Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Bronowianin 28.01.2009 13:42

Spokojnie... To jest Kraków i jak widzicie budowa naszego stadionu ciągnie się już od 2004 roku, po drodze słyszeliśmy nawet bajki opowiadane przez miejskich urzędników że Wisła będzie mieć gotowy nowy stadion na jubileusz stulecia... Oczywiście mało kto w to wierzył, podobnie jak myślę mało kto wierzy dziś że przebudowa stadionu na R 22 zakończy się w połowie 2010 roku. Trochę czasu jeszcze minie zanim ruszą prace na budowie trybuny wschodniej. Chciałbym być tak wielkim optymistą jak niektórzy urzędnicy mówiący że stadion będzie gotowy w połowie przyszłego roku, jednak patrząc na tempo dotychczasowych prac na naszym obiekcie jest to po prostu nierealne... Spójrzmy na to ile czasu budowano trybuny za bramkami, choć są one mniejszych rozmiarów niż te które mają powstać wzdłuż boiska i są one przede wszystkim prostsze konstrukcyjnie (tak w ogóle trybuna D wciąż nie jest ukończona - na wykończenie zaplecza pod nią długo jeszcze chyba poczekamy). Nie chcę nikogo wyprowadzać z tego optymistycznego nastroju, który tu panuje i przeświadczeniu o tym, że z tygodnia na tydzień zbliżamy się do połowy roku 2010, czyli do czasu w którym pod Wawelem będziemy mieli wreszcie nowoczesny stadion. Jednak właśnie - czy na pewno już wtedy będziemy go mieli... Coś mi się wydaje, że czeka nas jeszcze nie jedna niespodzianka w stylu ostatniego zamieszania z odwoływaniem się Budimexu, która może opóźnić termin zakończenia przebudowy naszego stadionu.

Jak się na to wszystko patrzy co dzieje się wokół przebudowy stadionu na Reymonta, to aż żal się robi gdy porówna się tą sytuację z tym jak szybko, praktycznie w ekspresowym tempie posuwa się budowa nowego stadionu Zagłębia Lubin, oprócz tego bardzo szybko i sprawnie idzie też niedawno rozpoczęta budowa obiektu Legii. Ktoś pewnie mógłby zwrócić mi uwagę, że przecież obiekt powstający w Lubinie to stadion mniejszy od naszego (będzie miał ok. 20 tys. miejsc) i przede wszystkim o prostszej konstrukcji. Jednak bez względu na to tempo prac na tym obiekcie zasługuje na uznanie, bo ten stadion, którego budowa zbliża się do końca, powstał praktycznie w 1,5 roku! Bardzo szybko przebudowano też stadion lekkoatletyczny w Bydgoszczy, a stricte żużlowy obiekt w Toruniu także wydaje się "rosnąć w oczach". Te miasta o których tu wspomniałem, z wyjątkiem Warszawy, są mniejsze od Krakowa i nie dorastają do pięt naszemu miastu (jeśli o to chodzi Warszawa również)... A jednak mimo tego radzą sobie bardzo dobrze z budowa obiektów sportowych. Jak u nas prace budowlane na R 22 będą dalej szły w tak ślimaczym tempie to prześcignie nas wkrótce Wrocław czy Gdańsk, w których to miastach dopiero rozpisuje się przetargi, albo w najlepszym wypadku przygotowuje teren pod budowę.

Naszym atutem np. w wyścigu o EURO 2012 było m. in. to, że dysponujemy stadionem w dużej mierze już zmodernizowanym. Powolne tempo prac na Reymonta może jednak doprowadzić do tego, że wyprzedzą nas wspomniane wyżej Wrocław czy Gdańsk i stracimy ten plus. To niewiarygodne jak można w naszym mieście tak podchodzić do sprawy nie tylko budowy stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia, ale też innych obiektów sportowych, które takie miasto jak Kraków po prostu musi mieć (chodzi mi o halę widowiskowo - sportową) - ale to już temat na osobną dyskusję... W każdym razie chciałem tylko powiedzieć, że mimo dobrych chęci nie jestem w stanie tak optymistycznie patrzeć na szybkie ukończenie budowy stadionu Wisły, jakie niektórzy przewidują...

1Marek1 28.01.2009 14:06

Wybrano zwycięzce drugiego przetargu -trybuna zachodnia!!!! http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...sprawy-27x2008
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty - nr sprawy 27/X/2008

ZIKiT/R/0507/08/NZ/3918 Kraków, dnia 27.01.2009 r.

Dotyczy zadania pn.: Budowa stadionu piłkarskiego Wisła Kraków - budowa trybuny zachodniej oraz place, parkingi i drogi dojazdowe"- znak sprawy 27/XI/2008.

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty



Postępowanie przeprowadzono w trybie przetargu
nieograniczonego.

Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg CPV: 45.21.22.00-8; 45.21.22.24-2; 45.23.31.20-6.

Termin realizacji: 15 miesięcy od daty podpisania umowy.

Liczba otrzymanych ofert: 4, z czego odrzucono/wykluczono lub zwrócono bez rozpatrywania 0 ofert.

Kryteria oceny ofert: cena brutto 100%.

Wybrano ofertę nr 3: Polimex-Mostostal S.A.,00-950 Warszawa, ul. Czackiego 15/17

Cena wybranej oferty: 153.277.565,68 zł złotych brutto.

Uzasadnienie wyboru: złożona przez w/w Wykonawcę oferta spełnia wszystkie warunki określone przez Zamawiającego i jest najkorzystniejszą (najtańszą) ofertą złożoną w niniejszym postępowaniu.

Umowa na w/w zadanie zostanie zawarta w ZIKiT w Krakowie, ul. Centralna 53 po telefonicznym zawiadomieniu, nie wcześniej niż po 10 dniach od zawiadomienia o wyborze oferty.

Streszczenie oceny i porównanie złożonych ofert:

Oferta 1: Budimex Dromex S.A., 01-040 Warszawa, ul. Stawki 40 - otrzymana punktacja:91,31 pkt.

Oferta 2 : Konsorcjum Lider: Chemobudowa-Kraków S.A., 30-705 Kraków, ul. Klimeckiego 24 - otrzymana punktacja: 85,66 pkt.

Oferta 3 : Polimex-Mostostal S.A.,00-950 Warszawa, ul. Czackiego 15/17 - otrzymana punktacja: 100,00 pkt.

Oferta nr 4: Konsorcjum Lider: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL-AQUA S.A., 05-500 Piaseczno, ul. Dworska 1 - otrzymana punktacja: 79,24 pakt.

Jednocześnie zamawiający informuje:

W ofercie nr 2 tj. konsorcjum: Chemobudowa-Kraków S.A. 30-705 Kraków,
ul. Klimeckiego 24, w kosztorysach ofertowych są oczywiste omyłki rachunkowe polegające na niezgodności wyniku mnożenia ceny jednostkowej i ilości robót wynikające z zaokrągleń ilości miejsc po przecinku (groszy). Zamawiający pozostawia kosztorys bez uwzględnienia konsekwencji rachunkowych ze względu na ich nieistotny charakter (niewielkie kwoty rzędu kilku lub kilkunastu złotych), które nie mają wpływu na wynik postępowania.

W ofercie nr 3 tj. Polimex-Mostostal S.A.,00-950 Warszawa, ul. Czackiego 15/17, zamawiający poprawił oczywistą omyłkę rachunkową polegającą na błędnym zsumowaniu wartości kosztorysów ofertowych w zakresie wszystkich branż (wartość kosztorysu ofertowego „stacje transformatorowe (...)" została dodana dwukrotnie). Po poprawieniu omyłki polegającym na ponownym zsumowaniu kosztorysów wszystkich branż cena oferty nr 3 wynosi: 153.277.565,68 zł.

Ponadto Zamawiający poprawił w ofercie inną omyłkę polegającą na niezgodności oferty ze SIWZ, nie powodującą istotnych zmian w treści oferty tj. w kosztorysie ofertowym architektura, poz. 3.3.1 „wykonanie systemowego tynku (...)" jest ilość 128,10 m2, poprawiono zgodnie z przedmiarem na 128,01m2.

Wykonawca zgodził się na poprawienie omyłki w terminie 3 dni od daty zawiadomienia.

4fan_player 28.01.2009 16:16

Chyba będzie tak jak Konnonowicz mówił że dopiero na wiosnę ruszamy z budową :) Gdzie te maszyny?

edit

albo czekali do czasu rozstrzygnięcia dzisiejszego przetargu i dzisiaj albo jutro podpiszą umowę :)

medyk 28.01.2009 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 664712)
Spokojnie... To jest Kraków i jak widzicie budowa naszego stadionu ciągnie się już od 2004 roku, po drodze słyszeliśmy nawet bajki opowiadane przez miejskich urzędników że Wisła będzie mieć gotowy nowy stadion na jubileusz stulecia... Oczywiście mało kto w to wierzył, podobnie jak myślę mało kto wierzy dziś że przebudowa stadionu na R 22 zakończy się w połowie 2010 roku. Trochę czasu jeszcze minie zanim ruszą prace na budowie trybuny wschodniej. Chciałbym być tak wielkim optymistą jak niektórzy urzędnicy mówiący że stadion będzie gotowy w połowie przyszłego roku, jednak patrząc na tempo dotychczasowych prac na naszym obiekcie jest to po prostu nierealne... Spójrzmy na to ile czasu budowano trybuny za bramkami, choć są one mniejszych rozmiarów niż te które mają powstać wzdłuż boiska i są one przede wszystkim prostsze konstrukcyjnie (tak w ogóle trybuna D wciąż nie jest ukończona - na wykończenie zaplecza pod nią długo jeszcze chyba poczekamy). Nie chcę nikogo wyprowadzać z tego optymistycznego nastroju, który tu panuje i przeświadczeniu o tym, że z tygodnia na tydzień zbliżamy się do połowy roku 2010, czyli do czasu w którym pod Wawelem będziemy mieli wreszcie nowoczesny stadion. Jednak właśnie - czy na pewno już wtedy będziemy go mieli... Coś mi się wydaje, że czeka nas jeszcze nie jedna niespodzianka w stylu ostatniego zamieszania z odwoływaniem się Budimexu, która może opóźnić termin zakończenia przebudowy naszego stadionu.

Jak się na to wszystko patrzy co dzieje się wokół przebudowy stadionu na Reymonta, to aż żal się robi gdy porówna się tą sytuację z tym jak szybko, praktycznie w ekspresowym tempie posuwa się budowa nowego stadionu Zagłębia Lubin, oprócz tego bardzo szybko i sprawnie idzie też niedawno rozpoczęta budowa obiektu Legii. Ktoś pewnie mógłby zwrócić mi uwagę, że przecież obiekt powstający w Lubinie to stadion mniejszy od naszego (będzie miał ok. 20 tys. miejsc) i przede wszystkim o prostszej konstrukcji. Jednak bez względu na to tempo prac na tym obiekcie zasługuje na uznanie, bo ten stadion, którego budowa zbliża się do końca, powstał praktycznie w 1,5 roku! Bardzo szybko przebudowano też stadion lekkoatletyczny w Bydgoszczy, a stricte żużlowy obiekt w Toruniu także wydaje się "rosnąć w oczach". Te miasta o których tu wspomniałem, z wyjątkiem Warszawy, są mniejsze od Krakowa i nie dorastają do pięt naszemu miastu (jeśli o to chodzi Warszawa również)... A jednak mimo tego radzą sobie bardzo dobrze z budowa obiektów sportowych. Jak u nas prace budowlane na R 22 będą dalej szły w tak ślimaczym tempie to prześcignie nas wkrótce Wrocław czy Gdańsk, w których to miastach dopiero rozpisuje się przetargi, albo w najlepszym wypadku przygotowuje teren pod budowę.

Naszym atutem np. w wyścigu o EURO 2012 było m. in. to, że dysponujemy stadionem w dużej mierze już zmodernizowanym. Powolne tempo prac na Reymonta może jednak doprowadzić do tego, że wyprzedzą nas wspomniane wyżej Wrocław czy Gdańsk i stracimy ten plus. To niewiarygodne jak można w naszym mieście tak podchodzić do sprawy nie tylko budowy stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia, ale też innych obiektów sportowych, które takie miasto jak Kraków po prostu musi mieć (chodzi mi o halę widowiskowo - sportową) - ale to już temat na osobną dyskusję... W każdym razie chciałem tylko powiedzieć, że mimo dobrych chęci nie jestem w stanie tak optymistycznie patrzeć na szybkie ukończenie budowy stadionu Wisły, jakie niektórzy przewidują...

pieprzysz.. jest kasa skoro ogłasza się przetargi, podpisuje się umowy w ktorych sa terminy w jakich firmy maja sie zmiescic jak nie to płacą kary więc nie ma o co robić zamieszania jestesmy co raz blizej nowego stadionu.

1Marek1 29.01.2009 09:28

Dopiero dzisiaj maja podpisac umowę:

Tańsza budowa stadionu Wisły

INWESTYCJE. Ponad 153 mln zł będzie kosztować budowa trybuny zachodniej na stadionie Wisły wraz z placami, parkingami i drogami dojazdowymi.

Początkowo, po otwarciu przetargowych ofert, mówiło się o kwocie ok. 164 mln zł.

- Ostatecznie koszt wyniesie o około 10 milionów złotych mniej niż początkowo zaproponowano. Okazało się bowiem, że pierwsze wyliczenia inwestora były za wysokie - informuje Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Ta jednostka wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożoną przez warszawską firmę Polimex-Mostostal. Dziś miasto ma z nią podpisać umowę na budowę trybuny wschodniej oraz wyburzenie istniejącej zachodniej i demontaż masztów oświetleniowych. W przetargu na trybunę wschodnią Polimex-Mostostal również zaproponował najniższą cenę - 144,2 mln zł.

Radny PiS Wojciech Kozdronkiewicz złożył w zeszłym tygodniu interpelację, w której zawnioskował, aby w związku z mniejszymi kosztami budowy trybun niż w kosztorysach, 9 mln zł przeznaczyć dodatkowo na pozyskiwanie mieszkań komunalnych. Wieść o zaoszczędzeniu kolejnych 10 mln zł przyjął z zadowoleniem i zapowiedział, że również zwróci się o przekazanie tych środków ma mieszkania dla potrzebujących.

Dziennik Polski

mcovalski 29.01.2009 12:57

No to umowa już podpisana jest dzisiaj.

darotsok73 29.01.2009 13:18

Ciekawe czy od przetargu na zachodnią trybunę też będą się odwoływać?

barthok 29.01.2009 14:16

To niech jeszcze powiedzą kiedy wjeżdżają na budowę.. :D

Jeśli chodzi o AB to Budimex na pewno się odwoła, jest konsekwentny w swoich działaniach :| ktoś gdzieś pisał że we Wrocławiu się odwołali..

dj_ibutti 29.01.2009 14:24

Jakby się nie odwołali, to za pewne ktoś by stracił pracę... To normalne, że się próbują odwoływać. Wy byście odpuścili temat przegranego przetargu?

Pablo84 29.01.2009 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 665236)
To niech jeszcze powiedzą kiedy wjeżdżają na budowę.. :D

Jeśli chodzi o AB to Budimex na pewno się odwoła, jest konsekwentny w swoich działaniach :| ktoś gdzieś pisał że we Wrocławiu się odwołali..

Cytat:

Publicznych odrzucił odwołanie od rozstrzygnięcia tego przetargu złożone przez firmę Budimex-Dromex - budowa może rozpocząć się w już tym tygodniu
..............................

flamengista 29.01.2009 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 664712)
Naszym atutem np. w wyścigu o EURO 2012 było m. in. to, że dysponujemy stadionem w dużej mierze już zmodernizowanym. Powolne tempo prac na Reymonta może jednak doprowadzić do tego, że wyprzedzą nas wspomniane wyżej Wrocław czy Gdańsk i stracimy ten plus. To niewiarygodne jak można w naszym mieście tak podchodzić do sprawy nie tylko budowy stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia, ale też innych obiektów sportowych, które takie miasto jak Kraków po prostu musi mieć (chodzi mi o halę widowiskowo - sportową) - ale to już temat na osobną dyskusję... W każdym razie chciałem tylko powiedzieć, że mimo dobrych chęci nie jestem w stanie tak optymistycznie patrzeć na szybkie ukończenie budowy stadionu Wisły, jakie niektórzy przewidują...

Dla mnie Euro 2012 to taka bajka dla radnych i opornych mieszkańców, że warto budować stadion.

Kilka meczy, na które i tak nie będzie można dostać biletów i kilkadziesiąt turystów-kibiców więcej na okres ok. 2 tygodni - umówmy się, korzyści z tego są małe. Ale liczy się medialność i kreowanie wizerunku miasta. Dlatego naszym radnym stadion miejski jest tak bardzo potrzebny.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że skorzysta na tym Wisła Szanse na mecze Euro 2012 są dla mnie sprawą nie drugo, ale trzeciorzędną. Tak więc tym bym się tak nie martwił.

UEFA ogłosi, które miasta będą organizatorami w okolicach 2010 roku - na tym etapie gotowe będzie prawdopodobnie 3 z 4 trybun, a ostatnia w budowie. Nawet jak władze piłkarskie pokażą nam środkowy palec, stadion zostanie dokończony. I tylko o to chodzi.

SZYMEK_TSW 29.01.2009 15:23

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...w-domu,1251216

Cytat:

Kilka tysięcy kibiców będzie musiało się pożegnać jednak z miejscami, które od lat zajmowali na trybunach A i B. Klub nie będzie sprzedawał karnetów na te sektory. Będą sukcesywnie wyburzane od najdalszych fragmentów w stosunku do trybuny honorowej. - Karnety będą sprzedawane tylko na sektory E i D. Natomiast na A i B będziemy rozprowadzać bilety z meczu na mecz. Każde spotkanie z kibicami na sektorach A i B to dla nas plus organizacyjny, a o finansowym już nie muszę wspominać - dodaje Ochalik
Czyli pierwsze mecze sezonu przy 15 000 widowni.

Mario Nh 29.01.2009 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 665267)
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...w-domu,1251216



Czyli pierwsze mecze sezonu przy 15 000 widowni.

Jeśli to prawda to trzeba się dogadać z klubem co do wznowień karnetów. Nikt z A i B nie może iść po kosztach i wznawiać karnet na trybunę D ! ;/

dj_ibutti 29.01.2009 16:02

Cytat:

Wiśle zależy na tym, aby trybuna honorowa z lożą VIP, klubowym budynkiem i szatniami dla obu drużyn oraz sędziów przetrwały do końca maja. - Wówczas nie musielibyśmy organizować żadnych kontenerów na drugą szatnię, czy pomieszczenie dla sędziów - podkreśla rzecznik mistrzów Polski.
IMO śmiesznie będzie to wyglądało takie gruzowisko z lewej, gruzowisko z prawej i na środku nieruszony sektor VIP :rotfl:

harthausen 29.01.2009 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 665258)

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że skorzysta na tym Wisła Szanse na mecze Euro 2012 są dla mnie sprawą nie drugo, ale trzeciorzędną. Tak więc tym bym się tak nie martwił.

UEFA ogłosi, które miasta będą organizatorami w okolicach 2010 roku - na tym etapie gotowe będzie prawdopodobnie 3 z 4 trybun, a ostatnia w budowie. Nawet jak władze piłkarskie pokażą nam środkowy palec, stadion zostanie dokończony. I tylko o to chodzi.

Dokładnie to samo odczucie mam. Coś po wybudowaniu E i D stanęło i zaczęło się marudzenie , że geldu brak. A tak - to musiał się znaleźć.
A jeśli przy okazji dadzą nam to miejsce, odbędzie się parę meczyków, restauratorzy, hotelarze i panienki zarobią nieco - pieniążki w Krakowie zostaną, a stadion bardziej dopieszczony będzie i dla Wisełki zostanie.

kalashnikov2 29.01.2009 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 665293)
IMO śmiesznie będzie to wyglądało takie gruzowisko z lewej, gruzowisko z prawej i na środku nieruszony sektor VIP :rotfl:

powrót do przeszłości ;-)

Żeby znow nie skonczylo sie tak jak w 1985 gdy rozebrali stare A i B a że kraj dogorywal finansowo, prace przerwano i oczodoly straszyly do 1997 roku.

harthausen 29.01.2009 16:50

Cytat:

Originally Posted by www.krakow.pl
Wschodnia trybuna Wisły do przebudowy

Rusza kolejny etap przebudowy miejskiego stadionu Wisły Kraków. Dzisiaj (29 stycznia, czwartek) podpisana została umowa na realizację wschodniej trybuny obiektu wraz z narożnikami.

Koniec wątpliwości, kto zrealizuje kolejny etap miejskiego stadionu Wisły Kraków. Po zeszłotygodniowej decyzji Urzędu Zamówień Publicznych i odrzuceniu protestu jednej z firm biorących udział w przetargu, w czwartek, 29 stycznia Zastępca Prezydenta Tadeusz Trzmiel oraz Prezes Zarządu Polimex-Mostostal S.A. Konrad Jaskóła podpisali umowę na budowę wschodniej trybuny obiektu przy Reymonta wraz z narożnikami. „Wkraczamy w decydującą fazę realizacji tego przedsięwzięcia, ważnego nie tylko dla miłośników krakowskiego sportu. Mam nadzieję, że wykonawca jak najszybciej zabierze się do pracy, tak, byśmy pod koniec roku mogli świętować zakończenie tego etapu inwestycji” - mówił Tadeusz Trzmiel.

Nowa wschodnia trybuna (od strony Parku Jordana) wraz z narożnikami powstanie do końca 2009 roku. Przy okazji warszawska firma rozpocznie przygotowania do ostatniego etapu przebudowy stadionu – wyburzona zostanie trybuna od strony zachodniej i postawiona ścianka szczelinowa pod nową trybunę. „Zakres prac jest faktycznie duży. Mamy jednak wystarczające doświadczenie i doskonałych specjalistów, by sprostać zadaniu i wykonać je w zakładanym terminie, zgodnie wymaganiami, jakie postawiło przed nami Miasto Kraków” - zapewniał Konrad Jaskóła prezes Polimexu Mostostal S.A. Dodał, że uda się wyjść naprzeciw prośbom Prezydenta Krakowa oraz postulatom kibiców „Białej Gwiazdy” i dokończyć rozgrywki rundy wiosennej na modernizowanym obiekcie.

Umowa podpisana z firmą Polimex Mostostal S.A. opiewa na kwotę 144.217.547,14 zł. „To kilkanaście milionów mniej, niż oferowano za to zadanie w przetargu z jesieni ubiegłego roku” - nie kryła zadowolenia Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, jednostki, która w imieniu Miasta jest inwestorem zastępczym przebudowy stadionu Wisły Kraków. „Wbrew sceptycznym głosom, dziś potwierdza się słuszność podjętych jesienią decyzji o unieważnieniu przetargu. Dzięki temu Miasto zaoszczędziło wiele środków finansowych” – dodała Joanna Niedziałkowska. Dyrektor ZIKiT poinformowała też, że warszawska firma wygrała niedawno zakończony przetarg na ostatni etap przebudowy miejskiego stadionu Wisły Kraków. Jeśli nie będzie problemów formalnych, za cenę 153.277.565,68 zł – około 10 mln mniej niż pierwotnie planowano - wybuduje trybunę zachodnią obiektu oraz place, parkingi i drogi dojazdowe.

Z tego, że przebudowa stadionu przy Reymonta wchodzi w decydującą fazę zadowolenia nie kryła Barbara Janik, dyrektor Biura ds. Euro 2012. „Dziś w rankingach UEFA na temat przygotowań do mistrzostw w 2012 roku przy Krakowie jest kolor zielony. Jesteśmy pozytywnie oceniani pod względem stanu infrastruktury hotelowej, czy sportowej. Liczę, że od dzisiaj ta barwa stanie się jeszcze bardziej intensywna” - mówiła Barbara Janik. Wyraziła przy tym przekonanie, że nic nie stanie na przeszkodzie w dotrzymaniu uzgodnionego z UEFA harmonogramu i „latem 2010 roku będziemy mogli świętować zakończenie całej inwestycji”. Kraków od 2004 roku prowadzi kompleksową przebudowę miejskiego stadionu przy ul. Reymonta. W 2006 roku oddano do użytku trybunę południową. Rok później zakończono prace przy trybunie południowej. Następnie wykonano nowoczesny pawilon multimedialny. Planuje się, że miejski stadion Wisły Kraków będzie dysponował kompletnie przebudowanymi trybunami na 33 tys. miejsc do czerwca 2010 roku. (M).

Data komunikatu: 2009-01-29

Ależ będziemy mieli ostry plac budowy jeśli obie strony będą gotowe do czerwca 2010. Toż to ledwo rok z drobnym okładem :). Byle jakichś durnych niespodzianek nie było.

WislaFan123 29.01.2009 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 665293)
IMO śmiesznie będzie to wyglądało takie gruzowisko z lewej, gruzowisko z prawej i na środku nieruszony sektor VIP :rotfl:

Hmmm dziwne bo poki co VIPY ida na sektor dla gosci (chyba ze wzeglu na bezposrednie polaczenie z okraglakiem), AiB w pierwszej kolejnosci na bufor a pozniej chyba E2, wiec co najwyzej to moze mowa od jesieni, ale poki co takie sa plany na wiosne..

Vinci 29.01.2009 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 665305)
powrót do przeszłości ;-)

Żeby znow nie skonczylo sie tak jak w 1985 gdy rozebrali stare A i B a że kraj dogorywal finansowo, prace przerwano i oczodoly straszyly do 1997 roku.


A kryzys finansowy już powoli do Polski dociera...:-)

dannato 29.01.2009 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 665396)
Hmmm dziwne bo poki co VIPY ida na sektor dla gosci (chyba ze wzeglu na bezposrednie polaczenie z okraglakiem), AiB w pierwszej kolejnosci na bufor a pozniej chyba E2, wiec co najwyzej to moze mowa od jesieni, ale poki co takie sa plany na wiosne..

???????????? cooooooooooo ???????????? skąd to wymyśliłeś?

runner 30.01.2009 00:25

Jest info dotyczące budowy trybuny:
Prace rozpoczną się 5 lutego 2009 (czwartek)
Planowane zakończenie grudzień 2009 - czas budowy 10 miesięcy.

zatem do czwartku czekamy :)

Pero 30.01.2009 09:28

Jeżeli mają skończyć budowę w grudniu 2009 to rozumiem że wracamy na Reymonta na wiosne 2010. Czyli tylko pól roku rozbratu z R22.

www.rallyonline.prv.pl 30.01.2009 09:33

A ja tak ogladam wizualizacje i myśle że po skończeniu będzie całkiem dobrze ale jedno jest do poprawki - przydaloby się zabudować te wrednie wyglądające "balkoniki" z rurami wentylacyjnymi nie wiem może jakimś lekkim materialem np aluminium coś w rodzaju elewacji ze stadionu narodowego lub nowobudowanego stadionu legii. Kurcze czy nie można bylo tego umiejscowić gdzieś na dachu??! tragiczne to jest

Dobrze by wyglądal taki pas elewacyjny tyko w tej górnej części trybuny żeby to przysłonić i ew złączyć narożniki nowopowstających trybun z istniejącymi obecnie.

WislaFan123 30.01.2009 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 665467)
???????????? cooooooooooo ???????????? skąd to wymyśliłeś?

takie byly plany w razie wyburzania AiB odrazu, wiec pewnie sie to tylko przesunie w czasie... Ty myslisz to co niektorzy pisza ze budynek klubowy i sektor vipow bedzie stal caly czas?

PhantomRanger 30.01.2009 12:33

Teraz byle do czwartku i zacznie się budowa. Wreszcie będą zdjęcia z budowy:)

dannato 30.01.2009 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 665662)
takie byly plany w razie wyburzania AiB odrazu, wiec pewnie sie to tylko przesunie w czasie... Ty myslisz to co niektorzy pisza ze budynek klubowy i sektor vipow bedzie stal caly czas?

Zasadniczo musimy poczekać na harmonogram przedstawiony przez Polimex.
VIP na razie ma zostać tak jak jest, przynajmniej na początku. A stadion będzie działał tylko do końca sezonu, na jesień już nie.

Co do dystrybucji biletów i karnetów się nie wypowiadam.

Pero 30.01.2009 12:58

W dzisiejszej Krakowskiej pisze że Wisła bedzie się starać aby A i B zostały do 22 marca. Do Kasztana: co dałoby wyburzenie A i B i pozostawienie Vip i budynku klubowego?? Przecież i tak nie mogliby zacząć wykonania ścianki szczelinowej.

dannato 30.01.2009 14:42

No właśnie niezupełnie tak...chodzi też o czas...można zlikwidować A/B i zacząć prace przy ściance - nawet być może (nie sprawdzałem dokładnie) da się całą ściankę wybudować zostawiając VIPów/media/klub.

Pero 30.01.2009 14:51

No jesli chodzi o jakis jej fragment to moge sie zgodzić. Ale pod trybuna Vip/media oprócz wyjscia z szatni zaraz przed boiskiem jest chyba jakiś pomieszczenie, które wg mnie bedzie kolidować ze ścianką. Tak samo jest chyba z budunkiem klubowym, który też będzie na nią zachodził. Ale fachowcy na pewno sprytnie to zaplanują
Tego chyba jeszcze nie było tutaj: http://www.polimex-mostostal.pl/uplo..._nr_4_2009.pdf

Szofer 30.01.2009 15:19

wezcie ludzie jakie burzenie... beda sobie spokojnie budowac wschodnia bo na A i B wciaz moga stac kamery podczas relacji a dwa ze zawsze to 2 tys wiecej kibicow na stadionie i kilkaset sprzedanych karnetow
przed koncem rundy wiosennej nic nie beda burzyc na to jest czas...

WislaFan123 30.01.2009 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 665680)
W dzisiejszej Krakowskiej pisze że Wisła bedzie się starać aby A i B zostały do 22 marca. Do Kasztana: co dałoby wyburzenie A i B i pozostawienie Vip i budynku klubowego?? Przecież i tak nie mogliby zacząć wykonania ścianki szczelinowej.

No to ja o tym mowie. Cala trybuna idzie do rozbiorki, ale pewnie w tym przypadku po derbach i przeniesienie ludzi z karnetami bedzie tak jak napisalem... wiec sugerowalbym sie wtedy spieszyc zeby miec dobre miejsca..

EDIT: jak widać na głównej AiB odrazu na D i E idzie, wiec bedzie tak jak mowilem, tyle ze dowolne miejsca a VIPOW na koncu przeniosa

runner 30.01.2009 22:41

czy ktoś ma jakieś wiadomości na temat parkingów ?
zastanawiały mnie kiedyś te dziwne elementy przy obu parkingach (za trybunami E i D).

Padły tutaj sugestie że mogą to być windy lub zejścia do parkingów ??
ale przecież parkingi przy stadionie nie mają być wielopoziomowe...

chyba że nie doczytałem gdzieś... patrzyłem na projekt stadionu ale nie ma tam żadnych
szczegółów odnośnie parkingu (chyba że przeoczyłem). :-/

jak ktoś coś wie na ten temat, proszę niech napisze. dzięki :)

WislaFan123 31.01.2009 01:57

parkingi beda podziemne... a to o czym mowisz to wlasnie zejscia do nich

runner 31.01.2009 13:02

skoro parkingi mają być podziemne, to co z kosztami ich budowy ??
Koszt budowanego w Krakowie parkingu podziemnego przy placu na Groblach szacuje się na ok. 63 mln zł (wg firmy Ascan). Rozumiem, że skala obu parkingów jeżeli chodzi o wielkość będzie znacznie rożna, zarówno jak i rozwiązania konstrukcyjne. Czy koszt obu został uwzględniony w sumie przetargowej ??
Czytałem, że Polimex ma wybudować razem z trybuną zachodnią również place i parkingi, ale chyba kwota 153 mln złotych, ma pokryć koszty trybuny i parkingów naziemnych.
Dajcie jakieś info jeżeli ktoś zna szczegóły.

4fan_player 31.01.2009 13:06

A ta baza treningowa ma gdzieś powstać wkońcu czy nie? Coś wiadomo na ten temat?

dannato 31.01.2009 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 666252)
skoro parkingi mają być podziemne, to co z kosztami ich budowy ??
Koszt budowanego w Krakowie parkingu podziemnego przy placu na Groblach szacuje się na ok. 63 mln zł (wg firmy Ascan). Rozumiem, że skala obu parkingów jeżeli chodzi o wielkość będzie znacznie rożna, zarówno jak i rozwiązania konstrukcyjne. Czy koszt obu został uwzględniony w sumie przetargowej ??
Czytałem, że Polimex ma wybudować razem z trybuną zachodnią również place i parkingi, ale chyba kwota 153 mln złotych, ma pokryć koszty trybuny i parkingów naziemnych.
Dajcie jakieś info jeżeli ktoś zna szczegóły.

przetargi nie obejmują póki co parkingów podziemnych od 3maja i Reymonta.

Lukas_ts 31.01.2009 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 666335)
przetargi nie obejmują póki co parkingów podziemnych od 3maja i Reymonta.


Z tego co pamiętam to drugi przetarg był zarówno na budowę nowej trybuny AiB, ale też na parkingi.

Bronowianin 31.01.2009 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 666066)
czy ktoś ma jakieś wiadomości na temat parkingów ?
zastanawiały mnie kiedyś te dziwne elementy przy obu parkingach (za trybunami E i D).

Padły tutaj sugestie że mogą to być windy lub zejścia do parkingów ??
ale przecież parkingi przy stadionie nie mają być wielopoziomowe...

chyba że nie doczytałem gdzieś... patrzyłem na projekt stadionu ale nie ma tam żadnych
szczegółów odnośnie parkingu (chyba że przeoczyłem). :-/

jak ktoś coś wie na ten temat, proszę niech napisze. dzięki :)

Nie sugerujcie się tak bardzo tymi projektami/wizualizacjami, tzn. tym co jest na nich przedstawione wokół samego stadionu. Ostatnie wizualizacje są co prawda o niebo lepsze od tych które oglądaliśmy poprzednio, ale i tak całe otoczenie samego stadionu może się zmienić w stosunku do tego co na nich jest (nie mówię o samym stadionie i jego wyglądzie). Pamiętam, że pojawiła się kiedyś taka wizualizacja (już nieaktualna oczywiście, pochodząca zdaje się jeszcze z przed kilku lat) na której odciągi od trybuny zachodniej były zamocowane na sąsiadującym z nią boisku treningowym! Aż żal było na to patrzeć... Do dziś się tylko zastanawiam jak, nawet największy leń i ignorant, mógł coś takiego zrobić i żyć ze świadomością że było to pokazywane we wszystkich możliwych mediach... Tak swoją drogą, to ta komiczna sytuacja pokazuje w pewnym sensie to jak bardzo lekceważąco podchodzono od początku do tematu budowy stadionu Wisły.

barthok 31.01.2009 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukas_ts (Post 666343)
Z tego co pamiętam to drugi przetarg był zarówno na budowę nowej trybuny AiB, ale też na parkingi.

Chodzi o parkingi naziemne, wokół stadionu

dannato 31.01.2009 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukas_ts (Post 666343)
Z tego co pamiętam to drugi przetarg był zarówno na budowę nowej trybuny AiB, ale też na parkingi.

nie musisz mi wierzyć.
ale przekonasz się, że mam racje:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl