Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

Gordian 25.04.2011 00:43

Ostatnio oglądane:
Incepcja - Spodziewałem się dużo po opiniach i zapowiedziach i pewnie dlatego się rozczarowałem. Jak dla mnie taki Matrix dla ubogich. Pomysł świeży, efekty niezłe, ale fabuła do bólu przewidywalna. Zobaczyć warto, ale tylko raz. Żadne działo to to nie jest. 6/10

Uczeń czarnoksiężnika - Jak, na film ze stajni Walta Disneya przystało mamy lekka bajeczkę z przygłupem w roli głównej. Trochę zabawnych tekstów też jest. Na niedzielne popołudnie w sam raz. 7/10

Skyline - Film, który na dobrą sprawę nie ma żadnej fabuły i nie ma wyrazistych bohaterów. Ba! Nie ma nawet zakończenia. Ot tak po prostu mamy inwazje obcych wyssysaczy mózgów na ziemie. Typowy amerykański film akcji. Przerost formy nad treścią, ale nie nudzi. Efekty specjalne na wysokim poziomie. 5/10

Czwarty stopień - film zapowiadany jako bardzoj straszny od Ebzorcysty, lepszy od Paranormal Activity i cholera wie co jeszcze a tu wyszedł klops. Nic specjalnego. Aż dziw bierze, że ta produkcja zarobiła tyle kasy. 4/10

Tropa de Elite 2 - Brazylijski (chyba?) film. Opowiada o elitarnym oddziale policji w Rio. Fajny sensacyjny film, w którym mamy jak na tacy od początku podane, kto jest tym złym, a kto dobrym. Ogólnie od początku wszystko wiemy, a mimo to całkiem dobrze się ogląda. 6/10

Pan Jotka 25.04.2011 07:48

Z tej całości ostatnich filmów( prawie wszystkie tutaj sa już opisane więc nie ma co się powtarzać) ze 2 robia wrażenie.
Janek Wiśniewski padł i The Way back znany w Polsce jako Niepokonani. W tym pierwszym z komuną nie walczy ani Wesołowski ani Piotr Adamczyk, a żony robotnika nie odgrywa Zmuda Trzebiatowska. Świetny film.
Z kolei "niepokonani" to genialne widoki i jak sie ogląda tych uciekinierów z gułagu to autentycznie czuć od nich te przechodzone tysiące kilometrów. Dobry film!Gdyby powstał w Polsce byłby przeideologizowany czy przemartyrologizowany, atak mamy porządne kino akcji.Solidne 8/10.
Nieco gorsze pozycje to Rytuał oraz Tropa de elite 2. Rytuał to genialny Hopkins i dobre przekazanie całego klimatu egzorcyzmu. Mogłbym sam go poprowadzić bo tym seansie. No i morał-Szatan jest wśród nas i atakuje wtedy gdy w niego wątpisz, a nie wierzysz. Dobry film i nota 7/10.
Tropa de Elite to kontynuacja przygód BEPO i pułkownika Nascimento. Tym razem ci dobrzy są tymi złymi, ale akurat to było wiadomo w pierwszej części. To za co cenię ten film to eksponowanie patologii brazylijskich. Zresztą kino brazylijskie ma to do siebie , że jest na prawdę kinem społecznym. A nie Och Karol 2 czy inne popłuczyny, gdzie to co widzimy na ekranie nie przystaje do rzeczywistości nawet na jotę. Dlatego 7/10. I zachęcam do oglądniecia Dworca nadziei, Tropa de Elite 1 czy Miasto Boga zamiast pseudokomedii by polish kicz production :>

Mario Nh 25.04.2011 08:16

Polecam "Egzorcysta: początek". Cały czas trzymający w napięciu, nie pozwala nawet na chwile się rozluźnić.
Porównywalny z Egzorcystą (1973). Świetny.

Vinci 25.04.2011 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1081995)
Świetny film.
Z kolei "niepokonani" to genialne widoki i jak sie ogląda tych uciekinierów z gułagu to autentycznie czuć od nich te przechodzone tysiące kilometrów. Dobry film!Gdyby powstał w Polsce byłby przeideologizowany czy przemartyrologizowany, atak mamy porządne kino akcji.Solidne 8/10.

Zaskoczony byłem, że jest aż tak pro Polski. Spodziewałem się, że twórcy skupią się bardziej na wątku podróżniczym. W sumie dobrze wypadł też Colin Farrel. Również polecam film, świetne zdjęcia.

Wizard 25.04.2011 08:54

Wczoraj oglądałem Rytuał - i mogę mocno polecić. Robi wrażenie, do tego świetna gra Hopkinsa. Polecam.

szprotson 25.04.2011 14:06

Więc tak

Skrzydlate świnie - dno dno dno.Teksty dno.

Way Back - zajebiste,film drogi jak to sie mówi

Trope de Elite -nie oglądałem 2 cześci,ogladalem Miasto Boga ktore dla mnie było rewelacja ale TdE juz mi nie podszedł.

Mis Yogi - yeah,miś jogi z dziecinstwa wiec musialem sobie przypomniec, i nawet spoko.
Rango - kto lubi deepa to powinien ogladnac,bo Rango to taki Jack Sparrow tyle ze kameleon

4stopien - ogladac z dziewczyna

Pan Jotka 25.04.2011 14:43

Zapomniałem wspomnieć o filmie Canal+. 3 części o życiu i "twórczości" Carlosa-najsłynniejszego terrorysty lat 70. i 80. Film oddaje super klimat tamtych lat. Stroje, sposób życia i przede wszytskim zupełna nieudolność władz(np.brak ochrony ambasady albo pójście na akcje policjantów bez broni ) Nop i te szlugi. Palą dużo, wszędzie i nikomu to nie przeszkadzało :P 8/10.

Luk_Biala_Gwiazda 25.04.2011 15:39

Polecam "The Blind Side". Film oparty na faktach, z oskarową rolą Sandry Bullock. http://www.filmweb.pl/film/Wielki+Mi...de-2009-394398

Ponadto obejrzałem niedawno "Buried". Niesamowity film, którego cała akcja dzieje się w trumnie zakopanej pod ziemią, z niesamowitym klimatem i rolą Ryana Reynoldsa. Film trzyma w napięciu (sic!) do samego końca. Na filmwebie oceniłem na 8, czyli bardzo dobry, dzięki świetnej końcówce.

Ponadto szczerze polecam "Człowieka w ogniu" z Denzelem Washingtonem. Świetny klimat dużego miasta w Meksyku, dużo emocji, akcji i ciekawych dialogów.

tomsts 28.04.2011 07:02

"Idi i Smotri" ("Come and see") - polecam, polecam, polecam. Moim zdaniem warty obejrzenia a trafiłem nań całkiem przypadkiem.

Kamyk 28.04.2011 07:25

Polecam bardzo dobry film - "Wyrok Śmierci" z Kevinem Baconem. Dla mnie rewelacja.

kubawislak 04.05.2011 23:00

oglądał ktoś "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł"? Jakie wrażenia? Ma ktoś linki do ściągnięcia ale nie w wersji "CAM TS" (nagrywanej kamerą w kinie)?

WiślakMyślenice 05.05.2011 08:20

Cytat:

oglądał ktoś "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł"? Jakie wrażenia? Ma ktoś linki do ściągnięcia ale nie w wersji "CAM TS" (nagrywanej kamerą w kinie)?
Wg mnie bardzo dobry film, jak na Polskę. Ja byłem w pełni usatysfakcjonowany, choć niektórym czegoś w nim brakowało. Nie mniej jednak pozycja godna obejrzenia.

Linki:

http://bitshare.com/files/wk04bynm/Czwartek.avi.html
http://www.duckload.com/dl/F6RR2
http://uq85s1.1fichier.com/en/DF.CC.rar

Wystarczy pobrać z jednego linku.

Hasło: darmowefilmy

LanceTS 05.05.2011 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 1086055)
oglądał ktoś "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł"? Jakie wrażenia? Ma ktoś linki do ściągnięcia ale nie w wersji "CAM TS" (nagrywanej kamerą w kinie)?

Jak dla mnie film dobry, tylko trzeba go zrozumieć. Ja, jako osoba która o poprzednim systemie słyszała tylko z opowiesci i filmów mogłem mieć z tym problem. Film był momentami ciekawy, ale też mnie nudził. Jednak osoby które żyły w tamtych czasach napewno się nie rozczarują.

rychu 05.05.2011 21:30

Widzę że dyskutujecie w tym temacie głównie o nowych filmach, ale jako że nie ma od pewnego czasu nic ciekawego (podobno Erratum jest niezłe, ale nie oglądałem) to pozwolę sobie polecić kilka starszych filmów, które są po prostu genialne.

Moi ulubienie reżyserzy to:
Scorsese (głównie Taksówkarz, Kasyno, Chłopcy z ferajny, Infiltracja, Wściekły byk),
Kubrick (Odyseja kosmiczna, Dr Strangelove, Full metal jacket, Ścieżki chwały, Lśnienie)
Kieślowski (przypadek, 3 Kolory, Amator, Dekalog)
Zachęcam do zapoznania się z twórczością tych panów ;)

Mógłbym wymienić teraz ze 100 filmów ulubionych, ale postarałem wybrać tylko kilka. Oto one:
Cinema paradiso
Dobry, zły i brzydki
Światła wielkiego miasta
W imię ojca
Wściekły byk
Czas apokalipsy
Pluton

Może są tutaj także jacyś filmwebowicze, dlatego podrzucam link do swojego profilu

Gwiaździsty 05.05.2011 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rychu (Post 1086506)
Widzę że dyskutujecie w tym temacie głównie o nowych filmach, ale jako że nie ma od pewnego czasu nic ciekawego (podobno Erratum jest niezłe, ale nie oglądałem) to pozwolę sobie polecić kilka starszych filmów, które są po prostu genialne.

Moi ulubienie reżyserzy to:
Scorsese (głównie Taksówkarz, Kasyno, Chłopcy z ferajny, Infiltracja, Wściekły byk),
Kubrick (Odyseja kosmiczna, Dr Strangelove, Full metal jacket, Ścieżki chwały, Lśnienie)
Kieślowski (przypadek, 3 Kolory, Amator, Dekalog)
Zachęcam do zapoznania się z twórczością tych panów ;)

Mógłbym wymienić teraz ze 100 filmów ulubionych, ale postarałem wybrać tylko kilka. Oto one:
Cinema paradiso
Dobry, zły i brzydki
Światła wielkiego miasta
W imię ojca
Wściekły byk
Czas apokalipsy
Pluton

Może są tutaj także jacyś filmwebowicze, dlatego podrzucam link do swojego profilu

To ja bym dorzucił jeszcze stary ale jary "Full metal jacket" . szedł parę dni temu na Cyfrze +.

rychu 05.05.2011 22:41

Full metal jacket (czyli Pełny magazynek) wymieniłem przy Kubricku ;) Moim zdaniem to jego ostatni wielki film. Chociaż druga połowa filmu nie dorównuje pierwszej połówce, która wywarła na mnie bardzo duże wrażenie.

Kolekcjoner_23 30.05.2011 15:33

Ognjene tribune [Sloviakia] - Dokument produkcji Słowackiej Telewizji, opisujący tamtejszą scenę kibicowską, głównie z tej jej ciemniejszej strony...
Dokument do pobrania pod tym linkiem
Polecam!
Niebawem kolejne dokumenty z innych Państw!

Romanek 21.06.2011 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1082086)

Skrzydlate świnie - dno dno dno.Teksty dno.

Nie widziałem tego filmu, ale czytając Wasze opinie nawet po niego nie sięgnę.

Ja polecam Kontrolerów (węgierski film) i Requiem dla snu.

troj88 21.06.2011 12:57

Polecam "Lęk Pierwotny", film miażdży system, a Edward Norton udowadnia swój geniusz aktorski.

emj10 21.06.2011 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez troj88 (Post 1114202)
Polecam "Lęk Pierwotny", film miażdży system, a Edward Norton udowadnia swój geniusz aktorski.

Zgadzam się. Jedna z najlepszych ról Nortona nie licząc "Fight Club", "Więźnia nienawiści" i "25 godziny".

Bąbel 21.06.2011 16:52

KacVegas w Bangkoku - niedawno byłem i już nie pamiętam kiedy się tak uśmiałem w kinie, warto iść obejrzeć:)

Pan Jotka 21.06.2011 17:04

Limitless( po polsku jak zwykle z dupy-Jestem Bogiem) De Niro i Cooper.Film o tym jak łatwo przekroczyć linie za którą czeka już tylko unicestwienie lub...sukces ;-)

Eternit 21.06.2011 17:07

Przez wakacje w kinie pod Baranami będzie można tanio obejrzeć filmy. Wszystkie bilety mają być po 6 zł, z tego co pisali na fb to pracują nad programem, ma być trochę klasyki kina.

http://www.facebook.com/event.php?eid=168783939845545

sergio 22.06.2011 20:21

W lipcu rusza 4 seria kto nie oglądał gorąco polecam! Dla mnie jeden z lepszych seriali ever

http://www.youtube.com/watch?v=--z4YzxlT8o

Bąbel 22.06.2011 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 1114892)
W lipcu rusza 4 seria kto nie oglądał gorąco polecam! Dla mnie jeden z lepszych seriali ever

http://www.youtube.com/watch?v=--z4YzxlT8o


chyba nie ten dział kolego:) ale zgadzam się w 100% serial genialny i wciągający, z niecierpliwością czekam na 4 sezon:)

arti 22.06.2011 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1082003)
Wczoraj oglądałem Rytuał - i mogę mocno polecić. Robi wrażenie, do tego świetna gra Hopkinsa. Polecam.

Z kolei moim zdaniem to bzdura ,ale kwestia gustu oczywiście.
Co to takich którym warto poświęcić czas to film Darrena Aronofsky'ego sprzed paru lat - the fountain. Nadzwyczajny!!!

TSW Fanatyk 23.06.2011 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bąbel (Post 1114331)
KacVegas w Bangkoku - niedawno byłem i już nie pamiętam kiedy się tak uśmiałem w kinie, warto iść obejrzeć:)

Równiez mogę polecić. 1 jak i 2 cześć na bardzo podobnym dobrym poziomie :)

rafil 23.06.2011 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 1115077)
Równiez mogę polecić. 1 jak i 2 cześć na bardzo podobnym dobrym poziomie :)

wg mnie 1 była o niebo lepsza od 2, jak prawie nigdy mi się to nie zdarza, tak tym razem żałowałem wydanej kasy na bilet

Bąbel 23.06.2011 11:53

ja mam całkiem odmienne zdanie, ale o gustach się nie dyskutuje.

DominoForza 23.06.2011 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bąbel (Post 1115104)
ja mam całkiem odmienne zdanie, ale o gustach się nie dyskutuje.

jest pare dobrych scen ale calosc opiera sie na dowcipach typu kobieta z jajami ,co kto lubi
najlepsze foty na koncu

arti 24.06.2011 07:18

Dla Tych którym podobał się Dług - polecam Lincz.
Temat i środowisko inne, ale problem ten sam. Mocny, poruszający film.

manisnh 24.06.2011 11:21

Kolekcja 13 filmów DVD z lat 1994-1998 i 2003

http://allegro.pl/kolekcja-13-filmow...683172390.html

http://i53.tinypic.com/2eowr2h.jpg

Pawel.Busko 24.06.2011 11:32

Co do Kac Vegas to najfajniejsze są zdjęcia na końcu i głównie wtedy ludzie wybuchali śmiechem. A tak to szału nie ma.

. O widze, że juz ktos o tym wspomniał.

Oglądał ktoś Super 8?

Matti88 25.06.2011 15:17

Szczerze mowiac to nie wiem co ludzie widza w Kac Vegas..nie podobal mi sie..

Ja moge polecic: Skazanie, Uprowadzona,Prawo zemsty,Pozdrowienia z Paryza :)

mhl_pl 26.06.2011 09:49

Trailer filmu dokumentalnego o kibicach który ma się ukazać 29 czerwca z Gazetą Polską :

http://www.youtube.com/watch?v=N1X9zq3Rwog

http://vod.gazetapolska.pl/226-donal...zypominaja-sie

TSW Fanatyk 27.06.2011 16:25

Piracie z Karaibów 4 - 5/10, strasznie słaba cześć.. nie wiem czy mieliście podobne odczucie oglądając ten film w 3d ale dużo strasznie ciemnych scen było. I tylko kilka momentów z trójwymiarem. Praktycznie film w 2d ze wstawkami jakimiś z 3d.

LanceTS 27.06.2011 19:27

Kac Vegas 2 - dobra komedia, podobna do pierwszej częsci, także jak komuś sie podobało to i 2 cześć sie spodoba. 8/10
Skazani na Shawshank - pooglądalem w końcu i musze powiedzieć że świetny film. Bardzo mi się podobał więc spokojnie mogę go ocenic na 9/10
Oprócz tego ogladąlem jeszcze pare komedii: dorwać byłą, fujary na tropie, duże dzieci, jak złamać 10 przykazań, wybuchowa para. Nic specjalnego, chociaz jak komuś się strasznie nudzi to może pierwsze 2 i ostatni film poogladać.

Kamyk 27.06.2011 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 1117431)
Piracie z Karaibów 4 - 5/10, strasznie słaba cześć.. nie wiem czy mieliście podobne odczucie oglądając ten film w 3d ale dużo strasznie ciemnych scen było. I tylko kilka momentów z trójwymiarem. Praktycznie film w 2d ze wstawkami jakimiś z 3d.

Masz zdecydowaną rację. Najsłabsza ze wszystkich części. Strasznie się ciągnęła. Gdyby nie genialna gra Deep'a to bym usnął.
Faktycznie słabiutkie 3d. Spodziewałem się o wiele więcej po tej produkcji.

crazykaro 27.06.2011 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1117524)
Skazani na Shawshank - pooglądalem w końcu i musze powiedzieć że świetny film. Bardzo mi się podobał więc spokojnie mogę go ocenic na 9/10

Ten film jest majstersztykiem 10/10. Nie bez powodu jest oceniony najwyżej na filmwebie. Jest to pozycja którą powinien obejrzeć każdy, kto ogląda filmy

Billy 27.06.2011 20:36

Przypadkowo w sumie zawitałem w tym temacie, więc jak już jestem to też polecę jeden tytuł. "Never Back Down" to film, który ostatnio bardzo, ale to bardzo przypadł mi do gustu . ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl