Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

buczo1985 09.12.2008 17:49

W sumie mozna powiedziec ze moze i dobrze sie stało. Budimex miał do tej pory swojego rodzaju monopol jesli chodzi o inwestycje na stadionie Wisły. Patrząc na postępy prac na stadionach ktorych wykonawcą nie był Budimex, tempo prac było wielce przyzwoite. Kasa kasą...ale odpowiednie podejscei do obowiązków, profesjonalizm Budimexu czasem wydawał mi sie naciągany. Mam tylko nadzieje ze nowy wykonawca pokaze sie z dobrej strony jesli chdozi o organizacje pracy i stadion przy zagwarantowaniu płynnego finansowania bedzie rósł nam w oczach.

ToTylkoJa 09.12.2008 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 640398)
Polimex - Mostostal - firma ta właśnie też wygrała przetarg na przebudowę stadionu Legii.. hmm. jestem ciekaw ile ludzi rzucą na budowę stadionu w Krakowie a ile w Wawce.. i jaki termin mają na wykonanie trybuny "C" ?


na budowie Legii ma pracować ok 500 osób. Przynajmniej tak mówił pracownik(?) tej firmy

sandbender 09.12.2008 18:04

a tytułem uzupełnienia Polimex buduje u nas Trase Nowohucką - Bieżanów - Christo Botewa

picasso 09.12.2008 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 640398)
Polimex - Mostostal - firma ta właśnie też wygrała przetarg na przebudowę stadionu Legii.. hmm. jestem ciekaw ile ludzi rzucą na budowę stadionu w Krakowie a ile w Wawce.. i jaki termin mają na wykonanie trybuny "C" ?

i tak większość prac będa pewnie robić podwykonawcy...ale chyba jest większa szansa na to byśmy jednak zostali na "swoich śmieciach".skoro w wawie pozwoli grać na łazienkowskiej mimo prowadzonych robót,to nie widzę powodów,żeby i u nas się nie dało.

ToTylkoJa 09.12.2008 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 640451)
i tak większość prac będa pewnie robić podwykonawcy...ale chyba jest większa szansa na to byśmy jednak zostali na "swoich śmieciach".skoro w wawie pozwoli grać na łazienkowskiej mimo prowadzonych robót,to nie widzę powodów,żeby i u nas się nie dało.

tyle, że z tego co wiem, to u Was po wyburzeniu trybuny zachodniej, nie będzie szatni itp. U nas to wszystko będzie nadal w Krytej, która będzie modernizowana, gdy zostaną wybudowane 3 nowe. Plus do tego mają zostać zainstalowane tymczasowe jupitery.

fst: o tym nie wiedziałem. Więc skoro się da, to jednak powinni zrobić wszystko, aby klub grał cały czas na swoim stadionie

fst 09.12.2008 18:12

Z tym, że u nas oprócz tymczasowych masztów oświetleniowych mają być także zorganizowane zastępcze szatnie dla przyjezdnych i sędziów. Warunek jest jeden- musimy mieć pozwolenie aby zostać na R22.

picasso 09.12.2008 18:14

mamy szatnię pod nową "E".może da się jakimś niewielkim kosztem przerobic to tak żeby były dwie?tego nie wiem,ale nie wykluczam.co do jupiterów.skoro u was się da zainstalować tymczasowe,to czemu u nas miałoby się nie dać tego zrobić?
faktycznie rav masz rację.mój błąd:-) poprawiam

rav 09.12.2008 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 640454)
tyle, że z tego co wiem, to u Was po wyburzeniu trybuny zachodniej, nie będzie szatni itp. U nas to wszystko będzie nadal w Krytej, która będzie modernizowana, gdy zostaną wybudowane 3 nowe. Plus do tego mają zostać zainstalowane tymczasowe jupitery.

Jest jedna szatnia w trybunie za bramką. W najgorszym wypadku baraczek postawią...

Charlie 09.12.2008 20:53

Odległość nowej trybuny od boiska ma wynosić 17 metrów. Brzmi nieciekawie, ale wie ktoś może ile wynosiła odległość od murawy starej trybuny C ?

misiek088 09.12.2008 21:08

Też było daleko około 13 metrów bodajże

Gwiaździsty 09.12.2008 21:10

Myślę, ze problem z szatniami nie powinien być na tyle silny, ze uniemożliwiałoby to granie na R22. Parchy przez lata przyjmowały gości w ...kontenerach i jak widać nie było przeciwskazań. Tymbardziej u nas przy widocznej, zawansowanej budowie. Narazie szatnie byłyby tam gdzie są. Budowa trybuna wschodniej nie koliduje, a gdy rozpocznie się budowa zachodniej to wtedy do ..kontenera. Prawda jest taka, że jeśli się chce to można tak to dograć organizacyjnie, ze nie będzie problemu z pozostaniem na R22. Pytanie czy nie uwalą tego parchaci radni z zazdrości, ze Wisła zostaje, a kramik z kałuży musi się gdzieś przytulić i Wisła nie będzie wtedy współuczestniczyć w kosztach.

staszek001 09.12.2008 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez misiek088 (Post 640552)
Też było daleko około 13 metrów bodajże

18. Dla porównania odległość D/E od boiska wynosi 11m.

misiek088 09.12.2008 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez staszek001 (Post 640555)
18. Dla porównania odległość D/E od boiska wynosi 11m.

To się machnąłem o 5 metrów :-p nie zmienia to jednak tego że i tak będzie to cholernie daleko :-/
Na Stadionie Śląskim trybuny za bramkami są zajebi**ie daleko około 22, 23 metry a podobno widać nawet wporządku ...

A sektor gości nadal będzie na E czy będzie przeniesiony ??

fst 09.12.2008 21:46

Nie wiem czy przypadkiem nie będzie przeniesiony do narożnika trybuny C i E. Jeśli się mylę- proszę mnie poprawić.

nesta 09.12.2008 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie_ (Post 640546)
Odległość nowej trybuny od boiska ma wynosić 17 metrów. Brzmi nieciekawie, ale wie ktoś może ile wynosiła odległość od murawy starej trybuny C ?

CO ???

To ja myslalem, ze nam sie buduje fajny stadionik w stylu angielskim i bedzie mozna siedziec tuz przy murawie jak to znamy z meczow Premiership... A Wy tu piszecie o 18 m ?! Co to za jaja, co to za projekt ?

misiek088 09.12.2008 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 640579)
CO ???

To ja myslalem, ze nam sie buduje fajny stadionik w stylu angielskim i bedzie mozna siedziec tuz przy murawie jak to znamy z meczow Premiership... A Wy tu piszecie o 18 m ?! Co to za jaja, co to za projekt ?

No przez to że trybuny będą aż tak daleko od boiska będzie 44 rzędów na C a w sumie cały stadion pomieści 35.500 !!! a w starym projekcie bylo 32.560 !!! Coś kosztem czegoś :-/

Arturo Qr2nów 09.12.2008 22:12

Nic z tych rzeczy. To po prostu bubel pana O. Zaprojektował on za szerokie D i E, a teraz źle wkomponował w stadion narożniki. Przez te wszystkie buble w projekcie wzięło sie te 17-18 metrów. Dlatego też zatrudniono holenderskich specjalistów by coś na to poradzić, a ci zaproponowali obniżenie murawy. Mimo wszystko nie ma co liczyć by odległość był choć zbliżona do tej z Premiership.

chojrak 09.12.2008 22:50

Bez przesady popatrzcie na stadiony z Premiership i wcale nie wszystke mają trybuny zaraz przy lini bocznej położone.

vote-for-mikey 09.12.2008 23:03

http://i36.tinypic.com/1190zf6.jpg
Riverside Stadium.
Na oko 20 metrów.
http://i36.tinypic.com/6nuh5k.jpg
Old Trafford
+/- 15m
http://i34.tinypic.com/qzot2c.jpg
The Emirates
za bramkami koło 30, boczne koło 20 m.

to są te angielskie stadiony, o których mówicie, że kibice przy murawie, itd.

oczywiście, że są stadiony, na których jest około 10m, ale to są stadiony, którym stuknie jubileusz za niedługo, jak na przykład San Mames w Bilbao. http://i33.tinypic.com/33u3dz4.jpg

i z tego co udało mi się wywnioskować C będzie połączone w taki sposób z D jak jest to na Riverside. Prawda to?

nie pamiętam kto pytał, ale tak, było coś na rzeczy z sektorem gości między C oraz E.

gigant 09.12.2008 23:22

No nie wiem, bo zakładając +/- 20 m na Emirates, i patrząc na pasy zwałowanej trawy wzdłuż boiska, wychodzi że jest ono szerokie dobrze ponad 120 m a to całkowicie niemozliwe.

nesta 09.12.2008 23:36

Czyzby to bylo zatem zludzenie TV, ze kibice siedza na tych stadionach tak blisko boiska ? Sam teraz nie wiem, bo tez nie mialem okazji byc na zadnym stadionie Premiership...

element 09.12.2008 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 640624)
i z tego co udało mi się wywnioskować C będzie połączone w taki sposób z D jak jest to na Riverside. Prawda to?


fajnie by było, ale nie bardzo..będą ohydne szczeliny http://www.wislakrakow.com/www/pictu...stadion/16.jpg


co do sektora gości, to będzie on w narożniku między C i E.

Arturo Qr2nów 09.12.2008 23:44

vote-for-mikey:
Z tymi odległościami, to minimalnie przesadziłeś. Oczywiste jest, że kibice nie siedzą na liniach końcowych boiska, ale nie są to takie odległości jak podałeś. W rzeczywistości nigdzie tam gdzie pokazałeś nie ma owych 18m. Ale kto pamięta stare C i weźmie poprawkę na to, że kąt nachylenia na nowej trybunie będzie większy nie będzie dramatyzował.

vote-for-mikey 10.12.2008 00:04

faktycznie trochę z emirates przesadziłem, ale nie sądzę, że jest mniej niz 15 m.

co do tv, takie złudzenie tworzą bandy reklamowe, jak sądzę. Na starszych (100 letnich ;) ) obiektach kibice nie siedzą zbyt daleko, ale większość z nich jest nowa/ przebudowana więc odległości nie są wcale takie małe.

wiertar 10.12.2008 00:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 640624)
The Emirates
za bramkami koło 30, boczne koło 20 m.

to są te angielskie stadiony, o których mówicie, że kibice przy murawie, itd.

chłopie... ty wiesz wogole ile szerokosci ma murawa na Emirates stadium???? około 68-70 metrów!! teraz jak juz wiesz ile ma to podziel sobie to na pół. ile ci wyszlo?? 35?? brawo. nastepnie popatrz na zdjecie z Emirates, policz ile jest pasów na murawie i podziel sobie to jeszcze raz czyli 35m dzielone przez 6pasów=ok. 5,5 metrow ma jeden pas. Jezeli obliczenia wyszly ci poprawnie to teraz popatrz za linie boczna i porównaj sobie ile weszło by tam takich pasów.

na Emirates odległosc lini bocznej od murawy nie przekracza 10 metrow!!!!!!!

latarnik 10.12.2008 00:22

Na stadion Wisły wrócą buldożery


Magistrat zaryzykował i opłaciło się. Wschodnia trybuna stadionu Wisły oraz burzenie starej zachodniej zostaną wykonane za 144 mln zł. To cena niższa o 10 mln w porównaniu do poprzedniego przetargu


- Wątpiący w sensowność wycofania się miasta z poprzedniego przetargu chyba nie mają już nic do powiedzenia - cieszył się wczoraj Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wczoraj ZIKiT otworzył koperty z ofertami drugiego przetargu na budowę nowej, wschodniej trybuny Wisły. Potencjalny zwycięzca przetargu, który złożył najtańszą ofertę - Polimex-Mostostal - zaproponował za wykonanie prac 144,2 mln zł. - Poczekamy jeszcze na rozstrzygnięcia formalne, ale nic nie wskazuje na to, by oferta Polimeksu miała zostać unieważniona - zaznacza Bartlewicz. Miasto jest gotowe podpisać kontrakt, bo zarezerwowało na inwestycję 145 mln zł. Prace mogłyby się rozpocząć w styczniu 2009.

Radość ZIKiT-u jest uzasadniona. Unieważnienie pierwszego przetargu na budowę wschodniej trybuny przyjęto z niepokojem. Choć Kraków buduje swój stadion na Euro 2012 ze sporym zapasem czasu, istniała obawa, że unieważnienie doprowadzi do opóźnień. Wygląda na to, że tak się nie stanie, a na dodatek miasto zaoszczędzi trochę pieniędzy.

- Przetarg, który właśnie kończymy, dotyczył znacznie większego zakresu prac - podkreśla Bartlewicz. - Poprzednio zamawialiśmy tylko budowę wschodniej trybuny z narożnikami. Tym razem dodaliśmy do niego jeszcze burzenie trybuny zachodniej oraz przygotowanie jej terenu pod budowę nowej - tłumaczy.

W porównaniu z poprzednim przetargiem ceny znacznie spadły. Za mniejszy zakres prac firmy chciały wtedy o wiele więcej pieniędzy. Najtańszy był wówczas Budimex-Dromex, który chciał za prace 156 mln zł, dziś firma zaproponowała 151 mln zł. Hydrobudowa Polska, która dwa miesiące temu złożyła najdroższą ofertę (216 mln zł), tym razem za prace chciała 172 mln zł. - Każda z firm zaproponowała niższą cenę. Wygląda na to, że nie daliśmy się szantażowi terminów i wygraliśmy na tym, bo obecne ceny są o wiele bliższe naszym wycenom - kwituje Bartlewicz.

Na rozstrzygnięcie przetargu niecierpliwie czekali w Wiśle. Według harmonogramu budowy na kwiecień zaplanowano obniżanie murawy. Ten ruch uniemożliwi zaś organizowanie spotkań. Wisła musiałaby wtedy na ponad rok znaleźć inny stadion spełniający wymogi PZPN-u. Działacze mistrzów Polski mieli nadzieję, że przetarg wygra firma, z którą uda się dogadać przesunięcie tego terminu o półtora miesiąca. Dzięki temu rundę wiosenną piłkarze rozegraliby jeszcze przy Reymonta. Nieoficjalnie wiadomo, że chodziło o Budimex-Dromex, który wybudował trybunę północną. Zarząd Wisły nie rezygnuje z pomysłu przesunięcia harmonogramu i spróbuje porozumieć się w tej sprawie z Polimeksem.


Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

rav 10.12.2008 00:41

@vote-for-mikey: mocno zwiększyles te odleglości na angielskich stadionach.

Na oko, z pierwszego z Twoich zdjęć:
Riverside - "połóż" tego gościa w pomarańczowej kurtce na glebie i załóż, że ma 2 metry to:
- beton od krzesełka do barierki: 2-2,5 m
- od barierki do bandy reklamowej: 1,5 m
- banda reklamowa: 1m
- od bandy do boiska: 4,5-5 m
razem max: 10m

Emirates zwiedzałem i gwarantuję Ci, że odległość od miejsc na głównej trybunie do linii bocznej jest znaaaacznie mniejsza niż naszego obecnego C do murawy.

Ten babol, to tak jak słusznie napisał Arturo Qr2nów, wynika ze zbyt szerokich D i E, których mistrz architektury nie potrafił połączyć z resztą tak, jak znakomicie zrobiono to na wklejonym przez Ciebie Riverside Stadium.

donPedro23 10.12.2008 01:40


Wizualizacja stadionu z kwietnie
Nie wyglądają te rogi jakoś tragicznie, a na pewno zdecydowanie lepiej niż jakby miały być 4 "gołe", niepołączone trybuny (jak np. Saint-Etienne http://stadiony.net/stadium.php?s=67)
Nie lamentujcie, bo buduje nam się stadion z prawdziwego zdarzenia, a jak ktoś chce ponarzekać, to niech sobie przypomni co było jeszcze kilka lat temu.

Wrona 10.12.2008 02:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 640646)

na Emirates odległosc lini bocznej od murawy nie przekracza 10 metrow!!!!!!!

Wersja "dla opornych": szerokość bramki wynosi 7,32m. Ile bramek na szerokość zmieści się miedzy linią boczną i trybuną?

Proud 10.12.2008 07:57

a ile metrów oddalona jest trybuna D od murawy??


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl