![]() |
godzina 13:130.. a Skorża dalej jest trenerem Wisły i wszystko wskazuje na to, że ciągle nim będzie.. :/
no to panowie żadnej rewolucji nie będzie.. :/ |
Z tego co widzę to nasi nowi użytkownicy na wejście domagają się zwolnienia Skorży i trenera z jajami. Tylko teraz tych wszystkich malkotentów prosiłbym o wskazanie następcy, który będzie miał jaja według was i nie będzie miał na nazwisko Smuda. Bo zaręczam was, że 99% polskich trenerów w takiej sytuacji nie wiedziałoby co mają zrobić, zwalało by winę na piłkarzy itd. O trenerze z zagranicy nie ma co marzyć, w tej chwili nie jesteśmy odpowiednio finansowo sytuowanym klubem na podjęcie takiego kroku. Dlatego ja osobiście mam nadzieję, że trener Skorża otrzyma szansę dokończenia dzieła, a wszyscy postawieni od niego wyżej w klubowej hierarchii vide Wilczek czy Bednarz wylądują tam gdzie ich miejsce - na zielonej trawce.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cupiał mógłby go zatrudnić choćby po to aby wyżyć się na naszych bez ambicji piłkarzynach :/ Dan nauczyłby Brożka biegać za piłką, a nie stać w miejscu i czekać, aż piłka sama mu wpadnie pod nogę! |
Cytat:
Sory przyjacielu cena za Petresku skoczyla o 1000% i na pewno nas na niego nie stac, a na sama mysl o nim paru naszych kopaczy sami by rozwiazali kontrakty |
Cytat:
|
Cytat:
Niektórzy mają strasznie krótką pamięć... PS. te pierwsze doniesienia nastrajają mnie optymizmem, znaczy - trzęsienie ziemi, ale Skorża zostaje. |
Cytat:
aha.. a kto uratował nam w tym roku puchary? :lol: ps. w jakich klubach grał Skorża? a w jakich Petrescu? nie porównujcie klasy tego pierwszego z klasą tego drugiego, bo niestety mieliśmy trenera, który rokował nadzieje, a teraz mamy zwykłego polskiego trenerio.. |
Cytat:
Owszem Maciek popelnil blad z przygotowaniem fizycznym ale majac silniejsza kadre dal by rade Levadi, wystarczylo miec solidniejszego bramkarza i jednego obronce wiecej. Cytat:
Perescu- wice mistrzostw Skorza- 2 mistrzostwa wiec jak na razie jest 2-0 po stronie Skorzy |
Cytat:
|
Cytat:
A w jakich klubach grał Mourinho? Najgłupszy argument jaki tu czytałem... |
z takim składem gdzie większość piłkarzy jest reprezentantami swoich krajów, bądź byłymi.. większość trenerów zdobyłoby mistrzostwo..
ps. Szanuję Skorżę. |
Pieprzycie. FIFA chcąc pomóc zrobiła poniekąd krzywdę polskim zespołom. Sezon nigdy nie zaczynał się tak wcześnie. Zawsze pierwszym spotkaniem był mecz u Superpuchar, potem kilka dni przerwy i dopiero UEFA/LM + dostaliśmy rywala, który jest w pełni sezonu i koniec, po pucharach. To samo miała Polonia Warszawa w drugim meczu. Błąd trenera? Może, ale gdyby liga estońska nie grała takim systemem, to mogliby naszym piłkarzom buty czyścić. Mam nadzieję, że trenera nie zwolnią, nie jego wina, że obie bramki zawalił Pawełek (jest to jeden z moich ulubionych piłkarzy i uważam go za naprawdę dobrego bramkarza, więc nie wyskakuje, że się go czepiam), a zarząd sępi na bramkarza, bo woli przetestować zawodników ze wszystkich krajów na świecie, żeby znaleźć takiego, który będzie chciał najmniejszą gażę. I przez brak zawodnika na tą pozycję (a można solidnego bramkarza wyciągnąć za nie wiem... 300 tys euro?) straciliśmy kilka milionów... Szkoda gadać...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Moim zdaniem za pucharową klęskę w 70% odpowiada trener(z resztą sam to przyznał i chwała mu za to)jednak powinien zostać na swoim stanowisku i skorygować swoje błędy.
Przypuszczam że jako inteligentny człowiek spojrzy z dystansu na to co się stało i wyciągnie odpowiednie wnioski. |
asystentami Skorży powinni byc ludzie związani z Wisła od lat jak za najlepszych czasów przy Kasperczaku i Smudzie (Kmiecik,Kowalik,Holocher czy Bahr).Oni maja ten klub w sercu a nie młody Janas czy Kazimierski czy ten Włoch który kompletnie zawalił przygotowanie fizyczne.
|
Cytat:
W dupach to się wam poprzewracało. Jebane malkontenctwo. To jest sport, tu jest porażka, czy się to komus podoba czy nie wkalkulowana, a nie ****a Fifa 09 że zresetujesz i jest ok. Gdyby tak jeden z drugim którzy tak najeżdzają w latach 80 rządziło MU to teraz by grali w 4 lidze, bo po pierwszym sezonie by Fergusona wyjebali. Matolstwo i malkontenctwo. Mamy drużynę w której brak prawego obrońcy, na rezerwie jeden obrońca z ograniem. Na skrzydle gość który grał swój 2 i 3 mecz z drużyną. Na ławce jeden ofensywny zawodnik, który grał w poprzednim meczu na obronie. To jest degrengolada, a nie trener. |
Nie wiem dlaczego wszyscy od razu chcą dymisji Skorży.
Po pierwsze jest on trenerem młodym, który dopiero uczy się swojego fachu, a już można spokojnie powiedzieć, że w Polsce jest jednym z lepszych specjalistów. Potrafił wywalczyć 2 razy pod rząd tytuł mistrza Polski ze składem, który raczej był sukcesywnie osłabiany, z którego odchodzili kluczowi zawodnicy. Tutaj należy się szacunek za to co już dokonał. Wg mnie jednorazowe niepowodzenie nie powinno wpływać na takie decyzje jak dymisja trenera, co i prezes Cupiał zauważył dając w wywiadach pomeczowym Skorży do zrozumienia. Dodatkowo w obecnej sytuacji jakiej jest Wisła, po przeprowadzonym obozie treningowym głupotą byłoby szukanie na gwałt nowego trenera, który ani nie znałby dobrze drużyny, ani w 100% na pewno nie zgadzałby się z metodami treningowymi Skorży. Taka decyzja mogłaby tylko na początku zaszkodzić niż przynieść coś pozytywnego, a wszyscy wiemy jak ważny jest dobry start w lidze. Nie rozumiem też żalu niektórych użytkowników odnośnie przygotowania fizycznego naszych zawodników. Dla przykładu taki Kirm, który dopiero wprowadzany jest do drużyny potrafi praktycznie z marszu rozegrać 2 dobre spotkania, podczas, gdy u nas zawodzi niemal każdy. Tutaj ogromną rolę odegrała raczej nasza mentalność niż przygotowanie, bo nie wierzę, że przy większym zaangażowaniu w Sosnowcu nie udałoby się nam zamknąć Levadii na ich połowie. Kolejnym aspektem jaki chciałbym poruszyć jest pozycja bramkarza. W mojej opinii Mariusz Pawełek jest na tej pozycji cholernie niepewnym ogniwem Wisły. Rodzi się więc pytanie, czy cała rzesza testowanych dotąd bramkarzy była faktycznie tak bardzo gorsza od Pawełka, że nie mogli włączyć się do rywalizacji o miejsce w 1 składzie, czy też trener bramkarzy jest tak wybitnym specjalistą, że nie potrafi poznać sie na talencie danego piłkarza. Osobiście uważam, że testowany Nurković poradziłby sobie z oboma strzałami, po których straciliśmy bramki w konfrontacji z Levadią. Piszę to po obejrzeniu kilku skrótów meczy i oglądnieciu parunastu interwencji - fakt, ale to co zobaczyłem nie tylko ja, ale i pewnie większość osób z forum to kapitalne interwencje, pewność w bramce, dobre wykopy, gra na przedpolu, tego w grze Mariusza póki co brakuje. Jasne, że nie możemy odbierać Pawełkowi tego co zrobił już dla Wisły, ale od dobrego roku, kiedy widzę piłkę lecącą w stronę naszej bramki jestem pełen obaw czy nasz bramkarz sobie poradzi z jej obroną. Pozostaje jedynie wierzyć w zdolności trenerskie pana Kazimierskiego i wyszukanie wreszcie odpowiedniego konkurenta dla Pawełka albo znalezienie innego specjalisty, bo powoli ten tasiemiec staje się niesmaczny. Na koniec chciałbym jeszcze zauważyć, że Skorża jest niezykle lubianym przez piłkarzy trenerem. Wielu z nich podkreśla, że ma bardzo fachowe podejście także od strony samej psychiki. Wg mnie jest to bardzo ważne, że mamy takiego trenera, który potrafi rozmawiać z zawodnikami a nie przykładowo Petrescu, który zajechałby wszystkich na kolejnym treningu, po takim przegranym dwumeczu. W piłce chodzi o to żeby na pierwszym miejscu eliminować własne błędy i słabości, a potem szukać je u przeciwnika. Nieco zaspaliśmy w tym przypadku z prawym obrońcą, ale czy to wina Skorży, że ktoś jest kontuzjowany, czy też nie wyszedł jakiś transfer? Wszystko co napisałem jest moją subiektywną i prywatną opinią, możesz się jak najbardziej z nią nie zgodzić, ale: - bądź kulturalny, - uzasadnij swoje zdanie, - pisz po POLSKU! 1906% poparcia dla Maćka! |
Mam mieszane uczucia co do zmiany trenera,
ewentualne zwolnienie Skorży niesie za sobą jeden duży plus - w końcu wyleciał by Kazimierski. Nie trawie gościa od zawsze, to taki Kapka obecnej Wisły. z drugiej strony Maciek dostał od Dyrektora sportowego i RN 13-14 "doświadczonych" zawodników na mecze z Levadią, jak na klub który jest mistrzem Polski nie jest to za wiele. Prawda? |
W naszym kraju nie ma lepszego trenera jak Skorza! Zobaczymy czy wyciagnie wnioski z tego blamazu,jesli wygramy z kuchenkorzem superpuchar i dobrze wejdziemy w lige to ok,ale jesli znowu damy dupy to niestety odpowie za to trener.
|
Przypomne reszcie, że to piłkarze zwolnili Dana. Petrsecu narzucił zupełnie inny cykl przygotowań, a to naszym piłkarzom się nie spodobało, na początku wszystko było ok, ale na dłuższą mete niestety nie wypalilo i tutaj tylko i wyłącznie wina leży po stronie graczy. Dan, to marka w swoim fachu, ma doświadczenie, potrafi przygotować zespół pod względem fizycznym, mentalnym, motorycznym, jest bardzo dobrym psychologiem dla piłkarzy i co najważniejsze potrafi zmobilizować. Przypomnijcie sobie mecz w Salonikach z Iraklisem, jak wyglądaliśmy fizycznie na tle Iraklisu. Długo będziemy żałować stylu przygotowania drużyny przez jakiegokolwiek trenera w Polsce tak jak to zrobił Dan, choć uważam, że Smuda, to bardzo dobry trener.
|
Być może Skorża popełnił błąd z przygotowaniem, ale nie miał zbyt wielu ogranych piłkarzy. Pamięta ktoś dwumecz Celticu, bodajże z Artmedią Petrzałka? Strachana nie zwolniono i tak samo powinien postapić Cupiał, NIE ZWALNIAĆ SKORŻY!
|
Skorza jest oczywiscie winny i to nie ulega watpliwosci. To on zle ocenil sile rywala, w oparciu o co zle rozlozyl obciazenia podczas przygotowan. Do tego mial cale zgrupowanie w Austrii, na rownych jak stol boiskach zeby przygotowac druzyne choc w takim stopniu aby umiala strzelac bramki druzynom z lig polamatorskich. Co oni robili na tym obozie ??
Inna kwestia jest jednak czy obecnie Wisle stac na lepszego trenera. Pewnie, gdyby za Skorze mogl przyjsc jakis szkoleniowiec z zachodniej ligi, nie byloby sie nad czym zastanawiac. Ale Wisly na takiego trenera nie stac wiec czekalby nas zapewne ktos z dwojki Michniewicz/Smuda. A czy oni gwarantuja lepsza gre od Skorzy ? Raczej mocno watpliwe. Dlatego moje zdanie jest takie, jesli mialby przyjsc niezly trener z zagranicy to wtedy jestem za taka zmiana. Jednak jesli Skorza ma zastapic ktos z ww. to ja bym go jednak zostawil. Po prostu jak to ktos ladnie kiedys powiedzial, od mieszania w herbacie ta nie stanie sie slodsza. |
Myślę że Skorża powinuen zostać bo jest to bardzo dobry trener ale wątpie zeby Cupiał go zostawil
|
Cytat:
PS. a co do twojego podpisu - ja cię już zupełnie nie rozumiem. Chcesz trenera 'z jajami' a jednocześnie chcesz Petrescu. Tego samego Petrescu który winą za każde swoje niepowodzenie obarczał nierówną murawę, sędziów, terminarz etc. I to jest człowiek z jajami? NIE. Człowiek z jajami to taki co potrafi na konferencji prasowej powiedzieć 'sorry, ja zawaliłem'. |
Cytat:
|
Pamiętacie, że Skorża kiedyś mówił o dwóch meczach w tygodniu żebyśmy grali sparingi zamiast dłużej odpoczywali. Teraz jak odpadliśmy z pucharów to można by wreszcie zagrać ten mecz z Borussią : )
|
Cytat:
dokładnie i Maciek to jest trener z JAJAMI!! |
Dajmy spokój Danowi bo zaraz się zacznie;)
Nie da się ukryć że w 3 tygodnie ciężko przygotować zespół do sezonu tak by od pierwszego meczu wszystko grało. Tak się chujowo złożyło że Platini, z jednej strony niewątpliwie pomagając nam, z drugiej napytał nam niezłej bidy przy naszym systemie rozgrywek. Z Mattersburgiem, myślę że wtedy rywalem porównywalnym do dzisiejszej Levadii, pierwszy mecz graliśmy...10 sierpnia.Pierwszy mecz z Beitarem 30 lipca |
Cytat:
Zgadzam sie z Toba zupelnie. Ale po sprowadeniu takiego trenara trzeba mu dac wolna ree w dzialaniu zeby wprowadzil zachodnie standarty. A wiec trzeba w pelni zaufac takiem trenerowi, bo pewne jest ze po takim meczu jak w czoraj Brozek, Pawelek, Cwielag laduja w najlepszym wypadku na lawce. Wiec co robia koledzy z druzyny buntuja sie zawalajac kolejne mecze az nie zwolnia trenera. W polsce jest przekonanie ze to zawsze jest wina trenera a nikt nie bierze pod uwage ze to sami zawodnicy ostro leca w ch..a i do poki beda swietymi krowami ten stan rzeczy sie nie zmieni. Przyjda kolejni i kolejny poleca bo ich nie zwolni prezes czy wlasciciel tylko pilkarze. |
Cytat:
a co mają powiedzieć stare wiarusy ? Im dystansu już coraz mniej zostaje, choć i tak są w tej lepszej sytuacji od młodego narybku kibicowskiego, iż już w swoim życiu liznęli i Malmoe i Celtik i Brugię i inne Zbrojovki. Czy zmiana na kogokolwiek zagwarantuje młokosom choćby polizanie cukierka przez papierek ? |
Cytat:
Dlatego Skorża niewątpliwie winny, ale nie można sobie pozwolić na zamianę siekierki na kijek. Bo w Polsce aktualnie są tylko kijki. |
Zespołu nie buduje się w 2 dni ani w 2 sezony, sam Skorża mówił że Wisełka będzie gotowa do gry w systemie który sobie zakładał za 2-3 lata. Dajmy trenerowi szansę uczynić z naszego klubu coś więcej!!!
|
dla mnie Skorża nie będzie miał jaj jak wystawi znowu Pawełka z Lechem. Powinien w końcu dać szansę Cebanu...może na tym tylko zyskać...nie ma co sie bać
|
Cytat:
taaa oczywiscie, jakby zagral Cebanu i spartaczyl mecz to bys pewnie byl 1 osoba ktora by gadala ze po cholere go dal do 1 skladu ;] tylko krytykowac umiecie ;] po niektorych komentarzach ktore tu czytam widac ze niektorzy z Was to sa chyba sezonowcy, idzie dobrze to jak ja to nie uwielbiam Wisly, idzie zle to od razu nie chcecie miec nic wspolnego z nia, dla mnie taki kibice sa zerem ! |
Cytat:
|
http://www.uefa.com/competitions/ucl...id=854296.html nawet na uefie leją z naszego trenera
|
Ogin,Racja. Co by było, gdyby... Problem w tym, że tego nie wiemy. Do tego ryzykowanie z Cebanu wcale nie jest takie ryzykowne, bo Mariusz Pawełek w bramce jest strasznie niepewny. Stawianie na Pawełka to ciągłe ryzykowanie bez nadzieji na zmianę sytuację, postawienie na Cebano to ryzko z jakimiś nadziejami na poprawę. Dlatego Ile powienien dostać szansę..
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl