![]() |
:hura:
Twoja zagadka. |
Kto to, gdzie władał oraz jaki(w dużym uproszczeniu) miał związek z Polską?
http://i42.tinypic.com/2nl4fg7.jpg |
Haile Selassie I, według Rastafari - Mesjasz, kawaler Orderu Orła Białego z 1930 roku.
|
:) Twoja Zagadka
|
|
Wygląda jak ręka z Red Hand Flag, która jest nieoficjalną flagą Irlandii Północnej. Ale czy to to jest to, to nie wiem :P
Symbol lojalistów, którzy chcą kontynuacji związku Irlandii Płn z koroną brytyjską? |
Jest to może czerwona dłoń Ulsteru ?? ??
|
Zasadniczo to obaj macie racje.
Red Hand to jest symbol Ulsteru (żaden nieoficjalny). Z tym, że kilka hrabstw Ulsteru znajduje się w Republice Irlandii. Nie zmienia to faktu, że na fladze Norn Iron Red Hand jest :) Tomek był pierwszy. |
Jako, że nie mam za bardzo pomysłu i czasu to niech Nitrox wrzuca :)
|
|
Na moje oko to rozbłysk gamma.
|
Cytat:
Można powiedziec ze jestes blisko ale to nie jest rozbłysk gamma. |
Dla mnie to supernova tylko ktos potwierdzi jak Nitrox bana dostał ? :/
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
EDIT: Tu na Wikipedii jest zdjęcie przedstawiające rozbłysk gamma. http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._ray_burst.jpg Myślę, że z racji bana właściciela zagadki mogę zadać swoją (nikt się chyba nie obrazi). Łatwa (chyba): Pewien król dostał przepowiednię, że jego syn po zdobyciu władzy będzie sprawował okrutne, zalane krwią rządy. Z tego powodu postanawia uwięzić go w taki sposób, aby nie wiedział, że jest księciem. Pewnego razu król postanawia sprawdzić, jak wyglądałyby rządy syna i nakazuje oddać mu tron po wcześniejszemu uśpieniu. Gdy młodzieniec budzi się w sali tronowej, nie wie, co się z nim dzieje i w nerwach zabija jednego ze sług. Bohater znów zostaje wrzucony do więzień i nie wie, co było snem, a co prawdą. Gdy wreszcie zdobywa władzę siłą rozpoczyna sprawiedliwe rządy. Co to za dramat, kto go napisał i gdzie toczyła się akcja? Podpowiedź dot. tytułu dramatu: http://www.tylkoprogramy.pl/screen_p...e_emulator.gif Nie wiem czy nikt nie zna rozwiązania, czy może nikt nie zdążył odpowiedzieć, bo święta...? W każdym bądź razie regulamin zobowiązuje do działania w takich przypadkach, zatem odpowiedź: Dramat fantastyczny "Życie Snem" Calderona. Akcja rozgrywa się w Polsce. Oddaję zagadkę. |
|
Jackson "stonewall" ?? generał konfederatów ??
|
strzelam... Custer??
|
Żaden z nich. Ale epoka i miejsce na planecie Ziemia się zgadza :)
|
Henry Abbot? :)
|
Nie :D
Po Wojnie Secesyjnej był ambasadorem w Turcji i członkiem Partii Republikańskiej (przed wojną secesyjną Demokraci rządzili na Południu, Republikanie na Północy czyli odwrotnie niż jest dziś). Jest uznawany za jednego ze zdolniejszych amerykańskich generałów tamtych czasów. |
James Longstreet
|
:hura:
Jedziesz. |
|
Edward Osóbka-Morawski.
|
Cytat:
|
http://img23.imageshack.us/img23/6415/obrazek118.jpg
mniej więcej w środkowej Europie znajduje się to miejsce, to fragment większej całości, proszę o nazwę. |
Landwasser Viaduct
|
Landwasser Viaduct jest zdaje się w Szwajcarii.
nie to państwo, i chodzi mi raczej o nazwę geograficzną, lub formę ukształtowania terenu... |
To przełęcz Semmering w Austrii (cudeńko, z listy światowego dziedzictwa unesco), malownicza linia kolejowa, echhh...
http://en.wikipedia.org/wiki/Semmering_railway znowu muszę przekazać zagadkę, rano zrywka : / obiecuję się poprawić |
Żeby temat nie stał w miejscu...
Kto namalował ten obraz? http://img14.imageshack.us/img14/4494/29396063.th.jpg |
Panny Dworskie Velazquez Diego :)
|
Cytat:
|
|
Mata Hari - tancerka, szpieg. Została rozstrzelana
|
Dodałbym jeszcze że kurtyzana ("Prostytutka? - Tak, ale zdrajczyni? - Nigdy" ), bo w ten sposób przeważnie zdobywała informacje.
Odpowiedź jak zwykle poprawna. Przed Krissem nic się nie ukryje. Jedziesz dalej. |
|
Rok 1936, wojna domowa w Hiszpanii, bitwa pod Cerro Muriano, Frederico Borrell Garcia ginie od wystrzelonej kuli frankisty. Zdjęcie zrobił Robert Capa.
Fotografię uznano za symbol hiszpańskiej wojny domowej, ikonę, najbardziej ekscytującą fotografię wojenną jaką kiedykolwiek zrobiono. "The Falling Soldier" ("Padający żołnierz"). |
Jedziesz Wieniu :)
|
|
Andrzej Munk ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl