![]() |
W sumie mozna powiedziec ze moze i dobrze sie stało. Budimex miał do tej pory swojego rodzaju monopol jesli chodzi o inwestycje na stadionie Wisły. Patrząc na postępy prac na stadionach ktorych wykonawcą nie był Budimex, tempo prac było wielce przyzwoite. Kasa kasą...ale odpowiednie podejscei do obowiązków, profesjonalizm Budimexu czasem wydawał mi sie naciągany. Mam tylko nadzieje ze nowy wykonawca pokaze sie z dobrej strony jesli chdozi o organizacje pracy i stadion przy zagwarantowaniu płynnego finansowania bedzie rósł nam w oczach.
|
Cytat:
na budowie Legii ma pracować ok 500 osób. Przynajmniej tak mówił pracownik(?) tej firmy |
a tytułem uzupełnienia Polimex buduje u nas Trase Nowohucką - Bieżanów - Christo Botewa
|
Cytat:
|
Cytat:
fst: o tym nie wiedziałem. Więc skoro się da, to jednak powinni zrobić wszystko, aby klub grał cały czas na swoim stadionie |
Z tym, że u nas oprócz tymczasowych masztów oświetleniowych mają być także zorganizowane zastępcze szatnie dla przyjezdnych i sędziów. Warunek jest jeden- musimy mieć pozwolenie aby zostać na R22.
|
mamy szatnię pod nową "E".może da się jakimś niewielkim kosztem przerobic to tak żeby były dwie?tego nie wiem,ale nie wykluczam.co do jupiterów.skoro u was się da zainstalować tymczasowe,to czemu u nas miałoby się nie dać tego zrobić?
faktycznie rav masz rację.mój błąd:-) poprawiam |
Cytat:
|
Odległość nowej trybuny od boiska ma wynosić 17 metrów. Brzmi nieciekawie, ale wie ktoś może ile wynosiła odległość od murawy starej trybuny C ?
|
Też było daleko około 13 metrów bodajże
|
Myślę, ze problem z szatniami nie powinien być na tyle silny, ze uniemożliwiałoby to granie na R22. Parchy przez lata przyjmowały gości w ...kontenerach i jak widać nie było przeciwskazań. Tymbardziej u nas przy widocznej, zawansowanej budowie. Narazie szatnie byłyby tam gdzie są. Budowa trybuna wschodniej nie koliduje, a gdy rozpocznie się budowa zachodniej to wtedy do ..kontenera. Prawda jest taka, że jeśli się chce to można tak to dograć organizacyjnie, ze nie będzie problemu z pozostaniem na R22. Pytanie czy nie uwalą tego parchaci radni z zazdrości, ze Wisła zostaje, a kramik z kałuży musi się gdzieś przytulić i Wisła nie będzie wtedy współuczestniczyć w kosztach.
|
Cytat:
|
Cytat:
Na Stadionie Śląskim trybuny za bramkami są zajebi**ie daleko około 22, 23 metry a podobno widać nawet wporządku ... A sektor gości nadal będzie na E czy będzie przeniesiony ?? |
Nie wiem czy przypadkiem nie będzie przeniesiony do narożnika trybuny C i E. Jeśli się mylę- proszę mnie poprawić.
|
Cytat:
To ja myslalem, ze nam sie buduje fajny stadionik w stylu angielskim i bedzie mozna siedziec tuz przy murawie jak to znamy z meczow Premiership... A Wy tu piszecie o 18 m ?! Co to za jaja, co to za projekt ? |
Cytat:
|
Nic z tych rzeczy. To po prostu bubel pana O. Zaprojektował on za szerokie D i E, a teraz źle wkomponował w stadion narożniki. Przez te wszystkie buble w projekcie wzięło sie te 17-18 metrów. Dlatego też zatrudniono holenderskich specjalistów by coś na to poradzić, a ci zaproponowali obniżenie murawy. Mimo wszystko nie ma co liczyć by odległość był choć zbliżona do tej z Premiership.
|
Bez przesady popatrzcie na stadiony z Premiership i wcale nie wszystke mają trybuny zaraz przy lini bocznej położone.
|
http://i36.tinypic.com/1190zf6.jpg
Riverside Stadium. Na oko 20 metrów. http://i36.tinypic.com/6nuh5k.jpg Old Trafford +/- 15m http://i34.tinypic.com/qzot2c.jpg The Emirates za bramkami koło 30, boczne koło 20 m. to są te angielskie stadiony, o których mówicie, że kibice przy murawie, itd. oczywiście, że są stadiony, na których jest około 10m, ale to są stadiony, którym stuknie jubileusz za niedługo, jak na przykład San Mames w Bilbao. http://i33.tinypic.com/33u3dz4.jpg i z tego co udało mi się wywnioskować C będzie połączone w taki sposób z D jak jest to na Riverside. Prawda to? nie pamiętam kto pytał, ale tak, było coś na rzeczy z sektorem gości między C oraz E. |
No nie wiem, bo zakładając +/- 20 m na Emirates, i patrząc na pasy zwałowanej trawy wzdłuż boiska, wychodzi że jest ono szerokie dobrze ponad 120 m a to całkowicie niemozliwe.
|
Czyzby to bylo zatem zludzenie TV, ze kibice siedza na tych stadionach tak blisko boiska ? Sam teraz nie wiem, bo tez nie mialem okazji byc na zadnym stadionie Premiership...
|
Cytat:
fajnie by było, ale nie bardzo..będą ohydne szczeliny http://www.wislakrakow.com/www/pictu...stadion/16.jpg co do sektora gości, to będzie on w narożniku między C i E. |
vote-for-mikey:
Z tymi odległościami, to minimalnie przesadziłeś. Oczywiste jest, że kibice nie siedzą na liniach końcowych boiska, ale nie są to takie odległości jak podałeś. W rzeczywistości nigdzie tam gdzie pokazałeś nie ma owych 18m. Ale kto pamięta stare C i weźmie poprawkę na to, że kąt nachylenia na nowej trybunie będzie większy nie będzie dramatyzował. |
faktycznie trochę z emirates przesadziłem, ale nie sądzę, że jest mniej niz 15 m.
co do tv, takie złudzenie tworzą bandy reklamowe, jak sądzę. Na starszych (100 letnich ;) ) obiektach kibice nie siedzą zbyt daleko, ale większość z nich jest nowa/ przebudowana więc odległości nie są wcale takie małe. |
Cytat:
na Emirates odległosc lini bocznej od murawy nie przekracza 10 metrow!!!!!!! |
Na stadion Wisły wrócą buldożery
Magistrat zaryzykował i opłaciło się. Wschodnia trybuna stadionu Wisły oraz burzenie starej zachodniej zostaną wykonane za 144 mln zł. To cena niższa o 10 mln w porównaniu do poprzedniego przetargu - Wątpiący w sensowność wycofania się miasta z poprzedniego przetargu chyba nie mają już nic do powiedzenia - cieszył się wczoraj Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wczoraj ZIKiT otworzył koperty z ofertami drugiego przetargu na budowę nowej, wschodniej trybuny Wisły. Potencjalny zwycięzca przetargu, który złożył najtańszą ofertę - Polimex-Mostostal - zaproponował za wykonanie prac 144,2 mln zł. - Poczekamy jeszcze na rozstrzygnięcia formalne, ale nic nie wskazuje na to, by oferta Polimeksu miała zostać unieważniona - zaznacza Bartlewicz. Miasto jest gotowe podpisać kontrakt, bo zarezerwowało na inwestycję 145 mln zł. Prace mogłyby się rozpocząć w styczniu 2009. Radość ZIKiT-u jest uzasadniona. Unieważnienie pierwszego przetargu na budowę wschodniej trybuny przyjęto z niepokojem. Choć Kraków buduje swój stadion na Euro 2012 ze sporym zapasem czasu, istniała obawa, że unieważnienie doprowadzi do opóźnień. Wygląda na to, że tak się nie stanie, a na dodatek miasto zaoszczędzi trochę pieniędzy. - Przetarg, który właśnie kończymy, dotyczył znacznie większego zakresu prac - podkreśla Bartlewicz. - Poprzednio zamawialiśmy tylko budowę wschodniej trybuny z narożnikami. Tym razem dodaliśmy do niego jeszcze burzenie trybuny zachodniej oraz przygotowanie jej terenu pod budowę nowej - tłumaczy. W porównaniu z poprzednim przetargiem ceny znacznie spadły. Za mniejszy zakres prac firmy chciały wtedy o wiele więcej pieniędzy. Najtańszy był wówczas Budimex-Dromex, który chciał za prace 156 mln zł, dziś firma zaproponowała 151 mln zł. Hydrobudowa Polska, która dwa miesiące temu złożyła najdroższą ofertę (216 mln zł), tym razem za prace chciała 172 mln zł. - Każda z firm zaproponowała niższą cenę. Wygląda na to, że nie daliśmy się szantażowi terminów i wygraliśmy na tym, bo obecne ceny są o wiele bliższe naszym wycenom - kwituje Bartlewicz. Na rozstrzygnięcie przetargu niecierpliwie czekali w Wiśle. Według harmonogramu budowy na kwiecień zaplanowano obniżanie murawy. Ten ruch uniemożliwi zaś organizowanie spotkań. Wisła musiałaby wtedy na ponad rok znaleźć inny stadion spełniający wymogi PZPN-u. Działacze mistrzów Polski mieli nadzieję, że przetarg wygra firma, z którą uda się dogadać przesunięcie tego terminu o półtora miesiąca. Dzięki temu rundę wiosenną piłkarze rozegraliby jeszcze przy Reymonta. Nieoficjalnie wiadomo, że chodziło o Budimex-Dromex, który wybudował trybunę północną. Zarząd Wisły nie rezygnuje z pomysłu przesunięcia harmonogramu i spróbuje porozumieć się w tej sprawie z Polimeksem. Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków |
@vote-for-mikey: mocno zwiększyles te odleglości na angielskich stadionach.
Na oko, z pierwszego z Twoich zdjęć: Riverside - "połóż" tego gościa w pomarańczowej kurtce na glebie i załóż, że ma 2 metry to: - beton od krzesełka do barierki: 2-2,5 m - od barierki do bandy reklamowej: 1,5 m - banda reklamowa: 1m - od bandy do boiska: 4,5-5 m razem max: 10m Emirates zwiedzałem i gwarantuję Ci, że odległość od miejsc na głównej trybunie do linii bocznej jest znaaaacznie mniejsza niż naszego obecnego C do murawy. Ten babol, to tak jak słusznie napisał Arturo Qr2nów, wynika ze zbyt szerokich D i E, których mistrz architektury nie potrafił połączyć z resztą tak, jak znakomicie zrobiono to na wklejonym przez Ciebie Riverside Stadium. |
Wizualizacja stadionu z kwietnie Nie wyglądają te rogi jakoś tragicznie, a na pewno zdecydowanie lepiej niż jakby miały być 4 "gołe", niepołączone trybuny (jak np. Saint-Etienne http://stadiony.net/stadium.php?s=67) Nie lamentujcie, bo buduje nam się stadion z prawdziwego zdarzenia, a jak ktoś chce ponarzekać, to niech sobie przypomni co było jeszcze kilka lat temu. |
Cytat:
|
a ile metrów oddalona jest trybuna D od murawy??
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl