Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Markus 28.04.2010 17:17

Widać wyraźnie, że miasto, urzędnicy i duża część polityków oraz dziennikarzy traktuje po prostu tą budowę jakby chodziło o postawienie jakiegoś wstydliwego wychodka na podwórku, a nie jedną z największych i najpotrzebniejszych inwestycji w historii miasta. Chodzi przecież do diaska o budowę nie za parę złotych, tylko za ponad pół miliarda, o klub, wizerunek miasta, szereg profitów, jakie przyniesie! To niepojęte, jak wygląda nadzór, zaangażowanie, sposób myślenia wszystkich odpowiedzialnych za prawidłowe i szybkie ukończenie tego obiektu. Większość z nich rzeczywiście ewidentnie ma wszystko w czterech literach, działa i myśli jak w PRL-u, ucieka od obowiązków i odpowiedzialności, jakby chodziło o balast, śmierdzące jajo, a nie coś użytecznego i ważnego.

Jak to w ogóle możliwe, że tylko kibicom plus jednemu radnemu zależy na tym, aby wszystko przebiegało sprawnie, z głową, prawidłowo, fachowo, planowo, z uwzględnieniem różnych problemów, poprawianiem błędów, adekwatnie do potrzeb?

To naprawdę niepojęte.

Ciągle żyjemy w chorym kraju.

Proud 28.04.2010 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 890167)
Widać wyraźnie, że miasto, urzędnicy i duża część polityków oraz dziennikarzy traktuje po prostu tą budowę jakby chodziło o postawienie jakiegoś wstydliwego wychodka na podwórku, a nie jedną z największych i najpotrzebniejszych inwestycji w historii miasta. Chodzi przecież do diaska o budowę nie za parę złotych, tylko za ponad pół miliona, o klub, wizerunek miasta, szereg profitów, jakie przyniesie! To niepojęte, jak wygląda nadzór, zaangażowanie, sposób myślenia wszystkich odpowiedzialnych za prawidłowe i szybkie ukończenie tego obiektu. Większość z nich rzeczywiście ewidentnie ma wszystko w czterech literach, działa i myśli jak w PRL-u, ucieka od obowiązków i odpowiedzialności, jakby chodziło o balast, śmierdzące jajo, a nie coś użytecznego i ważnego.

Jak to w ogóle możliwe, że tylko kibicom plus jednemu radnemu zależy na tym, aby wszystko przebiegało sprawnie, z głową, prawidłowo, fachowo, planowo, z uwzględnieniem różnych problemów, poprawianiem błędów, adekwatnie do potrzeb?

To naprawdę niepojęte.

Ciągle żyjemy w chorym kraju.


w pełni się z Tobą zgadzam.

ps: tylko mała literówka z tym milionem, pewnie chodziło Ci o miliard. :)

Markus 28.04.2010 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 890178)
ps: tylko mała literówka z tym milionem, pewnie chodziło Ci o miliard. :)

Słusznie, dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiłem.

Grzadq 28.04.2010 18:25

Dużo z was się tam wybiera? Bo mam jutro określoną ilość czasu które mogę poświęcić (zajęcia na uczelni), jeśli mam przyjść i stanąć w kolejce na 100 osób to dzięki, natomiast jeśli ma to być tak że będzie dzień otwarty i przyjdzie 20 osób to wolę jednak wejść nawet na ten sektor E (sic!) ale popytać ludzi odpowiedzialnych za tą budowę co i jak.

PiotrG 28.04.2010 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 890102)
co za kpina z tym dniem otwartym


widok z sektora E można zobaczyć na zdjęciach i kamerach
tak naprawde liczy się wnętrze C, poziomy, widok z samej trybuny etc

skandal.

Dokładnie.
Ja NIE WIERZĘ, że nie można było zorganizować wejścia na trybunę wschodnią - i to bez problemu można byłoby zorganizować przejście po kondygnacjach od -1 do +3, wejść na trybuny, skyboksy, restauracje. Na dużo bardziej skomplikowanych budowach jak w Gdańsku czy tym bardziej w Warszawie na SN da się zorganizować wejścia, mimo że tam na całej budowie trwają intensywne prace, a nie tylko wykończeniówka jak na trybunie wschodniej.
Boją się niewygodnych pytań, raczej wątpię że usłyszelibyśmy odpowiedzi na to, kiedy będą zlecone pozostałe prace, co wnętrzem północnej, IT, wyposażeniem zachodniej itd. To są kpiny ze strony miasta.

Pero 28.04.2010 21:12

Śmiechu warte nie dzień otwarty. Powinny zamontować kilkadziesiąt krzesełek na wschodniej, szczególnie na piętrze żeby każdy zwiedzający mógł zobaczyć jaki będzie stamtąd widok. Liczyłem też na wejścia do skyboxów. Nie no brak słów, ale to miasto się tylko ośmieszyło.

Arapaho 28.04.2010 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 890081)
Arapaho nie wiesz kim jestem i ile mam lat a to raczej twoje narzekania wyglądają jakbyś miał 12 lat i ktoś ci zabrał cukierka:-P Widzę że nie lubisz krytyki, a tak na przyszłośc nie traktuj ludzi protekcjonalnie szczególnie jeśli nie wiesz z kim masz do czynienia

To nie temat na nasze dyskusje.Piszesz jakbyś miał 15 lat więc się nie dziw że tak się ciebie traktuje.Napiszesz coś konkretnie, wypowiesz się w sprawach technicznych , organizacyjnych.Powiedz na ilu byłeś budowach , gdzie pracujesz i że wg.ciebie będzie tak albo siak- to napisze że się mylę.
A nie pisz pierdół takich jak piszesz.
Reszta na PW bo nikt tu pewnie nie ma ochoty na czytanie nie na temat.
P.S.W sobotę o 10-tej się przedstaw pod okrąglakiem zobaczymy ile masz lat ::)

gooro33 28.04.2010 22:26

Oczywiescie 1 i 2 maja mam jakies nauki przedslubne od 8.30-19... no kur**..
Oczywiscie znajac zycie bedzie to jeden jedyny dzien otwarty jaki na tym stadionie zorganizuja... idzie sie zalamac...

crazykaro 28.04.2010 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 890344)
To nie temat na nasze dyskusje.Piszesz jakbyś miał 15 lat więc się nie dziw że tak się ciebie traktuje.Napiszesz coś konkretnie, wypowiesz się w sprawach technicznych , organizacyjnych.Powiedz na ilu byłeś budowach , gdzie pracujesz i że wg.ciebie będzie tak albo siak- to napisze że się mylę.
A nie pisz pierdół takich jak piszesz.
Reszta na PW bo nikt tu pewnie nie ma ochoty na czytanie nie na temat.
P.S.W sobotę o 10-tej się przedstaw pod okrąglakiem zobaczymy ile masz lat ::)

A czy ja się wypowiadam w sprawach technicznych? Może ci się z kimś pomyliło? Napisałeś jakiegoś posta o polityce klubu w tym temacie to napisałem żebyś się przestał żalić i tyle, a ty nagle rozpocząłeś jakąś dziwną dyskusję. Mogłeś napisać priva ale wolałes sobie publicznie popisać to teraz nie dziw się że odpowiadam na tego typu atak publicznie.


A co do dnia otwartego to pokażą tyle co nic. Trybunę C już widziałem z okrąglaka a skoro wejść nie można na nią ani do środka to żadna atrakcja. Ale jeśli ktoś nie był w okrąglaku to warto zobaczyć, szczególnie teraz jak są tam powystawiane wszystkie trofea, zdjęcia pamiątkowe itp. Ciekawe czy chociaż będzie można popytać o szczegóły wykończenia stadionu?

dj_ibutti 28.04.2010 22:49

A jak sobie wyobrażacie wejście na plac budowy? Przecież jakby komuś się coś stało, to by ich zjedli...

PiotrG 28.04.2010 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 890438)
A jak sobie wyobrażacie wejście na plac budowy? Przecież jakby komuś się coś stało, to by ich zjedli...

Zamknięta grupa np 20 osób oprowadzana przez kilka osób wyznaczonych przez GW.
Jakoś można wejść na znacznie bardziej niebezpieczne budowy, jak na SN, stadion w Gdańsku. Niby co może stać się w prawie ukończonej trybunie wschodniej? Na głowę nic nie zleci, nikt nie oberwie zbrojeniem, nikt nie jest w zasięgu pracy żurawia. Zero problemów, można puścić lud od -1 aż po +3 i poganiać po trybunach aby sprawdzić widoczność.

gooro33 28.04.2010 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 890438)
A jak sobie wyobrażacie wejście na plac budowy? Przecież jakby komuś się coś stało, to by ich zjedli...

Skoro maja to byc grupki 25 osobowe i ma je oprowadzac kierownik budowy co to za problem zorganizowac 25 kaskow na banie i wpuscic na plac budowy.
No ale pewnie bedzie taka liczba osob ze to za duzo czasu bedzie potrzebne na oprowadzenie wszystkich.

tofik 28.04.2010 23:07

A po **** tam włazić w ogóle na teren budowy. Chcecie coś sami pomurować czy może posadzki poukładać ? :D

QBAS 28.04.2010 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 890426)
Ciekawe czy chociaż będzie można popytać o szczegóły wykończenia stadionu?

Pewnie, że popytać można będzie.. ;]

Wojtas 29.04.2010 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 890454)
A po **** tam włazić w ogóle na teren budowy. Chcecie coś sami pomurować czy może posadzki poukładać ? :D




cos mi sie wydaje ze zrobilsmy to 5 razy szybciej niz ci fachowcy z budowy :D

Grzesiek7 29.04.2010 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 890206)
Dużo z was się tam wybiera? Bo mam jutro określoną ilość czasu które mogę poświęcić (zajęcia na uczelni), jeśli mam przyjść i stanąć w kolejce na 100 osób to dzięki, natomiast jeśli ma to być tak że będzie dzień otwarty i przyjdzie 20 osób to wolę jednak wejść nawet na ten sektor E (sic!) ale popytać ludzi odpowiedzialnych za tą budowę co i jak.

Frekwencji takiej, jak w Gdańsku (Letnicy) się obawiać nie musisz... Póki co, na TWSD nawet nie pojawiło się jeszcze info w/s dnia otwartego, a tam zagląda najwiecej kibiców.
Z ciekawości, podczas meczu Barca-Inter w knajpie zrobiłem mały wywiad wśród znajomych (kibiców Wisły, chodzących na mecze na R22, jeżdżacych do Huty i Sosnowca) a propos dnia otwartego.
I co ? I uświadomiłem sobie, jak świetnie zostało to rozleklamowane... Większość stwierdziła, że... to byłby fajny pomysł :shock:
Ku**a, ludzie, nikt, kto nie zaglada tutaj lub na SSC nie wie o tej imprezie, pomijam kwestię długiego weekendu... I tu pasuje jak ulał rysunek (chyba Mleczki, a może Sawki), który widziałem dawno temu -
siedzi rozebrany facet na kanapie w pokoju, z browarem w ręce i taki podpis : urządziłem orgię, ale nikt nie przyszedł.
Spodziewam się takich tłumów, jak na sesje RM sprzed paru m-cy... Damy Niedziałkowskiej argument do przedłużenia urlopu...

Arapaho 29.04.2010 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 890426)
A czy ja się wypowiadam w sprawach technicznych? Może ci się z kimś pomyliło? .......

Właśnie o to chodzi że nic nie piszesz.

peterwislak 29.04.2010 15:38

tez wam nie działa kamerka na trybuna zachodnia??

SpoXsteR 29.04.2010 15:46

jesli chodzi o kamerke live to u mnie wszystko ok
(te limity czasowe, jakies bledy sa normalnoscia, wystarczy kilka razy odswiezyc strone, ewentualnie kilka prob polaczen)
ja wchodze poprzez http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/
wymagany QuickTime..


/ mam nadzieje ze te barierki (jesli juz je musza dawac) nie beda wygladaly jak na Legii
http://www.legialive.pl/photos10w/10budowa76_f13.jpg
http://www.legialive.pl/photos10w/10budowa76_f11.jpg

i zeby im do glowy nie wpadlo pakowac tyle niepotrzebnego zelastwa na sektor D ..
sa wyznaczone sektory dla osob niepelnosprawnych..

bravelukas 30.04.2010 07:25

kiedy mają być odpowiedzi na interpelację radnego Olszówki?

PiotrG 30.04.2010 07:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR
i zeby im do glowy nie wpadlo pakowac tyle niepotrzebnego zelastwa na sektor D ..

Na trybunach za bramkami ich nie będzie, jeśli się pojawią to jedynie na II poziomie trybun wzdłuż boiska. W sumie nie są tam jakoś szczególnie potrzebne, kąt nachylenia to zaledwie 31*
Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 890951)
kiedy mają być odpowiedzi na interpelację radnego Olszówki?

Teoretycznie dzisiaj.

rafal777 30.04.2010 08:22

Wiem że setny raz, wiem że się powtarzam ale jeśli to jets ten barwiony beton i tak właśnie to miało wyglądać to sam nie wiem co mam myśleć. Na Legii oklejają to płytami i ładnie to wygląda...
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...hodowe//36642/

PiotrG 30.04.2010 08:34

Na Legii robią po prostu elewację z płyt z betonu architektonicznego. Tutaj w założeniu beton konstrukcji miał być sam w sobie architektoniczny, a jak wyszło to wszyscy widzimy. W sumie beton obłożyć jakimiś płytami elewacyjnymi można na Wiśle na wszystkich trybunach, trzeba tylko zmiany projektu i pieniędzy na realizację.

Arapaho 30.04.2010 09:12

Ten stadion ma stać , nie zawalić się jak przyjdzie 33tyś widzów i maja go dopuscic do rozgrywek ekstraklasy.To wszystko .Wygląd jest na 10-tym planie.Ja się juz chyba do tego przyzwyczaiłem i nie chce się więcej denerwować jaki np.bedzie telebim,elewacja,dach,ławki rezerwowych,wyposażenie wnetrz itd

PiotrG 30.04.2010 09:22

^^
tutaj masz rację, chociaż o to drugie to trzeba się denerwować, czy w ogóle będzie. A jak nie będzie, to i Wisła na stadion nie wróci.

Mishuh 30.04.2010 11:49

ilu przetargów w sumie brakuje w tej chwili na stadionie, ma ktoś podsumowanie wszystkich?

Wicked 30.04.2010 11:50

tego pewnie nawet ZIKIT nie wie

Arapaho 30.04.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 891002)
^^
tutaj masz rację, chociaż o to drugie to trzeba się denerwować, czy w ogóle będzie. A jak nie będzie, to i Wisła na stadion nie wróci.

Być będzie -pytanie kiedy.Skoro mamy 2,5 m-ca do oddania to najpóźniej za 2-3 tygodnie powinni zacząć prace przy murawie i północnej.Jak nie to powiedzą w połowie czerwca że się nie wyrobili bo cos tam coś tam i wyznacza nowy termin.

damian755 30.04.2010 12:54

Na murawe to wystarczą 2 tygodnie i po sprawie.

Valdaer 30.04.2010 13:04

A nie mogą zlecić murawy, wykończenia wnętrzn D i IT obecnemu wykonawcy polimexowi bez żadnych przetargów żeby było szybciej?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl