Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Jarza 27.12.2010 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1028644)
. Outsorcing zas nie wymaga zadnych zachet bo dosaje w miescie tysiace osob z wyzszym wyksztalceniem, dla ktorych takie firmy sa jedyna mozliwoscia znalezienia zatrudnienia bo konkurencji ze strony lepszych firm brak. To jest klucz do zrozumienia skad u nas tyle tzw. "uslug dla biznesu" zamiast samego, prawdziwego biznesu. To zrobilo sie w Krakowie "samo" bez zadnej ingerencji naszych wladz, ktos kto uwaza to za sukces miasta nie ma zielonego pojecia o czym mowi.

Święte słowa.. po roku/dwóch latach pracy w Outsourcingu na tzw przeczekanie i danie sobie czasu na znalezienie pracy "w swojej branży" po prostu wypada się z obiegu. Jaka firma produkcyjna zatrudni specjalistę, który może i ma wykształcenie kierunkowe, ale dwa lata hibernował się za biurkiem klepiąc faktury?

Niestety pełno u nas centrów klepaczy, a brak miejsc pracy gdzie realnie wykorzystywane są umiejętności nabywane na studiach. Może to właśnie brak współpracy na płaszczyźnie Uczelnie-Miasto-Inwestorzy? U nas kształci się praktycznie pod każdym kątem, więc dlaczego co drugi absolwent krakowskich uczelni jest księgowym?!!!

Matejas_ 27.12.2010 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028651)
Ostatnio czekal autobus, ktory dowozil ludzi pod terminal. Nie zawsze tak jest?

Siwy autobus stoi... ale do cholery jasne jak to wygląda? Stolica sztuki, miasto królów i kultury i już na wstępie turyści zszokowani panującym na lotnisku burdelem, a transport w postaci 500 metrowej wycieczki autobusowej połączonej z oczekiwaniem na szynobus pod wiatą przystankową w szczerym niemalże polu dają do myślenia "co nas jeszcze w tym Krakowie zaskoczy?" .Szynobus, autobus... szkoda że jeszcze z autobusu pod kasy biletowe nie wożą rykszami kitajce z Tandety! To jest powód do wstydu! Niestety niektórzy odbierają to jako szczyt organizacyjny transportu zbiorowego na linii Kraków - Balice.

Endrju 1906 27.12.2010 14:10

Tutaj info odnośnie dróg w tym też dotyczących Małopolski ! http://www.tvn24.pl/-1,1687363,0,1,t...wiadomosc.html

Kocur 27.12.2010 14:22

Być może jest to jeden autobus, który nie jeździ zbyt często - ostatnio odwoziłem kumpla - niestety nie mogłem wziąć auta tylko pociągiem i po 10 min czekania poszliśmy z buta do terminalu.


ps. Ericpol nie jest firmą stricte outsourcingową bo głównie wytwarza produkty ale niestety jest tani :)

Siwy_89 27.12.2010 14:26

Moje doświadczenia z szynobusem do Balic są jak najbardziej pozytywne.

Z osiedla "50", schody ruchome na peron, szynobus już czeka, po 15 minutach wysiadka w "lesie", gdzie stał już autobus i w dwie minuty dowiózł mnie pod drzwi :) Ale wiadomo, te 400 metrów dodatkowych torów jest potrzebne i mam nadzieję, że szybko je podciągną pod sam terminal.

Na dojazd autem też nie narzekam, bo jadąc z południa miasta wystarczy wjechać na A4, by po 10 minutach zostawić auto na nowym parkingu wielopoziomowym :)


Wszystko idzie w dobrym kierunku :-)

Matejas_ 27.12.2010 14:27

Połączenie stacji PKP w Kłaju z pętlą autobusową w Soboniowicach :rotfl:

Europa po krakowsku, według Jacku Majchrowsku
http://michaljaros.pl/blog/wp-conten...08/balice1.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028673)
Moje doświadczenia z szynobusem do Balic są jak najbardziej pozytywne.

Z osiedla "50", schody ruchome na peron, szynobus już czeka, po 15 minutach wysiadka w "lesie", gdzie stał już autobus i w dwie minuty dowiózł mnie pod drzwi :)

Masz to szczęście, że od nas akurat jedzie tramwaj tunelem :rotfl:
Jeśli zaś chodzi o same Balice... nie każdego rajcują czasy głębokiej komuny :P Chyba, że władze miasta chcą w ten sposób podkreślić, iż przez dziesiątki lat byliśmy za "żelazną kurtyną" i zawsze mieliśmy ze wszystkim pod górkę, a turysta przyjeżdżając do Krakowa może się w ten sposób solidaryzować z naszymi problemami :lol:


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028673)
Na dojazd autem też nie narzekam, bo jadąc z południa miasta wystarczy wjechać na A4, by po 10 minutach zostawić auto na nowym parkingu wielopoziomowym :)

Wszystko idzie w dobrym kierunku :-)

Ja również nie narzekam, bo od granicy z RFN dzieli mnie zaledwie jedno skrzyżowanie ze światłami :D
Jednak pamiętaj, że nie każdy ma ten komfort co my.

Siwy_89 27.12.2010 14:42

Wiem, dlatego mówię o swoich doświadczeniach ;-)

5 i 51 też jeździ tunelem :-p

Matejas_ 27.12.2010 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028679)
Wiem, dlatego mówię o swoich doświadczeniach ;-)

5 i 51 też jeździ tunelem :-p

Żeby te plusy nie przesłaniały Ci minusów to pamiętaj, że 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 i 40 nie jeżdżą tunelem :rotfl:




OT: Był ktoś ostatnio na RDA? Zrobili coś z tą elewacją i płytkami które spadły na klatkach schodowych?

Siwy_89 27.12.2010 14:56

Ode mnie z osiedla na Dworzec Główny Tunel, jeżdzą tylko dwie linie. Siedem z nich jeździ inną trasą.

A że Kraków to nie Malta, to można sprawdzić w rozkladzie, o której jedzie właściwa linia ;-)

I pamiętaj, że istnieją w Krakowie węzły przesiadkowe, choćby Rondo Mogilskie :)


PS. Wam się w ogóle coś podoba w Krakowie? :)

Matejas_ 27.12.2010 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028687)
PS. Wam się w ogóle coś podoba w Krakowie? :)

Gdybym miał wymieniać wszystko co mi się podoba musiał bym siedzieć ze 2 dni... niestety jednak wszystko co mi się podoba powstało przed XIX wiekiem :rotfl:

orzeu 27.12.2010 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1028651)
Zarzut był, że Kraków stawia tylko na turystykę, a nie przyciąga inwestorów.

Już teraz mogą wybrać Mołdawię. I "samo" mogło się również zrobić w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i innych miastach.

Nie przyciaga. Outsorcing to inwestor za przeproszeniem padlinożerczy, pojawia sie tam gdzie nie ma innych bo wie ze nie bedzie mial duzej konkurencji i latwiej pozyska ludzi wyksztalconych (chocby i w miare).
Tam sie samo nie zrobilo bo wiedzieli ze bedzie trudniej znalezc pracownikow za 2 tys. niz u nas.

Siwy_89 28.12.2010 02:51

http://i54.tinypic.com/25kkgb7.jpg

Remont parkingu za kilka milionów. Genialne.

A parking na groblach niech stoi pusty ;-)

adam_09 28.12.2010 17:39

jak kosztuje 7 zł za h to niech sp...lają

iiYama 28.12.2010 22:47

Droga S7: będą blokady z Palikotem w tle?
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...-tle,id,t.html

Inicjatorzy walki o przywrócenie finansowania budowy drogi S7 z budżetu państwa dają małopolskim samorządowcom dwa dni na podjęcie efektywniejszej walki o drugi odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa. W przypadku bezczynności polityków zapowiadają pikiety i blokady dróg. Pomoc przy organizacji manifestacji zaproponowali im już członkowie Ruchu Poparcia Palikota.

7 kotów 29.12.2010 08:58

polaczenie Lotnisko - dworzec glowny to sluszna koncepcja, ale do dupy wykonanie. To mniej wiecej tak jak ta nieszczesna fontanna na Rynku.

dj_ibutti 29.12.2010 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1029042)
jak kosztuje 7 zł za h to niech sp...lają

Nawet 3,5 za h. to by było za dużo... W strefie za 3'ke się parkuje, a znaleźć miejsce wcale tak trudno nie jest...

Siwy_89 02.01.2011 02:56

http://i56.tinypic.com/200fk2e.jpg

WOW NIGHT, był ktoś? Jak wrażenia?

Siwy_89 07.01.2011 06:04

Ruszyła budowa Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, nowej inwestycji Krakowskiego Parku Technologicznego na terenie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Pychowicach.

Głównym celem projektu jest:
Stworzenie ośrodka wspierającego tworzenie i rozwój przedsiębiorstw ICT aktywnie uczestniczących w tworzeniu gospodarki opartej na wiedzy w Polsce poprzez wzmocnienie instytucjonalne i infrastrukturalne Krakowskiego Parku Technologicznego.

http://i56.tinypic.com/5wgz1g.jpg

Kocur 08.01.2011 10:40

Cytat:

Władze Krakowa podpisały Kartę Brukselską, gdzie zobowiązano się do osiągnięcia minimum 15-proc. udziału rowerów w ruchu miejskim do 2020 roku
Cytat:

W projekcie tegorocznego budżetu na samodzielne inwestycje w infrastrukturę rowerową nie zarezerwowano ani złotówki.

Szkoda, zwłaszcza że "w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, że do realizacji właściwie od ręki są projekty dróg rowerowych za ponad 3,3 mln zł" już nie mówią że sam jeżdżę i jesteśmy sto lat za murzynami jeśli chodzi i infrastrukturę rowerową :-/

Siwy_89 10.01.2011 18:27

Opublikowano raport firmy doradczej PwC (wcześniej: PricewaterhouseCoopers), która zmierzyła kapitał rozwojowy polskich miast na podstawie rozmaitych danych z lat 2006-2010. Podobnie jak cztery lata temu, gdy powstał pierwszy raport o miastach, PwC zmierzył w nich: jakość życia, inwestycji, finansów, infrastruktury, wizerunku i kultury, instytucji oraz potencjał ludzki.

Generalnie prezentujemy się tak:

http://i53.tinypic.com/10xuhj7.jpg


Więcej:

http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/...t%20Polski.htm

Kocur 10.01.2011 18:42

Szkoda że nie napisali nigdzie jakie współczynniki biorą pod uwagę licząc "jakość życia".
No i wyszło szydło z wora - niestety "finanse".

Liczenie średniej z wymienionych czynników uważam za totalny idiotyzm. Ale widocznie lepiej brzmi na raporcie - PwC jest znane z zamiłowania do produkowania raportów :)



edit:ok, przeoczyłem to o jakości.

Siwy_89 10.01.2011 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1034286)
Szkoda że nie napisali nigdzie jakie współczynniki biorą pod uwagę licząc "jakość życia".
No i wyszło szydło z wora - niestety "finanse".



Napisali.

"Przy pomiarze KJZ bierzemy pod uwagę cztery aspekty jakości życia: stan środowiska naturalnego, poziom usług medycznych, poziom usług edukacyjnych i poczucie bezpieczeństwa."


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1034286)
No i wyszło szydło z wora - niestety "finanse".

Zadłużenie się kłania. Niestety.

adam_09 10.01.2011 20:07

już kilkakrotnie o tym pisałem i będę pisał aż do usr..nej śmierci. Niech w końcu podadzą medianę tych zarobków a nie średnią. Średnio to u mnie w firmie zarabia się 5 tys netto. A mediana wynosi 2 tys netto. Z psem na spacerze mamy średnio po 3 nogi. Tyle w temacie.
Ja nie wiem skąd są te wszystkie czerpane. Z kimkolwiek ze swoich znajomych nie rozmawiam to średnie wynagrodzenie to 2 tys/netto.

Siwy_89 10.01.2011 21:03

adam, ale w tym raporcie, jeśli chodzi o punkt "finanse" chodzi w głównej mierze o finanse miasta :-)

"Kapitał Źródeł Finansowania należy rozumieć jako zdolność miasta do sfinansowania projektów niezbędnych do rozwoju. Dobrze rozwinięty KZF oznacza, że miasto jest w stanie zdobyć odpowiednio duże fundusze na ten cel, a jednocześnie umiejętnie zróżnicować źródła ich pochodzenia."

adam_09 10.01.2011 22:45

wiem, ale tak mi się przypomniało to napisałem :D

Kocur 10.01.2011 22:50

Może pod koniec pierwszego kwartału podadzą dane o zarobkach dla największych miast Polski.

Chociaż biorąc pod uwagę ostatnie dane gdzie dogania nas Bydgoszcz, "największe" nie brzmi już tak dumnie ;)

OSC.N. 11.01.2011 08:55

Jak z tego raportu wyłączymy "Kultura i wizerunek", gdzie obecna sytuacja i bieżące zasługi mają minimalne znaczenie, bo dzięki zabytkom Kraków jest "samograjem", to plasujemy się na szarym końcu...

Siwy_89 11.01.2011 14:33

Budżet Krakowa przeznaczony na kulturę, w przeliczeniu na głowę mieszkańca należy do najwyższych w Polsce. Liczba przedstawień i koncertów kształtuje się na poziomie średniej dla 7 miast, natomiast liczba festiwali teatralnych oraz festiwali muzyki poważnej jest znacznie wyższa od średniej.

Też się samo zrobiło?


Średnia bez kultury i wizerunku:

Warszawa: 136
Poznań: 109
Wrocław:106
Kraków: 104
Katowice: 100
Trójmiasto: 96
Łódź: 87

Proponuję wyłączyć jeszcze "Infrastrukturę" i "Inwestycje". A najlepiej zostawić jeden dział - Finanse. Wtedy twe słowa o "plasowaniu się na szarym końcu" będą miały sens.

Kocur 11.01.2011 14:52

A wiesz że mamy najmniejsze imprezy ale najdroższe :)

Wiele razy było pisane w różnych mediach że Krakowskie festiwale pożerają masakryczne pieniądze w odniesieniu do efektów i promocji jaką niosą ze sobą. Poza tym porównaj ceny wejściówek na nasze imprezy do imprez w Spodku czy na Torwarze czy na Malcie w Poznaniu oraz zespoły czy pojedynczych artystów biorących udział w imprezach.

Najwyższe nakłady akurat mogą świadczyć o niegospodarności ;)

Post OSC.N daje oddaje właśnie bieżący obraz sytuacji.

Siwy_89 11.01.2011 15:42

Ja akurat czytałem kompletnie odmienne teksty na temat krakowskich festiwali i działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego. Nawet Kracik vel "zrobię wszystko" zachwalał tę instytucję.


Przy pomiarze kapitału kultury i wizerunku wzięto pod uwagę:
- generalne opinie o mieście
- kulturę wysoką
- kulturę życia codziennego

Nie można więc mówić, że wszystko "samogra" dzięki zabytkom.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1034447)
Post OSC.N daje oddaje właśnie bieżący obraz sytuacji.

Si. Jedno zdanie OSC.n oddaje bieżący obraz sytuacji. Wszelkie inne raporty i opinie nie mają znaczenia ;-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl