Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Komórki... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=321)

Zola 25.06.2011 12:53

Jesli bylo, to sorry - polecacie HTC WILDFIRE?

tarantulaw2 25.06.2011 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 1116351)
Jesli bylo, to sorry - polecacie HTC WILDFIRE?

Nie. Kiepska rozdzielczość ekranu (240x320, podczas gdy nominalna to 320x480 - przez co dużo programów nie chce działać). Zresztą, możliwości tego telefonu są nieadekwatne do ceny.

Bąbel 26.06.2011 10:29

Jeśli mógłbym polecić jakiś telefon to tylko i wyłącznie - HTC DESIRE HD. Nigdy nie bylem przekonany do smartfonow, ale dzięki temu zmieniłem zdanie, mam go pół roku i nie znalazłem wad.

boczek 27.06.2011 02:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1116356)
Nie. Kiepska rozdzielczość ekranu (240x320, podczas gdy nominalna to 320x480 - przez co dużo programów nie chce działać). Zresztą, możliwości tego telefonu są nieadekwatne do ceny.

Nie zgodzę się co do ceny że jest nieadekwatna do możliwości. Właśnie że cena jest b. dobra.

Znajdź mi drugi tel. za 600 zł, z aparatem 5mpixeli, kartą 8 gb, radiem, przeglądarką www którą przy powiększeniu tekstu, automatycznie ustawia się tak, że tekst " nie rozjeżdża się na cały wyświetlacz. ( Może to żadna nowość, ale w symbianach w nokii tego nie ma, bardzo wygodna rzecz jak dla mnie ).

Poza tym opcja automatycznego wyciszana dzwonka jak ktoś dzwoni, gdy zbliżasz dłoń do telefonu jest też ciekawym dodatkiem. No i android shop bardzo ciekawym dodatkiem jest. Ściągasz za friko ile wlezie gier i programików i jest co robić w pracy na przerwie ;-).

Także ja polecam.


@bąbel - Desire HD to co ? 7 pixeli masz ? Jakośc HD robi swoje, zajebiste zdjęcia i materiały video, to fakt.

Ale z 500 zł droższy od Wildfire`a co ?

Bąbel 27.06.2011 08:24

8mpx, procesor 1ghz, 8gb wbudowanej pamieci, wyświetlacz 4,3 cala, wszystko fajnie widać, czy to gry,czy filmy i zdjęcia, no i nowy android 2,3 co za tym idzie, szybszy dużo, ładniejszy interfejs, dużo więcej aplikacji w android market, więc bez porównań do wildfire'a.

tarantulaw2 27.06.2011 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez boczek (Post 1117131)
Znajdź mi drugi tel. za 600 zł, z aparatem 5mpixeli, kartą 8 gb, radiem, przeglądarką www którą przy powiększeniu tekstu, automatycznie ustawia się tak, że tekst " nie rozjeżdża się na cały wyświetlacz. ( Może to żadna nowość, ale w symbianach w nokii tego nie ma, bardzo wygodna rzecz jak dla mnie ).

Używana Motorola Milestone, LG P500 i Swift (tylko mają 3,2 ale robią b. ładne zdjęcia) i wszystkie Samsungowskie Galaxy, które mieszczą się w tej cenie. Oprócz Spicy.
Ustawienie tekstu jest w każdym telefonie z Androidem, bo to kwestia przeglądarki Androida. Tak samo od dawna to jest na Operze Mini i Mobile.
A karta 8GB to żaden bajer. Za ok. 35-40 zł znajdziesz nową na allegro.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez boczek (Post 1117131)
Poza tym opcja automatycznego wyciszana dzwonka jak ktoś dzwoni, gdy zbliżasz dłoń do telefonu jest też ciekawym dodatkiem. No i android shop bardzo ciekawym dodatkiem jest. Ściągasz za friko ile wlezie gier i programików i jest co robić w pracy na przerwie ;-).

Program do wyciszania dzwonka znajdziesz w Markecie, a Android Market jest w każdym telefonie na Androidzie. Poza tym, Market jest też na Symbianie (Ovi sklep), iOS, Windows Phone 7, Bada OS.

boczek 27.06.2011 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1117168)
Używana Motorola Milestone, LG P500 i Swift (tylko mają 3,2 ale robią b. ładne zdjęcia) i wszystkie Samsungowskie Galaxy, które mieszczą się w tej cenie. Oprócz Spicy.
Ustawienie tekstu jest w każdym telefonie z Androidem, bo to kwestia przeglądarki Androida. Tak samo od dawna to jest na Operze Mini i Mobile.
A karta 8GB to żaden bajer. Za ok. 35-40 zł znajdziesz nową na allegro.



Program do wyciszania dzwonka znajdziesz w Markecie, a Android Market jest w każdym telefonie na Androidzie. Poza tym, Market jest też na Symbianie (Ovi sklep), iOS, Windows Phone 7, Bada OS.

W porządku, każde ma jakieś oczekiwania w stosunku do telefonu. Mnie za tę cenę - 600 zł nowy wildfire odpowiadał. Może i Galaxy czy Milestone są lepsze, ale widzisz - używane.

Jak ktoś chce kupić przyzwoitą nówkę, to polecam mu wildfire`a.

Bąbel 27.06.2011 21:30

tarantulaw2 zgadzam się z Tobą, ale co do marketu, to nie każdy telefon ma ten sam asortyment do wyboru, lepszy model większy wybór.

Mistel 27.06.2011 21:59

Opłaca się jeszcze kupowac nokię 5500 sport?

maciekTSW 27.06.2011 22:58

Też jestem zielony w tym temacie, ale co sądzicie o samsungu monte. Wiadomo że za 300zł nie będzie taki świetny ale do dzwonienia, sporadycznego przeglądania internetu przez wifi, oraz jako odtwarzacz mp3 chyba wystarczy.. :)

kriz69 27.06.2011 23:22

mam sytuacje taka chcialem sie przeniesc z playa do plusa ale troche pochopnie podjalem ta decyzje i chce to anulowac i pozostac jednak w playu. podpisalem papiery w sklepie plusa ze jestem zdecydowany przeniesc nr i kazali czekac do 30 czerwca czy moge jakos zblokowa to przenoszenie ??

Voin 28.06.2011 09:06

@MaciekTSW
Za podobną cenę o wiele bardziej opłaca się zakupić ZTE Blade[Orange San Francisco]. Ma Androida, lepszy ekran, szybszy procesor, można go podkręcić.

miba 28.06.2011 09:29

A nie chce ktoś Nokii 8800 Arte, bądź Nokii 8800 Carbon Arte?
Z ojcem zmieniamy telefony, a biorąc pod uwagę ich stan techniczny z czystym sumieniem mogę je polecić, bo raz, że wyglądają, dwa, że służą tylko do dzwonienia i pisania, trzy, że bateria trzyma kilka dni w każdym :)

Zaintreresowani - pw :)

Żmijka 01.07.2011 21:22

Mam xperie 10mini pro. W orange używana. Co zrobić żeby korzystać w niej z fb gdy nie jestem w zasięgu wifi? Bo narazie działa mi jak mam wifi a jak jestem poza to nie ... pewnie musze coś skonfigurować. Ale gdzie/jak ect? Tak samo chętnie bym gmaila skonfigurowała.

I gdzie w tym telefonie zmienić czas po jakim się blokuje? Bo blokuje się po kilku sek co jest dość uciążliwe ...

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będę wdzięczna :)

boczek 01.07.2011 22:03

jak Ty korzystasz z lustrzanki, jak nie umiesz neta w komórce włączyć ?

Żmijka 01.07.2011 22:10

No kiedyś ktoś mi włączył i tak sobie używam ... ale metodą on/off :(

Lepiej Ci? To sie ciesze. Teraz przykozacz 2 raz i odp na pytania. Prosze.

rising_from_the_dead 01.07.2011 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 1119855)
Mam xperie 10mini pro. W orange używana. Co zrobić żeby korzystać w niej z fb gdy nie jestem w zasięgu wifi? Bo narazie działa mi jak mam wifi a jak jestem poza to nie ... pewnie musze coś skonfigurować. Ale gdzie/jak ect? Tak samo chętnie bym gmaila skonfigurowała.

I gdzie w tym telefonie zmienić czas po jakim się blokuje? Bo blokuje się po kilku sek co jest dość uciążliwe ...

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będę wdzięczna :)

Po pierwsze sprawdz czy masz 3G włączone (ustawienia połączeń/sieci) choć na 2g też net powinien hulać tylko wolniej. Zapewne masz włączone korzystanie z netu tylko gdy jesteś w zasięgu netu bezprzewodowego. Musiałbym miec w ręce coś na androidzie, ale wchodzisz w ustawienia i tam poszperaj, w Łącza albo jak jest to w komunikacji powinno coś być o łączeniu się z netem, bedziesz miała tam WIFI tylko.

Gmail konfiguruje się zaraz po starcie telefonu, w głównym menu powinna gyć ikonka to tam trza z nią pomącić :]

tak ogólnikowo

boczek 01.07.2011 22:39

a jak nie masz tej ikonki gmail`a, to zadzwoń do pomarańczy i poproś żeby raz jeszcze Ci przesłali ustawienia WAP i poczty.

Wtedy zapiszesz tego sms-a i będzie hulać.

Krolik 02.07.2011 05:33

iPhone 4

- jakies aplikacje sportowe godne polecenia z polskiego podwórka .... ??

PS
Może sie doczekam jakiejs aplikacji Wisły ??

Maras 02.07.2011 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krolik (Post 1119978)
iPhone 4

- jakies aplikacje sportowe godne polecenia z polskiego podwórka .... ??

PS
Może sie doczekam jakiejs aplikacji Wisły ??

Tez na to czekam.....

tarantulaw2 02.07.2011 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez boczek (Post 1119878)
jak Ty korzystasz z lustrzanki, jak nie umiesz neta w komórce włączyć ?

Lustrzanka a Android dla początkującego to dwie różne bajki.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 1119855)
Mam xperie 10mini pro. W orange używana. Co zrobić żeby korzystać w niej z fb gdy nie jestem w zasięgu wifi? Bo narazie działa mi jak mam wifi a jak jestem poza to nie ... pewnie musze coś skonfigurować. Ale gdzie/jak ect? Tak samo chętnie bym gmaila skonfigurowała.

I gdzie w tym telefonie zmienić czas po jakim się blokuje? Bo blokuje się po kilku sek co jest dość uciążliwe ...

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będę wdzięczna :)

Ustawienia (strzałka w górę i tam w ustawienia) -> Opcje bezprzewodowe (druga opcja) -> Sieci komórkowe (ostatnia opcja) -> Zezwól na przesyłanie danych (druga opcja).

Podawałem w nawiasach która opcja, bo nie pamiętam jak to się wszystko dokładnie nazywało, tylko wizualnie pamiętam która opcja ;).

Co do Gmaila -> podnosisz tą strzałkę na pulpicie -> klikasz na Gmail -> dajesz mam już konto (zakładam że je masz) -> wpisujesz login i hasło, klikasz dalej i powinno się połączyć. Może się zdarzyć tak, że nie połączy za pierwszym razem, wtedy próbuj kilka razy, gorzej, jak i wtedy nie zadziała, bo wtedy prawdopodobnie czeka Cię reset do ustawień fabrycznych..

Co do blokowania, to prawdę powiedziawszy nie wiem jak z tym jest w X10 mini, ale w moich wszystkich Androidach też mnie to wnerwiało, i jedynie co to musiałem się do tego przyzwyczaić, bo nie dało się tego nigdzie zmienić..

Bąbel 02.07.2011 09:25

w Moim Htc Desire Hd da się zmieniać czas blokowania:)

tarantulaw2 02.07.2011 10:28

U mnie w Swifcie i w X8 (nota bene na sofcie CM7 przeportowanym z X10 Mini Pro, i na oryginalnym) się nie dało.

Bąbel 02.07.2011 10:46

wszystko zależy od ustawienia czasu wygaszacza, oraz opcji oszczędności energii, najlepiej mięć ją wyłączoną.

Św. Mikołaj 02.07.2011 17:13

Siema, szukam sobie jakiegoś smartfona a że nie za bardzo orientuję się w tym temacie może coś polecicie?
Potrzebny mi jest głównie do Muzyki i internetu i żeby dobrze się na nim pisało i oczywiście jak najtaniej
Pozdro

tarantulaw2 02.07.2011 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Św. Mikołaj (Post 1120165)
Siema, szukam sobie jakiegoś smartfona a że nie za bardzo orientuję się w tym temacie może coś polecicie?
Potrzebny mi jest głównie do Muzyki i internetu i żeby dobrze się na nim pisało i oczywiście jak najtaniej
Pozdro

Ograniczenie cenowe?

Św. Mikołaj 02.07.2011 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1120172)
Ograniczenie cenowe?

do 1 koła spoko, ale nie musi powalać na kolana, nie musi być najnowszy, byleby dobrze obsługiwał te funkcje o których napisałem.

art 03.07.2011 10:56

A może ktoś się orientuje jak ściągnąć RunKeepera (http://runkeeper.com/) na komórkę z WM7? (HTC HD2). Próbowałem już chyba wszystkiego, ale w Marketplace nie ma może znaleźć (zmieniałem na rożne kraje, nie tylko Polski region), a w necie w Zune (ustawiony na USA) tez nie ma takiej aplikacji.

Z góry dzięki jak ktoś coś wie!

Bąbel 03.07.2011 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Św. Mikołaj (Post 1120212)
do 1 koła spoko, ale nie musi powalać na kolana, nie musi być najnowszy, byleby dobrze obsługiwał te funkcje o których napisałem.

samsung galaxy s,fajny telefonik;)

Kolumbus 04.07.2011 15:34

również polecam Galaxy S, jakość wyświetlacza powala


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl