiak? A co do osoby Janczyka to nie on się kupił do Legii , tylko "ktoś" go kupił i sprzedał , a to że z N.Sącza bliżej do Wa-wy niż Krakowa , to już jest pytanie do naszych "prężnych" skautów i działaczy. Przypominam tylko że zawodowy piłkarz to nie KIBIC(z bardzo małymi wyjątkami). U nas też kiedyś grał np. Szczęsny i zdrowie na boisku zostawił, a argumenty że np. warszawiak to nie chcemy go w Wiśle to prowincjonalna dziecinada (sorry, bez napinki ale taka jest prawda). |
Zgadzam się z przedmówcą. Co z tego, że grał w Legii? Legia to nie Cracovia, żeby reagować aż takim obrzydzeniem. Tak jak już pisałem, gdyby udało się pozbyć Cantoro, to grzechem byłoby nie zakontraktować Vuko. Janczyk- fajnie by było, ale bądźmy poważni. Nikt w Polsce nie ma takiej kasy, żeby mu dogodzić.
|
zgadzam sie z poprzednikami ktoś taki jak Vuko , z takim podaniem prostopadłym na pewno by sie przydał bez dwóch zdań.Pozatym nie trzeba nic za niego płacic to kolejny plus.Za granicą lepszego środkowego pomocnika za free sie nie znajdzie.
|
Cytat:
to może jeszcze Ukasz Surma co ?? i Giza z Bojarskim |
Odnośnie Vuko
Cytat:
|
czy wy sobie jaja robicie? Vukovic ? :lol: niektorym od braku transferow przygrzalo w glowe.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl