![]() |
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html
Placzyński żałował, że stadion w Poznaniu nie zostanie oddany już w sierpniu. W tym miesiącu jest planowany pojedynek z Włochami. Nie wiadomo jeszcze, które z miast będzie gospodarzem tego spotkania. - Może odbędzie się w Krakowie, jeśli modernizacja stadionu Wisły zostanie ukończona - wyjaśnił Placzyński. |
Cytat:
|
http://foto.terazpasy.pl/v/Wydarzeni...ka-34.JPG.html postęp prac na Hutniku Stadion na Suchych Stawach dla mnie nie wygląda gorzej niż ten obiekt w Sosnowcu.
|
Francuzi wejdą na stadion
Andrzej Kłopotowski 2010-02-25, ostatnia aktualizacja 2010-02-25 20:47 http://bi.gazeta.pl/im/2/4089/m4089742.gif Poznaliśmy w końcu firmę, która zbuduje nowy stadion przy ul. Słonecznej. To polsko-francuskie konsorcjum Eiffage. Jeżeli w marcu uda się podpisać z nim umowę, to obiekt zostanie ukończony na początku 2012 r http://bi.gazeta.pl/im/0/7603/z7603340N.jpg http://bialystok.gazeta.pl/i/37/lup2.gif Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja putBan(34); Eiffage Budownictwo Mitex z Warszawy i francuski partner z Eiffage Construction pokonało 15 rywali ceną - a właśnie cena była głównym kryterium przy wybieraniu wykonawcy. Wyliczyli sobie 128 mln zł netto, co po doliczeniu podatku VAT daje nieco ponad 156 mln zł brutto. - Może nie jest to tak wielki sukces jak Kanadyjczyków, którzy wygrali w hokeja z Rosją, ale kończymy właśnie kolejny etap budowy stadionu - żartował wiceprezydent Tadeusz Arłukowicz. Nawiązywał do zwycięstwa 7:3 ekipy "Klonowego liścia" nad "Sborną" w olimpijskim ćwierćfinale. putBan(62); Za sukces można jednak uznać cenę zaproponowaną przez Eiffage. Jest poniżej tego, czego spodziewali się urzędnicy. Wstępnie mówili o 150 mln zł netto. Okazało się, że teraz mieszczą się w tej kwocie praktycznie z całym podatkiem. Co ważne, połowa tej kwoty pochodzić będzie z pieniędzy unijnych. Pierwsza łopata jeszcze w marcu? Wczoraj pozostali zainteresowani budowaniem w Białymstoku otrzymali już zawiadomienia o rozstrzygnięciu przetargu. Teraz mają dziesięć dni na ewentualne odwołania. - Jeśli proces odwoławczy nie przedłuży się, to jest szansa, że jeszcze w marcu wykonawca wejdzie na plac budowy - deklaruje Arłukowicz. Ale by wbić symboliczną pierwszą łopatę przy ulicy Słonecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji musiałby jeszcze poprosić Urząd Zamówień Publicznych, by skrócić procedurę przeglądania dokumentów przetargowych. - Zazwyczaj jest to termin 30 dni, ale spotykaliśmy się już w mieście z sytuacjami, że był skracany do jednego-dwóch tygodni - podkreśla Adam Popławski, dyrektor białostockiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dopiero po tym, gdy UZP da zielone światło, będzie można podpisywać umowę z konsorcjum Eiffage. Od tej chwili firmy będą miały 24 miesiące na zbudowanie całego stadionu. Zespół pod kierunkiem prof. Stefana Kuryłowicza zaprojektował obiekt na 24,5 tys. miejsc. Pod trybunami znajdzie się miejsce na pomieszczenia komercyjne - restauracje i sklepy. Będą tam też pomieszczenia klubowe oraz siedziba Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Planowana jest także ekspozycja poświęcona historii futbolu w północno-wschodniej Polsce oraz hostel, który na czas meczów zamieniany będzie na loże VIP-owskie. Powrót do centrum treningowego „Zaoszczędzenie” na stadionie pozwala wrócić do koncepcji budowy centrum treningowego. Miało powstawać przy ul. Elewatorskiej. Zresztą pierwotnie równolegle z budową stadionu ta sama firma miała zająć się również przebudową terenów na Starosielcach, z których dziś korzystają piłkarze Piasta. Ale pojawiły się obawy, że za kompleks - stadion i zaplecze treningowe przy Elewatorskiej - firmy będą chciały znacznie więcej niż wspominane już 150 mln zł netto. Dlatego też zapadła decyzja: szukamy wykonawcy na stadion, a później zobaczymy, co dalej z zapleczem. Wczoraj Arłukowicz pytany o tę sprawę odpowiadał: - Będziemy chcieli podjąć ten temat jeszcze w tym roku. Ale wcale nie jest powiedziane, że zaplecze powstanie przy Elewatorskiej. - To była propozycja, która powstała jeszcze za prezydenta Ryszarda Tura. My rozważamy możliwość zbudowania centrum w kilku lokalizacjach - ciągnął dalej. Prócz bazy Piasta jest to jeszcze teren przy hali Włókniarza na Antoniuku. Kolejną propozycję wysuwają urbaniści - to tereny na Leśnej Dolinie przy nieistniejącej jeszcze dziś ulicy, która będzie łączyć ulice: Narodowych Sił Zbrojnych z ks. Jerzego Popiełuszki. Arłukowicz mówi, że tak naprawdę każda z nich jest możliwa. Jednak jego prywatnym zdaniem najlepszy byłby Antoniuk. Sęk jednak w tym, że hala Włókniarza, która mogłaby być częścią kompleksu, należy dziś do Jazbudu - deweloper ten najchętniej by ją zburzył, a na oczyszczonej działce zbudował kolejne bloki, ale nie pozwala mu na to plan zagospodarowania przestrzennego. Dokument jasno precyzuje, że działka z halą ma spełniać funkcje rekreacyjno-sportowe. I w tym zapisie włodarze miasta upatrują szansy. Stadionowe poślizgi w skrócie Wyłonieniem wykonawcy miasto kończy kolejny etap budowy stadionu. Trwał w sumie ponad pół roku. W czerwcu 2009 ogłoszono pierwszy przetarg. Miasto musiało go jednak unieważnić, gdyż w specyfikacji znalazł się zapis, który mogłaby zakwestionować Unia Europejska dofinansowująca budowę. Jesienią ogłoszono więc drugi przetarg. Otwarcie ofert przekładano kilkakrotnie - za każdym razem któryś z potencjalnych wykonawców składał odwołanie, że nie będzie w stanie w terminie dostarczyć wszystkich niezbędnych dokumentów. Wreszcie wczoraj udało się zakończyć procedurę przetargową. Chyba że znów ktoś się odwoła. Firmy startujące w przetargu mają na to dziesięć dni. Pisząc o terminach, należy też przypomnieć, że przez miesiące przeciągał się moment podpisania umowy na wykonanie dokumentacji projektowej. Najpierw miasto nie mogło ustalić, kto ma umowę podpisywać - magistrat czy MOSiR. Później rozpoczęły się negocjacje z prof. Stefanem Kuryłowiczem, który stadion projektował. Dziś można też już powiedzieć, że nierealne jest zbudowanie stadionu do końca roku 2011 - a takie były pierwotne plany. Eiffage będzie mieć na zrealizowanie dwa lata od chwili podpisania umowy. Można więc mówić o wiośnie 2012. http://www.jagiellonia.pl/zdjecie/image2424.jpg http://www.jagiellonia.pl/zdjecie/image2426.jpg http://www.jagiellonia.pl/zdjecie/image2425.jpg |
jeśli powstanie to co na wizce to ładny obiekt będzie. Szczególnie to przejście z trybun piętrowych bocznych na tylne jednopoziomowe sprytnie wymyślone.
|
http://www.youtube.com/watch?v=RtyoN...layer_embedded
Czy wiadomo coś na temat podobnych iluminacji naszego stadionu? Fajnie by było gdyby stadion był z zewnątrz podświetlony w barwach klubu. Ktoś powie że to nie istotny szczegół ale moim zdaniem taki akcent może znacznie zwiększyć atrakcyjność obiektu. Iluminacje są na końcu filmiku jeśli ktoś jeszcze go nie widział (stadion Lecha). |
Cytat:
|
Muszę przyznać że przyszłość zapowiada się ciekawie. Korona, Zagłębie, a niedługo Wisła, Lech, Legia i Cracovia będą grać w końcu na porządnych, miłych dla oka, stadionach. To jest podstawa, więcej kibiców, lepsza atmosfera na meczach, lepsza atmosfera ogólnie wokół piłki nożnej, więcej kasy dla klubów. A jak widać Jaga też za niedługo będzie miała nowy stadion, no naprawdę, serce się raduje ^^
|
Racja. Polska Liga robi sie coraz bardziej atrakcyjna. Niezapomnij jeszcze o planach budowy w Białymstoku no i oczywiście budowanych we Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni oraz całkiem niezłym stadionie w Bełchatowie. Martwi tylko sutuacja w Wodzisławiu Śląskim, Bytomiu czy Gliwicach, gdzie na razie nie ma konkretnych planów budowy nowych obiektów.
|
Cytat:
|
No tak ale nie ma chyba takich konkretów że np. przetarg za miecha a ' 1 łopata " od kwietnia 2010. No ale moge sie mylić...
|
Prawda, prawda, zapomniałem o stadionie Śląska, w Gdańsku też przecież jakiś remont stadionu Lechii, bo nie wiem na czym stanęło, że chyba na bursztynie nie będą grać?
Wodzisławia Śląskiego, Bytomia czy Gliwic nie licze bo to płotki. Dojdzie za niedługo Widzew z Łks-em więc będzie Łódź, może Pogoń Szczecin wejdzie. W Łodzi, z tego co się orientuje, już się mówi o jakiś planach i to tak dość konkretnie, w Szczecinie jak przyjdzie co do czego też nie zechcą zostać w tyle. Prawda jest brutalna - małe kluby nie mają racji bytu. Z resztą Odra "już" wypada, a Bytom czy Gliwice na całą "stadionową" ekstraklasę do przeżycia. No i nowości canal + (pajączki) ... mrau, naprawde, zapowiada się w najbliższych latach wreszcie jakiś rozwój tej naszej piłki :) |
Cytat:
(malutki off top) |
Cytat:
jeśli tak to mogę wypowiedzieć się za Grzadq... chodzi zapewne o spidercam: http://www.geekool.com/doc/image/2008/spidercam2.jpg kamera podwieszona nad płytą boiska, z możliwością dowolnej zmiany położenia w płaszczyźnie poziomej nad murawą. |
Kamera też, ale oprócz tego to jest bardziej taka technologia, która łączy obraz 3d z obrazem rzeczywistym. Pozwala np na dowolne "usuwanie zawodników", przeprowadzanie analiz siły strzałów, prędkości biegu itp.
Ogólnie kosmos. Jeżeli C+ zainwestuje w najdroższą wersję. Ale biorąc pod uwagę to że obecne kamery HD mają po mln zł wartości , to raczej ich stać ;) |
A c+ użyło jakichkolwiek z tych "udziwnień" w transmisji z suchych stawów? Bo oglądałem jednym okiem tylko paręnaście minut, więc mogło mi coś umknąć.
Cytat:
|
Wprowadzą to dopiero od przyszłego sezonu.
|
Czyli będziemy się mogli dowiedzieć np ile nasi atleci przebiegli kilometrów w czasie meczu??:)
|
tych danych raczj nikt nie będzie chciał ujawnić :)
|
nie wiem czy sie czasem nie mylę ale takie dane to już chyba teraz były podawane np Marcelo 8,230 metrow, tak mi sie cos wydaje
|
Mogą to użyć tylko jeżeli będą mieli 4 trybuny z dachem na odpowiedniej wysokości. Inaczej to nie ma sensu, bo jakiś Peszko im zaraz tą kamerę zestrzeli ;)
Tu macie małą prezentacje samej kamery, bez tych komputerowych hocków-klocków ;) http://www.youtube.com/watch?v=GvwhM...eature=related |
http://lh4.ggpht.com/_qqdd-tkhY7M/S4...0/IMG_5900.JPG
Wydaje mi sie, ze troche wyratowali poprzedni, fatalny wyglad II trybuny. |
Cytat:
|
|
Dramat :| Wygląda to jak jakaś dzielnica slumsów w RPA czy Rumunii
|
Hah :D byłeś Ty kiedy ze swoją Wisłą na Bułgarskiej? Bo mniemam że nie. Zdjęcie ma bardzo mocno wypłaszczoną perspektywę, stadion to obiekt wolnostojący w całkiem przyzwoitej (choć socrealistycznej) starej dzielnicy domków jednorodzinnych. Więc jakie slumsy, jaka Ruminia..
|
Zdjecie jest marne, nie wiem jak z perspektywa. Szaro, surowo, domy wygladaja jak z kartonu, z ciemnymi dziurami zamiast okien, 'kazdy inny, wszyscy rownie brzydcy' itp. Tragedia..
|
Mi się stadion Lecha podoba no ale nie zmienia to faktu że zalatuje trochę slumsami;]
|
http://www.aerofoto-kaczmarczyk.com/...1&key=22&hit=1
pod tym linkiem macie co prawda już nieaktualne, ale obrazujące okolicę, zdjęcie stadionu Lecha. Dzielnica jakich pełno w Warszawie czy Krakowie. I w dodatku z poziomu chodnika całkiem zadbana. choć zgodzę się, że na wcześniejszym zdjęciu wyglądają te domki średnio. Ale chciałem pokazać skalę budowy i stadionu na dzień dzisiejszy. |
Dwie rzeczy ktore sie rzucaja w oczy to te slumsy oraz za mala trybuna po prawej. Calosc efektu raczej nie robi.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl