Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

mlody_ale_wierny 11.07.2010 13:16

7 dusz
bardzo fajny choć czasami az przesadzone(kto obejzy bedzie weidzial o co chodzi)

Vinci 11.07.2010 15:48

Witam

Czy ktokolwiek z odwiedzających ten temat posiada polskie napisy do tego filmu?

Jessica Sinclaire's Confessions of a Lonely Wife
http://release24.pl/img.php?id=12411...lease24.pl.jpg
OPIS: Wdowa po zamordowanym producencie muzycznym rozpamiętuje swoje burzliwe małżeństwo, pełne nieuczciwości i zdrad. Jej niewierny mąż skrywał tajemnicę, którą wyjaśnić może jedynie jego morderca. (release24.pl)

* Z góry zaznaczam, że sprawdzałem już na portalach związanych z napisami do filmów, ale niestety bez efektu...

eliot 24.07.2010 19:13

polecam rise of the footsoldier jest rewelacyjny ..

LanceTS 26.07.2010 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eliot (Post 943554)
polecam rise of the footsoldier jest rewelacyjny ..

W 100% się zgadzam, film naprawde zajebisty.

Oprócz tego ostatnio oglądałem GSE2, Man on Fire, Oldboy, Trzystu, Undisputed 1,2 i 3, wesele, potępiony i pare których nie warto opisywać( i know who killed me, kłamca kłamca, dublerzy,
GSE 2 - jak ktoś się interesuje takim tematem to mu sie spodoba.
Man On Fire- jeden z lepszych filmów akcji jakie widziałem. Polecam.
Trzystu - No to trzeba pooglądać.
Undisputed - polecam całą serie. Strasznie się zajawiłem na takie filmy ostatnio.
Wesele - polski dramat, dobry film.
Potępiony - też dobry film akcji, warty oglądniecia.

Teraz czas na Boisko Bezdomnych, 12 rund, prawdziwe psy i zieloną mile.

blanco 28.07.2010 11:19

Szukam jakieś fajnej komedii na dzisiejszy wieczór ;)
może mi ktoś coś polecić ?

LeQ 28.07.2010 12:40

Oglądałem tę serie kilkanaście razy i za każdym mnie rozwala a mowa o TAXI , choć francuzi zrobili następne dzieło ,,Jeszcze dalej niż północ ,,

rzep 28.07.2010 12:43

Polecam film Fala- niemiecki dramat,oparty na faktach - jak niebezpieczne jest ubzduranie sobie jakiejś ideologii.

Jutro będzie futro(k.. co to za tłumaczenie?) komedia USA- myślałem, że będzie gorzej, jednak w porowaniu z Dziewczyna z ekstraklasy(też komedia USA 2010-oklepana do bólu historyjka chociaż nie powiem były śmieszne momenty) nie wypada aż tak źle.

Wszyscy mają się dobrze- obyczajowy,dramat - z Robertem de Niro- historia ojca, który chce odnowić kontakt z dorosłymi już dziećmi, myślę że wart zobaczenia

orzeu 28.07.2010 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rzep (Post 945912)
Polecam film Fala- niemiecki dramat,oparty na faktach - jak niebezpieczne jest ubzduranie sobie jakiejś ideologii.

Jutro będzie futro(k.. co to za tłumaczenie?) komedia USA- myślałem, że będzie gorzej, jednak w porowaniu z Dziewczyna z ekstraklasy(też komedia USA 2010-oklepana do bólu historyjka chociaż nie powiem były śmieszne momenty) nie wypada aż tak źle.

Wszyscy mają się dobrze- obyczajowy,dramat - z Robertem de Niro- historia ojca, który chce odnowić kontakt z dorosłymi już dziećmi, myślę że wart zobaczenia

Kolejny po "Eksperymencie" niemiecki film, ktory ma za zadanie byc ich usprawiedliwieniem dla faszyzmu. Lansowanie teorii, ze "kazdy w odpowiednich warunkach moze byc Hitlerem" jest juz nudne. II WŚ nie wywolali Niemcy tylko jacys Nazisci, a w obozach katami byloby 95% spoleczenstwa. Taaa....

Widzial ktos "Incepcję" ?

m_misiek 28.07.2010 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 945856)
Szukam jakieś fajnej komedii na dzisiejszy wieczór ;)
może mi ktoś coś polecić ?

Las Vegas Parano

kubawislak 28.07.2010 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 945856)
Szukam jakieś fajnej komedii na dzisiejszy wieczór ;)
może mi ktoś coś polecić ?

Angielska wersja: Zgon na Pogrzebie
Jeszcze dalej niż północ.

Jeżeli chodzi o filmy akcji, sensacyjne to polecam: Taken/ Uprowadzona. Zajebisty film

Jeżeli chodzi o filmy z nazistami... To Upadek jest nie do pobicia, facet który grał Hitlera jest fantastyczny

rzep 28.07.2010 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 945927)
Kolejny po "Eksperymencie" niemiecki film, ktory ma za zadanie byc ich usprawiedliwieniem dla faszyzmu. Lansowanie teorii, ze "kazdy w odpowiednich warunkach moze byc Hitlerem" jest juz nudne. II WŚ nie wywolali Niemcy tylko jacys Nazisci, a w obozach katami byloby 95% spoleczenstwa. Taaa....

Widzial ktos "Incepcję" ?

własnie miałęm pisać że bardzo podobny do Eksperymentu heh, no jeszcze fajna komedia wg mnie 'Good Bye Lenin' i to tyle z kina niemieckiego jakie oglądałem

WiślakMyślenice 28.07.2010 15:11

Cytat:

Widzial ktos "Incepcję" ?
Premiera dopiero 30 lipca także wątpię by ktoś obejrzał :)

Hudy 30.07.2010 15:49

dzięki za polecenie filmu "Jeszcze dalej niż północ"
naprawdę dobra komedia

znacie jeszcze podobne filmy z kina francuskiego??
kiedyś widziałem film "Plotka" i też był dobry

kubawislak 30.07.2010 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hudy (Post 948647)
dzięki za polecenie filmu "Jeszcze dalej niż północ"
naprawdę dobra komedia

znacie jeszcze podobne filmy z kina francuskiego??
kiedyś widziałem film "Plotka" i też był dobry

Wiec jeżeli chodzi o Francję, to najnowsze: Taxi 4 jest naprawdę dobre, oglądałeś "Rrrr"??
13 Dzielnica, też dobry tyle że to film akcji. Nie zadzieraj z fryzjerem też spoko komedia, tyle, ze to chyba angielska. Good luck Chuck. Zajebsita komedia dla panów!!śmiechu też w cholerę
Polecam wszystkim fanom filmów obejrzenie meczu o tematyce piłkarskiej The Damned United. Jak dla mnie zajebisty.
Oglądałem też niedawno filmakcji francuskiej (chyba)produkcji z Travoltą. Pozdrowienia z Paryża.
Ostatnio przeskoczyłem na kino Europejskie, Amerykańskie filmy są coraz słabsze. Tylko Polacy ostatnio nie za bardzo umieją robić filmy.

yoda79 04.08.2010 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 945927)
Kolejny po "Eksperymencie" niemiecki film, ktory ma za zadanie byc ich usprawiedliwieniem dla faszyzmu. Lansowanie teorii, ze "kazdy w odpowiednich warunkach moze byc Hitlerem" jest juz nudne. II WŚ nie wywolali Niemcy tylko jacys Nazisci, a w obozach katami byloby 95% spoleczenstwa. Taaa....

Widzial ktos "Incepcję" ?

Widziałem-dobre,bardzo dobre nawet kino.

Dziadek 04.08.2010 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 945927)
Kolejny po "Eksperymencie" niemiecki film, ktory ma za zadanie byc ich usprawiedliwieniem dla faszyzmu. Lansowanie teorii, ze "kazdy w odpowiednich warunkach moze byc Hitlerem" jest juz nudne. II WŚ nie wywolali Niemcy tylko jacys Nazisci, a w obozach katami byloby 95% spoleczenstwa. Taaa....

Widzial ktos "Incepcję" ?


Po 1 widziałem polecam szkoda, że nie w 3 d ale godny polecenia jak sie matrix podobał efekt motyla to tutaj też jest fajna rozkminka :-)


odnosnie podobnych eksperymentów były prowadzone badania w usa chyba i zachowanie jest uzależnione od zajmowanej pozycji.
Zamknieto ochotników gdzies chyba na ok 6 miesiecy czesc z badanych wcieliła sie w wiezniow czesc w tzw kapo i zachowanie było adekwatne do zajmowanych stanowisk bodajże jedna osoba została skatowana.. dokladnie
nie pamietam zródła....
ale popatrz przeciez pozaycja kapo? burdele np w oświecimiu.... z gadzam sie z teza ze w niektórych okolicznosciach kazdy moze okazać sie katem

Awe 08.08.2010 12:14

Polecam Kick Ass. Najlepiej pasuje do niego słowo "pojebany". Jak ktoś lubi absurdalny klimat to będzie zadowolony. Tak troszkę czuć w tym filmie Tarantino. Gorąco zachęcam do obejrzenia.

Mateuusz 08.08.2010 12:22

ja od siebie dorzuce Watchmen, Kidulthood oraz Defendor.
jak ktos lubi filmy gdzie jest duzo walki to nie moze przeoczyc takich pozycji jak Ong-Bak oraz Ong-Bak 2
:)
a co do Kick Ass'a to film ciekawy:) i napewno warty obejrzenia:)

_ukoL 09.08.2010 18:29

Potrzebna pomoc!

Kiedyś, bardzo dawno temu oglądałem film, chyba romantyczny. Dość stara produkcja, chyba lata .90, gdzie brały udział samochody Lamborghini żółte i czerwone, na dodatek w filmie były sceny z naleśnikiem burito w żołądku. Ponadto chłopak miał się żenić z jakąś dziewczyną.

Film na pewno był w telewizji puszczany. Czy któryś filmomaniak jest w stanie poratować mnie tytułem tego filmu? Dość charakterystyczne połączenie lamborghini i żołądka z burito w środku. :D

EDIT: Znalazłem! Teraz prośba, czy ktoś ma możliwość udostępnienia tego filmu do ściągnięcia?

Dwoje do pary

1988 It Takes Two



http://www.filmweb.pl/film/Dwoje+do+pary-1988-32821




~SKWARU~ 09.08.2010 23:28

Polecam film Paintball z 2009 roku , można się nieźle wkręcić. -> http://www.filmweb.pl/film/Paintball-2009-478457

dj_ibutti 12.08.2010 02:25

Jak ktoś jeszcze nie widział, to Święci z Bostonu II i z resztą I-ka też, miażdżą banie xD

Mateuusz 12.08.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 958539)
Jak ktoś jeszcze nie widział, to Święci z Bostonu II i z resztą I-ka też, miażdżą banie xD

jedynka zdecydowanie lepsza:) dwojka juz taka troche przekombinowana jest

Kobieta_Wislak 15.08.2010 11:27

Widziałam wczoraj Incepcję. Świetny film, świetne aktorstwo, bardzo dobry pomysł na scenariusz - coś nowego.
Polecam - ale uwaga, film dla myślących i kojarzących fakty, kto nie ma tego daru dość szybko przestanie rozumieć o co chodzi ;>

Mateuusz 17.08.2010 18:54

Repo Men film godny polecenia. końcówka mnie zszokowała dość bardzo

pan_premier 18.08.2010 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kobieta_Wislak (Post 960936)
Widziałam wczoraj Incepcję. Świetny film, świetne aktorstwo, bardzo dobry pomysł na scenariusz - coś nowego.
Polecam - ale uwaga, film dla myślących i kojarzących fakty, kto nie ma tego daru dość szybko przestanie rozumieć o co chodzi ;>

W zasadzie nie zgadzam sie z prawie niczym ;)
Film fajny, trzymający w napięciu, ale prosty jak konstrukcja cepa
Postacie tak schematyczne że aż zęby bolą, motywacje trywialne, wątek z Mal nudny jak flaki z olejem

temat na film może nowatorski, ale same metody o których opowiada już nie bardzo. wydaje mi się, że temat snu/podświadomości jest teraz na topie wśród yuppies i stąd pomysł na film. Choćby kwestia że ten na maxa przerysowany Fischer był na jakimś szkoleniu przed manipulacją
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kobieta_Wislak (Post 960936)
Polecam - ale uwaga, film dla myślących i kojarzących fakty, kto nie ma tego daru dość szybko przestanie rozumieć o co chodzi ;>

a to akurat bzdura, jasne że film wymaga trochę wysiłku, ale prowadzi za rękę, tłumaczy (nieoceniona ta typowa studentka...). Dopiero na koniec daje możliwość własnej interpretacji i to tez go ratuje.

Ogólnie fajny film akcji z nienajprostszą fabułą, ale nawet jak ktoś się lekko pogubi (ja tam już na końcu nie wczuwałem się za bardzo w to kto śni a kto towarzyszy itp) to i tka nie ma znaczenia.
Film będzie pasjonował ludzi, bo sen zawsze ciekawi, ale tak naprawdę to kupa plastiku w ładnej oprawce :)

Mateuusz 19.08.2010 21:21

polecam "Salt"
edit: StelmiOrginal masz racje. ale takie filmy sa mile dla oka jak ktos lubi szybka akcje. ja nie narzekalem:)

StelmiOriginal 19.08.2010 21:42

Ogladalem Salt. Typowe amerykańskie gówno. 10 agentow CIA kontra Jolie. Jolie biega, sapie, strzela itd. Beznadziejny film. Od 20 minuty wiedzialem jak sie skonczy. Nie warto wydawac kasy w kinie. Do ściągnięcia z neta w jakości DVD :)

Ogladnalem tylko i wylacznie dla Olbrychskiego, nie zawiódł! :)

wisl@k_TS 19.08.2010 23:03

Nadrabiając filmowe zaległości obejrzałem ostatnio thriller Autor Widmo Polańskiego. Według mnie świetnie zrobiony film, doskonała muzyka, aktorzy na duży plus, specyficzny klimat i krajobraz wyspy znakomicie oddający kulisy władzy premiera Langa i zagadkę śmierci poprzedniego pisarza. Polecam, tym co nie zdążyli obejrzeć :)

rasel1906 19.08.2010 23:11

ostatnio obejrzalem INFILTRACJE Scorsese i musze powiedziec iz bylo to swietnie spedzone 2 i pol godziny. Swietna historia, obsada aktorska (Damon, DiCaprio, Nicholson i Walhberg ktory swoja rola po prostu rozklada na lopatki) naprawde mile zaskoczenie i polecam kazdemu wielbicielowi filmow sensacyjnych i akcji

Byku 20.08.2010 08:29

A ja polecam również pierwowzór Infiltracji.
Infernal Affairs


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl