Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

QBAS 30.04.2010 13:09

To niech jeszcze ktoś spisze listę pytań, które mamy jutro na wizytacji stadionu zadawać oprowadzającym grupy ekspertom ;) Niech oni wiedzą, że my wiem, że budowa nie idzie tak jak powinna.

Pod koniec dnia jakiś dziennikarz zada pytanie któremuś z przewodników: "i jak się oprowadzało?". Ten odpowie: "fajnie, tylko nie wiedziałem co ludziom powiedzieć, gdy pytali dlaczego sektor gości jest niezrozumiałej lokalizacji, dlaczego z wyborem krzesełek nikt nie konsultował się z SKWK, kiedy zostanie stadion oddany do meczy, a kiedy w całości itd".

Może zmusi to choć jednego z dziennikarzy do próby rozwikłania tych zagadek pierwszomajowych i cała prawda o tej budowie wyjdzie na światło dzienne i chociaż ostatnie niedoróbki i zaniechania przetargowe zostaną przyśpieszone

SpoXsteR 30.04.2010 13:38

czy to bedzie czyms zasloniete http://i42.tinypic.com/zuh060.jpg ( tak jak to jest na powstalych D i E http://i39.tinypic.com/fbg802.jpg )

czy to bedzie zasloniete http://i41.tinypic.com/29o39qf.jpg (tak jak to jest na Manchesterze http://i40.tinypic.com/nqzaeg.jpg czy Chelsea http://i41.tinypic.com/6r4mxl.jpg ) czy zamierzaja dac metrowa barierke i liczyc sie z konsekwencjami gdyby jakies dziecko przechodzilo obok balkoniku na wysokosci kilkudziesieciu metrow.. (a nawet i nie dziecko)

czy nie mozna zlikwidowac tych plotow przed D i E (i tej niepotrzebnej sciezki na 3 metry szerokosci jak przed jakims blokiem na osiedlu) wstawic tam niskie ploty i wchodzic wychodzic wejsciami w trybunach http://i41.tinypic.com/15etpnk.jpg ,http://i44.tinypic.com/281a4bl.jpga co za tym idzie bedzie lepsza akustyka i widok z dolnych rzedow (nie trzeba likwidowac fosy ktora i tak jest zabudowana)

czy te plastikowe szyby na D beda zlikwidowane co pomoze w kordynacji dopingiem (np. za bary) czy w polepszeniu wygladu opraw (np. kartoniad) i przy okazji mogliby tam wstawic wiecej lamp http://i39.tinypic.com/fbg802.jpg bo jak jest oprawa i plotno tam na gorze to calkowicie nie widac co tam pisze..

i najwazniejsze (moze beda osoby z klubu) czy SA zamierza storzyc muzeum wspolnie z TS-em (wszystkie pamiatki, trofea, zdjecia (koszykowka, siatkowka, gimnastyka itd..) i wstawic do muzeum na stadionie, jest tego mnostwo, wrazenie niesamowite.. a przeciez Wisla to Wisla

Arapaho 30.04.2010 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damian755 (Post 891066)
Na murawe to wystarczą 2 tygodnie i po sprawie.

2 tygodnie na obniżenie całego terenu o 80cm, położenie instalacji grzewczej, drenażu, instalacji zraszania,następnie murawy, ławki rezerwowych- nie możlwie - daje im na to min.1,5 miesiąca.Na Hutniku uwzględniając powiedzmy 3 tygodnie opóźnienia przez zimę trwało to 2,5 miesiąca

crazykaro 30.04.2010 14:40

A czy te odpowiedzi prezydenta mają jakąs moc prawną? Przecież w kwietniu mialy być ogłoszone przetargi na IT z tego co kojarzę z poprzednich odpowiedzi na wcześniejsze interpelacje

Gwiaździsty 30.04.2010 14:43

Metody jak u Łukaszenki na Białorusi. Może ten stadion ma duże znaczenie dla obronności kraju i wszelkie dane są tak chronione, że aby się coś dowiedzieć to trzeba mieć certyfikat NATO.
To jedyna tak utajnioniona budowa stadionu w Polsce.

QBAS 30.04.2010 14:47

Może to nie przypadek, że odpowiedź na tę Pana interpelację będzie PO dniu otwartym.. Pewnie jakaś konferencja będzie z udziałem prezydenta podsumowująca ten dzień na dwóch stadionach więc po co niepotrzebne pytania mają paść w świetle fleszy..

P.S. Drodzy urzędnicy, od samego czytania forum stadionu nam nie przybędzie. Weźcie się zatem do roboty.. ile herbaty można pić w pracy..

PiotrG 30.04.2010 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 891043)
ilu przetargów w sumie brakuje w tej chwili na stadionie, ma ktoś podsumowanie wszystkich?

Logicznie rzecz biorąc - jeden, na IT. Brnąc w obłęd - 4: IT, wyposażenie zachodniej, wnętrze północnej, murawa. Oby przetargi ograniczyły się do jednego, albo najlepiej do żadnego - procedury same w sobie sporo trwają, a później dochodzi ryzyko projektów. Zlecić pozostałe prace wykonawcy trybuny zachodniej, raz że ma już bazę, sprzęt i ludzi, dwa ma też już jakieś doświadczenie i kontakty od firm od IT, ze stadionu Legii; prace rozpoczną się znacznie szybciej.
Trzeba czekać na odpowiedź na interpelację, ale ja już praktycznie nie wierzę w powrót Wisły na stadion w sierpniu i oddanie całego obiektu w październiku. Obyśmy chociaż jeden mecz Wisły na całym stadionie w rundzie jesiennej zobaczyli...

Mishuh 30.04.2010 15:43

a tymczasem potwierdził się kosmiczny scenariusz - przy stadionie zaplanowano DWIE kasy :) co oznacza, że obsługa kibiców przed meczem potrwa od 42 do 125 godzin. I to przy optymistycznym scenariuszu - 30 sekund na osobę. Komuna wraca :)

maciekTSW 30.04.2010 15:45

Trzeba będzie kupić karnet.. :D

QBAS 30.04.2010 15:47

Przy dwóch kasach obsługa może potrwać dłużej, bo nie wiadomo czy będą chcieli ładować się w super nowoczesny system kart płatniczych czy zostaną przy dobrym, sprawdzony systemie gotówkowym ;) a wtedy wiadomo, że trzeba co kilkanaście minut kasjer musi biegać i rozmieniać "grube banknoty" ;)

Arapaho 30.04.2010 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 891116)
a tymczasem potwierdził się kosmiczny scenariusz - przy stadionie zaplanowano DWIE kasy :) co oznacza, że obsługa kibiców przed meczem potrwa od 42 do 125 godzin. I to przy optymistycznym scenariuszu - 30 sekund na osobę. Komuna wraca :)

^^^Skąd ten "news"?
Chwała Bogu ze czytają to forum , bo z niego więcej wynika niż z projektu i dokumentacji przetargowej:)

blackluk 30.04.2010 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 891116)
a tymczasem potwierdził się kosmiczny scenariusz - przy stadionie zaplanowano DWIE kasy :) co oznacza, że obsługa kibiców przed meczem potrwa od 42 do 125 godzin. I to przy optymistycznym scenariuszu - 30 sekund na osobę. Komuna wraca :)

Jakaś kosmiczna bzdura, jeśli coś piszesz to potwierdź to jakimiś dowodami, bo tak to każdy może sobie żucic co mu się zechce.

krakus76 30.04.2010 16:08

Hola hola. Gdzie Ci Wiślacy na śmierć i życie ? Nie będziecie wspominać Wisły na każdym meczu ? Jeżeli jednak bedziecie jak to tu zapowiadacie to kasy Wam nie będą potrzebne ;-) Każdy będzie miał wykupiony karnet a Ci przypadkowi kibice którzy nie kupią wcześniej biletu w tych osławionych kasach powinni sobie kupić (a niech stoją nawet po godzinie, a co, przynajmniej będą mieli motywację do zakupu karnetu).

QBAS 30.04.2010 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 891139)
Hola hola. Gdzie Ci Wiślacy na śmierć i życie ? Nie będziecie wspominać Wisły na każdym meczu ? Jeżeli jednak bedziecie jak to tu zapowiadacie to kasy Wam nie będą potrzebne ;-) Każdy będzie miał wykupiony karnet a Ci przypadkowi kibice którzy nie kupią wcześniej biletu w tych osławionych kasach powinni sobie kupić (a niech stoją nawet po godzinie, a co, przynajmniej będą mieli motywację do zakupu karnetu).

Miało być śmiesznie i uszczypliwie ale chyba nie wyszło..

Nie jestem kobietą, a chcę żeby damskie toalety były w dobrym stanie i odpowiedniej ilości.
Na wózku nie jeżdżę, ale chcę żeby na stadion osoby niepełnosprawne ruchowo mogły w dobrych warunkach mecze oglądać.
Kiełbaskę może dwa razy w życiu na stadionie kupiłem, ale chciałbym żeby nowy stadion przy Reymonta miał stoiska gastronomiczne na europejskim poziomie.

Teraz rozumiesz o co z kasami (jeśli to info jest prawdzie) chodziło? Musimy zwracać uwagę na wszystkie aspekty związane z budową naszego stadionu. No właśnie - NASZEGO. Urzędnikom na nim nie zależy. Traktują tę budowę jak kolejną modernizację skrzyżowania, a dla nas to historyczna chwila w ponad 100-letniej historii klubu

krakus76 30.04.2010 16:25

Ok. Załóżmy że 2 kasy to za mało. Niech ich będzie 20. Czy to za mało czy za dużo ? Nie wiem. Nie robiłem badań. Jednak jakieś założenia zapewne były robione przy projektowaniu stadionu (chociaż znając jak powstawał stadion może okazać się że ktoś czegoś nie przewidział). Bo może jest tak że te 2 kasy wystarczą w zupełności ? Dodatkowe kasy to dodatkowe koszty związane z budową stadionu, zmarnowana powierzchnia itp. Przecież w dobie informatyzacji jednak doczekamy się takiego okresu że nie trzeba będzie iść do okienka gdzie siedzi pani Czesia żeby kupić bilet. Są różne systemy np. indywidualne kody (tak jak w stacjach benzynowych) kótre otrzymuje się po wysłaniu sms.

Rozgraniczam tu kasy i kołowrotki. Z kas nie będą korzystały osoby które posiadają karnety, bilety.

Mishuh 30.04.2010 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 891151)
Ok. Załóżmy że 2 kasy to za mało. Niech ich będzie 20. Czy to za mało czy za dużo ? Nie wiem. Nie robiłem badań. Jednak jakieś założenia zapewne były robione przy projektowaniu stadionu (chociaż znając jak powstawał stadion może okazać się że ktoś czegoś nie przewidział). Bo może jest tak że te 2 kasy wystarczą w zupełności ? Dodatkowe kasy to dodatkowe koszty związane z budową stadionu, zmarnowana powierzchnia itp. Przecież w dobie informatyzacji jednak doczekamy się takiego okresu że nie trzeba będzie iść do okienka gdzie siedzi pani Czesia żeby kupić bilet. Są różne systemy np. indywidualne kody (tak jak w stacjach benzynowych) kótre otrzymuje się po wysłaniu sms.

Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że dwie kasy biletowe to mało. Jeśli kiedykolwiek byłeś na meczu przy Reymonta i kupowałeś bilet, to powinieneś doskonale to wiedzieć. A teraz stadion będzie trzy razy większy niż był, kiedy tych kas było po ile, po 3(?) na każdą trybunę?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blackluk (Post 891135)
Jakaś kosmiczna bzdura, jeśli coś piszesz to potwierdź to jakimiś dowodami, bo tak to każdy może sobie żucic co mu się zechce.

dowody będą dziś, ale trochę później.

crazykaro 30.04.2010 17:29

Dizsiaj znowu był pogram o stadionie w TV Kraków i była mowa o murawie. Kopanie ok 1m w dół mają zacząć za ok. miesiąc i całość prac ma trwać drugi miesiąc więc wszystko powinno być gotowe gdzieś pod koniec lipca. Reszta programu była o historycznych występach w pucharach

Mishuh 30.04.2010 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 891181)
Dizsiaj znowu był pogram o stadionie w TV Kraków i była mowa o murawie. Kopanie ok 1m w dół mają zacząć za ok. miesiąc i całość prac ma trwać drugi miesiąc więc wszystko powinno być gotowe gdzieś pod koniec lipca. Reszta programu była o historycznych występach w pucharach

co by oznaczało, że nie ma mowy o grze Wisły w pucharach na swoim stadionie, jeśli wylosuje rywala jako gospodarz pierwszego meczu eliminacji PE lub, daj Bóg, LM.

http://stadiony.net/aktualnosci/2010...m_po_krakowsku

dynek.pl 30.04.2010 22:36

ciekawe czy kopacze pojawia sie jutro na dniu otwartym ? :)

PoLi 30.04.2010 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 891190)
co by oznaczało, że nie ma mowy o grze Wisły w pucharach na swoim stadionie, jeśli wylosuje rywala jako gospodarz pierwszego meczu eliminacji PE lub, daj Bóg, LM.

http://stadiony.net/aktualnosci/2010...m_po_krakowsku

Powiem krotko, to co sie dzieje z naszym stadionem to jest cyrk....ktos za to musi beknac nie ma bata.

PiotrG 01.05.2010 01:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 891069)
To niech jeszcze ktoś spisze listę pytań, które mamy jutro na wizytacji stadionu zadawać oprowadzającym grupy ekspertom ;) Niech oni wiedzą, że my wiem, że budowa nie idzie tak jak powinna.

1. Kiedy zostaną zlecone pozostałe prace niezbędne do ukończenia budowy (IT, wnętrze północnej, wyposażenie zachodniej, obniżenie murawy)?
2. Czy i kiedy zostaną zrealizowane kioski gastronomiczne w obrębie 4 trybun stadionu?
3. Czy możliwe jest zasłonięcie otwartych przestrzeni w narożnikach trybuny wschodniej panelami z poliwęglanu, jak to miało miejsce w wypadku skrajnych części trybun D/E?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoLi (Post 891459)
Powiem krotko, to co sie dzieje z naszym stadionem to jest cyrk....ktos za to musi beknac nie ma bata.

Wisła beknie bo później wróci na stadion, nikt względem ZIKITu i prezydenta raczej nie będzie wyciągał konsekwencji.

Co do kas - 2 to śmieszna ilość, zostawiać obecne to też chyba jakieś żarty - za dobrze to one nie wyglądają i zabijają otwartą przestrzeń przed trybunami. W sumie IT ciągle nie zamówiono, więc łatwo sprawę rozwiązać - postawić biletomaty, na to jest miejsce w narożnikach N/E i N/W. Część przestrzeni jest tam otwarta, wstawić przy elewacji.
Ekran dotykowy, obsługa kart kibica, możliwość wydrukowania zwykłego biletu, płatności gotówką lub kartą kredytową.
O ile to zależy już tylko od przyszłościowego myślenia inwestora, o tyle sama Wisła MUSI wprowadzić możliwość wyrobienia kart kibica drogą internetową i przesyłanie ich do domu zamawiającego, podobnie jak internetową sprzedaż biletów. Bez tego będzie kicha i paraliż, zwłaszcza jak faktycznie będą tylko 2 kasy.

kohprzem'68 01.05.2010 06:12

Wiele już napisano w tym temacie ale skandalicznie długi czas wykonania przebudowy stadionu to nadaje się spokojnie do programów typu "Sprawa dla reportera" pani Elżbiety .
Kpiną jest ze strony Majchrowskiego dopilnowanie wykonania wszystkich zleconych prac oraz terminów na obiekcie , patrząc na to z pozycji człowieka który czeka na w miarę cywilizowane warunki do obejrzenia spotkania od wielu lat to ciśnie się na usta jedno słowo - lekceważenie .

<wislak88> 01.05.2010 10:39

Wrażenia po dniu otwartym: nikt nic nie wie, to nie nasz zakres prac, trwają negocjacje i projektant nad tym myśli. Jedyna wiadomość to że 15 maja zabierają się za murawę i trybunę będą budować "od tyły"

DIX1906 01.05.2010 10:52

A ja się dowiedziałem że nie będą demontować pleksi miedzy sektorami i że podobne mają się pojawic na nowych trybunach "bo takie są wymogi"

rav 01.05.2010 10:55

Ano tak jak napisał poprzednik - zero konkretów. Nie widać m.in. krzesełek, przynajmniej ja nie zauważyłem... - może mnie ktoś poprawi.

Prezydent Majchrowski sprytnie zagrał - zanim jeszcze doszło do pytań dziennikarzy oświadczył, że stadion na pewno będzie mógł przyjąć ludzi na pierwszym meczu w lipcu 2010 na co ma zapewnienie prezesa Polimexu. Tenże prezes ma się pojawiać na budowie co dwa tygodnie. W czerwcu ma być kładziona murawa.

Przejechał się też mocno po Wiśle, stwierdzając, że władze zachowują się jak rozkapryszona panna i same nie wiedzą co chcą. Potwierdził, że Sportfive jest zainteresowany operatorstwem stadionu, ale on by wolał, żeby stadion wynajęła Wisła i ona rozmawiała ze Sportfive, bo to zaoszczędzi konieczność dokonania przetargu. Chwalił też władze Cracovii, że z nimi wszystko jest ustalone (Cracovia już przejmuje stadion i zajmie się wynajmem powierzchni komercyjnych; wkrótce będą sprzedawali skyboxy). Prezydent nie potrafił określić jaką kwotę za wynajem ma płacić Wisła! Powtarzał formułkę o 1% i 3%, ale konkretnej kwoty nie podał.

To tak w skrócie.

Aha, przy Reymonta tłumy, na Kałuży marniutko ;)

Proud 01.05.2010 11:01

To co mi odpowiedzieli:
- Wiatrołapy nie wiadomo kiedy będą zlikwidowane, bo na razie nikt tego nie zlecił. Polimex sam za to się brać nie będzie. Będzie zlecenie, będą usuwać.

- Barierki (takie jak na Legii) oddzielające poszczególne rzędy nie są planowane. Będą natomiast takie przy schodach.

- Punkty gastronomiczne będą oddane w takim stanie że ewentualny operator wstawia tam swoje maszyny i urządzenia i może jechać z koksem.

- krzesełka nie są na razie montowane, bo nadal trwają drobne prace nad dachem i nie chcą ich uszkodzić przypadkowo.

- pracują na dwie zmiany. (w każdą niedzielę pracują we wnętrzach trybuny C)

- telebim nie jest w gestii wykonawcy, dlatego nie mają pojęcia jak ma wyglądać jego ostateczna wersja.

To tyle co udało mi się dowiedzieć.

ogólnie jest tak jak piszą Koledzy wyżej "proszę pytać architekta", "to nie do nas pytanie", "to nie leży w naszej gestii", "wykonujemy zgodnie z projektem" itp, itd.

jaszczur90 01.05.2010 11:14

Byłem na tym dniu otwartym , i tyle się dowiedziałem co z interpelacji wysyłanych przez radnego Olszówkę. Oczywiście każdy zwala odpowiedź na inną osobę ( architekt, ZiKIT, Wisła ) Dalej nie wiadomo, co z operatorem , trybuną D( wykończenie), IT. Jedyny konkret to zaczną krzesełka dawać na C jak skończą już napewno przy dachu.

borsuk 01.05.2010 11:30

(post do usunięcia)

Mario Nh 01.05.2010 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <wislak88> (Post 891614)
Wrażenia po dniu otwartym: nikt nic nie wie, to nie nasz zakres prac, trwają negocjacje i projektant nad tym myśli. Jedyna wiadomość to że 15 maja zabierają się za murawę i trybunę będą budować "od tyły"

No dokładnie :lol:

Pleksi? Yyy... to nie wiem nie mam wglądu w projekt budowy. Ale tam będzie odgradzała specjalna ściana sektor gości.
:rotfl:

Pawilon za tyle milionów a wiatraki nie działają, można się było udusić żywcem.

PiotrG 01.05.2010 12:28

Czyli sami nie wiedzą jak skończyć ten stadion.
Cytat:

na co ma zapewnienie prezesa Polimexu

Prezes polimeksu to pewnie nie wie nawet co mają w zakresie prac. ZIKIT nie ma pojęcia co buduje, jak buduje i kiedy buduje, jak przyjdzie co do czego to obudzą się z ręką w nocniku, a winę zrzucą na Wisłę, bo nie chciała wziąć bajecznej oferty i dokończyć obiektu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl