Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Karherop 19.09.2017 05:28

Nigdy by mi nie przyszlo do głowy by w tym temacie pisac o surmie

Patryko 19.09.2017 18:00

Wygląda na to, że Wisła przypieczętowała zwolnienie Dariusza W. Piękna historia, wspaniałe uczucie :D

brylant17 19.09.2017 18:13

Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka :D karma wróciła.Marek Motyka też na wylocie z Hetmana Zamość

Grisza1 20.09.2017 13:57

Kamil Kuzera asystentem Macieja Bartoszka w Niecieczy http://www.90minut.pl/news/281/news2...Termaliki.html

siara 20.09.2017 17:42

Jeśli to prawda, to Judasz po raz kolejny pokazał swoje oblicze.. http://firsteleven.com/aktualnosci/6...legii-warszawa

Arkadiusz.Czerepach 20.09.2017 17:55

dlatego juz dawno pisalem , nie judasz a kvrwa

brylant17 20.09.2017 18:05

O proszę gwiazdorek pełną gębą! Wyżalał się,że mu Wisła nie płaci tylko Uefa, a tutaj do zwalniania pierwszy terasz czekać,że mu coś u Nawałki nie pasuje to wyleci z kadry na zbity pysk.

Arkadiusz.Czerepach 20.09.2017 18:14

tym bardziej kvrestwo że Magiera nalegał na jego transfer

BlurgH 20.09.2017 19:02

Ale bym miał ubaw, jakby się okazało, że Miodek stwierdzi, że mu jakiś ex-wiślak ( w tym wypadku celowo z małej litery ) robi piątą kolumnę w szatni i wypie...lił go na trybuny pół roku przed mistrzostwami...
Ciekawe, do kogo by wtedy makaCWKS poleciał się skarżyć :D :D :D

brylant17 21.09.2017 19:21

Oficjalnie Marek Motyka nie jest już trenerem Hetmana Zamość trochę jestem zawiedziony,ale trzy porażki z rzędu w ciągu 7 dni.....

Ogryzek 24.09.2017 16:19

http://www.90minut.pl/news/281/news2...-w-Chievo.html

Kocur 25.09.2017 18:35

Tomasz Kulawik zrezygnował dziś z funkcji pierwszego trenera NKP Podhala Nowy Targ, którą zajmował od końca czerwca.


Cytat:

Pod jego wodzą nowotarżanie imponując rozpoczęli sezon, zwyciężając w dwóch pierwszych kolejkach. Potem było już jednak znacznie gorzej. W siedmiu kolejnych spotkaniach nie zaznali smaku zwycięstwa, cztery ostatnie przegrywając, wcześniejsze trzy remisując. W konsekwencji Podhalanie po 9 kolejkach zajmują w tabeli dopiero miejsce 10, tracąc aż 11 punktów do lidera zespołu Resovii Rzeszów

- Oczywiście biorę na siebie pełną odpowiedzialność za wyniki i grę zespołu, i stąd moja decyzja o rezygnacji. To nie były jednak jedyne powody. Znają je prezesi. I niech tak zostanie. Publicznie nie będę o nich mówił. Oby nowy trener dał impuls tej drużynie. Dla mnie praca w Podhalu była przede wszystkim lekcją, z której będę chciał wyciągnąć wnioski na przyszłość. I zostawmy już ten temat – tak argumentował swoją decyzję Kulawik.

Karherop 25.09.2017 20:01

Z całym szacunkiem dla Pana Tomasza, ale powinien sobie wybrać inna profesje nizelo trenerka.

brylant17 26.09.2017 16:02

Mariusz Pawełek został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Piłkarz związał się z klubem roczną umową.

mitmichael 29.09.2017 19:14

Osman Chavez, po zakończeniu kariery piłkarskiej, zajął się polityką i właśnie startuje w wyborach do kongresu Hondurasu :D

brylant17 29.09.2017 20:18

Za to baner powala:

https://images81.fotosik.pl/830/0d30264fc37b1d45gen.jpg

Chyba żyją jeszcze w epoce painta :D

Charlie 01.10.2017 17:52

Marcelo z czerwoną kartką w meczu Angers-Lyon. Dostał żółtą, którą następnie wytrącił sędziemu z ręki i dostał czerwo. Choć ciężko powiedzieć na ile było to celowe, bardziej wyglądało na machnięcie ręką, która przypadkowo trafiła w dłoń arbitra. Po zejściu byłego Wiślaka Lyon stracił dwa gole i zremisował 3-3.

TIR_DO_SŁUBIC 04.10.2017 13:30

80 urodziny Wojciecha Łazarka. Kilkadziesiąt najlepszych cytatów, za: [url=http://weszlo.com/2017/10/04/ura-bura-ciocia-agata-80-urodziny-najlepsze-teksty-wojciecha-lazarka/]weszlo[/quote]:

Cytat:

1. O swojej formie: – Włos już dawno siwy, ale jeszcze chodzi dupcia.

2. O formie innych: – – Jak wy będziecie mieć moje lata, to będziecie o kiju srać chodzić.

3. Anegdota o schyłku pracy w Egipcie:

W Egipcie trzeba było się pilnować. Poszliśmy tam raz na malucha, a w takim upale to – wie pan – kielicha wypić i już jest telefon w głowie. Strzelamy z prezesem misia, robimy buzi-buzi, on rozanielony krzyczy:
– Wojto, Wojto!
Ja się zapomniałem i zrobiłem też buzi-buzi do jego żony. Chryste Panie… Wszyscy nagle tam od nas pouciekali. Zhańbiłem mu żonę! Nijak nie dało się ich przeprosić. Tłumaczyliśmy, że u nas to jest przyjęte za normalne, ale nie dało się go przegadać. Żona zhańbiona i koniec. Nie mogłem tego zrozumieć. W końcu nie wytrzymałem i powiedziałem mu:
– Masz jeszcze trzy, więc się bujaj naleśniku i nie ........
Niemiło było już jednak do samego końca mojej pracy w Egipcie.

4. Opowieść o aligatorach w Tanzanii:

Byliśmy w Tanzanii na meczu, federacja zapewniła nam hotel pięciogwiazdkowy, tylko że bez wszystkich udogodnień. Zawodnicy mieli dietę 20 dolarów, a za skorzystanie z łazienki trzeba było zapłacić pięć. Siedzimy w hotelu, nagle przyjeżdża karetka i mówi:
– Straszna rzecz! Straszna rzecz! Chłopaków aligatory pogryzły!
Rzeczywiście straszna rzecz, jedziemy. Zamiast iść do hotelu, poszli do oddalonego o 60 metrów jeziora Wiktorii. Szkoda im było pieniędzy. Pięć dolarów to w Sudanie tydzień życia, a tu tyle trzeba było zapłacić za jedną kąpiel. Rozebrali się na plaży ze wszystkiego i weszli. Jak zaczęli spieprzać, to nawet rzeczy nie zabrali (śmiech). Całe szczęście, że nikomu nic wielkiego nic się nie stało. Problem był tylko taki, że na drugi dzień nie było w czym grać. Pokradli im te buty, które zostawili na brzegu.

5. O pracy trenera: – Niekiedy pojęcie jej przypomina całowanie tygrysa w dupę. Przyjemność żadna, a ryzyko duże.

6. O pieniądzach w starych czasach: – Moje pokolenie to biedasy. Nikt z nas nie dorobił się na piłce tyle, co przypadkowy trener za dwa-trzy miesiące pracy i rekompensatę wynikającą z zerwania dwuletniego kontraktu.

7. Znów o pieniądzach: – Nie ma takiej twierdzy, której nie zdobyłby osioł z workiem złota na szyi.

8. Do zawodników urządzających libację: – Czy pogięło? Końskie łby, czy was pojebało?!

9. O Mirosławie Trzeciaku, którego przy każdej możliwej okazji nazywał kabanosem: – Trzeciak wyskoczył do piłki jak niewyżyty kabanos.

10. O współczesnych piłkarzach: – Przychodzą na godzinkę, jaja wykąpią i tyle. Niektórzy to kąpią się przed treningiem, bo po treningu czasu nie ma.

11. Znów o współczesnych piłkarzach: – Gdy pojawi się u chłopaka zaczyn do wyniku sportowego, od razu jest przy nim tylu specjalistów, że głowa pęka jak w reklamie u Goździkowej. Taki chłopak zaczyna mieć od razu wrzody pod pachami…

12. O lidze: – Piękne stadiony. Czołówka świata. Liczba kamer na meczu, kibice, piękne stroje. I to zamazuje obraz całego poziomu. Jak pan zrobi okularki i spojrzy tylko na murawę, na te przyjęcia… No jak to tak można… To mi przypomina taką dziewczynę. Umalowana, uszminkowana, a majtki dziurawe.

13. O obozach zagranicznych: – Jak tak chcemy rozpieszczać to może jeszcze Murzynkę, żeby po jajach smyrała i wachlarzykiem robiła?

14. – Ura bura ciocia Agata.

15. – To był pojedynek gołej dupy z batem.

16. – Graliśmy tak dobrze, że moje jądra same składały się do oklasków.

17. – Gramy na typowe udo. Albo się udo, albo się nie udo.

18. O doborze zawodników (fragment książki Mateusza Migi „Sen o potędze”):

W Izraelu objął zupełnie nieznaną mu drużynę, a wkrótce przyjechał z nią na zgrupowanie do Zakopanego. W ciągu kilku dni z 40-osobowej grupy wybrał 20 zawodników.
– Wojtek, jak ty tak szybko zobaczyłeś kto się nadaje, a kto nie? – zapytał go Jerzy Kowalik.
– Synuś, to się robi tak. Ustawiłem ich w rzędzie i kazałem odliczać. Parzystych wziąłem, nieparzystych odstrzeliłem.
– A co jeśli wśród tych odstrzelonych był jakiś dobry chłopak?
Łazarek miał juz gotową odpowiedź:
– Chujowo stał.

19. O bramkarzach reprezentacji: – Mam nadzieję, że ci panowie nie są leniwcami z miejscowości Leżajsk.

20. O brakach dynamiki u zawodników: – Nie ciągniemy się jak prezerwatywa.

21. O prezerwatywach produkowanych przez sponsora Wisły: – Dobre, ale mi akurat spadają.

22. Do narzekającego zawodnika: – Jak to nie możesz? Cztery razy dziennie jesz, tylko raz trenujesz i jeszcze narzekasz?

23. Znów do narzekającego zawodnika: – Nie dasz rady, synku? Jak masz silne nogi to dasz radę, ale jak masz jakieś rabarbary, co się gną na wietrze…

24. – Kiedy ja trafiłem do futbolu, pan za przeproszeniem na księdza wołał Zorro.

25. – Reprezentacja prowadzona przez Wójcika i ta prowadzona przeze mnie ma sie jak gówno do twarożku.

26. – Trzeba być basiorem, a nie piplokiem.

27. – Jak nie ma wychowania, to się etyka z lektyką się pomyli.

28. O tym czy się piło w jego drużynach: – Cały świat pije. Tylko że odróżniają konia od słonia i Jana od dzbana.

29. Znów o alkoholu: – Jak piłkarz po meczu wychla choćby stówę i piwsko, to osłabiony organizm ma taką śmigę, że leci jak na pas startowy.

30. O uwielbieniu kibiców: – Jesteś piękny lolo jak wygrywasz, normalnie jesteś ćwok.

31. – Z budowaniem drużyny jest podobnie jak z robieniem słonia. Dużo kurzu, szumu, a efekt za dwa lata.

32. Do kelnerki podającej podczas wywiadu kawę, po złapaniu jej za rękę i głębokim spojrzeniu w oczy: – Nigdy pani tego nie zapomnę.

33. – Życie trenera jest jak tramwaj: jeden wsiada, drugi wysiada. Ja właśnie wysiadam.

Arkadiusz.Czerepach 04.10.2017 14:09

brakło: "biednemu wiatr w oczy, nóż w plecy i chvj w dupe" , cytowanego nawet w GK jakoś za czasów Baryły u nas (a jeszcze oczywiście przed TF)

d 04.10.2017 20:57

Popularny Baryła to chodząca legenda, pod względem malowniczości Wujo mu do pięt nie sięga. Sto lat!

Arkadiusz.Czerepach 08.10.2017 19:51

"szacunek dla mnie że tam stałem" :DDDD

dynek.pl 08.10.2017 20:18

Brawo @MąkaPZPN

Charlie 11.10.2017 08:16

Romell Quioto strzelił zwycięską bramkę dla Hondurasu w starciu z Meksykiem. Dzięki temu jego drużyna zagra w barażach do MŚ.

X-Ray 11.10.2017 12:29

Zacząłem się zastanawiać dzisiaj, może ktoś wie co się dzieje obecnie z Grzegorzem Paterem?

brylant17 11.10.2017 13:07

Ostatnio grał chyba w Orzeł Ryczów a wcześniej w Podgórze Kraków

TheMadness06 11.10.2017 21:21

Jeszcze w kwestii Romella Quioto, przeklejka z FB Tomasza Ćwiąkały
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tomasz Ćwiąkała
Po wczorajszych eliminacjach MŚ chciałem się z Wami podzielić pewną prywatną historią...
Jesień 2012. Kraków.
- Dzień dobry, z tej strony policja. Kolega prosił, żeby się z panem skontaktować.
- Dzień dobry. Jaki kolega?
- Romell Quioto.
- A co się znowu stało?
- Zjeżdżając ze skrzyżowania złamał sporo przepisów. Stoimy na Azorach.
- To wystawcie mu mandat, zaraz mu przetłumaczę i zapłaci.
- Nie możemy, bo nie ma paszportu z UE. Jeśli pan nie przyjedzie go odebrać, to musimy go odwieźć na komendę i przetrzymać do jutra.
- Proszę się wstrzymać. Ja jestem poza Krakowem, ale ktoś przyjedzie. To piłkarz Wisły. Rano rozpoczyna zgrupowanie przed meczem. Proszę nie robić afery, bo on i tak tego nie rozumie.
***
Galeria Krakowska. - Brate, sprawdź mi tę kartę. Może już przelali. Nie ma nic? Trudno, zadzwonię do Osmana. Pomóż mi tylko doładować internet w telefonie.
***
Przygoda Romella Quioto z polskim futbolem trwała ledwie pół roku. 21-letni wówczas Honduranin przeszedł jednak w Wiśle Kraków taką lekcję życia, jakby wylądował w piłkarskim trzecim świecie. Bez poważnej opieki ze strony klubu. Bez znajomości jakiegokolwiek języka (nawet w swoim porozumiewał się słabo). Bez nawet umiejętności sprawdzenia stanu konta w bankomacie. Za to z delikatnym poczuciem zażenowania, gdy jechało się na zgrupowanie przed meczem i wypadało wyciągnąć 50 złotych za kawę i ciastko w hotelu. Ciągła frustracja.
Zakończyło się kompromitująco. Finito po pół roku. Czarę goryczy przelał bezmyślny spacer po nogach Łukasza Piątka, za który Quioto został wyrzucony na pięć meczów Ekstraklasy. Po tym okresie - a w tle trwał konflikt trenera Probierza z szatnią - Honduraninowi podziękowano i odesłano z powrotem do anonimowego klubu o nazwie Vida. Po czasie Probierz przyzna, że to był naprawdę niezły zawodnik, z potencjałem, ale trafił na nieodpowiednie miejsce, w nieodpowiednim czasie. Zawalił sam, ale też nie stworzono mu - delikatnie rzecz ujmując - idealnych warunków do eksponowania potencjału.
***
Jesień 2017
Quioto znajduje się na zupełnie innym etapie kariery. W Vidzie odzyskał - nomen omen - życie (z hiszp: "Vida") i odbił się od dna, na jakim znalazł się po nieudanej próbie podbicia Europy. Najpierw transfer do Olimpii, największego klubu w Hondurasie, potem trzy mistrzostwa kraju, powołanie do dorosłej reprezentacji, udział w dwóch Gold Cup CONCACAF oraz igrzyskach w Rio. Na koniec przeprowadzka do wymarzonego MLS (Dynamo Houston) i mecz życia w kadrze. Wczorajszy.
Środowa noc. Honduras nie ma już raczej większych szans na awans. Musi ograć niepokonany jak dotąd Meksyk, a przy tym liczyć, że USA przerżnie z Trynidadem, który leją w tych eliminacjach wszyscy. I tak się dzieje. Stany przegrywają, a Quioto - strzelając gola na 3:2 - daje Hondurasowi jedno z najważniejszych zwycięstw w historii tego kraju. Do strącenia pozostaje jeszcze jedna przeszkoda - listopadowe baraże z Australią - ale już teraz w tym jednym z najbardziej niebezpiecznych państw na świecie panuje totalna euforia. Osman Chavez twierdzi, że Quioto to dziś najlepszy piłkarz Hondurasu.
***
Jesień 2012
- I co, jest?
- Tak, doszło.
- I co oznacza ta kwota? Co mogę za nią kupić?
- Gdybyś się uparł, to nie najgorszy używany samochód.
Kupił prezenty bożonarodzeniowe dla całej rodziny.
- Po co ci tego aż tyle?
- Bo nie wiem, czy będzie kolejna okazja.


R33 11.10.2017 22:56

Tutaj skrót tego meczu:
https://www.dailymotion.com/video/x642z3l

Bramka od 6:11. Polecam zobaczyć jeszcze bramkę na 2:2 (a raczej na powtórce będzie dobrze widać) od 5:00. :D

IncognitoTSW 12.10.2017 10:04

Grzegorz Pater dalej gra w Ryczowie, zespół prowadzi i czasem jeszcze zagra Ryszard Czerwiec

Arkadiusz.Czerepach 12.10.2017 10:51

no szkoda tego Romla , ale niestety to nie jedyny przypadek gdy Telefonika marnowała piłkarzy, fajnie że te czasy się skończyły , no i tutaj taka dość oczywista refleksja , że gdyby Wisłą rządziły osoby pokroju 85% forum, to odsyłanie z kwitkiem potencjalnych talentów trwałoby nadal w najlepsze

brylant17 12.10.2017 11:33

Hristov'a czy Dudu też zmarnowali pieprzenie

TIR_DO_SŁUBIC 12.10.2017 12:16

Oczywiście, że Quioto został przez nas zmarnowany. Ja pomijam fakt tej czerwonej kartki którą dostał, ale to był zdecydowanie piłkarz o wysokich umiejętnościach. Krzywdą było wystawianie go na skrzydle.

Stępiński to kolejny super piłkarz-kometa, który został przez nas olany.

Innymi przykładami zmarnowanych przez nas piłkarzy są Andres Rios i Gervasio Nunez. Zawodnicy zdecydowanie o bardzo dobrej jakości i umiejętnościach.

kristos 12.10.2017 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1484772)
no szkoda tego Romla , ale niestety to nie jedyny przypadek gdy Telefonika marnowała piłkarzy, fajnie że te czasy się skończyły , no i tutaj taka dość oczywista refleksja , że gdyby Wisłą rządziły osoby pokroju 85% forum, to odsyłanie z kwitkiem potencjalnych talentów trwałoby nadal w najlepsze

Ty beznadziejny fajansiarzu ,być może teraz ciężko byłoby znaleść Wisłę na piłkarskiej mapie Polski gdyby w 1997 nie Telefonika
A ty .......isz o jakimś Romlu ?
2/3 tego forum zainteresowała się klubem za czasów Telefoniki.
Przez 15 lat Telefoniki klub zdobył więcej MP niż przez pozostałe 90.
Na pewno nie obyło się bez błędów,ale fakt pozostaje faktem, to za Telefoniki święciliśmy największe piłkarskie sukcesy.

Arkadiusz.Czerepach 12.10.2017 12:38

a gdzieś temu zaprzeczałem? ... fajansiarzu...

TIR_DO_SŁUBIC 12.10.2017 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1484780)
Ty beznadziejny fajansiarzu ,być może teraz ciężko byłoby znaleść Wisłę na piłkarskiej mapie Polski gdyby w 1997 nie Telefonika
A ty .......isz o jakimś Romlu ?
2/3 tego forum zainteresowała się klubem za czasów Telefoniki.
Przez 15 lat Telefoniki klub zdobył więcej MP niż przez pozostałe 90.
Na pewno nie obyło się bez błędów,ale fakt pozostaje faktem, to za Telefoniki święciliśmy największe piłkarskie sukcesy.

Hej, no ale przecież stwierdzenie faktu marnowania piłkarzy prze TF nie jest równoznaczne atakiem na Telefonikę.

:shock:

Charlie 12.10.2017 14:58

Cytat:

Innymi przykładami zmarnowanych przez nas piłkarzy są Andres Rios i Gervasio Nunez. Zawodnicy zdecydowanie o bardzo dobrej jakości i umiejętnościach.
O ile Rios po przyzwoitym początku został skreślony dosć szybko (w dużej mierze dlatego, że był koszmarnie wolny), to Nunez grał regularnie (42 mecze we wszystkich rozgrywkach!) i spisywał się co najwyżej nieźle. Nie wiem jaką miał klauzule wykupu, ale nawet gdybyśmy mieli te kilkaset tysięcy euro to nie sądze, by klub wydawał je na wykupienie Nuneza.

Co ciekawe według TM wszystkie zmiany klubów Nuneza po 2012 roku miały miejsce na zasadzie wolnego transferu :D

Arkadiusz.Czerepach 12.10.2017 15:12

no właśnie Nuneza to chyba podano tutaj przez pomyłke

pietruch 12.10.2017 15:16

Bez przesady, szkoda to zawodników, który odbijając się od Wisły czy innych klubów ekstraklasy w następnych latach robili kariery w topowych europejskich ligach.
Keylor Navas, Essien, i kilku innych mogą być tego przykładem.
Natomiast wyżej wymienieni zawodnicy raczej nie zrobią kariery w europejskich klubach, bo mają problem z taktyką, dyscypliną i innymi kluczowymi dla europejskich lig czynnikami, na które w Ameryce Południowej nie zwraca się w ogóle uwagi.

WioReXXX 12.10.2017 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 1484794)
Bez przesady, szkoda to zawodników, który odbijając się od Wisły czy innych klubów ekstraklasy w następnych latach robili kariery w topowych europejskich ligach.
Keylor Navas, Essien, i kilku innych mogą być tego przykładem.
Natomiast wyżej wymienieni zawodnicy raczej nie zrobią kariery w europejskich klubach, bo mają problem z taktyką, dyscypliną i innymi kluczowymi dla europejskich lig czynnikami, na które w Ameryce Południowej nie zwraca się w ogóle uwagi.

Otoz to. Fakt, ze poradzili sobie jako tako w Ameryce Poludniowej czy Srodkowej niczego nie dowodzi. A raczej potwierdza, ze europejscy scouci uznali ich za za slabych na Europe.

Arkadiusz.Czerepach 12.10.2017 15:24

tu chyba lepszy przykład

https://www.transfermarkt.pl/rafael-.../0?saison=2016

Charlie 14.10.2017 11:54

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-jego-coreczka

:(


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl