![]() |
Spokojnie... To jest Kraków i jak widzicie budowa naszego stadionu ciągnie się już od 2004 roku, po drodze słyszeliśmy nawet bajki opowiadane przez miejskich urzędników że Wisła będzie mieć gotowy nowy stadion na jubileusz stulecia... Oczywiście mało kto w to wierzył, podobnie jak myślę mało kto wierzy dziś że przebudowa stadionu na R 22 zakończy się w połowie 2010 roku. Trochę czasu jeszcze minie zanim ruszą prace na budowie trybuny wschodniej. Chciałbym być tak wielkim optymistą jak niektórzy urzędnicy mówiący że stadion będzie gotowy w połowie przyszłego roku, jednak patrząc na tempo dotychczasowych prac na naszym obiekcie jest to po prostu nierealne... Spójrzmy na to ile czasu budowano trybuny za bramkami, choć są one mniejszych rozmiarów niż te które mają powstać wzdłuż boiska i są one przede wszystkim prostsze konstrukcyjnie (tak w ogóle trybuna D wciąż nie jest ukończona - na wykończenie zaplecza pod nią długo jeszcze chyba poczekamy). Nie chcę nikogo wyprowadzać z tego optymistycznego nastroju, który tu panuje i przeświadczeniu o tym, że z tygodnia na tydzień zbliżamy się do połowy roku 2010, czyli do czasu w którym pod Wawelem będziemy mieli wreszcie nowoczesny stadion. Jednak właśnie - czy na pewno już wtedy będziemy go mieli... Coś mi się wydaje, że czeka nas jeszcze nie jedna niespodzianka w stylu ostatniego zamieszania z odwoływaniem się Budimexu, która może opóźnić termin zakończenia przebudowy naszego stadionu.
Jak się na to wszystko patrzy co dzieje się wokół przebudowy stadionu na Reymonta, to aż żal się robi gdy porówna się tą sytuację z tym jak szybko, praktycznie w ekspresowym tempie posuwa się budowa nowego stadionu Zagłębia Lubin, oprócz tego bardzo szybko i sprawnie idzie też niedawno rozpoczęta budowa obiektu Legii. Ktoś pewnie mógłby zwrócić mi uwagę, że przecież obiekt powstający w Lubinie to stadion mniejszy od naszego (będzie miał ok. 20 tys. miejsc) i przede wszystkim o prostszej konstrukcji. Jednak bez względu na to tempo prac na tym obiekcie zasługuje na uznanie, bo ten stadion, którego budowa zbliża się do końca, powstał praktycznie w 1,5 roku! Bardzo szybko przebudowano też stadion lekkoatletyczny w Bydgoszczy, a stricte żużlowy obiekt w Toruniu także wydaje się "rosnąć w oczach". Te miasta o których tu wspomniałem, z wyjątkiem Warszawy, są mniejsze od Krakowa i nie dorastają do pięt naszemu miastu (jeśli o to chodzi Warszawa również)... A jednak mimo tego radzą sobie bardzo dobrze z budowa obiektów sportowych. Jak u nas prace budowlane na R 22 będą dalej szły w tak ślimaczym tempie to prześcignie nas wkrótce Wrocław czy Gdańsk, w których to miastach dopiero rozpisuje się przetargi, albo w najlepszym wypadku przygotowuje teren pod budowę. Naszym atutem np. w wyścigu o EURO 2012 było m. in. to, że dysponujemy stadionem w dużej mierze już zmodernizowanym. Powolne tempo prac na Reymonta może jednak doprowadzić do tego, że wyprzedzą nas wspomniane wyżej Wrocław czy Gdańsk i stracimy ten plus. To niewiarygodne jak można w naszym mieście tak podchodzić do sprawy nie tylko budowy stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia, ale też innych obiektów sportowych, które takie miasto jak Kraków po prostu musi mieć (chodzi mi o halę widowiskowo - sportową) - ale to już temat na osobną dyskusję... W każdym razie chciałem tylko powiedzieć, że mimo dobrych chęci nie jestem w stanie tak optymistycznie patrzeć na szybkie ukończenie budowy stadionu Wisły, jakie niektórzy przewidują... |
Wybrano zwycięzce drugiego przetargu -trybuna zachodnia!!!! http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...sprawy-27x2008
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty - nr sprawy 27/X/2008 ZIKiT/R/0507/08/NZ/3918 Kraków, dnia 27.01.2009 r. Dotyczy zadania pn.: Budowa stadionu piłkarskiego Wisła Kraków - budowa trybuny zachodniej oraz place, parkingi i drogi dojazdowe"- znak sprawy 27/XI/2008. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty Postępowanie przeprowadzono w trybie przetargu nieograniczonego. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg CPV: 45.21.22.00-8; 45.21.22.24-2; 45.23.31.20-6. Termin realizacji: 15 miesięcy od daty podpisania umowy. Liczba otrzymanych ofert: 4, z czego odrzucono/wykluczono lub zwrócono bez rozpatrywania 0 ofert. Kryteria oceny ofert: cena brutto 100%. Wybrano ofertę nr 3: Polimex-Mostostal S.A.,00-950 Warszawa, ul. Czackiego 15/17 Cena wybranej oferty: 153.277.565,68 zł złotych brutto. Uzasadnienie wyboru: złożona przez w/w Wykonawcę oferta spełnia wszystkie warunki określone przez Zamawiającego i jest najkorzystniejszą (najtańszą) ofertą złożoną w niniejszym postępowaniu. Umowa na w/w zadanie zostanie zawarta w ZIKiT w Krakowie, ul. Centralna 53 po telefonicznym zawiadomieniu, nie wcześniej niż po 10 dniach od zawiadomienia o wyborze oferty. Streszczenie oceny i porównanie złożonych ofert: Oferta 1: Budimex Dromex S.A., 01-040 Warszawa, ul. Stawki 40 - otrzymana punktacja:91,31 pkt. Oferta 2 : Konsorcjum Lider: Chemobudowa-Kraków S.A., 30-705 Kraków, ul. Klimeckiego 24 - otrzymana punktacja: 85,66 pkt. Oferta 3 : Polimex-Mostostal S.A.,00-950 Warszawa, ul. Czackiego 15/17 - otrzymana punktacja: 100,00 pkt. Oferta nr 4: Konsorcjum Lider: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL-AQUA S.A., 05-500 Piaseczno, ul. Dworska 1 - otrzymana punktacja: 79,24 pakt. Jednocześnie zamawiający informuje: W ofercie nr 2 tj. konsorcjum: Chemobudowa-Kraków S.A. 30-705 Kraków, ul. Klimeckiego 24, w kosztorysach ofertowych są oczywiste omyłki rachunkowe polegające na niezgodności wyniku mnożenia ceny jednostkowej i ilości robót wynikające z zaokrągleń ilości miejsc po przecinku (groszy). Zamawiający pozostawia kosztorys bez uwzględnienia konsekwencji rachunkowych ze względu na ich nieistotny charakter (niewielkie kwoty rzędu kilku lub kilkunastu złotych), które nie mają wpływu na wynik postępowania. W ofercie nr 3 tj. Polimex-Mostostal S.A.,00-950 Warszawa, ul. Czackiego 15/17, zamawiający poprawił oczywistą omyłkę rachunkową polegającą na błędnym zsumowaniu wartości kosztorysów ofertowych w zakresie wszystkich branż (wartość kosztorysu ofertowego „stacje transformatorowe (...)" została dodana dwukrotnie). Po poprawieniu omyłki polegającym na ponownym zsumowaniu kosztorysów wszystkich branż cena oferty nr 3 wynosi: 153.277.565,68 zł. Ponadto Zamawiający poprawił w ofercie inną omyłkę polegającą na niezgodności oferty ze SIWZ, nie powodującą istotnych zmian w treści oferty tj. w kosztorysie ofertowym architektura, poz. 3.3.1 „wykonanie systemowego tynku (...)" jest ilość 128,10 m2, poprawiono zgodnie z przedmiarem na 128,01m2. Wykonawca zgodził się na poprawienie omyłki w terminie 3 dni od daty zawiadomienia. |
Chyba będzie tak jak Konnonowicz mówił że dopiero na wiosnę ruszamy z budową :) Gdzie te maszyny?
edit albo czekali do czasu rozstrzygnięcia dzisiejszego przetargu i dzisiaj albo jutro podpiszą umowę :) |
Cytat:
|
Dopiero dzisiaj maja podpisac umowę:
Tańsza budowa stadionu Wisły INWESTYCJE. Ponad 153 mln zł będzie kosztować budowa trybuny zachodniej na stadionie Wisły wraz z placami, parkingami i drogami dojazdowymi. Początkowo, po otwarciu przetargowych ofert, mówiło się o kwocie ok. 164 mln zł. - Ostatecznie koszt wyniesie o około 10 milionów złotych mniej niż początkowo zaproponowano. Okazało się bowiem, że pierwsze wyliczenia inwestora były za wysokie - informuje Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Ta jednostka wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożoną przez warszawską firmę Polimex-Mostostal. Dziś miasto ma z nią podpisać umowę na budowę trybuny wschodniej oraz wyburzenie istniejącej zachodniej i demontaż masztów oświetleniowych. W przetargu na trybunę wschodnią Polimex-Mostostal również zaproponował najniższą cenę - 144,2 mln zł. Radny PiS Wojciech Kozdronkiewicz złożył w zeszłym tygodniu interpelację, w której zawnioskował, aby w związku z mniejszymi kosztami budowy trybun niż w kosztorysach, 9 mln zł przeznaczyć dodatkowo na pozyskiwanie mieszkań komunalnych. Wieść o zaoszczędzeniu kolejnych 10 mln zł przyjął z zadowoleniem i zapowiedział, że również zwróci się o przekazanie tych środków ma mieszkania dla potrzebujących. Dziennik Polski |
|
Ciekawe czy od przetargu na zachodnią trybunę też będą się odwoływać?
|
To niech jeszcze powiedzą kiedy wjeżdżają na budowę.. :D
Jeśli chodzi o AB to Budimex na pewno się odwoła, jest konsekwentny w swoich działaniach :| ktoś gdzieś pisał że we Wrocławiu się odwołali.. |
Jakby się nie odwołali, to za pewne ktoś by stracił pracę... To normalne, że się próbują odwoływać. Wy byście odpuścili temat przegranego przetargu?
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Kilka meczy, na które i tak nie będzie można dostać biletów i kilkadziesiąt turystów-kibiców więcej na okres ok. 2 tygodni - umówmy się, korzyści z tego są małe. Ale liczy się medialność i kreowanie wizerunku miasta. Dlatego naszym radnym stadion miejski jest tak bardzo potrzebny. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że skorzysta na tym Wisła Szanse na mecze Euro 2012 są dla mnie sprawą nie drugo, ale trzeciorzędną. Tak więc tym bym się tak nie martwił. UEFA ogłosi, które miasta będą organizatorami w okolicach 2010 roku - na tym etapie gotowe będzie prawdopodobnie 3 z 4 trybun, a ostatnia w budowie. Nawet jak władze piłkarskie pokażą nam środkowy palec, stadion zostanie dokończony. I tylko o to chodzi. |
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...w-domu,1251216
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A jeśli przy okazji dadzą nam to miejsce, odbędzie się parę meczyków, restauratorzy, hotelarze i panienki zarobią nieco - pieniążki w Krakowie zostaną, a stadion bardziej dopieszczony będzie i dla Wisełki zostanie. |
Cytat:
Żeby znow nie skonczylo sie tak jak w 1985 gdy rozebrali stare A i B a że kraj dogorywal finansowo, prace przerwano i oczodoly straszyly do 1997 roku. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A kryzys finansowy już powoli do Polski dociera...:-) |
Cytat:
|
Jest info dotyczące budowy trybuny:
Prace rozpoczną się 5 lutego 2009 (czwartek) Planowane zakończenie grudzień 2009 - czas budowy 10 miesięcy. zatem do czwartku czekamy :) |
Jeżeli mają skończyć budowę w grudniu 2009 to rozumiem że wracamy na Reymonta na wiosne 2010. Czyli tylko pól roku rozbratu z R22.
|
A ja tak ogladam wizualizacje i myśle że po skończeniu będzie całkiem dobrze ale jedno jest do poprawki - przydaloby się zabudować te wrednie wyglądające "balkoniki" z rurami wentylacyjnymi nie wiem może jakimś lekkim materialem np aluminium coś w rodzaju elewacji ze stadionu narodowego lub nowobudowanego stadionu legii. Kurcze czy nie można bylo tego umiejscowić gdzieś na dachu??! tragiczne to jest
Dobrze by wyglądal taki pas elewacyjny tyko w tej górnej części trybuny żeby to przysłonić i ew złączyć narożniki nowopowstających trybun z istniejącymi obecnie. |
Cytat:
|
Teraz byle do czwartku i zacznie się budowa. Wreszcie będą zdjęcia z budowy:)
|
Cytat:
VIP na razie ma zostać tak jak jest, przynajmniej na początku. A stadion będzie działał tylko do końca sezonu, na jesień już nie. Co do dystrybucji biletów i karnetów się nie wypowiadam. |
W dzisiejszej Krakowskiej pisze że Wisła bedzie się starać aby A i B zostały do 22 marca. Do Kasztana: co dałoby wyburzenie A i B i pozostawienie Vip i budynku klubowego?? Przecież i tak nie mogliby zacząć wykonania ścianki szczelinowej.
|
No właśnie niezupełnie tak...chodzi też o czas...można zlikwidować A/B i zacząć prace przy ściance - nawet być może (nie sprawdzałem dokładnie) da się całą ściankę wybudować zostawiając VIPów/media/klub.
|
No jesli chodzi o jakis jej fragment to moge sie zgodzić. Ale pod trybuna Vip/media oprócz wyjscia z szatni zaraz przed boiskiem jest chyba jakiś pomieszczenie, które wg mnie bedzie kolidować ze ścianką. Tak samo jest chyba z budunkiem klubowym, który też będzie na nią zachodził. Ale fachowcy na pewno sprytnie to zaplanują
Tego chyba jeszcze nie było tutaj: http://www.polimex-mostostal.pl/uplo..._nr_4_2009.pdf |
wezcie ludzie jakie burzenie... beda sobie spokojnie budowac wschodnia bo na A i B wciaz moga stac kamery podczas relacji a dwa ze zawsze to 2 tys wiecej kibicow na stadionie i kilkaset sprzedanych karnetow
przed koncem rundy wiosennej nic nie beda burzyc na to jest czas... |
Cytat:
EDIT: jak widać na głównej AiB odrazu na D i E idzie, wiec bedzie tak jak mowilem, tyle ze dowolne miejsca a VIPOW na koncu przeniosa |
czy ktoś ma jakieś wiadomości na temat parkingów ?
zastanawiały mnie kiedyś te dziwne elementy przy obu parkingach (za trybunami E i D). Padły tutaj sugestie że mogą to być windy lub zejścia do parkingów ?? ale przecież parkingi przy stadionie nie mają być wielopoziomowe... chyba że nie doczytałem gdzieś... patrzyłem na projekt stadionu ale nie ma tam żadnych szczegółów odnośnie parkingu (chyba że przeoczyłem). :-/ jak ktoś coś wie na ten temat, proszę niech napisze. dzięki :) |
parkingi beda podziemne... a to o czym mowisz to wlasnie zejscia do nich
|
skoro parkingi mają być podziemne, to co z kosztami ich budowy ??
Koszt budowanego w Krakowie parkingu podziemnego przy placu na Groblach szacuje się na ok. 63 mln zł (wg firmy Ascan). Rozumiem, że skala obu parkingów jeżeli chodzi o wielkość będzie znacznie rożna, zarówno jak i rozwiązania konstrukcyjne. Czy koszt obu został uwzględniony w sumie przetargowej ?? Czytałem, że Polimex ma wybudować razem z trybuną zachodnią również place i parkingi, ale chyba kwota 153 mln złotych, ma pokryć koszty trybuny i parkingów naziemnych. Dajcie jakieś info jeżeli ktoś zna szczegóły. |
A ta baza treningowa ma gdzieś powstać wkońcu czy nie? Coś wiadomo na ten temat?
|
Cytat:
|
Cytat:
Z tego co pamiętam to drugi przetarg był zarówno na budowę nowej trybuny AiB, ale też na parkingi. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
ale przekonasz się, że mam racje:) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl