Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w pucharach europejskich 2008/2009 (Beitar, Barcelona, Tottenham ...) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4293)

darotsok73 01.08.2008 11:54

Nie interesuje mnie na razie aspekt sportowy FCB bo trzeba z Beitarem wywalczyć awans, wiadomo że nikt łatwy na nas nie czekał w 3 rundzie(jak widać w drugiej też nie) ogramy ich to zobaczymy. Domagam się tylko maximum zaangażowania ze strony piłkarzy ,klubu i KIBICÓW a wierzę że efekt przyjdzie. Mniej przypalania a więcej rozsądku. Co do potencjalnego rywala w 3 rundzie przyznam że liczyłem na Wyspiarzy. Za rok rozstawienia będą inne to i sytuacja będzie inna. Głwa do góry i dajemy z siebie WSZYSTKO!

Devonisch 01.08.2008 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez depeche87 (Post 577559)
zgadzam się z co poniektorymi.... moim zdaniem trafilismy na najslabszego rywala z tych najmocniejszych
Barcelona to juz nie t aco kiedyś z Ronaldinho... 2mecz u siebie i mzoe damy radę..... najwazniejsze sroda beitar i miec uefa zapewnione


Taaaaa. Proponuje już założyć nowy temat: Losowanie fazy grupowej LM - Na kogo możemy trafić?

:)

DonMac 01.08.2008 11:56

Przeczytałem komentarz na onecie po którym padłem.

Czy Zieńczuk będzie mógł zagrać z Barceloną? http://sport.onet.pl/_g/_d/forum2/0.gif Tak. Jak przejdzie do Beitaru ;)

Weez3r 01.08.2008 11:56

Po wylosowaniu Barcy przypomniały mi się słowa Hajty, odnośnie walki Wisły w el. CL.

"Będzie to walka gołej dupy z batem."

Borinho 01.08.2008 11:57

Lewski Sofia - Anderlecht / FC BATE Borysów nie mogli tu Wisły wylosować zamiast Bułgarów i już by można inaczej na to patrzyć :p ehhh

CelticusABG 01.08.2008 12:01

Przecież Barcelona dopiero będzie startować w nowy sezon. Nie zapominajmy, że odeszli Ronaldinho, Deco, Oleguer, Zambrotta. Eto'o się zastanawia a Messi z nami nie zagra bo jedzie na igrzyska. Właściwie w formacjach ofensywnych Barcie zostaje Henry, Krkić, Iniesta i Gudjhonsen. Za nimi Xavi i Yaya Toure. A w obronie Puyol :D Ale na bramce Valdes nie raz ma słabsze dni. Przypominam też, że Barca ma nowego trenera i dopiero będzie wchodzić w nowy styl gry... Szansa jest zawsze a w tym meczu co będzie oceniam je 70:30 dla Barcy.

depeche87 01.08.2008 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aleks (Post 577570)
Myślałem, że traficie na jakiś słabszy zespól a tu klapa. Szkoda bo miałem nadzieje, że w tym roku awansujecie.

Bądźmy realistami Barcelona u siebie wygra z 4:0 a u Was będzie 1:1

Ale naraize przejdźcie Beitar

Pewnie kibiców Beitatu będa wspomagać koledzy z Cracovii hahaha :D

To nie te czasy kiedy na tym etapie dostaje się tak wysoko, no moze ten 1 mecz zawsze sie znajdzie w drodze wyjątku. Wbrew pozorom Lech i Wisla nie są takie slabe... Lech pokazal ladna pilke wczoraj, Wisla pechowo przegrala stwarzajac duzo sytuacji i ladnych akcji, chociaz wydaje mi sie na dzien dzisiejszy,ze Lech jest ciut lepszy. (Legii nie ma co komentowac bo grala z polamatorskim zespolem)ale to juz offtop. Moim zdaniem na wyjezdzie jak przegramy to góra 2-0 i u siebie bedziemy się meczyć o chocby tą jedną bramke.
Na dzien dzisiejszy Arsenal i Liverpool to duzo mocniejsze druzyny. Nie ma co plakac.

szorstki 01.08.2008 12:05

Nie wiem co powiedzieć ale ... ta Barca to mi się śni od tygodnia, i to z układem taki jak wylosowano - pierwszy mecz na wyjeździe. Skorża już dawno mówił, że marzy mu się dwumecz z wielkim europejskim rywalem, który wszyscy będziemy długo pamiętać. No to trudno wymarzyć sobie lepszego... W dodatku potencjalnie najbardziej rozbity i niepozbierany po ostatnim sezonie.

Podoba mi się też napinka Beitaru, jak to cudownie będzie z Barcą - pamiętam identyczną akcję tego cypryjskiego klubiku co to chciał tak bardzo grać z Realem i jak to będzie super ;) Nie pamiętam, żeby potem grali z Realem...

Zarząd teraz stanie na głowie i obieca kopaczom pewnie złote góry, jeśli wykopią Beitar. Bo w przypadku dobrego wyniku w Barcelonie to bileciki na rewanż będą ... hmm no drogie będą.
I jestem dziwnie spokojny o rewanż z Beitarem i o transfery.
I o to że na wiosnę nadal będziemy grać w pucharach.Europejskich pucharach jakby kto miał wąty :>

Samoth 01.08.2008 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Borinho (Post 577573)
Teraz pewnie te wszystkie transfery Ze Kalanagi i nie wiadomo kogo odpadną, bo szansę są niemal zerowe.. nie oszukujmy się .... Wisła to nie jest taka drużyna jak w 2001 czy 2004 roku gdy grała z Realem. Wtedy ciała nie dała a jednak odpadła . Teraz ci piłkarzyki musieli by w tydzień złapać formę życia by nie przegrać 1 meczu wyżej niż 2 bramkami !!!!!. Ktoś powie że Barcelona nie ta hhhahaha .... 3 mistrzów Europy w składzie plus Keita ,w ogóle o czym my mówimy na każdej pozycji mają lepszych piłkarzy. Do tego świetnie idą im sparingi wygrywają pewnie i wysoko z Szkockimi drużynami ..... szansa jest mała ...jak nigdy na dodatek jeszcze trzeba męczyć się z Beitarem ............ z którym nie wiadomo jak będzie.

"Matko jedyna" !
Już się zaczęło:
"teraz to nici z transferów i takie tam..."
Przecież w przypadku (szczęśliwego) wyeliminowania Żydów, Wisełka rozpocznie batalię w PUEFA. I co ?!
Sądzisz, że tam nam nie będą potrzebne wzmocnienia ?!
Właśnie teraz zarząd powinien się spiąć i doprowadzić do końca transfer Nei'a a jeśli poważnie myśleli o Ze Kalandze, to i jego powinni ściągnąć pod Wawel. W PUEFA jest znacznie więcej drużyn, z którymi Wiślacy powinni sobie poradzić.

wisl@k_TS 01.08.2008 12:05

Coś dla hurra-optymistów: w poprzednich latach II runda eliminacji to była formalność, a potem każdy wie jak było. To co bedzie teraz jesli meczymy sie (i całkiem możliwe ze odpadniemy) w tej II rundzie?

Jakąkolwiek nadzieję w nieprzegranym wysoko meczu upatruje to ze Barcelona może nas totalnie olać.

Devonisch 01.08.2008 12:07

Z nami wygrają same jaja Toure.........

Jordiet79 01.08.2008 12:08

Tak, just zaczynamy seżon, ale Guardiola robię bardzo dobry praca z swoimi piłkarzami. Na przykład, on robi lepsze fysyczny praca od Rijkaarda.

wisl@k_TS 01.08.2008 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aruna (Post 577596)
Wiecie tak czytam wasze komentarze typu "niemamy szans, są 100 razy lepsi, wogule niema o czym gadać, lepiej odpaść z Baitarem..." i tak się zastanawiam gdzie jest ta nasza kibicowska WIERNOŚĆ którą tak się szczycimy?! Drodzy WIŚLACY i WIŚLACZKI! Zgadza się Barca wyprzedza nas we wszystkim o lata świetlne, klasą i formą piłkarzy, mocą ligi, stadionem, sztabem szkoleeniowym i... mógłbym tak długo... Ale do żeczy! na początek podam jesden ważny przykład (bardzo nas bolący, ale....) Mianowicie pamiętacie mecz PANATINAJKOS - WISŁA ? U nas na Reymonta 22 3:1 spokojne zwycięstwo i wydawało się... LM w kieszeni... A co się stało w Atenach? 4:1 Kompletna załamka, straszna porażka, płacz... Jasne powiecie jak ja mogę porównywać BARCE do PANATINAJKOSU! To dam inny przykład... (tym razem reprezentacyjne zwycięstwo :) ) POLSKA - PORTUGALIA 2:1 Też wydawało się że niemamy szans, że niema wogule o czym gadać, że lepiej wogule nie wychodzić na boisko... I co cud?! fuks?! Nie WIARA w zwycięstwo naszych piłkarzy i kibiców na Śląskim! Tak więc zastanówmy się co napiszemy i pomyślimy, bo...... Ce..... Nas Pojęcie Którego Wy Nieznacie WIERNOŚĆ Dzisiaj Wrogu Wczoraj Bracie...

Człowieku weź się nie osmieszaj. Nawet nie wiesz co to słowo znaczy, ani jaki był docelowy przekaz tego hasła. Czy tu ktoś pisze że sie przerzuca na Barcelone? Ze juz nie kibicuje Wiśle? Po prostu wiekszosc ludzi jest realistami. Ogarnij sie.

T-omek 01.08.2008 12:11

Dla wielu w klubie takie rozwiazanie jest na reke, wyciagną kase za bilety za transmisje i reklamy. Stadionu na LM nie ma wiec i nie ma problemów z wynajmowaniem śląskiego. Zero wzmocnien potwierdza taki stan rzeczy. Dodajac ze faza grupowa PUEFA jest dla niektórych szczytem marzeń pozostaje stwierzić, że wszystko jest OK !!!

Borinho 01.08.2008 12:14

Aruna wiadomo że każdy wierzy ale trzeba patrzeć realnie na to wszystko tak naprawdę te mecze Polska-Portugalia , Wisła-Panathinaikos i nie wiem kilka jeszcze innych to można na palcach jednej ręki podliczyć. W momencie gdy dojdzie już do tego meczu też będę kibicował i ściskał kciuki za Wiślaków na Camp Nou ale trzeba patrzyć na to wszystko realnie i to nie wygląda najlepiej !!! potrzebny jest cud nad Wisła taka prawda !!!!

Samoth 01.08.2008 12:17

Aruna - odpuść sobie !!!

wislak_olkusz 01.08.2008 12:18

Przejdziemy Barce - Skorża na CN zastosuje nowatorskie ustawienie 6-3-1 i wywieziemy 0-0, a w Krk pykniemy im 1 bramke i będzie pięknie :)

Elendil 01.08.2008 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jordiet79
PS: Czy kiedy jest drugi mecz vs Beitar

środa, 6. sierpień.

Hmm...

Po pierwsze: trzeba złoic tyłek Żydom. Należy się im, ot co.
Po drugie: moim zdaniem nasi piłkarze w meczu z Barcą zaprezentowaliby się lepiej, niż z Beiterem. Dlaczego? Bo nie będzie ciążyła na nich presja, że jak odpadną, to cała polska prasa skoczy im do gardeł i wyśmieje. W końcu, nie takie kluby przegywały z Katalończykami.

edytka: fajna dyskusja na onecie: http://sport.onet.pl/1,16,11,4658182...?TEMAT=1248711

:lol:

kohprzem'68 01.08.2008 12:19

Sam fakt możliwości rozgrywania dwumeczu z tej klasy rywalem co Barca niezależnie od wyniku to już jest jakiegoś rodzaju nobilitacja , a jak wiadomo w piłce możliwe jest wszystko więc nie dzielmy skóry na niedżwiedziu tylko wpierw wyautujmy tych od szabasowych świec a potem kto wie ...

irman 01.08.2008 12:22

W sumie wyszło, że Cupiał miał rację. Po cholerę wywalać ciężkie miliony na transfery, jak potem losuje się drużynę, z którą obecnie nie mamy najmniejszych szans nawet gdybyśmy zrealizowali wszystkie przymiarki transferowe z kilku ostatnich lat. Zresztą o czym my tu gadamy. Najpierw Żydów pyknąć trzeba w środę. Plus losowania może być taki, że Beitar też zdaje sobie sprawę, że LM jest poza ich zasięgiem i nie ma co się strasznie spinać.

Jak patrzę na to na kogo trafialiśmy w drodze do LM, to nie sposób docenić reformy Platiniego. Za rok w najgorszym wypadku trafimy na mistrza Rumunii lub Grecji. Bez zmiany systemu eliminacji i przy naszym szczęściu w LM zagralibyśmy może za sto lat.

Martinus 01.08.2008 12:23

Jak mawiał Jerzy Kiler Kaszan.

Samoth 01.08.2008 12:33

Po losowaniu PUEFA, taki mały Wiślacki akcencik...Legia - FK Moskwa ;)

maRgrabkarz 01.08.2008 12:34

Mimo ze bardzo lubie Barcelone to nie mam najmniejszej ochoty ich widziec na Reymonta 22, a zwlaszcza w 3 rundzie kw. K****, srednia przyjemnosc. :/

Z chyba kazda inna druzyna bym sie ludzil do konca ze moze jednak, mega wola walki z naszej strony, natchnienie i jakos sie uda, a tak nawet nie ma co czekac na mecz.

PUEFA i jedziemy z punktami do rankingu!

@Aro1234
Spodziewajac sie takich odpowiedzi, umiescilem slowo chyba, niemniej jednak z nimi faktycznie jeszcze bym sie ludzil.

mcovalski 01.08.2008 12:37

Nie znoszę tego Katalońskiego szajsu. Nigdy ich nie polubię.
Hala Madrid!!!

South 01.08.2008 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Samoth (Post 577635)
Po losowaniu PUEFA, taki mały Wiślacki akcencik...Legia - FK Moskwa ;)



Gdzie tu widzisz Wislacki akcent ?



aaa Jopie zapomniałem

Aro1234 01.08.2008 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maRgrabkarz (Post 577637)
Z chyba kazda inna druzyna bym sie ludzil do konca ze moze jednak, mega wola walki z naszej strony, natchnienie i jakos sie uda, a tak nawet nie ma co czekac na mecz.


z Arsenalem, Liverpoolem albo Juventusem też? :lol: To jesteś człowiekiem wielkiej wiary...

Zwitter 01.08.2008 12:38

I znów Liga Mistrzów przynajmniej w tym sezonie nie dla nas :( Szkoda, miałem nadzieje na wylosowanie bardziej równorzędnego przeciwnika, ale cóż zrobić...

Pozostaje dobrze zaprezentować się w PUEFA i zbierać punkty do rankingu.

mcovalski 01.08.2008 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 577641)
Gdzie tu widzisz Wislacki akcent ?

Mariusz Jop tam gra i jeszcze Gorawski swego czasu. Chyba o to mu chodziło.

Samoth 01.08.2008 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 577641)
Gdzie tu widzisz Wislacki akcent ?

Przepraszam Pana South'a. Myślałem, że Mariusz Jop grał w Wisełce...

Eustachy 01.08.2008 12:46

Irman ma tutaj absolutnie racje. Po dzisiejszym losowaniu, jaskrawo widac, ze reforma Platiniego moze miec wieksza wartosc, niz chocby 10 super transferow.
Dlatego ja w tym roku nie mam zamiaru wyjatkowo przezywac (ewentualnych) niepowodzen w eliminacjach LM.
Celem nadrzednym powinna byc obrona tytulu mistrzowskiego, co miejmy nadzieje bedzie mialo miejsce, jesli tylko sytuacja kadrowa w najblizszych dnaich ulegnie poprawie.

tofik 01.08.2008 12:47

Pytanie gdzie rewanż się odbędzie :)

serpico 01.08.2008 12:48

Irman

po to aby zagrac chociaz w pucharze UEFA. Klub sie cofa poprzez polityke Cupiala. Jesli odpadniemy z Beitarem to za rok prawdopodobnie stracimy rozstawienie w nawet w 2 rundzie eliminacji. Wystarczylo wziac Neia 2 tyg wczesniej, jakiegos srodkowego pomocnika i Beitar nie bylby zadnym problemem.

Acapelo 01.08.2008 12:49

Niezły lol z tą Barceloną. Normalnie co my mamy ku...wa fatum jakieś?

Barcelona Real Madryd Barcelona na 5 prób 3 takie drużyny. Niech spierda.la ten los od nas

djjamajczyk 01.08.2008 12:51

tak po losowaniu.
Beitar przejdziemy obstawiam wynik 2:0 < ) wiec o to nie ma się co martwić( pomimu problemów kadrowych).
A Barca to wybaczcie śmiech na sali , i możemy ściągać Nei'a , Ze Kalange itp. itd. i tak nam nic to nie da... i nie móiwe tego bo nie wierze w Wisełkę , wierze i to mocno ale zdrowy rozsądek mówi inaczej.
Nie ma się co powoływąc na nasze ostatnie wystepy z Blaugrana bo wtedy mielismy lepszy skład a Barca bylą w dołku , a teraz jak jest każdy widzi.
Optymistyczny wariant to przejście Beitaru i remis w Krakowie i mała porazka w Barcelonie.
Pesymistyczny(zakładający przejście Żydów) porażka około 0:3 u nas i rzexnia tam .
Jedno co nam zostaje to zrobić piekło u nas i może ten remsi wyciągniemy :)

Barbarossa 01.08.2008 12:55

Jak z Barceloną w 1 meczu uda się osiągnąc bramkowy remis to będzie BAAARDZO DOBRZE.

serpico 01.08.2008 12:56

Przestancie pisac o pechu itp. Wisla jest sama sobie winna, ze trafia na takich rywali. Wystarczylo pograc 2-3 sezony w pucharze UEFA na solidnym poziomie i w 3 rundzie bylibysmy juz dawno rozstawieni. No ale Cupial liczy kase to niech liczy dalej i w kolko beda takie losowania. Jak sie nie rozumie po 10 latach, ze aby cos osiagnac trzeba zainwestowac to juz nic na to nie poradzimy.

djjamajczyk 01.08.2008 13:00

Cytat:

Przestancie pisac o pechu itp. Wisla jest sama sobie winna, ze trafia na takich rywali. Wystarczylo pograc 2-3 sezony w pucharze UEFA na solidnym poziomie i w 3 rundzie bylibysmy juz dawno rozstawieni. No ale Cupial liczy kase to niech liczy dalej i w kolko beda takie losowania. Jak sie nie rozumie po 10 latach, ze aby cos osiagnac trzeba zainwestowac to juz nic na to nie poradzimy.
a niektórzy znów o tym ...
nawet jakbyśmy pograli pare lat na dobrym poziomie , to nie sadze zebysmy byli rozstawieni i nie gwaranotwało by to sukcesu , a już winy na Cupiała nie ma co zwalac po poraża z Gruznami , Norwegami , Portugalczykami(ostatnuim wtedyzepsołęm ligi ) i nie wyjście z grupu UEFA to już nie wina zarządu.
a że pech to był..był ... moglismy wpaśc na Basel a tu Barca....
Cupiał zainwestował więcej niż Ci się śni... a jak taki mądry to dawaj więcej na klub (oprawy meczowe itp.) bedzie to twój mały wkład :D

Samoth 01.08.2008 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez djjamajczyk (Post 577664)
tak po losowaniu.
Beitar przejdziemy obstawiam wynik 2:0 < ) wiec o to nie ma się co martwić( pomimu problemów kadrowych).
A Barca to wybaczcie śmiech na sali , i możemy ściągać Nei'a , Ze Kalange itp. itd. i tak nam nic to nie da... i nie móiwe tego bo nie wierze w Wisełkę , wierze i to mocno ale zdrowy rozsądek mówi inaczej.
Nie ma się co powoływąc na nasze ostatnie wystepy z Blaugrana bo wtedy mielismy lepszy skład a Barca bylą w dołku , a teraz jak jest każdy widzi.
Optymistyczny wariant to przejście Beitaru i remis w Krakowie i mała porazka w Barcelonie.
Pesymistyczny(zakładający przejście Żydów) porażka około 0:3 u nas i rzexnia tam .
Jedno co nam zostaje to zrobić piekło u nas i może ten remsi wyciągniemy :)

Ściągniecie Nei'a i ewentualnie Ze Kalangi w żadnej mierze nie dawało by szans na przejście Barcy. Powinniśmy mieć teraz na uwadze rozgrywki w pucharze UEFA. Na tym trzeba się skoncentrować oczywiście pod jednym warunkiem...

luknazim 01.08.2008 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kohprzem'68 (Post 577616)
Jak patrzę na to na kogo trafialiśmy w drodze do LM, to nie sposób docenić reformy Platiniego. Za rok w najgorszym wypadku trafimy na mistrza Rumunii lub Grecji. Bez zmiany systemu eliminacji i przy naszym szczęściu w LM zagralibyśmy może za sto lat.

No kolega ma po części rację, ale... gdybyśmy na przykład e jednym z sezonów awansowali do P UEFA, zdobyli tam trochę punktów i tak przez kilka lat, to nawet obecnym systemem moglibyśmy być rozstawieni, jednak jest to rozważanie czysto teoretyczne, bo niestety, z obecnym poziomem polskiej piłki nie ma szans nawet na regularne dobre występy w P Uefa, ale mam nadzieję, że będzie się to zmieniać. Oby...

Snakes 01.08.2008 13:02

Przy obecnym systemie wylaniainia skladu LM,Wisla i polskie kluby nie maja szans.Taj jak ktos wyzej napsial ,trzeba czekac na reformy Platiniego


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl