![]() |
|
Cytat:
|
Kiko Ramirez:
"Niektórym się wydaje, że Wisła powinna być jak Barcelona Pepa Guardioli. Tylko jakby Andresa Iniesty i Leo Messiego nam brakuje... Natomiast większość tak jak ja chce, żeby Biała Gwiazda przede wszystkim wygrywała. Mogę się martwić tym, że zespół nie przejmuje inicjatywy, że za mało biega itp. Ale nie tym, czy gramy ładnie. Na co mi ładna gra? Koniec końców liczą się wyniki. Jeśli chcemy, by Wisła wyszła z tego gorszego okresu, w którym się znalazła, to tylko dzięki wynikom." No nie będzie w Krakowie Barcelony - będą płacze o brak stylu? :) (Widać że wzorem Kiko jest Simeone a nie Guardiola) |
Krytykom i tak nie wystarczy pisałem,że do póki są wyniki to się Kiko obroni
|
Cytat:
|
Całe szczęście, że w pozostałych drużynach esktraklasy jest przynajmniej po dwóch Messich i Iniestach
|
Cytat:
|
Ja oczywiście kibicuję naszemu trenerowi i nie chciałbym być zaliczany do grona niezdrowych sceptyków, ale wolałbym narrację: staramy się dogodzić każdemu i żeby gra się podobała, ale na pierwszym planie są wyniki. Najpierw postarajmy się wyjść z kryzysu i zadbajmy o wyniki, a później zatroszczymy się o styl.
"Na co mi ładna gra?" No tobie może na nic, ale kibicom, którzy oglądają i recenzują twoją pracę już na coś jest. |
wyniki wystarczą żeby na trybunach było dużo więcej kibiców. także nie pitolcie o stylu, bo to też przyjdzie tylko później :P
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Kiko dobrze gadal mówiąc o stylu i wynikach. Jak dla mnie nie musimy miec stylu gry, ale warianty, schematy, założenia dzieki którym możemy regularnie punktowac.
Jeśli Wisła bedzie odnosiła sukcesy, będzie miala więcej pieniędzy, będzie miala lepszych zawodników to styl sam przyjdzie. Wyobrazam sobie sytuację w ktorej wygrywamy 4-0 a ma forum narzeka sie na styl. Taka specyfika dyskusji internetowej kibiców. |
Cytat:
No ale docelowo, gdy już będziemy mieć te dobre wyniki i możliwości, to wolałbyś mieć wyniki i grać brzydko czy wolałbyś mieć wyniki i grać ładnie? Trudno mi uwierzyć, że jest Ci to obojętne. Nawet jeżeli z jakichś powodów rzeczywiście nie sprawia Ci przyjemności obserwowanie płynnej gry w piłkę nożną, to przecież efektowny styl = większe zainteresowanie kibiców niedzielnych, a to oznacza większe wpływy, co przekłada się na większe możliwości i lepsze wyniki klubu, a więc coś, co stawiasz na pierwszym miejscu. |
zdefiniuj "ładnie"
|
Cytat:
Nie udawaj głupszego niż jesteś. Przede wszystkim nie lagą na połowę przeciwnika, trochę szybciej ,trochę składniej. Pomysł, wymiana pozycji. W końcu nadejdzie dzień, że obecna taktyka przestanie działać, bo trenerzy się nauczą ją neutralizować. Nie tyle trzeba zmienić całkowicie styl, co trzeba go urozmaicić i przygotować coś więcej, niż jeden prosty schemat ataku. |
co Ty brylant następny ? zaczynam myśleć że moje tematy meczowe chwaliłeś ironicznie !
|
do usunięcia
|
|
Nowy a jakby stare czytał. Nasz trener to mistrz w pięknych okrągłych nic nie mówiących zdaniach. Taki ma styl.
|
zeby tylko nie woził Małego na bagazniku i bedzie ok :)
|
Panowie zacznijcie narzekać kiedy będziemy przegrywać mecz za meczem, a nie teraz kiedy jesteśmy w czubie tabeli, a przegrane mecze były grane w lepszym "stylu" niż te wygrane. Jak narazie wszystko zmierza w dobrym kierunku więc mówienie tutaj o tym że mamy grać ładniej nie ma sensu.
|
Czy kierunek jest dobry (oby był) to się okaże na koniec sezonu.
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do reszty - nie mamy też większych szans na grę w Lidze Mistrzów, ale bardzo byśmy chcieli, prawda? Bo na tym polega m.in. kibicowanie/uprawianie sportu, że chociaż realizm wymaga oceny trzeźwej i na tu i teraz, to ambicja nakazuje za ostateczny (!) cel postawić sobie zwycięstwo (wynik) /mistrzostwo (jakość). Zresztą żeby w Polsce grać przyjemniejszy dla oka futbol przy przyzwoitych wynikach chyba nie trzeba chyba mieć w składzie mistrzów świata. Chociaż na pewno to jeszcze przed nami, to myślę, że w przyszłości nie jest niemożliwe. |
Cytat:
|
Przecież to że za Moskala była super gra to taki mit, że nawet nie chce mi się tego komentować :D
|
Cytat:
|
Tak, dzisiaj pograli fajanie, tydzien pozniej ladnie....a za 2 tyg zappomniel jak to bylo i przejebali 3 mecze. Dokladajac fartowny remis z jakims tam kasztanem, by ponownie wjebac...ale przez sedziego :D
Sorki, ale takie prowadzenie zespolu to ja .......e. I nie chodzi mi nawet o porazki bo to normalne, ale bardziej o zwyciestwa. Konretnie o prawdopodobne wnioski po zwycieskim meczu. Obawiam sue ze nikt z tych trenerow nie zastanawial sie dla czego wygralismy bo i niby po co? Kvrwa!. Sa 3 punkty to : duma z chlopakow, atmosfera, taktyczne maestro i widac ze powoli gramy to do czego bylismy przygotowani. Gratulacje, smietanka, tance w koleczku, transfer do legii...moze nawet na zachod? Nie zapeszamy ale walczymy o cos wiecej niz w popszednim sezonie :D Porazka!: ...musimy wyciagnac wnioski - ....a! Dziekujemy za walke, Zle weszlismy mecz, kubel wody byl nam potrzebny, praca sedziego to skandal, widac w chlopkach zlosc - to dobry prognostyk :D Ci trenerscy amatorzy maja mniejszy wplyw na gre swojego zespolu niz ma pogoda, temperatura czy sposob przyciecia murawy - wylosowanie gry pod włos = porazka ... Oni nie mieli pojecia dlaczego wygrywali. Udalo sie wygrac, super ale mecz meczowi nie rowny i są wątpliwosci czy sie nie polapali? . Jak uda sie znowu to walka o puchary a jak nie? to trudno i huj , raczej nie spadniemy. Mysleli : Wystawie tych samych, mimo wielu zastrzeżeń fachowcow, jednak wygrali wiec dali rade! Moze teraz tez dadza i unikniemy porazki. Powinni pokazac ze zasługują na moje zaufanie....choc nie wiem dlaczego bo : 1. Sam sprzedawalem mecze ? nie ufam zarzadowi klubu dla ktorego pracuje? 2. Oni mnie nie rozumieja gdy karze zapierdalac po gorach a widze ich na schodach. Po niemiecku .......e czy huj ? Znam się, Widzew tak wprowadzałem do LM. I zrobie to za pol ceny! 3, Ustawie ich defensywnie po krakowsku. Nie straca i nie strzela tylko musze znalesc logiczne wytłumaczenie dlaczego. Powiem im , ze jak straca gola pierwsi to huja sie odemnie dowiedza i wtedy zagramy bez zmian cale 90 minut...i srac beda!. Nikt nie lubi biegac w lidze 90 minut! Irracjonalne...gdy widzi sie ten zwycieski mecz. Az prosi sie o wypad na kolanach do Czestochowy. Boże, daj im ciut wieksza formei i pomóż im odblokowac tego skila i swoje zgrania ...w koncu trenuja ze soba juz 6 lat, musza kiedys kvrwa odpalic jakies zagranie na pamiec, klepe w trojkacie czy nawet podanie z pierwszej pilki do przodu...kvrwa wiem ze latwo powiedziec ale...Panowie gramy swoje ! :D Co to za trener co nie potrafi utrzymac formy pilkarzy przez wiecej niz 3 kolejki? Nie wierze ze nie chce a nawet pewnie pragnie kluc zelazo, plawic sie w triumfach czy pojechac na 2 obozy letnie. Sam tej formy nie sprowadzil wiec ona nie ma obowiazku mowic kiedy idzie w ....u :D Niech nas omijaja te asy szerokim łukiem. Nie mam ochoty ogladac wiekszosci pseudo trenerow ponownie na TS-u lawce. To nie ....a jakis huj wie jaki klubik z 3 ligi. Tutaj jest Wisla Krakow i my nie jestesmy poligonem dla partaczy z PMS...Chcecie trenowac i .......ic smuty to spierdalac do 1 czy 2 liga. ---Lepiej znalesc frajera i ponownie gdzies odpierdalac kaszane. Najchetniej zaczynajac w polowie sezony z bezpieczna iloscia punktow :) Prawdziwa prace trenera dostrzezemy golym okiem po przepracowanym okresie przed sezonem...- Teraz raczej skupimy sie na wyeliminowaniu bledow poprzednika, pracy z druzyna i wspolnym dotarciem. -- Nic mnie juz w waszej pracy nie zaskoczy! - Pilkarskiego amatora, chuligana zawsze tylem do murawy ! :D Bez chwalenia ale gorzej bym nie polecial z zgraja zawodowych pilkarzy. Moze i nawet bym lige zaskoczyl swierzoscia i brakiem wiedzy zdobytej od PMS...co uwazam za moj atut. Licencji na wozek widlowy tez nie posiadam a radzilem sobie nawet dobrze. Nie ustepowalem umiejetnosciami fachowcom z oficjalnymi papierami. Licencje moze zdobycz kazdy co chce łykac hajs oficjalnie. Coz, w teorii, licencja to zdobyta kwalifikacja a nie gwarant ich wysokiego poziomu. Jaki collage i elita szkolenia - takie tępe gimby i barany! W normalnej federacji by mi to nie wystarczylo I blizej zbadal tą klująca w oczy amatorke.. Apelowal bym o test wiedzy dla wykladowcow, porownanie podrecznikow z zgodnoscia do zasad panujacych obecnie I oczywiscie poddal analizie przeklad Biblii - ABC trenowania i pracy od podstaw z druzyna wg. Kazimierza Gorskiego opracowany n.a. potrzeby naszych uczestnikow szkolen...I na koniec, oczywiscie bez urazy, czy kwalifikacje nie sa wydawane pochopnie lub po kumotersku. Jak wszystko ok? Zamknac w ....u dostep do tego zawodu w Polsce! Przez zwykly szacunek dla zagranicznych fachowcow. |
Podsumowanie pracy Ramireza i Junco
http://weszlo.com/2017/09/05/wisla-d...anow-dlaczego/ |
Artykuł napisany na kolanie w 10 minut. Polowa osób na forum napisalaby ciekawsze podsumowanie.
|
|
Sorry ale czas to napisać Kiko out! zero taktyki zero grania zero czegokolwiek fart się skończył już dawno...
|
Dajcie spokój z tym trenejro.I nie pisze tego po dzisiejszym meczu,tylko powątpiewałem w zbyt wczesne achy i ochy na Jego temat.I nie piszcie,ze Wisła dzis była osłabiona,bo tak naprawde brakuje zawodników (oprócz Valeza),którzy i tak ciagną ostatnio ogony....
|
Cytat:
(10 znakow) |
może to Brlek zabrał całe szczęście ze sobą? W sumie dwa razy w końcówkach nas ratował.
|
gramy prze pyte od rundy mistrzowskiej gdzie same prawie porażki i nie widać żadnej poprawy... gdyby nie Carlitos, który się na farcie trafił to byśmy już dawno byli na dole tabeli...
Jak dla mnie lepiej nie będzie, tyle miesięcy dalej bez żadnej wizji gry, z Kiko bronimy się przed spadkiem więc lepiej go w przerwie zimowej pożegnać. |
absolutnie nie jestem za zwlanianiem trenera na tym etapie no ale
Kiko póki co sie nie broni... cały mecz gramy lage do rpzodu, w środku dziura jak po przejsciu huraganu a o grze w defensywie to skoda cokolwiek pisac a przychdził po to zeby porapwic gre obronna |
Na pewno przed przerwą zimową trenera zwalniać nie warto, ale może czas się porozglądać. Skład wygląda dobrze, ale na chaos jaki panuje w ich grze nie da się patrzeć.
|
Mam nadzieję, że zarząd dostrzeże wyraźny problem bo 7 straconych i 2 strzelone bramki w 3 meczach wychodząc w każdym z nich Z 2 DEFENSYWNYMI POMOCNIKAMI to chyba nie jest domena drużyny która ma ogarniętą grę w obronie a na tym Kiko chce bazować, co podkreślał od samego początku. Nua razie nie ma ani gry do przodu, ani z tyłu... Jeśli nie wygramy meczu z piastem, myślę, że pora się pożegnać bo prochu to on już tutaj nie wymyśli..
|
Zdarzało mi się zwykle bronić Ramireza, bo wydawało się, że drużyna idzie w jakimś kierunku. Może nie w kierunku pięknej, efektownej piłki, ale za to konsekwentnej i skutecznej. Niestety, po pewnym czasie widać, że tak naprawdę wszystkie ładne momenty i niezłe wyniki to był po prostu nieziemski fart, a Ramirez jest po prostu ku*wa beznadziejnym taktykiem. Takiego chaosu, źle dobranych zawodników, chvjowych zmian i braku reakcji na boiskowe wydarzenia nie powstydziłyby się takie asy PMS, jak Kafarski.
Ramirez ma komfort w doborze zawodników, jakiego nie mieli trenerzy od czasu Maaskanta, ale i tak Kulawik (z całym szacunkiem dla warsztatu Tomka) wyciągnąłby podobne wyniki, a kto wie czy nie lepsze. Oczywiście, nie czas teraz na zmianę trenera, ale Kiko po prostu nie ogarnia rzeczywistości. W dodatku jak odejdzie on, to pewnie obrazi się połowa Hiszpanów i posypie się drużyna. Ku*wa mać, kolejny weekend spie*dolony. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl