![]() |
Dobry artykuł o ogrodniku
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-zdjecie-warte |
32 lata kończy dzisiaj Kuba 100 lat zdrowia i powrotu do Wisełki
|
Brlek po raz pierwszy wyszedł w wyjściowym składzie Genoi, zagrał 77 minut i dostał żółtą kartkę.
|
Cytat:
https://www.flashscore.pl/mecz/bHLT3...zczegoly-meczu |
Jak zagral?
|
https://twitter.com/janekx89/status/942754023425347584
hmm ... Cytat:
|
Czyli znów tracimy Dyrektora Sportowego Akademii...
oby nie. |
Musial dlugo byl dyrektorem akademii?
|
Cytat:
Od lipca tego roku. Jeżeli to prawda to długo nim nie pobył. |
Moze Junco wyciagnie jakiegos mlodego zdolnego z Hiszpanii?
|
Cytat:
|
Kazimierz Moskal nowym szkoleniowcem Sandecji Nowy Sącz.
|
Petar dziś cały mecz z Juve rozegrał :)
|
Jeżeli to prawda, to niezły kontrakt ktoś podpisał z naszym byłym trenerem...
|
Loeser z Meresińskim :)
Tak na poważnie, uważam że jego kontrakt był bardzo niski. Jemu chodziło raczej o to żeby w Wiśle mógł się pokazać. Teraz na pewno nie pójdzie do 3 ligi, tylko już może do drugiej.w końcu może się chwalić, że wyciągnął pierwszoligowca z przepaści |
Cytat:
Kompletna amatorka. |
o to już trzeci temat w którym rozmowa o tym...
|
Dzisiaj rano opublikowana została kolejna rozmowa z byłym trenerem:
http://eurosport.interia.pl/klub-wis...wy,nId,2481082 To czego obawialiśmy się, przy chwili jego zwolnienia, czyli kolejna prawnicza wojenka i ryzyko dodatkowych kar i płatności przed klubem... |
Myślę że jemu chodzi o to że nie został zwolniony ze stanowiska trenera tylko że jest zwolniony z obowiązku trenowania czyli będzie otrzymywał pensje (pewnie niewielką, ileż on mógł mieć jako noname) ale nie może podjąć pracy w innym klubie. A on by pewnie chciał chapnąć należne wynagrodzenie do końca umowy tj. czerwiec 2019 i sobie pójść zarabiać do innego klubu. A tu zonk...
|
Cytat:
Cytat:
Najśmieszniejsze jest to jak dwukrotnie stawia się w pozycji mentora jeśli chodzi o sposób zarządzania klubem bo "jest 30 lat w futbolu" xD |
Czas zacząć pisać "Wisła Kraków sen o potędze" vol.2
|
Jemu płacą za te wywiady ? jakoś żaden inny trener nie płakał tak jak on...wywiad robiony na ulicy ?
|
Bardzo ciekawym jest, że rzekomo nie dostaje pieniędzy a jakimś cudem przedłużamy Małeckiego, Sadloka, kontraktujemy Wasyla, znajduje się hajs dla Carrilllo i potencjalnie spora podwyżka plus kontrakt dla Carlitosa...
|
Trafna uwaga Bob.
Zastanawiam sie na ile zarzad jest ogarniety, a na ile pewne sytuacje wygladaja na pro. Teraz bedzie mozna sie przekonac w 100 proc jak to jest. Jesli dotrzymali starannosci i placili zaleglosci "na czas" to Kiko nic nie moze zrobic w sadzie. Tzn isc moze, ale niczego nie wygra. Jesli bylo opoznienie ponad 3 msc to sprawa jest zamknieta. Ramirez bedzie bez kontraktu a klub bedzie musial wyplacic pozostala kwote wynikajaca z kontraktu tak jakby go Ramirez wypelnil. Mysle jednak, ze Kiko jest w ciezkiej dupie. Juz mu uciekla praca w Sandencji, pewnie ucieka jakas inna. Bo jako frustracje odczytuje te wypowiedzi. Czlowiek, ktory jest pewny swego w takiej sytuacji idzie do sadu bez zapowiadania tego kilka razy w mediach a do czasu rozwiazania sprawy odpoczywa w zaciszu domowym. Potem egzekwuje swoja kase a w miedzyczasie juz gdzies szuka roboty. A tutaj jest placz, za placzem, mocno emocjonalny, pokazujacy, ze jednak jest cos na rzeczy. Poza tym Kikus nie wspomnial o klauzuli jaka mial, tj okreslona ilosc punktow w ostatnich 10 meczach. Sprytnie uciekl od pytania o klauzule a dziennikarzyna niestety nie dopytala jak nalezy (moze nie chciala). Jakos czuje dziwny spokoj w tej sprawie :-) |
PS. Pomijam, ze Kikus leje we wlasno gniazdo kazda kolejna wypowiedzia. Kazdy prezes klubu piec razy zastanowi sie czy chce trenera, ktory po zwolnieniu bedzie sie w taki sposob wypowiadac o jego klubie i nim samym.
|
a propo powyższego: nam jednak nie dała do myślenia ta "konferencja" na ulicy, ba wręcz była w Polskich mediach przedstawiana jako fajna ciekawostka
|
Cytat:
|
czy tego w-f iste nie mozna bylo trzymac w klubie ? jako asystenta nowego trenerea , treanera dzieci itp itd ?? oczywiscie w charakterze gdzie nikt by sie nie liczyl z jego zdaniem i olewal go z gory na dol ??/ nie mozna by mu bylo obrzydzic zycia w krakowie zeby sam rozwiazal umowe ???
|
Dla rozluźnienia....Spotkałem dziś Miśkiewicza. Sympatyczny chłop i ma nadzieję kiedyś wrócić do Wisły...
|
Z tych wywiadów wcale nie wynika, że nie było płacone przez 3 miesiące z rzędu. Kiko obrusza się, że Październik nie rozliczony, a już jest Grudzień (i tak wylicza, że trzeci miesiąc nie płacone:D). Tyle, że jeśli kontrakt nie stanowi inaczej to Wisła może wypłacać Październik do 15 Listopada - także miesiąc z hakiem opóźnienia.
Coś mi się wydaje, że pan espaniola próbuje błysnąć w mediach naszym kosztem. Po tych jego żenujących wywiadach cieszę się, że się go pozbyliśmy. |
Cytat:
edit: Dodam jeszcze disclaimer dla opornych. Chociaż byłem sceptyczny wobec zwalniania Ramireza, to nigdy nie byłem jego fanem. Jako jeden z pierwszych krytycznie oceniłem też już jego pierwszy wywiad po zwolnieniu. Należy go spłacić i niech znika. |
Ale co oszukuje?
Klub może wywalić trenera na zbity pysk w każdej chwili. W takiej sytuacji mogą się zdarzyć 2 rzeczy : - klub i były trener się dogadują i rozwiązują umowę za porozumieniem stron. - nie dogadują się i trener ma płacone jak w umowie, ale nie może podjąć pracy gdzie indziej. Wisła w takim wypadku nadal może żądać od swojego pracownika świadczenia usług tj trenowania (tu od treści kontraktu zależy czy można to rozciągnąć na drużyny młodzieżowe albo bycie drugim lub trzecim trenerem). Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka, a Ramirez tego oczekuje. Nie podoba mu się propozycja Wisły odnośnie rozwiązania to niech sobie posiedzi na tyłku do końca kontraktu, chce trenować gdzie indziej - niech rozwiąże umowę i sobie zarabia w nowym klubie. Gdzie tu widzisz problem? Śmieszne jest to, że niektórzy byli tak zapatrzeni w Ramireza, że teraz patrzą na wszystko oczami Kiko i nawet nie próbują na sprawę popatrzeć OBIEKTYWNIE JAK POSTRONNI OBSERWATORZY. O patrzeniu mając na względzie dobro klubu na pierwszym miejscu nawet nie zamierzam wspominać, bo taka zmiana optyki jest ewidentnie niemożliwa. A Kiko w wywiadach się miesza - najpierw mówi o trzech miesiącach, po czym przytacza ponad miesięczne opóźnienie jako dowód. Mówi, że klub nie stać na nowe technologie, bo nie mógł kupić kamizelek GPS za jakąś absurdalną kwotę, a Pani Marzenie ewidentnie chodziło o dużo tańsze i bardziej dostępne technologie (podejrzewam, że chodziło o badania organizmów piłkarzy i dostosowywanie do nich obciążeń fizycznych jednostek treningowych). Generalnie jeśli czytać między wierszami, to wszystko jest jasne jak na dłoni. Kiko się wkurzył bo go pogoniono. Nie widzę tu żadnego oszukiwania ze strony klubu. Chyba, że dla Ciebie takim zachowaniem jest samo zwolnienie trenera, gdy się nie jest z niego zadowolonym. W takim razie każdy klub w Europie oszukuje. Pewnie z punktu widzenia Kiko tak to wygląda. Kiko dostał kontrakt jak każdy pracownik, klub z niego zrezygnował. Takie prawo Wisły. Teraz Klub musi ponieść konsekwencje - czyli musi Kiko płacić do końca kontraktu za siedzenie na tyłku, chyba że ten podpisze kontrakt gdzie indziej. Jest jeszcze kwestia zawartego w kontrakcie minimum punktowego w 10 ostatnich meczach. Jeśli faktycznie Kiko nie spełnił tego warunku to klub może go pożegnać, jeśli (JEŚLI) ten punkt jest odpowiednio napisany. Zakładając, że tak jest - żaden sąd Kiko nie pomoże, a Wisła może go po prostu wywalić bez żadnych konsekwencji - i podkreślam BEZ ZŁAMANIA USTALEŃ. |
Mylisz się s1mone. Jasne klub może wywalić każdego o każdej porze. Ale niech robi to z klasą, a nie jak dziad.
|
Rany boskie, a co jest dziadowskiego w zwolnieniu Ramireza? Zrezygnowali z jego usług w sposób, jaki robi zdecydowana większość klubów na świecie.
Czy kibice Wisły naprawdę muszą mieć tę manierę dopierdzielania się do absolutnie każdego działania w klubie? |
Był leszcz, nie ma leszcza. Zamiast się cieszyć to Wy się jeszcze nad tym rozwodzicie.:alleluja:
|
Ciekawe po ilu kolejkach będziesz zwalniał nowego trenera...
|
Cytat:
Zaś co do kontraktu to pamiętam, że Wdowiec rzucił papierami i przegrał. Więc ufam, że pani prezes rozwiązała kontrakt (być może może nie koniecznie ona!) być może zbyt nerwowo ale zgodnie z literą prawa. Zarząd nie jest jednoosobowy więc mogły być przeróżnie tarcia. |
RAMIREZ rzychodzac Wisly doznal szoku.. zarobki, stadion, kibice, mecze transmitowane w telewizji, wizyty w studio canal+, udzielanie wywiadowow dla gazet, full dziennikarzy w przed i pomeczowych konferencjach. Po prostu wielka pilka i zainteresowanie nią w porównaniu z tym co miał wcześniej prowadząc druzyne w meczu z ktorej transmisje raz w miesiącu przeprowadzila internetowa telewizja (400 osób ogladajacych online).
Widać było po nim ze jest tym wszystkim bardzo podniecony. Oddalby by wszystko by móc dalej byc w Wisle Kraków. Nawet jezeli mialby pod stolem zrobić swoje. To wszystko go przeroslo. W piz.de dostawalismy od wszystkich z TOP 8, kompromitacja w PP z Koroną. Jakos to wygladalo dzieki szczesciu w koncowkach meczu + geniusz Carlitosa. Ramirez przychodzil tutaj jako taki przygłup intelekualny, taki po pocieszny misio. Teraz sie kreuje na jakiegos kozaka, mowi ze 30 lat siedzi w powaznym futbolu, prawnikow wynajmuje, sądami starszy. Niech lepiej kupi bombonierke i wysle wladzom Wisly w ramach podziekowan ze to, ze sprawili mu największą niespodziankę w zyciu, a nie pie.rdoli ze Wisla jest mu jeszcze cos winna.. hahhaa |
Cytat:
|
Cytat:
Biorac pod uwage, to co napisales, domniemuje ze tak jest. Tak wiec, przedstaw Nam tutaj zgromadzonym nieswiadomym kibicom, jakiego to asa teraz bedziemy mieli w talii. Co sadzisz o jego analityku, i trenerze od przygotowania fizycznego? Jaki ma warsztat, jaka filozofie wyznaje, no i jak trzyma szatnie? To trener czy selekcjoner? e:krzaq dzieki :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl